Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) vzsoca


vzsoca
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy a hátsó kamera zoom-ja négyszeres ebben is, mint az A40-emben?
Variálok a váltáson, igaz másfél éves az A40, semmi baja, de az A41 még használható, zsebben elférő méret.
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#252) PirosHello válasza vzsoca (#251) üzenetére


PirosHello
senior tag

Szia!
Nyolcszoros. [link]
Ha nem céges teló lenne, hanem magamnak vennék Samut, akkor megvárnám az M31s megjelenését itthon a 6000mAH-s akkuval :K

[ Szerkesztve ]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#253) vzsoca válasza PirosHello (#252) üzenetére


vzsoca
csendes tag

Köszönöm!

(#254) PirosHello válasza kircsike (#250) üzenetére


PirosHello
senior tag

Bocs a láma válaszért, de a gyári kameraszoftverben szerintem ilyen nincs, amit Te szeretnél.
Itt csak a készülék nevét (amivel készült és amit megadhatsz a "Készülék neve" menüpontban) "égeti be" a fényképbe, minden mást (hely, idő, felbontás) csak a fénykép "tulajdonságai" alatt kérhetők le.
Ha mégis van megoldás, akkor majd mások kiegészítenek :R

[ Szerkesztve ]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#255) Tomiii258 válasza PirosHello (#254) üzenetére


Tomiii258
tag

Barátnőmnek van ilyen telója, azon kerestem én is a dátumbélyeget, de nem találtam sehol...sokat mondjuk nem tököltem vele, szóval ettől még benne lehet valahol jól eldugva.

Tomiii258

(#256) Aryes válasza Tomiii258 (#255) üzenetére


Aryes
nagyúr

Úgy emlékszem ez: [link] tud ilyen funkciót, meg még sok mást is. Ezt sok éve megvettem, de jelenleg nem használom, mert elég, amit a gyári kamera app tud. Bár sajnos egy ideje nem frissítik, de van trial verziója.

(#257) PirosHello válasza Aryes (#256) üzenetére


PirosHello
senior tag

Ja, ha app kell, akkor van rengeteg pl. [link]
Csak szét kell nézni a Playen.
Én a gyáriban gondolkodtam, ott nincs ilyen sajnos.

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#258) Aryes válasza PirosHello (#257) üzenetére


Aryes
nagyúr

Persze, értettem én, hogy a gyárira vonatkozott a kérdés, de gondoltam bedobom, mert nagyon jó app. :)

(#259) Gaabor80


Gaabor80
aktív tag

Sziasztok,
a wifivel nincs senkinek gondja? A munkahelyemen megy, de otthon rejtett hálózatom van, és egyszerűen alig talál rá. Magától egyáltalán, csak ha megadom neki :W
Az összes többi készüléknek megy, pedig van ami közel 7 éves

(#260) Aryes válasza Gaabor80 (#259) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én meg azt nem értem, hogy a többi készülék hogy talál rá a rejtett hálózatra, amikor az rejtett?

(#261) Gaabor80 válasza Aryes (#260) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

A hálózat hozzáadása gombbal

(#262) Aryes válasza Gaabor80 (#261) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az addig világos. De ha rejtett a hálózat, hiába van elmentve, ha a telefon nem látja, nem kapcsolódik rá. Kivéve, ha onnantól folyamatosan szkenneli, hogy éppen fel tud-e kapcsolódni, akkor is, ha nincs a közelben. Ez pedig eléggé akksizabáló dolognak hangzik.
Lehet, hogy az MTK SoC ilyet nem is tud, azért nem tudja a telefon sem.

(#263) Gaabor80 válasza Aryes (#262) üzenetére


Gaabor80
aktív tag

Csodálkoznék ha nem tudná, régi eszközök (7-8 évesek)is simán tudják

(#264) fery02


fery02
addikt

Nálatok nem merül óránként kb 1%-ot a telefon, Always on Display funkciót is használva?

Nem volt mostanában egyéb Amoled-es telefonom, szóval nem tudom mennyire szokta befolyásolni ez a funkció az üzemidőt.

