Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30401) kali válasza T0rnad0 (#30398) üzenetére


kali
legenda

szia,

beállítások -> saját eszköz -> hívás -> hívás elutasítása -> automatikus elutasítási mód; automatikusan elutasítandó számok
automatikus elutasítási lista -> ismeretlen; pipa!

Kapanyél; nem használnám, ha kicsit is megbízhatatlan lenne, mert nem engedhetem meg magamnak, hogy csak egy hívás is problémás legyen, vagy ne érjenek el.
azért a fagyásért, alkalmazások leállásáért...stb külön tenni kell, vagy problémás alkalmazást ráhúzni a rendszerre, de az meg inkább az alkalmazás problémája, és nem a rendszeré.
talán ezért vagyok annyira elégedett, mert nem teszek fel bármilyen össze-vissza alkalmazást.
arról nem is beszélve, hogy az alma sem fenékig teljföl, adott szempontból sem.

[ Szerkesztve ]

(#30402) Sebibalu válasza Petyyyyy (#30395) üzenetére


Sebibalu
őstag

Ne haragudj, de ha jol tudom akkor a Samsung optimalizálja az androidot a saját készülékeihez. Láttam olyan S4 szint alatti telót amin úgy ment a droid mint aki meg ivott 2liter murcit és zúzott a latrináig :DD . A melegedés nem játék alatt jön elö mivel nem játszom, egy erős 20perc fb, és böngészés már meg teszi.. S2-röl váltottam de iszonyat nagyot csalódtam a Samuban... :(

(#30403) zzola válasza Kapanyél (#30393) üzenetére


zzola
félisten

A komplett csomag, ami a töltő állomást és a hátlapot tartalmazza, az 22-24k, bolttól függően. Én töltésre használom, sokszor elfelejtem rádugni a kábelre a készüléket, ezzel a vezeték nélküli töltővel remélem nem lesz ilyen... :DDD

(#30404) Petyyyyy válasza Kapanyél (#30400) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Eddig semmi problémám(kop-kop), de ha én is hasonlóba botlok, nagyon csúnyákat fogok gondolni a telóról. Az Arena emiatt lett letámasztva. Képtelen volt hivást fogadni, sőt néha kezdeményezni is. Csak azért maradt egyben, mert patika állapotban van és meghagytam az utókornak.

(#30401) kali - Ezt köszi, lehet én is bekapcsolom az elutasítást.
(#30402) Sebibalu - Erről meg én nem tudtam. Azt hittem csak amolyan ráncfelvarrást hajtanak végre. Felbontás, GUI optimalizálások. És valóban, netezés utána is melegszik. Fűt a négy mag.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#30405) kali válasza Sebibalu (#30402) üzenetére


kali
legenda

az s2 teljesítményét és hardverét is illene viszonyítani az s4 alatt adotthoz, melegedés szempontjából is.
igaz, az iphone 4s jobban melegedett nálam, pedig abban aztán nincs húzós motor, meg az xperia z is, de abban már erős hardver van, viszont egyik sem volt melegnek mondható, ahogy az s4 sem, még órányi böngészés után sem.
nem értem, hogy akiknek ennyire nem jön be egyik vagy másik típusú telefon, azok miért kínlódnak vele...
vagy nem is olyan egyszerű egyértelműen jobbat találni?!?!

[ Szerkesztve ]

(#30406) Gizmo94 válasza Petyyyyy (#30399) üzenetére


Gizmo94
veterán

Vagy mégsem. Knox számlálót nem lehet még (vagy egyáltalán később sem) normálisan visszaállítani, ha ugrott, custom romot ugyan használhatsz rajta mert vannak knox-free verziók, de custom recoveryt nem, mert attól már ugrik. Véleményem: menjenek a picsába a knox-szal együtt. Ráadásul egy bugos szar, nem jó semmire.

(#30407) Sebibalu válasza kali (#30405) üzenetére


Sebibalu
őstag

Az S2 is volt hogy melegedett, de szinte ugyan azokat az appokat használja az ember. Föként ezért idegesítő a dolog. Semmi más nem kéne csak egy kis odafigyelés hogy jobban optimalizált legyen, és ahogy Gizmo irta, hagyják meg az Android adta szabadságot, és ne szivassák az embereket. A support tényleg jó, le a kalappal mert a prémium gari sokat ér. De ez nem kompenzálja a trehányságot. Választani meg tényleg nem olyan egyszerü :)

