Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-12 11:37:34

LOGOUT.hu

Összefoglaló

Firmware letöltése
XEH (független) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]
TMH (Telekom) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]

A52s 5G ujjlenyomat olvasó tapasztalatok
Fotók a mobillal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) kutga válasza cool13 (#650) üzenetére


kutga
nagyúr

Az eMAG által értékesített jótállási jegye (garancialevél) lehet:
– a gyártó által kiállított (amennyiben a gyártó rendelkezik országos szervizhálózattal),

Szerintem igen, más kérdés, hogy Samsung garanciajegyet adnak-e. MM-ben pl. biztosan.

Let the Zone take me if I am.

(#652) vacs válasza cool13 (#650) üzenetére


vacs
veterán

Az emag mindig is hivatalos samsung viszonteladó volt, szóval igen.

(^)(>.<)(^)

(#653) cool13


cool13
őstag

Akkor megveszem. Köszönöm mindkettőtöknek!

(#654) gerner1 válasza cool13 (#650) üzenetére


gerner1
veterán

A gyári Samu garancia, hivatalos forrásból+ itthon, erre az ár kategóriára,, 1+2 év ( nem 2, és nem is 3! ).

[ Szerkesztve ]

(#655) ricsip válasza kutga (#651) üzenetére


ricsip
addikt

Most vettem MM-ban (westend), médiás garanciajegyet adtak, nem samsung-osat.

[ Szerkesztve ]

-

(#656) ricsip válasza ricsip (#655) üzenetére


ricsip
addikt

Nem bontották ki a dobozát, ott van benne a kitöltetlen Samsung-os garanciajegy.

-

(#657) ricsip válasza ricsip (#656) üzenetére


ricsip
addikt

Android Auto-t viszont hogyan tudom ezen használni? Az alkalmazás listában nem szerepel, a Play store szerint fent van a telefonon és frissítette is újabb verzióra, de elindítani onnan nem engedi, csak eltávolítás gomb van. :Y

-

(#658) kutga válasza ricsip (#655) üzenetére


kutga
nagyúr

Érdekes, nekem kitöltötték.

Android autó a speciális funkciók alatt van.

Let the Zone take me if I am.

(#659) undercover


undercover
senior tag

A telefonhoz hol lehet kapni rendes 25W-os töltőt? Mert ugye ez sima USB-s én meg csak USB C-set láttam.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#660) endib válasza ricsip (#656) üzenetére


endib
tag

Rég vásároltam MM-be, de akkor a pénztár után az információs pulthoz kellett menni és töltötték ki a garjegyet

(#661) kutga válasza undercover (#659) üzenetére


kutga
nagyúr

25W-os csak c típusú van úgy tudom.

Let the Zone take me if I am.

(#662) ricsip válasza endib (#660) üzenetére


ricsip
addikt

Nekem a samsung pólós eladó töltötte ki a MM-os gar. jegyet, a pénztárnál sem mondták h. oda kell vinni az üfsz. pulthoz is fizetés után.

-

(#663) cool13 válasza gerner1 (#654) üzenetére


cool13
őstag

Most hoztam el a Samu boltból. 2 év garit adtak rá. Valamit nem értek hogy jön ki az 1+2 év.

Más.
Mielőtt bekapcsolom, kérdeznék. Iphone-ról hogy tudok átköltözni?

(#664) undercover válasza kutga (#661) üzenetére


undercover
senior tag

Akkor mindegy úgyis elég drága lenne vagy 10k huf.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#665) lindermen válasza cool13 (#663) üzenetére


lindermen
aktív tag

Bekapcsolás után töltsd le és indítsd el a smartswitch alkalmazást. Wifin vagy kábelen át lehet menteni egy csomó dolgot, még az appokat is letölti nagyrészt amit iphone-on használtál. Én kértem kölcsön olyan iphone töltőkábelt, ami az újabb fajta USB-C-s a másik vége, és így közvetlen össze lehet kötni a két telefont.

(#666) kutga válasza undercover (#664) üzenetére


kutga
nagyúr

Hol?

