Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) atala


atala
addikt

Melyik helyet javasoljátok a megvételre ahol a legolcsóbb, és hazai gyári garanciát adnak?
Én úgy látom, ahol nagyon olcsó (75 ezer környékén), az EU-s beszerzés, és nem javítja a Samsunk Magyarország. Viszont ahol biztosan gyári garancia avan, pl Extreme Digital, ott 20 ezer Ft-al többe kerül.

(#152) Acef válasza atala (#151) üzenetére


Acef
addikt

A MediaMarkt és az Edigital is szokta akciózni 50e Ft körül.

Várj egy-két hetet, ha nem sürgős.

(#153) contaxg válasza atala (#151) üzenetére


contaxg
veterán

Az Aqua 2 év jótállással adja 85k-ért, de nem tudom, hogy az gyári vagy saját "gari"

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#154) atala válasza Acef (#152) üzenetére


atala
addikt

50 ezer? Kicsit furcsálnám. Még a sufni GSM-ben is 75 ezer.

(#155) atala


atala
addikt

Tényleg nem lehet ezzel a telefonnal lassított felvételt készíteni, vagy csak a gyári alkalmazásban nincs, és másik alkalmazással megoldható?

(#156) Viktor0610 válasza atala (#155) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondolom, gyenge hozzá a hardver.

Samsung Galaxy A54

(#157) atala válasza Viktor0610 (#156) üzenetére


atala
addikt

A Huawei P20 lite telefonom is tudja, pedig annak gyengébb a hardvere.

(#158) Viktor0610 válasza atala (#157) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Annyit találtam a neten, hogy az A40-ben is egy frissítés hozta meg a lassított felvételt. Hátha ennél is így lesz.

Samsung Galaxy A54

(#159) atala


atala
addikt

Sokan lehúzták ezt a telefont, de ahogy kiveszem a tesztekből nem a telefonnal van baj, hanem az árazásával. Viszont most már a nyitó árhoz képet lement 20 ezret.
Az a baj, hogy nem találtam ilyen méretű és tudású másik készüléket.
Még alszom rá párat, hogy megvegyem-e.

(#160) Kurrens


Kurrens
tag

Vettem egy A41-et, de csak karácsonyra kapja meg a feleségem. Addig el van az akksija, vagy érdemes rátölteni?

(#161) Viktor0610 válasza Kurrens (#160) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Töltsd fel félig/háromnegyedig (ha nem így van most is), illetve próbáld ki minél több funkcióját, nehogy a "fa alatt" derüljön ki, hogy baj van vele.

Samsung Galaxy A54

(#162) Ádám 0314


Ádám 0314
friss újonc

Sziasztok!
Tudnátok segíteni, hogy a Huawei P30 lite és Samsung Galaxy A41 közül melyiket válasszam? Már végig olvastam a teszteket, hozzászólásokat, de nem tudok dönteni. Köszönöm előre is!

(#163) Cyrin válasza Ádám 0314 (#162) üzenetére


Cyrin
addikt

gyerekenek e kettő közül az A41-et választottam.

(#164) Acef válasza Ádám 0314 (#162) üzenetére


Acef
addikt

Én is gondoltam a Huawei-re, de az esetlegesen elmaradó támogatások(google) miatt a Samsungot választottam.

(#165) Krajczi


Krajczi
tag

Magamnak nézegetem már egy ideje ezt a készüléket, de vártam, hátha lejjebb megy az ára. Erre ma a feleségem vett magának egyet. :D
Így én megvárom a következőt (=A42) vagy valami mást választok.
Továbbra is szimpatikus a mérete és a súlya. De jobban kipróbálva szokatlan a Huawei után a sajátos op. rendszer. :)

(#166) Aryes válasza Acef (#164) üzenetére


Aryes
nagyúr

De a p30 lite támogatását nem érinti a korlátozás! Én a Huawei-t választanám a helyedben, kb. mindenben agyonveri az A41-et, ha nem gond, hogy IPS kijelzős. Nálam sajnos emiatt kiesik, mert nincs rajta AOD.

