Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) coyote66 válasza benczeb (#244) üzenetére


coyote66
aktív tag

Látom nem sokan törik magukat, hogy válaszoljanak. Ha jól tudom a Cordon Electronics Kft. szervizeli csak. Szoftvert akartam újratelepíteni de a sony szervizben elhajtottak, így megcsináltam magam. Régen az Z3-t sony care-n keresztül ingyen hozták vitték szintén újratelepítés miatt (persze hibának nem ezt írtam), talán 1-2 hét volt.
Remélem segítettem.

Én vagyok

(#252) e-newsee válasza laci_csk (#249) üzenetére


e-newsee
addikt

Nekem volt SP-m közel 3 évig. A kevés belső tárhelyen, és a gyenge kamerán kívül imádtam azt a telefont. De még a kamera is teljesen megfelelt arra, amire egy moil kamera való. Egy erős közepes szintet simán hozott az akkori mezőnyben. A frissítése körüli herce-hurcával behúzott pár fekete pontot a Sony, de komoly gond nem volt vele. Stabil volt a szoftvere, erős volt a hardvere, anno az egy nagyon jó ár/értékű telefon volt.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#253) vlesi69 válasza k850 (#250) üzenetére


vlesi69
senior tag

Nem szeretnék senkit megbántani aki Sony fan, én csak egy teóriát írtam le hogy rengeteg gyártót kiszolgál de a sajátját mért nem tudja csúcsra meg csinálni. A Sony utolsó jó kamerás telefonja mint a link neved is a K850 volt. Hiába 5 megapixel de jó. Én sem vagyok oda a megapixel háborúért, a telefonon is vissza van véve 8-11 megapixelre, a fényképezőgépemmel is 9 megapixelen fényképezek.

(#254) laci_csk válasza vlesi69 (#253) üzenetére


laci_csk
senior tag

hat pedig a telen februarban egy kirandulason befogtam a szajat egy huvej mate 20 pro tulajnak fotozas szempontjabol es az ifonost is csendre utaltam a fotoimmal, pedig "csak" egy egykameras XZ3rol van szo

apropo k850 nekem is volt, megvannak a velecsinalt fotok is, nem is lehet egy mondatban emlegetni az XZ3mal, fogalmad sincs mirol beszelsz.

nagyon is jo kepeket csinalnak a mai Sony telok

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#255) vlesi69 válasza laci_csk (#254) üzenetére


vlesi69
senior tag

Azt úgy lenne érdemes a fényképeket összehasonlítani ugyan az a pozíció és beállítás és kirakni laptopra tévére. Telefonon minden kép jól néz ki.

(#256) #96302336 válasza vlesi69 (#253) üzenetére


#96302336
törölt tag

A válasz egyszerű pedig.
Van a Sonynak egy rendkívül jó minőségű fényképező ágazata, ahol nem akar belső konkurenciát.
Továbbá...
Minek törje össze magát, mikor egymást tapossa az összes többi telefongyártó, hogy az IMX szenzoraikat betehesse a telefonjaikba, a legjobb bizniszeik egyike.
Harmadszor... (ez a valódi szerintem)
Töketlen dilettánsok ülnek a telefonos részlegen.
Szerintem pont a fotózás az, ahol csak azért venni telefont, mert meg akarok örökíteni nyaralást, egyéb fb kompatibilis dolgot, azért az erős. Fotós hobbira egy telefon finoman fogalmazva rettentően kevés. rettentően kevés. Kivétel nélkül igaz ez akármelyik telefonra. Amire meg tervezték, FB, és társai, arra meg szerintem lényegtelen, hogy melyik gyártó telefonját nézzük, az FB kapásból úgy is lerontja a minőséget. Bármelyik középkategóriás kompakt fényképező össze-vissza lealázza bármelyik csúcstelefon kameráját. Feleannyiból...
Ha fontos a képminőség, akkor céleszköz, tehát fényképező. Egy esetben tudom elképzelni a telefont, mint fényképező, vízben. De mivel hivatalosan egyik telefon sem fürdőzésálló, így eleve kiesett. a "vízállóság" mint fogalom a készülékeknél erős barokkos túlzás. Vétlen pocsolyába esés, vagy záporban bőrig ázás amit elvisel, egyéb mást nem. Akkor vízálló egy telefon, ha a nyomás, amit kibír az minimum 50 méter mélységig garantált, mert az jelenti azt, hogy viselhető és használható víz alatt is, mint a pl. egyes erre minősített órák. Nos, ilyen nincs senkinek sem, és nem is lesz. Talán majd az okosóra őrületben egyszer...
Amúgy ezt a minimális folyadék állóságot is már nagyon régóta tudniuk kéne az összes telefonnak, egész a legalsó kategóriáig bezárólag...

