Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21151) Bagoly81 válasza persnongrat (#21148) üzenetére


Bagoly81
aktív tag

gyakorlatilag mindenn nap töltve van, az is baj, hogy a programok, szabadon garázdálkodhatnak, kedvük szerint ébreszthetnek küldhetnek adatot. elég baj ez. és minden egyes friitésnél vissza rakják a deffult beálitást nehogy ugy maradjon. pl a face a legfrissebb hirekről valahogy mindig llegtöbbet látotra ugrik pl.. szemétség jó lenne valamiféle program firewall ami tiltja ki mit csinálhat. meg hogy mi ébresztheti fel.... wakelock detekort szoktam használni és sajnálattam nézem, hogy 1000 fölötti ébresztéseket cvsinál a face de pl a google maps is tárazza magát rendesen. de még egy nyavajás köny olvasó a suggest is ébreszti mikor sosem használom.

(#21152) persnongrat válasza Parallaxis (#21150) üzenetére


persnongrat
tag

Nekem ezek (azt hiszem) ki vannak kapcsolva.
Google now? Ez milyen néven fut? Nálam nincs ilyen az appok között.

Egyébként én főleg az Angry Birds használatánál látom a drasztikus romlást (más játékom nincs, ezzel viszont sokat játszom). Korábban 12-13%/óra, most ugyanez/fél óra...

[ Szerkesztve ]

(#21153) Koczó93 válasza pzoley (#21149) üzenetére


Koczó93
őstag

+1

(#21154) imi314


imi314
senior tag

visszatértem! :D ma vettem egy másik nótát , ez már nem insane chippes hála az égnek 2013 márciusi kiadás. XXDME6 van rajta, van ennél újabb?

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#21155) S e t h


S e t h
nagyúr

Komoly a visszatérők aránya, nem is lep meg, jó készüléket rakott össze a samu, egyelőre én sem tervezem cserélni. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#21156) Markizmark válasza pzoley (#21138) üzenetére


Markizmark
addikt

Zsír... Jó lenne tudni milyen tekercs tud 1A körül tölteni.

Seth, imi csak lehúzta a wc-n az előző nótát. :D

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#21157) nggabi válasza imi314 (#21154) üzenetére


nggabi
nagyúr

van, de a changelist nem változott. ne piszkáld :)

"szenyor dzsíííí"

(#21158) #59816064 válasza imi314 (#21154) üzenetére


#59816064
törölt tag

:D

[ Szerkesztve ]

(#21159) #59816064 válasza Markizmark (#21156) üzenetére


#59816064
törölt tag

A fehér színűek töltenek elvileg 1A-al (ha lehet hinne neki). De van sárga, kék, zöld, valahol olvastam hogy most a zöld a legújabb. Arról kéne egy teszt, de nem találtam sehol.

(#21160) imi314 válasza nggabi (#21157) üzenetére


imi314
senior tag

akk várok a 4.3 ra :DD vissza kell szoknom a nagy mérethez,de végre nem vagyok nóta nélkül. :D

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#21161) #59816064


#59816064
törölt tag

Amúgy tényleg zárt lesz a bootloader a 4.3-ba? Ez azt jelenti hogy se root se semmi, egy jó ideig vagy örökre? :U

(#21162) nggabi válasza #59816064 (#21161) üzenetére


nggabi
nagyúr

ha zárt is lesz xda-n megoldják. reméljük :)

"szenyor dzsíííí"

(#21163) Dr V


Dr V
őstag

És Odinnal vissza lehet majd tenni régebbi romokat?

(#21164) #59816064 válasza nggabi (#21162) üzenetére


#59816064
törölt tag

Ha meg nem, eladom és veszek egy iPhone-t, az kellően nyitott mindenre :DD

(#21165) Levente válasza pzoley (#21149) üzenetére


Levente
aktív tag

Jó lenne, ha képbe kerülnél, mit jelent az, hogy egy akku 3,7, vagy 3,8V-os.

Mivel az kitűnően látszik, hogy nem tudod, addig kár okoskodnod.

