Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Firmware letöltése
XEH (független) - 2022-12-01 (Frissítés: 2022-12-19) [Android 11]
TMH (Telekom) - 2022-12-01 (Frissítés: 2022-12-20) [Android 11]

Felhasználók fotói az A70-nel
Galéria

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Deck válasza Black_Raven (#400) üzenetére


Deck
titán

Homok.

PS5

(#402) Black_Raven válasza Deck (#401) üzenetére


Black_Raven
veterán

Akkor az enyém még nem homokos, mert nincs karc rajta. ;]

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#403) Szfkitti válasza Deck (#376) üzenetére


Szfkitti
újonc

Sajnos én tapasztalom a hálózati problémát.. ledobálja a 4G-t. Vodafone

(#404) atosan válasza Szfkitti (#403) üzenetére


atosan
addikt

Nincs lehetőséged másik kártyát is kipróbálni? A50 topikban is voda gond van emlékeim szerint.

Maine coon

(#405) Iller válasza Black_Raven (#400) üzenetére


Iller
tag

Apró homok por szemcsék karcolják össze . Mind a kristályok

(#406) #65577472 válasza Szfkitti (#403) üzenetére


#65577472
törölt tag

Vodás vagyok, nálam atomstabil a 4G.

(#407) Nordik válasza Black_Raven (#400) üzenetére


Nordik
őstag

Nekem ezt mondta. :)

Uvegfolia és a sima között van lényegi különbség? Miért jobb az uvegfolia? Ha úgy esik le gondolom úgyis mindegy. :( Illetve gondolom az uvegfolia szelei könnyebben feljohetnek.

[ Szerkesztve ]

(#408) Deck válasza Nordik (#407) üzenetére


Deck
titán

Üvegfólia üveg erzést ad, véd törés ellen, nem karcolódik, könnyű felrakni.
A fólia gagyi, sárgásodik, könnyen feljön, meglátszanak rajta a karcok, törés ellen nem véd.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#409) AthlonXP válasza atosan (#364) üzenetére


AthlonXP
őstag

Nézegettem a képeket. Összehasonlítottam a P8 képeivel. Bele nagyítva a képekbe, mindkettőnél látszik a elmosódottság, szemcsézettség, de a P8-on sokkal inkább észrevehető ez.
Összességében azt tudom róla mondani, hogy az A70 szebb képeket készít, szóval érdemes váltani rá!

Köszönöm!

(#410) bul07


bul07
nagyúr

Tárcsázó kérdés

Legutóbbi fülön hogy lehet elővarázsolni a billenttyűzet ikont.

7.1androidot használtam eddig és ot a legutóbbi fülön is jobb sarokba volt egy ikon és arra rányomva feljött a billenttyűzet.

Most ez nincs

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#411) samujózsi


samujózsi
tag

Vajon erre milyen gyakorisággal jön frissítés? Az A5 havonta kapott, erre május végén jött először és (eddig) utoljára. Nem túl bíztató.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#412) Grawens válasza bul07 (#410) üzenetére


Grawens
senior tag

Sehogy.
Lényegében a bal oldali "Billenty." felirat ugyan azt a célt szolgálja, viszont 7.1-nél csak két fül van, az is felül. Így szerintem kényelmesebb.

(#413) kalanchoe válasza samujózsi (#411) üzenetére


kalanchoe
senior tag

most még nem fogjuk tudni kitapasztalni, majd idővel kiderül. meg az se mindegy, h XEH vagy szolgáltatói ROM.
A40 is májusin van, XEH/TMH egyaránt.

(#414) samujózsi válasza kalanchoe (#413) üzenetére


samujózsi
tag

Az enyém független.

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#415) hogabesz válasza Deck (#408) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Sajnos - és ne értsd félre nem kötekedés, de - valótlan amit írsz. Jelen telefon esetében az üvegfólia semmilyen szinten nem védi meg a kijelzőt. Tapasztalatból mondom, én voltam a 2.
használó aki így járt.

1 --> [link]
2 -- > [link]

Innentől kezdve elgondolkodtató, hogy vajon érdemes -e feltenni rá az üvegfóliát, ha úgysem ér semmit? Maximum az ujjlenyomat-olvasó teljesítménye romlik általa...

(#416) Deck válasza hogabesz (#415) üzenetére


Deck
titán

Érdemes ha nem akarsz karcos kijelzőt bámulni, használni. Nekem már nem egyszer mentette meg a telefonom az üvegfólia.
Simán eshet rosszul és akkor az üvegfólia nem véd de alapból véd. De ha nem akarsz ne használj.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#417) Imi1981 válasza hogabesz (#415) üzenetére


Imi1981
veterán

Ha kijelzővel lefelé esik (úgy ér földet) akkor tuti véd de ha sarokra/élére akkor semmit nem ér. Nekem az üvegfólia ép maradt a kijelző repedt /meghalt mert az alsó élére esett. Remélem jövő héten már használhatom.

