Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-12 11:37:34

LOGOUT.hu

Összefoglaló

Firmware letöltése
XEH (független) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]
TMH (Telekom) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]

A52s 5G ujjlenyomat olvasó tapasztalatok
Fotók a mobillal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) fera96


fera96
csendes tag

Sziasztok!
Fotózás szempontból mennyire ajánljátok ezt a készüléket?
Gyerekeket szeretnék vele fényképezni, nem beállított fotókat, a család pillanatait szeretném elkapni, amihez fontoa lenne, hogy alapbeállításon is gyorsan, élesen készítsen kepeket. Jelenlegi honor 20-al már nem is készítek képeket mert legkisebb mozdulat is teljes homályos fotókat eredményez.

(#552) atosan válasza fera96 (#551) üzenetére


atosan
addikt

Szia,
Ebben a kategóriában ritka az optikai stabilizálás, de itt van. Ez éppen az ilyen helyzetekre (is) jó.

Maine coon

(#553) Orgi


Orgi
őstag

Szemezgetek ezzel a készülékkel (meg még a s20FE-vel), ha esetleg valaki Honor 20-ról váltott, a kamera érezhetően jobb benne? Én természetfotókat készítek nagy számban, a Honor egész jó képeket lő nagy monitoron nézve is, de papíron ebben minden szempontból jobb a kamera. Elbizonytalanított, hogy néztem jó pár tesztképet a sztárolt s20fe-vel és egyáltalán nem tűntek nagy durranásnak, monitoron nézve...

(#554) SirRasor válasza atosan (#552) üzenetére


SirRasor
őstag

Hehe kitöröltem a válaszomat, erre most látom, hogy nem kellett volna.
Ebben nincs OIS.
Ja izé, papíron van benne.
De akkor sincs. Vagy gagyi van benne. Persze már akkor is ki tudják írni, hogy van :D

Szóval egy ZSÁK összehasonlító videót néztem ez, az S20 FE és a Pixel 4a között. Mindegyikben van OIS, de több videón is egymás mellé vannak téve a felvételek és az utóbbi kettőnél rendben is van a stabilizálás, de az A52s esetén mintha egy parkinsonos tartaná a telefont, annyira rázkódik pölö sétálás közben. Szóval csak erre gondoltam. Pedig majdnem ez lett a Pixel 4a helyett.

Orgi a fentiektől függetlenül rendkívül gyors éjszaka is az exponálás, tehát elmosás nem nagyon lesz. Gsmarena képeit érdemes megnézni, hogy sötétben mit tud. Szerintem kamerában az emberek 90%-ának ez már tökig elég SÖTÉTBEN IS. Nappal meg csodaszép képeket készít. Picit túlszaturált, picit túlélesít itt-ott, de mondjuk ennél lényegesen jobbat 250k környékén lehet találni.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#555) atosan válasza SirRasor (#554) üzenetére


atosan
addikt

Hát lehet nem olyan erős vagy nem tudom mi (nem vagyok nagy hozzáértő). Nálam egy Redmi note 10 prot váltott, azzal összehasonlítva ég és föld. Éppen sétálás közben szoktam gyakran használni.

Maine coon

(#556) vectras válasza SirRasor (#554) üzenetére


vectras
tag

Szerintem csak szuper stabil módban használja az ois-t meg éjszakai fotónál bár ezt nem is értem hogy egyébként miért nem. Én Huaweiről jöttem ott az elektronikus is jobb volt mint ez.

(#557) SirRasor válasza vectras (#556) üzenetére


SirRasor
őstag

Szerintem logikus, mert ha ez is tökéletes volna benne, akkor kb. best buy volna még picit magasabb ársávban is.
Nézzétek meg ezt.
A52s remeg, de szebb a videóképe sötétben, mint az S20FE-nek.

Make Love not war!

(#558) TTomax


TTomax
nagyúr

Videónál nincs OIS,összevissza fókuszál. Én ezért adtam el...

Csak hát igazából bajban vagyok mégis mit vegyek.Most egy Pixel 6ra várok,de úgy néz ki semmi nem lesz belőle. Ami kamerába tetszene az az S21ultra,viszont péklapát...Sony méregdrága,OP felemás lett, MI11ultra megosztó,és sorolhatnám a sort...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#559) kutga


kutga
nagyúr

Nálatok is mozog a keret? A bekapcsoló gombbal szemben be tudom nyomni.