(#167) contaxg válasza Ádám 0314 (#162) üzenetére


contaxg
veterán

Előtte Honor 10 (a kádat nem szerette szegény) volt. A Samsunggal szemben tele voltam előítéletekkel. Most már látom, hogy buta voltam mert szoftveresen a két rendszer között a Samsung komolyabb... nem kicsit.
Nagyjából akkor ültem seggre mikor felhívtam egy webshopot és amikor letettem ki írta a szám helyett a cég nevét. A kettős android rendszeres protected folder is óriási, ahol gyakorlatilag android az androidban elszigetelten kezeli a védett programokat (bank, stb,). A kijelző minősége pedig No1!!

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#168) Ádám 0314


Ádám 0314
friss újonc

Köszönöm szépen mindenkinek aki válaszolt! P30 lite lett végül a választásom, remélem minden ok lesz vele. :)

(#169) Aryes válasza Ádám 0314 (#168) üzenetére


Aryes
nagyúr

Végül miért?

(#170) Ádám 0314 válasza Aryes (#169) üzenetére


Ádám 0314
friss újonc

Igazából főként azért, mert eddig is Huaweiem volt és bevált (csak összetört...), megszoktam a rendszerét. Valamint a kétszer akkora tárhely miatt. Csak kiváncsi voltam nagyon nem ajánljátok e, de végül is ezt is azt is írtátok. :)

(#171) Petya014


Petya014
csendes tag

Mik a tapasztalatok a telefon sebességét illetően?
Tesztekben és pár hozzászólásban is kritizálják a vas erősségét.
Nekem nincs szükségem bivalyerős telefonra, csak megbízhatóan tegye a dolgát. :)

[ Szerkesztve ]

(#172) contaxg válasza Petya014 (#171) üzenetére


contaxg
veterán

Azzal nincs gond, de játékra lehet, hogy kevés. A memóriát is sokan kevesellték .. A 4GB-ból nálam max 2,6-2,7-et használ fel, általában 5-6 alkalmazás fut a háttérben és semmi zavaró megakadás nincs. A kamerája szerintem OK és amit sehol nem említenek, hogy nagyon szuper a hangminősége, így esti ágyban pihizős fejhallgatózásra tökéletes!

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#173) Petya014 válasza contaxg (#172) üzenetére


Petya014
csendes tag

Játszani nem szoktam, úgyhogy lehet mégis visszakerül a kalapba a telefon :D
Ebben a méretben nincs igazán alternatívája, szép telefon, a kamerája és az akksjai is elég nekem, amoled kijelző is pipa, a samsung felületével is kivagyok békülve és árban is oké lenne.
Egyedül a sebessége miatt tartok tőle, ha nem ez, akkor a tavalyi p30 lite lehet a befutó, amivel biztos jól is járnék, csak méretben picit nagyobb és a kijelző sem amoled. :F

(#174) contaxg válasza Petya014 (#173) üzenetére


contaxg
veterán

OK nem egy S20 de nincs vele gond. A Huawei akkor akasztott ki amikor nyomtam egy mentést a telefonból a gyári szoftverrel és az egész bekódolta jelszóval amit utána csak egy másik Huawei telefonnal lehetett kinyitni. :W

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#175) atala


atala
addikt

Most vettem a feleségemnek egy A41-es készüléket az Emag-nál. Elvileg ők hivatalos forgalmazói a Samsunkg termékeknek, így Magyarországi márkaszervizes garancia van rá. Hogyan tudom ezt ellenőrizni, hogy valóban hazai beszerzésű-e? Csak azért vannak kétségeim, mert nem adtak hivatalos Samsung garancialapot.

(#176) Acef


Acef
addikt

A lenti képen lévő Segítő menü mikor került a rendszerbe?

Nekem nem rémlik, hogy a telefon megvásárlása utáni első beállításkor láttam volna.

Egyébként hasznos, jól használható.

(#177) Krajczi


Krajczi
tag

Ki hogyan oldja meg, hogy a fülével telefonálás közben ne nyomkodja el a kijelzőt? Bármit is olvastam és állítottam be, a közelség-érzékelő mégsem működik jól és nem kapcsolja ki a képernyőt a beszélgetés alatt.

(#178) zombei


zombei
aktív tag

Valaki talált már működő Gcam-ot a telefonra ?

Most kaptam céges újabb telefonként, és hát a korábbi A5 2017-hez képest elég messze van minőségben. Eléggé leadta a Samsung ezt az A szériát. Gagyi műanyag, nyomógomb olyat kattan mintha kétállású ganz kapcsoló lenne....

