Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) musicryder válasza k850 (#1250) üzenetére


musicryder
tag

"Próbáltad a támogatás, Xperia tesztek, ujjlenyomat érzékelőt a beállításokban?"
Erre eddig nem gondoltam, de most gyorsan megnéztem ( funkciót legalább láttam ott ), de halott volt az egész... Nem reagált semmit se egyik ujjamra se...
Telepíteni az Xperia companionnal húztam újra... De teljesen nullaztattam a telefont vele...
Plusz miután vele se jött helyre a dolog, meg egy gyári visszaállítást is nyomtam rá... Eredménytelen mindegyik...

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#1252) k850 válasza musicryder (#1251) üzenetére


k850
addikt

Akkor valószínűleg hardveres gond lesz. Jótállás van?

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1253) musicryder válasza k850 (#1252) üzenetére


musicryder
tag

Persze... Pont hétvégén lett 1 éves...
Majd ha sikerül holnap befutok vele a Telenorba és reménykedem benne hogy az ünnepekre visszakapott...
Csak kicsit tényleg idegesítő, hogy ez a második Sonym ami 1 éves korára kiesik valami miatt...
Látszik, hogy a minőség azért romlik...

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#1254) k850 válasza musicryder (#1253) üzenetére


k850
addikt

Tudom, hogy nem vigasz, de szerintem inkább mostanában jobb lett a megbízhatósága. Régebben nagyon sok gond volt, főleg a csatlakozókkal, ill. a hangszórókkal. Egy szervizes ismerősöm azt mondta, hogy még a sonykal van a legkevesebb gond, látnám, hogy az iPhonokkal mit kínlódik.
Részvétem! :(((

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1255) Steve198310 válasza k850 (#1254) üzenetére


Steve198310
őstag

Mivel a tábor elég kicsi persze kevés a probléma vele.

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#1256) Danci válasza musicryder (#1248) üzenetére


Danci
csendes tag

Nekem a Vodafone be se akarta küldeni javításra az ujjlenyomat olvasó miatt. Még "szerencse "hogy a kamera is rossz volt, így elküldték. A vége fődarab csere lett. Januárban vettem, eddig háromszor volt szervizben és azt hiszem 2 fődarab csere volt, de lehet hogy három.
Egyébként ha rá kerestek hogy "Xperia 1 fingerprint missing" akkor van pár találat szóval nem egyedi eset. Viszont nem csak sonyêknál hanem általában is pl xiomi, Huawei , amennyire láttam Android 10 alatt, de ne vegyétek készpénznek.
Egyébként ezzel együtt is szeretem ezt a telefont, a csereként kapott Huawei mate 20pro sehol nem volt ehhez képest, igaz régebbi is kicsit.

(#1257) Bozek válasza musicryder (#1251) üzenetére


Bozek
nagyúr

*#*#7378423#*#* a tárcsázóba. Ott Service tests, Fingerprint test. Majd az kiírja, hogy mi a helyzet a szenzorral.

Nekem amúgy Xperia 5-ön egy ideig nem igazán ment, amikor ujjlenyomatot akartam felvinni, úgy érzékelt, mintha ott lenne az ujjam folyamatosan, pedig hozzá se értem. Aztán pár nap múlva megjavult és azóta is tökéletesen működik.

(#1258) konyi79


konyi79
addikt

Nah, nemrég járta meg a szervizt, mert kamera használat közben végtelen ciklusba került.
Nagy lassan visszaköltöztem a helyettesítőnek vett P30pro-ról, amit aztán neki is adtam asszonynak.
Egy hete mindent beállítottam teljesen - hozzáteszem borzasztóan utálom már a telefont cserélgetni, több idő belakni, mint egy W10-et.
Erre :O :

Előlapi kamerára fixen ezt írja, de néha a főkamera is lefagy.

(#1259) Imike20 válasza konyi79 (#1258) üzenetére


Imike20
senior tag

Érdekes dolgok ezek. :(

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#1260) Bozek válasza konyi79 (#1258) üzenetére


Bozek
nagyúr

Újraindítás után jó? Az is lehet, hogy valamelyik alkalmazás tarja "fogva" a kamerát. Régebben én is találkoztam ilyennel, bár arra nem emlékszem már, hogy melyik app volt az.

