Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) haiduo82


haiduo82
aktív tag

Nekem bejön ez a design :K

"Együtt vagyunk senkik"

(#2) Saccco


Saccco
nagyúr

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#3) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

A nappali kéek nagyon rendben vannak. Estiek is aránylag jók, amin lehet még szoftveresen tudnak majd javítani. A design szerintem hibátlan, szimpatikus, hogy mernek eltérni egy kicsit a többi gyártótól.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#4) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Adjanak ki belőle egy compact verziót és meggondolom.

Aki hülye, haljon meg!

(#5) gattolino


gattolino
senior tag

Remélem nem ez lesz az új design amit követni fognak. Bár a Sony régóta trendkövető, szóval nincs mitől aggódni. :N

Vivo X90 Pro Plus

(#6) SlayerSub


SlayerSub
tag

Karácsonyra meg is lepem magam egy ilyennel :D. Mikor eldöntöttem, hogy elhagyom a blackberryt azt hittem, hogy ár-érték arány tekintetében ésszerübb mobilokat fogok a jövőben vásárolni, de megint egy csodabogár tetszettt meg, ami túlárazva szállítja az átlagos hardvert... :D na sebaj...

(#7) AS


AS
félisten

Ez nem rossz, de ennyiért sok lesz ilyen brutális konkurenciával szemben...
Aksi mérete meg nevetséges.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#8) janeszgol


janeszgol
félisten

Nem rossz. Van olyan jó, mint a többi. A tökéletes telefon szerintem:
Kijelző: Sony
Hang: Microsoft
Kamera: Sony (fizikailag)
Kameraszoftver: Microsoft
Összeszerelési minőség: Nokia

Ez mind megtalálható egy Samsung telefonban, de

(#9) MikeWazowski válasza AS (#7) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Szerintem mindegy mennyi az akksi kapacitása, mérvadó inkább a SOT. Az meg a teszt szerint 4-5 óra ami szerintem abszlút rendben van.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#10) rdt89


rdt89
addikt

Tegnap az LG ma Sony. Miért az akkumulátor méretén spórolnak? Hiába a szép kijelző, ha alig bírja konnektor közelsége nélkül a tartalom fogyasztást.

[ Szerkesztve ]

(#11) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Kérdés, hogy kihúzza-e a tripla kamerás csúcsmobil a gyártót a csávából.

NEM

OK

(#12) Fred23


Fred23
nagyúr

Szerintem felejtős, de azért én is örülnék, ha még versenyben maradnának egy darabig! A 21:9 arányú képernyő, a gyenge akku, meg a Qi-töltés hiánya után nekem elsőre az ugrott be, hogy ezek vajon direkt azt próbálgatják, mi lehet a leggyorsabb út a lejtőn?!

(#13) alex89


alex89
senior tag

Én a magam részéről nem nagyon tudom hova tenni ezt az általános trendet miszerint egyre inkább nyúlnak a kijelzők minden gyártónál. Legtöbb esetben ugye állítva használunk egy telefont, legnépszerűbb appokat is így futtatjuk jellemzően (pl gmail,insta, facebook stb..). Ilynkor szerintem egy "hosszú" kijelzőn sok tartalmat látsz aránylag kicsiben, míg egy szélesebb kijelzőn kevesebb (de bőven elég) tartalmat nagyobb méretben. Utóbbi valahogy számomra élvezetesebb. Talán játéknál tud jó lenni egy ilyen nyújtott kijelző fektetett módban, de egyéb esetben nekem pont akkorák a tartalmak (pl youtube vagy mád videók) az 5,5"-os 16:9-es telefonomon mint a 6.39"-es 19.5:9-es készülékemen.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#14) ikarasz


ikarasz
csendes tag

Nekem tegnap hozta meg a GLS -a youtube tesztek alapjän döntöttem ez mellett- döbbenetesen egyben van, a kijelzöre nincsenek szavak ...a csucsmobilok közül egyik mellett sem vall szegyent ..söt valamiben a legjobb (tartalomfogyasztas)

(#15) Cattle_Decap


Cattle_Decap
tag

Az a vilag ahol 4-5 ora SoT rendben van az megerett a nuklearis telre.

Az alakjara meg nincsenek szavak. Rosszabb mint a (fill_in_the_blank):9-es egyeb kijelzok hada. Pedig azok is elegge ruszmetegek de ez...

