Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Imike20 válasza F1DO (#1199) üzenetére


Imike20
senior tag

Nem is tölt egyáltalán? Vagy csak lassan? :F

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#1202) F1DO válasza light1994012 (#1200) üzenetére


F1DO
senior tag

Tölt szépen, csak a gyári töltőjével.

No utánajártam kicsit ennek a dolognak és hát nem egyszerű.
Többféle gyorstöltés szabvány, eljárás is van, pl a Quickcharge, vagy az USB-C porthoz köthető PD (Power Delivery). (utóbbinál mindkét vége a kábelnek usb-c-s ! Nekem a gyári Sony töltőn rajta is van a csatlakozó felett egy kis PD felirat)

Más szabványt használ pl a Huawei, mást a Samsung, az Iphone, a Sony, stb.
De általában a kettő közül valamelyiket támogatják.

Úgy tudja azonosítani a készülék hogy a rá csatlakoztatott töltési mód megfelel-e a rá felkészített szabványnak, hogy a kábelben van egy kis elektronika, ami ezt tudja, illetve a töltőben is van elektronika ami a kábelen keresztül le tudja kérni hogy az általa használt szabványnak megfelel-e vagy sem.

Az optimális esetben - mind a töltő, mind a töltőkábel, mind pedig a készülék azonos szabványon van. (nekem pl a usb c - usb a kábellel powerbank-ról tölt, de pl samsung gyári töltő + kábellel nem)

(#1203) F1DO válasza F1DO (#1202) üzenetére


F1DO
senior tag

Miután pedig ezt így kinyomoztam a kínaiaktól rendeltem PD töltőt és hozzá PD kábelt, aztán ha megjön a pakk majd jól beszámolok a teszt eredményekről.
Addig meg mindenhova viszem magammal az egyetlen gyári töltőjét... (a 230V-os hálózatról történő töltéshez)

(#1204) coyote66


coyote66
aktív tag

Nos. Visszatértem az XZP-re. Volt egy diagnosztikai program ami nem futott andrid 10 alatt ilyen képátló mellett. Hát azt kell, hogy mondjam nem térek vissza ameddig az XZP birja. Szebb a kijelző, az 1 méretét a mai napíg nem tudtam megszokni, ráadásul romló látás mellett az XZP világosabb és kontrasztosabb. Jobban, pontosabban érzékeli a kijelző érintést. WIFI-t az Xperia 1 nálam lassabban találja meg, függetlenül, hogy takarékos módban van-e. És makró fotózásban is jobb képeket tudok lőni az XZP-vel. Persze ez nem zárja ki, hogy valamiket elállítottam.

Én vagyok

(#1205) Nigér


Nigér
őstag

Hali!
Biztos láma kérdés, de az üzenetek alkalmazásban nem tudok sms-t küldeni, a szövegdobozban az van hogy csevegés.
Hogy lehet ezt visszaállítani?
Nem tudom hogy állítódott el.     :W

(#1206) Steve198310 válasza Nigér (#1205) üzenetére


Steve198310
őstag

üzenetekbe be
Három pötty - Beállítások - csevegés funkció majd a csevegés funkciók engedély (ki)
Igy SMS lesz

[ Szerkesztve ]

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#1207) Nigér válasza Steve198310 (#1206) üzenetére


Nigér
őstag

Köszi! :R

(#1208) konyi79 válasza konyi79 (#1192) üzenetére


konyi79
addikt

Mostanáig húztam, a szervízből visszakapott telefonomra visszaköltözzek.
A gond ezzel csak annyi, közben a feloldási mintát elfelejtettem. :DDD
Létezik valami ezt megkerülő hard reset mód, mint másfelé? Xperia Companion nem csinálja meg...

(#1209) konyi79


konyi79
addikt

(#1210) Steve198310 válasza konyi79 (#1208) üzenetére


Steve198310
őstag

Talán a flashtool.

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#1211) Danci


Danci
csendes tag

Nekem valamelyik régebbi frissítés során eltünt a beállítások közül az ujjlenyomatolvasó. Egyszerűen nincs ott olyan opció csak minta, pin stb.. vártam pár frissítést de nem javult így tegnapelőtt csináltam gyári visszaállítást kozvetlenul a legujabb frissítés után. Na azóta sincs ujjlenyomatolvasó, de most már előlapi kamera sem működik... Ami kicsit para mert a revolut nem enged be addig amíg nem igazolom magam selfievel és ezt csak telóm lehet csinálni és nincs lehetőség hatlapi kamerával...

