Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hát ez a bérgyártás dolog valahogy a Samsungnak szerintem nem fog bejönni.

Vagyis anyagilag biztosan, rövidtávú sikert hoz, de hosszútávon egy vaskos kérdőjel.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) roli543


roli543
őstag

Nem tudom, nekem a döcögős rendszer, és a gesztusvezérlési bakik nem férnek bele 100 ezer ft-ba. Ennek a telefonnak egy jó tulajdonsága van, a mérete. Semmi több

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#3) _flamer


_flamer
aktív tag

Anyukámnak vásároltunk pár hónapja egy Samsung Galaxy A40-et ami a számomra egy nagyon pozitív csalódás volt. Ő nagyon szereti, az ő felhasználására szerintem tökéletes és biztos vagyok benne, hogy ennek a telefonnak is meg lesz a maga célközönsége akik boldogan tudják majd használni. :)

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#4) duo


duo
őstag

specifikációkban 350MAh van írva. amúgy oké. értesítési leddel, (hivatalos) LOS supporttal venném de ez lehet, csak az én dilim..

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#5) szemy94 válasza _flamer (#3) üzenetére


szemy94
senior tag

Én is azt vettem apámnak, de ez cikk csak erősítette az előítéletemet a Mediatek-el szemben, szóval inkább az A40, mint ez, reméljük az A42 minimum Exynos vagy (amire nem látok esélyt) Snapi lesz.

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#6) g2gti


g2gti
csendes tag

Én a hibák ellenére lehet beruházok rá (csak kicsit még essen az ára), ami számít nekem a méret és a kijelző, és ebben jobb, hiába szeretnék Redmi vonalon maradni ha akkora telefonokat gyártanak ami már 7 colhoz közelít és bosszantó a kezelése...

(#7) Fred23


Fred23
nagyúr

IP68 nagyon kellett volna, ha már ilyen (kicsit dadogós) hardvert kapott csak, illetve a barométer hiányánál is nagyobb gond, hogy elfelejthetjük a teljes képernyős gesztusvezérlést!

A méret viszont jó.

60 körül még lenne is benne fantázia.

(#8) janeszgol


janeszgol
félisten

Méret, méret, méret. És semmi más?

(#9) Doki42


Doki42
őstag

Jó cikk köszi!! :K
A vas felejtős... Szerintem.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#10) dreampage


dreampage
HÁZIGAZDA

Vackot drágán. Csalódás. :( Most várhatunk egy újabb évet az A42-re, de lehet, hogy már az is túl nagy lesz. Kár, hogy senki nem gyárt normális méretű és normális minőségű telefont.

A játéknak soha nincs vége.

(#11) Nagdanel


Nagdanel
friss újonc

Szia! Mit gondolsz, melyikre érdemesebb beruházni. A40 vagy A41?

(#12) janeszgol válasza Nagdanel (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

Attol fugg mennyiert. Ha a ketto kozott van minimum 25-30 ezer ft, akkor A40.

(#13) _flamer válasza szemy94 (#5) üzenetére


_flamer
aktív tag

Az Exynos sem a világ közepe de jóval megbízhatóbb mint a Mediatek. Reménykedjünk, hogy a következő generációt már újra a sajátjával, jobb esetben Snapival (de erre valóban nem sok esély van) adja majd ki a Samu.

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#14) #65577472 válasza Nagdanel (#11) üzenetére


#65577472
törölt tag

Szia,

A céges A40-em mellé privát telefonnak A41-et vettem. Van gyárilag AoD, az üzemidő sokkal jobb és igen, a bűvös 150x70 mm-es dimenziókon belül maradt a készülékház, amibe a 20:9 képaránynak köszönhetően belepréselték a 6,1"-es kijelzőt. Én mindenképp az A41-et venném, de ezt leginkább a pénztárcád dönti majd el.

[ Szerkesztve ]

(#15) ChromeX


ChromeX
addikt

Vegyük a Galaxy A41 esetét egy páréves Galaxy A5-tel összevetve: amikor a Samsung végre dobta a szappantartós plasztikot a fém/üveg prémium hatásáért, helyből hozzácsapta az IP68 védelmet, és még a kamera optikai képstabilizálása is belefért.

Sajnos abban az A5-ben nem volt optikai stabilizátor. Az csak a 2016-as A5-ös ben volt benne.

Battleforge-> Skylords Reborn F2P https://forum.skylords.eu/

(#16) janeszgol válasza ChromeX (#15) üzenetére


janeszgol
félisten

A link mögött az A5 2017 van. Amiben meg ez szerepel: "A hátlapi kamera kapcsán viszont nem fogunk mosolyogni, kimaradt az optikai képstabilizátor és a PDAF is."

