Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Imike20 válasza k850 (#1450) üzenetére


Imike20
senior tag

Végül is nekem sincs ezzel baj. :)

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#1453) k850


k850
addikt

Pár napja vásároltam hirtelen felindultságból Sony WF 1000XM4-es Bluetooth fülest.
( ez a legújabb felső kategóriás blutooth füles)
Az első benyomások alapján kellemes csalódás, eddig csak középkategóriás füleseim voltak, de nem gondoltam volna, hogy ennyit jelent majd az árkülönbség.
Remekül lehet az alkalmazása alapján kalibrálni, kár, hogy magyar nyelv nincs, de azért boldogulok vele.
Féltem, hogy sportolás közben kiesik a fülemből, egy kicsit kiáll, de meg sem mozdult. Másik, ha lefekszem az ágyra oldalfekvésben nem nyomja a fülemet, ez nagyon tetszik.
Nagyon király a zajszűrése is, eddig nem volt ilyen jellegű fülesem, futás vagy biciklizéskor mindig zavart a szélzaj, de most megszűnt. Lehet, hogy nem futok gyorsan? :D
Jól lehet programozni az oldal kezelő érintő gombokat, pontosan működik, eddig a régebbi füleseimmel ezzel mindig gond volt. Több eszközön is használom, de a nem kell külön szerencsétlenkednem a beállításokkal, nagyon jó szinkronizálta a profilokat a fiókommal.
Telefon hívásra is tökéletes, nem is vették észre, hogy fülesről beszélek.
A zene hallgatás új dimenzió nyitott számomra.
Ha nem volna ilyen drága, akkor mindenkinek ajánlanám! :DD

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1454) Imike20 válasza k850 (#1453) üzenetére


Imike20
senior tag

Szuper. :C

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#1455) Steve198310


Steve198310
őstag

Hölgyek / urak !

A flashtool-lal már nem lehet FW-t letölteni?
Köszönöm

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#1456) k850 válasza Steve198310 (#1455) üzenetére


k850
addikt

Hát a konkrét kérdésre a választ nem tudom, de ha jól emlékszem, akkor a XperiFirm [link] alkalmazással lehet régebbi FW is letölteni. Úgy emlékszem, hogy a Flashtool is ezt ajánlotta fel.
Egyébként én a rom cseréhez a Newflasher [link] nevű alkalmazást használtam, nem tudom, hogy most holt tart az alkalmazás fejlesztése, de működött. :D
Tanulmányozd ill. olvas utána, mert könnyen lehet vele téglázni a telefont.
:D

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1457) light1994012


light1994012
tag

Új frissítés.

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#1458) k850 válasza light1994012 (#1457) üzenetére


k850
addikt

Igen, láttam! :D
Látom telepíted, várok egy kicsit, hogy mi a tapasztalatod. 😁

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1459) light1994012 válasza k850 (#1458) üzenetére


light1994012
tag

Semmi extra a biztonsági frissítés változott október 1-re.

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#1460) rocks válasza light1994012 (#1459) üzenetére


rocks
aktív tag

Legalább nem felejtettek el minket. :)
Május után azt gondoltam nem lesz több frissítés

(#1461) light1994012 válasza rocks (#1460) üzenetére


light1994012
tag

Én is ettől féltem már egy ideje, de legalább még csorog valami, bár szerintem a 12-t már nem kapjuk meg sajnos :(

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#1462) Imike20 válasza light1994012 (#1461) üzenetére


Imike20
senior tag

Ez a baj. Pedig simán jöhetne rá!

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#1463) Steve198310


Steve198310
őstag

Sziasztok!

Nektek működik a Képernyő rögzítőben a készülék hangja.
Semmit nem vesz fel nekem legalábbis . Nincs hang.
Üdv

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#1464) k850 válasza Steve198310 (#1463) üzenetére


k850
addikt

Igen, nekem működik, nem valószínű, hogy a biztonsági frissítéssel jött valami bug.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1465) Steve198310 válasza k850 (#1464) üzenetére


Steve198310
őstag

Nem működik nekem egy ideje. Nemrég volt egy jó erős rendszer visszaállitás. De szerintem a rendszerben van hiba. Újra húzni nem tudom. Mert nincs rá időm meg az XperiaFirmware sem akar működni.

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#1466) Bozek válasza Steve198310 (#1463) üzenetére


Bozek
nagyúr

Bizonyos alkalmazások nem engedik, hogy felvedd a belső hangot. Szerintem csak azok mennek, amiket amúgy a Játékoptimalizálóhoz is hozzá tudnál adni. Az Amazing Breaker és az AnyDesk például ment, de a PowerAMP és a Spotify nem. Előbbi kettő hozzáadható a Játékoptimalizációhoz, utóbbi kettő nem.