(#257) BusinessGuy válasza laci_csk (#254) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

XZ3-al..Mate 20 pro tulaj száját. Fotókkal.
Oké..Oké.... :U :U

(XZ3 fotós képessége annyira jó hogy Samsung A8-al van egy ligában ilyen téren.. :C ) Addig jók azok a képek amik nem néz rájuk az ember komolyabban. Jelen tesz képei is nevetségesek. A részletek pláne növényzet átmennek sokszor olajfestmény szintre..Nem hogy az XZ 3 képeit és tesztjeit nézzük...

syn7h37ic : Szimplán csak dilettánsok csinálják a software-t. Ezt a nem akarnak konkurencia marhaságot inkább felejtsük el,sosem lesz konkurencia a telefonos fotózás... Hanyatlik a telefonos részlegük és nem az innováció hiánya vagy a minőség miatt. Hanem szimplán azért mert amiben jogosan kritika éri a telefonjaikat,nevezetesen kamera,akkumulátor,otromba káva és hasonlók, nem vagy csak nagyon nehezen hajlandóak változtatni. Az eredménye hogy hanyatlik az egész sony mobil ágazat egyre lejjebb és lejjebb. Legalább a fotós részlegüket tennék rendbe hogy az adott év prémium készülékeivel egy lapon lehessen említeni fotós tudásban a telefonjaikat ha már hasonló árakon próbálják eladni - de nem teszik...

[ Szerkesztve ]

(#258) spawn21 válasza BusinessGuy (#257) üzenetére


spawn21
veterán

Ezek milyen regek?
Minek pocsékolod más idejét a kommentjeiddel? 150 nap alatt 10 szakmai komment, gondolom mind a 9 legalább ennyire értékes

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#259) k850 válasza BusinessGuy (#257) üzenetére


k850
addikt

Köszönjük a hasznos hozzászólást!
🚪, 🔋, 📷 szóval ez nem tetszik!
Keret nélkül , nem tudod normálisan fogni, nincs hová tenni a selfi kamerát, a hangszórót, nem lehet normális tokot rátenni stb.
Ezért nem megy a Sony a birkák után!
Az X1 teló aksija csak 25 perccel kevesebbet bírt ki egy tesztben, mint az ügyeletes star 🌟 a Huawei P30 pro, igaz őneki több mint 4000 mAh az energia csomagja.
Kamu duma a két nap üzem idő, akkor lenne az ha 24 órát bírna a kijelző.
A mostani készülékeket minden nap kell sajnos tölteni. Most, hogy 6 vagy 8 óra nem mindegy. Valaki megjegyezte előttem, hogy nagyon beteg ember, aki ennyit tölt el a kijelző előtt.
A kamera az eddigi legjobb a Sonyba. Nem törekszik mesésre szinezni a képeket, lehet, hogy itt a hiba, a gyerekeknek hiányzik a rózsaszín álom.
Valóban nagyot hibázik a Sony abba, hogy nem veszi meg a szolgáltatókat, mint némely márka.
😁

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#260) #96302336 válasza BusinessGuy (#257) üzenetére


