Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) konyi79 válasza Bozek (#799) üzenetére


konyi79
addikt

Fókuszsegéd néven már az első is nagyon régóta létezik, konkrétan GPS alapú profilozási lehetőséggel.

(#802) Bozek válasza k850 (#800) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ott van mindegyik értesítés mellett. Mondjuk sose használtam. Az X1 és az X5 szoftvere meg ugyanaz.

link

(#803) k850 válasza Bozek (#802) üzenetére


k850
addikt

Ó! :D
Eddig fel se tűnt!
Köszi!

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#804) k850


k850
addikt

Tegnap este készítettem egy kis videót az Android Q Easter Egg és az energia kapacitás állapotáról, hogy lássátok mi várható az Android 10-től.
Az Easter Egg, ha jó rakod össze az ikon, akkor jutalomból ad egy kirakós játékot. A telón lévő rendszer ikonokat kellene kitalálni.
A video második felében a napi energia fogyás látható. Nagyon Biztató, annyit azonban el kell mondani, hogy 80% szobában voltam. Egyébként nem korlátoztam semmiben, talán kevesebbet fotóztam mint máskor.
Nekem eddig is kijött 5 óra kijelző idő átlagban, de szerintem a Android 10 -el több lesz.
[Android 10 Easter Egg video ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#805) Imike20 válasza eeestvan (#773) üzenetére


Imike20
senior tag

Itt elvileg be van kapcsolva.

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#806) eeestvan válasza Imike20 (#805) üzenetére


eeestvan
tag

Utána olvastam, sajnos szolgáltató függő a dolog. Nekem ezek a kapcsolók inaktívak. Csak az az érdekes, hogy az üzletben "Telenor" azt mondták, hogy a SIM kártyáról feloldották a tiltást, sőt sms-t is kaptam róla. Az-az érdekes, hogy pl. a xiaomi Mi9T topik összefoglalójában írják hogy mit kell tenni az engedélyezés érdekében. Nekem ezek a dolgok nem működtek, csak félig meddig. A lényeg, hogy nem működik! Tehát feladtam a dolgot!

[ Szerkesztve ]

Nincsenek előítéleteim, egyformán utálok mindenkit :) !

(#807) Imike20


Imike20
senior tag

[Teszt] :C

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#808) k850 válasza Imike20 (#807) üzenetére


k850
addikt

Sok újat nem tudtunk meg belőle!
Nem is teszt inkább egy rövid ismertető.
Antutun mértem már sokkal jobb eredményt is (423000) pontot. Lehet, hogy az Android Q miatt.
Pozitív, hogy másnak is bejött a 21:9 kijelző arány.
Szeretem eddig a telót, de az iPhone 11 pro kijelzője jobb egy picit! 😁

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#809) light1994012


light1994012
tag

Valakinek van valami híre a frissítésről?
Már több mint egy hónapja elérhető mégsem jelzi még a telefonom.
Telekomos mobilról van szó.

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#810) Bozek válasza light1994012 (#809) üzenetére


Bozek
nagyúr

Majd lesz. Lehet, hogy ez a régió már csak a következőt kapja meg, mivel hamarosan annak is jönnie kell.

(#811) k850 válasza light1994012 (#809) üzenetére


k850
addikt


Egyenlőre nincs hírek róla!
Ha türelmetlen vagy, akkor itt egy leírás, hogy tudod frissíteni.
[Newflasher leírás ]
https://youtu.be/2-YBDCEZ6eY [link]
Nem nagy dolog, de ha bizonytalan vagy, akkor inkább várj!
Több mint két hete használom, eddig JÓ! 😁

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#812) light1994012 válasza k850 (#811) üzenetére


light1994012
tag

Nem vagyok türelmetlen csak felháborító hogy már mindenki más megkapta csak mi nem.

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#813) konyi79 válasza light1994012 (#812) üzenetére


konyi79
addikt

Ez így szokott lenni a Sonynál sajnos. Elsők között jön az update, de csak egy régió, aki a bátateszt. Majd van, hogy fél év, mire megkapja a nagyobbik hányad...

