Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29601) Krissz87 válasza s.Oliv3r (#29594) üzenetére


Krissz87
csendes tag

Még egy hülye kérdés... A mostani cwm ek miért nem tar kiterjesztésben vannak hanem img-ben? Máshogy kell mostmár csinálni valamit? :S

(#29602) LaciGSM válasza stnstn (#29585) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

Köszi. holnap kipróbálom. Szerinted az nagy gáz ha nem tolok full reset-et?
csak mert egészen jól belaktam ezt az MKF romot, és ha most minden újra kéne rakni, akkor eretvágok:D

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#29603) stnstn válasza LaciGSM (#29602) üzenetére


stnstn
tag

Új rom-hoz kell a full wipe.
Ha valahogy elindul a régi rom, akkor csinálj backup-ot a felhasználói alkalmazásokról. (Titanium backup, Helium, My backup) Ha meg nem, akkor már tökmindegy.

[ Szerkesztve ]

EricssonHotlineCombi433->BenefonTDP-40->EricssonGH198->Nokia2110i->Nokia6110i->Nokia3210->SonyEricssonT610->SamsungD500->LGK750Secret->SonyEricssonxperiaX10minipro->SamsungGalaxyS4->GalaxyS6->GalaxyS8->GalaxyS10->XiaomiMi11ultra->Samsung S22 ultra->S24 ultra.

(#29604) s.Oliv3r válasza Krissz87 (#29601) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

erre még én se jöttem rá. én olyat szoktam leszedni ami tarban van, de ne kérdezd hogy keresem :D

de meg találtam : [link] a legfrissebb

[ Szerkesztve ]

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#29605) Krissz87 válasza s.Oliv3r (#29604) üzenetére


Krissz87
csendes tag

Ezer köszi! :)

Most kapcsolok hogy ameddig nem rootolok addig nem is fogok tudni felrakni costum romot nem?

(#29606) s.Oliv3r válasza Krissz87 (#29605) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

de custom romot bárhogyan feltudsz rakni, azok vagy alapból rootoltak (cm) vagy nem, de nem kell hozzájuk root acces, én úgy tudom. csak egy custom recovery pl. CWM amivel install zip from sdcard-olsz :)

[ Szerkesztve ]

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#29607) Maxentius válasza LaciGSM (#29581) üzenetére


Maxentius
addikt

Csak recovery-ből tudsz felrakni, van fenn pár változat xda-n. Odin-ból viszont nem tudsz, mert azok a romok kizárólag a GPE-változatra jók, más készülék elszáll tőlük és jöhet az alaplapcsere.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#29608) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

Köszönöm a segítséget mindenkitől! futok vele még egy kört! ha nem megy, megbarátkozok a gyári MKF rommal, amig megjön a hivatalos KitKat :D

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#29609) Krissz87


Krissz87
csendes tag

Végül a CM után vissza kellett raknom az MKF es romot mert cm-en elég sokminden nem működött, de azt vettem észre hogy a teló belső memóriája eléggé megcsappant... Konkrétan a 9,4 böl van 2,5 gb szabad helyem úgy hogy szinte semmi nincs a telón. Gondolom rajta hagyta az összes eddig felrakott romot a gyárival együtt.

Valakinek valami ötlet hogy hogy tudnám ezeket lepucolni? Esetleg rootolás után egy filekezelővel? Vagy ha 4+1 filos rommal rakom újra re-particióval akkor az segít?

Köszi! :R

(#29610) kali válasza Krissz87 (#29609) üzenetére


kali
legenda

a re-partition is visz mindent, vagy menü alól nyomj rá a gyári adatok visszaállítására.

(#29611) Maxentius


Maxentius
addikt

Note3-féle hátlappal is kapható lesz.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#29612) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

Na sikerült feltenni a custom recoveryt. majd onnan install a GE rom. reboot, kiírja felül pirossal hogy kernel enforcing ......nemtudommit..
viszont a teló eliondult. GE rom fent van.. a cuccaim is megmaradtak....
IMEI sem mászott el.. szóval akkor így minden okés?

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#29613) csabám válasza Maxentius (#29611) üzenetére


csabám
addikt

Számomra hiánypótló :D
Egyébként nem néz ki rosszul...

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#29614) iSonic válasza Maxentius (#29611) üzenetére


iSonic
addikt

jónak jól nézz ki, de S4-hez pont nem illik.. :F

(#29615) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

Hát mégsem fenékig tejfel:D A com.Google.Gapps leállt, és stb hibaüzenetek vannak.
szóval mégiscsak kell a full wipe... remélem sikerül helyrehozni!

most nekirugaszkodok újra. full wipe, majd GE rom install, és meglátjuk..

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#29616) iSonic válasza LaciGSM (#29615) üzenetére


iSonic
addikt

ha nyomsz egy gyári visszaállítást, akkor az is rendbe hozza a dolgokat..