Let the Zone take me if I am.

(#560) PA80 válasza kutga (#559) üzenetére


PA80
tag

Nálam nincs ilyen probléma.

(#561) kutga válasza PA80 (#560) üzenetére


kutga
nagyúr

Akkor az enyém defektes úgy tűnik. Jó 3 centin mozog a keret.

Let the Zone take me if I am.

(#562) gerner1 válasza kutga (#561) üzenetére


gerner1
veterán

Esetleg megsérült (eltört?) a műanyag keret ?

(#563) kutga válasza gerner1 (#562) üzenetére


kutga
nagyúr

Jó kérdés. Holnap világosban jobban megnézem vagy leadom szervizbe.

Let the Zone take me if I am.

(#564) kutga válasza kutga (#563) üzenetére


kutga
nagyúr

Úgy tűnik nem csak engem érint.

[link]

A fülemhez emelve és nyomkodva hallom ahogy kattog a keret.

Let the Zone take me if I am.

(#565) ricsip válasza SirRasor (#557) üzenetére


ricsip
addikt

A videóban A52 szerepel. Az kamerailag egyenértékű az A52S-el?

-

(#566) doooo válasza ricsip (#565) üzenetére


doooo
veterán

Nagyjából igen. A videóban konkrétan az A52 5G van, ami a három A52 közül, ha nem is sokkal, de a legrosszabb kamerában (ha fényképezést nézzük; videóban nyilván kisebb az észrevehető különbség).
A linkelt videó esti jelenetében viszont egyértelműen ki van kapcsolva az EIS a videózás közben (elektronikus stabilizálás) 4K alatt ugyanis nincs stabilizálás, "csak" FHD alatt van. Ilyen, amikor be van kapcsolva: [EIS]
Még a fenti videóban is látszik a különbség, ha nem csak a kiragadott részt nézzük, hanem a következő jelenetek egyikét is, ahol sétálni kezd a sötétben a tesztelő, és bekapcsolja FHD mellett az EIS-t
Szóval van stabilizálás, és jól is működik. Még Super Steady mód is van, ami az ultraszéles-kamerán elérhető [SuperSteady].

[ Szerkesztve ]

(#567) ricsip válasza doooo (#566) üzenetére


ricsip
addikt

"az A52 5G van, ami a három A52 közül, ha nem is sokkal, de a legrosszabb kamerában"

Nem olvastam el az idevonatkozó szakirodalmat, de ez miért van? A52, A52-5G, A52-S-5G, ez a 3 mutáció amire gondoltál? Vagy van még ezen kívül is olyan, amit véletlenül megvehet az ember és belenyúl vele a selejtes modellváltozatba?
Amit esdig láttam A52S5G az csak a 6GV RAM+128GB storage vs 8 GB RAM+256GB storage 2 mutáció.

[ Szerkesztve ]

-

(#568) doooo válasza ricsip (#567) üzenetére


doooo
veterán

Ez a három verzió van. Nem selejtes egyik sem, de minimális (hangsúlyozom: minimális) eltérések vannak a képfeldolgozásban. Nyilván azért, mert különböző SoC dolgozik bennük, van, amelyik fejlettebb, van, amelyik minimálisan, de fejletlenebb. [link] Nézd meg itt őket. Van jó fényben, meg rossz fényben készített összehasonlítás is, oldalt válthatsz. Van videós is, videóból kivágott képekből csinálva: [link] Itt mondjuk érdekes az eredmény, rossz fényben az A52s itt rosszabb, fényképekben viszont, ahogy már írtam, jobb (persze videót kis részletekre kinagyítva aligha nézünk, messzebbről, és főleg FHD-ben meg nincs köztük sok különbség (meg azért a legtöbb embernek fontosabb a fényképezés, mint a videózás)).

Rosszul járni egyikkel sem lehet ebben a kategóriában (a legtöbb konkurensnél sokkal jobbak).

[ Szerkesztve ]

(#569) undercover


undercover
senior tag

Üdv!

Érdekelne engem a DEX mód. Kicsit amatőr vagyok a témában, de pontosan, hogyan működik?

Azt tudom, hogy van vezetéknélküli módja és úgy tud laptophoz vagy TV-hez csatlakozni.

De van vezetékes módja is. Úgy lehet csatlakoztatni laptophoz vagy TV-hez vagy kell hozzá más is?

