Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Kurva nagy drog lehet ez a fortnite ha már privátban is ezzel csesztetnek.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#902) gyuri81 válasza petertoth10 (#897) üzenetére


gyuri81
veterán

Ez amolyan Pokémon 2.0? Vagy mi??? :DDD

bendegúzz: Ez a fényszivárgás már a Note 8-nál illetve az S8-nál is megvolt. Komolyan azt gondolod, hogy fognak épkézláb választ adni rá??? HA akkora nagy hiba lenne, akkor léptek volna már valamit jóval korábban...Tojnak rá magasról, hidd el...

[ Szerkesztve ]

Eladó új, bontatlan Samsung Galaxy S24 Ultra 12/512GB https://bit.ly/4aEqC1v

(#903) Titana válasza gyuri81 (#902) üzenetére


Titana
tag

Nekem tegnap előtt cserélték a telefont, mert nagyon durva volt a fényszivárgás, kettőt felbontottak azoknál sokkal kevesebb volt aztán kértem, hogy még egyet bontsunk annál már szinte nem is volt, ezért azt elhoztam, ha az se lett volna jó vissza kértem volna a lóvét, amit vissza is adtak volna. Igazából nem szívesen váltam volna meg a telefontól, örülök, hogy ez már szinte tökéletes. Az akkumlátor meg egy töltés után szerintem nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#904) gyuri81 válasza Titana (#903) üzenetére


gyuri81
veterán

Tudom, olvasom rendszeresen a topic-ot :)

Eladó új, bontatlan Samsung Galaxy S24 Ultra 12/512GB https://bit.ly/4aEqC1v

(#905) seger válasza Titana (#903) üzenetére


seger
addikt

Hol vetted?

(#906) #24536576 válasza Plazmacucci (#901) üzenetére


#24536576
törölt tag

Innen üzenem, hogy én már "elajándékoztam". :D De legalább raknák offba...

(#907) HaliGab23 válasza gyuri81 (#902) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Szerintem sem fog a Samsung semmit írni, hiszen azzal csak még jobban erre irányítaná a figyelmet.

Csak itt a fórumot olvasva elég sokan viszik vissza az előrendelt Note 9-et.
Gondolom más országokban is hasonló lehet a helyzet, vagy a selejtet ide tolták ki, ahol akkora balhé úgysem lesz miatta, mint pl. egy USA-ban.

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#908) #24536576 válasza Titana (#903) üzenetére


#24536576
törölt tag

Én is megnézem, nem vettem észre, hogy bárhol is szivárogna a fény... Az üveglap és a fém keret közé pedig egy tinédzser hangya pömpölője lába se férne be. :D

(#909) newman8929 válasza HaliGab23 (#907) üzenetére


newman8929
tag

Nekem hivatalosan reagált a Samsung. Most a Telekomra várok...Akkor most mi van?

[ Szerkesztve ]

(#910) sanyijedi


sanyijedi
őstag

állásban éjszaka kinek mennyit merül a telefon?
nekem ugyan annyi mint note8. 2sim, wifi (ugyan úgy mint nappal, semmit nem kapcsolok le külön) 7-8% lemegy..

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#911) seger válasza newman8929 (#909) üzenetére


seger
addikt

Kíváncsi vagyok a menetére. Telekom odarendeli a csere készüléket, és bemész cserélik, vagy futár viszi és adod a kezébe a régit?

(#912) HaliGab23 válasza HaliGab23 (#907) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Na megnéztem nagyítóval, ahol fényt látni oldalt, olyan, mintha a kijelzőn lenne egy réteg, ami század millimétert feljött. Az világít, mint az optikai szálas lámpa (páran írtátok is fent).

Vagy üvegvágási (?) hiba, vagy valami réteg/bevonat hiba.

Sőt nálam is látszik, mintha valami gumiszerű anyag lenne ott bent, de csak azon a részen, ahol világít, lehet, hogy amiatt sérült ott a kijelző széle, az tolta fel a réteget/bevonatot.

