Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) kovacss72 válasza Pityu. (#2850) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Így korrekt, ahogy leírtad.

(#2852) chilivili


chilivili
újonc

Sziasztok!
Amikor valakivel telefonálok, nem kapok jelzést az ezalatt bejövő hívásokról. Sem a beszélgetés alatt, sem utána nincs értesítés,hang,bármi. Volt, aki mindkét számomat próbálta hívni ilyen esetben ( ugyanis dual sim-es telefont használok), mégsem tudtam róla, csak amikor legközelebb említette, hogy vagy 5-ször hívott, vagy más sms-t írt, hogy hiába próbált hívni. Ez elég kellemetlen, főleg mert időnként órákat beszélgetek egy-egy barátnőmmel.
Tudnátok segíteni, hogy lehetne beállítani az értesítést ?
Előre is köszi!
:R

(#2853) Ági22


Ági22
újonc

Sziasztok!
Én egy dual simes készülékkel rendelkezem és az lenne a kérdésem,hogy akinek szintén ilyen a telefonja vagy akár az 1 kártyás verziója van,milyen származású az akksija?Kínai vagy vietnámi?Melyik a jobb?Előre is köszönöm a választ!

(#2854) Rick3D


Rick3D
senior tag

Sziasztok !

Erre valaki ?

(#2855) moordavid válasza Rick3D (#2854) üzenetére


moordavid
aktív tag

Én úgy tudom, hogy a készülék nem támogatja a vezetéknélküli töltést.

"Like tears in rain."

(#2856) moordavid válasza chilivili (#2852) üzenetére


moordavid
aktív tag

Kevesebb beszélgetés, vagy másik telefon :-) A telefon ledobja a hálózatról a nem aktív sim kártyát amikor a másikon beszélsz.

"Like tears in rain."

(#2857) Pityu. válasza Ági22 (#2853) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szerintem made in china a kép alapján

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2858) Pityu. válasza Pityu. (#2857) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ebben a tesztben is made in china

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2859) Vyndree válasza Ági22 (#2853) üzenetére


Vyndree
őstag

Az enyémben Japán gyártmány, Vietnámban összeszerelve.


https://www.imgdumper.nl/uploads9/5ac3c346a7176/5ac3c346919a8-zzZZzz999.jpg

(#2860) Donki Hóte válasza chilivili (#2852) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ez nem J5 specifikus kérdés, de még csak nem is dual sim kérdés, hanem szolgáltató és beállítás kérdése.

Nekem a Vodafone mindig küld SMS-t, ha foglalt voltam amikor hívtak (attól függetlenül, hogy azért voltam foglalt, mert az adott számon beszéltem, vagy azért voltam foglalt, mert a másik kártyán beszéltem és ezért le volt a Vodás kártyám választva a hálózatról).

A Telekom viszont nem küld SMS-t, ha a Telekomos kártyám volt foglalt :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#2861) szita.erno


szita.erno
aktív tag

Segítséget szeretnék kérni. J5 2016 Duos ra hogy tudom az Oero 8 cat felteni. Le tudná írni valaki és linkelni hogy mit töltsek le hozzá.

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#2862) Pityu. válasza Vyndree (#2859) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Enyém is ilyen egy sim kártyás :) csak nem volt kedvem, lehántani róla a külön védőburkot amiben van,hogy megnézzem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2863) Pityu. válasza Vyndree (#2859) üzenetére


Pityu.
nagyúr

,Egyébként most már elgondolkodtató,hogy melyik a gyári akkumulátor vagyis az enyémben is a gyári van de más mintával.Van made in china a tesztekben amit belinkeltem,a tied made in japan/vietnam de egyiknek se olyan a mintája mint ami az enyémben van pl

Valaki meg linkelte az állítólag eredeti gyári akkumulátort amire meg szint úgy made in china van írva [link]

Én meg találtam jó áron aksit és ez meg tök úgy néz ki mint az enyémben van,pedig az enyémben gyári aksi van.
Szóval én össze zavarodtam.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2864) Vyndree válasza szita.erno (#2861) üzenetére


Vyndree
őstag

Úgy olvastam a Orieo a J5 2017-re fog kijönni, a 2016-osra nem.
Főzött ROM-ot feltehetsz saját felelősségre.

(#2865) szita.erno válasza Vyndree (#2864) üzenetére


szita.erno
aktív tag

Nem tudom menyire stabil a főzött rom . Használ valaki J5 Duos on? :F

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#2866) jani4454 válasza Vyndree (#2859) üzenetére


jani4454
tag

Fából vaskarika...

(#2867) kovacss72 válasza szita.erno (#2865) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Még ezen a spec. fórumon sem merült fel soha, hogy szükség lenne főzött romra. Jól optimalizált a rendszer. Annó az S2 -n volt értelme mókolni, ezen nem érzem szükségét.

(#2868) szita.erno válasza kovacss72 (#2867) üzenetére


szita.erno
aktív tag

Köszönöm a választ! :R

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#2869) kovacss72 válasza szita.erno (#2868) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Szívesen!

(#2870) Rick3D


Rick3D
senior tag

Hogyan tudom beállítani a kijelző kikapcsolását ? Szeretném bizonyos időközönként ha soha nem kapcsolna ki ,baromi idegesítő hogy újra és újra fel kell oldanom. A beállítások menüben 10p a max.

(#2871) Rick3D válasza Rick3D (#2870) üzenetére


Rick3D
senior tag

(#2872) Donki Hóte válasza Rick3D (#2871) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Biztosan jó linket tettél be? Az általad linkelt videóban teljesen másról van szó, nem a képernyő kikapcsolásának megakadályozásáról :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#2873) Rick3D válasza Donki Hóte (#2872) üzenetére


Rick3D
senior tag

Valóban , igazad van. Sietségemben rossz linket másoltam.

Ezt a programot érdemes letölteni : No Screen off. Teszteltem és csak rá kell nyomni , barom egyszerű a használata. Google play-en megtalálod.

(#2874) looser


looser
addikt

Érdekességképp fel lehet tenni, ha kijön a főzött Oreo, de mivel hivatalosan nincs biztosítva, hogy jönnek rá javítások, ezért biztonsági szempontból nem ajánlott.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#2875) mcs


mcs
veterán

1-2 pici sérüléssel, és hátralévő 1 év garival mennyit érhet aprón a J5 2016?

[ Szerkesztve ]

(#2876) szita.erno válasza mcs (#2875) üzenetére


szita.erno
aktív tag

25.ezer körül mennek. :K

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#2877) mcs válasza szita.erno (#2876) üzenetére


mcs
veterán

Hát jó. 30 ezer bukást nem ér nekem egy J5 2017. :D

(#2878) Sanyi.mTs válasza mcs (#2877) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

nem bukás az. havi 2500-ért használtad :DDD

(#2879) mcs válasza Sanyi.mTs (#2878) üzenetére


mcs
veterán

Madarasban volt 54990, aztán egy kicsit vonzott. Talán legközelebb egy sós kifli áráért. :DDD

(#2880) Pityu. válasza mcs (#2877) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem pl azért nem tetszik a j5 2017 mert pl aksi csere nuku,csak szervizben,meg szerintem annyival többet nem ér a teló.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2881) szita.erno válasza Pityu. (#2880) üzenetére


szita.erno
aktív tag

Nekem volt J5 2017 Duos mobilom. De a J5 2016 Duos jobban bejön nekem. Akku miatt is, hogy cserélhető. Végül is a J5 2017 sem volt gond, mert minden téren hozta a vártat. De nem bántam meg hogy J5 2016 ra lecseréltem. :DD

[ Szerkesztve ]

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#2882) Vyndree válasza szita.erno (#2881) üzenetére


Vyndree
őstag

Mitől jobb a 2016-os?
Ujjlenyomat olvasó és a 8 magos proci nem hiányzik?