Amiket leírtam, az túl tömény? Olvasd lassabban...
Nem cáfoltál semmit, azt hajtogatod, a Samu nem csal, meg hogy másmilyen akksi.
De miben más, fejtsd ki?!

Nem is arról beszélsz, amit írtam, csak vagdalkozol, hogy az 3,8V-os, de ezt a vak is látja. kezemben az S2 is, arról is kár győzködnöd. Mindkettő Li-ion és mindkettőt lehet tölteni az említett értékeken.

Akkor írj, ha a kettő között van technológiai különbség, és azt el is tudod magyarázni.

Addig maradok abban a kényszerképzetben, hogy egy olyan akksiról van szó, amelyiknél a Samu bevállalta, hogy túltölti.

Soroljak neked néhány hasonlót más iparágakból, vagy magad is tudsz ilyet és csak kötözködsz?

Sajnos, már akadt is érdeklődő? Miért sajnos? Te eldöntöd, hogy hülye az, aki alacsonyabb értékekkel kívánja az akksi életét hosszabbítani? Mi alapján vagy te ilyen okos? Mert a Battery University nekem egyelőre értelmesebbnek tűnik a témában és meg is említi, ha elolvasnád, hogy a Li-ion akkukat LEHET 3,35V-tal tölteni.

Érted? Bármelyiket! Nos, ezt a Samu bevállalta, más nem, újra írom ezt, sőt azt is, hogy valószínűleg azért, mert köztudott, hogy élen járnak e téren is.

Azt se felejtsd el, nem véletlenül vannak ezek a lehetőségek STweaks-ben is benne.

Nem kell ehhez kémikusnak lenni, csak lassan, értelmezve kellene olvasni...

Nem melegszik az akku QI töltéskor?
Nálad 29 fok van? Azt írtad, annyi a hőmérséklete töltés közben.

Kérdezem: mennyi a hőmérséklete ugyanazon körülmények közt, ugyanakkora FELVETT töltés mennyiség mellett vezetékkel töltve? Komolyan kérdezem, nem aljaskodásból.
Mindkét esetben melegszik, ez egyértelmű, tehát nem marad szoba hőmérsékletű.

Ha van két ilyen adatod, van mit összehasonlítani, addig csak tudománytalan szófosás ez.

Sajnos, vissza kell vonjam, amit a múltkor mondtam, leromboltad az értelmes, gondolkodó ember képét, ami régebben kialakult bennem rólad. bár, eddig értelmesen szóltál, ahhoz értesz, de most nagyon nem vágod, mi a különbség, mi az azonos a két akku között.

Fenntartom, lehet, hogy van technológiai különbség és nem csakis minőségi, de amíg erre nem mutatsz valami alátámasztást, addig mindkettő csak egy Li-ion akkumulátor.

Kérlek, csak akkor írj, ha nem újra ugyanazt hajtogatod, mert ez így elég uncsi már.
Ha holnap lesz időm, magam is utánanézek, hátha találok róla valamit.

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#21166) Levente


Levente
aktív tag

Lithium Battery Voltage

Itt a különbség, ha igaz a mi esetünkben:

"Rated voltage differs as per different battery anode materials. Rated voltage of Lithium Cobalt Oxide battery is 3.7V; 3.8V for Lithium Manganese Oxide battery and 3.5-3.6V for Lithium Nickel Manganese Cobalt Oxide battery, whose rated capacity, however, can reach 3.7V through improving formula and perfecting structure. "

Nos, van különbség tehát és az az anód anyagában van.

Lehet, tehát, hogy nem csal a Samsung és nem csakis minőségi különbség van.

Egy biztos, attól még Li-ion akku mindegyik és a töltésük ugyanaz a metódus, kivéve a végső értékeket.

Ebből következően fenntartom, hogy várhatóan hosszabb élettartama lesz egy kevésbé kihasznált akkunak, ahogyan erről a Battery University cikke értekezik, valamint ezt szerintem mindenki tudja is, mert minden akkutechnológiára vonatkozik.