#96302336
törölt tag

Már korábban is említettem, hogy egyetlen dologra nem lehet alapozni egy készülék teljes megítélését. Így a fotózásra sem. Mert hiába csinál kimagasló fotót egy telefon, ha a többi része csapnivalóan vacak.
És az akku kérdés is nagyon relatív, mert a mostaniban lévő akku is simán másfél-két nap üzemidőt hoz. Pedig ezt is szidták. És a telefonom nem új, több, mint egy éve nyúzom. De a régi továbbadott készülékeim is ugyanúgy bírják, azok meg már háromévesek, nincs velük üzemidő csökkenésről panasz.
Az alapvető probléma a marketinggel van. Évek óta egy Sony reklámot nem láttam, ha mégis, akkor a tényleg vacak belépő kategóriáról valami szolgáltatós bullshit-et. Csúcstelefonról egyet sem. És ezt tetézi, hogy a telefonos boltok döntő többsége két, maximum három telefont tolnak a delikvensek elé. Direkt nem írok neveket úgy is mindenki tudja melyek ezek.
A káván való lovaglás meg már egyáltalán nem helytálló. Sőt, nekem kell az a kis káva, mert inkább az a minimális perem, mint a notch, a lyuk, vagy egyéb ökörség. Cserébe kapok sztereó hangzást, és ha horizontálisan fogom, akkor kényelmesen tudom kitakarás nélkül használni. Megint szubjektív, de nekem tetszik a kis káva, a csupa kijelző jóval kevésbé. Sőt, maga a készülék teljes formavilága nagyon jól eltalált, minimál dizájn, nem áll be a sorba. Szerencsére elhagyták az XZ2 formáját, az tényleg egy semmilyen szürke tucat forma volt.
Egyébkéne elég benézni néhány Sony topikba itt az MA-n is, nem fogsz problémákról olvasni, mert nincs. Sok hozzászólás sem születik, azután, hogy eltelik pár hónap, mert a készülékek működnek gond nélkül, a frissítések naprakészek. Az a pár kérdés ami felmerül az is inkább használati dolgokat takar, illetve funkciókra kérdeznek rá, de nincs teleordítva a fórum, hogy ipari hulladék.
Itt is pont ez lesz, lecseng remélem minél hamarabb az egész, és eltűnik az oldal a főlapról, akkor talán végre hasznos hozzászólások fogják megtölteni a topikot, és nem fikázó hittérítő "bezzegamásikmennyiveljobbezegy fos" hittérítésekkel lesz tele.
Ha nem tetszik, nem kell megvenni, de nem is kell fikázni, mert aki megveszi, az nem azért veszi ezt a telefont, mert státuszszimbólum, hanem azért, mert számára megfelelő.

(#261) konyi79 válasza #96302336 (#256) üzenetére


konyi79
addikt

Olvastam én is erről a Sony belső viszályról, de olyan túl nagy jelentősége ennek szerintem nem lehet.
Egy mobiltól mindig fényévekre lesz egy jó fényképezőgép, legyen az bármelyik mobil.
Egy A7 képéhez képest akkora az eltérés a mobilok képe között, mint az érdesség egy GM lencse felületén :))

Úgyhogy ha lenne ilyen gépem, tökre elég lenne egy sima egykamerás középszerű képalkotó a telefonba ha nincs nálam a gép, vagy csak dokumentálni akarok valamit, csak legyen benne optikai stabi. ;)
A három látószög meg hab a tortán, amit egyszerűen kézzel lehet váltani.

Talán ez is a filozófia mögötte. Egy prémium készülék a Sony brand eszközeit használóknak, nekik úgyis van valami Alpha. Kívúl a hülye divathullámokon.

(#262) blagolf


blagolf
senior tag

[kép]
Majdnem 1 éves XZ3. Még jó hogy rossz a képernyőidő.

Üdv, Zoli

(#263) konyi79 válasza blagolf (#262) üzenetére


konyi79
addikt

Az egész mizériától függetlenül elképesztő mérnöki teljesítmények ezek a mostani Snapdragon chipek. Hihetetlen teljesítmény, megdöbbentően alacsony fogyasztással. Hol vannak ezek már a SD810-hez...