(#1261) konyi79 válasza Bozek (#1260) üzenetére


konyi79
addikt

Dehogy jó, akkor nem írtam volna be.

(#1262) musicryder válasza Danci (#1256) üzenetére


musicryder
tag

Én Telenoros vagyok...
Nekem simán bevették... Cserébe kaptam egy nevetséges P10 - et... ( igaz én " reklamáltam " is értem, hogy egy 300e Ft-os telefon esetén kapok egy 60e Ft-os retket... Arról ne is beszéljünk, hogy XXL csomagban is vagyok... )
Remélem a 2 hét alatt elkészül, mert kb ennyit mondtak rá, mert azóta már egy Iphone 7-et is vettem a helyzet javításáért illetve kiváncsi voltam, hogy az IOS ökoszisztéma mennyire válik be számomra...
Őszintén megvallva, így hogy már ez a második Sonym 3 év alatt ami 1 éves korában behall kicsit elgondolkodtam a márka elhagyásán...

De amúgy a Sony Centerben ülők is tiszta egyetemisták...
Megírtam nekik a problémát és, hogy miket csináltam eddig a telefonnál ( telepítések, stb ) erre visszaírta, hogy telepítsem újra...

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#1263) Imike20 válasza musicryder (#1262) üzenetére


Imike20
senior tag

Szerintem el se olvasták az üzenetet! Ez ilyen Random válasz! :U

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#1264) k850


k850
addikt

Sony Xperia Android 11 firmware bevezetési ütemezése :D
Xperia 1 II: 2020 decemberétől
Xperia 5 II: 2021. január végétől
Xperia 10 II: 2021. január végétől
Xperia 1: 2021 februárjától
Xperia 5: 2021 februárjától
Tavaly nagyon izgalomba tartott az android 10, de ez a 11-es verzió nem sok újdonságot tartogat számomra.
[Androi 11 újdonságok ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1265) Imike20 válasza k850 (#1264) üzenetére


Imike20
senior tag

:C

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#1266) rocks válasza k850 (#1264) üzenetére


rocks
aktív tag

Szuper! :DD

(#1267) musicryder


musicryder
tag

Sziasztok!

Na visszajött a telefon...
Most jó az ujjlenyomat :C

Érdekesség: a szervízpapírjára az volt írva, hogy kijelzőt cseréltek benne...
Elképzelhető, hogy valamilyen szinten bele van építve a kijelzőbe a szenzorunk?
( plusz a sim tálcához nekem most bekerült egy kihuzható papírka ami az IMEI számokat takarja... Eddig ez se volt ott )

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#1268) light1994012


light1994012
tag

Nekem mostanában mondhatni minden működik. Bár múltkor telefonálás közben ranadom újra indult, és pár alkalmazás egyre gyakrabban crash-el.
Remélem nem haldoklik valami....

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#1269) tutuhawer


tutuhawer
őstag

Szevasztok

nekem is rendben a telefon, másfél éve használom.
Érdekelne, hogy jó eséllyel tudok playstation 5 kontrolleren telefonon játszani, igaz?
Standard bluteooth módon megy?
Rezeg a kar a telefonos játékok alatt is?
Mert akkor befizetnék egy új kontrollerbe...

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#1270) Imike20 válasza light1994012 (#1268) üzenetére


Imike20
senior tag

Szia. Ezzel mire gondolsz (crash-el)?

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#1271) light1994012 válasza Imike20 (#1270) üzenetére


light1994012
tag

Arra gondolok, hogy random bezáródnak az alkalmazások.

