Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) janeszgol válasza TTommi (#300) üzenetére


janeszgol
félisten

Már írtam egy másik topicban, de amióta kipróbáltam a BT-s fejes kényelmét, azóta a madzagosokat összegyűjtöttem egy szatyorba. Nem dobom ki, csak a szekrényben van.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#302) #96302336 válasza janeszgol (#301) üzenetére


#96302336
törölt tag

Az igaz, hogy a BT fejhallgató rendkívül kényelmes. Tényleg sokkal szabadabban használható, és ad is pluszt a vezetékeshez képest is. Csak az a fránya brutál árkülönbség.... Ahhoz, hogy az AKG-m hangminőségi szintjét elérje egy BT fejes, ahhoz mélyen kell a zsebbe nyúlni. Az AKG K712 minőségéhez egy MDR-1000X vezeték nélküli kell, hogy ugyanazt a hangminőséget adja.
Oké, az 1000X az zajszűrős, mindent is tudó BT fejes míg az AKG "csak" egy drótos fejhallgató. Ha pedig olyant nézünk, ami passzív zajszűrés, akkor AKG esetén a K182 az, mert az totál zárt, és se ki, se be nem jön zaj. Bár annak a hangja elmarad a 712-től. Fele annyiba is kerül...
Ha pusztán a hangminőséget nézzük, akkor az MDR-1000X és az AKG-712 van egálban.
Agyba dughatónál szerintem is a BT a nyerő.
Kábeles fejest, csak otthon használok, ha ki kell mozdulni akkor BT.
Amúgy az 1000x variánsai, és egyéb ebben a kategóriában utazó más márkák BT fejhallgatói szerintem megérik a ráfordított összeget, mert tartós használati tárgyak, ezeket nem kell cserélni sűrűn.

(#303) Fuxosbömis válasza TTommi (#300) üzenetére


Fuxosbömis
tag

"Egyébként a Z2 a mai napig használatban van és kiválóan muzsikál immár 5. éve."
Mi a Z2 tablettel vagyunk így......az akkuja gyengébb....ennyi a baja.

(#304) k850 válasza Fuxosbömis (#303) üzenetére


k850
addikt

5 év az semmi, 15 év az igen!
Sony Ericsson Z600, nem tudom hogyan és miért, de még mindig működik! 15 éves, első akkumlátor. 🔋
A képen látható XZP Premiummal kapcsolódik bluetoothon, lásd a képet!
A kép jobb szélén Z2 látható ő csak 4 éves, de bírja még!

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#305) vlesi69 válasza #96302336 (#256) üzenetére


vlesi69
senior tag

Igazad van, osztom a véleményed, és ezt több másik fórumon is leírtam, jók a mostani kamerák a telefonokba, de egy fényképezőgépet nem fognak még mostanéba kiváltani. Én is egy nagy Fuji géppel fényképezek. De akkor is ott a kérdés minek erőlködik a Sony?

(#306) #96302336 válasza vlesi69 (#305) üzenetére


#96302336
törölt tag

És a Nokia-HMD? És a HTC? feléjük is lehet feltenni ugyanezt a kérdést...
Nem tudom. De amit most letettek az asztalra, az nagyon is ott van a szeren. Így pár nap használat után, ezt biztosan ki merem jelenteni.

(#307) #96302336


#96302336
törölt tag

Némi kritika is had szóljon.
A kamerák között irész sajna nem egy zafírüveg, így eléggé sérülékeny. A kiálló kamera sziget szereti összeszedni a karcokat, így nem hülyeség az a bizonyos lencse védő üvegdarab a három kamerára.
A kijelző, és a test viszont kiváló, nem akaródzik gyűjteni semmit az ujjlenyomaton kívül. :) És csúszik. De nagyon. Én megrendeltem már hozzá a félhéj tokot, és a fóliákat is. Ha megérkeznek, akkor leszek nyugodt, addig különösen kell rá vigyázni, mert szökésre hajlamos.