(#418) adik


adik
őstag

Haliho,
Huawei p20 gyorstoltoje is hasznalhato hozza, ugye? (Bocsi a láma kerdesert.)
Koszi

Kettő, csipkebokor vessző!

(#419) hogabesz válasza Deck (#416) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Nekem is mentette már meg (legalábbis azt valószínűsítem, hogy az üvegfólia volt), mint ahogy abban hozzászólásomban írtam is az eddig készülékeimről. De én konkrétan erről a készülékről beszélek, ami valljuk be nem egy strapabíró. Mindkettőnk ejtés után ugyanazt a hibát tapasztalta, vagyis ennek a típusnak a kijelzőjét nem fogja megvédeni egy eséskor az üvegfólia, erre mérget veszek.

Imi1981: a " pofával lefelé" -vel pontosan azt próbáltam jelezni, hogy kijelzővel lefelé esett le. Nem pattant egy kicsit sem, egyből lent maradt mégis a jobb alsó saroknál volt látható, hogy valami nem oké a kijelző belső részén (minimálisan pókhálósodott).

(#420) bul07 válasza hogabesz (#419) üzenetére


bul07
nagyúr

Szerintem az a gond hogy a keret hamarabb üti meg a kijelző üveg alati részt mint a kijelző üvegét

Így a külső üveg egybe marad de az alatta lévő cucc megsérül

Leesésnél kell egy jó tok de az se garancia

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#421) hogabesz válasza bul07 (#420) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Ilyen tok volt rajta : [link]

A kereten kemény gumi van körben, minimális magasabbra nyúlt mint a kijelző (még üvegfóliával is). Ez sem volt elég. Általánosságban nem tudok nyilatkozni az oled kijelzőkről, de az A70-ben biztos, hogy nagyon érzékeny.

(#422) Imi1981 válasza hogabesz (#421) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát igen nagyon érzékeny az biztos! Épphogy elrepedt a kijelző nekem ami alig látszik csak ha erős fény felé fordítom akkor és mégis meghalt az oled panel. Más telefon polókhálósra törik de még működik ez meg fél méteres eséstől telejesen tönkre megy. Én is csalódott vagyok emiatt de amúgy meg tetszik a teló. Ha vissza jön a szervízből nagyon vigyázok rá az biztos.

Amúgy tök jól néz ki az a tok amit linkeltél!

[ Szerkesztve ]

(#423) bul07 válasza hogabesz (#421) üzenetére


bul07
nagyúr

Az tényleg gáz ha ez se volt elég

Még a végén ilyen flip-es bőr tokba kellene hordani

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#424) hogabesz válasza Imi1981 (#422) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Élőben is nagyon szép ez a tok. Elég vastag amúgy, jó masszívnak néz ki tőle a telefon, ami sajnos nem igaz, de ez nem a tok hibája. A hátoldala üveg, amikor levettem a telefonról akkor szilánkosra is törtem :)

(#425) Grawens


Grawens
senior tag

Kicsit túl van tolva már ez leesik, összetörik és utána jajj nem működik dolog nem? :Y
Vigyázzatok rá fujjátok meg!
Nem szabad a készüléket, vagy a gyártót azért hibáztatni, mert: ".. csak ennyit bír?", vagy ".. ennyitől tönkermegy?" Mindenki ismeri a közmondást. Vigyázz rá, mint a szemed fényére!
Ha a készülék leejtésből hiba adódik "teljesen mindegy mekkora", akkor nem kell csodálkozni, viselni kell. Aki ismeri önmagát és tudja, hogy "hajlamos" a leejtésre, kössön rá biztosítát, vagy lássa el a megfelelő védelemmel. Ugye itt nem úgy van mint a járműforgalomban, hogy lehet más is a hibás, nem csak én. :DDD

(#426) bul07 válasza Grawens (#425) üzenetére


bul07
nagyúr

Oké vigyázunk rá de az elmúlt években megszokta az ember hogy tokba leejtve majdnem biztosra lehetett mondani hogy nem lesz baja.

Most meg olyan tapasztalat van hogy vastagabb tok se volt elég

Amúgy én köszönöm hogy linkelete a tokot amibe sérült, mert ezt látva nem keresek vékony tokot már, mert abban tényleg sérülne kis eséstől is

És öcsémnek se ajánlom ez az A szériát ezek után mert ő aztán dobálja a telwfonokat

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#427) kali_c


kali_c
tag

Telekomnál alap előfizuval 88 ezer a Mate 20. Gyorsan visszaküldtem az A70et és rendeltem egyet.