(#264) #96302336 válasza konyi79 (#261) üzenetére


#96302336
törölt tag

Pontosan.
Nem fényévekre van a mobil az FF milctől, hanem egy másik galaxisban. A nagytelém frontlencséjére tapadó kosz nagyobb, mint a telefonok szenzora :DDD
Sokan sajnos egy kifejezett céleszközt látnak egy multifunkcionális eszközben, ami mindenre egy kicsit jó.

"3.6 nem jó, de nem is tragikus..." (Gyatlov)

:DDD :DDD

(#265) Juhaszatti válasza #96302336 (#260) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Csak és kizárólag a marketing részre reagálva. Nagyjából helytálló a dolog, viszont XZ Premium reklám kifejezetten sok volt a maga idejében. Én is meglepődtem, de óriásplakátokon, és TV reklámban is sűrűn szembejött.

(#266) NemMo válasza laci_csk (#249) üzenetére


NemMo
őstag

Én kifejezetten szerettem a p-t, amíg meg nem halt. Szerintem a maga idejében nagyon szép telefon volt.

(#267) benczeb válasza coyote66 (#251) üzenetére


benczeb
aktív tag

Koszonom!!!

(#268) BusinessGuy válasza spawn21 (#258) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Nincs szebb annál mikor érvek helyett személyeskedésbe kezd valaki.
Amúgy apró miatt regeltem, és elnézést hogy ide mertem írni a véleményem tényekkel. Úgy fest itt csak fényezni lehet a telefont vagy kapod az áldást. Köszönöm, ilyen szinvonalú társalgást inkább meghagyom neked és a hasonló komnentelőknek.
Büszke lehetsz.

K850: sorolhatnám a válaszokat de minek... Nem láttok a szemellenzőtől, hát jó ajnározást a továbbiakban. Majd el lehet gondolkodni azon jó ötlet volt-e kritika nélkül simogatni a Sony mobilokat amikor lehúzzák mobil szegmensben a rolót. Ahogy állnak ez hamar eljön, és nem azért mert az emberek buták vagy gonoszak, hanem mert szimplán fost árulnak ahelyett hogy javítanák amikben a legtöbb kritika éri őket, mindezt drágán.

[ Szerkesztve ]

(#269) Krinyo válasza #96302336 (#264) üzenetére


Krinyo
senior tag

Ja, csak a FF milcet nem tudod a zsebedből előkapni, amikor ott a pillanat. A tükrösöm kb. 3 éve elő sem vettem, bent pihen a szekrényben. Egyszerűen nincs rá szükség.

És igen, a Sony sajnos a saját kamerájából sem tudja kihozni amit kellene. Lehet, hogy ez üzletpolitika, de akkor csúnyán mellélőnek, mert a saját fegyverük öli meg őket. [link]

[ Szerkesztve ]