[ Szerkesztve ]

(#16) konyi79


konyi79
addikt

A nyúlánk kijelző tényleg csak rövid megszokás kérdése. Így 3 hét után semmi furcsa nincs benne, a telefon meg legalább nem túl széles. Az osztott képernyős mód meg tényleg új értelmet nyer. Amiről nem esett szó ezzel kapcsolatban, mennyire jó, hogy végre akkor is marad elég a kijelzőből, ha egy magasabb billentyűzetet teszek fel, amin ott van az ékezetes betűk, vagy számok. :K
Akku egy napra nekem megteszi, ha nagyobb lenne valamivel is kellene minden este tölteni. A kérdés az, majd ahogy öregszik, akkor is meglesz-e az egy nap. A Qi-ért tényleg nagyon kár.
A kamera is elég jó, bár az af talán túl van finomkodva a tesztben. Szégyen, hogy MILC-ek között a Sony-t alig bírják megszólítani, itt meg küzdeni kell, fókuszáljon végre. Remélem ezt javítják rövid időn belül, mint ahogy az esetenként marha lassan induló kamerát is.
Az oldalérzékelő is elég finoman lett megszólva, ahhoz képest mennyire útban tud lenni, mert nálam csak akkor működik, mikor nem akarom. :U

(#17) nozs23 válasza ikarasz (#14) üzenetére


nozs23
addikt

söt valamiben a legjobb (tartalomfogyasztas)

Nem. A böngészés/olvasás is tartalom fogyasztásnak számít, ami csak rosszabb lesz a keskenyebb kijelzővel. Egy valamiben jobb ez, mint a többi: 21:9-es képarányú szélesvásznú filmek megjelenítésében. Még a sorozatok és a filmek egy része is 16:9-es.
Azt nem tudom megérteni, hogy valaki miért akarna tömegközlekedési eszközön kívül bárhol rendszeresen filmeket nézni a telefonján. Ennyi pénzért kapni telefont ugyanilyen vassal +1 50 colos UHD tévét.
Tehát számomra ez nem feature, hanem egy gimmick, hátrány.

(#18) konyi79 válasza Cattle_Decap (#15) üzenetére


konyi79
addikt

Nem inkább az a villág érett meg a pusztulásra, ahol nem elég egy telefont 4-5 órát egy nap bújni? :F

Most az adott telefon SoT idejétől függetlenül? Így nevel a Sony a digitális jólétre :))

(#19) zozzo72


zozzo72
aktív tag

Nem rossz szerintem.

(#20) #16820480


#16820480
törölt tag

Tetszik ez a design már a bemutató óta nagyon, de azért ennyi pénzem nincs sajnos telefonra. Reméltem volna, hogy az X2 ebben majd jobb lesz, de ha tényleg 5G-re gyúrják ki, akkor ez teljesen reménytelen, mert még drágábban fog jönni.

(#21) Plazmacucci válasza alex89 (#13) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én is utálom a hosszúkás kijelzőket, a 16:9 nagyon jó volt. A lekerekített kijelző is egy átok. Kár értük.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22) Cattle_Decap válasza konyi79 (#18) üzenetére


Cattle_Decap
tag

Mindent ertek. De akkor egy 3310-es is eleg lehetne. :D

(#23) Cattle_Decap válasza Plazmacucci (#21) üzenetére


Cattle_Decap
tag

Es mar nincs gyarto aki flagshipre rakna normalis kijelzot. Ezek a nyaloka alaku kijelzok a trendik.

(#24) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Rég volt olyan Sony, ami bejött, de ez kifejezetten tetszik! Végre a kamera is vállaható. Jó az irány!

https://utdetailing.hu/

(#25) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Ennél a helyszínnél változott a megvilágítás vagy hogy csinálhat a Sony ennyivel másabb képet a többi riválishoz képest? Színek jobbak cserébe az LG OLED felirat szénné ég. Az S10 a Huawei és a Sony között félúton, nem ég be de nem is annyira világos mint a Sony. A P30 a másik véglet, semennyire nem ég be cserébe hihetetlen fakó.
Sony Xperia 1:

P30 pro:

S10:

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#26) nozs23 válasza GeryFlash (#25) üzenetére


nozs23
addikt

A legvilágosabb? Hátul az épületek a Sonynál már eltűnnek a sötétben, cserébe minden fényforrás szétég. Amúgy lehet simán ennyi különbség a fehéregyensúlyban. Nem szokatlan. Csak, hogy fair összehasonlítás legyen: A Huawei úgy látom főkamerás fotó, míg a másik kettőt ultra wide. Ami minden esetben jóval gyengébb.

