Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#203) Vakegérke válasza talmida (#202) üzenetére


Vakegérke
veterán

Némi vita akad, ám harag nincs. Ennek őszintén örülök, ugyanis tényleg olyan dolgokra hivatkoztam, amelyek miatt megfeddhetnél. Nem tetted, köszönöm.
A következőkben igyekszem nem szétoffolni a topicot.

Igen szerény az angol tudásom. Mi az a Thanksgiving ünnep?

Témára fel.
Márpedig az első parancsban a tisztelet hangsúlyos. Attól, hogy valaki nem hisz más istenségben, még tisztelheti, hiszen Isten. Hogy nem szolgáljuk, az egy dolog, de attól még tisztelhetjük.
Fordítsunk a dolgon.
Elvárod, hogy az egyetlen, és igaz Istent mindenki tisztelje vallására való tekintet nélkül? Ha igen, jogosan teszed. Azonban mások is elvárhatják, méghozzá jogosan, hogy viszont tiszteld az ő Istenüket.
Már pengettem a dolgot, ismét megteszem. Ha a pórnép nem képes tisztelni Istent, nem tisztel senkit. Hiszen Isten szent, és sérthetetlen. A szomszédok, közlekedésben résztvevők, munkatársak nem szentek, ugyebár. Ha Isten -még ha nem is az általam szolgált- nem érdemel tiszteletet, miként tisztelhetném embertársaimat, akik földi halandók?
Én úgy fogalmaznék, hogy tisztelet illet minden Istent, de csak egyet szolgálj.

Mondd, nem félsz? Megkövezés jár, ha így folytatod.
Magam részéről tisztellek hitedért, de szerintem a vallásos emberek bizonyára felháborodnak, ha felfigyelnek arra, hogy bálványimádóknak tartod őket, ha megcsókolják a keresztre feszített Jézust, vagy Mária szobrát.
Akár hiszünk benne, akár nem, csodák márpedig vannak. Felfoghatatlan gyógyulások, eldobott mankók a bizonyítékok. Ezek pedig bizony általában kegyhelyen történnek. Csoda, hogy az ott lévő, és az "Ő" gyógyító tulajdonságában hívő emberek csókolgatják Krisztus lábát, avagy Mária szobrát?

Még valami.
Szeretném megköszönni, hogy nem tetted szóvá topicodba nem illő megszólalásaim. Majd igyekszem, hogy megfeleljek a követelményeknek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.