Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:33

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S4 - negyedik, bővített kiadás, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21051) Gizmo94 válasza ricsi0307 (#21050) üzenetére


Gizmo94
veterán

Nem. Triangle Away csak roottal megy, azt kell először nullázni. Utána a négyfájlos repartos, ami elvileg beállítja a csc-t is. Ha biztosra akarsz menni, akkor először Triangle Away, majd CSC changer felrak, beállít a kívánt CSC, (ments előtte mindent ami kell) , utána meg mehet a négyfájlos repartos rom és done.

(#21052) csabám válasza zlatan77 (#21015) üzenetére


csabám
addikt

Én mondjuk nem is látom a listában a támogatott készülékek között az I9505 típust...
De kíváncsian várjuk a vállalkozó kedvű embereket :D

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#21053) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Valaki tudna linkelni egy régebbi t-s 4+1 fájlos romot?Sammobile-ról próbáltam leszedni de akárhogy írom be azt a retkes kódót mindig hibát ír ki.Itt a keresőbe is szétnéztem de csak 1 fájlosat találtam.

(#21054) zlatan77 válasza csabám (#21052) üzenetére


zlatan77
aktív tag

Nekem is feltűnt.Rá is kérdeztem.
A másik fórumon viszont kipróbálta egy emberke és rootoolta neki.
Mondjuk knox témában nem lettünk okosabbak,mert már eleve 0X1 volt neki.

(#21055) csabám válasza ricsi0307 (#21053) üzenetére


csabám
addikt

Tessék, itt megtalálod!

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#21056) Bilux válasza kali (#21022) üzenetére


Bilux
veterán

Céges t-s csomagom van nem publikus és nincs LTE hozzá sőt nem is igényelhetek hozzá...

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#21057) csabám válasza zlatan77 (#21054) üzenetére


csabám
addikt

Kár, hogy már alapjáraton ugrott számlálóval próbálta :(
Csak lesz valaki a visszajelez a megfelelő értékekkel próbálva is.

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#21058) zlatan77 válasza csabám (#21057) üzenetére


zlatan77
aktív tag

Igen.Én is sajnáltam.
Előbb-utóbb csak lesz egy vállalkozó szellemű. :)

(#21059) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Van egy kis gond.Goldeneye rommal használom jelenleg a telefont és a triangle away nem csinál vele semmit csak újraindul az egész teló.Akkor most mi legyen?Illetve ebben a romban I9505XXUBMF4 már az új kernel van?

[ Szerkesztve ]

(#21060) kali válasza bakos1 (#21049) üzenetére


kali
legenda

szia,

nekem t-s xxudmh7 van fent, több videót is készítettem a teszteléshez, hosszabbakat is, és nem adott a hiba.

Bilux; attól még sok díjcsomagban alapban adott a 4g/lte.
a céges/nem publikus díjcsomagokra nem is igazán jellemző, hogy az elsők között haladnának az új technológiákkal, kompromisszum mindenhol adott.

ricsi0307; abban még a régi bootloader van.
mit mutat újraindítás után a ta számlálója?

[ Szerkesztve ]

(#21061) bakos1 válasza kali (#21060) üzenetére


bakos1
tag

Köszi.Akkor próbáljam meg, mit mond az ügyfélszolgálat?Mi a véleményed?Üdv.

Samsung Galaxy S 2 _JB LSJ, Galaxy S 4

(#21062) sultansmith


sultansmith
senior tag

Hai!

Akad itt egy kis probléma a szakiknak...
Gyári romot használok, nem rootolt, semmi buhera.
Úgy egy hete tapasztalom azt, hogy amiko 37%-ra merül az aksi, a telefon egyszerűen fogja magát és kikapcsol. Semmi figyelmeztetés, semmi extra. Visszakapcsoláskor eljut valameddig, de általában az "témobilos intro" közepén kikapcsol... Amikor visszadugom töltőre, akkor engedi bekapcsolni, és csodák csodája, 37%-ról indul a töltés... wtf?
Csináltam egy factory resetet, de nem segített, csinálja megint.