(#1467) Steve198310 válasza Bozek (#1466) üzenetére


Steve198310
őstag

Üdv
Kicsit jobban meg lestem. Chrom pl nem engedi a saját zene lejátszó sem enged felvenni. Youtube ment. A messengerből link is ment. Igy már világos

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#1468) k850 válasza Steve198310 (#1465) üzenetére


k850
addikt

Nekem a Poweramp, Spotify, YouTube Vanced, Facebook, Radio Hu simán veszi a képet és a hangot is. A Telkom Tv, ill. a Netflix-nek csak a hangot veszi fel.
Gyári zene lejátszó és a Chrom böngészőt nem használom, itt nincs saját tapasztalat.
[link]

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1469) k850


k850
addikt

Két és fél év után is tudja az akkumulátor kb. 4-5 óra kijelző időt, ha itthon vagyok. :D
Ha utazok, akkor azt figyeltem meg, hogy jelentősen csökkent az üzemidő, akkor kb. 3-4 óra a kijelző idő.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1470) Imike20 válasza k850 (#1469) üzenetére


Imike20
senior tag

Gondolkozol már az új Szérián ? :U

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#1471) k850 válasza Imike20 (#1470) üzenetére


k850
addikt

[link] ? 🤔

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1472) Agressor


Agressor
tag

Sziasztok!
Tagnap lettem tulajdonosa egy null kilométeres Xperia1-nek. Azt még nem tudom, hogy felhőtlenül boldog e, mert a korábbi XZ Premium-aim nagyon magasra tették a lécet.
Akinek ilyen telefonja van, megköszönném, ha megosztana néhány hasznos tanácsot.
Pl. az OLED képernyőnek még nem tudom örüljek e, a beégéses probléma miatt.
Aztán az XZP köztudottan nem volt melegedős, több 4K teszten elsőként végzett a youtube-on, ahol csak azért állt le a felvétel, mert megtelt a tárhely, nem a melegedés miatt. Tudtommal az 1-es szériánál visszatért ez a gond. Ti szoktatok ilyet tapasztalni?
Szeretnék rá nagyon vigyázni, a korábbi telóimat is újszerűként adtam tovább mindig.

(#1473) light1994012 válasza Agressor (#1472) üzenetére


light1994012
tag

Szia!

Nekem lassan 3 éve van meg, de semmi beégés. Szerintem ezt már kinőtték az OLED kijeézők. Én még nem tapasztaltaltam túlmelegedést. A mai napig gyors és dimanikus, noha az akkumulátora már sokkal kevesebbet bír nekem.

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#1474) Imike20 válasza light1994012 (#1473) üzenetére


Imike20
senior tag

Én most járok 2,5év nálam sincs ilyesmi hiba. Akku idő minimálisan csökkent.

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#1475) Agressor


Agressor
tag

Köszönöm!
Azóta már ezerrel használom, és egyre jobban imádom! :))

(#1476) light1994012 válasza Imike20 (#1474) üzenetére


light1994012
tag

Én talán ezen az éven vagy jövőre váltok, de inkább csak jövőre. Most az asszony a soros, mert az ő P20 prója már eléggé rottyon van sajnos. Mármint akksi nagyon keveset bír, és a fő kamerát is megkarcolta a hátlapon. De sajnos nem nagyon van mire váltani :(

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#1477) Steve198310


Steve198310
őstag

Hát az enyémben is kezd haldoklani az akku. Le cserélni nincs mire veszek egy új akkut oszt jonapot
De lehet be szipkáztam valami genyot. Az eszi.

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#1478) rocks


rocks
aktív tag

Hello Kollégák! Most lettünk 32 hónaposak. Megosztom veletek a jelenlegi állapotát. Képernyője a kicsomagolása óta nyitott, védő fóliával sohasem volt ellátva, és más megoldás mint intelligens tok sem volt soha alkalmazva. Egyedüli védelem egy rápattintott tok a hátlap az oldalak és a sarkok védelmére. A képernyő még mindig karc mentes! :C Gyors nem akad, a Bluetooth headset pillanatok alatt csatlakozik, :DD Napi több mint 4-5 óra képernyő használata miatt az akksi nem bír egy napot ezért újra kell tölteni. Amikor kevesebbet van ébren akkor másnap reggelig kibírja. Mostanában kétszer is elesett: egyszer a képernyős felére kemény parkettára kb. egy méterről hatalmasat csattant (megállt bennem az ütő azt hittem vége). Amikor felvettem semmilyen sérülés (külső-belső) nem volt rajta!! Egy hét múlva a sarkára ejtettem "csak" fél méterről, szintén kutya baja. Azóta is hibátlanul működik.👍
Egyenlőre eszembe sincs cserélni! 😉

(#1479) tutuhawer válasza rocks (#1478) üzenetére


tutuhawer
őstag

Szevasz

Én is kb ugyanezt tudnám írni. Jobbra-balra esik, meg folyó vízben mosom, mindig bluetooth módban fülessel meg hangcuccal veretem, aztán már 7-17 óráig telefonálós munkában is a Sonyt használom.
Ledarál a teló mindent, még a kávét is :))

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#1480) jojokka


jojokka
tag

A függetlenítésről kérdezném a nagytudású kollégákat. Mennyire macerás egy Vodafone-os Xperia I mk 1 függetlenítése?