(#265) Richoo44 válasza fery02 (#264) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Szia,
igazából teljesen természetes, az AOD meríti a legjobban az akksit,folyamatosan világít a kijelző egy része.
Richo

(#266) Aryes válasza Richoo44 (#265) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem, nem természetes, az óránként 1% talán azt jelenti, hogy valami alkalmazás nem engedi mélyalvásba a processzort. Az AOD-nél a kijelző nagyon kis százaléka világít, az sem 100% fényerővel (hacsak nem az egész kijelzős naptár vagy hasonló AOD van beállítva). Inkább számíthat, hogy a digitizer is be van kapcsolva, figyeli a g szenzort ilyenkor is, hogy az ujjlenyomatolvasó tudjon reagálni, ha hozzáérnek a készülékhez.

(#267) Richoo44


Richoo44
aktív tag

Sziasztok!
Aki valóban használja is a készülékét, napi szinten, érdemes megvenni?elég jó aron tudnám beszerezni, érdekelne ez az akadozás téma, valóban zavaró?
Köszi Richo

(#268) Aryes válasza Richoo44 (#267) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerezz egyet nekem is jó áron és mindent elmesélek róla. :DDD

(#269) Richoo44 válasza Aryes (#268) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Hat, nekem az Euronics-es 78000 egész jó ár, ezért gondolkodom rajta :D
Richo

(#270) Aryes válasza Richoo44 (#269) üzenetére


Aryes
nagyúr

Jaa, volt már olcsóbb is. :DDD Én akkor veszek majd, ha 65k alá megy. Többet nemigen ér... :U

(#271) mike1334 válasza Richoo44 (#267) üzenetére


mike1334
veterán

Én pár hete használom, nem nagyon érzek akadozást, de mondjuk én nem is vagyok érzékeny az ilyesmire. Sztem teljesen jó teló, nem bántam meg, hogy megvettem (75e-ért).

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#272) brumicica


brumicica
tag

Képernyővédő fóliák eseték ajánlott a képernyő "érintésérzékenység" növelése a software szerint. Valóban, mntha hatékonyabban ismerné fel így az ujjlenyomatot, de nekem úgy tűnik a készenléti idő is ezzel csökkent. Tapasztalatok?

(#273) deanka válasza Richoo44 (#267) üzenetére


deanka
csendes tag

Ha nem csúcstelóról váltasz, akkor nem fog tetszeni, de már egy stock droidos közepes telóhoz képest sem annyira acélos. De jelentős akadozást nem tapasztaltam. Ezzel együtt nem rossz telefon, de nem ilyen lesz a következő telóm a is biztos. Használható. Jó üzemidő, gyors, stabil BT, és WiFi. Jó méret.

[ Szerkesztve ]

(#274) Richoo44


Richoo44
aktív tag

Köszönöm nektek. így már azért nyugodtabb vagyok, nagyon lehúzta a teszt, de nyilván már más árkategóriában játszik, így én is azt hiszem ( a véleményeteket olvasva) hogy megéri.
Köszi még egyszer Richo

ÉS még egy kérdés: Aki Extreme digitalban vette, Samsung garanciát kapott?Mert nekem az Experience Storral nagyon jó tapasztalatom van, inkább oda vinném, ha esetleg szükség lenne rá.(Bár,azért ne legyen :D )

[ Szerkesztve ]

(#275) PirosHello válasza Richoo44 (#267) üzenetére


PirosHello
senior tag

Szia!
két hete használom céges telóként (a cég adta, így nekem nem került semmibe). Egy 2017-es Galaxy A5-öt váltott.
Üzemidőben kb. ugyanott van, mint az előző telóm (folyamatos Bluetooth okosórával, folyamatos AoD, kétnaponta töltés). Az ujjlenyomatolvasó nem gyors, de nekem pontos (hüvelykujj). Telefonálni tisztán lehet vele, nekem a közelségérzékelő is mindig zár. A fényképezője nem játszik, de ebben az árkategóriában nem is várható el. Ergonómiailag tetszetős, vékony, jó a kijelző, tok kell rá mert csúszik. Komolyabb játék nem megy, de nem is arra való.
Nagyjából ennyit lehet róla mondani.

[ Szerkesztve ]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#276) Petya014 válasza Richoo44 (#267) üzenetére


Petya014
csendes tag

Olyan két honapja használom a telefont, és engem is elbizonytalanított a tesztben irt akadozás. De nem tapasztaltam semmi problémát ilyen téren, nyilván nem egy csúcskategória. Arról hogy a játékok hogyan futnak, arrol nem tudok nyilatkozni, nem szoktam játszani.
A másik az újjlenyomatolvasó amit sokan felrónak kritikaként, de ha normálisan teszi rá az ember az ujját akkor ezzel sincs gond.

(#277) Richoo44 válasza PirosHello (#243) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Írtam a Samsungnak, most válaszoltak.Egy évig javítják az Oktogonon a Samsung készülékeket.Viszont a második év csak Samsung gari jeggyel érvényesíthető, ergo nem náluk :D .Ez nekem elég furcsa, még akkor is ha az ED hivatalos szervizbe viteti az EU-n
belül második évben. :(
Gondoltam leírom, hátha valakit érdekel

[ Szerkesztve ]

(#278) brumicica válasza Richoo44 (#267) üzenetére


brumicica
tag

A40-nel párhuzamosan használva kb. ugyanaz a felhasználói élmény. A 48 MPixel nagy kamu, a 12-es natív 3000x4000 felbontás még elmegy, szelfikamera minősége sokat javult. Fejlesztői beállításokban animációk, skálázások kikapcsolásával nem laggel. Ha nem játékra és művészi fotózásra kell, tudom ajánlani.

(#279) brumicica válasza Aryes (#270) üzenetére


brumicica
tag

Az a 65K (ennyi volt pont 3 éve az A3 2017 :-)) sajnos ma már 79K az árfolyam miatt, de jó várakozást....

(#280) mike1334 válasza brumicica (#279) üzenetére


mike1334
veterán

Na igen, kicsit elszállt az euro...de ennyiért is megéri szerintem, az "egy hetes szabály"-t se rúgtam fel érte, és azóta is megelégedéssel használom :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#281) Aryes válasza mike1334 (#280) üzenetére


Aryes
nagyúr

Milyen szabályt? :)

(#282) Aryes válasza brumicica (#279) üzenetére


Aryes
nagyúr

Na igen, de én 45K-ért vettem akkor Domino csomagban a Telekomtól, gyárilag függetlenül (azóta is Telenoros kártyával használom). Ilyen akcióra vártam idén is karácsony előtt/Black friday akcióban. :(
De ráérek, egyelőre bírja még a gyűrődést, karácsony környékén még csináltam vele 10 órás SOT-t (3 éves akksi :Y ), hátha beesik az A41 ára pár hónapon belül. De tényleg jó telefon lehet, mert használtan sem lehet venni, úgy tűnik aki megvette, nem adja el. :N

[ Szerkesztve ]

(#283) mike1334 válasza Aryes (#281) üzenetére


mike1334
veterán

Telefonra nem költünk többet, mint egy heti fizetésünk :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#284) e_koko


e_koko
csendes tag

Ne haragudjatok, ami itt előfordul telefon teszként az nem más, mint szellemi f@szverés. Sikerült is megvezetni néhány kommentelőt.

(#285) szemy94 válasza e_koko (#284) üzenetére


szemy94
senior tag

Kifejtenéd bővebben? A tesztelők leírtak 5 oldalt, te meg ideírtál valamit, de nem tudjuk mi volt az oka. Esetleg legalább 1-2 konkrétum, hogy ez és ez nem jó ebben a készülékben.

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#286) Aryes válasza e_koko (#284) üzenetére


Aryes
nagyúr


Nem haragszunk, nem mi írtuk. :N
Megtennéd, hogy kiigazítod a teszt tévedéseit?