(#814) k850 válasza light1994012 (#812) üzenetére


k850
addikt

Én nem szégyenlem, nagyon türelmetlen voltam, 2019 év végét adtam nekik. ;)

Hát azért nem mindenki, lásd a képet!
XperiFrim (Sony szoftver letöltő) szerint, mai állapot.

Én az Unted Kingdom verziót használom. Ennek egy hátránya van, hogy nincs benne VoLTE, de nekem nem hiányzik egy cseppet sem. :D

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#815) k850


k850
addikt

Nem akarok senkit hülyeségre rábeszélni, de úgy gondolom, hogy érdemes tanulmányozni a [Newflasher] lehetőséget. Abból indulok ki, hogyha nem jönne be az új Android Q, akkor nagy szivacs, mert hivatalosan nem lehet visszafelé frissíteni. Most még van lehetőség lementeni a jelenlegi Telekom LC SW ID/Version: 1318-5872 / 55.0.A.10.26 CDF ID/Revision: 1319-2606/ R9AFS Variant: GENERICSize: 2,48 GB verziót, ill. mindenki saját igényének megfelelően. Ez tényleg nem jelent kockázatot, elfér a számítógépen, de ha már nem lesz mód rá, akkor csak valamelyik szerviz 55.0.A.2.205 verzió lesz fent.
[XperiFrim v.5.4.0] ezzel lehet letölteni a teló típusához a megfelelő szoftvert. Nem egy ördöngös dolog, videók is vannak fent a metódusról. :K
Féltem én is, hogy a 10 droiddal nem fog működni egy pár megszokott dolog, pl. You Tube Vanced a Blokada hirdetés blokkoló, de szerencsére eddig nem tapasztaltam semmi huncutságot.
:D

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#816) Bozek válasza k850 (#815) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Most még van lehetőség lementeni a jelenlegi Telekom LC"

Ööö, minek itt bárkinek a Saint Lucia-i Telekomos FW? :D Akkor már inkább EU3-at töltsenek le az emberek, mivel az ez a régió.

Newflasherhez meg inkább ezt linkeld: [link]

(#817) k850 válasza Bozek (#816) üzenetére


k850
addikt

Azt kérdezd meg a Telekom szolgáltatót, hogy mért ezzel a verzióval forgalmazzák nálunk. Én is csodálkoztam az első frissítésig. Gondolom, hogy nem készítettek Telekom Hu verziót úgy mint az XZP-nek.
De az evidens, hogy mindenki azt tölt le ami neki a leghasznosabb. Nekem ez volt fent utoljára, ezért ezt mentettem le, egyébként ebben a verzióban volt VoLTE.
Minek linkelném, ha megtetted, egyébként ugyan az az utolsó decemberi 20 frissítésre visz, csak nekem ezt dobta fel először.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#818) Imike20


Imike20
senior tag

Sziasztok. Kerestem de nem találtam az oldalt ahol a kiadott frissítések vannak. Linket kèrhetek?

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#819) k850 válasza Imike20 (#818) üzenetére


k850
addikt

[XperiChack]
XDA olvastam, hogy allítólag benfektes sony eladók szerint január végén, de inkább február.

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#820) Danci


Danci
csendes tag

Nemrég vettem egy Xperia 1et. Valaki árulja el nekem hogy a gyári alkalmazásban hol lehet állítani a fénymérést? Közép /spot /átlag/érintésre. A régebbi Sony telómon ezt lehetett állítani ha jól emlékszem.

(#821) Imike20 válasza Danci (#820) üzenetére


Imike20
senior tag

Tudtommal ki tudod kapcsolni az autómatikus fènyerő állítását majd beállítod ahogy neked szimpatikus. De mivel kell neki egy kis idő megtanulja a szokásaid pl sötéten beállítod neked mennyi fènyerő kell előbb utóbb úgy fogja állítani csak tanítani kell. :)

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#822) k850 válasza Danci (#820) üzenetére


k850
addikt

Gyári alkalmazás alatt a kamerát érted?