Hiába léteznek gyors töltést bíró akkuk akár savas technológiából is, azok is meghálálják, ha nem mindig gyors töltést kapnak.

Amúgy, mások is alkalmaznak 3,8V-os akksit, nem csak Samu, mint kiderült keresgélés közben, pl. HTC.

Amúgy, várom a magyarázatot, miért baj, ha visszavett töltési adatokkal operál valaki, mert a 'sajnos'-kodás nekem nem tűnik szakmainak.

[ Szerkesztve ]

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#21167) Levente


Levente
aktív tag

Ha valakit érdekel mélyebben:

Vezeték nélküli töltés

"Lost energy turns into heat and a wireless charger can get quite warm during charge. Any temperature increase to the battery causes undue stress, and batteries charged on wireless devices may not last as long on a mat as on the regular plug-in charger. It should be noted that the heat buildup only occurs during charging; the Qi wireless charger will cool down when the battery is fully charged."

Sajnos, melegedésre hajlamos, ami nem jó, de ha elolvassuk a cikket, további hátrányokról is értesülünk.

Ezt is érdemes elovasni:

Types of Lithium-ion

Ami fura, hogy a LiMn2O4 akksikra, ami az előző cikk szerint a magasabb feszültségre tölthető éppen azt írják itt, hogy

"Most safe; lower capacity than Li-cobalt but high specific power and long life."

Érdekes, lehet, hogy mégiscsak turpisság van a dologban?

Tehát, nem azért nem beszél a Battery University magasabb töltőfeszültségű akkukról, mert nem ismeri a LiMn2O4 akksit.

Kétségem van afelől, hogy a a Samu kisebb kapacitást kínáló akkut tett volna a Note II-be...

Szerintem még ez is érdekes olvasmány:

Charging Lithium-ion

Ebben írja:

"To minimize stress, keep the lithium-ion battery at the 4.20V/cell peak voltage as short a time as possible."

Ez amúgy inkább arra vonatkozik, hogy mivel a Li-ion akku nem tolerálja jól a túltöltést, így a maximum elérésekor meg kell szüntetni a töltést. A Li-ion nem szereti a csepptöltést sem.
De szerintem, ezekről már sokszor volt szó.

Ezzel is indokolnám az alacsonyabb beállítás hasznosságát, nálam általában éjjel kap töltést és nem kelek fel, hogy eleget tegyek a kérésének, miszerint húzzam ki a töltőt...

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#21168) Levente


Levente
aktív tag

Itt is csak a kisebb értékre töltés előnyeiről értesülhetünk:

How much voltage does it take to charge a lithium-ion battery?

"*Note: Charging above 4.20 volts is bad for the battery cycle life!"

Tehát, ahogy írtam: az elérhető töltési ciklusok számát veszélyeztetjük a nagyobb feszültséggel és ha végigolvassuk a cikket, ő is azt írja, hogy ha nem a kapacitásra hajtunk, sokkal hosszabb élettartamot kaphatunk, ahogyan az eredetileg linkelt Battery University cikk is mutatja a táblázatban az óriási különbséget.

Nyilván nem bíztatok senkit arra, hogy 36%-ig töltse csak, ahogyan a cikk se kapacitál erre senkit, de a 90%-ra töltés nem okoz akkora veszteséget kapacitásban, mint amennyi töltési ciklust nyerhetünk vele, jelesen kb. 10%-os kapacitást áldozunk fel dupla töltési ciklusért.

Értem én, hogy mennyire jó nagy akkuidőkkel élni, de az a véleményem, hogy ha nem terheljük meg annyival az akksinkat, amennyivel természetesen biztos szabad ;) , akkor tovább lesz hű társunk. Ez minden tech kütyüre, de pl. autóra is vonatkozik.

Döntse el mindenki, neki megéri-e...

Csak egy példa: Nissan Primera-im vannak, mind 2.0 literes és nagy különbség nincs köztük, de a GT 7ezernél szabályoz, a többi 6ezernél. Ez messze nem azt jelenti, hogy bármelyiket ÁLLANDÓAN azon kellene járatni és ha ésszel bánik az ember a motorral, óriási élettartambeli különbséget érhet el.
Nem beszélve olyan Hondákról, amik kibírják a gyárilag engedett 9ezres fordulatot is, de ha mindig azt kapják, azért jelentősen hamarabb pusztulnak el, mint egy szolidabb bánásmód esetén.