(#27) SlayerSub válasza nozs23 (#17) üzenetére


SlayerSub
tag

Ez gondolkodásmód kérdése. Teljesen elvonatkoztatva ettől a mobiltól, 1-2 hónappal ezelöttig úgy gondolkodtam, hogy kompakt mobilt tartok, BB-t, billentyűzettel, mert az alkalmas leginkább arra, amire a mobilt használnom, chat, levelezés, minimális net. Majd kipróbáltam azt ami itt sokszor szóbakerül, egy egyeszközös ázsiai emberkék, átszoktam mobilra. Netbank, youtube, HBO go, torrent, még videovágás is.. minden megy, elég egyszerűen és praktikusan. Kertbe kiülve kávéval legjobb... szóval nekem most tetszik, hogy a windowst be se kapcsolom. Értem hogy van akinek ez fura, de nekem adja ez az életérzés, és ehhez jó akár egy ilyen mobil (is).

[ Szerkesztve ]

(#28) #16514048


#16514048
törölt tag

A kamerát mindig elrontják valamivel.
Végre van full camera2 API támogatás (4-5 évvel lemaradva a többiektől), erre kiadják szériahibás lencsével.

A külföldi tesztekben is láttam ezt, nem is a szélek felé homályos, hanem egy kicsit beljebb, foltokban.
Ennél a példánynál nagyjából a pirossal jelölt részeken:

Na meg a kis akku + feleslegesen nagy felbontású kijelző párosítás sem nyerő.

(#29) vlesi69 válasza GeryFlash (#25) üzenetére


vlesi69
senior tag

Szia! Hogy fényképeztél, teljesen automatán vagy babráltál a beállításokkal, szerkesztés? Most egy Mate 20-at használok, de gondolkodok a P30 Pro, Mi9, és az 1-es között bár az 1-es nagyon hosszú lett. Régen Sony párti voltam de a kamerájukat nem tudták a tökéletesre fejleszteni, és ez vonatkozik a fényképezőgépeikre is. Majd olvasgatom a fórumokat hátha lesz egy pár megosztott kép és vélemény.

(#30) Dorcsika


Dorcsika
junior tag

Régen imádtam a sony telefonjait de a mostani távirányítóhoz hasonló arányúak még ingyen sem kellenének.

Huawei P30

(#31) GeryFlash válasza nozs23 (#26) üzenetére


GeryFlash
veterán

Kép URL alapján:
Huawei: photo10_szeles_night.jpg
Samsung: photo6ultrawidecorrect.jpg
Sony: photo18.JPG

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#32) nozs23 válasza GeryFlash (#31) üzenetére


nozs23
addikt

Igazad van. Csak közelebb készült.

(#33) consono


consono
nagyúr

Nagyon tetszik ez a teló, végre valami más, mint a többi...

"In God we trust. All others must bring data"

(#34) elfelejtette válasza konyi79 (#16) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nekem a 18:9-es képarány is kényelmetlen volt a 16:9 után, de sajna nincs már új telefon kis kijelzővel. Az A40, amire a mostanit akarom cserélni, az már 19,5:9-es képarány lesz... :W
Egyébként a mostani 18:9-es kijelzőn az Anysoft Keyboard 5 soros módját használom 1 sor ékezetes betűvel, és 1 sor számokkal, de még az alsó kezelősávval együtt is csak a kijelző felét foglalja el.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#35) Noukoum


Noukoum
veterán

Szerintem nagyon szép telefon, elegáns. A problémám az árral van inkább.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#36) GeryFlash válasza vlesi69 (#29) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ezek mobilarénás képek a 3 telefon tesztjéből :) Szerencsére nagyon sok ugyanolyan képet készítenek minden telefonnal így összehasonlítható, ez feltűnően más volt mint a többinél.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#37) nyisziati


nyisziati
veterán

300 ezerért?
Ezzel akarják magukat visszaküzdeni a mobilos világba?
Vicc...

Akkor már inkább egy OnePlus 7, majdnem a feléért...

(#38) konyi79 válasza elfelejtette (#34) üzenetére


konyi79
addikt

:) Én is ugyanazt használom.
Hidd el, jobb a magasabb kijelzőn.
A fekvő mód, na az tényleg gáz. De ott már a 18:9-es XZ2 is megadta magát. Mióta a 16:9-et elhagyták a telefonok, én nem is használom, kényelmetlen. Ezen már a 21:9 nem sokat tud rontani.

