Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) hifikus


hifikus
tag

A mikrofonokat lehet valahogy kalibrálni? Körbe lett fujkálva sűrített levegövel azóta kb 5% át hallják a hangomnak.
Direkt a lyukakat nem fújtam, csak az USB-t

(#802) Aryes válasza hifikus (#801) üzenetére


Aryes
nagyúr

Lehet, egy új mikrofonnal. A hangrobbanás, amit a sűrített levegő okozott, valószínűleg tönkretette a mikrofon érzékeny membránját.

(#803) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Sziasztok,

Valaki próbálta már a telefont használni type-c - hdmi kábellel? Sima HD képet lenne szükséges átvinni tv-re, de nem vagyok biztos benne hogy megfelelően tudja a készülék.

(#804) Aryes válasza Janoo_07 (#803) üzenetére


Aryes
nagyúr

Smart view nem jöhet szóba?

(#805) Janoo_07 válasza Aryes (#804) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Kamionos ismerősnek kellene hogy Vodafone tv-t telefonról átjátsza buta tv-re. :D így sajnos nem.

[ Szerkesztve ]

(#806) Aryes válasza Janoo_07 (#805) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nekem erős kétségeim vannak azt illetően, hogy ez a telefon egyáltalán képes lenne usb porton HDMI jelet kiadni. :DDD

Mennyire buta az a tv? Egy alsó kategóriás (<100000Ft) Samsung LCD tv beépített gyári böngészőjén sikerült belépnem a Vodafone.tv oldalra és nézni az élő műsort meg a felvételeket.

(#807) fery02 válasza Aryes (#806) üzenetére


fery02
addikt

Érdekes dolog, hogy még manapság sem alapfunkció ez, de egyébként én is kétlem, hogy tudna ilyet.
Mobilarena is csak OTG és MTP-t ír, GSMArena meg egyáltalán nem említ USB képességeknek semmit sem.

Már 2014-ben küldtem ki képet Slimport kábellel LG G2-ről TV-re.
Igaz persze, hogy az egy akkori flagship teló volt, de akkor is már 8 éve volt.

(#808) Janoo_07 válasza Aryes (#806) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Egy 5 éves nagyon buta 24“os tv. Kamionban van. Teljsen alap. Hivatalos weboldalon elvileg ott van hogy a telefonhoz van type-c hdmi kábel. Lehet egy gyors tesztre veszek egy kábelt. Max megy vissza majd marad tartaléknak...

(#809) Aryes válasza Janoo_07 (#808) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mindenképpen írd meg majd ide a tapasztalatot, kíváncsi vagyok. :R

(#810) zeon.hu válasza Janoo_07 (#808) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Van itt a fórumon olyan tag (somatom), aki kamionos és szinte biztosan csinál/használ hasonló megoldást és Samsungja van (bár nem ilyen).
Android alkalmazás topik vagy esetleg kamionos topik.

#?*@&!

(#811) Janoo_07 válasza zeon.hu (#810) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Köszi, írtam neki. Remélem tud majd segíteni. :K

(#812) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Szóval sajnos hivatalos support szerint nincs MHL csatlakozásra lehetőség ezzel a készülékkel. Akkor vezetéknélküli kivetítés talán mehet egy Amazon fire-rel max sima HD adás menne át? Semmi fhd semmi 4k..

[ Szerkesztve ]

(#813) Janoo_07 válasza Janoo_07 (#812) üzenetére


Janoo_07
aktív tag

Vagy mondjuk ha netet oszt (korlátlan) és közvetlen Amazon fire tv sticken lép be böngészőbe, akkor nem is kell kép átjátszás lehet.

(#814) Aryes válasza Janoo_07 (#813) üzenetére


Aryes
nagyúr

Vagy bármilyen tetszőleges Androidos tv okosító :K

(#815) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Külső ikon csomag telepíthető valahogy vagy mindenképpen külső launcher kell hozzá?

Másik telón van Nova launcher, de erre még nem terveztem feltenni csak emiatt.

#?*@&!

(#816) Aryes válasza zeon.hu (#815) üzenetére


Aryes
nagyúr

A Samsung témák/ ikon pakkok közül nem tudsz választani? 🤔

(#817) zeon.hu válasza Aryes (#816) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

De, csak azok nem minden ikont változtatnak meg, csak ami eleve bele van fejlesztve.
Az én pakkom viszont azokat is változtatja, ami nincs eredetileg benne, így egységes az összes.

#?*@&!

