Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-12 11:37:34

LOGOUT.hu

Összefoglaló

Firmware letöltése
XEH (független) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]
TMH (Telekom) - 2024-03-01 (Frissítés: 2024-03-19) [Android 14]

A52s 5G ujjlenyomat olvasó tapasztalatok
Fotók a mobillal

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) lindermen válasza bostone (#150) üzenetére


lindermen
aktív tag

Gondolom így [link] . Kiváncsi leszek rá én is.

[ Szerkesztve ]

(#152) Berni888 válasza Huroq (#149) üzenetére


Berni888
friss újonc

Nagyon köszönöm!! 🙂🙃

(#153) grabber válasza bostone (#150) üzenetére


grabber
addikt

Samsung gyári telepítő,amikor elindítod újonnan a telefont felajánlotta.

(#154) bostone válasza grabber (#153) üzenetére


bostone
addikt

Hihetetlen hol tart már a tudomány.

(#155) TTomax válasza Stauffenberg (#71) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát nekem sikerült rávennem hogy mentsen RAW-t is az A52s... Már van rá működő GCAM, majd még tesztelem.....

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#156) undercover


undercover
senior tag

Üdv! Ma lettem tulajdonosa a telefonnak :)

Mi ez a My Games applikáció? Ilyen piros controller az ikonja, de letörölni nem lehet futtatni se nagyon.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#157) t72killer válasza TTomax (#155) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Fincsi :R, nagyon kíváncsi leszek, mennyi extra dinamikát lehet így kihozni a képekből.

Ha tudsz kontrasztos (napfény+árnyék) tesztfotókat feltölteni, jpg vs raw, mindenképp érdekelne :R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#158) undercover


undercover
senior tag

Olyat lehet, hogy beállítom meddig töltsön a telefon? Vagy én nem találtam ezt a lehetőséget. Mert érdekelne az üzemidő de ha csak 100%-ra töltöm ugye akkor 0-ik a számláló.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#159) lindermen válasza undercover (#158) üzenetére


lindermen
aktív tag

Most ismerkedek a telefonnal. Szerintem ezt külön appal tudod csak esetleg megoldani. Nekem is keresgélnem kell még egy-két dolgot, ami ios-en alapvető volt, itt külön app kell hozzá.

(#160) atoka1


atoka1
tag

Sziasztok! Szerintetek érdemes Honor 20-ról erre váltani?

(#161) borix válasza atoka1 (#160) üzenetére


borix
őstag

Miért akarsz váltani? Elég erős annak a procija még és most is jönnek ki telók hasonló teljesítménnyel.

(#162) Luck Dragon válasza atoka1 (#160) üzenetére

Igazából kijelzőben lenne nagy előrelépés , de önmagában én is azt mondom nem ér annyit , hogy váltás megtörténjen .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#163) borix válasza Luck Dragon (#162) üzenetére


borix
őstag

Csak bírja a szeme a 231.5 Hz PWM-et. A másikkal nincs ilyen gondja.
Oneplus 8T 458.7Hz ez az előrelépés nem folyik ki a szeme ha érzékeny rá.

(#164) Luck Dragon válasza borix (#163) üzenetére

Amúgy van ilyen oldal ahol feltüntetik ezeket a kijelző Hz-et ? Vagy honnan lehet megtudni ezeket az információkat ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#165) borix válasza Luck Dragon (#164) üzenetére


borix
őstag

Display – Samsung smartphone with AMOLED technology [link]
Nézz rá pl a Realme 8 Pro kijelzője milyen, az odab@sz a szemnek!

[ Szerkesztve ]

(#166) Luck Dragon válasza borix (#165) üzenetére

Köszönöm :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#167) borix válasza Luck Dragon (#166) üzenetére


borix
őstag

Az olcsó gagyi amoled kijelzők esetén szokták azt csinálni, hogy próbálják csillapítani a villogást főleg amikor olyan 130Hz környéke. [link]
Jobb panelek esetén már szeretik kihagyni mert gyengül a kijelző minősége színei ha be van kapcsolva. Valamit valamiért...

(#168) dave987 válasza borix (#165) üzenetére


dave987
aktív tag

Van esetleg tapasztalata valakinek ebben a témában?
Én úgy veszem észre hogy PWM érzékeny vagyok. A50em van,ami max 250hz körül tud csak,és a mérés szerint minden fényerő tartományban vibrál.
A Redmi Note 10 is hasonló hz, de csak asszem 50-60% fényerő alatt vibrál. Meg a Note 10S szintén,de annak van DC dimming. Ezek jobbak lehetnének az A50emnél pwm érzékenység szempontjából?