(#308) #96302336


#96302336
törölt tag

Némi kritika is szóljon...
A kamerák között irész sajna nem egy zafírüveg, így eléggé sérülékeny. A kiálló kamera sziget szereti összeszedni a karcokat, így nem hülyeség az a bizonyos lencse védő üvegdarab a három kamerára.
A kijelző, és a test viszont kiváló, nem akaródzik gyűjteni semmit az ujjlenyomaton kívül. :) És csúszik. De nagyon. Én megrendeltem már hozzá a félhéj tokot, és a fóliákat is. Ha megérkeznek, akkor leszek nyugodt, addig különösen kell rá vigyázni, mert szökésre hajlamos.

[ Szerkesztve ]

(#309) Viktor0610 válasza #96302336 (#308) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Félhéj tok?
Vut? :DDD Link?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#310) e-newsee válasza Viktor0610 (#309) üzenetére


e-newsee
addikt

Szerintem olyan, ami csak hátul van rajta, nem flipes, vagy full body.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#311) k850


k850
addikt

[Sony Xperia 1 és Samsung Galaxy S10+ Camera Test ]

[Sony Xperia 1 és Huawei P30 pro Camera Test ]

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#312) #96302336 válasza Viktor0610 (#309) üzenetére


#96302336
törölt tag

[link] Tessék. :)

(#313) petymeg válasza Fuxosbömis (#303) üzenetére


petymeg
addikt

Nálam is hibátlan a Z2 eredeti akksival. Kedvenc Sony telefonom volt, most tartalékos. Már akkoriban sztereó hangszórója volt, amire a többiek csak most kezdenek rászokni.
Úgy alakult, hogy azóta nem volt Sony-m, pedig az XZ, XZ1 nagyon tetszett, a két legutóbbi szappan alakú annyira nem...
Ez az Xperia 1 szép. A vezeték nélküli töltés hiányát sajnálom.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#314) k850 válasza petymeg (#313) üzenetére


k850
addikt

A vezeték nélküli töltés először engem is mellbe vágott, hogy nincs. Ugyanúgy mit 3,5 jack csatlakozó. A mostani XZP ugyna van, de bluetooth fülessel használom, ezért nem is hiányozna a hiánya. A vezeték nélküli töltés egy új technika, de ne feledjük, hogy töltés közben nem tudom felvenni a készüléket úgy, hogy a töltés ne szakadjon meg. Ne hiszem, hogy használ az akkumlátornak, ha gyakran megszakítjak a töltési ciklusát. Átlag ember úgyis éjjel tölti a telót, akkor meg nem mindegy?
Most is úgy írom ezt a hozzászólást, hogy töltöm a készüléket. Az indukciós töltőpaddal ezt nem tudnám egyszerre kényelmesen. Az autóban ott tényleg jól jönne, nem lógnának össze-vissza a vezetékek, de ehhez még előre kellene beépíteni az kocsiba, ami még egyenlőre nem általános.
Engem jobban zavar az, hogy a Sony alfa csapata nem adott át olyan sok technológiát a mobil részlegének, hogy most arról beszélne mindenki, hogy azta!
Ettől függetlenül egy nagyo jó réteg telefon lett a Sony Xperia 1.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#315) petymeg válasza k850 (#314) üzenetére


petymeg
addikt

Erről az akksi dologról itt egy kis összefoglaló.
[link]
Ezeknek már az a jó, ha gyakran keveset tölt rá az ember, nem pedig ha lemeríti estére, éjszaka meg csutkára feltölti. Ez utóbbival lehet kinyírni "hamar", kb 2 év alatt ami egy mobil kifutási ideje.
Nekem az irodámban van egy vezeték nélküli töltő, arra teszem rá a Note 9-et, amikor olyan 50 % körül van. Leszoktam mostanában az éjszakai teljes töltésről.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#316) #96302336 válasza petymeg (#315) üzenetére