Sőt még akár azt is rá lehetne fogni, hogy gyártás után szétszedték, és ahogy végighúzták ott a "stanckést", az okozza a hibát! És azért van ott a gumiszerű anyag is, mikor újra összerakták nyomtak oda kicsit...

[ Szerkesztve ]

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#913) Silent77


Silent77
veterán

Felhívtam a SES-t.
Még jobban felbactak. :(((
Lényeg, hogy nincs is nekik olyan amibe benne van, kolléga szabadságon aki ezzel foglalkozik.
A kedves hölgy mondata érdekes volt: " Gondolhattam volna, hogy ennyiért nem jár hozzá infra." :Y
Hirtelen köpni nyelni nem tudtam.
Abba maradtunk, mivel nincs illetékes, írok egy levelet...

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#914) newman8929 válasza seger (#911) üzenetére


newman8929
tag

Még nem tudom. De addig biztos ki nem adom a kezemből, míg nem kapok egy normálisat.

(#915) seger válasza newman8929 (#909) üzenetére


seger
addikt

Telekom nem fogja cserélni. Nekem azt mondták vigyem vissza, visszaküldik és ha sztornózták, rendelhetek másikat. Cserélni csak 72órán belül cserélnek. Írok a samsungnak! Kíváncsi vagyok neked cserélik-e...
Mindenképpen írd meg!

(#916) newman8929 válasza seger (#915) üzenetére


newman8929
tag

Benne vagyok a 72 órában. ;)

(#917) seger válasza newman8929 (#916) üzenetére


seger
addikt

Az más. En 24-én vettem át.. de samu azt mondra cseréltessem 14 napon belül....

(#918) Titana válasza seger (#905) üzenetére


Titana
tag

Samsung hivatalos bolt, KÖKI SES.

(#919) Titana


Titana
tag

Mindegyiknél egy vékony papír befér a keret és az üveg közé, azt mondják mind ilyen már S7-S8-tól.
Azért ez elég gáz szerintem

(#920) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Én csak a Mate 10 Pro üzem idejét sírom vissza, amúgy az a telefon sajnos fasorban sincs N9-el.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#921) erdosi


erdosi
csendes tag

Azt azért figyelembe kell venni, hogy egy átlagos papírlap vastagsága 0.1 milliméter, azaz egy tized milliméter. Tegye fel a kezét, aki tisztában van vele, hogy ez pontosan mennyi is a valóságban (~1db hajszál vastagsága).

Mivel fém és üveg kapcsolatáról van szó, a két különböző anyagnak eltérő a hőtágulása is. Szerintem hasonló ragasztóval ragasztják össze őket, mint amit az autóiparban használnak a szélvédők ragasztására. Erősen rögzít, de soha nem keményedik meg teljesen, mivel szükség van a rugalmasságra a hőtágulás miatt.

Ha ez a kis rés nem lenne ott, nagy hőmérséklet változásoknál lehet olyan feszültség keletkezne az üvegben, hogy magától berepedne. Ráadásul itt ívelt üvegről van szó, ez talán még érzékenyebb.

(#922) Teal'C válasza erdosi (#921) üzenetére


Teal'C
addikt

Én veled vagyok, de akkor most az tegye fel a kezét aki elfogagja az értelmes magyarázatot :DDD

Mellesleg a fény csak azért van mert a hajlított üveg pont így töri a fényt a kijelzőből és az megjelenik az üveg szélén ez tiszta fizika.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#923) FőDudu


FőDudu
addikt

Sziasztok!

Lenne par hasznalati kerdesem:

- van-e ra mukodo hivas rogzito alkalmazas?
Regota felveszem az osszes hivasomat - jo lenne az uj telefonon is ez a funkcio.
- fortnite megy rajta TV-re kirakva?
Fiam megorul erte - de nem akarok konzolt venni emiatt.
Androidos TV es hozza valo USB-s kontroller van, arra gondoltam kirakom neki Chromecasttal es kontrollert dugok a telefonra OTG kabellel.
- fenyero: napon rendesen lathato?

Koszi!

FőDudu

(#924) newman8929 válasza Teal'C (#922) üzenetére


newman8929
tag

Én elfogadom, csak valami hivatalos magyarázatot várok a Samsungtól rá. Tudom, hogy ettől még nincs baja, de azért egy ilyen árú készüléktől nem ez az elvárt. Ha azt mondják, ez van...belenyugszom, de ha felajánlják a cserét (72 órán belül vagyok) nem fogom vissza utasítani, persze csak ha a csere készülék hibátlan.

(#925) sanyijedi válasza FőDudu (#923) üzenetére


sanyijedi
őstag

1. ACR tökéletesen működik rajta
2. nem tudom
3. igen, felhúzza maximumra a fényerőt (sőt még azon felül is teker rajta amit kézzel nem lehet beállítani) és tökéletesen látható.

(#926) Troyci
világító fólia? hol vetted rá? külön tölteni kell?! :DD ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#926) erdosi válasza Teal'C (#922) üzenetére


erdosi
csendes tag

A fényszivárgós dolog részemről le van zárva. Az Amoled működéséből adódóan lehetetlen, hogy a kijelző alól fény jöjjön ki, ráadásul a készülék IP68-at nem puszira kapott. Ahogy te is írod, ez egy fizikai jelenség, mivel ott nincs festve az üveg.

Az alábbi képen szintén ez a jelenség látható egy Note9-re helyezett fólia előadásában.

(#927) Peterzon94 válasza erdosi (#926) üzenetére


Peterzon94
tag

+1 :K

(#928) Teal'C válasza newman8929 (#924) üzenetére


Teal'C
addikt

De erről nincs mit nyilatkozni ez nem hiba, ez egy fizikai jelenség. 2 dolgot tehetnének az 1ik hogy lefestik minden kijelző élét feketére a 2dik hogy gumiperemet raknak a kijelző meg a keret közé de az elég szarulnézne ki és akkor azért puffogna mindenki. egyszerűen ki tudod próbálni csinálsz egy képet paint al ami fekete fehér sávokat tartalmaz keresztben kb 2 cm szélességbenés azt mozgatod a képernyőn fel és le meglátod a fény mindíg a fehér résznél jelenik meg.

Amúgy az hogy kinek jobban kinek kevésbé látszik az igazábol század mm eltéréseken múlik ennyi.

[/ L]

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#929) LoGeN90 válasza erdosi (#926) üzenetére


LoGeN90
aktív tag

Kösz Troyci, a részletes és elfogadható magyarázatot, teljesen logikus amit írsz. Tényleg csak 1 facebook poszt kéne a Samsungtól, hogy gyerekek, üveg, fém, hőtágulás, ezt így lehet megoldani. :B

Hlei11: Kösz, neked is!

[ Szerkesztve ]

(#930) newman8929 válasza Teal'C (#928) üzenetére


newman8929
tag

Elhiszem, felfogtam, hogy csak a festés hiányzik. No de ilyen árért, ki nem várna el tökéletes készüléket?? Mellesleg, a Samsungtol kapott levél után, (feljebb olvasható) miért ne várjak el cserét?

(#931) newman8929 válasza LoGeN90 (#929) üzenetére


newman8929
tag

+1!!!!!

(#932) Tatu-1981


Tatu-1981
tag

Sokan írjátok, hogy 3 napon belül visszavittétek, kicseréltettétek a telefont a fény szivárgás miatt. Ilyenkor mi lesz a visszavitt telefonokkal? A kereskedő visszaadja a Samsungnak? Vagy odaadják a követező vevőnek?
Ha én például most bemennék, akkor jó eséllyel egy valaki által már visszavitt példányt kapnék? Vagy az 5 kibontottból azt, amelyiken legjobban látszik a hiba?