Ötletek? Előre is köszi!

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#21063) bakos1 válasza sultansmith (#21062) üzenetére


bakos1
tag

Akksi nem púpos?

Samsung Galaxy S 2 _JB LSJ, Galaxy S 4

(#21064) kali válasza bakos1 (#21061) üzenetére


kali
legenda

amiket én először tesztelnék;
- visszaállítani a telefont gyári állapotra, és úgy kipróbálni, hogy még semmi külön alkalmazás nincs telepítve, főként lejátszó meg ilyesmi, amik (hang)kodek szempontjából is belenyúlhatnak a rendszerbe
- a telefonnal felvett videót más munkaállomáson is lejátszani, hogy ott is adott a hiba, vagy sem.
- amennyiben memóriakártyára történik a rögzítés, úgy próba a telefon saját memóriájára felvéve is

(#21065) sultansmith válasza bakos1 (#21063) üzenetére


sultansmith
senior tag

nem mondanám, hogy láttam már púpos akksit, de nem, nem tűnik annak.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#21066) ricsi0307 válasza kali (#21060) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Kétszer is megcsináltam mind a kétszer maradt 8.Kapkodnom kellet mert ugye jött volna futár és csak úgy natúrba elkezdtem felrakni egy mf4-es tmh romot.Minden frankón betallózva helyére ezt kétszer is megnéztem pipák megfelelően majd strart.El is kezdte szép lassan majd kb. 10 perc múlva ki írta hogy fail.Na mondom fasza itt valami gebasz van.Úgy ahogy volt nyomtam neki megint egy startot.Akkor úgy befagyott az Odin mint a huzat.Teló lehúz gép restart majd újból nekifutok de megint beáll már az elején az odni.Ötlet?A futárt már baszhatom le kellet mondanom mert mégse adhatok a kezébe egy használhatatlan telefont...És jelenleg azt írja ki hogy dugjam kiesre mert valami nem jó a szoftal.

[ Szerkesztve ]

(#21067) b.bela1 válasza ricsi0307 (#21066) üzenetére


b.bela1
őstag

Próbálj meg kábelt cserélni.

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#21068) kali válasza ricsi0307 (#21066) üzenetére


kali
legenda

root van/volt a triangle away alatt?
nem volt fent korábban olyan - akár módosított - firmware verzió, amelyik már korlátozott bootloader értékkel bír?

(#21069) nederlanden


nederlanden
senior tag

Nagyon gyorsan merül az s4 galaxy-m!Este 15-20%-ot esik reggelre piszkàlás nélkül.Reggeltől este 23h-ig èppen hogy
elèg 100%-ról net nèlkül 2-3h beszéddel.az iphone5-öm 2-3h nettel és ugyanennyi beszéddel 23órát bìrt!mit nézzek meg rajta?a energiatakarèkosság bekapcsolása semmit nem javít.

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#21070) bulikavagyok válasza nederlanden (#21069) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ott vmi nem stimmel. Nálam 2-3 óra beszélgetéssel, különösebb piszkálás nélkül(max 20 perc kijelző) estére kb 75%-ra merül. Kijelzőidőd mennyi? Újraindítva volt mostanában, nincs beragadt alkalmazásod? Akku infónál nézd meg mi a legnagyobb fogyasztó.

[ Szerkesztve ]

(#21071) bakos1 válasza kali (#21064) üzenetére


bakos1
tag

Köszi Kali. Végigcsinálom.Remélem valami progi kever be.

sultansmith: Pedig a hirtelen kikapcs, és csak töltésnél kapcsol vissza arra utal.Nincs a környezetedben egy másik S4, hogy az mi tesz az akksival?