#96302336
törölt tag

A Sonynak van egy egészen jól működő akku kímélő töltése. És, ha jól tudom, csak neki van ilyen. Kétféle módban is tud működni, időre beállítottan, és automatikus felismeréssel. Az a lényege, hogy este mikor töltőre teszem, és reggel ,mikor leveszem vagy pár használat után kitalálja, hogy mi is a ciklus, vagy meg is adhatom neki az időciklust. És ebben az intervallumban kímélő töltéssel tölt, tehát nem nyomja agyig az akkut, hanem az intervallumnak megfelelően tölti fel teljesen az akkumulátort. Nekem pl. időre van beállítva, este 22-től reggel 5:30 ig tart az intelligens akku töltés. Tehát ennyi idő az, ahol kímélve tölti a telepet. És tökéletesen működik, mert évek óta, modellről modellre csiszolja már a Sony ezt a rendszerét. És tényleg kitolja az akku üzemidőt. A régi XZ-m még mindig ugyanannyit bír, mint új korában, és ezt ugyanúgy elmondhatom az XZ2C-ről is.
Szóval totál felesleges a QI töltés. Aki mindenáron azzal akar kínlódni, az vehet külső QI töltővel integrált tokot, vagy tok alá tehető adaptert ami nem látszik egyáltalán. Volt ilyenem, de aztán kivettem a telefon alól, mert inkább nyűg a QI, mint kényelem. És nem merül mint a Titanic, így nem igazán szorulok rá az extra energiára nap közben. És ez igaz már nagyon régóta, hogy rendkívül jó a Sony energiagazdálkodása. Meg merem kockáztatni, hogy mindegyik telefonnál jobban csinálja a Stamina rendszerével. Az általad linkelt írás viszont nem említ egy fontos dolgot a lítium akkuról, éspedig azt, hogy a folyamatos 100% körüli töltöttség is ugyanúgy csökkenti az üzemidőt. Néhány telefon pedig számolja töltés-kisütés ciklust, és függetlenül az akku állapotától fog jelezni, hogy kell új akku. Egy ciklus egy teljes merítés. Ha pl. 50%-ig merítem, és töltöm, akkor két ilyen számít egy ciklusnak. De ha sokszor töltöm kicsit, akkor a pontossága a ciklusidőnek erősen romlani fog.

(#317) laci_csk


laci_csk
senior tag

aki nem hasznal Sony telefont valoban fogalma sincs a fentebb leirt dolgokrol, sony tehnologiakrol, csak a blama megy

a tavaly vettem XZ3 at es csak jovore szandekozok cserelni, egy kicsit irigy vagyok ratok mert nagyon tetszik az Xperia1 telo, hasznaljatok egeszseggel mind!

hat a fentebbi osszehasonlitasban lealazza az S10pluszt az tuti, es en is nezegetem a GsmArenan az osszehasonlitasokat, es nem ertem azt a nagy felhaborodast ami a Sony fotozasi tulajdonsagait blamalja, egyaltalan nem rosszabb mint barmelyik mas csucstelefon.

Xperia XZ3

(#318) DraXoN válasza laci_csk (#317) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

én is szerettem a korábbi sony készülékeimet ... valószínű ha a mostani elromlana Xperia 1et vennék ... bár, ha lenne akkor "compact" változatát.. kimondottan most még úgy döntöttem nem cserélem (bár ha lenne compact változata, akkor nehezebb döntés lett volna).. általában tavasz-nyár(közepe) az időszak amikor cserélni szoktam pár évente (tradicionálisan), így most már "lemaradt" (kifogás).. maximum utódmodellre (ha fejlődik annyit), vagy akár a közel egy éves "jobbárasított" formájában veszem meg ezt az Xperia 1-est..

A fotóit elnézve egyáltalán nem rosszabb mint a samsung s10 képei (csak más, inkább "természetes" a színtartománya, a Samsungokra jellemző túlszaturált helyett, de az embereknek az utóbbi rendszerint jobban tetszik, így nem véletlen, hogy a samsung így állítja be a képeit "csak úgy kiugornak a színek").. a huawei p10 pro kicsit jobb éjszaka és mellette szól az 5x zoom lencse, de a rendszerben viszont mindenképp a sony-t választanám inkább (a 3 gyártó közül)...