(#428) Szfkitti válasza #65577472 (#406) üzenetére


Szfkitti
újonc

Vajon nálam akkor mi lehet a bibi? Visszasírom az A8-as Samsungomat... :O

(#429) hogabesz válasza Grawens (#425) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Javaslom, hogy olvasd el a hozzászólásomat amit a másik topicból linkeltem és megérted miért mondom, hogy az A70 kijelzője sérülékeny. Nem háborogtam, ismerem magam, de ennél én többet vártam, ennyit azért megtehetek. :R

(#430) Imi1981 válasza hogabesz (#429) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát mert nem tudja, hogy milyen kis eséstől halt meg a teljes kijelző! Azért ez nem normális. Nem szoktam telefont leejteni bár már megesett párszor és nem volt probléma pedig ennél nagyobb esés volt. Nálam még lehet azzal magyarázni, hogy nem volt rajta tok de nálad volt és neked se esett nagyot. Szerintem tény, hogy érzékenyebb az átlagosnál és nem árt ha ezt tudják mások is. Ez nem sírás csak figyelmeztetés!

Természetesen nagyon elkeserít, hogy nem jó a telóm pedig most vettem de ebbe már beletörődtem és elvileg jövő héten kész lesz (remélem). Addig már csak kibírom.

(#431) Nordik


Nordik
őstag

Szerintem ne csodálkozzunk ezen, hogy törik azért elég nagy felületről van szó és egy esesnel keményen hajlik, vetemedik a készülék, ezt nem birhatja ki. Nézzunk meg csak néhány torestesztet, az ember nem is gondolná micsoda erők hatnak ilyenkor. Sajnos vigyázni kell rá.

Bár én a P10 Liteot ami ezelőtt volt kétszer ejtettem le egyszer betonra máskor jarolapra. Mindkétszer sarkára esett a fém keretet behorpasztva mégse törött a kijelző. :U

(#432) atosan válasza Szfkitti (#428) üzenetére


atosan
addikt

Az A8-as nálam térerőben nagyon nem volt jó. Munkahelyemen tudom tesztelni igazán. Míg azzal kínszenvedés volt kivárni míg betöltött egy oldal, addig az A70-el vígan netezek. Igaz nem Vodás hanem Telekomos kártyával.

Maine coon

(#433) Grawens válasza hogabesz (#429) üzenetére


Grawens
senior tag

Máig folyamatosan követem a másik topic eseményeit is, így emlékeztem is a hozzászólásodra. :K
A sérülékenység sajnos egyre jobban fokozódik a kijelző-kávák elvékonyodásával, ezen az sem segít, hogy műanyag a készülékház, nem beszélve arról hogy a kijelző vezérlő pont alul van a kép szerint.
A felháborodás mindenki részéről teljesen jogos, de ugye a kisebb-nagyobb mértékű fizikai behatás nem a rendeltetésszerű használat része. Persze készíthették volna strapabíróbbra is, de a dizájn győzött. :D

(#434) Szfkitti válasza atosan (#432) üzenetére


Szfkitti
újonc

Úgy döntöttem jelzem a Vodafonenak a problémát.. meglátjuk mi sül ki belőle.

(#435) #65577472 válasza Szfkitti (#428) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ha régi a SIM kártya, kérj újat.

(#436) B.Gaboo válasza Grawens (#433) üzenetére


B.Gaboo
tag

Nem a dizájn győzött hanem a spórolás. A GG3 üveg sajnos nagyon elavult már, vszeg ingyen kapta a Samu a megmaradt készletet :D ettől függetlenül én is megvettem, mert kell a nagy kijelző és a nagy akku, de addig fel se emeltem amíg meg nem érkezett egy vmennyire ütésálló tok és egy üvegfólia hozzá.

[ Szerkesztve ]

̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

(#437) samujózsi válasza B.Gaboo (#436) üzenetére


samujózsi
tag

Nagy akku... 100%-ra töltés után az alig két hónapos akku pár perc után 98%-ra esik, holott új korában 10 percig kellett bámulnom a kijelzőt 1%-os csökkenéshez. Ma pl. három és fél óra kijelzőhasználat+kèt óra gps lenyomta 48%-ra. Ez nagyjából az A5 kapacitása volt az utolsó napjaiban (két évesen)

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#438) Nordik


Nordik
őstag

Bekapcsoltam az éjszakai módot napkeltetol napnyugtaig, de újraindítás után látszólag aktív az opció mégse kapcsolja automatikusan. Ez valami bug lehet?

