Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Elolvastam, meghallgattam. Bár kedvencem a csaj, számomra nem elég country-s.
Nem kritika, csak ilyen az ízlésem. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) Szten Márs válasza Vakegérke (#1) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, erősen pop irányba tolódik nála a country-pop, ez így van. :K
Érdekes egyébként a dolog, mert eddig két előadó volt, akiknél a country hangzás gyengébben érvényesül, mint a többieknél, Taylornál és Keith Urbannél. Úgy gondoltam, hogy pont ez lesz a legnépszerűbb vonulat, pont ezért. És szemlátomást fordítva lett. Ami azt jelenti, hogy igenis van igény, még ha csak párótoktól is, igazi country-s hangzásra, és ez hogy is mondjam... szóval örülök neki, jó ezt látni. Amikor belevágtam a blogsorozatba, nem gondoltam volna, egyáltalán nem, hogy így lesz. És ezen felbuzdulva fogok a mai country-pop előadókat felsoroló sorozat befejezése után pár régi ízig-vérig country előadóról is bejegyzést írni :K :D

[ Szerkesztve ]

(#3) Vakegérke válasza Szten Márs (#2) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha már country, akkor legyen hamisítatlan country. Nem hinném, hogy erőltetni kéne a más irányzatokba beépülő stílust, inkább pont az a lényeg, hogy natúr valóságában kéne az érdeklődők elé tárni a semmi másra nem hasonlító ízt, élményt.
Ez persze csak az én véleményem, de talán nem vagyok vele egyedül. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#4) Szten Márs válasza Vakegérke (#3) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ami azt illeti nem mertem volna bevállalni csak úgy blikkre, ilyen visszajelzések nélkül egy régi idők country-ja sorozatot. Az a helyzet, hogy a country kishazánkban igen alacsony népszerűségnek örvend, így nem igazán gondoltam, hogy rajtam kívül bárki is olvasná/hallgatná, amiket egy olyan sorozatban linkelnék :DDD
Valamint ugye a zene fejlődik, irányzatok születnek, vagy akár tűnnek el, és bizony ha megnézel egy country-díjátadót, a fellépőket, számokat, vagy hallgatsz country-rádiókat, akkor azok (is) mennek, akiket linkeltem. Tehát a country-társadalom befogadta és a magáénak nyilvánította ezt a stílust is, így, ha akár egy generel country-összképet akarunk összeállítani, akkor kihagyhatatlan, megkerülhetetlen a country-pop. Hozzátartozik. És nem csak amerikában, hanem nemzetközi porondon is sikereket tudtak elérni ezek az előadók, így nem véletlen, hogy velük indítottam.
Az egész alapgondolata az volt, hogy bevezetek egy stílust, viszont nem arcbapakolósan, amitől úgy sejtettem, elmenekül mindenki, hanem óvatosan, közízlés-közelien. Akinek pedig tetszik, ezek után nagyobb valószínűséggel utánanéz és megismerkedik a keményebb vonulatokkal is.

Na meg személy szerint az eddig felsorolt összes előadót nagyon szeretem és mindről örömmel, élvezettel írok. Enélkül nem is működne a dolog :)
(Szegény Alan Jackson kicsit kilóg a felsorolásból, mert ő azért régi vágású country-s, de mivel ma is igencsak aktív, ide került :) )

És a reklám helye: érdemes továbbra is figyelemmel követni a sorozatot, mert lesz itt még pár meghallgatásra érdemes produkció, a "hamisítatlan country" kedvelőinek is :K

[ Szerkesztve ]

(#5) Vakegérke válasza Szten Márs (#4) üzenetére


Vakegérke
veterán

Rám számíthatsz, figyelmes olvasód maradok. :K

Értem én, mit mondasz, hogyne érteném. Azonban a helyedben egyre jobban leásnék a gyökerekhez, megmutatnám, hogy milyen is az igazi, hamisítatlan country.
"Akinek pedig tetszik, ezek után nagyobb valószínűséggel utánanéz és megismerkedik a keményebb vonulatokkal is."
Gondolod, hogy megteszik?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) Szten Márs válasza Vakegérke (#5) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A menetrend már megvan a fejemben :) Bár az előző topicban rábeszéltek még egy bejegyzésre ugye :DDD Szóval most következik két férfi és két nő, bár erősen lehet, hogy két férfi és egy nő lesz belőle, és egy "akik kimaradtak" búcsúbejegyzés. Utána pedig két, az idősebb generációt képviselő, de még élő, viruló, éneklő előadó következik, után pedig páran, akik sajnos már nem lehetnek közöttünk. Az egy férfi-egy nő váltakozás fel fog borulni, de remélem nem vádol majd meg senki nemi diszkriminációval :D

Hogy szerintem megteszik-e azt, hogy utánanéznek? Ha valakinek tényleg megragadja a stílus a figyelmét, a fülét, tetszik neki, akkor meg. Én sem véletlen ismerem azokat, akikről szó volt és szó lesz, pont így működtem :)
Persze, ez ellen dolgozik az általános érdektelenség, unottság, meg az, hogy jobb, ha valamit az ember elé tesznek, de szerintem a zene egy olyan dolog, amit lelkesedésből kell hallgatni, ami felkapja az embert és viszi magával. :K

(#7) Vakegérke válasza Szten Márs (#6) üzenetére


Vakegérke
veterán

Pár link. Ha nem tévedek, idáig örültél nekik. :)

Ez sem tiszta country, de erősen hordozza magán a jegyeket. Ráadásul még jó is.
Na, ez már "country-bb", bár modern környezetben.
Ez felettébb érdekes. Nem értem a szövegét, és leginkább úgy képzelem el, hogy a bús nyári éjszakában egy tábortűz mellett lehet az igazi hatása.
Ez pedig tuti country. Ne fogná meg a hallgatót?
Hát ez?
Ezt azért, hogy csaj is legyen. Jól nyomja.
Ezt meg csak úgy.
Ez sem piskóta.