[ Szerkesztve ]

(#169) borix válasza dave987 (#168) üzenetére


borix
őstag

250Hz alatt mondják gáznak.
A redmi note 10 az 69% tényerő tartomány alatt 113.6Hz és 250 Hz között változik ez fárasztja igazán a szemet.
A50 119Hz, te kifogtad ezekkel ám Amerikát! ;]
Az állandó 250Hz már barátibb az már nem olyan zavaró sok embernek.
Ha érzékeny vagy rá akkor megfájdul a szemed a fejed is egy idő után.
Ha nem vagy érzékeny akkor sem tesz igazán jót.

[ Szerkesztve ]

(#170) dave987 válasza borix (#169) üzenetére


dave987
aktív tag

:D remek! És mi a véleményed a Redmi Note10Sről? Láttam Youtubeon hogy valaki bemutatta a különbséget, és videón keresztül szépen látható a különbség amikor bekapcsolja a villódzás-csökkentést.

(#171) dave987 válasza dave987 (#170) üzenetére


dave987
aktív tag

Vagy akkor már az A51, A52-k is kíméletesebbek a szememmel mint az A50?

(#172) borix válasza dave987 (#170) üzenetére


borix
őstag

Redmi Note10S sem egy nagy eresztés.
Nem akarom szét offolni ezért befejezem.
Végignézed a telefonok tesztjét a notebookcheck oldalon és látni fogod a különbségeket.
pl amelyik kijelző 130 Hz és 320Hz között mozog 50% fényerő alatt az sem jó az állandó 320Hz lenne jó.
Keress rá a telefonokra és nézd meg melléjük pl az oneplus nord ce 5g-t.

(#173) dave987 válasza borix (#172) üzenetére


dave987
aktív tag

Ok. Köszönöm.

(#174) vectras válasza atoka1 (#160) üzenetére


vectras
tag

Szerintem nem éri meg. Kijelző tényleg csodás de kb ennyi. Én mate 20-at cseréltem le de már bánom

(#175) borix válasza vectras (#174) üzenetére


borix
őstag

Feljebb kellett volna menni pl s20 fe snapdragon 865 procival.

(#176) pekob válasza atoka1 (#160) üzenetére


pekob
csendes tag

Szia!
Kuldom a ket mobil osszehasonlitasat:
https://versus.com/en/honor-20-vs-samsung-galaxy-a52s-5g-128gb-6gb-ram
Ez alapjan szerintem ez nem kerdes.
Udv.: Pekob

(#177) miska17


miska17
tag

Üdv !
FM rádióhoz létezik valami app ? ; számomra fontos lenne tudni, mielőtt veszek egy ilyen telefont. ----látom volt már ez a kérdés , dehát a régi J5 is csak külön appal rádiózott,

(#178) endib válasza miska17 (#177) üzenetére


endib
tag

Van benne gyári

(#179) gerner1 válasza miska17 (#177) üzenetére


gerner1
veterán

Utolsó "állás" a témában, ez volt: LINK

(#180) TTomax válasza miska17 (#177) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nincs gyári,nincs app hozzá...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#181) kutyek válasza borix (#169) üzenetére


kutyek
senior tag

Off: én azon csodálkozom, hogy ha ilyen sokan érzékenyek a PWM-re pl. 230Hz-en, akkor miért nem zavar ennyi embert a sima villanyfény (akár izzó, akár neon), ami 50Hz-en villog...

(#182) endib válasza endib (#178) üzenetére


endib
tag

Benéztem, a sima A52 van nálam, abba van.
Elnézést

(#183) Orgi válasza atoka1 (#160) üzenetére


Orgi
őstag

Én szintén Honor 20-ról váltanék, nekem az sd kártya slot kéne rettenetesen. Teljesítménytúrázom, szóval az ip védettség is többször jól jött volna, jobb kamera is. A cpu erő pont irreleváns számomra alapvetően, ott kb egál lehet a két készülék.

[ Szerkesztve ]

(#184) borix válasza kutyek (#181) üzenetére


borix
őstag

Alacsony fényerő esetén érint a dolog jobb panelek esetén magasabb 30-40% fényről felett már nem jellemző.
Ezek pl elég komolyan nyomják [link]

[ Szerkesztve ]

(#185) miska17


miska17
tag

Köszönöm a válaszokat !

(#186) Schuler888 válasza kutyek (#181) üzenetére


Schuler888
senior tag

Az hagyjan, de mar 10eve itt vannak a superamoledek es erdekes csak par eve kezdte zavarni az emebereket... mubalhe nagyreszt vihar a biliben

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#187) doooo válasza Schuler888 (#186) üzenetére


doooo
veterán

Arról nem is beszélve, hogy sima TFT-n/IPS-en is ugyanígy lehetséges ez, és van is számtalan példa rá.