Erre gondolsz? :F

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#823) Imike20 válasza Danci (#820) üzenetére


Imike20
senior tag

Bocsii nem jól értelmeztem a kérdést. Éjszakás voltam :U

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#824) k850


k850
addikt

Kezdhetek reménykedni!
EU3 Android Q! 😁
[link]

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#825) Danci válasza k850 (#822) üzenetére


Danci
csendes tag

Igen a kamerát értem rajta.
A fénymérést arra értettem hogy ha pl egy szoba falát fényképezem amin van egy jó nagy ablak és süt a nap akkor a belső tér sötét lesz a fényképen mert a fényt átlagban méri és a világos ablak felhúzza az átlagot.
Én pedig normálisan szeretném látni a szoba belsejét amiből következik hogy az ablak ki fog égni de az engem nem zavar. Ehhez kéne át állítani a fénymérést.

(#826) light1994012 válasza Danci (#825) üzenetére


light1994012
tag

Ha oda nyomsz a falra pl, akkor odafókoszál és a fény is másabb lesz elvileg.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#827) light1994012 válasza k850 (#824) üzenetére


light1994012
tag

Mire megjelenik a 11 mi is megkapjuk :W :W :W

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#828) k850 válasza Danci (#825) üzenetére


k850
addikt

Hát volt már egy-két Sony telóm, de ilyen fénymérővel nem találkoztam.
A kijelző tetején van egy napocska 🔆 , ha aktív akkor kék színű. Ezzel tudod a fényerőséget szabályozni, de szerintem nem ezt keresed. Manuális módban az idő "SS" szimbólum ill. az ISO fényérzékenységgel tudsz játszani.
Ha aktív, akkor ez is kék színű, de ez lehet, hogy téma függő. Nekem most Android 10-en kék.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#829) k850 válasza light1994012 (#827) üzenetére


k850
addikt

Én is a 11 várom, már kezd uncsi lenni a 10 :DDD!
Newflasher!

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#830) Bozek válasza Danci (#820) üzenetére


Bozek
nagyúr

Automata módban nem is fogod megtalálni, azért automata. Manuálisban meg ott van a beállításokban (fogaskerék). Ott tudsz váltani Arc/Több/Közép/Pontszerű módok között.

(#831) k850


k850
addikt

Készítettem egy kis videót az Android 10 rejtett alkalmazásról. Ki lehet tenni a parancsikont az asztalra, onnan is lehet indítani. Én gyors jegyzetelőnek használom.

[link] itt nézheted meg a rövid videót! 😁

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#832) Danci válasza Bozek (#830) üzenetére


Danci
csendes tag

És tényleg. Köszönöm, megtaláltam.

(#833) Nigér


Nigér
őstag

Hali, a telefon feldobott egy frissítést.
Ez már a 10 lenne?
Tényleg csak pc-n keresztül lehet frissíteni?
Ha igen az így eléggé román.

(#834) k850 válasza Nigér (#833) üzenetére


k850
addikt

3 régióban lett új frissítés, többek között a Telekom szolgáltatóé is.
[link]
Szerintem nem csak PC-vel lehet frissíteni, de érdemes Wi-Fi keresztül, mert nagy az új ROM mérete.
Azt szokták mondani, hogy fő verzió váltáskor érdemes tiszta frissítést eszközölni. Csak abban az esetben újra kell belakni a telót.
Majd kiderül nem sokára, sokan nem fognak ezzel foglalkozni. Ha nem lesz gond senkinek, akkor simán mehet.
:D

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#835) rocks válasza k850 (#834) üzenetére


rocks
aktív tag

Nekem is megjött az értesítés
Nem csak pc-n ajánlja.
Most azon agyalok, hogy "tiszta" frissítést csináljak vagy sem.🤔
Valahogy nincs kedvem újra rakni a telót.😉

(#836) Nigér válasza k850 (#834) üzenetére


Nigér
őstag

Az enyém független készülék.
És telóról nem tudom hogy kell frissíteni mert mindig kidob a böngészőbe hogy töltsék le valami profit létére.

(#837) light1994012 válasza k850 (#834) üzenetére


light1994012
tag

Nekem még mindig nem jezi....