(#933) FőDudu válasza sanyijedi (#925) üzenetére


FőDudu
addikt

Koszi!

FőDudu

(#934) #82022144 válasza erdosi (#921) üzenetére


#82022144
törölt tag

Koszonom, Hiei11 neked is! Megnyugtattatok, S8am is ilyen volt, ez is ilyen vizallosag mindegyiknel tesztelve innentol fogva mar nem aggadok, hanem vegre elkezdem elvezni es hasznalni! :R

(#935) Teal'C válasza newman8929 (#930) üzenetére


Teal'C
addikt

Tudod én egy alkalmazottat sem akarok bántani de ha az eladónak nincs ennyi esze hogy tudja mitől van ez a jelenség ráadásul már azóta hogy hajlított kijelző létezik merthát ez nem újkeletű dolog na addig lehet ezt cseréltetni.

Ha a Samsung lenyilatkozza hogy ez nem hiba akkor többé nem cserélik ki. Ha meg nem mond semmit akkor igazából az eladóra van bízva hogy beküldi-e a szervízbe, de ha ott is ilyen okos emberek vannak akkor még szét is szedik a telódat majd újraragasztják és visszakapod az miért is lenne jó, max a fény nem fog szivárogni vagy kevésbé de lehet hogy beázik. Persze ez a 3napos és 14 napos dologra nem vonatkozik ot csere és kész.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#936) Teal'C válasza Tatu-1981 (#932) üzenetére


Teal'C
addikt

Azokat a samunak küldik vissza (TMX) amin nincs gyári fólia gondolom nem vennéd át,ennyire senki sem balga. amit csak felnyitottak de nem szedték le a fóliát valszeg egyszer be lett kapcsolva de ismétlem ez nem hiba aki nem tudja elfogadni az ne vegyen ilyen tipusú készüléket.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#937) beteg


beteg
őstag

Nem tudom, én milyen példányt fogtam ki, lehet, hogy hamisítvány, de nálam fényszivárgás nulla, a leg tökéletesebb az illesztés, az aksija viszont egy nagy rakás szar. Nem hogy két napot nem bír erős használat mellett, de még annyit sem, mint a korábbi S9+ om. :(

Csak futni kell!

(#938) Teal'C válasza beteg (#937) üzenetére


Teal'C
addikt

Csináltál fr-t az első bekapcsoláskor, ha nem akkor csinálj. Van hogy beakad valami gyárilag.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#939) kchris78 válasza Titana (#903) üzenetére


kchris78
veterán

azért akárhogy is én most is meglepődtem hogy ha levonom a 3:30 perc SOT-ot (hacsak nem max fényerőn volt), 39 óra álláshoz sok ez a merülés. Főleg hogy 4000mAh-s az akksi. Akár mennyit is bűvészkedik az Android alapvető process futtatási dolgok miatt ez mindig is jó szr lesz... Főleg hogy írta valaki hogy egy éjszaka 7-8%-ot lemegy? mikor hozzá sincs nyúlva? Az nagyon sok...

(#940) ForRedGlory válasza Plazmacucci (#920) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Mi van? :U Volt M10 Pro telefonom, nem birt tobbet...

[link]

Bar ez P20 Pro, de az kb Mate 10 Pro... Megnezheted GSMArenan, ott van teszt. A Mate obban birja a bongeszesr, a Nite jobban birja a videozast, beszelgetesi idoben meg kilometerekkel jobb a Note.

[ Szerkesztve ]

(#941) beteg válasza Teal'C (#938) üzenetére


beteg
őstag

Megpróbálom. Köszi!

Csak futni kell!

