Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) k850 válasza Bozek (#900) üzenetére


k850
addikt

Google fordítás az XDA mobil fórumból.
"Kaptam egy választ egy Sony modultól egy másik fórumon, és azt mondta, hogy a Google tárcsázó előre telepítve van a vodafone testreszabáshoz:
1319-5068 A Vodafone LC nincs hálózatban zárva"
Itt is a sötét telefonkönyvvel van gond, ezek szerint szolgáltatói ROM függő.
Akkor a te készülékeden is hasonló verzió lehet! Mázlista! :D
Egyébként nekem a Sony saját tárcsázója is jó lenne, ha támogatnák a sötét témát. :D

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#902) Bozek válasza k850 (#901) üzenetére


Bozek
nagyúr

Akkor lehet, hogy meg kell várni az EU verziót. Bár ki tudja, ha nektek 9-es alatt se volt sötét (igaz, ott még két külön FW volt).

(#903) k850


k850
addikt

Felütötte a fejét egy hiba, már az egyik fórumtársam is jelezte privátba.
Délelőtt már olvastam erről az XDA-án, de nem tulajdonítottam nekik nagy jelentőséget.
Google fordító.
"Miután frissítettem az Xperia 1-et Android 10-es akkumulátorhasználatra, az Xperia alapértelmezett háttérképe az első számú a listán szereplő akkumulátor-használat során. Ugyanaz a probléma az XZ3-on. Van valami problémája az Android 10 frissítése után?

Igen, nekem is van ez a hiba. Csak letiltottam, mivel egyébként nem használom az Xperia háttérképeket."
Forrás: [link]

Eddig nekem azért nem tűnt fel, mert nem használok gyári háttérkép animációt.
Megoldás saját háttérképet kell beállítani!
:K

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#904) Imike20 válasza k850 (#903) üzenetére


Imike20
senior tag

Ahogy van időm ismerkedem vele.... :DD :U :U

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#905) fekomat


fekomat
tag

Sziasztok!

Nekem volt korábban akku problémám, nagyon hamar lemerült a készülék minden különösebb látható ok nélkül. Nem is használtam jó egy hónapig, de hogy egyre többen írtátok, hogy elérhető az Android 10 frissítés, gondoltam teszek egy próbát ismét. Frissítettem az OTA-n érkező Android 10-re, majd ezt követően csináltam egy teljes rendszer visszaállítást. Vagyis újra belaktam a telefont, azt remélve, higy ettől jobb lesz az akkuidő.
A rendszeresen használt appok nagyjából felét tettem vissza eddig, de már most látom, hogy nem lesz jobb az akkuidő, sajnos.
Van bárkinek valami ötlete esetleg, hogy mi lehet a megoldás, hogy legalább 1 napot bírjon az akksi?

(#906) k850 válasza fekomat (#905) üzenetére


k850
addikt

Ha olvastad az előző hozzászólásomat, akkor láthatod, hogy a gyári háttérkép animációt az egyik ludas.
Másik energia zabáló a Spotify! Helyette én YouTube Vanced-ot használok, ha tetszik egy zeneszám, akkor letöltöm SnapTube alkalmazással. Telefonon nekem tökéletesen elég ez a minőség.
Harmadik, kell mindig az a környezeti kijelző?
Abban is biztos vagyok, hogy egy csomó alkalmazás a háttérben fut, nincs optimalizálva. Itt főleg a google dolgokra gondolok.
Nagyon sok függ a felhasználói szokástól, meg kell tanulni, a helyes használatot.
Az utolsó gondolat. Azt tanultam itt a fórumon, hogy fő verzió váltás előtt ajánlott egy tiszta telepítés. Gyári visszaállítás és úgy a frissítés. Te pont fordítva csináltad.
Ez a OTA frissítés kb. 840 MB, PC-re letöltve a 10-es ROM több mint 2.5 GB.
Ez a különbség elgondolkodtató, de lehet, hogy nincs jelentősége, mert az előző 9 verzióból merítkezik. :F

Mai állapot, volt már sokkal jobb is. :D

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#907) Bozek


Bozek
nagyúr

EU régiókra is kint van a 10-es Android.