Egyébként ezen a készüléken a bootloader milyen? egy idő után gyárilag minden sony szolgáltatóknál is nyitott bootloaderrel érkezett. Anno a z1 compactomat még pont 1 hónappal azelőtt vettem, hogy "elterjedt" a nyitott bootloader, attól függetlenül szerettem és azért lehetett módosítani így, stereo "mod", 4K kamerát és kései z3/z5 cameramodot kapott ... utóbbival de jó képeket csinált.. csak szegény olyan "eseménytelen" volt így "meguntam"... most lg v20 "boldogít" ... a méretén kívül nincs vele "igazán" komolyabb bajom. A kamera OK, amikor megvettem úgy 26hónapja még élmezőnyben volt, mára érződik kicsit, hogy azért "fejlődtek a telefonok".. bár LG-t újból biztos nem veszek.. végül is működik, de nem tetszik a szoftveres "összkép" és megoldások amik benne vannak (na meg majd 1-1 év késéssel jönnek a főverzió updatek, ami mondjuk kicsit "vicces")... mondjuk ígérik még rá az android 9-et, de nem feltétlen az összes verziójára (a koreai modellre mondták, hogy az biztos megkapja majd ... valamikor, valahogy úgy érzem a dualsim (singapuri) kifog ebből maradni majd).. mondjuk akkuból már a 3.at kérné 2 év alatt (a gyári 1 év után, ez is kb 1 év után "elfogy", 20-30% körül már kikapcsol, hívás közben, "csak nyomkodva" 10% körül kapcsol ki)...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#319) laci_csk válasza DraXoN (#318) üzenetére


laci_csk
senior tag

nem hogy nem roszabb, hanem kimondottan jobb fotokat keszit mint az S10 plusz es nem a szinekre gondolok most hanem ahogy a fotokbol kitunik a kepelessegre, a samu kepei elmosogottabbak sokkal: Sony Xperia 1 és Samsung Galaxy S10+ Camera Test ]

Xperia XZ3

(#320) Fuxosbömis válasza laci_csk (#319) üzenetére


Fuxosbömis
tag

Óriási tévedésben vagy....te is meg a tesztelő is. Egy Sony csak szar lehet, különösen a Dzsunkafónokhoz hasonlítva. Én mazohizmusból használok egy XZ3-mat.

(#321) #96302336 válasza Fuxosbömis (#320) üzenetére


#96302336
törölt tag

A Sony olyan szar ,hogy az már epikus. És épp ezért nyúzom az ötödiket, mert nem hiszem el, hogy ezek jó telefonok, csupán vegytiszta mazochizmus, amiért használom. Az Xperia egy egy ipari hulladék. Amióta használom, azóta egy árva bereccenés, megakadás, vagy lefagyás nem történt. Még ilyent. Rohadt unalmas lesz így, semmi izgalom, semmi kockázat. Mert olyan vacak, hogy csak simán működik. :DDD :DDD :DDD :DDD

Mondjuk kicsit fura, hogy nem a power gombban van az ujjlenyomat szenzor, cserébe pont jó helyen van, és hihetetlen pontos és gyors. Jobb helyen van oldalt, mint alul.
Duplakopp szintén működik, ha kell. Az oldalérzékelőt kikapcsoltam, azt nem tudtam megszokni, gyorsabb a dedikált ikont használni.

(#322) consono válasza #96302336 (#321) üzenetére


consono
nagyúr

Szórakoztató olvasni titeket :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#323) DraXoN válasza #96302336 (#321) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Az apple miatt van az, hogy nem a power gombban van a szenzor... az "elődmodellen" is emiatt került hátra, mert amcsiéknál emiatt nem lehetett engedélyezni az újlenyomatolvasót ...
Az apple levédette az "oldalt elhelyezett, kapcsolóba integrált" verziót.. még ha neki sose volt olyan változata is.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#324) SlayerSub


SlayerSub
tag

XXL-ben már 250ért is vihető. Bár ha a mobilos kamerastabit is számításba vesszük, a telenoré talán jobb ajánlat.

[ Szerkesztve ]

(#325) Viktor0610 válasza SlayerSub (#324) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem talán, biztosan jobb. Ha nem vesszük az ajándékot, akkor is. 30-at simán megér a "himi-humi" garanciával szemben a 2 év, gyártói.

Samsung Galaxy A54

(#326) SlayerSub válasza Viktor0610 (#325) üzenetére


SlayerSub
tag

Nem tudom, nekem még 1 mobilomat nem kellett garanciális dolog miatt visszavinnem, lehet szerencsés vagyok. Pedig mióta elszálltak a szolgáltatók az árazással nincs tőlük mobilom. Régen amikor még ténylegessen olcsobbak voltak a mobilok hűséggel tölük vettem, most már semmit nem érnek, még a hiperszuper céges flottás kedvezmény is röhej. Biztosítás miatt talán még megérné, nem tudom az van-e még. Régen T-nél tudtam kötni.

