Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-12 11:37:34

LOGOUT.hu

Összefoglaló

Firmware letöltése
XEH (független) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]
TMH (Telekom) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]

A52s 5G ujjlenyomat olvasó tapasztalatok
Fotók a mobillal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) borix válasza bostone (#100) üzenetére


borix
őstag

Ezek szerint más gyártóknál nem számít olyan véresnek a tetem... :F

[ Szerkesztve ]

(#102) Boha


Boha
aktív tag

Gondolkozok ezen a készüléken, vagyis S20fe és ez a készülék között. Árkülönbségben és specifikációban én minimális különbséget látok, persze biztos kamerában simán veri a drágább készülék ezt. De lehet csak én látom közelinek a két készülék tudását.

OBORZIL

(#103) *RLaci* válasza Boha (#102) üzenetére


*RLaci*
addikt

Mint alább írtam, 52s-ről váltottam Fe 5g-re. Érzésre nem tapasztalok különbséget a két telefon között, átlagos használat mellett. A Fe jobb képet csinál, de az A52s-ét is abszolút jónak tartom.

(#104) szubrutin válasza Boha (#102) üzenetére


szubrutin
aktív tag

En is e ketto telefon kozott vacilalok, kivancsi vagyok.

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#105) Gempas 70 válasza IQfályter (#63) üzenetére


Gempas 70
aktív tag

köszönöm a választ

(#106) cami][us válasza Stauffenberg (#20) üzenetére


cami][us
senior tag

Érdekes, hogy ezt az A72 se tudja, pedig az kamerára van kihegyezve.

(#107) Hallosz válasza Boha (#102) üzenetére


Hallosz
senior tag

Talán az lehet a mérleg nyelve, hogy az FE az 2020. évi, ez pedig idei, 2021-es modell.

Mert lakni, muszáj.

(#108) Roxbury válasza Hallosz (#107) üzenetére


Roxbury
őstag

Gondolom akkor az A52s tovább is kap biztonsági frissítéseket?

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#109) TTomax válasza Roxbury (#108) üzenetére


TTomax
nagyúr

Azt is,meg szerintem az S20FE az android 14et hivatalosan már nem kapja meg.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#110) Roxbury válasza TTomax (#109) üzenetére


Roxbury
őstag

Ja tényleg az A52 megkapja a 12-13-14-et is hivatalosan.

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#111) TTomax válasza Roxbury (#110) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát igen,mondjuk ez annak szempont aki két évnél tovább akarja tartani.Ki tudja mire lesz elég az ereje.
Más:
Én az enyémmel maximálisan meg vagyok elégedve,az FM rádió nekem nem hiányzik sosem használtam még telefonban.A kamera vállalható képeket készít, a telefon ergonómiája számomra tökéletes (gondolok itt pl a gombok elhelyezésére),az akkuidő kb két nap ahogy én használom,dadogásnak, röccenésnek nyoma sincs.Nem igazán van gyenge pontja a telefonnak.Egy dolgot hiányolok az pedig a 90Hz-es opció, nem értem miért nincs.A 120Hz mivel nem adaptív azért tudja karmolni az akkut rendesen.

Ebben az árkategóriában biztosan van olyan telefon ami ebben-abban jobb,de most jelenleg olyan nincs jobb áron ami mindenben ennyire kiegyensúlyozott. Az S20FE még ilyen de az pont annyival drágább amennyivel jobb,és amíg ez a középkategória teteje,addig az inkább a felső kategória alja.Mindenki eldönti mennyit szán rá.Addig is az A52s egy valid ajánlat az áráért....

Azért leírom , hogy mégis milyen telefonjaim voltak előtte... S10+,MI 10 T Pro,A52 5G.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#112) Balúkapitány válasza GoodSpeed (#50) üzenetére


Balúkapitány
tag


(forrás: nanoreview)

[ Szerkesztve ]

Köszönöm, hogy válaszra méltatsz!

(#113) bostone válasza Balúkapitány (#112) üzenetére


bostone
addikt

Valamivel olcsóbb is a Xiaomi.

(#114) szkaroly válasza Balúkapitány (#112) üzenetére


szkaroly
senior tag

Csak úgy poénból beírtam a Poco X3 Pro és Samsung A52s összehasonlítást, csak 2 ponttal nyert a Samu. Pedig az egyik 85e, a másik 145.