A lényeg az, hogy erősen hangsúlyozva a stílust, nem jelenthet problémát. Aki fogékony rá, az örömmel hallgatja. Aki pedig nem, annak csomagolhatod bármibe, csak a burkolat lesz számára a csáberő. No persze ha így vezeted az "útra" a kedves érdeklődőt, dicséretes, és siker számodra.
:)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#8) Szten Márs válasza Vakegérke (#7) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Valamiért le van halva a netem, így nem tudtam végighallgatni őket, az is igencsak megizzasztotta a netem, meg engem is, hogy párra rákattintsak, és megnézzem ki az előadó. Egy későbbre tartogatott poént már linkeltél is :DDD Nem baj, lehet ettől még majd beteszem :)
Amúgy persze, hogy örülök a linkeknek, hogy ne örülnék :K Szóval hajrá, ami csak a csövön kifér :D

(#9) Szten Márs válasza Vakegérke (#7) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

No, valójában másfél poén került a linkjeid közé.

A Country Boy Can Survive-ot Hank Williams Jr énekli és ő nem más, mint annak a Hank Williams-nek a fia, akiről a Midnight in Montgomery szól Alan Jacksontól. Ez az egyik legismertebb száma, ha nem a legismertebb. Ami azt illeti az idősebb Hank Williams is igen nagyhatású country-zenész volt, de ez a fiáról is maximálisan elmondható. Igen erősen gondolkodtam azon, hogy bizony írok róla is bejegyzést, és akkor ez lett volna az egyik szám, ami teljesen természetes, hogy bekerül - na ez a fél poén :)

A Sugarland abszolút a mostani country-pop vonulat tagja, a Lady Antebellum-mal (ami a neve ellenére egy együttes) együtt a country-pop felé húzó country rádiók egyik leggyakrabban játszott együttese, mert ugye a Sugarland is az, pontosabban egy duó. Engem bevallom, igazán nem fogtak meg soha, viszont ezt a számukat, a Very Last Country Songot nem ismertem, és nagyon szép, szóval köszönöm a linket :K Ha csinálnék egy "akik kimaradtak" búcsúbejegyzést, biztos ezt a számukat raknám bele :K (Népszerűségük miatt legalább az "akik kimaradtak"-ban ott a helyük, ha lesz ilyen bejegyzés persze :D )

A teljes poén George Strait. Ugyanis ő ide fog kerülni a blogba, ez egészen biztos, ő az egyik, akiről beszéltem, hogy régi vonalas, de még élő előadó, akivel átvezetem a blog két részét. És a duetteket kifejezetten szeretem, főleg, ha olyan emberrel van a duett, akiről már szól bejegyzés a sorozatban, szóval ez a George Strait és Alan Jackson szám már a tarsolyba van készítve egy ideje, nemsokára viszont is fogod látni :K

Na, a The Notorious Cherry Bombs együttest nem ismertem, viszont erről esett le, hogy mondod, nem érted a szövegét... akkor az eddigiek szövegét sem értetted?
A country, legalábbis a jó country igencsak szövegközpontú. A jó country-nál a szöveg nem csak valami kínunkban írt kíséret a hangszerekhez, hanem akar is mondani valamit, lényegi, fontos eleme annak, ami zenévé áll össze a végén. Anélkül is lehet élvezni, de tényleg igencsak fontos része, központi eleme a szöveg, így nagyon sajnálom, ha ez kimarad nálad, azt hiszem úgy még jobban tetszenének ezek.

Ahogy előzőleg is mondtam, minden linknek örülök, de most a Brayton Mountain-t különösen köszönöm, csodálatosan jó zene :R

[ Szerkesztve ]

(#10) Vakegérke válasza Szten Márs (#9) üzenetére


Vakegérke
veterán

Őszintén sajnálom, hogy belerongáltam a "jövőképbe". :B

Bár elvagyok az inglissel, tudásom sekélyes. Tudom, átélhetőbb lenne az egész, ha a szöveget is érteném, de így is élvezhető a zene.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#11) Szten Márs válasza Vakegérke (#10) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Sose sajnáld, örülök, hogy már előre tetszik, amit akarok linkelni :DDD

Ha melléolvasod a szöveget, miközben megy a zene, szerintem könnyebb, és néhány számnál igencsak megéri :K Lehet linkelgetek majd dalszövegeket is ezentúl, sőt, akár visszamenőleg. Sajnos a legtöbb dalszöveges oldal tele van alig kikattintható, makacs, a fél képernyőt - és a szöveget is - eltakaró reklámokkal, de néha találok egyet-egyet, ahol különösebb hadakozás nélkül már olvasható is a számok szövege.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.