(#908) k850 válasza Bozek (#907) üzenetére


k850
addikt

Remek! [link]
Lehet, hogy majd kipróbálom, kíváncsi vagyok, hogy a Wi-Fi telefon mód benne van-e. :F

Nem szokásom nagyon lemeríteni a telóimat, de tegnap egészen lementem 14% a képen is látható, hogy 7 óra kijelző idő jött össze. 15% -ra van állítva a stamina mód. 15%-nál 6.55 óra volt. Úgy számolom, hogyha okosan használja az ember a készüléket, akkor óránként kb. 15% esik az akkumulátor töltöttsége. Ideális esetben ettől lehet kevesebb is, de aki nem állítja be a készülékét, és folyamatosan szinkronizált minden mindennel, annak 20-25% csökkenés óránként.
Én úgy kezdem a készülék belakását, hogy egyből tiltom a Chromot, google képnézegetőt, a felhőjét, duo meg más egyéb számomra fölösleges alkalmazásokat. Helyettük pl. Opera böngészőt, Sony saját media alkalmazását, Dropbox használok fájlkezelőböl, lényege, hogy én szabályzom az interneten elérését.
Tudom ahány ember annyiféle igény és szokás, nem követendő példa, csak szerettem volna bemutatni, hogy benne van 7 óra kijelző idő is az akkumulátorba.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#909) rocks válasza k850 (#908) üzenetére


rocks
aktív tag

Szép eredmény.
A 10-el nálam stabilabbá vált.
Ha a 9-nél kikapcsoltam a Wifi-t állandóan újra akart kapcsolódni. Most ez megszűnt!
Az ujjlenyomat olvasó is sokkal jobban működik! :K

[ Szerkesztve ]

(#910) light1994012


light1994012
tag

Egyébként ha a sőtét téma van beállítva és a fejlesztői beállításokban bekapcsoljátok a kényszerített sőtét témát akkor a telefonykönyv is fekete lesz, sőt a facebook is :)

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#911) fekomat válasza k850 (#906) üzenetére


fekomat
tag

Igen, olvastam a háttérképes hozzászólásodat, de korábban ennek a hibának az ismerete nélkül is sokatok azt írta, hogy jó az akku idő. Tehát ezt nem keverném ide.
A Spotify azzal fogyasztott 17%-nyi energiát, hogy letöltött 1500 dalt az alatt az 53 perc alatt. Nem kívánok mást használni helyette, mert más készülékeken ez tökéletesen működik.
A környezeti kijelzővel sem szeretnék spórolni, ha már tudja a készülék.

Erősen kompromisszumos használat lenne, ha szeretnék egy napos üzemidőt kisajtolni a készülékből, ami szerintem irreális. Számtalan más készülék az alapbeállításokkal, kétszer ennyi app-pal simán hozza az egy napot. Így arra gyanakszom, itt valami hardveres vagy egyéb hiba lehet, így nem is akarom leszólni a készüléket, látom, hogy egyedül vagyok a problémámmal, sokan megelégedéssel használjátok.

Megpróbálok utánajárni, jelentkezem majd, ha jutottam valamire.

(#912) Bozek válasza light1994012 (#910) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én inkább megvárom, amíg tényleg sötét lesz a Facebook. Ez így élvezhetetlen, a hozzászólások fehér alapon fehérek maradtak.

