Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) ollie válasza #24536576 (#550) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem az iPhone X gesztusaira gondol, mert ugye ott nincsenek gombok, de még a kijelzőn sem, így teljes egészében gesztusokkal kell vezérelni.

***

(#552) #24536576 válasza ollie (#551) üzenetére


#24536576
törölt tag

De az csak az X-re vonatkozik nem az iOs-re. Egyébként vannak droidra is gesztusvezérlős appok.

(#553) Tatu-1981 válasza ollie (#537) üzenetére


Tatu-1981
tag

Köszi, akkor ezek szerint a Note9 már tudja a WQHD-t legalább.

(#554) ollie válasza Tatu-1981 (#553) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Valószínűleg az S9 is, mert a belinkelt oldalon nincs is még felsorolva a Note9.

***

(#555) Titana


Titana
tag

Most olvasgatom a felhasználói kézikönyvet és nem találja a névjegyék importálását/importálását. Mi a fenve már ezt is tiltják az új rendszerben?

(#556) k810 válasza Titana (#555) üzenetére


k810
aktív tag

Mi a gond pontosan?

Névjegyzék, névjegyek kezelése, névjegyek importálása és exportálása.

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#557) gilfoyle válasza tylerddd (#549) üzenetére


gilfoyle
őstag

"Cinkes dolog, de én abban agyalok, hogy webshopól megrendelem és ha nem jön be, akkor 14 napon belül visszaküldöm..." valami komolyabb helyről rendeld, pl MM, ott nekem simán ment ugyanez.

(#558) Titana válasza ollie (#538) üzenetére


Titana
tag

Sajnos nagyon más lett a rendszer csomó minden másképpen van már.pl.hogy már az sincs hogy utónév /családnév legyenek beállíthatók. És a névjegyzék importálás/exportálás sincs. Bár lehet az is, hogy már nagyon belebonyolódtam a tanulmányozásba. :Y

(#559) Titana válasza k810 (#556) üzenetére


Titana
tag

Ilyet Te hol találtál, mert én bele megyek a névjegyzékbe és ott ilyen nincs, hogy névjegyek kezelése, az meg pláne nincs sajnos hogy névjegyek importálása és exportálása.
Pedig a három pöttyre fönt ráböktem de a felsorolásba ilyen nincs.
És ugye már az sincs hogy kiválaszthatom, hogy a sim kártyáról vagy a google vagy a telefonról válasszam ki hogy melyiket mutassa a névjegyzék.

[ Szerkesztve ]

(#560) ollie válasza Titana (#558) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Már hogyne lehetne családi és utónév?

***

(#561) k810 válasza Titana (#559) üzenetére


k810
aktív tag

Ahogy leírtam, nekem ott van. :U
A három pöttynél névjegyek kezelése és azon belül egy pont a névjegyek importálása.

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#562) Pioneer


Pioneer
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek megéri Note 8-ról Note9-re váltani?
Nincs problémám a jelenlegivel sem, csak a Note 9-nél csábító a nagyobb aksi.

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#563) Tatu-1981


Tatu-1981
tag

Telekomnál most adnak hozzá egy JDI Osmo Mobile 2-t. Szerintetek ezt el lehet adni értelmes áron? Megnéztem, újonnan 45 ezer, van pár használt 30-40 körül. De most, hogy ajándékba adják, és szerintem legtöbb embernek felesleges, attól félek, hogy 10 ezerért sem tudnám elpattintani, annyi eladó lesz.

Az esetleg várható, hogy valami másik akció lesz? Számomra is használható tartozékkal, vagy árengedménnyel?

(#564) ollie válasza Pioneer (#562) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Alapvetően ezek a különbségek:

+ nagyobb akku
+ kicsit nagyobb kijelző
+ BT-s S pen
+ nagyobb tárhely (128GB az alap)
+ gyorsabb SoC
+ valamivel jobb fényképek (+ fejlettebb kameraszoftver, jelzi, ha rossz lett egy kép), 960 FPS lassítás

Ha ezek számítanak, akkor igen, ha nem számítanak, akkor nyilván nem éri meg.

mod: nekem nem volt Note8-am, pont a kis akku miatt nem vettem meg, viszont volt S8+-om és S9+-om is, és még utóbbihoz képest is látom az előrelépést, bár nyilván nem egetverő (főleg az akku és az S pen ami megkülönbözteti az S9+-tól). Neked kell eldöntened, hogy megéri e váltanod.