(#287) Aryes válasza mike1334 (#283) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez egy jó szabály, de bruttó vagy nettó? :DDD
Ha nettó, az eléggé beszűkíti a mozgásteremet... :U

(#288) mike1334 válasza Aryes (#287) üzenetére


mike1334
veterán

Nettó :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#289) Krajczi válasza mike1334 (#283) üzenetére


Krajczi
tag

Ez tetszik, de én annyit is sajnálok elkölteni egy telefonra. :)

(#290) mike1334 válasza Krajczi (#289) üzenetére


mike1334
veterán

Én is, nem is maxolom ki sose :D de sok idegeskedéstől megóv, ha pár évente lecserélem :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#291) whiskyslány


whiskyslány
csendes tag

Sziasztok! Bár nem vagyok nagy tech zseni de szeretném megosztani, hogy mennyire elégedett vagyok a készülékkel. Mi 9t-t cseréltem le az A41re és milyen jól tettem. Nálam semmilyen akadozás nem jelentkezik (a mi 9t fene lassú volt, minden hívás után kb egy percre befagyott stb) az ujjlenyomat olvasó 10/10 és a méret...hát felüdülés. Számomra pont megfelelő, kicsi kezem van de még így is megy minden egy kézzel. Hangszóró tekintetében találkoztam már jobbal, a hátlap berezonál gondolom a tech2 Laci által említett hátlap alatti rés miatt, de tudok ezzel együtt élni. Az edge panel nagyon hiányzott, végre újra megkaptam, és klassz a gyári edge lighting is. Azt gondolom hogy átlag felhasználásra tökéletes, főleg ha valaki ilyen kompakt telefont keres.
U. I. A kék szín gyönyörű :B

(#292) Aryes válasza whiskyslány (#291) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszönjük a megerősítést. :K

[ Szerkesztve ]

(#293) PirosHello


PirosHello
senior tag

Ma reggelt frissült a 2020. november 1. bizt. szintre. De nem ez a lényeg, hanem a OneUi2.1 helyett már a 2.5-öt kapta meg [link]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#294) Cyrin válasza PirosHello (#293) üzenetére


Cyrin
addikt

Ide is megjött. Videó lassított felvétel még mindig nincs, amit az A40 is egy frissítés keretében megkapott.

(#295) zombei


zombei
aktív tag

Olyan jó, hogy megjött a OneUi 2.5, hogy semmi különbséget sem veszek észre.

whiskyslány : Ha a Mi 9T ilyet csinált nálad, akkor azzal valami gond volt.(Esélyes, hogy szoftveres, de hardveres sem kizárt.) Hozzá képest az A41 egyedül a Super AMOLED kijelzőben jobb. Hardveresen mindenben alatta van.

Cyrin: Igen, a kamera szofttal valamit tényleg kezdhetnének. Mert a "Pro mód" is csak mutatóban van.

(#296) brumicica válasza PirosHello (#293) üzenetére


brumicica
tag

Nekem nem jött meg (a frissítés - vodás a vas) ezért rákerestem
https://galaxyvilaga.hu/tag/one-ui-2-5/
Ezen jót röhögtem:
"December utolsó napjaiban sem volt leállás az OTA szervereinél, ugyanis egy középkategóriás kapott egy nem várt csomagot, ami szerintem sokakat meglepett. Pláne úgy, hogy már a felhasználói feljegyezték a 2021. júniusi időpontot, amiről már esett szó korábban."
Szegény szerző...Hát minden kockánál van nagyobb kocka...

(#297) finley


finley
junior tag

Sziasztok,

Csatlakozom a klubhoz egy kék példánnyal. Korábban volt már A41-em (rögtön a piacra dobása után vettem egy feketét), és már akkor sem tapasztaltam a tesztben leírt akadásokat, legalábbis olyan mértékben semmiképp, mint ahogy jellemezték. Azóta eltelt néhány hónap és azt tapasztalom, hogy szoftveresen sokat javult a készülék.

Ezeket csak azért írom le, hogy aki 100 ezer Ft alatti "kompakt" Samsungot szeretne, ne tántorítsa el a teszt, mert korántsem akkora dráma. Nyilván helyén kell kezelni a dolgokat, de ma gyakorlatilag az egyetlen 150x70 mm-es, egy kézzel is kényelmesen kezelhető telefon a piacon. Ami pedig személyes véleményem, hogy a One UI 2.5 kenterbe veri a legtöbb kínai módosított Androidot.

(#298) E2E4


E2E4
aktív tag

Sziasztok!

