Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7901) Mr X


Mr X
veterán

Megint visszakaptam a minim, harmadszorra is csak szoftot frissítettek, pedig a lapon is ott volt, hogy az már megvolt, nem segített... :W

(#7902) Lasy válasza Mr X (#7901) üzenetére


Lasy
veterán

ez szép. nesze keded garancia. :D

Most hívtak, hogy egy neon szoftot frissítettek, de közben megadta magát. a SonyEricsson Közölte hogy alaplapot kell cserélni, és ez nem garis, így az ára 25000.-
gsmhome garis volt!

+36702778032

(#7903) Mr X válasza Lasy (#7902) üzenetére


Mr X
veterán

Ha hivatalos úton frissíti, akkor bukhatja a garit?

(#7904) Lasy válasza Mr X (#7903) üzenetére


Lasy
veterán

gsmhome használt mobilos, és az ő garipapírjukon rajta van, hogy bármilyen frissítés amit nem ők csinálnak, garivesztéssel jár.
:W

+36702778032

(#7905) Mr X válasza Lasy (#7904) üzenetére


Mr X
veterán

Aha. Nem volt még dolgom velük. Nem tudom, ez mennyire törvényes.

(#7906) Lasy válasza Mr X (#7905) üzenetére


Lasy
veterán

ha leírták az úgy van. :(
el kell fogadni. :(

+36702778032

(#7907) Mr X válasza Lasy (#7906) üzenetére


Mr X
veterán

Azért szerencsére nem attól lesz valami törvényes, hogy egy cég leírja. :D

(#7908) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Bocsánat a hülye kérdés miatt emberek. Még nem volt okostelefonom, de most azt hiszem belecsöppennék az android világába.

Tudom, hogy ma már szinte minden Kínában készül, nem is ezzel van a baj, de azért gondoltam megkérdem. Nem tudjátok, hogy ez a kütyü is a foxconn-i gyárakban készül-e vagy esetleg máshol? Tudom, hogy a sony, meg a sony-ericsson - ez csak volt - szerződéses partnerei a tajvani óriásnak, így sanszos, de azért gondoltam megkérdem.

Előre is köszi.

Üdv

May the force be with you!

(#7909) Mr X válasza N.GÁBOR (#7908) üzenetére


Mr X
veterán

Tudtommal saját gyára van, nem bedolgoztat, mint az Apple.

(#7910) taxi85


taxi85
csendes tag

Hali!Tudna nekem segíteni valaki hogy hogyan tudok ékezetet írni az Xperia minivel?Hiába nyomom hosszan a betűket semmit nem csinál. :((

(#7911) Mr X válasza taxi85 (#7910) üzenetére


Mr X
veterán

Hosszan nyomd a gombot.

(#7912) taxi85 válasza Mr X (#7911) üzenetére


taxi85
csendes tag

Negatív...... :N

(#7913) Mr X válasza taxi85 (#7912) üzenetére


Mr X
veterán

Az alap bill-t használod? Nekem, ha pl. hosszan nyomok az "e"-n, felugranak az ékezetes betűk, míg rajta van az ujjam a betűn. Ha esetleg a kompakt billentyűzetet használod, ott meg úgy kell, mint a hagyományos telefonokon.

(#7914) molnarpeter válasza taxi85 (#7912) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A bill milyen nyelvre van beállítva?

mp

(#7915) half333


half333
őstag

Végre sikerült rootolni másik módszerrel,de most nem tudom felrakni a recovery menüt. Tud valaki segiteni?

(#7916) Lasy válasza half333 (#7915) üzenetére


Lasy
veterán

az egy gombnyomás, vagy a marketről egy APK telepítése.

+36702778032

(#7917) sdd2 válasza Lasy (#7902) üzenetére


sdd2
veterán

Ezért jó a gyári gari.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#7918) half333 válasza Lasy (#7916) üzenetére


half333
őstag

bocsi,de kifejtenéd bővebben?

(#7919) fatal` válasza Lasy (#7902) üzenetére


fatal`
titán

Ezért nem szabad sufnigsm garral venni telefont. :(

(#7920) N.GÁBOR válasza Mr X (#7909) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Köszi szépen a választ.

May the force be with you!

(#7921) Mezcal


Mezcal
addikt

Határozottan lassabban merül az akksi a 62-es szofttal!

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#7922) half333


half333
őstag

végre sikerült!! Megmondanátok hogy hogyan is lehet nagyobb fényerőt adni neki,meg hogy kikapcsoljon a fényérzékelő?

[ Szerkesztve ]

(#7923) Mr X válasza half333 (#7922) üzenetére


Mr X
veterán

Rootexplorer-el megkeresed a etc mappában a hw_config.sh neveztű fájlt.

Hosszan nyomsz a fájlra amíg kiadja a további menüpontokat és ott kiválasztod az „Open in Text Editor”-t.