Samsung Galaxy S 2 _JB LSJ, Galaxy S 4

(#21072) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Na fasza 4. próbálkozásra sikerült most bootol a szemétkupac a trés logóval és a hozzá tartozó idióta hanggal.A kérdésem még mindig az hogy ez már új bl-s rom vagy sem? (MF4) Ha nem akkor viszateszem a régi Goldeneye mentésem és rendelek a francba egy új alsit e-bayről, mert elegem van ebből a hóbelebancból, hogy vagy nekik nem jó az időpont vagy nekem vagy 8-10 munkanap míg megjárja szervízt.

[ Szerkesztve ]

(#21073) k810


k810
aktív tag

S4 vásárlását tervezem, de megdöbbentett, hogy mennyire sérülékeny a kijelző a beszámolók alapján. Ha nem leejtés/ütődés miatt, hanem a belső feszültség miatt reped meg (nem az üveg nyilván, hanem az OLED), akkor mennyi az esély egy esetleges garis javíttatásra...? Emiatt nem merem megvenni az S4-et.

Illetve lehet kötni valahol biztosítást erre nem szolgáltatónál (mivel nem ott veszem)? :U

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#21074) nederlanden válasza bulikavagyok (#21070) üzenetére


nederlanden
senior tag

Most néztem.Ma nappalra kijelző 50%,médiaszerver 20
%,android oprendszer 14% stb.A wifi bekapcsolva folyamatosan mint a többi telefonomnál is.A hálózat csak gsm-en van.

"nem alszik sem éjjel sem nappal,folyton gomolyog a füstje.Nemzedékeken át pusztán marad.SOHA SENKI NEM JÁR ARRA ""

(#21075) kali válasza ricsi0307 (#21072) üzenetére


kali
legenda

írtam korábban, hogy az még nem az.

k810; mennyire sérülékeny?
van néhány elrepedt üveg az eladott töménytelen mennyiségből, és azok jelentős hányadánál a sérülés eredete/oka is kérdéses...
itt és a sérüléses témában is találsz minden módozatra példát, néha még a szélsőséges (fizikai) sérülést is javítják díjmentesen, másoknak meg nem, ez van...
sok más gyártó/típus esetén is van/volt ilyen hiba (például xperia z), és azonál esély nem volt rá, hogy bárkinek is díjmentesen javítsák.
nem írtál szolgáltatót, de a t-nél például egész korrekt biztosítást lehet kötni.

[ Szerkesztve ]

(#21076) ricsi0307 válasza kali (#21075) üzenetére


ricsi0307
senior tag

Elnézést kérek az idegtől nem láttam :R

[ Szerkesztve ]

(#21077) bulikavagyok válasza nederlanden (#21074) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

A médiaszervert nem vágom, nálam az utolsó helyen van 1%-al. Kattints rá a kijelzőre, hány percet ír? Mert ha 2-3 óra akkor az úgy rendben van. Mármint ha ma annyit ment, és estére lemerül a teló. :)

[ Szerkesztve ]

(#21078) kali válasza nederlanden (#21074) üzenetére


kali
legenda

a médiaszerver pláne problémás, amennyiben van memóriakártya a készülékben, úgy próbáld ki anélkül is, mert előfordul, hogy beragad egy hibás/sérült állomány, ami pörgeti a folyamatot.
végszükség esetén visszaállítod a rendszert gyári állapotra, a hiba megszűnik, utána használod memóriakártya nélkül, ha nincs probléma, de a memóriakártya behelyezését követően ismét jelentkezik, akkor formázd le a kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#21079) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Mai képeim:
[link]
[link]

(#21080) k810 válasza kali (#21075) üzenetére


k810
aktív tag

Igen, kiélezetten erre kerestem most rá és hát persze, hogy "tömve" van itt is és az XDA is tört kijelzős S4-ekkel. :( Alapvetően nem vagyok dobálós típus, de persze előfordult, hogy pl. a töltőbe beleakadtam reggel, miközben próbáltam kimászni az ágyból kómásan és esett az előző telefon (50 centit, vastag szőnyegre). Nem vagyok az a típus, aki idegből dobálja asztalhoz/táskába/stb. a telefonjait, eddig minden mobilom 1-1.5 évesen gyakorlatilag gyári, új külsővel ment el a háztól, épp pár órája az S2-m is. :) Fólia+tok párti vagyok.