(#913) k850 válasza fekomat (#911) üzenetére


k850
addikt

Megértem az álláspontodat, de ettől nem lesz több energia az akkumulátorban.
Nem szoktam kardoskodni, ha valaki elmondja a tapasztalatait.
Az biztos, hogy a karcsúsítás oltárán feláldozták a nagyobb akkumulátor kapacitását. Ez tény!
Én csak ötleteket adok hogyan lehet egy kicsivel több energia spórolni. Itt tanulom a dolgokat a fórumon, ha beválik valami, akkor örömmel megosztom a tapasztalatot.
Visszatérve a gyari háttérképre, reggel beállítottam én is, hasonló eredmény mutatkozik. Azt javaslom, akinek nem fontos ez a háttér, cserélje valami másra.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#914) rocks válasza light1994012 (#910) üzenetére


rocks
aktív tag

Nálam működik! 😀

(#915) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Hol lehet elfelejtetni a wifi hálózatokat?

https://www.coreinfinity.tech

(#916) Bozek válasza sh4d0w (#915) üzenetére


Bozek
nagyúr

WiFi - Mentett hálózatok, és ott kiválasztod, hogy melyiket akarod. Arra rányomva ott lesz, hogy Elfelejt.

(#917) sh4d0w válasza Bozek (#916) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm.

Mod: ott nem látom.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#918) Bozek válasza sh4d0w (#917) üzenetére


Bozek
nagyúr

Akkor fogalmam sincs, hogy hová dugták el. Esetleg akkor próbálj meg hosszan rányomni. Ha úgy se, akkor feladom.

(#919) Imike20 válasza rocks (#914) üzenetére


Imike20
senior tag

:C

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#920) sh4d0w válasza Bozek (#918) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Próbáltam, ugyanez jön elő.

https://www.coreinfinity.tech

(#921) eeestvan válasza sh4d0w (#920) üzenetére


eeestvan
tag

Pedig ott van az: beállítások-hálózat és internet- wifi.
Lent mentett hálózatok..

[ Szerkesztve ]

Nincsenek előítéleteim, egyformán utálok mindenkit :) !

(#922) Bozek válasza sh4d0w (#920) üzenetére


Bozek
nagyúr

Még egy kérdés, melyik régiós FW van fenn? Mert láttam itt már érdekességet más régiónál.

(#921) eeestvan: Az megvan, csak ha belemegy valamelyik mentett hálózatba, akkor nincs Elfelejt gomb.

(#923) eeestvan


eeestvan
tag

Érdekes nekem van :)
Akkor itt már tényleg valami régiós gond lehet. EU régiós a firmware.

Nincsenek előítéleteim, egyformán utálok mindenkit :) !

(#924) rocks


rocks
aktív tag

Na basszus beütött az akksi probléma!
Este leraktam kikapcsolt wifi-vel 36%-on, reggel amikor bekapcsolom 21%-ra lemerült!!!
Mi a jó fene történt??!!?? :W

(#925) Imike20 válasza rocks (#924) üzenetére


Imike20
senior tag

Nèzd meg mi fogyasztott :U Aztán lehet intèzkedni.

Esetleg egy jó oldalt nem tudtok ahol frankó háttér kèpeket lehet letölteni Ultra HD minőségben. :) ?

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#926) rocks válasza Imike20 (#925) üzenetére


rocks
aktív tag

Néztem, de semmi extra a korábbinál.🤔
Ha holnapra is ugyanezt tapasztalom, akkor jöhet az újra rakás.☹️
Háttérképekre én a Google play áruháznál jobbat nem ismerek. Ott lehet keresgélni.

[ Szerkesztve ]

(#927) sh4d0w válasza eeestvan (#923) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy láthatod, ott nekem csak a kapcsolódás van, mint opció. UK telefon.

https://www.coreinfinity.tech

(#928) eeestvan válasza sh4d0w (#927) üzenetére


eeestvan
tag

Így passzolom a dolgot. Hátha valaki akinek angol régiós a telója megnézi neked.

Nincsenek előítéleteim, egyformán utálok mindenkit :) !

(#929) k850 válasza rocks (#924) üzenetére


k850
addikt

Két dolog jutott eszembe. 1, valamelyik alkalmazásod beragadt, a háttérben csak dolgozott meg dolgozott. Ki kellene deríteni, hogy melyik alkalmazás!
Nem egyszerű rendszergazda jog nélkül.