(#179) Tomiii258 válasza atala (#175) üzenetére


Tomiii258
tag

S8-asom van, de minden Samsungon hasonlónak kell lennie:
Beállítások -> Telefon névjegye ->Szoftver adatai
Itt a Szolgáltatói szoftver verziónál az utolsó adatoknak így kéne kinéznie:
XEH/XEH/XEH
Az első mutatja a jelenleg rajta lévő szoftver országkódját.
A középső a jelenleg benne lévő sim országkódját. (ha 2 sim van benne, akkor itt 2 kód szerepel)
A lényeg a 3. kód, mert az az eredeti szoftver országkódja, amivel a készülék gyártva volt, azt nem lehet átmókolni, hiába raknak rá pl utólag magyar szoftvert.
XEH a magyar függetlent jelenti.

Tomiii258

(#180) atala válasza Tomiii258 (#179) üzenetére


atala
addikt

Köszi. Még nincs beüzemelve a telefon, de meg fogom nézni.

(#181) contaxg válasza zombei (#178) üzenetére


contaxg
veterán

Nem mindegy hogy miből van egy munkateló :C ha úgyis egy műanyagtokban landol az esetek 99%-ban?? Én külön hálás vagyok hogy a gombok (nálam halkan) kattanak használatkor.

Egyébként nem találtam Gcam-ot, kettőt leszedtem, egyik sem indult el. Feltettem a Fortej Camera 2 appot, majd meglátjuk milyen.

#179 Tomiii258
Nálam XEH/XEH,XEH/EUX/XEH
Ez mit jelent?
(Iponos beszerzés,vásárlás előtt direkt felhívtam őket, hogy tuti full garis és aszondták hogy náluk minden A sorozatú Samsung hivatalos gyári jótállással kapható, de Samsungos jegyet nem adtak. A telót regisztráltam online és azt a rendszer befogadta,)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#182) Aryes válasza zombei (#178) üzenetére


Aryes
nagyúr

Próbáld ki ezt. Kicsit régi program, sajnos egy ideje nem frissítik, de korábban nagyon sokat használtam régebbi telefonokon, a gyári buta kamera app helyett, egyike azon ritka appoknak, amit meg is vásároltam. Nagy tudású, kényelmes program.

[ Szerkesztve ]

(#183) atala válasza contaxg (#181) üzenetére


atala
addikt

Most tudtam meg, ha nem adtak Magyar Samsungos jótálási jegyet a készülékhez, akkor nem érvényes a +12 hónap kiterjesztett garancia.
A Samsungtól kapott info:

Szeretnénk Önt tájékoztatni, hogy a Samsung Magyar Zrt. által
forgalmazott készülékekre Társaságunk 12 hónap teljes körű kötelező jó tállást (alapjótállást) és további 12 hónap kiterjesztett Samsung jótállást biztosít. A készülék plusz egy év garanciáját (12+12 hónap) regisztráció nélkül, a bolt által a készülék adataival (modell kód, sorozat vagy IMEI szám, vásárlási dátum) kitöltött és lepecsételt Magyar Samsungos vagy szolgáltatói (Telekom) jótállási jegy és számla felmutatásával van lehetőség érvényesíteni meghibásodás esetén. Amennyiben Ön rendelkezik az előbb említett dokumentumokkal, érvényes a készülék kiterjesztett garanciája és nincs más teendője.

Engem is átvágott az Emag, mert azt mondták, hogy érvényes 2 év garancia van a készülékre, amit márkaszervizbe is vihetek. Ezek szerint csak 1 évig vihetem a márkaszervizbe, utána csak hozzájuk.

(#184) contaxg válasza atala (#183) üzenetére


contaxg
veterán

Remélem soha nem lesz szükségünk rá :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#185) Tomiii258 válasza contaxg (#181) üzenetére


Tomiii258
tag

Ennyi országkód? :F
Őszinte leszek, dual simmel nincs tapasztalatom, szóval így hirtelen passzolom, hogy pontosan melyik mit jelent, mert nekem úgy tűnik, mintha eggyel több kód lenne, mint kéne, vagy amennyit én értelmezni tudnék :DDD
Viszont akármennyi is van, az utolsó az mindig az eredeti szoftver országkódja, amivel a telefon gyártva volt, az meg magyar független és ez a lényeg.