(#2883) Pityu. válasza Vyndree (#2882) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Mi a francnak az a hülye ujjlenyomat olvasó?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2884) szita.erno válasza Vyndree (#2882) üzenetére


szita.erno
aktív tag

Ujjlenyomat olvasó nem igen mükődőt rajta. 20.alkalomból jó ha kétszer fel oldott! Hiába nyolc magos, a 2016-os is gyors. Nem igen vettem észre rajta különbséget.

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#2885) T0mcs válasza Vyndree (#2882) üzenetére


T0mcs
tag

Magok számától nem függ a sebesség... :)
Ez csak marketing.

(#2886) Rick3D


Rick3D
senior tag

Mekkora a max microSD kártya amit rakhatok bele ?

(#2887) szita.erno válasza Rick3D (#2886) üzenetére


szita.erno
aktív tag

Én egy 128.GB os kártyát használok benne. :K

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#2888) Rick3D válasza szita.erno (#2887) üzenetére


Rick3D
senior tag

2 éven át húztam csak az alappal olyan 4gb ami maradt szabadon , muszáj lesz beszereznem egyet :DDD

(#2889) Vyndree válasza szita.erno (#2884) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem akarok érvelni a 2017-es mellett, de nem csak ennyiről van szó.
Nálam hibátlanul működik az ujjlenyomat olvasó 10/10, ha valamiért mégsem mert pl.nedves a kezem, akkor feloldom az eddig megszokott "hagyományos módon", ahogy a 2016 tulajok minden alkalommal teszik.

Nem tudom a magokat mennyire használják ki az alkalmazások, vagy az alap működésben érezhető lenne, de nálam a 2017-es gyorsabbnak tűnik. Azért a 4 mag 1,2GHz és a 8 mag 1,6GHz nem hiszem hogy ugyanolyan teljesítményt nyújtana és csak marketing lenne az órajel. Játékoknál megérezni, no meg a grafikai processzora is jobb valamelyest.

Az akkuját ugyan nem lehet cserélni, de mást nem tudok felhozni vele szemben, már ha ez hátrány, mert a 2016-osban se cseréltem még egyszer sem. :)

A kamerája is jobb főleg sötétben az f1,7.fényerősség miatt. Ehhez megközelítően hasonló képet nem tudtam a 2016-ossal készíteni, pedig mind a két telóval próbálkoztam: Milánó felett repülve

Az előlapi kamerája is 13MP-es, továbbá elvileg megkapja a gyári Oreo-t (8-as android) is a 2017-es, ami majd mellette fog szólni, a 2016-osnak szerintem a 7.1.1 a vége.

A Screen mirroring viszont tény hogy hiányzik a 2016-osból, sokszor teszek ki otthon és a munkahelyen TV-re videókat, képeket, vagy azon hallgatunk zenét. Autóban is ki lehet tenni a kijelzőre mondjuk a navigációt és nem kell autóstartó, vagy az ablakba kibiggyeszteni.

Még biztos lehetne sorolni a két készülék közötti különbséget, Természetesen nem kötelező váltani, nem erről van szó és vannak ennél sokkal jobb típusok is amik nagyobb előrelépést jelentenek, de azért majd minden területen érezni változást pozitív irányba jó néhány új szolgáltatással.

(#2890) szita.erno válasza Vyndree (#2889) üzenetére


szita.erno
aktív tag

Az ujjlenyomat olvasó nálam egy idő után már nem mükődöt. Persze más a két készülék. A 2017.es fém hátlapja van, és jól is néz ki. Sebeségbe nem azt mondtam hogy nincs különbség! De annyira nem érezhető! A 2017.más dizájn. Nekem annyira nem jött be, de ahány ember annyi vélemény. :Y

'Tiszteld őseidet, mert rajtok keresztül nyertél életet és örököltél Istent és Hazát."