(#327) Silenzio válasza laci_csk (#319) üzenetére


Silenzio
addikt

f1.5 vs f1.6 Igaz, ez nem akkora apertúrakülönbség, hogy a Samsung ennyivel életlenebb legyen.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#328) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Egy Xperia teszt ami nem fikázás? O.o

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#329) #96302336 válasza SlayerSub (#326) üzenetére


#96302336
törölt tag

A biztosítás a T-nél még mindig van. Én ott vettem a telefont, és 165-öt szerintem megért, hűség megújítással. Előző díjcsomagom is fullos volt, a mostani is, sőt, még olcsóbb is lett 15%-al. Nekem vegytiszta biznisz volt. És 165-ért megnézném, hol kapsz :D (110 rugó kedvezmény)
Csak úgy vagyok hajlandó telefont venni, ha köthetek rá biztosítást. Nem vág földhöz az ára, viszont, ha sérül, akkor nem kapok infarktust, és sztrókot egyszerre. Volt rá régen sajna példa, de ott volt a biztosítás, és mindenki boldog :D Flottás és egyéb marhaságból nem kérek, hacsak nem az enyém a flotta. Volt garanciális ügyem is, még a régi Z1C-vel, aminek a kijelzője beégett. Szó nélkül cserélték, plusz új hátlap, és két ajándék fólia, is járt hozzá, ráadásul a kilazult töltő zárókupakot is kicserélték. A Z3C volt biztosítási ügy, azt rommá törtem sajna, de két hét és vadi új telefont kaptam töredék áron. És ennyi, azóta eseménytelenül telt szerencsére a többi telefonom.
Bár a Tré sem egy szentéletű szolgáltató (Sőt, rohadt drága is szerintem) de eddig egyedül náluk nem volt gondom. Mondjuk kizárólag mobilt szolgáltatnak, mást nem vagyok hajlandó tőlük venni.

(#330) SlayerSub válasza #96302336 (#329) üzenetére


SlayerSub
tag

Persze, de a te esetedben csengeted a méregdrága havidijat azért adják ennyiért, és nem a hűség miatt. Alap dijcsomag + hűség és semmivel nem olcsobb Nekem céges előfizetésem van, ami ingyé van korlátlan mindennel. Inkább csengetek egyszer mint havonta 20k-t. Na de emellé nem kapok sokkal olcsobban sajnos..

(#331) #96302336 válasza SlayerSub (#330) üzenetére


#96302336
törölt tag

Neked egy flotta előfizud van, amit bármikor visszavonhat a tulajdonos. Arra soha nem fogsz kapni kedvezményt, mert nem a te tulajdonod. Nekem pedig saját előfizum van, névre szólóan, amit jutalmaz is a szolgáltató. Nem mellesleg mivel nem alkalmazott vagyok, így vehetem akár munkahelyi telefonnak is.
Továbbá, a telefon, mint munkaeszköz és az ehhez tartozó előfizetés is egy fix kalkulálható költség, ami simán beépíthető a munkákba, tehát vehetném annak is, hogy ingyen van az előfizetésem is...
A te céges flotta előfizetésed sincs ingyen, más fizeti helyetted. :K
A flotta csak akkor előny, ha te vagy a tulajdonosa, minden más esetben hátrány.
Igen, csupaszon a telefon 270 körül mozog. Ennyi az ára. Sok, vagy sem ezt mindenkinek magának kell eldöntenie. Ennél jóval drágábban jelent meg pár konkurens telefon. Egyesek pedig kétszer ennyiért voltak, és vannak a ami napig. Ettől függetlenül nagyon sokan kiadták az 500 rugót érte megjelenéskor... A telefon árak nagyon elszálltak, de mindenkinél. És ez csak rosszabb lesz, olcsó készülék az vagy egy belépő új, vagy két éves top lesz csak.