[link]

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#667) stof


stof
tag

Én emag-tól rendeltem de nem kaptam kitöltött garancia jegyet. A samsungos benne van de nincs kitöltve. Ezt lehet utólag érvényesíteni? Nektek milyen van?

[ Szerkesztve ]

(#668) stof válasza stof (#667) üzenetére


stof
tag

Rájöttem. Le lehet tölteni az emag profilból.

(#669) kutga válasza stof (#668) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez hasznos információ.

Let the Zone take me if I am.

(#670) kugli válasza kutga (#608) üzenetére


kugli
aktív tag

Ez amúgy érdekes. Kedden vettem a telefont személyesen euronicsben,nem esett le nem nyomkodtam direkt a keretet semmi extra,nem próbáltam hajtogatni sem mégis mozog egy picit a keret. Ha nem mondjátok itt fórumon észre sem vettem volna,de így meg már idegesít. A telefon egyébként nekem bejövős. Bemegyek személyesen szervízbe én is,bár mi miatt lett ilyen a bontatlan dobozában…

(#671) kutga válasza kugli (#670) üzenetére


kutga
nagyúr

Sosem tudjuk meg. Szerintem egyébként simán zsebben hordva engedett el.

Let the Zone take me if I am.

(#672) kugli válasza kutga (#671) üzenetére


kugli
aktív tag

Épp ez az,hogy nekem "gyárilag" ilyen,vásárlás után eddig csak az asztalon volt,nem vittem magammal mert még csak most volt időm nyomkodni

(#673) Laurh


Laurh
aktív tag

Én pl gyári szilikon tokkal használom és ezáltal úgy vélem nagyon külsős behatás így nem nagyon érheti amivel előjöhetne ez a keretes probléma. (annyira fix az egész)
Ti tokban hordtátok?

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#674) kutga válasza kugli (#672) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem azt mondták nem normális. Jó lenne ha kapnék egy normálisat.

Let the Zone take me if I am.

(#675) Richee11


Richee11
senior tag

Sziasztok!

Az utóbbi időben egyre többet foglalkoztat a mate 20 pro-m cserélje. Több telefont is nézegettem már, azonban egyik sem győzött meg. A Xiaomi felülete egyszerűen nem jön be (olyan a céges telefon, szóval lett volna időm szokni). Végülis jelenleg a Op8T illetve az A52s az ami komolyabban foglalkoztatott.
Ami nekem fontos lenne:
-viszonylag jó üzemidő
-minimum 3 éves támogatottság
-jó kamerás képességek
-a rendszer legyen gördülékeny
-szép panel
-jó hangzás

Akinek van hosszútávú tapasztalata, el tudná mondani, hogy érdemes lenne e beruházni erre a készülékre.

(#676) kutga válasza Richee11 (#675) üzenetére


kutga
nagyúr

A jobb support miatt a Samsungot venném.

Let the Zone take me if I am.

(#677) SL-27 válasza ricsip (#657) üzenetére


SL-27
tag

Nekem azt a "Kapcsolatok" menüpont alján adja ki plusz lehetőségként.

Innen nyit egy új oldalt, ha rányomsz.

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#678) kutga válasza SL-27 (#677) üzenetére


kutga
nagyúr

A 'Valami mást keres' menüpont adja ki lehetőségként. :)

Let the Zone take me if I am.

(#679) SL-27 válasza kutga (#678) üzenetére


SL-27
tag

Egy kutya :P

A bonyolultság mindenképpen erény! <> Samsung Galaxy S23+ és Watch 6

(#680) ricsip válasza kutga (#658) üzenetére


ricsip
addikt

Köszönet, így már meglett. Jól eldugták, de teljesen jogos utólag belegondolva: ezt a telefont direkt navizás céllal vettem. Az android autó az ma magyarországon csak akkor működik, ha android 10-11 fut, és abban nem szimpla store-os appként, hanem natívan az OS részeként vsn benne már gyárilag. Akkor pedig rendszer settings-en belül kell állítgatni, nem standalone app-ként futtatandó.

-

(#681) kutga válasza ricsip (#680) üzenetére


kutga
nagyúr

Régebbire is fel lehet tenni apk-ból.

Let the Zone take me if I am.