Tomiii258

(#186) Krajczi válasza Krajczi (#177) üzenetére


Krajczi
tag

Van ebben egyáltalán közelség-érzékelő?

(#187) contaxg válasza Tomiii258 (#185) üzenetére


contaxg
veterán

:DDD OK, köszi!

Krajczi
Persze, nekem mindig lekapcsolja a kijelzőt hívás közben. Szerviz??

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#188) Krajczi válasza contaxg (#187) üzenetére


Krajczi
tag

Sajnos a SES is ezzel "vigasztalt".
1 hetes készülék... :(((
"Szerencsére" a nejemé.

(#189) Aryes válasza Krajczi (#188) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tárcsázóba írd be: *#0*#
Előjön egy szerviz menü, ott le tudod tesztelni a szenzorokat.

[ Szerkesztve ]

(#190) Krajczi válasza Aryes (#189) üzenetére


Krajczi
tag

Köszi, ezt már próbáltam, de nem segített: Virtual proximity sensor.

(#191) Aryes válasza Krajczi (#190) üzenetére


Aryes
nagyúr

Virtual???

(#192) atala


atala
addikt

Beüzemeltem a feleségem telefonját.
Nálam is ezek vannak XEH/XEH,XEH/EUX/XEH

(#193) GEPESZ66 válasza atala (#192) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nálam A51-en vannak ezek.
A GPS-t bekapcsolva hagyjátok, vagy ki-be kapcsolgatjátok?

(#194) fery02 válasza GEPESZ66 (#193) üzenetére


fery02
addikt

Már jó pár éves Android főverzió óta magának kezeli a rendszer a GPS használatot, szóval a bekapcsolt GPS nem azt jelenti, hogy folyamatosan megy is, hanem hogy csak adott szituációkban használja a telefon.

Például mikor elkezdesz használni GPS programot vagy Időjárás program, ami lokációd alapján frissíti magát és ezért pár pillanatban bekapcsolja a GPS-t, meg egyéb programok, amik hirtelen lokáció helyzetet szeretnének lekérni.

(#195) Krajczi válasza Aryes (#191) üzenetére


Krajczi
tag

Igen.

(#196) Aryes válasza Krajczi (#195) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nincs benne igazi szenzor? Ez fura lenne.

(#197) deanka válasza Aryes (#136) üzenetére


deanka
csendes tag

Nem bír ki 10 órát, egészen biztosan. Nekem olyan 5 óra körüli volt amikor kb 20-25 % maradt, ami még lehet 1,5 óra kb.
Az ujjlenyomat olvasó nem villámgyors, az biztos-Nokia 7.1-et váltott, na azon gyorsabb volt.
nekem ahhoz képest, hogy újabb, és gyorsabb a hardver, meg 4gb vs 3gb a ram, nem meggyőzően gyorsabb átlagos használatra, sőt vannak tök egyszerű alkalmazások, amik lassabbak, illetve akadoznak.
A kijelző szép, de összességében nem vagyok hanyatt esve tőle. Működik, alapvetően jól de semmi extra. Ennyi. Könnyű, mert műanyag, nem túl nagy, bár lehetne picit kisebb, mivel a kijelző túl hosszú nekem.

[ Szerkesztve ]

(#198) deanka válasza fery02 (#194) üzenetére


deanka
csendes tag

Érdekes, mert ezzel együtt bekapcsolt GPS-el nagyságrendekkel merül gyorsabban, pedig kilövöm az engedélyeket a legtöbb proginál, alapból.

(#199) fery02 válasza deanka (#198) üzenetére


fery02
addikt

Akkor gratulálok Samsung-éknak, mert stock droidon tényleg intelligens a GPS kezelés.

Még szerencse, hogy kapott telefon és pénzt nem kellett érte adni, de ahogy ezt olvasom, meg a napokban nyomkodtam valamennyit, továbbra is távol fogom tartani magam a Samsung telefonoktól.

[ Szerkesztve ]

(#200) KőkorSzaki


KőkorSzaki
tag

Bixby Routines felmegy rá? Úgy látom, nincs rajta gyárilag.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.