Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mbalint987


mbalint987
aktív tag

A Windows 10 nagyon rugalmas ebből a szempontból. Az XP-s (de a 7-eseknél is) időkben simán elszállt a rendszer betöltéskor, szóval csere előtt egyrészről mókolni kellett a registry-t, másrészt ajánlott volt egy Sysprep is.

Osztálytársam OS-e egyébként ugyanúgy elviselte a hardvercserét, annyi hogy kilökte az aktivációt, így újra kellett aktiválni.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#2) Zicokuka válasza mbalint987 (#1) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Win10 nekem is gond nélkül túlélte a cserét.XP nem igazán szerette.

(#3) hNp88


hNp88
aktív tag

nemtom, én nem nagyon szaroznék ezzel, manapság már nem idő egy Windows reinstall, és mégiscsak az a legtisztább megoldás, a legkevesebb hibalehetőséggel/instabilitással :B

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#4) Zicokuka válasza hNp88 (#3) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Mondjuk valóban kb 20 perc egy ssd-re felpakolni kb.Bár marhára utálom amikor minden szírt beállít az ember ami be volt :D De kövezzenek meg ahogy a win fejlődött úgy lett biztosabb is.XP-s időkben azért fél évet ha bírt egy rendszer,ma meg azért jól bírják.Vagy W98 amikor egyik napról a másikra nem akart bootolni,bár az még XP-nél is volt hogy megsérült a boot fájl,vagy mi :D

(#5) hNp88 válasza Zicokuka (#4) üzenetére


hNp88
aktív tag

lehet belőlem is inkább az azokból az időkből maradt beidegződés beszél, kb egy pendrive kihúzás után reinstall kellett :DDD

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#6) cskamacska válasza hNp88 (#5) üzenetére


cskamacska
addikt

Windows 98-nál még nem játszott a pendrive. Floppy, Iomega Zip, esetleg Imation LS-120 lemez kihúzása után kellett a reinstall? :))

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#7) snecy20


snecy20
veterán

Windows telepítés megvan szinte negyed óra alatt, és onnan még belakni a rendszert további 2-3 óra. Ennyit megér x évente a dolog, komolyabb hardvercsere esetén meg pláne - szerintem erősen ajánlott is.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8) Tamás88 válasza cskamacska (#6) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Volt már akkor is pendrive, csak 64MB körüliek, és használata előtt fel kellett tenni a drivert, mert különben nem működött.

(#9) nemlehet válasza Tamás88 (#8) üzenetére


nemlehet
őstag

Bizony bizony, nagy dolog volt az akkoriban! Egyik haver kapott amcsiból egy belső tárhelyes zenelejátszót. Az is USB-s volt, néztünk is, hogy ez mekkora űrtechnika :D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#10) mbalint987 válasza snecy20 (#7) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Nálam pl. egy újratelepítés 1 hét. Mire minden fejlesztőkörnyezetet, szinkronizációs klienst, virtualizációs szoftvert illetve egyéb segédprogramot berugdosok, nos az nem kevés idő. Mostanra eljutottam idáig, hogy van egy image a friss rendszerről, ha bármi gáz lenne, ne kelljen szívni megint ennyit.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#11) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Nálam Win 7-nél volt gépcsere és simán ment a driverek telepítése után évekig (utána egy Win update vágta agyon a rendszert).
Nemrég egy félresikerült tuningkísérlet miatt viszont a Win 10-el teljes recovery-t kellett csinálnom, ami gyakorlatilag megegyezik egy újratelepítéssel. A tuning előtt felment a legfrissebb BIOS, szóval lehet, hogy azt nem szerette a Win.
Ebből a szempontból nálam a Win 7 jobban vizsgázott.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#12) hNp88 válasza cskamacska (#6) üzenetére


hNp88
aktív tag

XP-s időkre gondoltam :)

Ls120 és hasonló förmedvényekhez nem volt szerencsém, csak floppyhoz :DDD

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#13) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

A Millenium meg rekord idő alatt volt képes leállni,talán az egyetlen előnye volt :D Húú régi szép idők.

(#14) kigyi_23 válasza cskamacska (#6) üzenetére


kigyi_23
addikt

98SE-nél bizony már volt pendrive támogatás. Bár akinek kényelmes volt a floppy az használhatta azt is :D (igen tudom kicsit elavult volt már amire lett pendrive-ja az embernek, de lehetett használni)

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#15) Zicokuka válasza kigyi_23 (#14) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Driver szinten volt,de alapból sztem nem.

(#16) kigyi_23 válasza Zicokuka (#15) üzenetére


kigyi_23
addikt

Alapból nem, de használni lehetett rajta tehát volt hozzá támogatás. Akkoriban ugye még a windows frissítések nem voltak ennyire egyszerűek mint manapság :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#17) Geri Bátyó válasza Zicokuka (#13) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A Milleniumnak megvolt az az előnye, hogy pontosan jelezte, mikor készül meghalni. Amikor meghalt a rendszerviszaállítás, akkor volt még 1 heted! :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#18) Silεncε válasza mbalint987 (#10) üzenetére


Silεncε
őstag

Én is így vagyok vele, pedig nekem nincs is olyan sok minden, ami kellene a programozáshoz. Most cseréltem videókártyát (iGP -> 1050), de valahogy nem akaródzik újrarakni (pedig ssd van alatta, de sok idő mire belakom újra)

(#19) hNp88 válasza hNp88 (#3) üzenetére


hNp88
aktív tag

most pedig megkövetem magam: alaplap és proci csere után bekapcsolásnál egy kicsit gondolkozott, azóta meg mint a jó pap, mintha mise történt volna :DDD pedig nem kis váltás volt (Giga H81 --> MSI Z87; G3220 --> i5 4590)

na de puding próbája a hígfosás, majd meglátjuk mennyire stabil hosszú távon :U

Beatam Mortem Expectans. "kötél&diófa - business solutions"

(#20) V60


V60
aktív tag

Sziasztok.

Én most váltok FM2+-ról 1150-re. Akkor elképzelhető, hogy nem lesz különösebb gond az átállásnál?

Üdv Zola :)

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#21) 8th válasza Zicokuka (#4) üzenetére


8th
addikt

Van egy öreg tartalék vinyóm azon egy frissen telepített windows lefrissítve az összes elérhető frissítéssel + telepítve az általam használt programokkal böngészővel böngészési előzményekkel kiegészítőkkel stb. Néhanap rádugom a gépre bebootolok arról nézek rá frissítéseket vagy ha valamelyik programnak kijött egy újabb verziója azt rárakom és lehúzom a merevlemezt. Gépben elfér. Ha elszállna a vinyóm vagy beütne valami nagy gebasz ami miatt teljes reinstall kéne akkor a Macrium Reflect Free a barátom és ott a friss ropogós tiszta ám belakott rendszer programostól mindenestől negyed óra alatt a vinyón/új vinyón. Saját itthoni gépemen isten tudja mikor csináltam utoljára nulláról windows telepítést. Még a gondolatától is a hideg ráz, egyenként feltelepítgetni és beállítgatni mindent, grrhhhh... :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.