[ Szerkesztve ]

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#21169) Koczó93


Koczó93
őstag

Olvassatok :DDD

(#21170) fdisk válasza Koczó93 (#21169) üzenetére


fdisk
őstag

:DDD

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#21171) zsolt501 válasza #59816064 (#21161) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha szoftveres a lezárás azt ki lehet iktatni, lásd régebbi iphone típusok 3GS második szériától volt zárt a bootloader, az első szériásakat nem lehetett lezárni csak szoftveresen, azok mind kikapcsolhatóak voltak, viszont a 2. szériától már hardveresen volt elkülönítve (ezt nem igazán látom át) szóval ott már jóval körülményesebb volt a trükközés.

Ha itt is csak szoftveres a lezárás akkor nem hiszem hogy gond lesz kiiktatni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#21172) S e t h válasza Koczó93 (#21169) üzenetére


S e t h
nagyúr

Akinek két anyja van, majd az. :)

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#21173) nggabi válasza Koczó93 (#21169) üzenetére


nggabi
nagyúr

jó reggelt. én skippeltem, történt valami érdekes? :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#21174) MurdR válasza nggabi (#21173) üzenetére


MurdR
veterán

Nem :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#21175) imi314


imi314
senior tag

nemtudom lesz-e valaki aki elolvassa :DD

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#21176) Koczó93 válasza nggabi (#21173) üzenetére


Koczó93
őstag

Úgy néz ki? :DDD

(#21177) aicon válasza imi314 (#21175) üzenetére


aicon
senior tag

nálam teker, továbblép :DD

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#21178) trobi28 válasza Levente (#21168) üzenetére


trobi28
addikt

Igazán nem akarlak csesztetni de ezt egy kicsit túl liheged már.

Elmondom szerintem hogy érdemes tölteni, bocs ha hosszú lesz.

Fogd meg a töltőt,dugd be a 220-ba, a másik felét a telefonba,és ha csipog hogy feltöltve akkor húzd le. :K
Nem Samsung de az eljárás hasonló, Forrás :DDD

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#21179) Levente válasza imi314 (#21175) üzenetére


Levente
aktív tag

Roppant egyszerű, mindenkinek joga van butának maradni, a scrollozás meg alapszintű funkció. ;)

Csak azt nem értem, hogy egy - főleg pont a butábbjai által állandóan - szakmainak nevezett fórumon miért lenne gáz, ha valaki elolvasgatja azokat, amiket az ő készülékéről valaki kikeres, belinkel...

Azt még megértem, ha valaki azt írja, hogy nem tud annyira angolul, de azt nem értem, miért érzi magát valaki azért rajnak, mert így áll hozzá...

Részemről, öröm, ha olvasok ilyesmiről és esetleg frissítem a tudásomat, még akkor is, ha ismétlés, de itt ezek szerint a kis belterjes funkciók nagyobb előnyt élveznek... :C

Van új hír Ciccolina melleiről, azt linkeljem? :D

(#21178) trobi28!

Köszönöm, értem, ennél komolyabban a témába nem kíván a kedves 'szakmai' társaság elmélyülni...

Felfogtam. Gratulálok mindazoknak, akik így élik az életüket, komoly hatalmakat tesznek elégedetté vele... :K

[ Szerkesztve ]

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#21180) MurdR válasza Levente (#21179) üzenetére


MurdR
veterán

Lökd:D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#21181) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Srácok, én elolvastam, nem tűnik hülyeségnek.
Sőt megkockáztatom, annyi haszna biztos van, mint a századszor megkérdezett "hogy kell rootolni a telefont" meg "mit csináltam ma az efs mappával" dolgoknak.

(#21182) Parallaxis válasza Levente (#21179) üzenetére


Parallaxis
addikt

Gratulálok mindazoknak, akik így élik az életüket, komoly hatalmakat tesznek elégedetté vele...