[ Szerkesztve ]

***

(#565) Titana válasza ollie (#560) üzenetére


Titana
tag

Itt nem erre gondoltam, hanem régen volt olyan beállítás, hogy lehetett választani, hogy a névjegyzék hogy rendezze a neveket ha belemernél a névjegyzékbe, család vagy utónév.

(#566) ollie válasza Titana (#559) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Külön kell megnyitnod a contacts appot, ne a tárcsázóból tedd, és akkor ott lesz a menüpont. A tárcsázóból nem ugyanaz az app nyílik, ott egy egyszerűsített contacts van.

***

(#567) Pioneer válasza ollie (#564) üzenetére


Pioneer
senior tag

Köszi a gyors választ. :R

Teljesen elégedett vagyok a Note 8-al is, mindent tud amire nekem kell. Igazából még az aksia sem olyan vészes számomra (két naponta töltöm 30-40%-on). Inkább csak az újdonság varázsa csábít a Note 9-ben.

De lehet várok Karácsonyig, addigra az ára is esik egy kicsit. :)

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#568) ollie válasza Pioneer (#567) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, akkor tényleg nincs szükséged cserére. Én hardcore telefon használó vagyok, és hát még az S9+-t is simáén le tudtam meríteni késő délutánra, pedig az jobban bírja, mint a Note8. A Note9 szerencsére viszont lényegesen jobban bírja annál is.

***

(#569) Titana válasza k810 (#561) üzenetére


Titana
tag

Nekem csak ez van. Innen ha tovább megyek a beállításokba se tálalok olyat ami neked van

[ Szerkesztve ]

(#570) ollie válasza Titana (#569) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nyisd meg külön a Contacts appot, ne a tárcsázóból menj oda.

***

(#571) Titana válasza ollie (#566) üzenetére


Titana
tag

Bakker, tényleg, de f...sz vagyok. Miért tettek ezt igy külön, nem mindegy honnan mászik bele az ember?

Köszönöm szépen :R

(#572) Titana válasza k810 (#561) üzenetére


Titana
tag

Neked is köszönöm :R
Nagyon bele kell tanulnom újra az androidba megint.

[ Szerkesztve ]

(#573) ollie válasza Titana (#571) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Külön app a contacts, a tárcsázóból egy egyszerűsített verzió érhető el. És nem hiszem, hogy a te hibád lenne, hogy nem találtad meg, ez tényleg furcsa.

***

(#574) Titana válasza ollie (#573) üzenetére


Titana
tag

Az biztos, hogy ez nem jutott volna eszembe, hogy külön csak onnan tudom beállítani, úgy emlékszem ez régen nem így volt, na mindegy a lényeg, hogy megoldódott. Mégegyszer köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#575) k810 válasza ollie (#573) üzenetére


k810
aktív tag

Nem gondoltam, hogy más is ezt szívja meg, pedig csont ugyanebbe futottam bele pár hónapja más Samsungokon. Keresem, keresem. Ja, rossz helyen nincs. :DD

[ Szerkesztve ]

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#576) Titana válasza k810 (#575) üzenetére


Titana
tag

Az biztos, hogy nem kevés időm ment el ezzel.A kilenc éves unokám meg már tűkön ül, hogy mikor nézheti meg az új telómat, majd kikapja a kezemből, nem érti mit piszmogok ennyit, mikor régen ezzel nem volt gondom, megvettem az új telót pikk-pakk beállítottam és már tapizhatta is. :Y
Harc van a telefonért

[ Szerkesztve ]

(#577) Titana


Titana
tag

Esetleg ebben tud valaki segíteni? Be van állítva a hívó nevének kimondása és mégse mondja.

[ Szerkesztve ]

(#578) #24536576


#24536576
törölt tag

Most látom, hogy az automatikus fényerő tanul!? :D Valaki tudja, hogy ez miként működik? Sokszor előfordul, hogy alacsonyabb is elég lenne. Manuálisan kell pár napig állítani?

