Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Aryes válasza lasga (#750) üzenetére


Aryes
nagyúr

Sajnos elfogytak az ötleteim. :(

(#752) deanka válasza lasga (#726) üzenetére


deanka
csendes tag

dettó...

(#753) Tomiii258 válasza lasga (#749) üzenetére


Tomiii258
tag

Szerintem ez a telefon nem függeten magyar most, hanem Vodás és ezért nem kapsz frissítést.
Szolgáltatói szoftververzió első bejegyzése az aktív CSC, azon a csatornán kapod a frissítéseket. Ez most VDH voda és hát arra persze, hogy nem kapsz frissítést, mert a Vodára úgí tűnik, hogy nincs semmilyen OTA frissítés, ez volt az eredeti problémád is.

Tomiii258

(#754) lasga válasza Tomiii258 (#753) üzenetére


lasga
csendes tag

Elég logikusnak tűnik.... Ebből az következik, -kiindulva abból, hogy vélhetően nem lesz vodás frissítés-, hogy a telóra OTA-n nem fog érkezni soha frissítés. Igazából a XEH romot lehet rakosgatni, de frissülni nem fog. Valóban, ott tartok, ahol eredetileg is, leszámítva persze, hogy a XEH ROM felrakása lényegi előrelépés volt a másfél éves vodáshoz képest. Azt hiszem, egyelőre elengedem ezt a polémiát, az utolsó előtti rom van most a telón, aztán majd meglátom.
Egyébként a CSC megváltoztatható? Végülis vodás előfizető vagyok, csak szeretném kihasználni a szoftverfejlesztések adta előnyöket és nagyobb biztonságot.

(#755) Tomiii258 válasza lasga (#754) üzenetére


Tomiii258
tag

Persze, a CSC változtatható és igazából azt nem értem, hogy hogyan lettél újra VDH-s. Mivel a független romok teljesen ugyanolyanok (pl a német, magyar, angol stb) ezért elvileg amikor letöltesz egy független ROM-ot, akkor az olyan függetlenre áll be, amilyen SIM-kártyát beleraksz, ha magyart, akkor XEH, ha németet, akkor DBT stb.
Viszont most ránéztem az A41 firmware-jeire Sammobile-on és a TMH-s meg XEH-esek között sem látok az égvilágon semmilyen eltérést, mintha nem is lenne külön TMH-s :F
S8-nál viszont még van eltérés a firmware megnevezésekben mondjuk a XEH és a TMH között, úgyhogy tényleg passzolom a dolgot, mert az igazat megvallva én is csak annyira vágom ezeket a firmware-es dolgokat, amennyi az S8 topicban rámragadt :DDD
Asszonypajtásnak a telekomos az A41-ével meg kellett szerencsére csinálni semmit, jönnek rá a frissítések normálisan.

Tomiii258

(#756) Sn00k


Sn00k
veterán

Sziasztok

Olyan kerdesem lenne hogy tudom a google discovert beallitani a samsung free helyett a fo kepernyonel ha jobbra lapozok?

3njoy the Lif3

(#757) Aryes válasza Sn00k (#756) üzenetére


Aryes
nagyúr

Másik launcherrel, gondolom.

(#758) Sn00k válasza Aryes (#757) üzenetére


Sn00k
veterán

Nekem s21 van gyári launcher-el es van google discover/első bekapcsolás óta. Azért nem értem mutterom telefonján miért nem találom. Azt hittem valamit fel kell hozza telepitenem. A google híreket felraktam de sajna továbbra sem tudom módosítani a samsung freet
Nálam így néz ki és ki tudom választani:

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#759) Aryes válasza Sn00k (#758) üzenetére


Aryes
nagyúr

Vadászd le valahonnan az S21 gyári launcherét. Abban biztosan azért van ilyen, mert ez is egy "feature", a két készülék ugyanis nem egy kávéház. :DDD Az A41-ből nem azért hiányzik néhány szolgáltatás, mert nem lenne rá képes hardveresen, hanem szándékosan hagynak ki belőle dolgokat, hátha emiatt majd megveszed a 6x annyiba kerülő készüléket... :U

(#760) Sn00k válasza Aryes (#759) üzenetére


Sn00k
veterán

Na ne már most ez komoly? Ez egy nulla semmi dolog lenne...

3njoy the Lif3

(#761) Watt25


Watt25
veterán

Tudom, hogy esélytelen, de hátha... Ráadásul céges telefon, root-olásról szó sem lehet.
Hívásrögzítés. Megoldható-e hogy a hívás hangát úgy rögzítse, hogy a másik oldal hangja (akivel beszélek) is hallatszik? (Ha jól tudom a Google direkt tiltja ezt talán a 9-es verziótól, csak azért érdekel, hogy másnak van-e ezzel ellentétes tapasztalata.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#762) zeon.hu válasza Watt25 (#761) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ingyeneseket próbáltam, reménytelen.
Esetleg a droid alkalmazás topikban kérdezz rá.
(Szerencsére a saját Max 3-on megy a gyári rögzítés, de ott is elég halk a másik fél.)

#?*@&!