Nem tudom, én úgy töltöm a készülékem, hogy este rádugom a gyári töltőre és reggel, mikor elindulok otthonról lehúzom. Ezt immár több mint 1 éve így teszem és az akkum pont úgy teljesít, mint amikor megvettem. Ha meg mégis gond lenne vele 2 év használat után, akkor veszek egy újat 5-6 eFt-ért, de erre kicsi az esély, mert nem hinném, hogy komolyan károsodna ennyi idő alatt, másrészt a készüléket is lecserélem 1 évente valami másikra. Szóval kb. 0 értelme van ezzel bűvészkedni.

[ Szerkesztve ]

(#21183) lugosi válasza Parallaxis (#21182) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én pont így töltöm ahogy te. Azon gondolkoztam, hogy vajon érdemes-e ezen változtatni, azaz mondjuk feltöltöm este, és amikor kb kész, akkor lehúzom a töltőről.

(#21184) nggabi


nggabi
nagyúr

nah csak h hozzászóljak. 1Aes töltőm van, gyári kábel. töltött vagy 300mAt, lecseréltem a kábelt most 1100 a töltőáram a program szerint, de még így se 2A. öröm bódottá :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#21185) persnongrat válasza lugosi (#21181) üzenetére


persnongrat
tag

Ha nem is olvastam végig, de átfutottam rajta. Lehet, hogy részben konteo, de azért a Leventét köpködőkkel nagyon nem tudok egyetérteni. :(
Tényleg nem értem, mibe került volna egyszerűen átlépni rajta, ha nem tetszik.

(#21186) Old FatBoy


Old FatBoy
aktív tag

cikk
A cikk szerint így is úgy is kb két évet bírnak.
Személyes tapasztalatom szerint többet,de ha tönkremegy garin túl akkor nem vág földhöz egy új aksi vétele.
Szerintem az akkumulátor lélektanáról ennyi elemzés már elég is lenne ebben a topicban!

[ Szerkesztve ]

Audiophile Troll

(#21187) persnongrat válasza Parallaxis (#21182) üzenetére


persnongrat
tag

Sanyo által gyártott Li-ion akku, dell laptopban.
Egy komplett töltés-lemerítés után a BIOS-ban lévő diagnosztika szerint kb. 1-2%-ot veszít a kapacitásából. (lemerítés ugyanúgy 10-15%, mint a note2-nél)
Emiatt egy akku kb. 8 hónap alatt ment tönkre a gépemben, mert naponta használtam.
Ettől kezdve nincsenek illúzióim, bár ki tudja. Lehet, hogy ezek az akksik mások.

(#21188) Markizmark válasza persnongrat (#21185) üzenetére


Markizmark
addikt

Túl sokat kell megint görgetni mire olyan hozzászóláshoz érek amivel érdemes foglalkozni... Ez súlyosan túl van lihegve.

Nekem továbbra is az az álláspontom, hogy a telefon van értem és nem fordítva.
Este rádugom a 700as samsung töltőre és reggel lehúzom. Ennyi. Kíméli is és mégis tele lesz amikorra kell.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#21189) kbadam83


kbadam83
senior tag

Annyi kérdésem lenne, hogy valaki tud egy listát melyek azok a gyári alkalmazások amik eltávolíthatók ROOT után.
Célom az akksi üzemidejének növelése lenne és a fölöslegesen futó alkalmazások gyomlálása.
Főbb szempont, hogy a gesztus vezérlések megmaradjanak mert sokat használom.

(#21190) trobi28 válasza persnongrat (#21185) üzenetére


trobi28
addikt

Ne add alá a lovat,nem akarok 3 napig még az aksikról olvasni :DD
Egyébként nem köpködte senki de nekem ez olyan mint amikor a kutyuska kap egy csontot és addig nem ereszti amíg meg nem unja ( Bocs,ez csak hasonlat volt) :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#21191) persnongrat válasza Markizmark (#21188) üzenetére


persnongrat
tag

Persze, túl van lihegve, meg nem lóg mindenki egész nap a fórumon, mint én, szóval értem, hogy macerás a keresgélés, csak... szóval a reakciót is kissé túlzottnak érzem.