Ez javításra szorul.

(#17) ghiottone


ghiottone
nagyúr

A mérete ami tetszik, de ennyiért tuti nem vennék, vagy ajánlanám senkinek sem.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#18) K0vasz


K0vasz
aktív tag

Kár, hogy a teljes képernyős gesztusvezérlés nem megy az A41-nek: a kameraszoftverből vagy a fekvő tájolású játékokból néha öt-hat mozdulat visszatérni a főoldalra, és a vissza mozdulat is gyakran másodjára jön össze.

akkor ezt eléggé elcseszték, mert S9-en se működik rendeltetésszerűen az újabb fajta gesztusvezérlés - többször kezdi el pörgetni az oldalt vagy nyomódik meg rajta valami, mint hogy a gesztusvezérlést csinálná, holott ez előző verziónál semmi ilyen gond nincs. ráadásul az se a legjobb ötlet, hogy a "vissza" a képernyő szélétől befelé húzásra van mappolva, mert ez a mozdulat a legtöbb appban használható a jobb/bal oldali menü behúzására, így meg nem

(#19) boncser válasza Nagdanel (#11) üzenetére


boncser
aktív tag

Hát én szerintem ha ugyanannyiba kerülne is inkább az a40-et választanám. A 30-40 ezres felár meg nevetséges.

(#20) kutyek válasza K0vasz (#18) üzenetére


kutyek
senior tag

Itt is, csakúgy, mint az S9-en, a OneHandOperation+ javasolt a teljes kijelzős gesztusvezérlésre. Ez is gyári, csak jobb, mint a gyári (rommá paraméterezhető). Érdemes az alsó "felhúzós" (rejtett) navigációval kombinálni. Az EdgeTouch modullal sem akad össze...

(#21) Dilikutya válasza ChromeX (#15) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nincs benne képstabilizátor, én is néztem a cikket. Mindenesetre azt a telefont nem cserélném le egyik újabb A szériásra sem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#22) #55164672


#55164672
törölt tag

Elég gáz, amit a samsung csinál ezzel a sorozattal idén. Jelentéktelen változtatások, újraárazott modellek. A másik kettő után most az A41 is beállt a sorba. Az A50-A51 és az A70-A71 evolúciója is lényegében kimerült egy 30%-os áremelésben.

(#23) #65577472 válasza boncser (#19) üzenetére


#65577472
törölt tag

Felesleges a 30-40 ezres feláron sokáig rugózni. Pl. egy Xiaomi-val ellentétben a Samsung telefonok jelentős része szolgáltatói kínálatból találnak gazdára (kivéve a low-end modellek). Márpedig az operátoroknál az A40 kifutott termék (legalábbis a T-nél). Arról nem is beszélve, hogy ez esetben nem 105 ezret szurkolsz le érte.

(#22) sanpedro99 Az A40-A41 esetében azért kicsit más a helyzet. Gyakorlatilag ugyanakkora házban nagyobb kijelző, közel 20%-kal nagyobb akksi, under screen fingerprint sensor (gyors!), stb. A Helio P65 12 nm-en készül, szóval nem harap akkorákat az akksiba, mint a 14 nm-es Exynos 7904.

[ Szerkesztve ]

(#24) #55164672 válasza #65577472 (#23) üzenetére


#55164672
törölt tag

aki nem vett tavaly a40-et annak megérheti most ezt választani, pláne hogy valóban nem készít már senki ilyen méretű telefonokat, de hogy a tavalyiakat nem érdemes lecserélni az újakra az nyilvánvaló

(#25) Noukoum válasza #65577472 (#23) üzenetére


Noukoum
veterán

Nyilvánvalóan a nyitóár azokat érinti akik nem szolgáltatós mobilt vesznek.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#26) Kampó


Kampó
senior tag

amennyire pofás és jó volt az A széria 2016-2017 ben meg talán 2018-ban is.. ez a 19-20as annyira tömeg annyira egysíkú annyira gagyi.

AMD volt AMD van AMD lesz

(#27) Hallosz


Hallosz
senior tag

Néptelefonnak kissé drága, de tudja amit kell. Szolgáltatónál 60 - 70 ezerért, nulla Ft. kamatra, vinni fogják. November-decemberben már 70-ért megvehető lesz akárhol. Februárra e ki is vezetik.

Mert lakni, muszáj.

