Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35) selenge válasza dabadab (#32) üzenetére


selenge
tag

nem értelmiségi, hanem szinkrontolmács, erre kevés ember képes, egyszerre 3 nyelven gondolkozni, beszélni, csak gondolj bele, kínaiból angolra, abból mondjuk németbe, aztán kínaiba etc.... jah, és mondjuk ezt egy többmillió dolláros üzlet megkötésekor (sajnos a fordítógépek egyre veszik el ennek a munkának a terét, bár a kínainak fontos a személyes találkozó, és a beszéd! )

Tkazmer: "ezzel a tudással milyen korszerű és piacképes értéket lehet teremteni?"

nem a korszerű, és talán nem is a piacképes a lényeg, hanem a Tudás, én mint hadtörténész, rengeteget kutattam, kutatok, és elég sok téren, fegyvertörténet, vallástörténet, történelem, földrajz, meteorológia, csillagászat, és nyelvek, mert ezek mind hozzátartoznak az adott szakterülethez.

amúgy alapvetően nyelv szak a mongol, a diplomával felsőfokú nyelvvizsgát adnak, de ettől függetlenül le kell tenni a közép és alapfokú vizsgát más nyelvből, illetve a szakon 3-4nyelvet is tanultunk kötelezően (és ezek nem európai nyelvek).

van olyan tanár ismerősöm, aki több mint 20ázsiai nyelven beszél, és ezek közül sokat anyanyelvi szinten (egyszer Tuvában volt egy torokének versenyen, ahol nem hitték el, hogy nem tuvai származású - bár 190cm magas és szőke hajú, kék szemű :) )

illetve egy tanár barátom, szintén mongol szakról hagyományos állattartásból él, és hidd el, más az íze annak a rackának, marhának, amit ő nevel!!!

szóval a tudás, amiből az ember építkezik és él, az nem kell hogy piacképes, modern legyen, mert mi lenne az emberiséggel, ha nem lennének olyanok, akik megőrzik eleink tudását, történetét, kultúráját... tudom kicsit romantikus hozzáállás, de nekem sokat ad lelkileg és szellemileg is az a tudat, hogy olyat alkotok, amit esetleg unokáink, vagy az ő unokáik fognak olvasni, és belőle tanulni

SZIASZTOK, ÚJ VAGYOK ITT! HOGY VAGYTOK? - Nyomd meg a CapsLock-ot!! - HUUUUU, KÖSZI, MOST MÁR NEM KELL TARTANOM A SHIFTET!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.