Keresd ki ezt a sort: (kb közepe felé # LMU AS3676 Configuration bekezdésében) dev = /sys/devices/i2c-0/0-0040/leds írd át az elején, így echo 31.0 > /sys/devices/i2c-0/0-0040/leds

(#7924) half333 válasza Mr X (#7923) üzenetére


half333
őstag

kösz szépen!

(#7925) half333


half333
őstag

bocs,pont lejárt az időkorlát. hogy hogy pcc-on jelzi h van frissités OTA-n meg nem. miért?

(#7926) Mr X válasza half333 (#7925) üzenetére


Mr X
veterán

Valószínű az OTA más szerveren ellenőrzi.

(#7927) szente válasza Mr X (#7913) üzenetére


szente
addikt

Hali!

Esetleg tudnál neki csinálni erről egy képernyő képet, ahogy felugrik neked az ékezetes magánhangzó? :R
Beszéltem vele telefonon (ismerem a kollégát) és én is a hosszan nyomást javasoltam neki, de azt mondja, hogy nem adja be neki...

Azt mondta telefonban, hogy magyarra van neki állítva a telefon, de nem tudom, hogy csak a nyelv, vagy a nemzetközi billentyűzet beállításánál, a beviteli nyelvek is magyarra vannak neki állítva, ezt még megnézzük!

Az nem lehet a baj forrása, hogy függetlenül vette GSM boltból (azt hiszem GSMLine), és valami szürke importot kapott, amiben nincs magyar bill?

(#7928) Mr X válasza szente (#7927) üzenetére


Mr X
veterán

Fotózni nem tudok, mert rajta kell tartani az ujjam a gombon a felugró betűkhöz, úgy meg nem tudok screenshotot csinálni :)

(#7929) Mr X válasza szente (#7927) üzenetére


Mr X
veterán

Itt a PH-s videó, így működik nekem is: [link]

Amikor rányom egy magánhangzóra, feljön egy másik gomb a betűvel, és mellette kicsiben ott az ékezetes változata.

Tippre a billentyűzet beviteli nyelvét nem állította magyarra, ha neki nem ilyenek a gombok.

[ Szerkesztve ]

(#7930) szente válasza Mr X (#7928) üzenetére


szente
addikt

Bocsi, valamiért úgy rémlett, hogy rázni kell a telefont a képhez... :N

Akkor az esetleges szürke import lehet probléma, vagy csak balfasz a srác? :D

Kösz a videót, majd megmutatom neki!

Egyébként szerintem tudja ő is, hogy hogyan kellene működni neki, mert nem ez az első droidos telefonja, szóval én elhiszem neki, hogy nem dobja fel az ablakot...

Na majd mindjárt rácsörgök, hogy nézze meg a beviteli nyelvet, már jobban idegesít engem szerintem mint őt! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7931) sdd2


sdd2
veterán

T-nél előfizető vagyok és kaptam számlát hogy külföldre küldtem egy sms-t. Kértem részletezőt és azon a napon 23 perc különbséggel saját magamnak (ugyan arról a számról ugyan arra) küldtem egy sms-t. Felírták a panaszt és azt mondták vigyem be szírvízbe megnézik a telefont hátha van valami baja. Valakinek volt ilyen problémája? Külföldre nem is küldtem sms-t meg hát nem vagyok hülye, hogy magamnak küldjek. Olyan számot írtak külföldinek amit most láttam először és soha senki nem nyúl hozzá mert mindig nálam van. Ezen kiakadtam. Most megvizsgálják a számlát és küldenek majd papírt meg sms-t hogy hogyan haladnak. Ez a vicc kategória. :)) :DDD

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#7932) half333


half333
őstag

Szerintetek privát megrendelésre készit a Sony egyedi alkatrészeket a készülékeihez? Mondjuk full aluminium házat minihez?

(#7933) Mr X válasza half333 (#7932) üzenetére


Mr X
veterán

Van az a pénz gondolom. :D

De egy darabnál rohadt drága lenne.

(#7934) sdd2 válasza half333 (#7932) üzenetére


sdd2
veterán

Biztos de az lehet többe kerül mivel átt kell állítani a gyártó sort mint egy új Xperia S :DDD

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#7935) Mr X válasza sdd2 (#7934) üzenetére


Mr X
veterán

Plusz ugye a házat nem ott gyártják, mint ahol a telefont összerakják, és a fröccsöntött műanyag gyártásának technológiája más, mint az alumíniumé. :D

(#7936) molnarpeter válasza half333 (#7932) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mondjuk 10.000 darabnál már szóbaállnak talán az emberrel... ;)

mp

(#7937) half333


half333
őstag

Igazatok lehet. Olcsóbb lenne megkérni egy fém csiszolót h készitsen maszekba egy ilyet. :))

(#7938) sdd2 válasza half333 (#7937) üzenetére


sdd2
veterán

Hát nem hinném hogy megtudná, de ha igen szólj és küldj róla képet.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#7939) Mr X válasza half333 (#7937) üzenetére


Mr X
veterán

Nem fogja tudni megcsinálni, ha meg van hozzá felszerelése, akkor annyiba fog kerülni, hogy vehetnél belőle egy csúcstelefont.