(#28) ollie válasza janeszgol (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez egyáltalán nem nagy telefon: [link]

***

(#29) #65577472 válasza Noukoum (#25) üzenetére


#65577472
törölt tag

Értem én, de 105 ezret kiadni ezért a telefonért nettó hülyeség. Szolgáltatónál viszont jó áron van már most is, közepes csomaggal is.

(#24) sanpedro99 Nem is az A40 tulajokat célozza a Samsung ezzel a telefonnal.

[ Szerkesztve ]

(#30) Petya014


Petya014
csendes tag

Ez a gyengélkedő hardver kicsit elbizonytalanított.. :F
Vicc hogy 2020-ban 6 hüvelyk alatt nincs semmi androidos alternatíva. :W

(#31) janeszgol válasza ollie (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem is irtam, hogy nagy lenne. (Bar ha oszinte akarok lenni, csak a mai kinalathoz kepest nem nagy. Az en igenyemhez kepest meg az.)

(#32) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Ez a gyenge hardver kritikát én annyira nem értem, direkt megkerestem az A40 Mobilaréna tesztjét, ahol ez fel sem merült, pedig ha valami harmatos, az a Exynos 7904 (sok kolléga arra panaszkodik, hogy a A5 (2017) gyorsabb volt). A Helio P65 kb hozza a Snapdragon 660 szintjét, az A40 meg bőven alatta van (SD660-os telefon mindkét tesztben van). A háttértár is jóval gyorsabbnak tűnik.
Hozzánk pénteken jött ilyen telefon, nekem elsőre nem tűnt döcögősnek.
Telenornál sincs már A40, az A41 meg kb ugyanolyan kezdőárral nyitott mint az előd. Gondolom ennek is elég gyorsan be fog zuhanni az ára.
Kíváncsi vagyok milyen lesz ezeknek a minősége, mert az A40-el nálunk nagyon sok probléma van.
És igen, ilyen méretű telefon meg kb alig van, szóval ebből a szempontól hiánypótló.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#33) #65577472 válasza Gusztáv (#32) üzenetére


#65577472
törölt tag

"nekem elsőre nem tűnt döcögősnek"

Nekem sem, ezt a megállapítást nem is tudom hova tenni.

(#34) Fred23 válasza #65577472 (#33) üzenetére


Fred23
nagyúr

Talán szoftveres eltérés, egy patch sokat módosíthat a "folyékonyságon".

Engem is meglepett, mikor a tesztben ehhez a részhez értem, mert papíron ez a hardver már elegendő lehetne a zavartalan működéshez egy jó szoftverrel. Nem valami acélos a SoC (sőt), de alap dolgokra akár elég is lehetne. Lehet, a Mediatek támogatása nem volt zökkenőmentes, de némi reszelgetés után idővel jobb lesz a felhasználói élmény.

[ Szerkesztve ]

(#35) #65577472 válasza Fred23 (#34) üzenetére


#65577472
törölt tag

Volt A70-em, ehhez hasonlóan azt is frissen vettem és sokat javult a sw 1-2 update után. Mindenesetre én a jelenlegi sebességgel is maximálisan elégedett vagyok, csak helyén kell kezelni a dolgokat, senki ne várjon S20 szintű fluid működést.

(#36) Kampó válasza #65577472 (#35) üzenetére


Kampó
senior tag

Konkurencia khm.. Xaomi , Meizu , Huawei és al brendek, nem akadnak 100e ft ért. Röhely hogy ennyi pénzért nem kapsz kb semmit ... egy nagy "f@@shalmazt. Nehogy már 180-200e ft nal kezdődjön egy akadásmentes rendszerrel hardverrel felszerelt vas.

AMD volt AMD van AMD lesz

(#37) joey04


joey04
titán

ennyiért tuti nem ezt az izét venném. :U

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#38) Lavar


Lavar
aktív tag

Kár érte, vártam pedig.
Én LG Q6-ról váltanék kompakt méretet megtartva. Sajnos nem maradtak meg az A40 méreténél, de nem vészesen nagyobb, beleférne.
Viszont 2020-ban még mindig ott tartunk 100 ezerért, hogy akadozik dobozból kivéve? Röhej.
A videós képességről ne is szóljak.
Feléért esetleg. :N

[ Szerkesztve ]

(#39) elfelejtette válasza Lavar (#38) üzenetére


elfelejtette
veterán

Én is a Q6 utódját keresem, és nem igazán győzött meg az A41... :(

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#40) Richmond007 válasza Lavar (#38) üzenetére


Richmond007
csendes újonc

Valószínűleg nem 3D-s csúcsjátékokra fogod használni, akkor meg mi akasztaná meg, a Facebook vagy a Gmail?
Persze, 50 ezerért akarsz venni jó telefont? 😄

(#41) Lavar válasza Richmond007 (#40) üzenetére


Lavar
aktív tag

Elolvastad a cikket?
"...a feloldástól kezdve a Bixby képernyőre való lapozáson át a főoldalra visszajutva az akadozás általános jellemző, mintha Dél-Koreában elfelejtettek volna optimalizálni."
Ez alapján írtam, amit írtam.