Mert gondolom vezetékesen kisebb az input lag.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#570) TTomax válasza undercover (#569) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ez a telefon nem tudja a DEX modot.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#571) PA80 válasza undercover (#569) üzenetére


PA80
tag

A-szériában nincs DEX.

(#572) judas13 válasza TTomax (#558) üzenetére


judas13
addikt

Pont ilyen problémáim vannak nekem is...nem tudok még dönteni..mnden nap más a (majdnem) befutó ;)

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#573) Schuler888 válasza PA80 (#571) üzenetére


Schuler888
senior tag

Mar valoban nincs

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#574) Blac1


Blac1
aktív tag

Sziasztok!
Van valaki esetleg aki Huawei p30-ról váltott erre a telefonra? Vagy egyéb okból van összehasonlítási lehetősége?
A kérdésem megéri váltani vagy nem (és miért?) erre a telefonra P30-ról?
Előre is köszönöm.

(#575) vectras válasza Blac1 (#574) üzenetére


vectras
tag

Én igaz mate 20-rol jöttem de van a családban p30. Szerintem nem éri meg

[ Szerkesztve ]

(#576) kugli


kugli
aktív tag

Sziasztok!
Fotózáshoz melyik felbontás beállítást érdemes használni? Általánosságban kérdezem, tudom nem vagyunk egyformák,kinek mi tetszik.

(#577) kutga válasza kugli (#576) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem a telefon állítja magának?

Let the Zone take me if I am.

(#578) TTomax válasza judas13 (#572) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát én most kipróbálok egy S20FE-t egész jó áron...kijelzőben ugyanez az engem nem zavar.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#579) Aszpik


Aszpik
tag

Nekem most jött meg ez telefon.
Egy Redmi note 4-et váltott szóval ahhoz képest ég és föld bár még teljesen új.
Így is az általam előre eltervezett keret felett volt, de valahogy abban az 110-120 ezres kategóriában nem éreztem olyan ajánlatot ami megfelelne az amúgy nem túl komoly igényeimnek, de így 135k-ért fog-húzva, de megrendeltem mivel nem hiszem, hogy idén ennél olcsóbb lesz BF alatt max. néhány ezer forinttal. :)
Kijelző, kamera és támogatás időtartama ami igazán sokat nyomott a latba a kiválasztásnál.

Szóval meglátjuk :DD

[ Szerkesztve ]

"Most is ugyan olyan jó az éden, Ugyanolyan sz@r, mint régen" ;)

(#580) kutga


kutga
nagyúr

Én most egy kissé elbizonytalanodtam a telefonnal kapcsolatban, miután két hét után szétesett a keret. A héten elviszem egy szervizbe, mondjanak rá valamit.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#581) kugli válasza kutga (#577) üzenetére


kugli
aktív tag

3:4, 3:4 (64mp), 9:16 ⋯. erre gondoltam,hogy melyiket érdemes. Gyárilag 3:4 van beállítva.

(#582) doooo válasza kugli (#581) üzenetére


doooo
veterán

Azért mert az a normális, 16 megapixeles méret. Ha 9:16-ra rakod, akkor ebből fog vágni (vagyis rosszabb, kisebb képet kapsz), a 64 megapixeles verzióra meg nincs szükséged, tehát hagyd 3:4-en.

[ Szerkesztve ]

(#583) Laurh válasza kutga (#580) üzenetére


Laurh
aktív tag

Mit értesz ezalatt, hogy "szétesett a keret" ?

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#584) kutga


kutga
nagyúr

A bal oldalán a bekapcsoló gombbal szemben lötyög, be lehet nyomni.

Let the Zone take me if I am.

(#585) kugli válasza doooo (#582) üzenetére


kugli
aktív tag

Köszi!

(#586) gerner1 válasza kugli (#576) üzenetére


gerner1
veterán

Mi, 16:9 -re állítva használjuk. Nem nyomtatunk, mindent a TV -n nézünk vissza (család más tagjai is, nagyszülök, stb..). Minket zavar, ha van két függőleges fekete csík oldalt, és így egy utólagos vágás szükségével is kevesebb. Ezzel kapcsolatban, lusták is vagyunk. Egy átlagos ~12Mpix -es képet pedig, így is kicsinyítve jeleníti meg az összes UHD TV -énk...