És még így is kellene a ház méretpontos terve, szemre nem megy az ilyesmi.

(#7941) kecz


kecz
aktív tag

A tegnapi problémám ma délutánig még mindig fenn állt. Egyszerűen nem jelezte a telefon a merülést, 100%on maradt a sáv widgetekkel és egyéb aksi kezelő programokkal is. Amikor kivettem az aksit és visszatettem, akkor valós adatot mutatott, de csodák csodájára az akku töltöttség felfelé vánszorgott, nem pedig lefelé. Ma újabb szoftverfrissítést követtem el, de ugyan az volt a helyzet. Aztán gondoltam mi lenne, ha barátnőm mini pro-jával aksit cserélnénk, így legalább ki tudnám szűrni, hogy az aksival van-e gond. Rendesen elolvastam mindkét akkumulátoron a paramétereket és csak annyiban tér el a kettő, hogy a pro nagyobb mAh-s kapacitást kapott picivel, hát kicseréltem. Örömmel tapasztaltam, hogy nem az aksimmal van a gond, mert az ő telójában jó adatot mutatott és "lefelé merült" viszont az ő aksija nálam ugyanazt produkálta, mint az enyém. Ezek után kivettem a simet és a memóriakártyát a készülékemből, hogy tovább szűkíthessem a probléma forrását és hát az történt, hogy sim és aksi nélkül (rádióval, csengőhangokkal és tetris demo-val merítve a telót) rendesen kijelzi a töltöttséget, ahogy kell. Ezután a simet visszatettem és ezzel is rendesen csökkent a töltöttségi szint. Hát ebből leszűrtem, hogy valószínüleg a micro SD adta meg magát, végül is volt benne ráció, mert a pulsomban többször partícionáltam, swapot használtam róla, meg app to sd is bejátszott a dologba. Eddig ez a "legkedvezőbb" helyzet, ha azt nézem, hogy valami elromlott a telóban. gondoltam majd belerakom a hozzá kapott 2 gigás microSD-t az én 8 gigásom helyett. Most ahogy barátnőmtől jöttem haza viszont azt vettem észre, hogy mintha megint lefelé számolná a százalék egységeket. Hát folytatom tovább a tesztelést és megosztom veletek, hogy mi sült ki belőle. Még az is lehet, hogy az sd sem volt rossz, csak valami kontakt hibája volt és az hülyítette meg a telefont.

(#7942) surgyi válasza sdd2 (#7931) üzenetére


surgyi
senior tag

Üdv! Lehet hülyeség, így előre bocsánatot kérek. Nem lehetséges, hogy valami telepített programmal került vírus a telcsire, s az küldte az sms-t? Mert neten olvastam képes sms-t küldözgetni, s csak néz az ember hogy megnő a számla!

(#7943) sdd2 válasza surgyi (#7942) üzenetére


sdd2
veterán

Nem hinném mert csak marketről vannak progik.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#7944) surgyi válasza sdd2 (#7943) üzenetére


surgyi
senior tag

Igen, de pont a cikk arról szólt, hogy a Marketen is egyre több alkalmazás vírusos. Nézni kell telepítéskor, hogy milyen hozzáféréseket kér a program. Mert a cikk szerint sok felhasználó nem nézi meg, csak telepít. Én olyan programokat fel sem teszek, amelyek a telefon hívással, üzenetküldéssel kapcsolatos hozzáféréseket kérnének.
Kíváncsian várom egyébként mi derül ki a végén, majd írd meg ha kérhetem!

(#7945) sdd2 válasza surgyi (#7944) üzenetére


sdd2
veterán

Megírom és átnézem majd a progik engedélyét még egyszer.

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#7946) Mezcal válasza sdd2 (#7943) üzenetére


Mezcal
addikt

A market tele van vírusos programokkal, mert nincs ellenőrzés, mint az app storban.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#7947) ricsike81


ricsike81
aktív tag

tmobilos telót lehet frissíteni hivatalos 62-es szoftra ?

(#7948) Mr X válasza ricsike81 (#7947) üzenetére


Mr X
veterán

Igen, SEUS-sal pont ma frissítettem.

(#7949) GyéBen


GyéBen
tag

Régebben volt szó a Mini lehetséges HDMI képességeiről, ITT. Valaki kipróbálta azóta?

(#7950) surgyi


surgyi
senior tag

Valakinél jelentkezik még az a probléma, hogy telefon beszélgetés közben kb 20-30 másodpercenkét egy pillanatra megszaggat a vonal, kis reccsenés féle hallatszik, s olyankor nem érteni a másik felet. Minden hívásnál tapasztalni. A térerő kifogástalan mind kettőnknél!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.