Játszani nem játszom telefonon olyanokkal, amikhez csúcshardver kellene. Az 1 éves q6-tól, ami 3 éve jelent meg és már akkor se erős hardvert kapott elnézem, hogy megakad, vagy gondolkozik ha csak kilépek valamiből, de egy idei új telefontól, ami sufni legolcsóbb 85k nem igazán.

50k-ért meg ki lehet fogni használható telefont, igen. Csak méretben más kategória kb. mindegyik.

(#42) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Csamcsung mediaretek procival? Ez meredek... De látom még 2020-ra se nagyon sikerül az usb2->usb3 szintlépést abszolválni az 500EUR alatti árkategóriában :(((

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Kár érte, a tavalyi A40-hez viszonyítva azért sokkal többet vártam volna. :( Kicsit nagyobb is lett, nálam így meg már kiesett a kompakt kategóriából. De akinek ez belefér, és nem kell jobb hw, jó választás lehet, ha tavaly nem nevezett be az A40-re.

(#44) guftabi96


guftabi96
addikt

(#45) szkaroly válasza t72killer (#42) üzenetére


szkaroly
senior tag

USB 3? :D Csak a flagship kategóriában van. S20,10, Note. A71-nek sincs. Más gyártónál dettó.

Huawei: P sorozat, Mate sorozat (sima és pro modellek)
Honor: csak View 20; Honor 20 és 20 Pro csak 2.0
Iphone: zero
Xiaomi: se Poco f2, se Mi 10 pro, se K30 Pro Zoom :U
Pixel: sima és xl modellek, 3a nem
OnePlus: 7,8

Az Oppo reno4-ben viszont van. Az középkategória, SD 765.

Egyszerűen égő, 2020-ban legalább középkategóriában sztenderdnek kéne lennie.

Poco X3 Pro

(#46) scyllarus válasza Lavar (#41) üzenetére


scyllarus
veterán

Kaptam ingyen egy Honor 8A-t. Ugyanekkora kijelző, 2-3mm-rel nagyobb a ház és teljesen használható. Céges telónak használom, gyors, nem akad, 3-4 napig bírja az akku és kezelhető a méret.Amúgy 38k volt a hivatalos ára, ha jól rémlik.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#47) t72killer válasza szkaroly (#45) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog (1)

Igen, tavaly BF-kor volt OP7-es 400$ alatt, az lett volna a legolcsóbb belépőm erre. Remélhetőleg idei BF-kor a P30pro/new edisön nem lesz már sokkal drágább.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48) ronroli


ronroli
tag

A3 (2017)-hez képest nagy fejlődést nem látok, sőt... nincs IP68 (nálunk), nekem jól jön a telepített MS szoftvercsomag (az is eltűnt?), akku se nagy szám, kamera csak számokban fejlődött, használhatóságban nem, P65 pedig fillérmegszaporító méltatlanság egy rendes középkategóriás telefonhoz
Erre a telefonra kár volt várnom, ez a vonal nem szimpatikus.
Volt már iPhone a kezemben, a 7-es nem tud ennél kevesebbet és az is kb. ennyibe kerül, tehát ha váltok (most már megvárom, amíg megdöglik a mostani telefonom), akkor az lesz az egyik jelölt, ez nem. A másik talán A31, ha a tesztje nem hangol le és a tudásához árazzák (nálam ez max. 65k-t jelent).

(#49) Dilikutya válasza ronroli (#48) üzenetére


Dilikutya
félisten

4 éves telefonért nem szabad majd' 100 ezret adni...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#50) retroid válasza ronroli (#48) üzenetére


retroid
senior tag

Azért 2020 második felébe iPhone 7et venni kicsit erős...
Max gyereknek vennék vagy idősebb szülőnek... Azért az már nem lesz túl hosszú távú támogatással ellátva... Sztem utolsó iOS frissítés lesz az idei neki

iPhone 13 & Apple Watch 8 45mm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.