(#942) ForRedGlory válasza Silent77 (#913) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Az nem rossz, szerintem vidd be es felteszik neked a sajat lampacskajukkal. :D

(#943) Plazmacucci válasza kchris78 (#939) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Pedig az Samsung viszonylatban nem sok. Nekem az összes S és Note így merült. Ahogy fentebb is írtam, a Mate 10-hez képest viszont sehol nincs.

Nekem az always on 4-8 százalékot harap az akksiban készenléti időtől függően. Ez elég pazarló szerintem. Valamint 2/5 térerő mellett nekem merül mint a disznó. Aki 5-6 kijelző órát összehoz az nyilván folyamatosan nyomja, azt így bármelyik mobil hozza. Én tojok az üzemidőre, most két naponta vagy egy nap tizenkét óránként töltöm, olyan mindegy...

(#940) ForRedGlory
Na most akkor melyik telefonod volt tulajdonképpen? :U
Egyik napról a másikra cseréltem le a Mate 10-et erre, totál hidegen hagy mit írnak a neten. Az nem merül így készenlétben, ha hiszed ha nem.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#944) Silent77 válasza ForRedGlory (#942) üzenetére


Silent77
veterán

Azért nem utazok. :)
Inkább küldjék amit rendeltem, igaz olyan meg nincs náluk...

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#945) icecave


icecave
nagyúr

Voltam újra megnyomkodni a Note 9-et, ismét kár volt, nagyon tetszik. Mint írtam, Note 8-at is szerettem, de az azért belaggolt néha, itt amit csak tudtam ráküldtem, de nem laggolt be. Hozzá castlakoztattam a BT fülesem, de nekem %-ot cask a csatlakoztatás pillanatában írt, utána már csak annyit mutatott , hogy az akkumulátor töltöttsége "magas". Köszike, sokat segítettél :D

Ettől az akku dologtól még mindig parázok, Note 8 nagyon nem bírt ki egy napot, főleg, mert munkaheylen ki is kellett kapcsolni a 4g/VOLTE-t, mert nagyon merült. Félek, 9-es se volna sokkal jobb, fene tudja. A hangja remek, sőt, bt-on átjövő hang nekem sokkal dinamikusabb, mint X esetében.

(#946) ForRedGlory válasza icecave (#945) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Iphone telefonokban a kekfogat hagyjuk, koroket ver ra hangzasban a Note 9, plusz az androidok 90%-a, mivel a szifon meg egy szutyok aptx-et sem tud. :D

(#947) kchris78 válasza ForRedGlory (#946) üzenetére


kchris78
veterán

ha az ember rendes élvezhető hangzást akar akkor még mindig a jack az alap - még az aptX HD is csak 576kbit/s átvitellel rendelkezik 4:1 tömörítéssel. A sima apt 3xx kbit még szarabb hangzással...

(#948) HUTCHDB válasza icecave (#945) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nekem s9 plus van, az is sokkal, sokkal jobban birja akkuban, mint anno a note 8.
A note 9 meg ugye meg jobb akkuidoben, mint az s9 plus.
Lagg a note 8-nal volt, de az s9 plus-nal nincs, sot a memoriakezeles is jobb a note 8-tol az uj szeriakban, szinte soha nem vettem eszre az alkalmazasok ujratolteset.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#949) ForRedGlory válasza kchris78 (#947) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Jol felfogtad a lenyeget (ja...NEM), de segitek: bluetoothon LDAC mellett mar sokkal elvezhetobb a zene... persze olyan fejhallgato kell hozza.

Hulyeseg, hogy kell a jack. :U

Nem azt irtam, hogy az aptx jo... ertelmezz eloszor. Azr irtam, hogy szutyok aptx... :U

[ Szerkesztve ]

(#950) Anulu79 válasza icecave (#945) üzenetére


Anulu79
addikt

Üzemidőben a Note 9 tuti megveri a Note 8-at nem kell félni. Elég csak rénézni az aksira. Igaz egyiket sem használtam még de a tesztek és az adatok ezt támasztják alá. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.