(#29617) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

KERNEL is not seandroid enforcing . ezt miért írhatja? és ettől függetlenül elindul.

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#29618) flegga92


flegga92
senior tag

Még decemberben kaptam a t-mobile-tól egy 5000 ft telefon tartozék kupont, ha 10000 Ft felett vásárolsz. Mivel nekem nem sikerült találni semmit, mai nap pedig lejár a kupon ezért megosztom, aki hamarabb viszi azé. Itt váltható be.
A kód CT-RQRSHH.

(#29619) LaciGSM


LaciGSM
aktív tag

na úgy néz ki jó lett.. szépen indul, villámgyors, szokni kell hogy mi hogy merre, de tetszik. telepítem vissza a cuccaimat... köszönöm a sok segítséget! remélem akku üzemidő is javul..

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#29620) zx6r válasza LaciGSM (#29619) üzenetére


zx6r
aktív tag

Ott azt kell hogy ìrja.....na vègre hogy sikerült:))

(#29621) LaciGSM válasza zx6r (#29620) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

Nem volt gyenge menet, megküzdöttem vele. remélem beválik!
az létezhet hogy az ablakos gyári tokom nem megy rendesen? hívásnál nem működik. csak nyitás,csukás. ez lehet a GE rom hiányossága?
illetve: be lehet állitani ezt a romot is hogy az akku töltést százalékosan mutassa?

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#29622) zx6r válasza LaciGSM (#29621) üzenetére


zx6r
aktív tag

Nekem is van gyári ablakos tokom,ès nem működik sajnos evvel a rommal....a 4.3 ge rommal mèg jó volt ebből valahogy kimaradt:(

(#29623) pixelblondie válasza flegga92 (#29618) üzenetére


pixelblondie
aktív tag

Bepróbáltam, lekéstem, de köszönöm a felajánlást mindenki nevében:))

as good as it gets

(#29624) Revesz válasza Maxentius (#29611) üzenetére


Revesz
aktív tag

Ez a hátlap kell nekem!!! Ha valaki talál ilyet az linkelje pls.^^

(#29625) stnstn válasza LaciGSM (#29621) üzenetére


stnstn
tag

Na hál' istennek. Most már csak élvezd a sebességet :)
A százalékot szerintem ezzel be tudod állítani.

EricssonHotlineCombi433->BenefonTDP-40->EricssonGH198->Nokia2110i->Nokia6110i->Nokia3210->SonyEricssonT610->SamsungD500->LGK750Secret->SonyEricssonxperiaX10minipro->SamsungGalaxyS4->GalaxyS6->GalaxyS8->GalaxyS10->XiaomiMi11ultra->Samsung S22 ultra->S24 ultra.

(#29626) ratam23 válasza Revesz (#29624) üzenetére


ratam23
aktív tag

Hogy miért nem egy ilyennel adták ki alapból, nagyon tetszik! Ha kapható lesz azonnal rendelem is.

(#29627) flegga92 válasza pixelblondie (#29623) üzenetére


flegga92
senior tag

Nagyon szívesen annak aki felhasználta:)

(#29628) Mike81


Mike81
senior tag

Sziasztok!

Előre is bocsi ha már volt a kérdés de nem találtam visszamenőleg választ arra a kérdésemre hogy az S4- kijelzőjének is lehetnek idővel olyan problémái, hogy beég a kijelző? A mostani S2-nél is jelentkezett a hiba de gariban cserélve lett még.
A válaszokat előre is köszönöm. :R

(#29629) fodin válasza Mike81 (#29628) üzenetére


fodin
tag

Előfordulhat, de úgy látom, jóval ritkábban, mint az S2-nél. (Bár még a készülék sem túl idős).

(#29630) csabám válasza fodin (#29629) üzenetére


csabám
addikt

Pontosan :K

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#29631) kali válasza fodin (#29629) üzenetére


kali
legenda

van itt a témában néhány 8 hónapos készülék, például az enyém is napokon belül annyi lesz, de semmi nyoma beégésnek, bár nem is használom folyamatosan maximum fényerőn - hanem automatán -, ellenkező esetben nem kizárt, hogy már jelentkezett volna a probléma.
az igaz, hogy az s4 kijelzője nehezebben ég be, mint történt/történik az s2 alatt.

(#29632) Mike81 válasza fodin (#29629) üzenetére


Mike81
senior tag

Köszönöm a válaszokat :R

(#29633) falijja


falijja
őstag

Ma volt a szervizes tesómnál (s4) kérdeztem a knox számlálóval kapcsolatba hogy az enyémet meg tudná e csinálni viszont már ugrott a számláló-...A válasz ez volt ...: persze őt nem érdekli csak akkor ha szoftveres problémája van a telónak...a home gombom ragad kattog ....hol tudom beregisztrálni....?

[ Szerkesztve ]

(#29634) stnstn válasza Mike81 (#29628) üzenetére


stnstn
tag

Enyém is 8 hónapos, mindig max fényerőn használom és még nyoma sincs beégésnek.

EricssonHotlineCombi433->BenefonTDP-40->EricssonGH198->Nokia2110i->Nokia6110i->Nokia3210->SonyEricssonT610->SamsungD500->LGK750Secret->SonyEricssonxperiaX10minipro->SamsungGalaxyS4->GalaxyS6->GalaxyS8->GalaxyS10->XiaomiMi11ultra->Samsung S22 ultra->S24 ultra.

(#29635) zx6r válasza falijja (#29633) üzenetére


zx6r
aktív tag

Nekem szarakszik az usb csatlakozó,mert egyszer leejtettem a telot ugy hogy be volt dugva ès èrhette valami...ki akartam hîvni a szervizest ,de már ugrott a knox,de most bogarat ültettèl a fülembe:)

(#29636) DonDennis


DonDennis
senior tag

Már kb 3/4 éve megvan az S4 telefonom, független. A hiba amit elkezdett produkálni, de régebben is volt de akkor max havonta 1x azaz, hogy olyan 2-3 naponta elmegy a telefon "csak segélyhívás"-ba de, ennek semmi jele sincs térerőt mutat wifi van csak ha lehúzom az értesítést akkor írja alul ezt a T-mobile H helyett, annyi hogy hívni nem tudnak csak ha elmegyek repülő módba majd vissza és akkor újra megtalálja a hálózatot. Csak mivel mondom ennek nincs semmi jele, csak ha én megnézem külön így elég szar mert mire rájövök hogy megint nem vagyok hálózaton már hívtak páran. Esetleg valakinek hasonló? Megoldás? Alkalmazást nem telepítettem rá már több hónapja szóval az nem zavarhat be, térerő mindig maxon van kb Budapesten lakom, Android 4.3 és I9505. Köszönöm

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#29637) nfsu17


nfsu17
veterán

Egyre jobban szemezek vele, hogy fel kellene tenni (OTA) a telenoros 4.3-at.
4.2.2-ről.
Úgy érzem jobban merül, mint eddig szokott. Lehet megoldaná egy reset is, de akkor már miért ne frissítsek.
Csak félek, hogy nem megy végig, vagy rosszabb lesz mint előtte.
Ha OTA frissítek, akkor a knox nem ugrik igaz? Mert ha közben bekakkanna, akkor vinném szervízbe. Vissza tudják majd ott rakni a 4.2.2-t, ha azt akarnám? 4.3 után.
Meg olvastam, hogy sok gond volt a 4.3-al, hogy a wifi nem volt stabil, meg hogy nem lehetett bekapcsolni, nem ment fel auto a hálóra, stb.

(#29638) iSonic válasza Mike81 (#29628) üzenetére


iSonic
addikt

Mivel Amoled így lehet, de nagyon kicsi az esély arra, kivétel ha 3-4 napig nem hagyod a kijelzőt maximális fényerőn és egy képen..

(#29639) laszlolczka válasza nfsu17 (#29637) üzenetére


laszlolczka
őstag

A Knox nem fog ugrani,nem tudják visszatenni a 4.2-őt.OTA biztonságos.

[ Szerkesztve ]

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#29640) Mike81 válasza iSonic (#29638) üzenetére


Mike81
senior tag

Köszi :C

(#29641) Revesz


Revesz
aktív tag

Mekkora királyság ez a 2 ablakos mód, youtube mellett lehet böngészni rendesen ^^, kicsit ittasan ez nagyon jó dolog :D

(#29642) Gizmo94 válasza Revesz (#29641) üzenetére


Gizmo94
veterán

Józanul viszont szar, mert mindkét ablak túl kicsi. :D Ez inkább Note-on jó..

(#29643) kali válasza falijja (#29633) üzenetére


kali
legenda

itt; link

DonDennis; próbáltad másik sim kártyával és más helyen is, tehát a szolgáltatós és sim kártyás hiba kizárható?

[ Szerkesztve ]

(#29644) ronson88 válasza DonDennis (#29636) üzenetére


ronson88
tag

Pont ugyanez a jelenség nálam is (alattomosan "csak segélyhívás indítható", de ezt csak a "roló" lehúzásakor látom), azzal az eltéréssel, hogy nálam korábbi (gyári) szoftverrel nem jelentkezett, csak mióta MKF lett.
(Szintén nem telepítettem új programokat.)
T-mob, kártya hiba kizárva.

Ma már olyat is produkált, hogy bejövő hívás esetén csak rezgett (nem, nem volt lenémítva) és amikor felvettem, nem hallottam semmit, de azt mutatta, hogy él a "beszélgetés". A gombok megnyomásakor sem adott semmilyen hangot, így jött a kikapcs-> újraindít, ez megoldotta.