Előre is köszi! :)

(#1481) Steve198310


Steve198310
őstag

Sziasztok!

Egyre többször előfordul, hogy nincs térerő a készüléken. Valami elmozdul vagy túlmelegszik mert SIM ki, bele fújtam és újra vissza jött. Ki-be kapcsolgatás nem segített illetve másik készülékben üzemel a SIM. Viszont semelyik SIM nem üzemelt az Xperia 1 ben. Meg random nekiáll melegedni. Nincs semmi extra a mobilon. Szinte alap. Munkára használom. ( levelezés , telefonálás, üzenetek, messenger, FB nincs. Csak alap. Már kezd szét B...ni az ideg tőle. A héten a második eset. Jelenleg sincs " Szolgáltatás" a készüléken.
Persze 1 IV nincs a kinálatban csak a Yettel árult nemrég.
Lassan temetés lesz vagy tudja bánat.

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#1482) Steve198310 válasza Steve198310 (#1481) üzenetére


Steve198310
őstag

Elküldtem szervízbe. Jelenleg valami régi Samut használok. Bár a kártya mintha ezzel is viccelődne. Igaz egyszer nem értek el. Azóta müködik a SIM. Azt is cseréltetem.

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#1483) k850


k850
addikt

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy a Xperia1 tulajdonosok között, van-e valakinek eladó eredeti Sony flip tok?
:)

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1484) Steve198310


Steve198310
őstag

Üdv hölgyek/urak

Ami azt illeti mára elég bajos lett a teló:
Kinyírt egy prémium mem kártyát elsőnek.
Néha 10-12 újraindítás után van csak hálózat. Vagy ha kikapcsolom egy negyed órára. vagy kiveszem a SIM karit.
Aztán az USB-C aljzat is vicces. Az is dögledezik.
Az akku az már fullon szar.
Mai nap meg gebett az ujjlenyomat olvasó.
Hiába a nagy megóvás meg minden ha nem kijelző,hátlap tőrik akkor meggebed a használatban. :DDD Direkt vettem hátlapot. De tok nélül is birta a strapát. Tok nélkül kiesett a zsebből mikor kiszáltam a kocsiból. Volt ám szencségelés.
Mivel Telekom nem árul már Sony terméket így meglehet ,hogy javítani kell a bajait.
Akku
Ujjlenyomat olvasó
USB-C
Egy 20-as be is takarja. Talán :D

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#1485) light1994012 válasza Steve198310 (#1484) üzenetére


light1994012
tag

Én már három és fél éve használom, semmi ilyesmit nem tapasztaltam. Egyedül az akksi kezd kevesebbet bírni, most 75%-os kb. Vigyáztam rá, mindig tokban volt és üvegfóliával. De a mai napig teszi a dolgát, egyedül a microsd hiányzik amit ki kellett vennem ahhoz hogy 2 simet tudjak használni.

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#1486) Steve198310 válasza Steve198310 (#1484) üzenetére


Steve198310
őstag

13e betakarja a felújítást.

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#1487) Steve198310 válasza light1994012 (#1485) üzenetére


Steve198310
őstag

Szerencséd van. Akkura 80% ír de kétlem. Már úgy használnám mint az első másfél évben akkor napi minimum 2x de 3x tölteni kell. Ezek szerencsére nem drága alkatrészek

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#1488) Nigér


Nigér
őstag

Sziasztok.
Letöltöttem egy device info progit, és a kijelzőt 2560x1096 pixelesnek írja.
Ez így hogy lehet?
Gondolom a hardvert nézi, nem az épp aktuális kijelző felbontást.
:F

(#1489) Steve198310 válasza Nigér (#1488) üzenetére


Steve198310
őstag

https://www.gsmarena.com/sony_xperia_1-9543.php

butítja a programra

[ Szerkesztve ]

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#1490) Nigér válasza Steve198310 (#1489) üzenetére


Nigér
őstag

Aha, értem.
Mindenesetre furcsa, hogy egy hardverelemző progi nem a valósat írja, hozzátéve hogy most ennyiben fut.