(#818) Aryes válasza zeon.hu (#817) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ja, értem.

(#819) zeon.hu válasza Aryes (#816) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Példa:

Bal alsó ikon ugyanaz, mint a másikon a jobb alsó.

#?*@&!

(#820) Aryes válasza zeon.hu (#819) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát, ízlések és ficamok :DDD Engem zavar az újdonság, minden telefonváltást megszenvedek, míg meg nem szokom az új ikonpakkot. Ilyen szempontból nekem még előny is, ha nem minden változik. :U

(#821) zeon.hu válasza Aryes (#820) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Évek óta ugyanúgy néz ki minden telefonom, Nova launcher visszaállít mindent mentésből.
Csak a cégesre nem akartam feltenni.
Eddig... :D

#?*@&!

(#822) Aryes válasza zeon.hu (#821) üzenetére


Aryes
nagyúr

:DDD

(#823) Win-T


Win-T
senior tag

Üdv!

Podcastet hallgatok telefonról bluetooth hangszóróra kiküldve és az a probléma, hogy olyan egyharmad hangerőre állítva még túl halk, egy klikkel feljebb viszont már nagyon hangos az adás hangja. Valahol a kettő között lenne nekem ideális.
Létezik valami app/megoldás arra, hogy finomabb léptékben lehessen a média hangerőt állítani?

[ Szerkesztve ]

(#824) Aryes válasza Win-T (#823) üzenetére


Aryes
nagyúr

Sajnos nem hiszem... A hangszórón nincs hangerőállítási lehetőség?

(#825) Win-T válasza Aryes (#824) üzenetére


Win-T
senior tag

Van, de bluetooth kapcsolatnál ugyanúgy magának a telefonnak a hangerejét szabályozza mint az oldalsó gombok a készüléken.

(#826) Aryes válasza Win-T (#825) üzenetére


Aryes
nagyúr

Azzal a hangszóróval akkor vmi nem stimmel.

(#827) zeon.hu válasza Aryes (#826) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem bizony, ennek nem így kéne müködnie!

#?*@&!

(#828) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Ez csak nekem újdonság?
Most jött.

#?*@&!

(#829) Win-T válasza zeon.hu (#827) üzenetére


Win-T
senior tag

Nincs tapasztalatom más hangszóróval, de ennél a típusnál így működik, pedig nem is annyira alsópolcos gagyi megoldásról van szó (Earfun Uboom).
No mindegy rájöttem, hogy a telefonon érintve a hangerőcsúszkát precízebben is lehet szabályozni a dolgot, csak hát az nem annyira kényelmes.

A frissítés nekem is megjött hétvégén, de semmi extra, gondolom csak a szokásos biztonsági update. Lesz nekünk egyszer 12-es androidunk? Mit tudtok erről? :)

[ Szerkesztve ]

(#830) Aryes válasza zeon.hu (#828) üzenetére


Aryes
nagyúr

Csak neked, mert nekem még nem jött. :DDD

Rákerestem manuálisan, nekem is jött. 20220222, remélem szerencsét hoz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#831) Aryes válasza zeon.hu (#828) üzenetére


Aryes
nagyúr

A frissítés óta olyan elcseszett hangos lett a csengőhangom, hogy minden alkalommal szívinfarktust kapok, mikor hívnak. :W

(#832) zeon.hu válasza Aryes (#831) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Az pl nekem csak jól jön, munka közben nagy a zaj, így jobban hallom a szirénát (Nuke alarm) :D

(Egyébként értesülök a bejövő/kimenő hívásokról akkor is, ha nincs nálam, mivel a Macrodroid értesítést küld a saját telefonra a hívó nevével)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#833) Aryes válasza zeon.hu (#832) üzenetére


Aryes
nagyúr

a Macrodroid értesítést küld a saját telefonra a hívó nevével
Ez tetszik :K

Szóval attól függetlenül, hogy téged nem zavar, észrevetted te is, vagy csak nálam jelentkezik?
Vajon miért raknak vadonatúj bug-okat a frissítésekbe? 🤔 :U :W

(#834) zeon.hu válasza Aryes (#833) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem tudom, hogy hangosabb lett-e nálam, mert amúgy is hangos :D
Vedd lejjebb a hangerőt.
Egyébként ez jó is lehet, ha feljebb vették a média hangerőt is, mert általában a fülesek elég halkan szólnak.