(#30408) Kapanyél válasza kali (#30401) üzenetére


Kapanyél
őstag

Évek óta ugyanazokat az alkalmazásokat használom, van hogy beszarnak egy-egy frissítés után, ilyen előfordul. i5-tel is ugyanezek voltak a használati szokásaim és ott érdekes módon sosem volt bajom. Egyetlenegyszer éreztem, hogy egy újraindítás már elkélne, mert picit néha megakadt a Facebook... :)
Még akkor sem vált instabillá, miután jailbreak-eltem és minden fost ráaggattam. Volt néhány respring meg safe mode, de leszedtem a szar tweak-et és tökéletes volt. Szóval az alapvető különbség, hogy iOS-nál nem rántja semmi magával a rendszert, ami instabillá tenné az addig jól működő appokat. Ami egyszer jól megy, az jó is marad. Cserébe tizedannyi funkció, olyan-amilyen, stb. Kinek mi a fontos.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#30409) kali válasza Sebibalu (#30407) üzenetére


kali
legenda

hiába az optimalizálás, a sokkal erősebb hardver több hőt termel, mint a gyengébb.

Kapanyél; ugye nem kell linkelnem az iphone témákból azon hozzászólásokat, ahol a beragadt alkalmazások miatt használaton kívül sem pihent, hanem gyorsan merült a telefon, és pont annyi volt nyugalmi állapotban is a használat, mint a készenlét, vagy mikor egyik vagy másik frissítés után probléma adódott, és teljes nullázást kellett csinálni?
vagy mikor bizonyos alkalmazások (ideiglenes) tárát nem lehet külön törölni, hanem csak a rendszer teljes nullázása szabadítja fel a már feleslegesen lefoglalt helyet? kompromisszum, kompromisszum, kompromisszum... kibírtam, de idegesített, hogy például a maps tárát nem lehetett külön törölni, ha mobilinternet/wifi útján kerestem címeket, akkor szépen letöltögette az adatokat, amik idővel láthatóan/érezhetően sok helyet foglaltak, de csak a teljes nullázással lehetett eltüntetni azokat.

[ Szerkesztve ]

(#30410) Sebibalu válasza kali (#30409) üzenetére


Sebibalu
őstag

De ha jobb lenne az optimalizálás egy okkal kevesebb lenne a morgás :))

(#30411) Maxentius válasza Kapanyél (#30400) üzenetére


Maxentius
addikt

Én meg WP-zabáló, ha tényleg ennyi újítás jön a 8.1-el.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#30412) vick33 válasza Maxentius (#30411) üzenetére


vick33
tag

Nekem van egy Lumia 520-am a Nexus 5 mellé jó készülék, de azért még rengeteg dolog hiányzik.

(#30413) Maxentius válasza vick33 (#30412) üzenetére


Maxentius
addikt

Engem a legjobban a félórás csempefrissítés idegesít, azt jó lenne sűrűbbre vagy pushra cserélni, így sokat nem ér. De ez már nagyon off.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#30414) mgTerminator válasza zzola (#30403) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ha meglesz a töltő akkor majd szépen mellé fogod tenni, nem rá :D

(#30415) zzola válasza mgTerminator (#30414) üzenetére


zzola
félisten

Csak nem baszki... :)

(#30416) mgTerminator válasza Maxentius (#30411) üzenetére


mgTerminator
veterán

De még mindig undorító a felület :D

(#30417) Devilhun_HUN


Devilhun_HUN
aktív tag

Help!
Mikor lesz már 4.4?
Januára ígértek erre meg február közepén sincs semmi. A t mikor fogja kinyomni?
Jövőre? :-D

[ Szerkesztve ]

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#30418) emre33 válasza Devilhun_HUN (#30417) üzenetére


emre33
addikt

Szerintem csakis S5 megjelenése után.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#30419) Petyyyyy válasza Devilhun_HUN (#30417) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Koreában múlthéten adták ki, US-ban mostanában fogják. Ha megkapja a vízumot, hozzánk is elér. :D

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#30420) Kapanyél válasza Devilhun_HUN (#30417) üzenetére


Kapanyél
őstag

Mi van benne a 4.3-hoz képest, ami hiányzik? Csak a tudat? :D

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#30421) Sebibalu válasza Kapanyél (#30420) üzenetére


Sebibalu
őstag

Egy két változtatás, fehér színü status bar etc. Kicsivel pörgösebb, bár a leaked kiadás akkugyilkos :DD

(#30422) sparks


sparks
senior tag

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem ennél a gyári szoftvernél a push üzenetek nagyon sokat késtek. :(((
Akár Gmail levelek, akár Hangout üzenetek de még a Skype is kikapcsolt kijelzőnél képes volt közel fél órát késni. Akit szintén zavar, az rakja fel a Push Notification Fixer programot és voilà, már működik is, mint a régi szép időkben. Van külön rootolt telefonokhoz is.
Én beállítottam 1 percesre a heartbeat intervalt, nem vettem észre, hogy jobban merülne a telefon (Battery Monitor Pro figyeli).
Nekem a munkám miatt fontos, hogy az e-mailekről azonnal tudomást szerezzek és ne egy fél óra múlva, mivel 5 percen belül már érkezik is hozzám az ügyfél az email után, így ez elengedhetetlen... Végre ismét működik rendesen! :C