(#270) #96302336 válasza Krinyo (#269) üzenetére


#96302336
törölt tag

Őőőő.... De... majdnem. Pl a kenguru zsebes pulcsimban bőven elfér a gépem a kit objektívvel... :D Az A7 széria nem egy nagy gép, bármelyik tükrösnél jóval kisebb. De menjünk le egy szenzor mérettel lejjebb, APS-C gépekből az egyik legkisebbet is ők hozták össze, azok már bőven zsebméretűek is. Ha fotózni akarok, csak egy mozdulat, hogy felkapom a kis táskám és megyek. Eszembe sem jut, hogy szenvedjek a mobillal. APS-C gépem van, és amióta használom, egyszerűen nem veszem elő a telefon fotós funkcióját, egyrészt, ha fotós kirándulásokra megyek, pontosan azért, mert képeket akarok csinálni, és olyant amihez egy mobil nemhogy kevés, de alkalmatlan is. És itt van a lényeg, olyan objektívet használok ami az adott témához tökéletes. Nincs kompromisszum, mert mindenre van megoldás. Kirándulás csak úgy? 18-200. Mindenre is jó. Természet, állatok, madarak, A 150-600 is mellé kerül. Street, portré és egyéb hasonló téma hidegen hagy nem érdekel. Hirtelen elém ugrik egy téma, ott a gép a nyakamban, gyorsabb, mint előkotorni a telefont a zsebből, A gépen kapásból 3 mentett beállítás, vakon kapcsolom a gépet, és kapom a szemem elé. Ha meg dolgozom, akkor nem fényképezem. Egyébként is sokszor nálam a gép, mert a tokja kiváló a telefon biztonságos tárolásához. :D A gép pedig annyi fókuszponttal rendelkezik hogy bárhol is nyomom éles lesz a kép illetve brutális a stabilizáció. Szenzor és optika egyszerre Nehéz vele életlen képet csinálni. hobbi fotózásra több, mint elég.
Én így használom a fényképezőm. Nyilván mások máshogy fotóznak, nem vagyok vak épp elég embert látok, hogy a világot kizárólag a mobil képernyőjén keresztül éli meg. Erre a jelenségre próbálnak ráülni a telefonok kamerái, de a nagy többségnek az a minőség, amit egy belépő kategóriás telefon játék kamerája nyújt, az is tökéletesen elég. És épp ezért nem értem, hogy miért van ez a túlzó elvárás a telefon kameráitól. Bármelyikről is beszéljünk. A mobil kamerája pont arra való, amire használják. szelfi, és élet a közösségi oldalon. Persze lehet "punk" lázadó módon művészien is fotózni vele, de minek? sokkal jobb eszközök vannak erre.
Amit valóban 100%-ig kivált az a multimédia, ugyanis szinte kizárólag már csak mobilon hallgatnak az emberek zenét. (futás, séta, utazás, stb stb...) Sőt, egyre inkább átveszi a videós teret is. A fórumok nagyobb részén a posztolás szintén mobilon folyik.

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#271) Krinyo válasza #96302336 (#270) üzenetére


Krinyo
senior tag

Az elején írtad le a lényeget: ha fotózni akarsz. Egy gyerek mellett mindig akarhatnék, de arra nincs kapacitás, hogy szettet vigyek állandóan magammal. :)

(#272) joey04


joey04
titán

Nem kell ezt túlragozni. Ma már minden komolyabb készülék teljesen jól használható, így a Sony is. A baj az, hogy kevesebb és érdektelenebb plusz dolgokat és egyéni megoldásokat tudnak felmutatni, a negatívumok meg kirívóak, pl. lásd kamera. Nem azért, mert annyira vállalhatatlan lenne, mert nem az. De vicc, hogy látható lemaradásban vannak/voltak a többiekhez képest annak ellenére, hogy magát a hardvert ők adják. A konkurencia meg jobb eredményt tud kihozni belőle, mint ők maguk. Vagy ott az üzemidő. Most is elég korrekt némely modell esetében, de régen ebben magasan kiemelkedő volt a Sony, nem pedig simán a jók között volt volt. És most is ott lehetnének, ha akkora telepet tennének bele, mint mondjuk a Huawei. Tehát ezért van az, hogy az embereknek az jön le, hogy miért van benne ekkora telep, és nem pedig az, hogy néd már, még ekkora teleppel is milyen jó az üzemidő. És lehetne még sorolni a példákat, de most ezek jöttek elő leginkább ahogy beleolvastam a topikba. Elrontották ezt nagyon Sonynál már évekkel ezelőtt, és hiába tesznek le aránylag korrekt ajánlatot az asztalra, ahhoz, hogy a bizalmat visszaszerezzék és újból nagy gyártó legyen, kiemelkedőt kéne adnia, és úgy kéne viselkednie, mint ahogy anno a Samsung tette a Nokia fénykorában, vagy a Huawei a Samsung fénykorában, tehát jobbat kéne adni olcsóbban a konkurenciánál. És nekik még meg is lenne ehhez a forrásuk, mert más ágazat bőven tudná fedezni ezt az átmeneti hiányt. De nem is céljuk ez már igazán, volt róla hír sokszor, hogy csak presztízsből vannak jelen a mobilpiacon, igazán komoly céljaik nincsenek. Így viszont nem lehet csodálkozni azon, hogy nem megy nekik a szekér, és negatívan állnak hozzá a készülékeikhez az emberek, még akkor is ha jó az adott modell. Aki még továbbra is kitart a márka mellet és használja elégedetten (hiszen valóban használható és jó) az meg úgy éli meg ezt, hogy divat szidni a Sonyt. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#273) #72645760 válasza BusinessGuy (#268) üzenetére