(#682) ricsip válasza kutga (#666) üzenetére


ricsip
addikt

Köszönet a tippért!

-

(#683) ricsip válasza Laurh (#673) üzenetére


ricsip
addikt

A tokon amit vettem hozzá, jobb oldali keret részen, alul, jobb alsó sarkától vagy 3 centire feljebb 2 pici luk van egymás alatt. A telefonon magán ott nincs semmilyen luk. Ez miért lehet?

-

(#684) ricsip válasza kutga (#681) üzenetére


ricsip
addikt

Jah, havonta baszkódni malware-es apk-kal mindenféle forrásokból.

-

(#685) kutga válasza ricsip (#684) üzenetére


kutga
nagyúr

Ezzel a telefonnal nem kell.

Let the Zone take me if I am.

(#686) vectras válasza ricsip (#683) üzenetére


vectras
tag

Szinte az összes tokomon volt eddig olyan kis luk. Szerintem a csuklópánt vagy minek hívják amit oda tudsz fűzni mint a fényképezőgépeken van. Gondolom ha olyan helyen fotózól és kiesik a kezedből akkor nem zuhan le. Legalábbis erre tippelek

(#687) Schuler888 válasza vectras (#686) üzenetére


Schuler888
senior tag

Igen. Emlekszunk meg azert paran 15-20 eve a nyakban hordott telefonokra :))

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#688) kugli


kugli
aktív tag

Sziasztok!
Futottam egy kört a debreceni samsung szervizben.Megnézték a telómat (igaz,nézegették pár percig mire észrevették a jelenséget) és az van hogy természetesen kicserélik a kijelzőt ha kérem. Sajnos ezzel jár,mert a keret rá van aplikálva a kijelzőre gyárilag. Kihozott a srác a műhelyükből egy törött kijelzőt illetve annak a gyári csere darabját is kibontotta nekem és mutatta hogy néz ki az egész,kezembe is adta nézzem meg stb. Szóval ez a műanyag keret rá van szerelve gyárilag a kijelzőre,keret mögött van a ragasztó csík,és a keret kialakítása is olyan,hogy hosszanti irányban kialakított bepattanó szerű rögzítést képző kis fülek vannak,ez miatt érződik a horpadásos jelenség a telefon oldalán.A keret mögött van a ragasztó csík ami a szigetelést is biztosítja. Nekem úgy tűnt hogy a műanyag keret különálló alkatrész.
A lényeg hogy kicserélik a kijelzőt de semmi garancia hogy az új gyári kijelzőn a keret nem fog megint mozogni.

De... mondom ha már ott vagyok akkor megnézem az ott kiállított készülékeket illetve átmentem a média márktba (szomszéd üzlet) és ott is végig nyomkodtam az összes kiállított A52 telót. 9 készülékből 7-nek mozgott a kerete.

Viszont azért azt el kell mondani hogy nekem nem eltörve van a keret vagyis annak a rögzítő pöcke,nem recseg ropog,tényleg csak tized milimétereket mozog.

[ Szerkesztve ]

(#689) kutga válasza kugli (#688) üzenetére


kutga
nagyúr

Úgy tűnik akkor ez így normális. A használatot nem befolyásolja mindenesetre.

Let the Zone take me if I am.

(#690) kugli válasza kutga (#689) üzenetére


kugli
aktív tag

Az azért fura hogy tudott eltörni a te készülékeden. Igen,úgy tűnik ez "normális" ennél a készüléknél (habár 150eft-ért szerintem senki nem ezt a bazári jellegű műanyagot várta), és az IP67 lehet ezért nem IP68,vagy jóindulatúlag azt is el tudom képzelni hogy ezzel a rugalmas kerettel esetleg nagyobb az esélye a kijelző épségben maradásának egy esést követően,vagy szimplán csak spórolás az egész.De mindez csak spekuláció részemről.

(#691) vectras válasza kugli (#690) üzenetére


vectras
tag

Köszönjük az infókat. Tehát ha jól értem akkor kerettől független az ip védelem? Ha ilyen sok ami gyárilag mozog gondolom nagy az esélye hogy ha cserélik az is ilyen

(#692) kutga válasza vectras (#691) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen független.