Poco X3 Pro

(#115) Balúkapitány


Balúkapitány
tag

én is itt a Realme GT Master, Xiaomi Mi 11 Lite, Oneplus 8T - t nézegetem a Samu A52s mellett

[ Szerkesztve ]

Köszönöm, hogy válaszra méltatsz!

(#116) Boha válasza Hallosz (#107) üzenetére


Boha
aktív tag

Igen az is lehet, viszont frissítést kb 2-3 évig ígérik majdnem minden samsung-ra . Így a S20fe is jó még, de nagyon kevés a 2 készülék közti különbség az tuti.

OBORZIL

(#117) cami][us válasza szkaroly (#114) üzenetére


cami][us
senior tag

Az a Poco tényleg csak viccnek jó az A52 ellen.

(#118) oba


oba
addikt

Az ujjlenyomat olvasó milyen? Korábbi, 2-3 évvel ezelőtti A szériás Samsungokban az optikai ujjlenyomat olvasó katasztrofális volt. Itt milyen, mennyire vagytok vele elégedettek?

(#119) szkaroly válasza cami][us (#117) üzenetére


szkaroly
senior tag

Ez azért nem teljesen így van szerintem.

A52 előnyei:
- nagyobb fényerő és kontraszt (amoled, de ezzel együtt jár az alacsony frekvenciájú pwm is)
- OIS, ami igazán csak videózásnál fontos, ami engem nem érdekel
- wifi 6 (nem használok wifit csak internetmegosztásra)
- 5G (ott ahol lakom még sokáig nem lesz)
- kicsivel jobb kamera
- vízálló (a Poco is cseppálló, az nekem elég)
- egy főverzióval több támogatás (majd meglátjuk hogy tényleg így is lesz-e)

X3 Pro előnyei:

- erősebb VGA
- infra
- ufs 3.1
- 33 W-os gyorstöltő a dobozban
- 85 ezer 145 helyett (plusz a 25w-os gyorstöltő és az ahhoz való külön kábel)

Poco X3 Pro

(#120) borix válasza szkaroly (#119) üzenetére


borix
őstag

Még szerencse, hogy az IPS ghost touch nem zavarja a szemet. ;]

Nem minden AMOLED gáz.
Xiaomi Mi 11 Lite 5G AMOLED 367.6 Response Times PWM Frequency
Xiaomi Poco F3 AMOLED 490.2
Samsung Galaxy A52s 5G AMOLED 231.5
Realme 8 Pro AMOLED 114.7
Azt mondják 250 alatt zavató inkább de a Poco F3 már teljesen ok.

[ Szerkesztve ]

(#121) kutyek válasza szkaroly (#119) üzenetére


kutyek
senior tag

Az OIS pont nem a videóknál fontos (arra tökéletes az EIS), viszont kevés fénynél a jó és a használhatatlan fotók közti különbséget jelnetheti. Még OIS használatával is be tudnak mozdulni kissé a nagyobb záridejű fotók, de anélkül kézből fotózni pl. beltérben komolytalan...

[ Szerkesztve ]

(#122) TTomax válasza szkaroly (#119) üzenetére


TTomax
nagyúr

Azért az X3 pro szeret melegedni , jelentősen nagyobb is, pont annyival hogy kényelmetlen (tudom mert az MI10T prom is akkora pont), ghost touch sújtja, persze tudom nálad biztosan nem... spec oldalon jól néz ki csak amikor a kezedbe fogod és használod valahogy nem érzed (fránya miui)... summa summárum aki azt akar venni majd elmegy a topickjába, nekünk nem kell bizonyítanod hogy milyen jól vásároltál. ;]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#123) TTomax válasza oba (#118) üzenetére


TTomax
nagyúr

So so.... kétszer felvéve ugyanazt az ujjat úgy ahogy működik,de nem olyan gyors mint a hátlapiak voltak,szerintem nem is lesz soha...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#124) szkaroly válasza TTomax (#122) üzenetére


szkaroly
senior tag

Én csak a 117-es hozzászólásra reagáltam, mindenki olyat vesz amilyet akar. Ami pedig a melegedést illeti, a notebookcheck tesztjei nem ez mutatják.