Ami a töltést illeti: én is simán rajtahagynám a töltőn éjszakára, de valamiért szól is, hogy húzzam ki, ha feltöltöttem. Ez elbizonytalanított, hogy jól teszem-e.

(#21192) Levente válasza persnongrat (#21191) üzenetére


Levente
aktív tag

Ahogy írtam, azért szól, mert avval védi az akksit, hogy ne legyen rátöltögetés, mert azt nem szereti.
Adódik a kérdés, miért nem oldja meg a chip a töltés teljes leállítását, ugyanis az valóban látható, hogy rátöltöget, még ha minimálisat is.

Nyilván jogos, hogy a telefon van értem, nem fordítva, de ez azért messze nem így a normális, ha meg tudok tenni valamit a védelme érdekében és annak nincs komoly hátránya, én megteszem. Ezért van tok is rajta.

Csak azért is még egy pár mondat akksikról:

Az én kütyüjeim közül mindegyiknek sikerült olyan állapotban megőriznem az akksiját, hogy MESSZE a Li-ion akkuk elméleti várható 2 éves idején túl is kitűnően teljesít.
Rengeteg ember kénytelen új akkut venni, mert nem ért hozzá - és ezt nem fikázásként mondom, nem kell értenie hozzá - , holott kis odafigyeléssel soká élhet és bár egy akku valóban nem túl drága, de egyrészt legtöbbünknek nem egy készüléke van és azért pl. egy noti akku azért nem vicces árú néha.

Nyilván nem akarok senkit semmire késztetni, nekem fontos, mert némely készülék nem egy évet dolgozik nálunk, hiszen sokszor a családban marad még sok évig, de pl. a HTC Uni-ból kettőm volt egyszerre sok éven át. Na, mondjuk annak a Li-polymer akksija katasztrófálisan sz.a.r volt, olyan memória effektussal, hogy csak zörgött, azt sokan megszívtuk, pedig elméletileg annak se kellene előfordulnia.

Nekem pillanatnyilag csak egy noti és 4 telefon van, ami akkuról megy, ha nem számolom a már nem használt Asus PDA-t, a BT GPS-t, meg pár kütyüt, lámpát, de régebben csak telefonból 5 volt üzemben, plusz egy páromnak.
Szóval, aki gazdag és letojja, ha akksit kell venni, no meg biztos abban, hogy kibírja neki addig, amíg eladja, valamint nem is érdekli, hogy milyen szívvel gondol rá, akinek eladta, az valóban ne fordítson ilyen ÓRIÁSI :P FIGYELMET a témára és felesleges tudásanyaggal természetesen ne terhelje az agyát, én meg maradok az a hülye, akit, ha érdekel valami, utánanézek és ha tudok valamit hasznosítani a szerzett adatokból, hát megteszem. Nem a kütyümért, magamért... :K

Van egy Nokia 6630-asom is még, amit kb. 5 éve vettem, ha nem több, használtan, majd vettem hozzá egy utángyártott akksit, mikor éreztem, hogy már nem az igazi a gyári. Nos, az utángyártott már rég elpusztult és a gyárival ma is kb. egy hetet üzemel a telefon, mert annyira helyrepofozódott. A Smsung D900-asom is rajtam maradt, hiszen nem éri meg eladni, egy hetet bőven bír az is, holott messze öregebb, mint két éves...

A Note II meg tuti marad legalább fél évig még, sőt ha a Note III kimaradna nekem, akkor még tovább, én vigyázok rá, amilyen téren csak tudok és ahogy minden eladott készülékem gyönyörű állapotban volt eddig, ez is karcmentesen, sőt, ha sikerül, leejtés mentesen kerül majd új gazdához.