(#1212) k850 válasza Danci (#1211) üzenetére


k850
addikt

Nagyon gáz, ha eltűnt ez a fontos beállítási lehetőség. Tudnál egy képernyő képet feltenni?
Android Q januári biztonsági frissítésben még úgy van, (beállítások, biztonság ujjlenyomat-kezelő, eszközbiztonság címszó alatt, ujjlenyomat kezelő), de előfordulhatott, hogy áthelyezték más menüpont alá. Kizártnak tartom, hogy eltűnt, de ha igen, akkor valami nagyon nagy biztonsági gond van! :K

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1213) rocks


rocks
aktív tag

Új szoftver frissítés jött. Ebben a hónapban nem lazsálnak...

(#1214) light1994012 válasza rocks (#1213) üzenetére


light1994012
tag

Szeptemberi javítócsomag szeptember végén :D
Legalább nem decemberben...

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#1215) Imike20


Imike20
senior tag

Megjött a 16,9MB frissítés :C

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#1216) F1DO


F1DO
senior tag

Ès megjött az első híresztelès az xperia 1 III-ról..
Jövő èv elejère várják, nem semmi, mikor alig júniusban jött ki a II-es verzió...

(#1217) k850 válasza F1DO (#1216) üzenetére


k850
addikt

Amit tudni lehet róla, annyi, hogy fényesebb lesz a kijelző, ill. gondolom az X5 ii után 120 Hz kijelző frissítés.
Bízom benne, hogy a tavaszon már lehet majd kapni, de szerintem csak jövő nyáron lesz elérhető. Az Xperia 5 II is csak előrendelhető.
:)
Az X1 több mint egy év használata utána még mindig elég jó teljesít az akkumulátor. Nem nagyon kimélem így is 4-5 óra kijelző idő jön össze.
Kb. hónap óta használom a VoLTE szolgáltatást, az üzemidőn nem tapasztaltam nagyobb változást, a hang minőség egy kicsivel lett jobb. A kapcsolódási idő se lett sokkal gyorsabb, csak vezetékes hálózat irányába.
:))

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1218) F1DO válasza k850 (#1217) üzenetére


F1DO
senior tag

Apropó, a VoLTE szolgáltatás Samsung A50-en azt eredményezte hogy bontotta a beszélgetést pár perc után rendszeresen. Akkor ilyen gond nincs az xperia1-nél?

(#1219) k850 válasza F1DO (#1218) üzenetére


k850
addikt

Nem tapasztaltam eddig!
:D
Talán s Wi-Fi kapcsolódási ikon zavaró, a mobilos a kis plusz jellel jobban néz ki.

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1220) Bozek válasza F1DO (#1218) üzenetére


Bozek
nagyúr

Melyik szolgáltató? Mert anno a Telenornál olvastam, hogy elég sok hiba volt a VoLTE-vel. Engem nem érint, mert még mindig nincs hivatalosan a Vodánál és amúgy is 3G-n használom a telefont (Xperia 5) egyelőre.

(#1221) F1DO válasza Bozek (#1220) üzenetére


F1DO
senior tag

Telekom-nál.
Állítólag alapból bekapcsoltatták egy frissítés folyamán..

(#1222) F1DO


F1DO
senior tag

Xperia 1-nél van lehetőség arra hogy megnézzem mikor beszéltem utoljára az illetővel?
Ki tudom keresni a kapcsolatok közül, megvan a névjegy, de nem találom hol lehetne megnézni a hozzá tartozó híváslistát.

A fő hiváslistát persze látom, csak nem tekernék vissza több hónapot..

(#1223) Bozek válasza F1DO (#1222) üzenetére


Bozek
nagyúr

Felül a keresőmezőben beírod a nevet, majd a találatoknál rányomsz a névre. A lenyíló menüben ott lesz, hogy Előzmények.