[ Szerkesztve ]

(#332) SlayerSub válasza #96302336 (#331) üzenetére


SlayerSub
tag

Persze sokmindent lehet sokmindennek venni, a feketét is fehérnek, de a tény az, hogy drága ez a telefon, mind a hardveres képességeihez viszonyítva, mind a versenytrásakhoz viszonyítva, ahhoz me végképp drága, hogy ezzel a sony megállíthassa a piaci részesedésének csökkenését. Ennek ellenére nekem tetszik, és veszek is egyet, komolyan, csak várok kicsit hogy olcsóbb legyen.
Visszatérve a szolgáltatóra, ha nem 20ezres csomagot veszel hanem 3,5 ezreset, hiába a két 2 év hűség, marad 260k az ára.. ergo a hűségre nem ad semmit.

(#333) #96302336 válasza SlayerSub (#332) üzenetére


#96302336
törölt tag

Hardveres képességeit nézve szerintem semmiben nincs lemaradva. SD855, 6Giga Ram, 128Giga ROM. Ez a jelenlegi csúcs SoC. Tárhely bőven elég, ha mégsem, ott az SD bővítési lehetőség. Sőt, az akku idő is teljesen oké. Versenytársaihoz viszonyítva is bőven egálban van velük. Árban is, főleg, ha a megjelenési árakat nézzük. Ez a telefon kb. két hónapot késett, legkésőbb májusban már kint kellett volna lennie.
A Piaci részesedést tekintve ez van. Elbaszták, nem kicsit, nagyon. Szerintem is le fogják húzni a redőnyt, a piac szűkítés eléggé ezt mutatja. A Sony elvesztette a többi gyártóval szemben a versenyt, hiába hoz ki velük megegyező minőségű készüléket. Egyrészt sosem volt akkora óriás, mint a mostaniak, továbbá nem csak azon múlt, hogy miként nyúlt a mobilos részleg az egészhez, bőven benne van a többi konkurens is abban, hogy idáig esett a Sony részesedése. Egyszerű matek, míg a Samsung évente kiad közel 15 modellt, addig a Sony legfeljebb 5 félét. Abból is csak kettő top, a többi az amit ki sem kéne adnia. Első félév: 3 modell, az xperia 10, 10 plus, és az L3 Második félévre csúszott az Xperia 1, és már beharangozták az 5k-s utódot/társat, mert az kisebb kijelzővel de jóval nagyobb felbontással jön. És ennyi eddig. Több nem is várható év végéig

rosszul fogalmaztam, nem a hűséget jutalmazza, hanem a csomag mibenlétét a hűségben. Hűség nélkül sem olcsóbb ha csak a készüléket venném, sőt, úgy a legdrágább, mert akkor meg nem kötik semmihez. Egyébként ami miatt mégis a szolgáltatós telefont veszem ,az a biztosítás. Nélküle ilyen drága készüléket venni szerintem kockázatos. A biztosítást tartom amúgy kidobott pénznek, mert azért fizetsz, hogy ne történjen semmi. Ahogy az összes biztosítás ilyen, de ha egyszer baj van, akkor jól jön. A telefon drága. most, így megjelenéskor. De az eddigi tapasztalatok alapján elég hamar, pár hónap és nagyot fog zuhanni az ára. Ahogy eddig mindig megtörtént, legkésőbb az új modell megjelenésekor tuti meg fog történni. De pl. ha jól rémlik az előd is két hónap után a 70%-a lett a megjelenési árának.

[ Szerkesztve ]

(#334) k850


k850
addikt

Csatlakoztam én az X1 tulajdonosok táborához pár napja. Az első benyomások!
Kellemes a mérete, sokkal jobban áttekinthető a böngésző oldalak tartalma, mit régebbi kijelző arányon. Hátrány, hogy némelyik alkalmazás nem tudja kihasználni, pl. ES File Explorer. Tudom őt már amúgy száműzték google áruházból.
Sok újítás kapott ez a Sony felé Pie 🥧, jó lett volna, ha az XZP megkapta volna a frissítésekkel.
Amit itt a fórumon nagyon fikaztak az nagyon meglepett, eddig nagyon jó az üzemidő! 😁

