Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) kutga válasza zeon.hu (#600) üzenetére


kutga
nagyúr

Automatikusra van állítva, de nagyon ritkán vált, sokszor még nulla oszloppal sem.

Let the Zone take me if I am.

(#602) zeon.hu válasza kutga (#601) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Azon agyalok, hogy ez megoldható-e egy automatizáló alkalmazással (Macrodroid).

Meg kéne kérdezni, van itt topikja. [link]

#?*@&!

(#603) kutga válasza zeon.hu (#602) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem kell olyan messzire menni, a Bixby is tudja, csak néha elfelejti visszakapcsolni. :) Igazából el is engedtem, amíg elérhető vagyok, a modemre bízom.

Let the Zone take me if I am.

(#604) zeon.hu válasza kutga (#603) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Azt még sose használtam... :D
Céges, szinte csak telefonálásra van, ritkán egyébre is (pl amíg nem volt Mi Max 3-om pár napig, amíg vettem másikat).

#?*@&!

(#605) kutga válasza zeon.hu (#604) üzenetére


kutga
nagyúr

Pedig egész ügyes dolgokat tud. Vagyis tudna, ha rendesen meg lenne írva. :D

Let the Zone take me if I am.

(#606) zeon.hu válasza kutga (#605) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Emlékeim szerint ki van kapcsolva nálam.
Na, ha lesz egy kis időm, ránézek.

#?*@&!

(#607) zeon.hu válasza kutga (#605) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Amúgy rajta van gyárilag vagy telepíteni kell?
(Nem emlékszem, hogy ezen kapcsoltam ki vagy egy másik Samun)

#?*@&!

(#608) kutga válasza zeon.hu (#607) üzenetére


kutga
nagyúr

Rajta van, talán a 9-es verziótól a része.

Let the Zone take me if I am.

(#609) Aryes válasza kutga (#601) üzenetére


Aryes
nagyúr

A 3G hálózat leépítés alatt áll, tudtommal előbb-utóbb le fogják kapcsolni. De a legtöbb helyen már, amerre jártam eddig, régóta inkább van LTE lefedettség, mint 3G. Szerintem ez az oka annak, hogy nem kapcsol át 3G-re.

(#610) kutga válasza Aryes (#609) üzenetére


kutga
nagyúr

Egyelőre olyan helyeken építik le ahol a madár se jár. A kapcsolás oka szerintem inkább a modem szoftverében keresendő. Érdekes megfigyelni például, hogy az intel modemes iphone-ok sokkal gyorsabban kapcsolnak lejjebb, mint mondjuk a qualcomm modemes telefonok, amik kb úgy ragaszkodnak a 4g-hez mintha az életük múlna rajta. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#611) Win-T


Win-T
senior tag

Ezt a google segédet hogyan tudnám megölni? Az idegeimre megy, hogy mikor csatlakoztatom a bluetooth headsetet tíz esetből kilencszer nem a zene indul el amit éppen hallgatnék hanem a segéd olvassa fel a képernyőn talált szöveget ékes angolsággal.

(#612) kutga válasza Win-T (#611) üzenetére


kutga
nagyúr

Kapcsold ki a google alkalmazást.

Let the Zone take me if I am.

(#613) deanka válasza Acef (#582) üzenetére


deanka
csendes tag

vodánál 2020 július a biztonsági frissítés szintje...

(#614) Aryes válasza deanka (#613) üzenetére


Aryes
nagyúr

Próbáltad már Smart switch-en keresztül frissíteni? Kizárt, hogy ne lenne frissebb fw arra a telefonra.

(#615) Notalab válasza deanka (#613) üzenetére


Notalab
tag

Igen, engem is zavar. Nekem céges van, Vodás, nálunk nem javasolt a piszkálása. