Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Aryes válasza zeon.hu (#500) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi! :R Fura volt ez a szép kerek szám, azt hittem véletlenül elállítottam.

Fun fact: ha 600-at írtok ide, tablet lesz a telefonból, a böngészőkben például megjelennek a böngészőfülek. :DDD

(#502) gahor72


gahor72
aktív tag

Sziasztok!
A lányomnak ilyen telója van.A router szerint rendszeresen lejelentkezik/leszakad a wifiről.
Nem veszi észre,mert jellemzően alvó módban van ilyenkor,ha felveszi minden oké.
Van vmi beállítás ami megakadályozza ezt a leválást a wifiről?
köszönöm

(#503) Win-T


Win-T
senior tag

Üdv!

Pár napja váltottam erre a készülékre J5-ről. Azt be lehet valahogyan állítani, hogy ha valami értesítést küld (e-mail, facebook, SMS, akármi) akkor kapcsoljon be az Always On Display pár másodpercre, hogy lássa az ember mi érkezett? Illetve az AOD-n azt szeretném ha nem csak az értesítést küldő app ikonja jelenne meg hanem valami előnézet szerűség is mondjuk, hogy kitől jött üzenet, mi a tárgya, éppen lejátszott zene adatai, stb.
A régi J5-ön nem gyári rendszer volt hanem egy Bootlegers nevű rom és az olyan remekül tudta ezt, nagyon szerettem. De nem tudom milyen program vagy app vagy modul felelt érte benne. Tudtok erre esetleg ajánlani valamit?

(#504) ratcache válasza Win-T (#503) üzenetére


ratcache
aktív tag

aodNotify - értesítések ezerféleképp paraméterezhetők.

(#505) Win-T válasza ratcache (#504) üzenetére


Win-T
senior tag

Ez remek lesz... köszönöm! :R

(#506) Aryes


Aryes
nagyúr

Hali! Van itt olyan, akinek nem elég érzékeny a touchscreen, újra és újra meg kell nyomni, hogy érzékelje a kattintást? Még fólia sincs rajta.
Kipróbáltam, amit ebben a videóban mutatnak, szerintem segített, mert azóta kevesebb hajszálam őszült meg. :DDD

(#507) asdf74


asdf74
tag

Sziasztok! Feleségemnek lett egy A41 készüléke. Hogyan tud képeket, videókat pc-re húzni? A Win10 nem érzékel semmit ha rádugja az usb-c kábelt a telóre.. Láma kérés de most jó lenne egy kis segítség. Előre is köszi

(#508) Aryes válasza asdf74 (#507) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szia! Milyen kábellel próbáltad, a gyárival? Próbáld meg a C végét fordítva bedugni a telefonba. A gépen próbáltad több portba is?
A telefon sem ír ki semmit, amikor össze van dugva a géppel? És a legfontosabb: fel van oldva a kijelző, amikor csatlakoztatod?

[ Szerkesztve ]

(#509) kutga válasza asdf74 (#507) üzenetére


kutga
nagyúr

Fejlesztői beállításokban nézzétek meg az usb kapcsolat módját. Mtp legyen beállítva.

Let the Zone take me if I am.

(#510) Aryes válasza kutga (#509) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ehhez biztosan nem kell bemenni a fejlesztői beállításokba, ez alap funkció, valami egyszerű oka van, ha nem működik.

(#511) asdf74 válasza Aryes (#510) üzenetére


asdf74
tag

Sziasztok! Köszi a segítséget mindkettőtöknek. Igen sejtettem hogy láma kérdés és az is lett. A gépbe vettem egy Usb-Hub-ot (USB-C- + Micro USB, stb) hogy mindent egy kábellel töltsek a gépről. Gondolom ez nem alkalmas fájlátvitelre. Feltettem az A41 gyári kábelét és egyből ment minden ahogy kell. Köszönöm a segítségeteket. :R (A Mi 9 Lite-m se megy vele kipróbáltam most, eddig azért nem tűnt fel mert azzal wifin Total Commanderrel cserélgettem a file-okat.)

[ Szerkesztve ]

(#512) Aryes válasza asdf74 (#511) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem láma kérdés, mert egy USB HUB mindenképpen alkalmas kellene legyen fájlátvitelre.
Az említett kábel megfordítással azért próbáld meg, ugyanis annak ellenére, hogy a csatlakozó megfordítható, és mindkét állásban lehet vele tölteni, van olyan kábelem, amin az adatlábak csak az egyik irányban vannak bekötve. :W

[ Szerkesztve ]

(#513) asdf74 válasza Aryes (#512) üzenetére


asdf74
tag

Kipróbáltam. Ez meg se nyekken, akárhogy dugom ez csak tölt. :) Nem baj ezzel úgyis csak töltünk (BT hangszórót, fülhallgatót, telót stb.). A lényeget már tudjuk, fájlátvitelnél nekünk marad a gyári kábel. Köszi

(#514) Aryes válasza asdf74 (#513) üzenetére


Aryes
nagyúr

Igazán nincs mit. :)
Én fájlátvitelre egyébként évek óta ezt használom, gépen pedig total commander-t az ftp kapcsolathoz.

(#515) kutga válasza Aryes (#514) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez lett volna a másik javaslat, minek szenvedni a kábellel. :)

Let the Zone take me if I am.

(#516) eisento


eisento
addikt

Sziasztok!
Egy kis segitseget szeretnek kerni, apos tegnap kapott egy a41 telefont a cegetol, a teherautoban amit vezet van egy Pioneer MVH-s420bt fejegyseg, ossze van parositva a telefon, viszont minden hivasnal hivasnal kb 2-4mp utan automatikusan felveszi. A samsung teloban talaltam a hivas beallitasokban egy automatikus hivas fogadas funkciot de az ki van kapcsolva. Valakinek esetleg otlet? Nezegettem a pioneer hasznalatijaban is hatha talalok valamit erre vonatkozoan de idaig semmi. meg eddig se a redmi note 9 sem pedig a regi huawei telojanal nincs ez az automatikus hivas fogadas... Most mondtam neki probalja mar ki a sajat autojaban (vmi osregi beepitett nokia kihangosito van) hogy azzal is csinalja-e de mondom addig is rakerdezek a topikban. Koszonom elore is!

Szerk: kozben fel is hivott, nokia kihangositoval nem veszi fel automatikusan. akkor a kurva pioneer szarral lesz vmi

[ Szerkesztve ]

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#517) Aryes válasza eisento (#516) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ne szidd azt a pioneer-t, csak segíteni akar! Hiszen az úttörő ahol tud, segít! :DDD

(#518) eisento válasza Aryes (#517) üzenetére


eisento
addikt

hat jelenleg szivat, vagy o vagy a samsung :D holnap megprobalom amit lehet

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#519) zeon.hu válasza eisento (#518) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Fejegység beállításában kéne körülnézni kezdésnek.

#?*@&!

(#520) eisento válasza zeon.hu (#519) üzenetére


eisento
addikt

nincs benne semmi ilyesmi, es mint emlitettem a masik 2 teloval semmi ilyen "gond" nincs... de holnap ujbol atnezek mindent.

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#521) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Nagy segítséget kérnék tőletek. Egy ismerősöm férje sajnos elment a Covid-19 miatt :( Maradt utána egy ilyen telefon. Sajnos csak a SIM kártya PIN kódját tudja a család, a feloldó kódot viszont nem. A telefonból szükség lenne a telefonszámokra, mert minden lakással és autóval kapcsolatos ügyet a férj intézett, neki volt meg az összes szerelő száma. A SIM kártyán nincsenek rajta a számok minden a telefonban van. Van-e valamilyen megkerülő módszer arra, hogy ezeket a számokat ki lehessen menteni a telefon feloldó kód ismerete nélkül? A válasz privát üzenetben is jöhet.

Köszönöm!

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#522) Aryes válasza Energie X (#521) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha esetleg a Google fiók jelszava ismert, abban benne lesznek a számok is.
Nem tudok más módot, legfeljebb azt, hogy próbálják meg kitalálni a kódot, azért erre lehet némi esély, valószínűleg olyan számot állított be, ami ismert lehet a családtagok előtt, dátum, máshol is használt pinkód, esetleg valamilyen általánosan használt minta. Például: [link]

Részvétem :(

[ Szerkesztve ]

(#523) Energie X válasza Aryes (#522) üzenetére


Energie X
őstag

Köszönöm!

Sajnos nem tudják :(

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#524) Aryes válasza Energie X (#523) üzenetére


Aryes
nagyúr

(#525) 7nakek


7nakek
újonc

Most szereztem be én is egy A41-et, és eddig nagy tetszik, viszont két kérdésem lenne:
- a youtube app vacakol. Hiába telepítettem újra, állítottam vissza a gyári beállításokat, a 4K 60fps-es videók maximális részletességnél gyakran szétesnek zöld pixelekre, 1440p-nél meg elkezd akadozni a videó. Van erre valami megoldás, másnál is előfordul hasonló? Mi lehet a gond?

- PC-ről töltve nagyon lassan töltődik fel. Iphone SE 2020-at ugyanaz a PC ugyanabból a csatlakozóból feltölt kb 1,5 óra alatt, ezt viszont több mint 5-6 órán át kell tölteni a 100%-os állapothoz. Ha konnektorból töltöm, akkor ez is simán felmegy 100%ra másfél óra alatt. Mi lehet az oka, hogy PC-ről ennyivel lassabban tölt a többi készülékhez képest, holott az aksija arányaiban ennyivel nem nagyobb? A gyorstöltés funkció nem hiszem, hogy releváns ebben az esetben, de amúgy be van kapcsolva.

A segítségeteket előre is köszi! :)

(#526) Aryes válasza 7nakek (#525) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szia, üdv a csapatban!

a 4K 60fps-es videók maximális részletességnél gyakran szétesnek zöld pixelekre, 1440p-nél meg elkezd akadozni a videó

Először is, a telefon 1080p-s, ne akarj rajta nagyobb videót nézni, mert nem lesz nagyobb felbontású, mint amire a kijelző képes. :DDD Komolyra fordítva a szót, talán lassú vagy leterhelt a hálózat, pl. 2,4G wifire kapcsolódva próbálod ezeket nézni.

PC-ről töltve nagyon lassan töltődik fel. Iphone SE 2020-at ugyanaz a PC ugyanabból a csatlakozóból feltölt kb 1,5 óra alatt

Azt nem tudom, hogy az iPhone hogy képes PC-ről töltve gyorsan tölteni, de egy szabvány USB 2.0 csatlakozó hivatalosan 500mA-t képes leadni 5V-on, míg a saját töltője azt hiszem 1500mA-t 9V-on. Az iPhone kábele nem USB 3.0-s véletlenül? Mert az jóval nagyobb áram leadására lett tervezve. Támogatja egyáltalán valamelyik QC szabványt?
A Samsung telefon egyébként PC-ről akkor sem vesz fel nagyobb áramot, ha egyébként a gép le tudna adni többet is, ugyanis érzékeli a telefon, hogy gépre van kötve és 500mA-nál nem vesz fel több áramot.

[ Szerkesztve ]

(#527) Dumi86


Dumi86
senior tag

Üdv. Pár kérdésem lenne. Ti használjátok az Eszközkarbantartón belül a viruskeresést? Ki lehet ezt valahogy kapcsolni? Ha én teszem azt felrakom az F-Secure virusírtót akkor nem akad össze a kettő? Ugye idővel írja az Eszközkarbantartó hogy "Ellenőrizze"(azt hiszem így írja).

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#528) Aryes válasza Dumi86 (#527) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szia! Én nem támogatom a telefonos víruskeresők használatát, se a gyári nincs aktiválva, se más vírusirtó nincs a telefonomon. A válasz egyszerű: ha ellenőrzött forrásból telepítesz és frissítesz rendszeresen (rendszert és a kritikus appokat), gyakorlatilag 0 az esélyed, hogy összeszedj valamit.

(#529) firka70


firka70
csendes tag

Sziasztok, most vettem egy ilyet paromnak, az lehetseges, hogy tavaly evvege ota nincs vodasra frissites? A415FOXM1BTK5 ez van rajta..., sammobil szerint XEHre agota volt meg 2 frissites? Jó ez, vagy vigyem vissza? Koszi....

(#530) kutga válasza firka70 (#529) üzenetére


kutga
nagyúr

Könnyen lehet, de tegyél fel rá XEH romot.

Let the Zone take me if I am.

(#531) firka70 válasza kutga (#530) üzenetére


firka70
csendes tag

Szolgáltatói vodafonos szoftver van rajta, egy napos, nem szeretnem buheralni, az lenne az érdekes, hogy voda tényleg fel éve nem adott ki ra frissitest? A11et júniusra ígérik elvileg...köszi.

(#532) kutga válasza firka70 (#531) üzenetére


kutga
nagyúr

A hivatalos romok cseréje nem buherálás. A szolgáltató pedig valóban meg tudja fogni a frissítést.

Let the Zone take me if I am.

(#533) Aryes válasza firka70 (#531) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hivatalos szoftverrel frissítve nem veszíti el a garanciáját (warranty_void bit nem billen át tőle). Legfeljebb ha vmi gond lesz a készülékkel, vissza lehet rá tenni az eredeti vodás fw-t, és úgy beadni szervizbe. De ha nem a vodához, hanem hivatalos Samsung szervizbe viszed, ott nem is foglalkoznak vele, hogy mi van rajta, csak a warranty_void bitet figyelik. Ha valaki máshogy tudja, légyszi javítson ki! :R

(#534) kutga válasza Aryes (#533) üzenetére


kutga
nagyúr

+1

Let the Zone take me if I am.

(#535) lm83 válasza firka70 (#529) üzenetére


lm83
őstag

Nálam még annál is egyel régebbi van fent, már pár hónapja írtam, azóta se jött.
Ez is végül is vodás (mert a upc-ért múltkor itt kötözködtek :DD )

(#536) firka70


firka70
csendes tag

Koszi a tippeket, visszaélést, egyelőre varok, majd nyaron neglatjuk lesz-e 11, aztan a tettek mezejere lepek. Jónak tűnik egy A6 utan, mindennapos, telefon, sms, messenger, gmail használatra...