Tegnap mégjobb volt, remélem sokáig ilyen lesz.
Ami eddig egy kicsit csalódás az a kijelző, azt hittem, hogy sokkal jobb lesz a Sony Xperia XZ Pérémium-hoz képest.
A fekete az valóban sötétebb, de valahogy nem olyan mint ahogy beharangozták. Azzal nyugtatom magam, hogy az XZP-nek nagyon jó a kijelzője, nehéz sokkal látványosabb fejlesztés készíteni. Pár napot rászánok tesztelgetem, hogy tudjak tanácsot adni a leendő teló váltó embereknek. 262000 Ft sikerült megvenni, ez nem kis összeg, lehet, hogy érdemes várni a következő zászlósra! 😊

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#335) #96302336 válasza k850 (#334) üzenetére


#96302336
törölt tag

Próbáld ki a "készítő módot" Az a fullos kijelzése. Nekem nagy előrelépés az 1080P után. Nyilván az XZP után nem lesz akkora ugrás. Már ha van, mert az IPS paneljeik mindig is jók voltak. a sötét árnyalatokban tutira sokkal jobb lesz.

(#336) k850 válasza #96302336 (#335) üzenetére


k850
addikt

Próbáltam már!
Szerintem az XZP kijelzője picit erősebb fényerőre, illetve egy nagyon picit kontrasztosabb. A fekete az tényleg sokkal jobb, 4K videókkal próbáltam, természetesebb és kellemesebb, de nem olyan nagy változás mint a Sony Z2-ről való váltáskor. Most a YouTube Vanceddal szenvedtem, de sikerült működésre bírni!

Már azt hittem, hogy nem fog működni, sokan panaszkodnak, hogy nem tudnak belépni a fiókjukba. Jelentem a X1-en működik a legújabb verzióval! 😁

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#337) gPéter


gPéter
tag

A tulajoktól kérdezném hogy milyen a telefon:
Térerő,wifi?
Tokot,üveget,fóliát lehet ra venni?

(#338) #96302336 válasza gPéter (#337) üzenetére


#96302336
törölt tag

Wifi átlagos, nem túl acélos. két falon keresztül még jól megy, de a térerőt már úgy egyharmadra jelzi csak. Térerővel nincs gondom. Tokot, előlapi, és hátlapi fóliát rendeltem, a fóliák már megjöttek, a tokra még várok. Fóliából a screenknight-ot vettem, ez teljesen fedi a hátlapot és az előlapot is, és víz alapú a felhelyezése, tehát gyakorlatilag pormentes, és utólag is igazítható.[link] Tokból többféle is jön.
Egyébként ebay mind, a fólia is, de Angliából itt volt 5 nap alatt.
fólia

(#339) gPéter válasza #96302336 (#338) üzenetére


gPéter
tag

Köszi a választ. A térerő érdekel leginkább, az utolsó Sonymban (Performance) nem volt tul acélos. Miről váltottál,ha nem titok?

(#340) #96302336 válasza gPéter (#339) üzenetére


#96302336
törölt tag

XZ2C-ről. (maradt az is , másod telefonnak, multisimmel, ha olyan helyre megyek, ahol féltem a nagyobb telefont). Térerőben jobb az XZ2C-nél.

(#341) hitchins


hitchins
őstag

Ma vegre sikerult megneznem a telefont a MM-ban.
Oszinten szolva pozitiv csalodas volt, egy pofas, jol osszerakott jo fogasu keszulek ,gyors rendszerrel es szep kijelzovel.
21:9 keparany sem tunik annyira gaznak mint kepeken ezzel egyutt meg mindig indokolatlannak erzem ezt a fajta kialakitast. Szamomra legalabbis felesleges. Ha lenne/lesz egy kisebb 16 vagy 18/9 verzio elgondolkodnek rajta.

Kamerarol csak teszteket lattam ugy nez ki vegre az is javult bar meg mindig nem ez a top ez mar legalabb hasonlo ligaban jatszik nem erzem ugy mint xz1-gyel hogy egy felso kategorias teloban kozepkategorias fenykepezo van.

Szova az irany sztem jo meg egy kicsi kell...