#72645760
törölt tag

Azért azt szeretném szóvá tenni hogy a Sony nem “fost” árul mint írod. Nem vagyok Sony hívő de azért ez túlzás és ezzel saját magadat járatod le

(#274) consono válasza #72645760 (#273) üzenetére


consono
nagyúr

Hát igen, a stílus maga az ember...

"In God we trust. All others must bring data"

(#275) blagolf válasza consono (#274) üzenetére


blagolf
senior tag

+1

Üdv, Zoli

(#276) laci_csk válasza vlesi69 (#255) üzenetére


laci_csk
senior tag

pont ugy ahogy mondod, ugy vagynak a kepek keszitve, mert 22 eve dolgozok ugyanazon a munkahelyen es ott tobb tucatnyi kepet csinaltam az osszes teloimmal ami csak volt ezekben az evekben ugyanarrol ahelyrol sot meg a napszakra stb ugyeltem, ugyanaz az udvar, ugyanaz a haz ugyanaz a kemeny stb. A kirandulason is ugyanaz minden es persze hogy nagykepernyon ment az osszehasonlitas, nem vagyok gyerek mint ti. Tudom mirol beszelek, agyonteszteltem es agyonhasonlitottam mindent a mit csak lehetett

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#277) nyisziati válasza #96302336 (#270) üzenetére


nyisziati
veterán

"Pl a kenguru zsebes pulcsimban bőven elfér a gépem a kit objektívvel... :D "
Strandon milyen hasznos is ez.
Vagy egy alföldi túrán, ahol a 40 fokban vándorolsz a rengeteg látnivaló mellett. ;]

(#278) #96302336


#96302336
törölt tag

Megérkezett a telefon. Vadállat!

(#279) spawn21 válasza #96302336 (#278) üzenetére


spawn21
veterán

Nem igaz, ne kamuzz! ;]
Fúj káva

iPhone 13p

(#280) konyi79 válasza #96302336 (#278) üzenetére


konyi79
addikt

Gratula hozzá, üdv a klubban. :)
Milyen színű?

Majd valami jelet ki kell találjunk, lássa mindenki mi alsóbbrendűek vagyunk.

(#281) consono válasza #96302336 (#278) üzenetére


consono
nagyúr

Képet, vagy nem történt meg :)
Amúgy meg sok sikert hozzá, remélem hamarosan én is csatlakozhatok. Még egy bő hónap és kiderül.

"In God we trust. All others must bring data"

(#282) #96302336 válasza consono (#281) üzenetére


#96302336
törölt tag

most költözöm rá, eddig nagyon nagyon tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#283) DraXoN válasza #96302336 (#282) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

van rajta értesítési led?

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#284) #96302336 válasza DraXoN (#283) üzenetére


#96302336
törölt tag

Már hogyne lenne. :K telefon bal felső sarkában. A képen látszik is, világít narancssárgán.

[ Szerkesztve ]

(#285) #96302336


#96302336
törölt tag

És a kedvenc tokom is létezik már hozzá: [link]

(#286) #96302336 válasza nyisziati (#277) üzenetére


#96302336
törölt tag

alföld és a rengeteg látnivaló.... eléggé oximoron...

(#287) konyi79 válasza #96302336 (#285) üzenetére


konyi79
addikt

Ez jó, én mikor rendeltem nem volt még csak TPU, jó vacak kicsi lyuk van a gomboknak, kamerát alig lehet elsütni.