Kb. 20 éve vannak telefonjaim és emlékszem, melyikkel esett meg, hogy leejtettem, 4 ilyen eset van, Ericsson 198 egyszer, Nokia 2110i egyszer, az egyik Uni egyszer és a 6630 szintén egyszer. Nos, ez annak fényében, hogy azért bár sok készülékhez hűséges voltam, nagy dolog, ugyanis jó pár telefonom volt ezeken felül.

Nos, aki eddig kibírta a 'szánalmas ', és/vagy agymenésem, annak egy jó hír: békén hagyok mindenkit és nem fogok beleugatni a nagyok 'szakmai' topikjába :DD , ahol én ugyan segítséget még nemigen kaptam, ellenben igyekeztem adni, ha tudtam. Vitatkozzon ilyen nagyérdeművel egy ápoló lelkületű, nekem elég.
Egy darabig kussoltam és akkor is számos kérdés megválaszolatlan maradt, szégyellem is magam, hogy nem segítettem akkor azoknak, akiket a 'szakma' (nehezen bírom ki mosolygás nélkül...) akkor picit cserben hagyott...
Köztük pont olyanokat is, akiknek amúgy igen nagy a szájuk/billentyűzetük.
Mert a legalapabb kérdéseket néha pont ők teszik fel, mosolyogtató, hogy mennyire nem értenek hozzá néha...
De ahogyan a való világban is, a virtuálisban is ilyen az eloszlás a 'tudósok' tekintetében... :(((

Na, viszlát! :P

[ Szerkesztve ]

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#21193) MurdR válasza Levente (#21192) üzenetére


MurdR
veterán

Nem az a baj, hogy segíteni próbálsz, hanem az, hogy vitába szállsz az emberekkel, ha esetleg nem ugyan azon a véleményen van mint Te.
Egyikünk sem szakmabeli, mindenki hobbiszinten (na jó, talán 1-2 ember kivételével...) van ebben a topicban, és úgy próbál segíteni a másiknak. Nem vagy egy hülye figura, csak sok belőled néha. Felbukkansz, és háborúésbéke méretű hszeket gyártasz.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#21194) lugosi válasza Levente (#21192) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nokia 2110-em nekem is volt, csodálatos volt az akkuja mire hozzám került (céges, más által levetett telefon), reggel csumára töltve lehúzva a töltőről, délután 6-7-re feladta, minimális használattal (akkori percdíjak ugye).
De azért szerettem, a kor színvonalán nem volt rossz telefon (1997 vége, 1998 eleje?).

(#21195) ricshard444


ricshard444
veterán

Még jó, hogy nem olvastam az elmúlt 2 napban a kommenteket, mert mindenhol az a szó van, hogy "akku".
Az még oké, hogy megosztjuk az üzemidőt, de így, hogy egész végig arról van szó vicc kategória.
És már megint 1 ember győzködi a többieket, mindig takarítás a vége, ha ő elkezd vitázni, tanulhatnátok már igazán.Nem tetszik amit ír, mert "kötözködik" /akár jogosan akár nem/? Akkor ne figyeljetek rá, és nincs 100 komment a rohadt akkuról.
Az új Rommal 6-8 óra kijelzőidőket nyomatok 30-50 óra készenléttel.

MurdR: Hiába nana, ez van, unalmas amit csinálnak egyesek

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#21196) MurdR válasza ricshard444 (#21195) üzenetére


MurdR
veterán

Nana...

Apropó akku. :D
Van valakinek tapasztalata az Ebayről beszerezhető dupla akkuval?

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#21197) MurdR válasza lugosi (#21194) üzenetére


MurdR
veterán

Nekem most is van 2db belőle ;]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#21198) nggabi válasza MurdR (#21197) üzenetére


nggabi
nagyúr

az egyiket kérem :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#21199) AliceWake válasza Parallaxis (#21182) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

+1
Én is így szoktam. Működik.

Non omnis moriar.

(#21200) Markizmark


Markizmark
addikt

Korábban szárnyra kapott egy hír, hogy a mekikben lesznek olyan asztalok amik képesek wireless tölteni az arra képes készülékeket. Szerintetek mennyire kacsa? Mennyit érhet egy fél órás töltés? :U Szerintem nem sokat.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.