[ Szerkesztve ]

Poco X3 Pro

(#125) Stauffenberg válasza kutyek (#121) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Videónál sem hátrány, mert OIS mellett az EIS-nek is kevésbé kell beledolgoznia (kevesebb torzulás). De tény, hogy fotónál hatalmas előny az OIS, tök sötét sem kell hozzá, egy normál nappali beltéri fotón is sokkal alacsonyabb érzékenységet tud használni a kamera vagy odakint szürkületben.

Sok tesztben olvasom amúgy, hogy simán elsiklanak az OIS ténye mellett, pedig ég és föld a különbség, csak nem egy verőfényes nappali tesztfotón, ott semmit nem számít.

(#126) oba válasza TTomax (#123) üzenetére


oba
addikt

A konkurenciánál egész jó a kijelző alatti optikai ujjlenyomat olvasó, egyenértékű a hagyományos szenzorokkal. Úgy látszik a Samsung még mindig nem oldotta meg a dolgot. Az S széria ultrahangos ujjlenyomat olvasója is szenvedős. Nekem ez pont elég, hogy ne vegyek Samsungot.

(#127) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A MI 11 Lite 5G-ről pár keresetlen szót. Most van a 3 napja az utolsó töltés óta, 42 % van az akksi, éjjel nappal wifi-n lóg de van benne sok mobilnet is gps is és csak 6.8 mm vastag. Hihetetlen. Sakkoztam is vele párat. Még elmenne 1-2 napot csak ma fel fogom tölteni. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#128) TTomax válasza oba (#126) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem tudom melyik konkurenciára gondolsz. Én még olyan gyors és pontos kijelző alatti ujjlenyomat leolvasóval még nem találkoztam mint a hagyományos jól működőek...
Most az A52-é már egészen jó, jól tűri a kijelző védő fóliákat nem úgy mint pl az s10-é volt,de mégsem olyan gyors mint pl a xiaomi bekapcsoló gomba épített megoldása.Picit tovább kell odatartani,picit lassabb az animáció, és könnyebben is hibázik.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#129) oba válasza TTomax (#128) üzenetére


oba
addikt

Nem akartam offolni. De konkrétan a Oneplusra gondoltam, vagy az Oppora, Realme-re. Ezeknél teljesen más kategóriájú optikai ujjlenyomat olvasó van mint a Samsungnál.

(#130) pusszycat válasza oba (#129) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy csak kevesebb algoritmust használ, igy gyorsabb tud lenni, viszont kevésbé biztonságos.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#131) oba válasza pusszycat (#130) üzenetére


oba
addikt

A végeredmény az, hogy sokkal kényelmesebb, gyorsabb és pontosabb a használat. Szerintem közülünk senkit nem fenyeget a veszély, hogy valamilyen trükkel illetéktelenek feloldják a telefonunk. Ha meg ellopják a telefont akkor teljesen mindegy mennyire biztonságos, úgyis megoldják. Azért annyira nem pontatlan a konkurencia, hogy egy random ember ujjlenyomatával feloldjon.

(#132) Stauffenberg válasza pusszycat (#130) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Most váltottam OP5-ről (fizikai olvasó) OP8T-re (kijelző alá integrált olvasó) és próbálkoztam sokat a nem rögzített ujjaimmal és mindig odáig ment a dolog, hogy lezárt a telefon PIN kódig. Annyi a "lassúság", hogy lassabb a fizikai szenzornál abban az értelemben, hogy nem elég neki egyetlen 0,2 másodperces laza odaérintés, hanem ott kell tartani mondjuk 0,6 másodpercig amíg rezgéssel vissza nem jelez, hogy készen van (nem konkrét mérések ezek az idők, inkább csak érzékeltetni akartam a különbséget, mindkettő gyors, csak a fizikai gyorsabb volt).

(#133) pusszycat válasza Stauffenberg (#132) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

És mi a helyzet a Samsung ultrahangos megoldásával, az kb. hányadik helyen áll a mezőnyben? Az optikai még előbb be kell kapcsolja a kijelzőn a világitást, hogy le tudja olvasni, innen is adódhat a késés.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#134) oba válasza pusszycat (#133) üzenetére


oba
addikt

Az ultrahangos lassú, érzékeny a nedvességre, "koszra". Nagyon biztonságos, de gyorsaság és kényelem szempontjából rosszabb mint az optikai.