(#342) k850 válasza hitchins (#341) üzenetére


k850
addikt

4. napja próbálgatom az X1, van ami nagyon tetszik, van amin nem
A 21:9 arány nagyon bejön, de ez csak használat után derül ki. 2 hónapja, amikor először volt a kezembe, hasonlóan vélekedtem mit te.
A sok agyhalott, aki nem is használta, olyan kritikátlan megjegyzéseket tett, ami elbizonytalanítja a vásárlókat.
Nekem semmi, hasznom a Sonyból, de az X1-ben ez a legjobb újítás. Előtte Sony Xperia XZ Premium használtam az OLED kijelző miatt kacérkodtam az X1-el. Na ez nagy csalódás, nem sokkal jobb, mint az XZP LCD-jé, a fekete kicsit feketébb, semmi több. Az is igaz, hogy az XZP is 4K, abba is beleadtak mindent, úgy hogy az is nagyon jó lett.
Erős napsütésben, nagyon hasonló a látvány, talán az X1 egy kicsit oldalról jobb.
A megnyújtott kijelző miatt, sokkal kényelmesebb írni, nem takar ki annyi mindent a kijelző tartalomból. Filmet nézni is kellemesebb, nem tudom miért, de valóban élvezetesebb.
Ami nem tetszik az osztott kijelző előhozatala az előző telón egyszerűbb volt. Az oldalt tapicskoló, kezelő az egy zsákutca, idegesítő, hogy nem áll kézre. Szerintem nem sokan fogják használni.
Kamera fejlődött az XZP-hez képest, a szelfi kamerán meglepődtem, nagyon jó, pedig az is sok kritikát kapott.
Wi-Fi erősebb mint az XZP-én, pedig azon se rossz. Akkuja is nagyon jó! Ma is 7.5 óra jött ki 15%-nál. Pedig nem kiméltem!
Összességben jó kis készülék, bízom benne, hogy ezt mondom egy fél év múlva is.

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#343) janeszgol válasza SlayerSub (#332) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerintem meg tök átlagos ára van. Ami drága, az az Xperia 10 vonal. De az L3 sem egy etvasz annyiért. Komolyan mondom az idei palettájukból csak az Xperia 1 éri meg az árát.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#344) konyi79 válasza janeszgol (#343) üzenetére


konyi79
addikt

Már amennyire 250-300k Forintért megérheti telefon.

(#345) #96302336 válasza konyi79 (#344) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ilyen kérdést fel lehet tenni a gamer PC-k áráról is :D

(#346) janeszgol válasza konyi79 (#344) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez annyira semmitmondo szoveg, hogy barmire ramondhato.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#347) pit stop válasza janeszgol (#343) üzenetére


pit stop
addikt

Egyetértetek!
Kár hogy 10 olyan lett amilyen.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#348) spawn21 válasza konyi79 (#344) üzenetére


spawn21
veterán

Akkor figyeld meg mi lesz jövőre a mobil árakat illetően ;]

Sok telefont vettem az elmúlt évben. Szerintem ez az egyik legjobb vétel, amit nagyon kevesen mernek beismerni. A márka múltja miatt

iPhone 13p

(#349) k850


k850
addikt

Úgy nézem, hogy kijött egy új frissítés az Xpericheck.com szerint!
[55.0.A.6.16]

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#350) tootzooz


tootzooz
csendes tag

Sziasztok, sok éve csak Sony telefont vettem. Még Sony Ericssonnal kezdtem. Nekem mindig is a minőség szépség jut eszembe a márkáról. (nem csak telefonban,,TV-m is az fülhallgatók, kiegészítők) De elismerem, hogy a Sony telefon vonal megreccsent. Annyira, hogy az utolsó Xperiám Z3c volt. T-s vagyok és kb egy éve lecseréltem egy Huawei P10re. Mért? Samsung tudom jól cseng, de nem nekem. Az iPhone abszolút nem az én világom. Maradt Huawei, mint kompromisszum, gondoltam kipróbálom. A telefon oké, hasított, fotózott, stb. (jah egyből Sony skint, és alkalmazàsokat tettem rá XDA- ról) de nem fogott meg. Most nekem is, megérett a meggy. Megvettem Magenta 1 csomagban kedvezményes áron 210e körül.(két napja) azóta is vigyorogva, a föld felett 10 centivel lebegve járok. Szerintem az aki Sony rajongó, és kézbe veszi az Xperia 1-et ugyan ezt fogja átélni. Egy dolog zavar kicsit, bárhol előveszem valaki biztos felkapja a fejét és azt nézi mi van a kezemben. A telefon szerint brutális! Zoli 😀

[ Szerkesztve ]

Xperia 1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.