[ Szerkesztve ]

(#1224) F1DO válasza Bozek (#1223) üzenetére


F1DO
senior tag

Hmmm...
Lehet hogy az a gond, hogy 2 sim kártya van a telefonban és másképp viselkedik?

Ver 1:
Megnyitom a Tárcsázót, utána a Címtárat, beírom a nevet, rányomok, beadja a teljes kontakt / névjegy adatokat és sehol sincs előzmények, híváslista, vagy bármi más adat.

Ver 2:
Megnyitom a Tárcsázót, utána az Előzményeket, beírom a nevet, rányomok és rögtön felugrik melyik sim kártyáról hívja, kiválasztom a simkártyát (mást nem tudok tenni, vagy maximum visszalépek) és már indul is a hívás

Tehát sehogy sem tudom megnézni a kontaktból indulva, hogy mikor beszéltem az illetővel, csak annyit tudok, hogy az Előzményeket megnyitva görgetek addig amíg kb emlékszem mikor hívhattam.

(#1225) k850 válasza F1DO (#1224) üzenetére


k850
addikt

Ez az Xperia előre telepített telefon névjegyzéke. Ez sajnos csak ennyit tud az előzmények keresésében. A Google telefonnévjegyzék viszont tudja, amit Bozek javasolt. Annyi előnye van az utóbbinak, hogy lista szerűen vissza tudod nézni az összes hívást perc pontosságra, ill. ami nekem tetszik, hogy alkalmazkodni tud a beállított sötét-világos témához automatikusan.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1226) F1DO válasza k850 (#1225) üzenetére


F1DO
senior tag

Ott a pont. Igen, ez a sony gyári Telefon alkalmazása, a Google féle Telefon app-ot nézve rögtön ott a névjegynél az Előzmények opció..

Köszi, mostantól az utóbbit használom.

(#1227) Bozek válasza F1DO (#1226) üzenetére


Bozek
nagyúr

Bocs, Xperia 5-ben csak Google Telefon van, azt hittem, hogy az 1-ben is.

(#1228) F1DO válasza F1DO (#1203) üzenetére


F1DO
senior tag

És ahogy ígértem:
Baseus töltő, most féláron - nekem bevált, tölti az USB C - USB C-s csatlakozású eszközöket is és informatívabb mint egy sima töltő - kell hozzá egy PD-s (szintén usb-c - usb-c végű kábel, én szintén baseus-ból vettem 2 méterest 1200 Ft-ért)

[link]

(#1229) F1DO


F1DO
senior tag

Valaki használta már az xperia 1-et hdmi-n keresztül külső megjelenítőre kötve?
Mi kell hozzá - hardver (kábel) / szoftver (app) téren?

Monitor vagy nem okosTV esetén ugye nem működik a vezeték nélküli képernyőmegosztás / screencast

[ Szerkesztve ]

(#1230) Steve198310 válasza F1DO (#1229) üzenetére


Steve198310
őstag

A TV-m nem okos de tudja a LAN-t. Így a belső hálózaton keresztül tudokrá tükrözni vagy Cast to TV-vel küldöm a képet videót

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#1231) F1DO


F1DO
senior tag

Csak nálam gáz az xperia 1 fényképezője vagy másnál is?
(nem fókuszál közelre pontosan, vagy 4x neki kell rugaszkodni pl egy iróasztalra helyezett tárgy lefényképezéséhez mire jól befogja, beállítja az élességet, és fényerőt és miután elkészül a fotó látszik hogy az iso értéket csak eltolta)
Illetve van valami beállítás, mód a fényképező jobbá tételéhez? Mert ez így kifejezetten macera.

Anno az okostelefonok előtti időszakban a sony ericsson a cyber shot mobiljaival letarolta ilyen téren a világot és ennek fényében is ez most így katasztrófa, minősíthetetlen, tragédia ami szenvedésem van az xperia1-el ilyen téren. :W

(#1232) k850 válasza F1DO (#1231) üzenetére


k850
addikt

Nem véletlen húzták le a [DOXMARK] -kon. :(((
Sajnos ez ilyen, habár én meg vagyok elégedve vele, de számomra nem fontos a kamera hiper-szuper működése.
Cyber Shot? :DDD Sony Ericsson K850 volt sokáig, az X1viszonyítva egy fostalicska volt. A K750 volt a maga kora királya, azóta se tudta megismételni a Sony.
Ismerőseimnek azt szoktam javasolni, ha fontos a kamera, akkor a Sony telefon felejtős. :D

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1233) Bozek válasza k850 (#1232) üzenetére


Bozek
nagyúr

Azért a C901 szerintem verte a K750-et. Sokáig volt az, aztán jött az Android (igaz, elsőre még egy ZTE telefonnal).