(#135) Stauffenberg válasza pusszycat (#133) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen, pont ez van, hogy az OP telefonokon annyival lassabb a történet, hogy vársz amíg bekapcsolja a kijelzőt és ráadja a max fényerőt arra a kis területre. De ezt akartam érzékeltetni, hogy ~0,2s áll szemben ~0,6s leolvasási idővel, nem teszi lassabbá az életed, csak megszokod kb 12 és 24 óra közötti időtartam alatt, hogy nem veszed el azonnal az ujjad miután odaérintetted.

Samsungot nem próbáltam, ahhoz fel kellett volna vinnem az ujjlenyomatom, hogy tesztelhessem.

(#136) Hallosz válasza Roxbury (#108) üzenetére


Hallosz
senior tag

Igen. :K

Mert lakni, muszáj.

(#137) doooo válasza oba (#126) üzenetére


doooo
veterán

Az új S-széria a Qualcomm legújabb szenzorát kapta a kijelző alá. Gyors, megbízható, szóba sem szokott kerülni sehol sem (mert rendesen végzi a dolgát).

(#138) Schuler888


Schuler888
senior tag

Meglep, hogy a kozepkatogiaraban is mar beadta a derekat a samsung iden az A szeriaval hogy a legjobbat kinalja, a csucskategoria mellett, nyilvan megereztek a csokkenest, vagy csak presztizsbol csinaljak, mar csak belepo kategoriaba kene valami, habar indiaban sikerul ott is jo versenyzoket delegalni..

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#139) doooo válasza Schuler888 (#138) üzenetére


doooo
veterán

Az A13 érdekesnek tűnik a kiszivárgott/pletykált infók alapján...

Csökkenés amúgy az akadozó alkatrész-ellátás miatt volt, ami főleg nyáron jelentkezett, az idei A széria bemutatása után, tehát nem amiatt lépték meg ezt az egészet (bár nyilván szükség volt már ilyesmire egyébként is; és nagyon jó lett a végeredmény, mindenki számára).

(#140) Luck Dragon válasza pusszycat (#82) üzenetére

Van olyan , hogy macska szó ? :DDD :C

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#141) grabber


grabber
addikt

Tegnap került a családba ez a telefon. FE lett volna hasonló árban,de az még exynoss procis. Ha meg SD kell az meg drágább. Emiatt maradt ez a telefon,utólag lehet még agyaltam volna rajta. De az ár fontos volt,nem szerettünk volna többet költeni rá.
Iphon-ról olyan szépen áthozott mindent USB kábelen,hogy öröm volt nézni. Kb percek alatt megvolt minden app,képek,jegyzetek.
Kamera jó képeket csinál. Egy zoom kamera hiányzik még,de az annyira nem fontos.
Kicsit könnyebb mint amire számítottam.

Nekem nagyon szimpatikus. Tartós használatnál majd több kiderül

(#142) pusszycat válasza Luck Dragon (#140) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Most már. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#143) Sgr_A válasza szkaroly (#119) üzenetére


Sgr_A
addikt

És a poco hátránya még a miui

(#144) Luck Dragon válasza pusszycat (#142) üzenetére

:R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#145) lindermen válasza grabber (#141) üzenetére


lindermen
aktív tag

Kíváncsi leszek a fejleményekre. Az átköltözés egyszerűsége jó hír, most tervezek váltani Iphone SE 2-ről.

(#146) bostone válasza grabber (#141) üzenetére


bostone
addikt

Összekötötted a két mobilt?

(#147) Berni888


Berni888
friss újonc

Sziasztok!
Pár napja vásároltam az 52s készülékeket, és észrevételem, illetve kérdésem lenne hozzátok.
Tudja-e valaki, hogy mi lehet az oka annak, hogy ha feloldom a kijelzőt és valamibe belelépek, pár másodperc után az előlapi kamera körül egy fekete villanás vehető észre. Lehet, hogy bugyuta kérdés, de az korábban a70-esem volt, annál ilyesmit nem vettem észre, és eddig semmit nem találtam ezzel kapcsolatban az interneten böngészve sem.

(#148) grabber válasza bostone (#146) üzenetére


grabber
addikt

Usb-vel igen. Gyorsabb mint online,nem is volt gond.

(#149) Huroq válasza Berni888 (#147) üzenetére


Huroq
senior tag

Speciális funkciók -> Kéz- és egyéb mozdulatok -> Képernyő aktív megtekintésnél

(#150) bostone válasza grabber (#148) üzenetére


bostone
addikt

Melyik alkalmazással?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.