(#288) janeszgol válasza #96302336 (#282) üzenetére


janeszgol
félisten

Jól néz ki elölről a teló. Nagyon szexi. Csak ez a nyújtás soknak tűnik nekem. Inkább legyen kisebb a képátló, és szélesebb a magassághoz képest a teló.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#289) spawn21 válasza konyi79 (#287) üzenetére


spawn21
veterán

Én szintén nillkin nyitható bőr tokot vettem, és szíkével levágtam a kihajtós felét. Nekem csak az kell :DDD

iPhone 13p

(#290) consono válasza janeszgol (#288) üzenetére


consono
nagyúr

Nekem pont azért tetszik, mert nem szélesebb :) Igazából az Xperia 10 lenne az igazi nekem méretben, ezzel a belsővel és kijelzővel :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#291) janeszgol válasza consono (#290) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha telefonméretben kell etalon választanom, csak az XZ2 Comapct jöhet nálam szóba. Az kompromisszummentes. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#292) GeryFlash válasza #96302336 (#285) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ez a fajta tok nem törik fél-egy év után?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#293) Saccco válasza GeryFlash (#292) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem. A gagyi utánzatai.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#294) #96302336 válasza janeszgol (#288) üzenetére


#96302336
törölt tag

XZ2 Compact-ról váltottam. (azaz, nem is igazi értelemben, mert multi-sim megoldással az is használatban marad)
Már most imádom ezt a hosszú kijelzőt. Eddig is sokszor használtam a két ablakos módot, most viszont tényleg lehet is rendesen így használni. (egyrészt ezért is ugrottam bele, mert kell a duál ablakhoz a nagy felbontás és ez a méret is)
A készülék nagy. De mivel nem kimondott széles, csak hosszú, egész kézreálló. Az oldalérzékelő nem igazán acélos, tokban nem is fog működni, azt kikapcsoltam. Az egykezes mód tökéletes, dupla koppra kapok egy XZ2C méretű menüt, ami még testre is szabható, méret, jobb, vagy balkezes használat. (balos vagyok, külön értékelem ezt az apróságot)
Kell még némi idő, hogy belakjam, és átszokjak rá, de szerintem könnyen fog menni.
A rendszer teljesen él, sehol egy megakadás, ultragyors.
A 21:9 képarány természetesen hoz némi kompromisszumot, pl. ami 18:9 arányon még jó volt, 21:9-nél ott a csík a szélén. (CSR2 játék) 16:9 videónál viszont ki lehet zoom-olni hogy kiérjen a szélig, akit esetleg zavarna, természetesen olyankor az alsó felső tartalom kikerül a kijelzőről. A kijelző pengeéles, és nagyon jó fényerejű. A hangja egész jó, az XZ2C-nél mindenképp hangosabb.
Az oprendszer tényleg 99% stock droid, ami nekem kifejezetten előny. Ez persze szubjektív, mert valakinek pont ez nem tetszik.

Viszont...

Óriási baki, hogy nem lehet a két generációval előbbi telefon beállításait és a telepített appokat átvinni, sem SD-n, sem PC, sem sehogy. Csak a google dolgokat hordja át, azt teljes mértékig, app-ot, egyebet nem. XZ-ről XZ2C-re két koppintás volt a totál költözés...
3.6 nem jó, de nem katasztrófa....
Végül is a fontos dolgok szinkronizálódnak, a többit kell manuálisan feldobni. Ez akkor okozhat gondot, ha sok app van használva. nálam úgy 8 különböző egyéni van, az még nem a világ vége, az hamar meg lett.
A böngészők pedig úgy is szinkronizálják magukat, legyen az Chrome, vagy Firefox, azok tökéletesen teszik a dolgukat.
A fényképezőt még ki sem próbáltam...
Amíg a tok nem jön meg, addig csak óvatosan használom.
A multi-sim rendszernek hála most már tényleg egyszerűbb lesz az élet több készülékkel is. Bár ez nem a telefon érdeme, hanem a szolgáltatóé. Egyszerre több készülék szimultán használata korlátok nélkül. Mindegyik csörög is, ha keresnek stb stb...
Összességében egy kiváló készülék. Nem jobb, de nem is rosszabb a többi csúcsmodellnél. Simán egyenrangú a többivel minden szempontból.
Az akkuidőről egy hét múlva nyilatkozom, de nem merül mint a Titanic, jó az energiagazdálkodása.
Hétvégén úgy is meglátom, hogy hoz-e annyi üzemidőt, mint a kistesó XZ2C. Az az egész hétvégét kibírta péntektől vasárnap estig, egy töltéssel. Nyilván nincs nyúzva hétvégén. A Compact bőven kibír másfél napot hétköznap, csak elég intenzív használat esetén van 25% körül. késő este. Ha ez a modell is hozza ezt, vagy a 90%-át, akkor már azt mondom elég az akku.

