Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Aryes válasza zeon.hu (#700) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az nekem már vagy egy hete megjött.

Más: szokott másnak is "az ujjlenyomat nem egyezik" üzenet jönni ujjlenyomattal feloldáskor? Megőrülök tőle. Hiába tapogatom, ugyanezt írja egész addig, míg gombbal vagy dupla tappal fel nem ébresztem a kijelzőt, utána ugyanazt az ujjamat rögtön felismeri. :W

(#702) zeon.hu válasza Aryes (#701) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Igen.
Utána ellenőrzöm és persze mind jó...

#?*@&!

(#703) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Megint jön le egy frissítés.

#?*@&!

(#704) Aryes válasza zeon.hu (#703) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nekem is. Javult valami szerinted?

(#705) zeon.hu válasza Aryes (#704) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Fogalmam sincs, az előbb jött le :D

#?*@&!

(#706) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Üdv!
Volna egy x aktas kerdesem :D Adott egy Telenoros csak internetes sim.Eddig mukodott siman a telefonban,volt egy gyari visszaallitas,sim vissza de a net mar nem mukodik,at tettem a kartyat az iphoneba azon meg megy,ami az iphoneban volt telenoros kartya azt beletettem az A41be es ment is az internet,vissza csereltem de ezzel a simmel az istennek se akarja a mobilinternetet :U Minden profil beallitva,most volt megint egy visszaallitas,de ugyan ugy semmi,slotokat is cserelgettem,van mellette egy vodas kartya,az szuperul mukodik :U Otlet? :R

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#707) Aryes válasza Gubu0101 (#706) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szia! Lehet, hogy érdemes lenne a szolgáltatót megkérdezni, hátha ők látják, hogy mi a hiba.

(#708) Gubu0101 válasza Aryes (#707) üzenetére


Gubu0101
veterán

Volt eszembe,viszont masik keszulekben meg hibatlanul mukodik :D ezert nem is ertem :U

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#709) Aryes válasza Gubu0101 (#708) üzenetére


Aryes
nagyúr

De talán éppen a Telenor cseszett valamit a háttérben, amit Te innen hiába próbálsz kitalálni. :)

(#710) Gubu0101 válasza Aryes (#709) üzenetére


Gubu0101
veterán

Na,majd akkor csetelek veluk.Lehet nyomtak ra egy tiltast,hogy ne lehessen mobilban hasznalni,csak tablet stb. :U

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#711) Hejja1234


Hejja1234
tag

Titeket nem zavar vagy nálatok működik flottul, hogy ha rányomok a csengetés profilváltásra (hangos/rezgés/néma), akkor rendszeresen 4-5-6 másodpercet gondolkodik, mire vált egyet?!....tök idegesítő, mert van hogy rányomok többször, aztán egyszer csak elkezdi váltogatni aztán megáll valahol.
Ugyan ez az elemlámpa bekacsoláskor, kell neki 2-3 másodperc először, aztán persze már megy szinte azonnal.
Újraindítás volt, de nem segít vagy csak ideig óráig.

(#712) Aryes válasza Hejja1234 (#711) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szia! A hiba nálad lesz, mégpedig valami háttérben futó app, ami felzabálja az erőforrásokat. Nálam mindkettő azonnal működik, bár a profilváltót nem használom, én külső appot használok erre a célra.
Szoktad bezárni az összes appot az alkalmazás váltóból, illetve szoktad tisztítani a ramot ezzel:

?

(#713) Win-T


Win-T
senior tag

Honor Choice TWS fülhallgatót használok és mostanában ha kiveszem a fülemből beteszem a bölcsőjébe és zsebrevágom nem bontja a kapcsolatot. Ez akkor kellemetlen ha nem veszem észre és hívnak, felveszem, a hívó fél engem hall, de az ő hangja meg a fülesben szól ugye ami zsebben van. Ez a telefon hibája lehet vagy a TWS-é?
Gyanúsan a július végi frissítés telepítése után kezdte ezt el csinálni, korábban soha ilyen probléma nem volt. Ti esetleg tapasztaltok hasonlót?