Céges telefonnak kaptam egy A41-et és a dual SIM miatt „költöznék” a privát számomat tartalmazó SIM-el is ebbe. Nyilvánvalóan praktikus lenne kettő helyett egy telefont magamnál hordani, de kicsit hezitálok még, hogy mennyi kompromisszumot kellene hozni egy öt éves, felső kategóriás, ám sajnos csak egy SIM-es S7 után? A cél: telefonálás, appok használata, zene hallgatás, időnként fotózás főleg nappal, ritkán kevés játék

Ebben kérem a segítségét azoknak, akik már régebb óta használnak A41-et.
Jómagam két hét után ezekre jutottam:

S7 ←→ A41 összehasonlítás:

Boot idő: S7 jobb

Napi használat / rendszer „Smooth”-sága: szerintem picivel jobb ←→ picivel lassabb, dadogósabb, de azért ez nem olyan vészes. Bőven használható kategória.

Proci: szerintem a 2016-os öt éves Eqinos 8890-es hajszálnyival jobb a 2020-as Mediatek MT6768-nál, bár talán itt nincs nagy eltérés. (Meditekről bennem az a kép él, hogy jó pár éve a nagyon gagyi alap kínai telefonok, nagyon rossz, energia zabáló és lassú prociai voltak. Nem követtem az MTK fejlődését, de úgy tűnik, hogy mára már sokkal jobb lehet a helyzet.)

Beszéd hangszóró: S7 határozottan jobb. ←→ Az A41-es felső odalán lévő kis lyukácskája, mint beszéd hangszóró egy katasztrófa. Először SIM tűt próbáltam a lyukba dugni, mert azt hittem, hogy ott lehet a SIM tálca, mint az S7-nél. Aztán rájöttem, hogy az egy beszéd hangszóró lyuka lenne. Nem tudom, ki találta ki ezt így, de ez így borzasztóan rossz. Lejjebb kell tartani a telefont, hogy halljam a másik felet.

Kamera: S7 határozottan jobb

Optikai stabilizálás / videó : S7 van / határozottan jobb

IP 68: van ←→ nincs

3,5 mm audio jack: van ←→ van

QI töltés: van ←→ nincs (Rendszeresen ezzel töltöttem az S7-et. Fura, hogy a Samsung csak a felső kategóriába teszi be, míg más gyártó már az alsóba is.)

Kijelző: azonosan jó

Rádió: nincs ←→ van (Ez jó pont.)

Akkumulátor: kisebb ←→ nagyobb (Talán hosszabb lesz az A41 üzemideje.)

Micro SD: mindkettő bővíthető. (256 GB micro SD-n java részt FLAC-ek vannak.)

DAC in SoC: Wolfson ←→ DAC? Valószínűleg az S7 lesz jobb, de ez nem baj, mert van egy B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200) külső DAC-om, ami remélhetőleg nem csak az S7-el, hanem az A41-el is működni fog. Mivel az így elállított hangminőség egy SoC megoldáshoz képest többszörösen több elektromos energiába kerül és így akku zabáló, így az A41 500 mAh-al nagyobb akkuja számomra kedvezőbb.

Ki mit mondana még a listába?

A válaszokat köszönettel várom. :R

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#299) contaxg válasza E2E4 (#298) üzenetére


contaxg
veterán

Aha.. hát én a DAC-ján lepődtem meg a legjobban.Pár fejhallgatóval próbáltam Audeze LCD1, Hifiman Sundara, Beyer Amron Home. Teljesen rendben van hangilag.

Két kártyával megy minden gond nélkül. Kicsit szokni kellett a kezelését, de elég logikus így nem volt gond. Szoftveresen biztos fejlettebb mint az S7, meg egyébként sem lehet kapni S7-et 60-70 körül garival. A kijelző meg köröket vet az S7-re. ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#300) finley válasza E2E4 (#298) üzenetére


finley
junior tag

"QI töltés: van ←→ nincs (Rendszeresen ezzel töltöttem az S7-et. Fura, hogy a Samsung csak a felső kategóriába teszi be, míg más gyártó már az alsóba is.)"

Melyik gyártó belépő modelljére gondolsz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.