2, úgy olvastam, a pontos akku kapacitást nem olyan könnyű megmondani, hogy mennyi energia van hátra. Bonyolult számításokkal tippeli meg az energia mennyiségét. De ez nem mindig biztos. Új készüléknél szokták mondani, hogy kell néhány néhány feltöltési és lemerűlési ciklus, hogy pontos legyen az energia szint tippelése.
Lehet, hogy rosszul számolta ki a ez a program, mikorra korrigálta az előrejelzést, akkor számodra egy döbbenten lett.
Úgy olvastam, hogy az ideális akku töltöttség 30-80% között van. Ha ebben a tartományban tudnák tartani, akkor volna a leghosszabb élettartalom.
Este mért nem teszed töltőre, ilyen alacsony kapacitási szintnél?

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#930) rocks válasza k850 (#929) üzenetére


rocks
aktív tag

Én is abban reménykedem hogy ezt csak egy beragadt app okozta.
Azóta már töröltem a leállított amazont, és az AccuWeather-t is.
Tudod 04:00-kor kelek minden nap és a telefon ébreszt. A töltés nem megoldható a hálószobában.
Egyébként volt már ilyen alacsony és nem esett csak 1-2 %-ot.
Most 135 perc képernyő használattal 75%.

(#931) Imike20


Imike20
senior tag

Letíltottam az Xperia Wallpapert, eddig ugye ez fogyasztott legtöbbet. Meglássuk hogyan alakul ezek után. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#932) rocks válasza Imike20 (#931) üzenetére


rocks
aktív tag

Nálam az Xperia Wallpaper "csak" 6 %-ot evett eddig, úgyhogy még várok vele.

(#933) k850 válasza rocks (#932) üzenetére


k850
addikt

Ha a három pöttyre rámész, akkor van olyan lehetőség még, hogy teljes eszközhasználat megjelenítése.
Hátha ad valami plusz infót az esti balhé után.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#934) rocks válasza k850 (#933) üzenetére


rocks
aktív tag

Igen köszi tudom, de ott sem jelzett semmilyen különleges infót.
Jelenleg van egy óra és időjárás alkalmazás amit használok. No az zabálja az akksit!
10%-al első! Este megy a kukába!
(Transparent clock & weather)

(#935) k850 válasza rocks (#932) üzenetére


k850
addikt

Lejárt a szerkesztési idő.
Most jutott eszembe, hogy még az Sony XZP telómara letöltöttem az akkor újnak számító Xperia Wallapper alkalmazást. Teljesen extázisba voltam, hogy fel is ment rá.
Egy-két nap után uncsi lett, és most jut eszembe, hogy ott is sok energiát kívánt.
Szerintem semmi nem indokolja, hogy ekkora legyen az energia igénye. Szarul van megírva.
Számtalan animált téma van a Goole Playen, amit használtam eddig egyik se volt ilyen éhes.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#936) Imike20 válasza k850 (#935) üzenetére


Imike20
senior tag

Írtam hogy letiltottam az Xperia Wallappert! Most feltöltöm a telcsit aztán indul a Teszt meglássuk mi fog mutatni fogyasztásba! Ez már élesbe megy! :DD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#937) rocks


rocks
aktív tag

Nos az akksi idő lassan javulgat. Tegnap letiltottam az Xperia wallpaper-t és új háttérképet raktam fel. Az eredmény kikapcsolt állapotban: 6%-os csökkenés a tegnapi 15,%-hoz képest.
Most még leállítottam egy háttérben állandóan futó tisztító alkalmazást. Meglátjuk hogy további javulást eredményez. ;)

(#938) musicryder


musicryder
tag

Sziasztok...