(#763) deanka


deanka
csendes tag

Köszi mindenkinek aki segített, amikor kérdeztem, én lecseréltem a egy 12 minire a samut...

(#764) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Használtok vírusírtót a telefonon?

(#765) Aryes válasza GEPESZ66 (#764) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem. Gyakorlatilag szinte semmi haszna.

(#766) Ati73


Ati73
csendes tag

Sziasztok!
Gyerek A41-en nem ad jelzest de fb, se viber! Az alkalmazasokon belul engedelyezve van minden. Valaki tud segiteni mi lehet a megoldas?

(#767) (jan)


(jan)
őstag

Sziasztok!

Létezik valami használható custom rom erre a telóra ?

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#768) PirosHello


PirosHello
senior tag

Ma a tékomosra érkezett security patch 2021-11-01 dátummal.

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#769) Aryes válasza PirosHello (#768) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az előbb jelzett nekem is. Változott valami a teló működésében (sebesség, üzemidő, vmi új probléma, ami eddig nem volt ;] )?

(#770) zeon.hu válasza Aryes (#769) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Most jön le nálam is, de a rövid leírásból nem lettem okosabb... :D

#?*@&!

(#771) brumicica


brumicica
tag

Egy év kihagyás után, Vodafone-os készülékre ma 3 db OTA csomag egymás után :-)
Van remény!

(#772) Aryes válasza brumicica (#771) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az igen! :C

(#773) PirosHello válasza Aryes (#769) üzenetére


PirosHello
senior tag

semmi.

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#774) Aryes válasza PirosHello (#773) üzenetére


Aryes
nagyúr

Köszi!

(#775) lm83 válasza brumicica (#771) üzenetére


lm83
őstag

Na akkor jól látom 10-ről 11-re frissült az android, meg jön 3.1-es ui 2.0 helyett

(#776) brumicica válasza lm83 (#775) üzenetére


brumicica
tag

Hát akinek van ideje kivárni a 3 letöltést, telepítést (közben hosszú offline percek, csak hardcore-oknak, szóval ne akkor fizess telefonnal a lidliben), ajánlom, tegye meg mihamarabb...persze ne mobilnettel vagy kávéházi wifivel. Az első és második csomag majdnem 4 GB volt összesen, a harmadiknál már nem is néztem... Nagyon szép lett, mintha új lenne a teló :-) talán mintha az ujjlenyomat olvasás javult volna

[ Szerkesztve ]

(#777) lm83 válasza brumicica (#776) üzenetére


lm83
őstag

Ja feldobta itt is a másodikat is már, de azért félek a 11től, mert kivettek dolgokat.
Egyenlőre lehet elég lesz itt a 2.5 ui is újdonságnak.
Mondjuk ez nekem csak ilyen itthon játszós teló, nem a napi használós:)

(#778) Bjørgersson válasza brumicica (#776) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ki frissíti a Lidlben a telefonját?! :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#779) Aryes válasza lm83 (#775) üzenetére


Aryes
nagyúr

Már májusban frissült 11-re, először én is tartottam tőle, de határozottan jobb, mint a 10 volt. A kamerakivágás elrejtését vették ki, de a NiceLock-al pótolni lehetett, sőt, még jobb lett, mert most már alkalmazásonként meg lehet adni. Bár ahogy látom ezt a funkciót rajtam kívül senki sem használta. :DD

(#780) lm83 válasza Aryes (#779) üzenetére


lm83
őstag

Hát azért itt elég sokmindent kivettek a már a 11-ből, itt is részletezik azért, az aljén, hogy ne legyen meglepetés...

(#781) Aryes válasza lm83 (#780) üzenetére


Aryes
nagyúr

Például?

(#782) Notalab


Notalab
tag

Sziasztok! Tegnap a Vodafonos A41-esemen lefutott minda 4(!) OTA frissítés, lett is friss 11-es Androidom, viszont a mobilnet teljesen meghalt. Csináltam egy Wipe Cache tisztítást, de persze semmit nem számított. Valakinek valami ötlete, vagy marad a factory reset?

...

(#783) Notalab válasza Notalab (#782) üzenetére


Notalab
tag

Meglett a megoldás, ha más is így járna.
Azt nem írtam, hogy a céges Vodás telót Tmobilos simmel használtam, és a frissítésnél eltűnt a Telekomos hozzáférési pont. Azt létrehozva, és kiválasztva meggyógyult. Hurrá!

...

(#784) Aryes


Aryes
nagyúr

Tapasztalat az új frissítésről: picit mintha jobban merülne, cserébe az ujjlenyomatolvasó határozottan jobban működik. Gondolom a kettő összefügg. Remélem utóbbi így is marad, mert már többször volt, hogy javult egyet frissítés után, aztán egy hét múlva újra sz*r lett. :(

Nálatok?