(#537) Aryes válasza firka70 (#536) üzenetére


Aryes
nagyúr

"visszaélést" :DDD

Te a 11-et várod rá? Én nem gondolnám, hogy jót tesz majd a teljesítménynek. A Samsung az olcsóbb (?) modelleket a nagyobb frissítések alkalmával általában ki szokta nyírni, legalábbis üzemidő/sebesség szempontjából. :U

(#538) firka70 válasza Aryes (#537) üzenetére


firka70
csendes tag

Visszajelzest..., nem az igazi telefonról irni. A11 tapasztalatok utan majd eldontom kell-e vagy sem. En sem gondolnám, hogy javulást hozna, bar pl az Eszkozkarbantarto fejlődött, kedvelem a oneui 3.1 alatt. S10en...

(#539) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Na, sikerült bekapcsoltatni a VoLte és VoWifi szolgáltatást.
Jelentem működik :D

#?*@&!

(#540) deanka válasza firka70 (#529) üzenetére


deanka
csendes tag

ja, semmi frissítés nincs hozzá...kb kapják be,,,

(#541) Nandivagyok


Nandivagyok
aktív tag

Sziasztok! Sok kérdésem lenne, amire nem,vagy csak részben ismerem a választ, remélem ti tudtok segíteni.

Úgy tudom ADB-n kigyomlálva komolyan javul a rendszersebesség. Van esetleg általatok kipróbált/bevált eszköz erre?
Milyen belepiszkálós, optimalizálós megoldásról tudni még? Root elérhető esetleg? Custom romok gondolom a low end samsung+mediatek páros miatt sose lesznek.
Camera2.api-t támogat? Valaki talált már esetleg működő google camerát?
És a bónusz kérdés, ami komolytalanul hangzik, mégis érdekel 😃 CoD mobile eldöcög esetleg alacsony beállításokon?

Előre is köszi:R

(#542) zeon.hu válasza Nandivagyok (#541) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Elég mélyvíz, amiket kérdezel, ez viszont nem egy néptelefon (mint a kevés hsz-ból látszik) :D
Esetleg xda-n nézz körül.

Camera2.api : google első találat
(Nem probáltam! )

(Én mondjuk szívesen mókolnék vele, de az enyém céges, így ez kilőve)

#?*@&!

(#543) (jan) válasza Nandivagyok (#541) üzenetére


(jan)
őstag

Én ez alapján rootoltam.

Azt tudja valaki, hogyan lehet átállítani a névjegyzékben, hogy ne a keresztnév legyen elöl ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#544) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Zárképernyőn hogy tudom megjeleníteni az üzeneteket?
Mert bármit állítok, nem sikerül...
Pl Messenger üzenet, csak annyi van ott, hogy messenger. Se egy név, se a szöveg.

#?*@&!

(#545) Aryes válasza (jan) (#543) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én évek óta - pont emiatt - minden nevet, utónevet, megjegyzést stb. a "vezetéknév" mezőbe írok, nem érint a probléma. :DDD

(#546) Tomiii258 válasza zeon.hu (#544) üzenetére


Tomiii258
tag

Szerintem a Zárolt képernyő -> Értesítések menüben próbálkozz, mert ott lehet beállítani, hogy értesítésnél az értesítés tartalma legyen elrejtve, vagy ne és szerintem nálad ez lehet a gond, hogy be van állítva.

Tomiii258

(#547) zeon.hu válasza Tomiii258 (#546) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Be van állítva:

#?*@&!

(#548) Tomiii258 válasza zeon.hu (#547) üzenetére


Tomiii258
tag

Ez érdekes, mert nekem is így van beállítva és az értesítésben látszik az üzenet tartalma is, ha pl ír vki Messengeren.

Tomiii258

(#549) Aryes válasza Tomiii258 (#548) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem lehet, hogy a Messengerben van letiltva? Fogalmam sincs, hogy hol, de nézd át a beállításokat.

(#550) Tomiii258 válasza Aryes (#549) üzenetére


Tomiii258
tag

Ez lehet, hogy jó tipp, mert Messengerben az Értesítések és hangok között tényleg van egy olyan, hogy Értesítések előnézetei - Név és üzenet megjelenítése és most kipróbáltam, ha az nincs bekapcsolva, akkor magát az üzentet valóban nem jeleníti meg az értesítésben.
Bár ez nyilván csak Messenger értesítéseire vonatkozik és nem tudom, hogy Zeon.hu-nak csak a messengernél, vagy más üzenetküldőnél is problémás az értesítés.

Tomiii258

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.