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#1272) k850 válasza light1994012 (#1271) üzenetére


k850
addikt

Szerencsére nekem jelenleg nincsen ilyen jellegű gondom, alkalmazás frissítése vagy telepítés után újra szoktam indítani a rendszert. Egyébként is ajánlatos párnap után ezt megtenni. Tudom sokan azon versenyeznek, hogy hány hónapja nem kellett újraindítani, de nem egészséges. Régebben volt nekem is , hogy szarakodott a Messenger, vagy a Facebook, de még az Opera böngésző is, teljes törlés és újra telepítés után minden rendbe jött.
SD kártya is tud galibát okozni, de szerintem nálad valami más lehet.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1273) light1994012 válasza k850 (#1272) üzenetére


light1994012
tag

Újraszoktam indítani, de általában az sem segít. Bár az is lehet, hogy az alkalmazások hibája, mert kb mindig ugyan az a 3-4 alkalmazás csinálja.

Sony Xperia 1, Playstation 5, Asus ROG Zephyrus GX701GV

(#1274) Imike20 válasza k850 (#1272) üzenetére


Imike20
senior tag

Nekem hála sincs ilyen jellegű gondom. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#1275) TonyX1


TonyX1
friss újonc

Sziasztok!

Nekem is most jött vissza a szervízből a teló. Pár nap múlva vettem észre, hogy 9-es Android (55.0.A.2.205) került rá és valami nagyon régi biztonsági csomag (2019. áprilisi). Wifi-n nem frissül, meg az xperia companion is ugyanezzel javítja, frissítésnél meg azt írja, hogy naprakész. Hogy lehetne azt elérni, hogy újra automatikusan friisüljôn, meg majd a 11-esre is felfrissüljôn?

(#1276) k850 válasza TonyX1 (#1275) üzenetére


k850
addikt

Hát ez egy Service Exchange Unit verzió [https://xpericheck.com/J9110] . Ez valóban egy régi verzió. " Pár nap múlva vettem észre, hogy 9-es Android (55.0.A.2.205) került rá "
Ebből gondolva, biztos nem vagy gyakorlott mobil felhasználó. Először is nézd meg, hogy engedélyezve van-e az automatikus frissítés.
Beállítások, támogatás, szoftvert frissítés, 3 pötty a jobb felső sarokban, beállítások, itt tudod engedélyezni az automatikus frissítést.
Ha ezen túl vagy, ill. már gondoltál rá, akkor vidd vissza ahol szervizelték és kérd meg, hogy a legújabb verziót tegyék fel neked.
Szintén van egy érzésem, hogy nem a gyári frissítő programmal tették fel az operációs rendszert, vagy Flashtoollal, New Flasherrel. Itt egy videó a metódusról, [link] .
Ha jártas vagy a számítás technikában, akkor nem nagy ügy feltenni a legújabbat, de van benne nem kis kockázat is.
Én a 10-es androidot így tettem fel, nincs is semmi gond vele, csak nem akar frissebb verziót elfogadni. Ez az egy gond van vele. Minden működik rajta, csak ha a legfrissebb biztonsági frissítést szeretném, akkor újra kellene telepíteni az egész rendszert.
Ebből gondolom, hogy neked is ez lehet a gond, de lehet, hogy tévedek.
:)

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1277) Bozek válasza k850 (#1276) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha Service Exchange Unit CDA-val rendelkezik, akkor az soha nem is fog frissülni, mivel erre a CDA-ra nem jött ki újabb FW.

"van egy érzésem, hogy nem a gyári frissítő programmal tették fel az operációs rendszert, vagy Flashtoollal, New Flasherrel"

Ezt a hülyeséget miből szűrted le? Ha hivatalos szervizben volt, akkor valószínűleg EMMA-t használtak. Ami szintén gyári program, pont erre a célra. Azzal a szervizben bármilyen CDA-s, bármilyen build számú FW-t fel tudnak rakni.

"Én a 10-es androidot így tettem fel, nincs is semmi gond vele, csak nem akar frissebb verziót elfogadni."

A Flashtool, illetve NewFlasher esetében ilyen nem történik. Nem nyitottad véletlenül a bootloader-t? Mert ha igen, akkor azért nem megy. Azokhoz az EMMA mindenki számára elérhető verzióját lehet használni (Flash Tool néven fut). Mondjuk azt nem tudom, hogy ezzel simán frissíteni is lehet-e, vagy ez is csak újratelepít, mert nem próbáltam.

(#1278) TonyX1


TonyX1
friss újonc

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

(#1279) Imike20


Imike20
senior tag

Megérkezett az új Frissítés 55.1.A.12.28 :C

Xiaomi 13 Pro™ + Xiaomi Flipbuds Pro™ + Smart Band 6

(#1280) k850 válasza Bozek (#1277) üzenetére


k850
addikt

Már megint kioktató szándékkal nyomod! :D

"Ha hivatalos szervizben volt, akkor valószínűleg EMMA-t használtak."

Azt írod, hogy "ha", de nem derül ki TonyX1 közleményéből, mi van akkor, ha nem?
Láttam már nem egy olyan használt mobil boltot, ahol ők adnak hozzá 3 hónap garanciát, hátul a raktárban javítják a kütyüket. Ez a lehetőség is fennállhat, de ezt kolléga megerősíti vagy megcáfolja. Ha hivatalos Sony szervízben javították, akkor gratulálok a szerelőnek! :C

"Nem nyitottad véletlenül a bootloader-t?"
Nem nyitottam a bootloadert, lehetne a készülékemen, de nem akartam a kamera DMR kulcsát elveszíteni.
Tetszik a linkelt oldal, de meglepődnék, ha ezt használnák a hivatalos szervízekben. Ezt az oldalt lelkes fejlesztőknek nyitotta a Sony, egyébként köszi! :)

Telekomosoknak jött a következő biztonsági frissítés! [link]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1281) TonyX1 válasza k850 (#1280) üzenetére


TonyX1
friss újonc

Hivatalos szervízben volt a teló.

A FlashToollal skkor rá tudok tenni olyan verziót, ami majd automatikusan frissül wifin az újabbra?

[ Szerkesztve ]

(#1282) Bozek válasza k850 (#1280) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Tetszik a linkelt oldal, de meglepődnék, ha ezt használnák a hivatalos szervízekben."

Látom az értelmezéssel még vannak bajok. Van az EMMA, amit a szervizben használnak. És van ennek egy lebutított verziója, ami mindenki számára elérhető, ez utóbbit linkeltem. A szervizes verzióval bármit fel tudsz rakni, a másikkal meg csak a legfrissebbet.

"Nem nyitottam a bootloadert, lehetne a készülékemen, de nem akartam a kamera DMR kulcsát elveszíteni."

Először is, az DRM. Másodszor meg 9-es Android óta már nem érinti a kamerát.

(#1283) k850 válasza TonyX1 (#1281) üzenetére


k850
addikt

Hát az, akkor nagyon kellemetlen, én visszavinném nekik. De gondolom nem akarod megint azt a tortúrát. Egyébként milyen problémával adtad be a szervízbe?
Biztos rá lehet flashelni egy olyan verziót, ami automatikusan frissül Wi-Fin keresztül.
Talán Bozek segít neked, de ő csak engem szeret oktatni! :D

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1284) TonyX1 válasza k850 (#1283) üzenetére


TonyX1
friss újonc

Egy napig random újraindult, aztán este már be sem kapcsolt. Alaplap csere volt, új IMEI. Utána vettem észre, hogy 9-est raktak rá. Nemsokára itt a 11-es, meg a biztonsági csomagok jól jönnének. Csak azt sem szeretném, hogy minden egyes frissítés után mindent újra kelljen rakni rá.

(#1285) k850 válasza TonyX1 (#1284) üzenetére


k850
addikt

Azt nem hiszem, hogy törvényszerű, hogy nem kapsz hozzá frissítést. Tavaly ilyenkor tettem fel rá New Flasherrel az android 10. Izgatott a sötét téma, most már egy kattintással tudok váltani a világos és sötét mód között, egyedül a Messengerbe nem lehet alapértelmezett témát beállítani. Akkoriban fellelhető videók alapján csináltam, ott többször láttam, hogy bizonyos "ta" kiterjesztésű fájlokat törölni kellett a flashelendő romból. Lehet, hogy ezért nem tudom automatikusan frissíteni.
Egyébként minden remekül működik a készülékemen, Wi-Fi hívás, NFC fizetés, kamera stb. direkt ezeket hoztam fel, mert a XDA fórumon ezek miatt szoktak sírni.
Ha valami gond lenne a jelenlegi ROM-ommal, akkor biztos frissíteném, de kb. két nap mire újra belaknám a megszokott állapotba. Ezért megértelek, hogy ezt te se szeretnéd. Nem érzem egyébként a biztonsági frissítés hiányát eddig, tudom fontos lenne, de eléggé tudatosan használom a mobilt. Az akkumlátor időmmel sincs gond 4-5 óra kijelző idő meg van másfél év után is.
Majd az android 11-el megkapja a legfrissebb biztonsági frissítéseket. De nem fogom elkapkodni az biztos, nem sok újítás van benne ami engem igazán felvillanyozna.