(Macrodroid: nálam alap, többek között tudok sms-t küldeni bármilyen eszközről - tablet, saját telefon, stb - úgy, hogy a céges telefon küldi valójában. Bármivel lehet szinkronizálni az összes alkalmazást. Pl Tabon nincs Messenger, de átjön az értesítés és válaszolni is lehet rá. A fentebb említett hívás értesítés pl a tabon is megjelenik.)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#835) zeon.hu válasza zeon.hu (#834) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem Macrodroid, hanem Join, sry.
Csak másikban Macrodroid volt a téma, bennem maradt.

#?*@&!

(#836) Hejja1234


Hejja1234
tag

Egyre jobban utálom ezt a telefont.
Már korábban írtam, hogy a zárolt képernyőn egy sima "hangos-rezgés-néma" váltás is kb 5 másodpercig tart, a led vakut bekapcsolni szintén. Ez azért elég elkeserítő.

Most az utolsó frissítéssel ordít a csengőhang és úgy tűnik, mintha nem is reagálna arra, hogy lejjebb veszem a hangerőt.

Amikor csörög a telefon, akkor a hangerő le gombbal eddig némítani tudtam, most elutasítja a hívást. Ezt hol tudom visszaállítani?

(#837) Aryes válasza Hejja1234 (#836) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az utolsót még nem vettem észre, de az ordítás engem is idegesít. De azon viszonylag könnyű úrrá lenni, én kínomban megszerkesztettem a csengőhangot, hogy az eleje fokozatosan erősödjön (ahogy eddig szoftverből csinálta). Aztán remélem a következő frissítésben javítják ezt a balf...lépést. :U

(#838) zeon.hu válasza Aryes (#837) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem is értem, hogy sikerült az emelkedő hangot kifelejteni...

#?*@&!

(#839) lm83


lm83
őstag

Azt hiszem megvárom a frissítéssel a következőt :)

(#840) Aryes válasza lm83 (#839) üzenetére


Aryes
nagyúr

Jól teszed :DDD

(#841) Notalab


Notalab
tag

Sziasztok! Másnak is eltűnt a wifi hívás a mai frissítéssel (Vodás teló). Nekem nagyon kellene, de sem a kapcsoló, sem az ikon "nincs meg".

...

(#842) Aryes válasza Notalab (#841) üzenetére


Aryes
nagyúr

Sajnos erről nem tudok mit mondani, de aki még nem frissített, az inkább várja meg a következő frissítést, mert kegyetlenül elb.tak benne valamit (több valamit is). Gondolkodom rajta, hogy vissza kéne térni az előző (jól működő) firmware-re...

(#843) lm83 válasza Aryes (#842) üzenetére


lm83
őstag

Hát én még az előzőt se mertem feltenni, annyi rosszat írtatok róla...

(#844) Aryes válasza lm83 (#843) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az előző még pont jó volt - nekem legalábbis mindenben jó volt, talán egy picit jobban merült, de legalább működött rendesen.
Na, találtam egy új hibát: nem érkeztek meg az sms-ek a telefonra, amíg nem indítottam újra. :Y Előző hiba meg az volt, hogy nem szinkronizálta az emaileket. :W
Soha eddig nem volt ilyen probléma vele. :(((

[ Szerkesztve ]

(#845) zeon.hu válasza Aryes (#844) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Az email lehet a Google sara is, rengetegen panaszkodnak rá!
(Amennyiben Gmail -t használsz)

#?*@&!

(#846) Aryes válasza zeon.hu (#845) üzenetére


Aryes
nagyúr

Azt. És az sms? Különben telefon újraindítás után az email szinkron is rendbe jött...

[ Szerkesztve ]

(#847) Aryes válasza Aryes (#844) üzenetére


Aryes
nagyúr

Most jött egy frissítés, remélem, hogy sok panasz volt, és kiadtak egy bugfix-et... Biztonsági frissítés szintje: március 1.

(#848) lm83 válasza Aryes (#847) üzenetére


lm83
őstag

Azt hittem már két napja is azt szidod, már akkor is kint volt az...

(#849) Aryes válasza lm83 (#848) üzenetére


Aryes
nagyúr

Jaaa... Hát nekem ma jelzett. :U

(#850) Aryes válasza lm83 (#848) üzenetére


Aryes
nagyúr

Pár nap használat után úgy tűnik, hogy a legutóbbi frissítés rendbe tette az előző által okozott bizonytalan működést (lassúság, gyors merülés, bizonytalan ujjlenyomat szenzor), talán a csengőhang kivételével, de abban nem vagyok biztos, nem szándékos változtatás-e.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.