(#1491) zekk007


zekk007
aktív tag

Sziasztok nemrég hozzám került egy ilyen készülék egy olyan kérdésem lenne ami egyedül idegesítő számomra nagyon átrakom gesztusvezérlés de alulmarad egy csík ezt más telefonnál ki lehet kapcsolni de ennél nem találtam semmilyen menüt vagy bármit amivel el tudom tüntetni és fogalmam nincs milyen funkcióval bír ill mi a neve rakok képet mire gondolok. Segítséget előre is köszönöm :R


(#1492) Steve198310 válasza zekk007 (#1491) üzenetére


Steve198310
őstag

Nem lehet kikapcsolni. Viszont gyors váltás alkalmazások között. Csúsztasd oldalra. vagy fel.

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#1493) zekk007 válasza Steve198310 (#1492) üzenetére


zekk007
aktív tag

Köszönöm a választ :R Számomra rohadt idegesítő de akkor megpróbálok vele együtt élni :)

(#1494) norvik


norvik
aktív tag

Búcsú... Több, mint két éve vettem részt a telefont, újonnan. Vagyis, kéz alól, de bontatlan csomagolásban. Néhány nap múlva, már nem ez lesz a fő telefonom, nyugalomba fog vonulni. Az utódja szintén Sony, csak immár a sorban a negyedik Xperia 1. Ezzel azt hiszem, elmondtam róla azt, hogy elégedett voltam vele. Nem tökéletes, de azt hiszem, ezt hajszolni fölösleges, ilyet csak akkor találnánk, ha magunknak építenénk telefont. A hamvukba hullt moduláris telefonokra van, aki emlékszik még?
Utólag írni róla kritikát, jóval egyszerűbb, hiszen több évet töltöttem el vele.
Pozitívum: nyúlánk alkat, jó kézben fogni, az egykezes mód sem okoz gondot. Nagyon jó minőségű kijelző, beégés ma sincs rajta. Még ma is megfelelően gyors, , amire szükségem van, gyorsan, akadás mentesen fut rajta.
A kamerája tudj isten milyen. Alig fotóztam vele, akkor is csak papírokat, gyors notesz funkció szerűen. Van komoly fényképező gépen, így az ilyen jellegű tudása sosem érdekelt.
Ez volt a semleges rész.
Most pedig jöjjenek a negatívumok.
Nincs vezeték nélküli töltés. Egy idő után nagyon zavaró, mert az USB C port a rengeteg le és fel csatlakozás után annyira elkopott hogy a kábel saját súlyától kizuhan belőle. Az akksi lehetett volna izmosabb is. Végül, egy olyan hiba, ami gondolom nem túl sok embert érint. Egy l terás micro SD kártyát látja ugyan,, de már nem tudja kezelni. Elvben tudnia kéne. Vele ellentétben az LG V20, ami nagyjából 8 éves modell, gond nélkül kezeli...
Az akkumulátor gyorsan öregedett, drasztikusan csökkent a képernyő időm. Talán én használom túl sokat...
Több negatívumot nem tudok sorolni, vagyis tudok, de azok nem feltétlenül a telefon hibájából adódnak.
Egyszer esett egy nagyot, hátul az üveg betört, a vízállóság oda lett. A baleset tokban többet, az eset után nem is néztem, azt hittem, nem történt baja. Jóval később vettem észre. A mai napon meghalt az ujjlenyomat olvasó. Nem akarom így tovább használni. A szerviz nem megoldás. Ok, a törött hátlapot tudnák biztosan cserélni. Ahogy az usb C portot is. Az akksit, és az ujjlenyomat olvasót is. Néhány dologra megoldás lenne, de ettől még nem kezelné az egy terás kártyát, és nem lenne benne vezeték nélküli töltés.
A fenti dolgokat nem sorolnám a készülék hibái közé. Lehet, hogy az esésnél sérült annyira, hogy most, évek után meghalt az ujjlenyomat a olvasó.
Nem cserélgetem notóriusan a telefonokat. Amennyiben az új Xperia négyes beválik, és nem töröm azt is össze, hosszú ideig meg fog maradni.

(#1495) voaps


voaps
csendes tag

Sziasztok! Van akinek előfordult már az, hogy videózáskor csak a jobb csatorna vesz normális hangot, a bal meg recseg? (Sztereó hangsáv.) Gyári kamera appal és mcpro24fps-el is próbáltam. Elvileg ha fejjel lefelé videózok, a hangcsatornáknak is fel kell cserélődniük, de úgy is ez a hiba van.

(#1496) jojokka


jojokka
tag

Nem tudom, hogy szabályos-e, de nagyon keresnék elfekvő tokot egy Xperia 1 I-hez. Az enyém viseltes, és hamarosan megörökölné a telót a kisfiam. Legalább az első időben lenne normális tokban. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.