Egyébként megnézted a frissítési beállításokat, manuálisan se talál frissítést?
Beállítások, támogatás, szoftvert frissítés, 3 pötty a jobb felső sarokban, beállítások, itt tudod engedélyezni az automatikus frissítést.

Ha van elég bátorságod, akkor nézzél meg egy-két videót ill. olvas utána, nem nagy dolog, de van kockázata is ha rosszul csinálja az ember.
Itt egy [videó] , 6 hónapja tették fel, de sokat lehet találni, ami ad útmutatót. :)

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1286) TonyX1 válasza k850 (#1285) üzenetére


TonyX1
friss újonc

Igen, azzal kezdtem, hogy megnéztem a manuális frissítést, meg beállítottam az automata frissítést is, de semmi. :(( Azt írja, hogy a telefon naprakész! Az az érdekes, hogy az android 9-es verzió ellenére van sötét mód, gesztusvezérlés viszont nincs (emiatt tünt fel, hogy nem 10-es android van rajta) Igazából elvileg minden műkődik, meg baromi gyorsan bebootol a telefon, egyenlőre csak a biztonsági csomagok frissítése zavar, meg szerintem az NFC-s fizetés sem műkődik, meg a VoLTE hívás sem. Az EMMA.val ránéztem, de ott azt írja, "This phone is locked!" Eszerint bootloadert kellene nyítni? Ha vissza viszem a szervízbe, akkor már csak jövőre lesz belőle valami szerintem.

(#1287) Bozek válasza k850 (#1285) üzenetére


Bozek
nagyúr

"frissíteném, de kb. két nap mire újra belaknám a megszokott állapotba"

Ha az appslog, diag, persist, ssd és userdata SIN fájlokat nem flasheled a newflasher-el, akkor elvileg megmaradnak az adataid.

(#1288) k850 válasza TonyX1 (#1286) üzenetére


k850
addikt

"9-es verzió ellenére van sötét mód"
Hú az érdekes! :D
Részvétem, biztos nagy csalódás a Sony-ban!

"Ha az appslog, diag, persist, ssd és userdata SIN fájlokat nem flasheled a newflasher-el, akkor elvileg megmaradnak az adataid."
Köszi! Ezt nem tudtam, majd kipróbálom.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1289) Bozek válasza TonyX1 (#1286) üzenetére


Bozek
nagyúr

Akkor zárt a bootloader, marad a newflasher, vagy a Flashtool (egyben, az EMMA külön van). A linkelt Sony-s épp azért van, hogy nyitott bootloader-es telefont is lehessen hivatalos programmal frissíteni. Ha nem nyitott, akkor azzal ne foglalkozz.

(#1290) musicryder


musicryder
tag

Sziasztok!

Napokban vettem észre, hogy a wifi találatoknál ilyen adathalmazzal írja ki az elérhető hálózatokat a telefon...
Ez most megint csak engem tisztel meg a bugjával vagy másnál is jelentkezett?
Jelenlegi droid verzió: 55.1.A.9.127

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#1291) k850 válasza musicryder (#1290) üzenetére


k850
addikt

55.1.A.3.49 nincs ilyen plusz információ.