(#785) Watt25 válasza Aryes (#784) üzenetére


Watt25
veterán

Ez szerintem csak placebó hatás. Az ilyen telefonokra ennyi idő után csak a biztonsági frissítések érkeznek. Tök felesleges bármiféle működési változásban reménykedni.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#786) Aryes válasza Watt25 (#785) üzenetére


Aryes
nagyúr

A frissítés előtt, ha rossz passzban volt a telefon, teljesen random "Az ujjlenyomat nem egyezik" üzenet jött, ami után bármit csináltam, nem ismerte fel egyik ujjam se, amíg fel nem ébresztettem a kijelzőt.
4 vagy 5 napja frissült a teló, azóta összesen 2x kaptam "Az ujjlenyomat nem egyezik" hibát, de rögtön utána fel is ismerte az ujjam a következő próbálkozásnál. Ez neked placebo? :DDD

(#787) Aryes válasza Watt25 (#785) üzenetére


Aryes
nagyúr

És az sem placebo, hogy jobban merül. :( Alig bírja ki a nap végéig, pedig eddig átlag másfél napot bírt. :Y

(#788) zombei válasza Aryes (#787) üzenetére


zombei
aktív tag

Ujjlenyomat olvasón valamit javítottak korábban is , már egész jó. Viszont az üzemidő az szánalmas, még ha hozzá sem nyúlok max. 15-20 perc telefonálás két töltés között akkor is olyan 2-3 naponta tölteni kell. A5 '17 kb. 1,5x-esét bírja ugyan ilyen felhasználás mellett, és abban van +2 év haználat....

(#789) Aryes válasza zombei (#788) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ez így van sajnos :( Az az Exynos processzor széria qva jól el lett találva, nekem A3(2017) volt 3 évig, de még a 3 éves akksival is jobban bírta, mint ez.

(#790) zeon.hu válasza zombei (#788) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nálam munka miatt folyamatosan be van kapcsolva a hotspot, néha ezen és a saját Xiaomimon 20 PDA is lóg.
Na, az tudja meríteni rendesen :D

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#791) Watt25 válasza Aryes (#786) üzenetére


Watt25
veterán

Ismerem a jelenséget. Szerintem ugyanúgy megvan továbbra is.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#792) Aryes válasza Watt25 (#791) üzenetére


Aryes
nagyúr

12 napja nem volt újraindítva a telefon a frissítés óta, és még mindig hibátlanul működik az ujjlenyomatolvasó, egyszer sem produkálta a fenti hibát. :Y
Furcsa! Létezik, hogy többféle hardverrel szerelik a készülékeket, és az egyiken az egyik frissítés működik jól, a másikon meg egy másik? 🤔

(#793) lasga


lasga
csendes tag

Sziasztok! Szegény embert az ág is húzza..... :)
Pár hónapja többször írogattam, bosszantott, hogy nem jön vodás frissítés, megelégeltem és föltettem egy XEH romot. Aztután XEH-es frissítés sem jött, mert hogy a teló alapjaiban vodás maradt, hiába ment föl rá a XEH rom. Most végre valahára lett vodás frissítés, de hiába, a teló nem frissül, pedig korábbi XEH van rajta. Érti ezt valaki? :W

(#794) lm83 válasza lasga (#793) üzenetére


lm83
őstag

Rakd fel akkor a Vodás romot
Fent van egy a legújabb.

(#795) lasga válasza lm83 (#794) üzenetére


lasga
csendes tag

Nyilván. Erre én is gondoltam, de sem időm, sem energiám újra belakni a telót. Legutoljára is az volt a tapasztalatom, hogy bármennyire is lementek és töltök vissza mindent, napok kellenek, mire úgy-ahogy sikerül visszaállítani....

[ Szerkesztve ]

(#796) Aryes válasza lasga (#795) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem feltétlenül kell reset-elni a telefont frissítés után, ha ugyanazt a szoftver verziót teszed fel.

(#797) lasga válasza Aryes (#796) üzenetére


lasga
csendes tag

Nem kell? Hol találok erről infót? Esetleg segítenél? Amikor az öt fájlos XEH romot föltettem, az teljes reset-tel járt, igaz, hogy akkor android 10-ről 11-re upgrade volt. Köszönöm előre is!

(#798) Aryes válasza lasga (#797) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mit hol kell? 1 fájlos romot tegyél fel és ne pipáld be a resetet.

(#799) lasga válasza Aryes (#798) üzenetére


lasga
csendes tag

Nézd. Fogalmam sincs hogy mi a különbség az 1 fájlos és az 5 fájlos között. Letöltöm a Sammobile linken található vodás romot. Mi használjak belőle? AP? BL? CP? HOME CSC? Az opciók közül csak az Auto reboot legyen pipálva és az F.reset Time nem? Lényeg, hogy nem szeretném újra belakni a telefont, mert erre most nincs kapacitásom. Ugyanakkor az is fölmerült bennem, hogy ha valahogy a CSC-t át lehetne állítani függetlenre, akkor lehet, egyszerűbb lenne a jövőben, ki tudja, lehet hogy a voda nem is fog kiadni több frissítést.

(#800) Aryes válasza lasga (#799) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hú... Az egy fájlos az, amelyikben csak 1 fájl van, nem 5. :)
Figyelj, én utoljára 5 éve flash-eltem telefont, a tapasztalataim is akkorról valók, úgyhogy várjuk meg olyannak a tanácsát, aki frissebb tudással rendelkezik a témában. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.