(#1234) F1DO


F1DO
senior tag

Sziasztok,
Xperia 1 II-ben van olyan gyári alkalmazás, hogy photo pro.
Ez valahogy elèrhető lenne a règebbi Xperia 1-re is? Play aruhazban nem találom, ès csak a cinema pro van telepítve rá..

(#1235) k850 válasza F1DO (#1234) üzenetére


k850
addikt

Nem lehet, vannak próbálkozások, de nem működik rendesen. Mellesleg rendszergazda jog is kellene hozzá. Forrás: [link]

Open Camerát ismered [link] ?

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1236) F1DO válasza k850 (#1235) üzenetére


F1DO
senior tag

Ahh... Kezd végképp beigazolódni a gyanúm, hogy szerintem ez a 'gyors' modellváltás / frissítés a kamera miatt van/volt elsősorban (+ és az 5G miatt is..)
(ami lássuk be valóban szégyenfolt a Sony-ra nézve )

[ Szerkesztve ]

(#1237) 0ttó válasza F1DO (#1236) üzenetére


0ttó
tag

Ami a gyors modellváltás illeti, ezt csinálja a legtöbb gyártó.
...és igen, gyakran szinte lényegtelen dolgok változnak, alig van valami plusz az elődjéhez képest, vagy a teljes összkép tekintetében nem is lépett előbbre.
A piac, a konkurencia viszont ezt diktálja.
Olvasgatva itt a fórumokat látom, hogy sokan már attól is idegbajt kapnak, hogy nem jön ki újabb android verzió a telefonjukra (mintha csak ezért lenne telefonja), bár lehet sokuk nem is tudja, hogy mitől lesz majd jobb, meg újabb, meg több, de a telefon gyártója máris szidva van a "késedelem" miatt, és nem évekről van szó. :-)

Sokan félévente váltanak telefont, keresik az újabbat, és ha egy gyártó nem ad ki újat, mennek másikhoz.
Sok teló meg magától is tönkre megy fél- egy év alatt.
(Az előző telefonom is Sony, és hat éves, és működik.)

De ez a gyakori változtatgatás nem csak telefonokra igaz. Így van ez nagyon sok mindennel. Akár ételekkel, vagy samponokkal, tusfürdőkkel. Egy vagy két év és már nem is létezik az a megszokott kiadás. Az újnak is az a neve, de már pro, meg essential, meg három az egyben, meg plusz adalék, az arcod nem fakul, nem filcesedik; csak büdösebb lett, csípi a szemed, kilóg a farmerzsebedből stb., lehet a lényegét vesztette el: ilyen világot élünk.

Az a szégyen egy gyártónál, ha javítanak a kamerán vagy a sebességen?!
Akik nem javítanak az meg nem szégyen?!
Nem értem a következtetést. :-)
Ha valakinek ennyire nem jön be egy típus vagy márka, akkor meg kell válni tőle.

Az Xperia 1 és az Xperia 1 II között, ha most kellene választanom, akkor a II-es mellett döntenék.
Több Sony modellel korábbi telefonomhoz képest az Xperia 1-ből kikerültek (illetve nem kerültek bele) tulajdonságok, vagy másképp lett kialakítva, módosítottak rajta.
A Mark II-nél viszont több funkció, fizikai kialakítás is visszajött, ami nekem már nagyon régóta fontos.
Nem életbevágóak, de sokszor hiányoznak az 1-esből.

[ Szerkesztve ]

(#1238) rocks


rocks
aktív tag

Októberi rendszerfrissítés jött.