Szorosan nem ide tartozik, de gondolom páran megakadtatok a Messenger EU irányelvek betartásából adódó szigorítások miatt. Ha nem tetszik az új leosztás, akkor 2020 októberi Messenger még jól működik. Az új dizájn is megvan, de az elküldött képeket is gyorsan át lehet tekinteni. Akit érdekel [apk mirror] oldalról lehet letölteni. :D

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1292) musicryder válasza k850 (#1291) üzenetére


musicryder
tag

Köszi a választ... akkor ez valami újdonság vagy bug...
csak azért érdekes, mert mikor múlt héten visszakaptam szervízből akkor még nem így írta ki a hálózatokat...
Azóta volt újraindítva is, de nem volt hajlandó ezeket az adatokat eltünteni... ezért is kérdeztem rá, hogy másnál is ilyen-e...

Xperia™ X10 mini Pro, Xperia™ M2, LG G Flex 2, Xperia™ Z, Xperia™ Z5, Huawei P9, Xperia™ XZ Premium, Xperia™ 1, Iphone 12 Pro

(#1293) TonyX1


TonyX1
friss újonc

Bozek és k850 köszi a segítséget! Flashtool-lal sikerült felraknom az új szoftvert, remélem innentől automatikusan frissül majd, de ha nem az sem baj, mert most már 5 perc alatt megcsinálom! :C

Mégegy kérdésem lenne: A megtalált romok közül, elsősorban a customokra gondolok, bármelyik telepíthető?

(#1294) Bozek válasza TonyX1 (#1293) üzenetére


Bozek
nagyúr

"A megtalált romok közül, elsősorban a customokra gondolok, bármelyik telepíthető?"

Nem, azok csak nyitott bootloader-rel telepíthetőek. Talán van egy-kettő, amelyik a gyári kernelt használja (azok mennek zárttal is), de én nem nagyon emlékszem ilyenre.

(#1295) TonyX1 válasza Bozek (#1294) üzenetére


TonyX1
friss újonc

Köszönöm!

(#1296) Bozek válasza k850 (#1280) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Nem nyitottam a bootloadert, lehetne a készülékemen, de nem akartam a kamera DMR kulcsát elveszíteni."

Ezzel kapcsolatban még ennyi: [link].

Szóval akár még a TA partíció lementésére is lehet a későbbiekben lehetőség.

(#1297) k850 válasza Bozek (#1296) üzenetére


k850
addikt

Köszi!
Nem szeretném rootolni mert, akkor az OTP alkalmazást nem fogom tudni használni, illetve számomra eléggé bonyolult is a manőver. Felhívják a figyelmet, hogy könnyen téglázni lehet a készüléket.
Azért köszi! :R

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#1298) Bozek válasza k850 (#1297) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem még az XZ1 Compact volt rootolva, de a Magisk Hide miatt egyáltalán nem zavarta az OTP alkalmazását. A Simple-t meg amúgy rejtés nélkül sem.

(#1299) Steve198310 válasza k850 (#1297) üzenetére


Steve198310
őstag

"Felhívják a figyelmet, hogy könnyen téglázni lehet a készüléket."

Onnan is van vissza út. Bát már kinőttem a ROM-ok ide oda flashelgetéséből olyan 2013-körül. :DD

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#1300) k850 válasza Bozek (#1298) üzenetére


k850
addikt

Én a Sony Xperia Z2 telómat rootoltam utoljára, AdBlocker, GravityBox stb., ill. sok egyéb hasznos dolog miatt, de már nem izgatnak ezek a dolgok. A TVGo ill. a Telekom alkalmazásom is elkezdett sikítani a redszergazda jog miatt, hiába rejtettem el ezt a jogot.
Ezért nem veszem a fáradságot, hogy tanulmányozzam, hogy miként lehet átverni a rendszert. Nem utolsó sorban meg is haladja a tudásomat. :D

Steve198310
"Kérjük, legyen óvatos, mire használja a temp gyökeret.
Ha módosítasz valamit a dm-verity (vagy az Android Verified Boot 2.0) által védett partíciókban, például a / system, / vendor vagy a kernel boot képét, akkor az már nem indítható telefon."
2013 nagyon rég volt. informatikában kb. száz év! :D
Ez már nem az egy kattintásos rootolás, sajnos ehhez már én nagyon láma vagyok. :B

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.