[ Szerkesztve ]

(#579) ollie válasza #24536576 (#578) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, manuálisan mindig utánaállítod, és megjegyzi, hogy milyen fényerőnél milyet szeretnél.

***

(#580) ollie válasza icecave (#484) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na, ma kipróbáltam a gyalogos navigációt, teljesen jól mutatja, hogy merre nézek, még úgy is, hogy nem kalibráltam semmit.

***

(#581) icecave válasza ollie (#580) üzenetére


icecave
nagyúr

Köszönöm! :R Ez remek hír.

(#582) guminyúl válasza #24536576 (#578) üzenetére


guminyúl
tag

Igen, ezt már az S8-am is tudja. :) Beállítja, ha nem tetszik neked, korrigálod, ő megjegyzi a beállítást és azt alkalmazza hasonló fényviszonyok mellett.

(#583) #24536576 válasza ollie (#579) üzenetére


#24536576
törölt tag

Köszönöm. Maximális fényerőt, hogy lehet? Mindig visszanyomja maxra...

(#582) guminyúl: Köszönöm neked is.

[ Szerkesztve ]

(#584) ollie válasza #24536576 (#583) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem tudom.

***

(#585) davidi


davidi
tag

Elvileg a telefonhoz jár 100 GB OneDrive tárhely 2 évre, nekem most sikerült beaktiválni.
(Telekomos előfizetéssel vettem)

http://tiszavolgyidavid.com, iPhone 13 Pro, Mac mini, MacBook Air M1

(#586) ollie válasza davidi (#585) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akárhogy veszed, jár hozzá.

***

(#587) sanyijedi


sanyijedi
őstag

na, nekem így alakult a második nap (2. feltöltés után)
2sim (voda+telekom), wifi + minimál navigáció

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#588) HUTCHDB válasza sanyijedi (#587) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

:U

Ez nem annyira fenyes...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#589) szilasz007 válasza davidi (#585) üzenetére


szilasz007
aktív tag

Na igen. Ebbe en is remenykedtem.
Anno az s7-hez is jart es persze szepen lejart.
Aztan most konstataltam, hogy ugyanahhoz a fiokhoz nem lehet hozzaadni.
Legalabbis azaktivalas utan minden valtozatlan :p

(#590) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Valaki kérdezte korábban, hogy milyen a sok HTC után.

Úgy érzem hogy nagyon is felnőtt a samu az utóbbi években, sehol a laggolás, akadás, lassulások. Összeszerelés minősége első osztályú. Szolid, nem csúszik annyira mint a HTC U11.

Azt hittem hiányozni fog az előlapi ujjlenyomat olvasó, de nem. Az intelligens arc + írisz nagyon jól működik, hamar megszoktam a vörös fényét. (infra?) Egyébként a hátsó ujjlenyomat szenzor is pont kézre esik nekem a jobb kéz mutató ujjal.

Nagyon közel van a kettő felület már, de még mindig azt mondanám hogy jobb a sense. Okosabb, átgondoltabb, letisztultabb. És ma az első note 9 nap után, mikor csak az volt nálam fogalmazódott meg bennem hogy a HTC még mindig verhetetlen out of the box élményben. Jobb a témázhatóság, illetve pár apróság hiánya még zavar de hosszú lenne össze szedni. Meg tényleg apróságokról van szó.

Úgy mondanám hogy a samut is fel lehet hozni a HTC szintjére, csak nagyon aprólékosan be kell állítani mindent, illetve pár extra app & widget kellhet hozzá.

Összességében amiért szeretem: Kijelző méret és minőség, nyoma sincs a régi amoled paráknak. Akku is sokkal jobban bírja mint az U11, kamera is kicsivel jobb. Tetszik a kijelző káva arány, szerintem amit most a Note 9 vagy U12 tud, annál nem kell több, az már nagyon a felhasználói élmény rovására menne, na meg noccsal soha nem vennék telefont. Hangszóró szépen szól, jack megléte kiváló. Alapból nem sokkal nagyobb mint az U11, viszont állandó tokkal már érezhetően.