(#439) B.Gaboo válasza samujózsi (#437) üzenetére


B.Gaboo
tag

Ez érdekes. Az enyém májusi vétel, reggel 6 kor vettem le a töltőről és most 3 óra 45 perc kijelzőidő után 40%-on vagyok. Pedig volt benne játék is.

̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

(#440) bul07 válasza B.Gaboo (#439) üzenetére


bul07
nagyúr

Az akku használat nagyon telefon függő

Mert minden telefonra más alkalmazás van telepítve és ki tudhatja ép melyik van beakadva és szívja kicsit az aksit, vagy hogy ép nem e frissített valami a háttérbe

Nálam van hogy egy éjszaka alatt 3% csökken , de van hogy 5% is csökkenek a telefonok

Nem egyszer jártam már úgy évek alatt hogy letöltöttem egy alkalmazást, majd egy éjszaka alatt akár 30%-ot is megevett az az egy alkalmazás

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#441) samujózsi válasza B.Gaboo (#439) üzenetére


samujózsi
tag

Amikor megvettem, hetekig csinálhattam amit akartam, megvolt a 10%/óra fogyasztás bekapcsolt kijelzővel.
Most ott tartok, hogy ha csak PDF olvasásra használom, akkor ennyi, egyébként (pl játék) jóval több.

Az a 2%-os esés az elején meg úgy tudom, azt jelzi, kezd elhasználódni az akku egy része.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#442) kozmy


kozmy
őstag

:K

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#443) samujózsi


samujózsi
tag

Még van egy dolog amit utálok ebben a mobilban: elalvás előtt ezen szoktam e-bookokat olvasni, sokszor van, hogy olvasás közben alszom el. Ilyenkor képes órákon át bekapcsolva tartani a kijelzőt, mert hozzáér a kezem. A régiek ezt valahogy másképp oldották meg, nem volt olyan gond velük, hogy éjszaka ettől merültek volna le.
És hiába a véletlen érintés elleni állítólagos védelem. :(

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#444) kozmy


kozmy
őstag

Úgylátszik a telók válogatják az aku használatot. Nekem hála nagyó az aku reggel 6 kor levettem 100% ebbe van félóra teló 1 óra net és 100% —on van. :R

Privát üzenetre illik válaszolni :)

(#445) Gaba#10


Gaba#10
csendes tag

Sajnos nekem is leesett a telefon. Munkában, felálltam az íróasztaltól, és egy új nadrág volt rajtam, aminek rövid a "zsebmagassága", így szimplán kifordult a zsebemből a teló. Kb. 1 méter (vagy 80 cm, nem tudom pontosan) magasságból esett, ráadásul ott pont csempe a burkolat. Legnagyobb szerencsémre, az általam már korábban "szidott" feketeszélű üvegfólia (ami kicsit kitakar a kijelző széleiből) megvédte a kijelzőt, és annak nem lett baja. Az üvegfóliából egy kicsi darabka (csak a fekete részből oldalt, kb. 1 cm hosszban) megrepedt, és kitört, de ennyi baja lett csak. Pont a telefon bal felső sarkánál, a sim és sd kártya tartónál, nyilván a kijelző oldalon, szemből.
Tokot nem használtam egyik telefonomnál sem ezelőtt, így ennél sem használok.
Most szeretnék majd venni egy új üvegfóliát (mert bár szidtam a mostanit, hogy kitakar a kijelzőből, de mégis megvédte a telót), aminek a széle nem takar ki, mégis strapabíró.
E-bayről esetleg ötlet valakinek? Gondolom itthon nincs sehol, normális.

[ Szerkesztve ]

(#446) Deck válasza Gaba#10 (#445) üzenetére


Deck
titán

Alin van több jó is. Linkeltüm már itt is és a régebbi A70 topikba.

PS5

(#447) Imi1981 válasza Gaba#10 (#445) üzenetére


Imi1981
veterán

Azért csak jó ha van rajta üvegfólia. Én is rakok rá pedig nálam nem védte meg de legközelebb lehet pont megvédi.

(#448) hogabesz válasza Imi1981 (#447) üzenetére


hogabesz
aktív tag

Én is így vagyok vele, ha visszajön a javításrólegy fel rá minden.

(#449) Nordik


Nordik
őstag

Minden újraindítás után kiir a telefon ilyen uzeneteket, hogy regisztraljam a telefonszámom a Rich Communicationshoz mert ott cseveghetek stb. Ilyenre nekem nincs szükségem.

Itt ez az opció nem ezekre az üzenetek belüli csevegesekre vonatkozhat? Vagy ez mi egyáltalán?

(#450) bul07


bul07
nagyúr

Elég jó ez a gyári töltő
90perc alatt 28%-ról 100%-ra felnyomta

De elfelejtettem megnézni hogy mennyire melegedet az aksi, na majd legközelebb

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.