[ Szerkesztve ]

(#587) kugli válasza gerner1 (#586) üzenetére


kugli
aktív tag

Köszönöm a véleményt! :R
Jól értem hogy ezen beállítások a minőségen nem rontanak? Most fogunk tv-t (is) cserélni,ezidáig pc-n néztük vissza a képeket illetve telón,ha meglesz a nappaliba a nagy tv akkor azon is szeretném majd kipróbálni.

(#588) gerner1 válasza kugli (#587) üzenetére


gerner1
veterán

A kép minősége nem lesz rosszabb. Próbáld ki ... -ugyan az az eredmény, ha te vágod meg PC -n. 16:9 -re állítva pedig, eleve azt látod, ami exponáláskor rögzítésre kerül.
Persze, van aki a 'klasszikus vonal' miatt marad 4:3 -as arányon (nyomtatnak, digit kidolgozásra viszik, stb), és őket is meg lehet érteni.

(#589) kugli válasza gerner1 (#588) üzenetére


kugli
aktív tag

Rendben! Köszönöm! :R

(#590) stof


stof
tag

Ejtette már le valaki a készülékét? Csak kíváncsiságból, hogy mennyit bír.

(#591) vectras válasza kutga (#584) üzenetére


vectras
tag

Meg nyomkodtam én is és lötyög a keret. 3 hetes teló és sohasem ejtettem el. Ez valami széria hiba? Nem hiszem el hogy ennyire hitvány a Samsung.

[ Szerkesztve ]

(#592) stof


stof
tag

Megnéztem a keretet én is és úgy tapasztalom hogy valóban rugalmas egy kicsit a széle de nekem nem zörög. Nem érzékelem hogy elengedett volna a ragasztó. Tud valaki linkelni egy videót a problémáról? Köszi!

(#593) vectras válasza stof (#592) üzenetére


vectras
tag

Kb 4 cm hosszan lötyög. Olyan mintha elengedné a ragasztó vagy mivel van összerakva. Pénteken vissza viszem és ennyi volt Samsungos élet. Túlárazott kacat

(#594) PA80 válasza vectras (#591) üzenetére


PA80
tag

Az A-széria strapabíróság szempontjából egyre rosszabb és akkor ezek szerint az összeszerelés minősége is silányabb. Van a családban egy 4 éves A5, az már ki tudja hányszor esett-kelt és semmi baja. Én egyszer ejtettem le az A50-emet, azzal vége is lett. Ennél nem tapasztalok olyat, amit írtok, de azért lehet, hogy majd megnézem alaposabban!

[ Szerkesztve ]

(#595) stof válasza vectras (#593) üzenetére


stof
tag

Én kb 1mm-el tudom beljebb nyomni ezt a króm csíkot a telefon bal oldalán a telefon teljes hosszában. Erre gondolsz?

(#596) vectras válasza stof (#595) üzenetére


vectras
tag

Olyan érzés mintha valami gomb lenne mozog halkan kattan. Tokban eddig nem tűnt fel. Gondolom akkor a vizállóság ennyi is volt. Részletre hoztam ki de nem kell ilyen gagyi.hiába adnak másikat ha az is ilyen

(#597) stof


stof
tag

Én ilyet nem tapasztaltam. Akkor az enyém ezek szerint jó.

(#598) kutga válasza vectras (#591) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen nálam is ilyen. Ha a fülem mellé emelem hallani ahogy kattog. Én ma leadom szervizbe. A vízálló ragasztó beljebb van, azt nem érinti.

Let the Zone take me if I am.

(#599) gerner1 válasza stof (#597) üzenetére


gerner1
veterán

Tegnap este megnéztem, és a miénk is. Ez szerint, nem vagyunk érintettek.

(#600) kugli válasza stof (#592) üzenetére


kugli
aktív tag

Két napja használom a telefont,én úgy látom hogy mindkét oldalt "rugalmas" a króm keret,a gombok körül is mozog nagyon picit,de nem tudom nagyon benyomni,nem kattog nem zörög,pár tized mm a mozgása,de ez teljesen körbe mozog szerintem,és nem is kell erősen nyomni elég ha hozzá érek. Kíváncsi vagyok kutga fórumtársnak mit mondanak szervízbe. Nekem jelenleg úgy tűnik ez a keret különálló alkatrész,ami nem befolyásolja az ip védelmet,bár nem láttam szétszedve a telefont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.