(#2891) Pityu. válasza Vyndree (#2889) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát nem tudom,szerintem nem nagy a két telefon kamerája között a különbség annyira,ha azt nézzük az f1,7 és az f1,9 között nincs akkora különbség mint mondjuk egy f1,8 vagy egy f,2,8 as rekeszérték között.Igaz én éjszaka még annyira nem fotóztam,max próbáltam vakuval de én külső appokat használok mert a beépítette egy fos én pozitívan csalódtam a 2016 os kamerájában,igaz kérdés az is ki mennyire konyít a fotózáshoz mert hiába a gép ha nincs hozzáértő.Nekem meg mondjuk nem befolyásoló tényező a játék,mivel én pl nem játszok telefonon azt inkább pc szoktam ha néha játszok.Egyébként az előlapi kamerája mintha egy hangyányival jobb lenne a 2017 esnek,de úgy látom te is bedőltél kicsit a marketingnek,mert a megapixel semmit sem jelent,ehet neked 40 megapixeled is egy körömnyi érzékelővel.

#szita.erno

Nem azt mondom,hogy a 2017 rosszul néz ki,bár képen nem az igazi de mikor a múltkor volt élőben a kezemben ,elég pofás de szerintem a 2016 formája sokkal szebb.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#2892) Pityesz78


Pityesz78
tag

Sziasztok, az történt, h a telefon kihangosított állapotban elkezdett valamiért vízhangozni. Beállításokban keresgélve semmit sem találtam erre vonatkozóan. Vízhangzik a telefonbeszélgetés a youtube, a spotify, szóval minden...

Ötleteket tudnátok adni mi lehet a gond és az orvoslat?

köszi

(#2893) Sanyi.mTs válasza Pityesz78 (#2892) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Vidd szervizbe.

(#2894) jani4454 válasza Pityesz78 (#2892) üzenetére


jani4454
tag

...És nem ázott be? (vízhang)

[ Szerkesztve ]

(#2895) Kin Tan Te


Kin Tan Te
tag

Sziasztok!

Átolvastam ismét a telefon leírását (topic-indító cikket), és azt találtam benne, hogy a telefon képes hangvezérlés és hanghívás kezelésére. Ezt a feature-t valóban elő lehet csalni a készülékből és ha igen, hogyan?

Köszönöm,
Kin

(#2896) Kin Tan Te


Kin Tan Te
tag

Sziasztok ismét!

Utánanéztem és más leírásban sehol nem találtam ezt a beállítási lehetőséget. ( hanghívás).
Ebből a tényből illetve a válaszdömpingből kiindulva elírás lehet.

Kin

(#2897) Hieronymus válasza Kin Tan Te (#2896) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Tulajdonképpen képes, csak nem magyarul.

Az "OK Google" hangvezérlés lehetősségét lehet használni. Én kocsiban használom, Android Auto rendszeren keresztül. Angolul, németül. ... nyelven menni fog a dolog, csak a telefont a kívánt nyelvre kell átállítani. Utána engedélyezni lehet az OK Google hangfigyelést.
A használata izgalmas. Van amikor a rádió hangjára indul be a rendszer. Másrészt Németországban autópályán raboltak ki járművet. A vezető kezeit a kormánykerékhez kötözték. A telefont elfelejtették magukkal vinni vagy kikacsolni. Az OK Google gyorsan segített a helyzeten. Szóban tudott segítséget kérni a megkötözött ember.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2898) P.mini válasza Hieronymus (#2897) üzenetére


P.mini
aktív tag

Hogyan lehet beállítani, hogy kikapcsolt képernyőnél is reagáljon az OK Google? Nekem ha le van zárva, akkor nem lehet használni. Pedig pont ez lenne az értelme, hogy ne kelljen a telefonhoz nyúlni.

(#2899) Kin Tan Te válasza Hieronymus (#2897) üzenetére


Kin Tan Te
tag

Köszönöm a választ!
Valószínűleg erről lehetett szó a cikkben is.

Kin

(#2900) Hieronymus válasza P.mini (#2898) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Autóban, aktív android auto mellett folyamatosan működik.

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.