A következők jöttek elő nálam...( Droid 10 )
A gyári óra, plusz időjárás app automatikus helymeghatarozoja nekem nem kicsit téveszt...
Szerinte Kaposszerdahelyen vagyok, holott Kaposváron... ( és még legalább 5 kmre van Szerdahely tőlem... )
WiFi... Na az megint egy érdekes jelenség... Konkrétan nem tudok felmenni a WiFi hálózatunkra... Mac szűrős védelemmel van ellatva, és a Droid telepitesen kívül más dolog nem történt...
Ezek az gondok nekem 9 alatt nem voltak...
Érdekelne hogy másnál is produkál-e hasonlót ez a rom vagy csak engem tisztel meg ezekkel a hulyesegekkel?
Tiszta romra lett telepítve a frissítés, nem óhajtottam a belakott romos frissitessel szenvedni... De végül a szenvedés csak elojott...

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#939) Bozek válasza musicryder (#938) üzenetére


Bozek
nagyúr

A WiFi a MAC-szűrés miatt nem megy. Menj be a WiFi-hez, ott Mentett hálózatok, majd válaszd ki a problémás WiFi-hálózatot. Lesz egy olyan menüpont, hogy Adatvédelem, ott állítsd be, hogy az eszköz MAC-címét használja.

Amúgy meg először kellene frissíteni, és utána a factory reset.

[ Szerkesztve ]

(#940) musicryder válasza Bozek (#939) üzenetére


musicryder
tag

nekem még ez a frissítési menetsor a régi custom romos időből maradt meg...
( meg igaz én gépen keresztül frissítettem / telepítettem )

A wifi, köszi megpróbálom... : )

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#941) Lezl


Lezl
tag

Nekem is van egy "wifi"s problémám illetve a wifi hotspotnál nem megy a VPN eddig működött és telefonról kapcsolódva most is működik csak hotspotra állítva a laptopal nem tudok kapcsolódni hátva valaki tud egy triviális megoldást mielőt elkezdem turkálni a netet...

(#942) rocks


rocks
aktív tag

A 10 -re frissítés után a csengőhang hangosabb lett, és végre simán működik a képernyő tükrözés!

(#943) Bozek válasza rocks (#942) üzenetére


Bozek
nagyúr

A fényerővel is csináltak valamit, a Lux alapbeállítással sötét nappal, nem húzza fel 100%-ra. 9-esen ez nem így volt. Persze megoldható, csak át kell állítani a Lux-nál, hogy mekkora fénynél legyen max.

[ Szerkesztve ]

(#944) light1994012 válasza rocks (#942) üzenetére


light1994012
tag

Arra van valami megoldás hogy a csengő hangerő és az értesítési hangerőt külön lehessen állítani? Ez már a 9-ben is zavart.
Régen nem egyben lehetett állítani...

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#945) rocks válasza light1994012 (#944) üzenetére


rocks
aktív tag

Sajnos nem tudok segíteni. Én csak a csengőhang és értesítés hangerő együttes beállítását ismerem. Nekem ez megfelelő.

(#946) Bozek válasza light1994012 (#944) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az már nagyon régen volt. Egy ideje már nem igen van gyártó, amelyiknél külön lehet állítani.

(#947) light1994012 válasza Bozek (#946) üzenetére


light1994012
tag

A Samsungnál még mindig lehet.
Pedig sokkal értelmesebb, mert a hívásokat nyílván hallani akarom, de azt, hogy valaki írkál whatsappon nem akarom folyamatosan max hangerőn hallgatni...

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#948) k850 válasza light1994012 (#947) üzenetére


k850
addikt

Biztosan jobb lenne ha külön lehetne állítani, de sajnos nincs rá mód.
Alternatív megoldásnak javaslom, egy diszkrét üzenet jelzőhangot, vagy az összpontosítási üzem módot.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#949) rocks


rocks
aktív tag

Úgy látszik megoldódott az akksi problémám!
Este ha lerakom, már csak 1-2%-ot merül! :C

(#950) Imike20 válasza rocks (#949) üzenetére


Imike20
senior tag

Nekem 23:20-tól Reggel 08:45-ig 4% Esett! :) Szerintem Baráti! :U

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.