(#1239) F1DO válasza 0ttó (#1237) üzenetére


F1DO
senior tag

Én most már megvárom a III-as kiadást - eleve csak fél éve van meg az I-es.
A fotózást leszámítva meg vagyok vele elégedve, korábban nem volt ilyen (fizikai)oldalarányú telefonom, de gond nélkül bevált a viszonylagos alacsony akkukapacitással is én együtt tudok élni, a töltési korlátozásokat (PD szabvány) is megoldottam (viszonylag olcsón lehet ilyen töltőt rendelni és egyszerűen mindenhol van egy töltő, vagy viszem magammal)
Nem is merülne fel egyáltalán a cseréje, de ez a fotózással járó kényelmetlenség sajnos megüti nálam a 'fájdalomküszöböt' és nem találok rá megoldást. Nem fotós vagyok, csak hétköznapi, praktikus okokból használok gyakran telefont hogy valamit lefotózzak, megjegyezzek, egyfajta memo-ként későbbre eltegyek, de annyi utómunkát igényel (utólag színeken javítani, élesíteni) meg eleve olyan balul sikerülnek a fotók ezzel az 1-essel hogy az már zavar..
Sajnos ez van..

[ Szerkesztve ]

(#1240) Bozek válasza F1DO (#1239) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha csak memo-ként használod, akkor miért zavarnak a színek?

Ha meg már úgyis utómunka van, akkor fotózz RAW-ban (például az OpenCamera-val).

(#1241) rocks


rocks
aktív tag

Az októberi rendszerfrissítés után nálam sokat javult az akku idő!😊
Egyes ikonok kinézete változott, nekem tetszik.

(#1242) Imike20 válasza rocks (#1241) üzenetére


Imike20
senior tag

Hasonlót tapasztaltam én is! :)

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#1243) F1DO


F1DO
senior tag

Külső mikrofont próbált már valaki csatlakoztatni / használni az xperia 1-el?

(#1244) k850


k850
addikt

Na végre, a facebook sötét téma mejelent nálam is! 🤫

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1245) Bozek válasza k850 (#1244) üzenetére


Bozek
nagyúr

És ennek mi köze a telefonhoz? Nem attól függ.

(#1246) k850 válasza Bozek (#1245) üzenetére


k850
addikt

Csak annyi köze van hozzá, hogy az X1-en történt. Egyébként úgy tudom, hogy egy szűk kis közösség vagyunk, tudatni akartam, hogy már nekünk is elérhető a sötét facebook mód.
Régebben volt már itt szó róla, nem akarom visszakeresni. Úgy imádom, hogy számon kéred az embereket, te vagy a topik gazda? Ha nem tetszik törölheted! :D

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1247) Imike20 válasza k850 (#1246) üzenetére


Imike20
senior tag

Én örülök hogy jelezted. Meg is nézem nálam elérhető - e. :C :U

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#1248) musicryder


musicryder
tag

Sziasztok!

Na a korábban Danci által említett ujjlenyomatos probléma engem is elért...
Még tegnap egész szépen fel tudtam oldani a telefont ujjlenyomattal, viszont mostanra mintha teljesen eltűnt volna volna a készülékről...
Beállítások között se találom, de még a kereső se hozott rá eredményt...

Most nyomok rá PC-ről egy szoftver telepítést, és reménykedem benne, hogy újra minden szuper lesz... ( bár semmi frissítést nem kaptam az elmúlt 1 hétben... )

[ Szerkesztve ]

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#1249) musicryder


musicryder
tag

No elkészültem a telepítéssel és nem javult ezt a trágyadomb... :W :W :W
Az érdekesség, hogy az első bekapcsoláskor is ugye fel szokta hozni az ujjlenyomat hozzáadása opciót, most akkor se jött elő... :(((
Kezd sajnos nekem is elegem lenni a márkából, mert ilyet még az asszony Honorja se produkált, de a szüleim Huawei-e, Samsungja...

Esetleg valakinek valami ötlete még?
Build ami fent van: 55.1.A.9.127
Október 1. a biztonsági frissítés...

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#1250) k850 válasza musicryder (#1249) üzenetére


k850
addikt

Próbáltad a támogatás, Xperia tesztek, ujjlenyomat érzékelőt a beállításokban?
Mivel frissítetted?
Ötlet: én a [Newflasher] alkalmazással próbálnám egy teljesen tiszta telepítést. [videó]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.