(#295) formula01 válasza #96302336 (#294) üzenetére


formula01
aktív tag

Ha nem jelent problémát, kérlek teszteld le azt is, a mindig aktív kijelző napi szinten kb hány % extra fogyasztást jelent. Előre is köszi!

(#296) GeryFlash válasza Saccco (#293) üzenetére


GeryFlash
veterán

Úgy értem nekem volt Nilkin Frost Shield tokom és az azért nem a gagyi kategória elvileg meg mindenhol ajánlják, és ugyanilyen anyagból volt és tört mint a szar.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#297) #96302336 válasza GeryFlash (#296) üzenetére


#96302336
törölt tag

Az Imak kibír nálam kb. 7 hónap kemény használatot. Általában véve 7-9 hónap között van, amit bírnak. Nem az elsőt nyúzom, a korábbi generációkra is ezt vettem, mert alig látszik, és a funkcióját teljesen jól ellátja. Az törik, nem a telefon. Aztán a szélein kezd el szétesni. De ekkorra már van új. Adnak hozzá kijelző fóliát is, az is cserélve van mindig mikor a tok is. Félévente egy csere nem a világ. A fóliát jobban szeretem, mint a gagyi üveget, a görbére csiszolt kijelzőn az egyenes üveg ocsmány. A fólia mindenhol szépen szinte láthatatlanul felfekszik. sőt, még a hátlapra is létezik fólia. Az üveg screen protector sokkal gyorsabban is elmállik, a szélein betöredezik hamar. Volt görbített üveg is, az sem jobb. az meg csak a szélein tapad, az alá meg bekúszik a pára és a por. Az még rosszabb. A szilikon tok pedig felszedi a fóliát a kijelző szélén, azért nem szeretem.
Ami még jó tok azok a "rambó" tokok, a vastag rugged armor formájúak. Csak eltorzítják a telefon kinézetét. Cserébe tényleg jobb védelmet ad.
A hátsó fólia akkor nagyon jó, ha a telefon mindig tokban van. "kvázi zokni a cipőbe" Ezt elég évente cserélni, mert úgy sem látszik. És a por, ami a tok mögé kerül így nem karcolja a telefont.
[link]

Sőt, van kamera lencse plusz védőüveg:[link] Aki nem fotóz, annak jó. Mert szerintem azért torzítja a képet egy ilyen cucc.

[ Szerkesztve ]

(#298) GeryFlash válasza #96302336 (#297) üzenetére


GeryFlash
veterán

:R

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#299) Saccco válasza GeryFlash (#296) üzenetére


Saccco
nagyúr

Értettem. A 2-300 forintos törik néhány hét után.
Mondjuk most Ringke ONYX-ot használok és ez is marha jó. :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#300) TTommi


TTommi
aktív tag

Tegnapelőtt bekukkantottam a Media Markt-ba és kicsit közelebbről is szemrevételeztem. Nagyon szép készülék és nekem egyáltalán nem volt kényelmetlen a mérete. Egyenlőre nem tudok megbirkózni azzal a fájó ponttal, hogy a jack a múlté. Minden más nagyon tetszik. Egyébként a Z2 a mai napig használatban van és kiválóan muzsikál immár 5. éve.

SXZ2 és SXZ5c

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.