MOD
kugli
Erre már azt mondom, hogy valószínű nálam sem tört el, csak ilyen ócska.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#693) Csabi1984 válasza kugli (#688) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ez azért számomra elkeserítő infó. Ez olyan mintha az autódnak lötyögne a külső váz de nyugtatnak,hogy ez normális :D

(#694) kugli válasza vectras (#691) üzenetére


kugli
aktív tag

Elméletileg és logikailag is úgy tűnik hogy igen, az ip védelem független a kerettől. A kijelzőn adott a ragasztó helye akkor az alaplapon is ennek a negatív oldalán egyező méreteken kell hogy legyen ragasztó. (bocs a szóismétlésért)
A keret kialakítás miatt mozog egy nagyon picit. Elég vékony keret amin helyenként hosszirányban bepattanós rögzítési megoldást alkalmaztak (esetleg youtube videón látható hogy néz ki pontosan). A lényeg hogy műanyag és vékony a kerete,ez miatt érződik a benyomhatósága.(mm-ben megtapogattam az A72-t is az is szintén zenész...)
De a lényeghez az is hozzá tartozik hogy ha itt fórumon nem olvasok erről a keretes "problémáról" nagy valószínűséggel észre sem veszem hogy mozog pár tized milimétert.

(#695) Csabi1984 válasza kugli (#694) üzenetére


Csabi1984
addikt

Letudná fényképezni miről van szó :) ?

(#696) kugli


kugli
aktív tag

Nah... ezt az A73 megjelenési cikk alatti kommentek egyikéből idézem

[a galaxy A73-hoz is érkezett render]
Vagyis az A51 készülék ugyan ezzel a keret megoldással került piacra,csak az ugye nem volt IP67/68. Az A52 pedig kapott plusz védelmet ragasztót meg sim tálca gumitömítést meg mittomén még mit hogy vízálló legyen.
Én elengedem ezt a témát,szerintem ez így gyárilag rendben van.

(#697) Luck Dragon válasza kugli (#688) üzenetére

Hát ez szomorú . :N

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#698) kugli válasza Luck Dragon (#697) üzenetére


kugli
aktív tag

Mibe fogadjunk hogy nem veszed észre a keret mozgását!???? :) Nagyon meg kell nézni,és megfelelő szögben tartani a telefont ahhoz hogy lásd tényleg van pici mozgása. A horpadásos jelenséget hamar ki lehet deríteni,kicsit erősebben végig húzod az ujjadat az oldalán.

(#699) Luck Dragon válasza kugli (#698) üzenetére

Igazából engem az ilyen már nem zavar , Lumia 640 csúfos hátlap mozgása után már jöhet bármi . :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#700) kugli


kugli
aktív tag

De hogy jót is írjak a telefonról...
Szóval negyedik napja van meg az A52s készülék,egy A50 -et váltottam vele. Eddig 100%-ban elégedett vagyok az új telefonnal. Nem volt még soha S szériás telefonom,nem tudom milyen annak a verziónak a felhasználói élménye.A szériába nálam elég nagy a változás pozitív értelemben. Sokkal gyorsabb az alkalmazások frissítése/telepítése,jelentősen jobb kellemesebb gyorsabb alkalmazás használatot érzek,gyorsabban töltenek be appok pl. Nem tapasztaltam eddig megakadást laggolást használat közben. Akku jelentősen tovább bírja. Wifi sokkal stabilabb az A50- nél, vagy pl a GPS/ bluetooth sokkal gyorsabban stabilabban működik,és a térerőt is erősebbek érzem.Kamerát még nem "teszteltem" arról nem tudok véleményt mondani.
A keret minőségi problémát nem nézve (szerintem átlag használat mellett ha nem tud róla az ember észre sem veszi) teljesen rendben van ez a telefon.

Luck Dragon

Ha láttad volna pl ma a média márktban... szó szerint tényleg nyomkodtam a telefonokat :D ,oda jött egy munkatárs hogy tud e segíteni, hát... izééé mondom elvagyok itt,csak nézegetem a telefonokat. Nem akartam belemenni hogy mi érdekel stb

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.