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#838) k850 válasza Nigér (#836) üzenetére


k850
addikt

Mielőtt belekezd az ember érdemes a számára fontos dolgokat elmenteni, pl. SD kártyára átmásolni a képeket, videókat, csengőhangot, zenét, launcher beállítás mentése stb.
Én az SMS üzeneteket is le szoktam menteni, ehez van külön alkalmazás is, amivel vissza lehet tenni.
A címtárat, ha van Google fiók szinkronizálás, akkor az megoldja. Játék mentésekkel szokott cumi lenni, root nélkül nem nagyon megy.
A PC-én Xperia Companionnal lehet mentést készíteni, sokkal biztonságosabb mint direkt Wi-Fi keresztül.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#839) k850 válasza light1994012 (#837) üzenetére


k850
addikt

Úgy nézem, hogy nálunk egyenlőre a Telekom szolgáltatói van.
Nézd meg a beállításokban, hogy nincs-e kikapcsolva az automatikus frissítés. Maunálisan is keress rá, hátha feldobja!

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#840) light1994012 válasza k850 (#839) üzenetére


light1994012
tag

Telekomos vagyok én is sehogy nem ajánlja fel még pcn se.
Ugyan úgy a Telekom tlc a customization number nekem is csak a vége nem R4B hanem R9A.

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#841) k850 válasza light1994012 (#840) üzenetére


k850
addikt

Passz, nem tudom, hogy mi lehet a gond. Lehet, hogy ki kell várni a sort itt is? :DDD
Most tűnt fel, hogy egy tovább fejlesztett verzió kínálnak a verzió szám alapján. 55.1.A.3.49.
Az első Android 10 55.1.A.0.748 verzió számmal jelent meg.
Gondolom, hogy benne van az új soros biztonsági frissítés is, és a kisebb hibajavítások is.
:DD

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#842) light1994012 válasza k850 (#841) üzenetére


light1994012
tag

Pedig jelzi is

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#843) Nigér válasza k850 (#838) üzenetére


Nigér
őstag

Akkor pc nélkül nem is lehet frissíteni?

(#844) Imike20 válasza k850 (#841) üzenetére


Imike20
senior tag

Nekem is PC keresztül írja a frissítést! Mindig azt dobja fel! Írja már le nekem valaki hogy hogyan csinálna a "Tiszta Telepítést" ? :U

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#845) k850 válasza Imike20 (#844) üzenetére


k850
addikt

Xperia Companion végig vezet szerintem. Csatlakoztasd a PC-hez.
Tiszta telepítés azt jelenti, hogy törölsz mindent a telóról, másképpen gyári visszaállítás, de akkor nem lesz semilyen mentésed.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#846) light1994012 válasza k850 (#845) üzenetére


light1994012
tag

És ez van ha csatlakoztatom pc-hez.

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#847) Imike20 válasza light1994012 (#846) üzenetére


Imike20
senior tag

Hogy csatlakoztattad PC? Volt hozzá másik kábel gondolom, mert ami van hozzá mindkét fele Type-C :D

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#848) light1994012 válasza Imike20 (#847) üzenetére


light1994012
tag

Van másik kábelem is meg van c is a laptopomon :)

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#849) Bozek válasza k850 (#841) üzenetére


Bozek
nagyúr

Soros? Már a telefonbizniszbe is betette a lábát?:D

(#850) k850


k850
addikt

Imike20
A Sony Xperia XZ Premium kábele pont jó erre! :K

light1994012
XDA-án is panaszkodnak, hogy az Xperia Companion azt írja ki, hogy a legfrissebb szoftver van rajta!
"My Xperia 1 use Andorid 9, not new update for Android 10. This morning Xperia support app show notification for new updateI available ( new version 55.1.A.3.49), but through Xperia Companion. I connect xperia 1 to PC and run xperia companion but notting. Only show your device is up to date. What is this Sony?" :W

Bozek
Látod, elszabotálja már a frissítést is! :DDD
Elég gáz a Sony részéről ez a sztori. Az, hogy sokat késik a régiós frissítés, hogy az új verzió nem megy fel OTA keresztül, még lenyelni az ember, de hogy az Xperia Companion is beint, hát ez már kicsit sok!
:W
Látom a következő telóm nem Sony lesz!
:(((

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.