Nem szolgáltatónál veszem a telefont, hanem boltban, két év gyári garival, ezért nem tudom, hogy lehet-e ilyen esetben biztosítást kötni (akár a Telenornál, mert 20-as vagyok, akár egy bármilyen biztosítónál). :U

Esetleg milyen tokot javasolnátok az ilyen paragépnek, mint én? Alu bumper? Spigen Case Neo Hybrid polikarbonát bumperrel? Tényleg halál rápánikoltam a dologra. :W

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#21081) w333 válasza mgTerminator (#21079) üzenetére


w333
félisten

Első kép nagyon szép, de mekkora egy benzintemető az a Dodge ;]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#21082) kali válasza k810 (#21080) üzenetére


kali
legenda

hopp, én valamiért szolgáltatót olvastam, de igen, nem szolgáltatósra is lehet kötni biztosítást, több biztosító is foglalkozik ilyesmivel.
azért több olyan hozzászólást is találsz, akik leejtették...stb, és semmi baja sem lett, szóval nem kell attól félni, hogy minden darab egy gyenge széltől megsérül.
én például nem fóliázok meg tokozok, egy mobilos zoknit kap, mielőtt beteszem a zsebbe, illetve arra teszem le problémásabb felületekre, ennyi.
az alu bumper, meg a keményebb tokok inkább okoznak sérülést a telefonon.
nézhetsz strapabíróbb telefont is, amik konkrétan olyan ip védelemmel rendelkeznek.
bár én vigyázok a cuccaimra, de van a környezetemben néhány s4, amiknél közel sírva veszem tudomásul, hogy miként használja a tulaj, és még egyik sem sérült meg, ezt örömmel veszem tudomásul, és ez csak azoknak nem vigasz, akiknek esetlegesen tényleg csak úgy megrepedt a kijelző.
tudomásul kell venni, hogy 5" kijelző, vékony telefon, nem fémből készült ház...stb, ezért nem bír ki minden megpróbáltatást, illetve az is előfordulhat, hogy valóban van néhány darab, amiknél eleve problémás lehet az összeszerelés, feszülés vagy ilyesmi adódhat, s4, xperia z, de már g2 is van olyan - bár utóbbiból még csak egy esetet olvastam -, amik nem túl szűk zsebben elrepedtek, amikor például leült velük a tulaj.

[ Szerkesztve ]

(#21084) zlatan77


zlatan77
aktív tag

Note 3-on már biztosan működik az általam korábban linkelt root program.
A knox számláló nem érzékeli. :C
[link]
Elvileg S4-el is ugyan ez kell,hogy legyen,de megerősíteni még senki erősítette meg.

(#21085) k810 válasza kali (#21082) üzenetére


k810
aktív tag

Na addig jutottam a görcsölésben, hogy a lakásbiztosításomhoz kérhető Smart csomag ilyen esetekre (elektronikai kütyükre biztosítás), várom a visszahívásukat, hogy mennyi az annyi. :DD

(Miután ahol veszem majd a telefont, ott nem lehet biztit kötni, más boltban meg csak saját árura adnak ilyet érthető okokból, biztosító pedig amúgy magánemberként nem áll velem szóba...)

kali: nagyon köszönöm a hozzá(m)állást és a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#21086) zlatan77 válasza zlatan77 (#21084) üzenetére


zlatan77
aktív tag

Itt azt írják,hogy 100%-ra működik a knox mentes root S4-en. (1.hsz)
[link]

(#21087) mgTerminator válasza w333 (#21081) üzenetére


mgTerminator
veterán

Annyira nem mint gondolnád! Ma lett volna randim egy Challenger - el, de sajnos menni kell dolgozni :/ tényleg még át sem rakattam holnapra :D

(#21088) csabám válasza zlatan77 (#21084) üzenetére


csabám
addikt

Egyre jobb hírek :K
Követni fogom az xda-s topik beli történéseket, valaki biztos jelentkezni fog S4-el kapcsolatban!