(#714) Aryes válasza Win-T (#713) üzenetére


Aryes
nagyúr

A telefon honnan tudná, hogy bontani kell a kapcsolatot? Inkább gyanakodnék a fülesre.

Mennyi UFO lett itt újabban :DDD

(#715) Win-T válasza Aryes (#714) üzenetére


Win-T
senior tag

Hát tudom is én, gondoltam kommunikálnak egymással valamilyen szinten. :D
De akkor le kell tiltanom, hogy hívásnál headsetként működjön, mert ez így nem lesz frankó sajnos.

(#716) zeon.hu válasza Win-T (#715) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Tegyél fel egy automatizáló programot (mondjuk Macrodroid), tegyél ki egy gombot az értesítő sávra vagy a home-ra és mikor a bölcsőbe teszed a fülest, csak indítsd el a megfelelő parancsot (xy bt eszköz leválasztása).

#?*@&!

(#717) Hejja1234 válasza Aryes (#712) üzenetére


Hejja1234
tag

Szoktam bezárni az összes alkalmazast, ha eszembe jut. Nem gyakran, heti egyszer talán.
Ilyen csodaseprűm nincs, ez micsoda?

(#718) Aryes válasza Hejja1234 (#717) üzenetére


Aryes
nagyúr

Váljon szokásoddá.

Beállítások -> Akku és eszközkarbantartó -> jobb felső sarok ... -> Felvétel az Alk.ok képernyőre.

[ Szerkesztve ]

(#719) Win-T válasza zeon.hu (#716) üzenetére


Win-T
senior tag

Ha már ott járok a képernyő tetején akkor egyszerűbb ha simán kikapcsolom a bluetooth-t, minek bonyolítsam ezt még külön automatizáló programmal?

(#720) Aryes válasza Win-T (#719) üzenetére


Aryes
nagyúr

:C

(#721) zeon.hu válasza Win-T (#719) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

És legközelebb kaocsolhatod be... Ezt meg lehet spórolni.
Plusz ha már van egy automatizáló, millió más hasznos dologra használható.
(Nálam minden eszközön a legfontosabb alkalmazás a Macrodroid).

De ha nem, hát nem... :D

#?*@&!

(#722) Win-T válasza zeon.hu (#721) üzenetére


Win-T
senior tag

Nem ismerem egyáltalán az appot, de megígérem kipróbálom, hátha nekem is hasznomra válik. :R

(#723) zeon.hu válasza Win-T (#722) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Van itt saját topikja.
Aki telefonáláson és fb-on kívül másra is használja a telót, annak jól jön egy ilyen.
Mellesleg a google segéddel is kompatibilis, így hangvezérlés is megy.

#?*@&!

(#724) kullerm válasza mike1334 (#244) üzenetére


kullerm
újonc

Hali! Az üvegfóliát nem nyomja fel a tok?

(#725) fery02 válasza kullerm (#724) üzenetére


fery02
addikt

Spigen tokok minőségiek, több telefonomon is voltak már olyan tokok és oda van arra figyelve, nincs ilyen probléma velük.

(#726) lasga


lasga
csendes tag

Sziasztok, számomra rejtélyes jelenséget szeretnék megosztani veletek. Hetekkel ezelőtt tettem fel az akkor legfrissebb XEH-es romot a vodás telóra, minden szép és jó. Most látom, közben kijött egy frissítés, viszont a teló se OTA-n, se Smart Switch-en nem frissül, azt mondja, a legújabb verzió van a telón....

(#727) Aryes válasza lasga (#726) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nekünk hetek óta nem volt frissítés, utoljára vagy 5 hete talán. Valószínű te előbb tetted fel a legfrissebb romot, mint ahogy nekünk OTA megérkezett.