(#39) joey04


joey04
titán

Érdekes készülék, de nekem nem jött be ez az arány élőben...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#40) gattolino


gattolino
senior tag

Sony, megérett a pusztulásra :(

Vivo X90 Pro Plus

(#41) doooo válasza GeryFlash (#25) üzenetére


doooo
veterán

Huawei értékelhetetlen a színfeldolgozásban... Minden valamit érő rivális jobb ebben (S10 (S9), Pixel 3, meg talán a HTC U12+ a leginkább élethűek).

(#42) prolad


prolad
őstag

Pár hete megtapogattam egyet, nagyon meggyőző, még a kijelző is tetszett. Egy nagyobb akksival (bár tény, hogy a Sonyknál elég sokat ki lehet hozni egy kisebb telepből is) és alacsonyabb árral simán venném.

(#43) Fred23 válasza konyi79 (#38) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mobilt 95%-ban én még mindig fekvő módban használok. 5.5"-on is kényelmes 16:9 mellett:

(#44) k850


k850
addikt

Köszönjük a korrekt tesztet, már vártam nagyon! 😁
A Sony Xperia 1 egy érdekes készülék, volt már a kezemben, szerintem kellemes a fogasa, szép telefon. Mondjuk ez ízlés kérdése is. A kijelző mérte nagyon sok embert meg fog osztani, majd a jövő eldönti, hogy van-e létjogosúltsága. Szerintem egy filmiparra alapozni nem a legjobb ötlet, kis réteget fog érinteni.
Inkább a kamerára kellett volna még jobban rágyurni, de ettől függetlenül nekem tetszik a készülék.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#45) ates válasza nyisziati (#37) üzenetére


ates
aktív tag

+1 . Igen itt csúszik el.

(#46) Armagedown


Armagedown
őstag

A Pixel 3 óta tudjuk, hogy csak vakítás a sok kamera, a pókszemű mobilok nem készítenek jobb képet, jó példa erre például a Nokia 9 Pureview vagy a Galaxy A9

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#47) spawn21 válasza nyisziati (#37) üzenetére


spawn21
veterán

Az a 300, 270-80 ezer Ft :)

Más:
Nekem kifejezetten tetszik a telefon.
Pár dolog.
Brutál minőségi rezgő motor van benne, ezt valamiért nem írták le. Pedig sok embert érdekel. Lehet nem vettem észre de, a telefon át tud váltani fekete-fehérre. Amit azt hiszem OP tud csak.

iPhone 13p

(#48) consono válasza Fred23 (#43) üzenetére


consono
nagyúr

Érdekes, én pont fordítva vagyok, legalább 90%-ban állítva használom a telefont, ott meg pont jó a hosszabb képernyő, kevesebbet kell scrollozni.

"In God we trust. All others must bring data"

(#49) Fred23 válasza consono (#48) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igen, lehetnek előnyei is sokaknál, kíváncsi is lennék az arányokra, és például a filmezés is tényleg egy lehetséges nagy pozitívuma a telónak, ha valaki ezt rendesen ki is akarja használni.

Az új, reszponzív felület topikjában is állandóan az ment, ki hogyan tartja legtöbbet a mobilját, meg kinek az asztali, kinek pedig a mobilos nézet a tuti (és a másik természetesen hülye); és bizony nagyon megosztó dolgok ezek. Én sosem fórumozok álló módban, se mobil nézetben, másnak meg az a furcsa, hogy miért is akarnak egyesek asztali módban, fektetett helyzetben mobilozni.

Mostanában én is több filmet néztem mobilról, mint monitorról, és bizony ilyenkor jól jött volna egy Xperia 1. Viszont hordani, vagy a számomra megszokott, fektetett pozícióból -asztali nézetben- fórumozni róla nagyon nem lenne ideális.

[ Szerkesztve ]

(#50) ikarasz


ikarasz
csendes tag

Szerintem elerte a sony a celközönseget ezzel a mobillal (sokat utazok pl.) remek hangzäs kivälo kijelzö az egynapos üzemidö teljesen rendben van szerintem egy ekkora akksitol (es ne feledkezzünk meg cserebe a vällalhato tömegröl).Persze izlesek es pofonok de azt senki nem mondta eddig aki lätta elöben hogy ne lenne ez egy elegäns üzleti telefon . (bocsi az ekezetek nelküli hozzäszolläsert)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.