(#30423) csabám


csabám
addikt

Galaxy S5 és az árerózió

Gizmonak sok szerettel:
A mobiltelefónia villámgyors fejlődése miatt a készülékek értékállósága is drasztikusan leromlott, mely a legfelső kategória képviselőinél a legszembetűnőbb.
:D

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#30424) Sebibalu válasza csabám (#30423) üzenetére


Sebibalu
őstag

Zöld banánba és samsung telóba ne invesztálj ? :DDD :DDD

(#30425) Gizmo94 válasza csabám (#30423) üzenetére


Gizmo94
veterán

Kösz, hogy megpróbáltál felvidítani, de Áhh, ez engem már nem aggaszt. Éppen most szereztem be a hobby bringámba egy új DT kerékszettet tavaszra és pillanatnyilag az baszott a földhöz, nem az S4 értékvesztése. Az már csak bagatell.. :DDD

(#30426) csabám válasza Gizmo94 (#30425) üzenetére


csabám
addikt

De az tuti értékállóbb, mint egy samu telefon :U :DDD

Sebibalu: Megfogtad a lényeget :D

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#30427) Dare2Live válasza Sebibalu (#30424) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

és a legtörékenyebb telefon címet is megnyerte az S4. :) Ebben mondjuk nagy meglepetés nincs. :O :U

[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#30428) mgTerminator válasza Dare2Live (#30427) üzenetére


mgTerminator
veterán

Aki nem tud vigyázni a telefonjára az vegyen Nokiát :D

(#30429) Gizmo94 válasza mgTerminator (#30428) üzenetére


Gizmo94
veterán

Vagy régebbi normál kinyitható Samsung telefont. Én is használok egy SGH-E720-at, gyakorlatilag tönkretehetetlen, igazi túlélőművész. :DDD

(#30430) Dare2Live válasza Gizmo94 (#30429) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Az 1999ben vett Nokiam ami kamaszkorom legkeményebb pofonjait kapta a mai napig müködik... csak aksi nem bír 10percnél többet. :)

de 2 évig volt i-900am azt lehetetlen volt összetörni/megölni... S4et egy hétig úgy kezelném ripityára törne a kijelzője. Jól lemérhető a "fejlődés". Tény kellett i-900ra azonnal folia mert a saját stylusa karcolta...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#30431) Sebibalu válasza Dare2Live (#30427) üzenetére


Sebibalu
őstag

Volt munkatársam ma ejtette pofára a H2-öt :DD 2 honapos volt. Törik az összes :)

(#30432) Devilhun_HUN válasza Kapanyél (#30420) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

A kamera elvileg szebb képet csinál és gyorsabban.
Sorolhatnam......

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#30433) poisonborz


poisonborz
csendes tag

Sziasztok,
a minap újítottam SGS-ről S4-re, van mit átszokni, főleg a méretet :)

Tudtok tapasztalatot mondani romokról? Alapból mindig úgy keresek népszerűeket, hogy megnézem XDA-n a telefon topikjában melyikhez van legtöbb hsz, ez alapján az Omega, Echoe és az AOSP Google Edition-je tűnik befutónak, de hozzászólások alapján egyik sem győzött meg teljesen... Van valakinek jó tapasztalata?

(#30434) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Srácok szerintetek van "magyarosított" MIUI a snapis verzióra?Egy órája bújom a fórumokat de csak a 9500-as hoz találtam azt meg nem merem felrakni.Vagy van valakinek ötlete, hogy lehet honosítani?

[ Szerkesztve ]

(#30435) fojtviki válasza poisonborz (#30433) üzenetére


fojtviki
senior tag

Ha szamit a garancia neked, akkor marad a gyari :D

(#30436) szabo.norbi válasza poisonborz (#30433) üzenetére


szabo.norbi
tag

Nálam Ez fut már kb. 2-3 hete teljesen megbízható, nagyon jól működik, stabil. Nem tudtam eddig belekötni! :) A gyári touchwiz-nél sokkal jobb :) Nem találtam még benne hibát és szinte minden működik benne! :) Remélem tudtam segíteni!

Az „érintett” és az „elkötelezett” közötti különbséget legjobban a sonkás tojásrántottával mutathatjuk be:a csirke „érintett”, a disznó viszont ”elkötelezett”! /// iPhone 6

(#30437) poisonborz válasza szabo.norbi (#30436) üzenetére


poisonborz
csendes tag

Köszi, szuper, nekem is ez tűnt a legletisztultabbnak :)
Mit jelent a "szinte minden"?