(#728) lasga válasza Aryes (#727) üzenetére


lasga
csendes tag

Helló, a telómon az utolsó előtti XEHes van, A415FXXU1CUF3 Security Patch Level: 2021.05.01. Az utolsó letölthető: A415FXXS1CUG1 2021. 07.01

(#729) deanka válasza lasga (#728) üzenetére


deanka
csendes tag

dettó...nekem talán áprilisi van, miután meguntam, hogy a vodás telón egy db biztonsági frissítés sem történt 1,5 év alatt...na április óta ezen sem :)

(#730) Aryes válasza deanka (#729) üzenetére


Aryes
nagyúr

Próbáltátok KIES-re dugni és azon keresni frissítést?

(#731) deanka válasza Aryes (#730) üzenetére


deanka
csendes tag

jaja, illetve a smart switchre, mert a kies nem működik vele, de azt mondja friss a rendszer

(#732) Aryes válasza deanka (#731) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tényleg, Smart switch :W Bocs. :R
Elég régóta használok Samsung telefonokat. :DDD

(#733) deanka válasza Aryes (#732) üzenetére


deanka
csendes tag

én lassan elengedem ezt a telót asszem. jó a mérete, igazából sok gondom nincs vele, de ez a szoftver nyűg k.ra zavaró. csak fogalmam sincs mi legyen helyette ...ami nem 2-3k-ba kerül...

(#734) Aryes válasza deanka (#733) üzenetére


Aryes
nagyúr

Már ne haragudj, de ezért lecserélni...? Korábban 2 évig használtam frissítés nélkül az előző telefonomat, semmi hátrányát nem éreztem... Ha nem lett volna annyira kevés a belső memóriája, ma is azt használnám...
Ezzel korántsem vagyok ennyire megelégedve, nem szoftveres gondom van vele, egyszerűen gyalázatosan gyenge benne az MTK SoC... :W

[ Szerkesztve ]

(#735) deanka válasza Aryes (#734) üzenetére


deanka
csendes tag

az a gáz, hogy a vodás verzióra egy db biztonsági frissítés nem jött egy évig, amikor is meguntam, és a ti segítségetekkel feltoltam rá egy másik magyar romot, amitől viszont elszállt a bankolási lehetőségem. viszont ha visszateszem a voda romot, akkor sem lesz bizt. frissítésem, és úgy bankolni megint nem egy életbiztosítás. A főverzió frissítés kevésbé érdekel amúgy. persze lehet veszek egy "sima" független verziót :)) ezt meg odaadom az anyósomnak...

(#736) Aryes válasza deanka (#735) üzenetére


Aryes
nagyúr

:D

(#737) deanka válasza Aryes (#734) üzenetére


deanka
csendes tag

Az én felhasználói szokásaimhoz ez a soc is elég végülis ... meg tényleg a jó méret, és ár...

(#738) Aryes válasza deanka (#737) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ha a felhasználói szokást úgy érted, hogy nem játszol vele, akkor az rám is igaz, viszont megőrülök tőle néha, mennyire lassú. :W
Megfigyeltem például, hogy sokszor azért nem ismeri fel az ujjlenyomatomat, mert egyszerűen nem ébred fel a telefon. Amint bekapcsolom a kijelzőt, felébred és beolvassa az ujjam rendesen. Éjszaka közepén például rendszeres, hogy nem ébred fel deep sleep-ből (én meg igen :((( ). :U
De ha felébred, sokszor abban sincs köszönet. :))

(#739) deanka


deanka
csendes tag

:)

(#740) lasga


lasga
csendes tag

Látom van frissítés, de a XEH-es -eredetileg vodás- teló nem hozza sem OTA-n, sem Smart Switch-en.... bosszantó. Reméltem, hogy a XEH-re történő váltás meg fogja oldani a vodás elmaradást.