Egyenlőre nagyon elégedetten használom, sense néha kicsit hiányzik, de tud kárpótolni érte. Kb fele program fele beállítás már átnyálazva.

Ami nem tetszik a Spigen fóliában hogy nem csak a toll, de az ujjad is nehezebben siklik rajta. Mondjuk kézmosás után, ha letöröltem mikroszálassal a kijelzőt, egyenesen elugrál az ujjam néha húzás közben. Nem annyira durván zavaró mint így vissza olvasva, de lehet lekerül...

Viszont reggelre valóban teljesen felsimult, minden víznyom tökéletesen és teljesen eltűnt.

[ Szerkesztve ]

(#591) Titana válasza #24536576 (#583) üzenetére


Titana
tag

Pont ezt akartam kérdezni én is, mert automata fényerőnél hiába próbáltam lejjebb venni a fényerejét vissza ugrott full fényerőre. Én lejjebb vettem ő visszatolta ezzel szórakoztam most az utcán. Néztem nagyokat, hogy mi a francot csinál ez a telefon , nehogy már ő dönti el, hogy, hogy használjam a fényerőt. :N ;]
És azért se engedte hogy úgy használjam ahogy én szeretném, kis genya. :F

(#592) erdosi válasza Titana (#591) üzenetére


erdosi
csendes tag

Napsütésnek közvetlen kitéve, automata módban mindig fullra fogja tolni a fényerőt.

(#593) Plazmacucci válasza davidi (#585) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ezt hogy kell? Beléptem de nem dobta fel.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#594) Gergőke88 válasza sanyijedi (#587) üzenetére


Gergőke88
addikt

?
Ez nagyon gyengusz... többiek mit tapasztalatok?

(#595) erdosi válasza Gergőke88 (#594) üzenetére


erdosi
csendes tag

Nekem ez a mai:

Kb. 1 óra Fortnite, 1 óra Waze, 1 óra Chrome, kb. 5 óra SOT. Sync ON egész nap, wifi/mobilnet felváltva, 5 mail cím folyamatos push szinkron, és még 25% van az akksiból. Ki vagyok békülve vele, és mintha napról napra jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#596) ollie válasza Gergőke88 (#594) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én most 3:40 óránál tartok, még 47% van, és többnyire játszottam a telefonon. Kifejezetten jó a SoT, jóval átlag feletti.

***

(#597) HUTCHDB válasza ollie (#596) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ez mar prima!

Nekem s9 plus-szon talan ma volt a legjobb kijelzoidom, 1 nap 6 ora keszenlet mellett, eppen meg lett a 7 ora SOT, de ez is elmarad a note 9-tol.

Amit korabban irtal az s9/s9 plus topikban azt csak alatamasztani tudom, vagyis nagyon sok mulik azon, hogy wifi-n, vagy mobilneten log az ember.
Most is ugy sikerult osszehoznom a fentebb emlitett kijelzoidot, hogy a jo resze wifi alatt volt.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#598) #24536576 válasza HUTCHDB (#597) üzenetére


#24536576
törölt tag

Az az érdekes, hogy a Note7-nél ez nem volt ennyire drasztikus... Kb megfeleződik a készenléti/sot mobilneten.

(#599) sanyijedi válasza Gergőke88 (#594) üzenetére


sanyijedi
őstag

nekem mindig sikerul negativ rekordot dontenem :D
amugy ebben sok volt a keszenlet, ejjel is merult vagy 8 szazalekot

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#600) icecave válasza ollie (#596) üzenetére


icecave
nagyúr

AOD-ot használod?

Még mindig gyűjtöm az infót, mondig is iPhone-os voltam, kis droid kitérőkkel, legutóbb Note 8-ról mentem X-re, leginkább a Note 8 gyenge üzemideje és a mono hangszóró miatt. Most mindkettő javítva lett, lehet váltani kellene vissza. Persze akkor kellene az új galaxy watch is, de azt nem nagyon látok még. iPhone-hoz is használok watch-ot. Nem is az értesítések és egyebek miatt kell,hanem a sporthoz, de ahogy nézem, lehet Galaxy watch még jobb is lenne, mint az Apple megoldása.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.