(#30438) general


general
addikt

sziasztok!

meg tudnátok-e mondani, hogy a Galaxy S4 Active-ban és az S4 Miniben milyen DAC van?

tudtommal a sima S4-ben és az S3-ban a Wolfson féle finomság van, vajon az előbb említettekbe is az került? (jó lenne.... :) )

(#30439) Maxentius válasza general (#30438) üzenetére


Maxentius
addikt

Az S4 LTE-s verziójában (i9505) a Qualcomm sajátja van, a többit nem tudom.

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#30440) ratam23 válasza poisonborz (#30433) üzenetére


ratam23
aktív tag

Nekem ez vállt be! :[link]

A másik előbb linkelt rommal nekem voltak problémáim. Ezzel a mostanival nem észleltem hibát. Nagyon elégedett vagyok vele.

(#30441) T0rnad0 válasza kali (#30401) üzenetére


T0rnad0
addikt

Köszönöm :R

Z Fold 4

(#30442) FIREBLADE78 válasza Gizmo94 (#30363) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Van valami problémád kisfiam?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#30443) Gizmo94 válasza FIREBLADE78 (#30442) üzenetére


Gizmo94
veterán

Sokkal szelídebben add elő magad, ezt az arcoskodást otthon próbálgasd. Lehet, hogy van kisfiad, de az nem én vagyok. Egyébként ha nem fogtad volna fel abból, amit írtam, akkor segítek. Igen, volt mert annyi eszed nem volt, hogy használd a szerkesztés gombot, pedig igen egyszerű. Három hozzászólásod volt öt percen belül, ami belefért volna egybe, ha szerkeszted. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#30444) migabi24 válasza FIREBLADE78 (#30442) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem a sarki kocsmába vagy, hanem egy fórumon

(#30445) Attiba


Attiba
tag

nem tudom, hogy másnál is előfordult e a probléma, de már egy jó ideje a zenelejátszónál az album borítókat nem hajlandó megjeleníteni. pedig a könyvtárban megtalálható a .jpg file. az elnevezésekkel is próbálkoztam (folder.jpg, cover.jpg vagy a könyvtár megnevezése.jpg) de egyik sem vezetett megoldásra.
van valami ötletetek, hogy miért? (4.3 MKF T-s ROM) A 4.3-as telepítése után Hard Reset is megvolt.
Köszi

Iphone 13 Pro, Apple Watch Series 7, Airpods Pro 2, Samsung 55QN95B,

(#30446) szabo.norbi válasza poisonborz (#30437) üzenetére


szabo.norbi
tag

Ugy érettem, hogy például a samsung "különlegességei" hiányoznak belőle(gondolok itt a kézmozdulatokra, a szenzorok az infra hiányára(bár lehet másik romban már benne van) más "különleges" és "hasznos" funkcioira). De ez egy stock rom, amiben nem is kell hogy benne legyen. :) Egyébként a másik romot is használtam amit linkeltek. Nekem az nem jött be. :) Dehát kinek mi. :)

Az „érintett” és az „elkötelezett” közötti különbséget legjobban a sonkás tojásrántottával mutathatjuk be:a csirke „érintett”, a disznó viszont ”elkötelezett”! /// iPhone 6

(#30447) szaboba2


szaboba2
tag

Sziasztok! Tudnátok segíteni? Néhány napja a telefonom a következőket játsza: Relatív nagyon gyorsan lemerül, linkelek képet a ma reggeli állapotról (1ó 8p kijelzőhasználat). Valamint napok óta gondol egyet (naponta többször is) és kiírja, hogy kevés a hely (hiába töröltem már azóta dolgokat), plusz kiírja, hogy az sd kártya váratlanul eltávolításra került, aztán ha rányomok, akkor először leválasztja, majd újracsatlakoztatja, rosszabb esetben pedig lecsatlakozik és csak újraindítás után válik ismét elérhetővé :S (a memória kari egy Kingston 32GB microsdhc class 10-es) Mi lehet a gond? Köszönöm előre is a segítséget :)

(#30448) Petyyyyy válasza szaboba2 (#30447) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ha teheted a mobilhálózatot kapcsold át "Csak GSM"-re. Ezzel sokat spórolhatsz. Google+ ha sokat használod érthető, ha nem, akkor less rá, hogy ne küldje folyamatosan a helyadatokat.
Kingston helyett inkább Sandisk a javallott márka SD-t illetően. Másolj gépre róla mindent, dugd a telóba és formáztasd le majd mehetnek vissza a cuccok.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#30449) Bavid válasza szaboba2 (#30447) üzenetére


Bavid
senior tag

Aksidat nézd meg nem púpos e.

(#30450) Maxentius válasza ratam23 (#30440) üzenetére


Maxentius
addikt

Köszi a tippet, én is átálltam erre. :R

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.