(#741) lasga


lasga
csendes tag

Kicsit elkeseredtem, nincs ötletetek?
Kezdek haragudni erre a vodás a41-re. Másfél évig nem jött frissítés (ha jól látom, a telenoros sem frissül?), föltettem a XEH-es romot, ami komoly előrelépés volt az android 11 miatt, azonban változatlanul nem frissül, nincs kedvem rendszeresen romot cserélgetni és aztán újra belakni a telót. Persze mondhatjátok, nem kell azt kéthavonta lecserélni, elég évente vagy még úgy sem... Nyilván igazatok is van. Nem lehet valahogy elfelejtetni a vodás eredetét?

(#742) fery02


fery02
addikt

Frissítés érkezett párom független készülékére (cégtől kapott ajándék teló).

Sajnos nem tudok segíteni nektek milyen opciók vannak szolgáltatós modelleknél a rendszer cserélgetésre, igyekszem minél kevesebbet foglalkozni Samsung mobilokkal.

[ Szerkesztve ]

(#743) Tomiii258 válasza lasga (#741) üzenetére


Tomiii258
tag

Hát ez elég furcsa, illetve...
Nekem S8-asom van (asszonynak van A41, de telekomos, az eddig egész jól frissült, pl a múlt héten is) és abból a fórumból rémlik valami olyasmi, hogy olyan, mint XEH ROM nem is létezik, csak olyan, hogy független.
Aztán abból az alapján lesz magyar független, német független, vagy akármilyen független, hogy milyen telefonkártyát raksz bele. Viszont fontos tényező, hogy a Samsung nem mindegyik független ROM-ot engedi rá az összes régióra OTÁ-n.

Emlékeim szerint a fentiekből eredően az S8 topicban is felmerült az a frissítési gond, hogy ha egy magyar SIM-kártyás telefonra egy olyan független ROM-változatot sikerült felrakni, ami Magyarországon hivatalosan (OTÁ-n) meg sem jelent, akkor abba "beleragad" a telefon és OTÁ-n nem tud frissíteni újabb, Magyarországon hivatalosan is megjelenő frisebb ROM-okra.

Tomiii258

(#744) Aryes válasza lasga (#741) üzenetére


Aryes
nagyúr

Kaptam egy olyan tippet, hogy próbáld meg kivenni a SIM kártyát, vagy tenni bele más szolgáltató SIM-jét, és úgy rákeresni a frissítésre. Lehet nem segít, de egy próbát megér.

(#745) Aryes válasza Tomiii258 (#743) üzenetére


Aryes
nagyúr

Meg lehetne esetleg próbálni egy korábbi XEH rommal flash-elni, aztán SIM kártya nélkül OTA frissíteni...?

(#746) Tomiii258 válasza Aryes (#745) üzenetére


Tomiii258
tag

Á, közben rájöttem, hogy azt írta, XEH ROM-ot rakott fel (ami amúgy 100%-ig ugyanaz, mint pl a német független ROM). Így viszont nyilván olyan változatot töltött le, ami hivatalosan is megjelent Magyarországon, ezért valószínűleg nem áll fenn az ő esetében az, amit írtam.

Így viszont totál érthetetlen a dolog... :F

Tomiii258

(#747) lasga


lasga
csendes tag

Szevasztok, köszönöm az összefogást, egyelőre semmi.... Kipróbáltam mindent, amit írtatok. Kivettem a SIM kártyát, wifin OTA, semmi. Betettem egy telenoros kártyát... semmi. Vissza a vodás, semmi. Közben mindig újraindítottam. Viszont a szoftver adatok között szerepel egy olyan, hogy szolgáltatói szoftververzió, ami VDH. Innen töltöttem le a XEH romot:
https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-a41/firmware/SM-A415F/XEH/#SM-A415F

[ Szerkesztve ]

(#748) Aryes válasza lasga (#747) üzenetére


Aryes
nagyúr

1 vagy 5 fájlos firmware-t töltöttél le? 5 fájlosat kellene keresni, hátha azzal sikerülne. Az se baj, ha régi, majd frissül.

(#749) lasga


lasga
csendes tag

Készítettem képernyőfotót:

[ Szerkesztve ]

(#750) lasga válasza Aryes (#748) üzenetére


lasga
csendes tag

5 fájlos!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.