#21086: :C

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#21089) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Még egy utolsó kis segítséget szeretnék kérni.MF4-es T-s romot akarok rootolni de nem jön össze.Próbáltam az első módszert is meg a másodikat is mind a kettő szépen le is fut Odinba majd a telefonon is bejőn a piros recovery de amint bekapcsol a telefon sehol nincs az su icon.Feltettem kézzel playstore-ból de a bináris frissítésnél megáll az összes ha pedig mondjuk egy Titanium Backup-ot indítok el akkor a root jogok ellenőrzésénél megáll.Viszont állandóan dobálja a hiba üzit az értesítési sávba tehát valamit akkor csak csinált.Ezt most nem igazán értem.

[ Szerkesztve ]

(#21090) b.bela1 válasza zlatan77 (#21086) üzenetére


b.bela1
őstag

Valódi izgalmat az okozna jelen pillanatban, ha valami nullázná a már megfázott knoxokat. :) Jelen állás szerint ez csak a garanciákra van hatással? Jól tudom?

Aki bárhol, és bármikor tud nevetni az élet dolgain, az megéri a súlyát aranyban. Notesz5 C csodálatos blekzafír gyöngyszem

(#21091) zlatan77 válasza b.bela1 (#21090) üzenetére


zlatan77
aktív tag

Azért ez sem kis értékű hír. :)
Hát arról még semmi hír. :(
Az szerintem sokkal nehezebb eset lesz.

Más:
Ha egy factory reset után odinnal felteszek mondjuk egy egyfájlos 4.3-at,akkor teljesen eltűnik a root?
Nem ugrik a knox számláló?
Egyelőre nem tervezem,csak elméleti a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#21092) Don't Panic válasza cantu99 (#21083) üzenetére


Don't Panic
senior tag

:C :W kitölöttem

[ Szerkesztve ]

(#21093) csabám válasza zlatan77 (#21091) üzenetére


csabám
addikt

Igen, újra kell rootolni.
Elméletileg nem fog ugrani a számláló :N

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#21094) zlatan77


zlatan77
aktív tag

S3-on az obb mappába másoltam egy játékot és gond nélkül indult.
Most akármit csinálok nem engedi pc-ről másolni az obb fájlt a telefonra.
Mitől lehet ez?

(#21093) csabám
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#21095) zseko válasza Gizmo94 (#20990) üzenetére


zseko
veterán

Akkor ettől jobb a nexusból kiszedett alkalmazás, azt csak telepíteni kellett.

HR24.hu

(#21096) Szakiii válasza zlatan77 (#21094) üzenetére


Szakiii
addikt

Attol hogy telon kell odamasolni mert root jog kell hozza szoval kell egy root exploler is.

(#21097) zlatan77 válasza Szakiii (#21096) üzenetére


zlatan77
aktív tag

De ez sima pc-s másolás S3-on simán ment.
Egyébként van rootoom és root explorer-em is.
Azzal valóban be tudom másolni,de a játék nem érzékeli.
Újra le akarja tölteni wifin keresztül.

Triangle away egyébként S4 alatt tud rendesen nullázni countert?
Boot után nem ugrik újra a számláló?
S3-on sajnos így volt.

(#21098) kali válasza zlatan77 (#21097) üzenetére


kali
legenda

nem korlátozott bottloader alatt rendesen nullázott, az újabb firmware verziók alatt viszont vannak karikák a menetben...

(#21099) ricsi0307


ricsi0307
senior tag

Erre valaki? Már mindent megpróbált de láthatóan nem csinál semelyik semmit.És azt a bosszantó figyelmeztést se tudom addig kiírtani amíg nem kapnak az appek root jogot.

(#21100) zlatan77


zlatan77
aktív tag

Köszi.
Az új bootlooder alatt még úgysem rootoolnék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.