(#188) borix válasza Schuler888 (#186) üzenetére


borix
őstag

pl Munkahelyeden kiderült volna, hogy a többiek 30eFt-al többet keresnek és karácsonykor ők kaptak mindig 200eFT jutalmat te meg nem.
5 évig nem zavart míg nem tudtad, mikor kiderülne miért hőzöngenél egyből?
Sokan az alacsony PWM-re érzékenyek megfájdul a szemük, a fejül akik a még érzékenyebbek szédülnek is miatta.
Sok embert vajon miért zavarja ha megfájdul a feje meg szédül is és az előzőnél méééé neeeem volt?
Azért mert pl az iphone 11 telója fasza volt ilyen téren és váltott 12-re ami már nem az.
Valaki nem érzékeny az alacsony PWM-re de szerinted miért zavarja mikor megtudja, hogy pl váltott OnePlus Nord 2 5G-ről OnePlus 9 Pro-ra 200eFt-al drágább telóra és az olcsóbb telónak ilyen téren sokkal jobb volt a kijelzője?
PWM szempontjából az A40 telómnak a kijelzője jobb mint a fórumtársnak a drágább A50-es telója. Most ilyenkor mi van? Az, hogy panaszkodik, hogy zavarja mert érzi.

[ Szerkesztve ]

(#189) janeszgol válasza atoka1 (#160) üzenetére


janeszgol
félisten

Csak kettő dolog miatt érné meg: 5G és a szoftveres támogatás. Ha viszont ezek egyike sem kell, és "csak" gyenge már a mostanid akksija (kb 20-30 ezer ft ennek a cseréje), lehet érdemes azt bevállalni még, ha esetleg itt tartasz.

(#190) dave987 válasza Schuler888 (#186) üzenetére


dave987
aktív tag

Nekem voltak mindenféle kijelzős telóim. Nem is tudtam erről a pwm-ről, nem is tudom megmondani hogy szenvedtem-e ilyentől. De mióta az A50em van egyértelműen észrevettem hogy valami nem okés. Most hogy így utánajártam,és nézegetem a kijelző értékeket rájöttem hogy a mostani telefonom a legrosszabb ilyen téren. 119Hz! Azt írják 250Hz alatt érezni a dolgot erősebben. Bármelyik másik amoledest megnéztem ami eszembe jutott,vagy volt olyanom,mind 250Hz körül vannak,vagy ugye vannak kivételesek ennél magasabb értékkel is.
Nem véletlen hogy pont most figyeltem fel erre a jelenségre amikor pont kifogtam a legalacsonyabb frekvenciájút!
Kíváncsiságból megnéztem mit ír tesóm Xiaomi Mi 10Tjéhez... 2381Hz! 20x-os érték!

[ Szerkesztve ]

(#191) Luck Dragon válasza dave987 (#190) üzenetére

Legelső egy Lumia 735 volt ami a Oled volt nálam , kiváncsi lennék annak az értékére , de erre vonatkozóan nem találtam semmit sem.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#192) dave987 válasza Luck Dragon (#191) üzenetére


dave987
aktív tag

Én se találtam más régi telefonnak. Valószínűleg akkor még nem ismerték ezt a hatást,vagy nem tulajdonítottak neki jelentőséget.

(#193) pusszycat válasza Luck Dragon (#191) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem az első a Samsung Wave S8500 volt ilyen kijelzővel, meg ez volt az első (Am)oledes.
Megvan most is karcmentes, gumitokban, kitünő akkuval, jó pénzért megválok tőle, jelentkezni privátban. :)

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#194) DS39 válasza dave987 (#190) üzenetére


DS39
nagyúr

Ezért rossz, hogy már nem kapható értelmes, új telefon IPS LCD kijelzővel, mert ott nincs ilyen PWM. (Csak ritka esetekben)

Rejtély számomra, hogy miért gyártanak egy olyan technológiát, ami rosszabb az emberi szervezetnek, mint az előző.

Persze átlag Jóska csak annyit lát, hogy de szép színek, viszont este alacsony fényerőn bámulni egy ilyen villódzó kijelzőt közelről nem jó. :(

(#195) pusszycat válasza DS39 (#194) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

MI 10T? Oled színek IPS LCD.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#196) DS39 válasza pusszycat (#195) üzenetére


DS39
nagyúr

Annak tényleg elég pro kijelzője van, 144Hz, HDR10+

(#197) *RLaci* válasza DS39 (#194) üzenetére


*RLaci*
addikt

De ezt nem mindenki érzékeli, ahogy én sem. Hosszú évek óta kizárólag amoledes telefont használok, sosem volt velük problémám.
Még az itt alább belinkelt durvának tartott 4a-nál sem észleltem.

Átlag Jóska

[ Szerkesztve ]

(#198) Luck Dragon válasza *RLaci* (#197) üzenetére

De te Laci vagy :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#199) *RLaci* válasza Luck Dragon (#198) üzenetére


*RLaci*
addikt

Az igaz. :D De mint felhasználó abszolút átlagosnak mondanám magam, így lehetek Józsi. :D

(#200) borix válasza DS39 (#194) üzenetére


borix
őstag

A mostani IPS telefonok tele vannak ghost touch problémával. Az a másik fele, hogy az is nagy öröm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.