Valamint időnként - teljesen váratlanul -, ha a vissza gombbal (jobb alsó) ki akarok lépni egy alkalmazásból, elsötétül a képernyő és folyamatosan rezeg a készülék kb. 8 másodpercig és magától újraindul a telefon.

kali örök érvényű tanácsa alapján, lementettem minden fontos dolgot a telefonról és nyomtam egy gyári visszaállítást, így visszakaptam az eredeti állapotot.

Viszont...

Annak ellenére, hogy letiltottam a play áruházban és a telefonon is, az alkalmazások automatikus frissítését, a szűz telefon ahogy wifire csatlakozott és belépett a play store-ba, automatikusan elkezdte frissíteni az összes "szemetet" (ChatON, Chrome, Gmail, Gogle play Játékok-Könyvek-Újságos-Zene, Hangouts,...stb.), amire az ég világon semmi szükségem, ill. azt a Trip Advisor alkalmazást is, amit már rég eltávolítottam a készülékről. Szóval rájöttem, hogy azt szeretném, ha ezek ab ovo nem is lennének a telefonomon.

Éppen ezért abban kérnék segítséget, hogy mi is a neve annak a 4.3-as (4.4-es?) verziónak, ami nem a Samu saját terméke, hanem esetleg eleve mentes ettől a sok, számomra haszontalan és felesleges alkalmazástól.

Maga a telefon (a készülék) nagyon bejött nekem, nem szeretném lecserélni, csak szoftveresen szeretném, hogy puritánabb legyen és én tegyem rá, azt amire nekem szükségem van.

Bocs, hogy ilyen hosszú lett és valószínűleg olyan dolgot kérdezek, amit (utána olvasással) én is biztos meg tudnék találni, de nekem nem hobbim a telefon "tuningolása", csak használni szeretném, üzembiztosan, Samsungos/Google-s sallangok nélkül.

"Azt sem bánom, ha ugrik a garancia" jeligére :)

Előre is kösz.

(#29645) FUTURE87


FUTURE87
csendes tag

Hali,

egyszer már kérdeztem, de használható megoldás akkor nem jött rá. Tudjátok, hogy lehet Root nélkül átpakolni a programokat/játékokat SD kártyára?

Lehet úgy rootolni, hogy a knox számláló ne ugorjon és vele együtt a gari se, mert akkor bevállalnám. Ha igen, akkor esetleg egy up2date leírást/linket tudnátok dobni a menetéről?

Köszönöm

(#29646) MunezXBK válasza FUTURE87 (#29645) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Kingo root-ra keress rá.

(#29647) stnstn válasza ronson88 (#29644) üzenetére


stnstn
tag

A problémádra két megoldás is létezik:

1. Kingo root-al rootolod a telefonod, majd feltelepíted a Titanium backup-ot és jegeled/eltávolítod a felesleges alkalmazásokat, Így a knox 0x0 marad és megmarad a touchwiz kezelőfelület. (bár szerintem túl van ez lihegve, ahogy előrébb olvastam a samsungos ember szerint csak szoftveres probléma esetén érdekli őket)

2. Root után felraksz egy Google Edition stock romot (pl. ezt) és lesz egy szűz rendszered amit úgy laksz be ahogy neked tetszik. Így a knox 0x1 lesz és jelen állás szerint nem lehet nullázni.

EricssonHotlineCombi433->BenefonTDP-40->EricssonGH198->Nokia2110i->Nokia6110i->Nokia3210->SonyEricssonT610->SamsungD500->LGK750Secret->SonyEricssonxperiaX10minipro->SamsungGalaxyS4->GalaxyS6->GalaxyS8->GalaxyS10->XiaomiMi11ultra->Samsung S22 ultra->S24 ultra.

(#29648) s.Oliv3r válasza FUTURE87 (#29645) üzenetére


s.Oliv3r
senior tag

De csak a 1.1.6os kingoroot nem csinal knox ugrást :) erre figyelj. A többi verzio custom recoveryt rak fel :)

Semmi sem igaz, minden megengedett.

(#29649) csabám válasza s.Oliv3r (#29648) üzenetére


csabám
addikt

Az 1.1.6 is megkérdezi a végén. ..
Az újabbak is szerintem megkérdezik a végén (mintha valaki innen ezt mondta volna) vagy kérdés nélkül telepíti?

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#29650) szabo.norbi


szabo.norbi
tag

Sziasztok. Valaki tud linkelni egy re-partition-os rom-ot az MJ7-es nem működik.

Az „érintett” és az „elkötelezett” közötti különbséget legjobban a sonkás tojásrántottával mutathatjuk be:a csirke „érintett”, a disznó viszont ”elkötelezett”! /// iPhone 6

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.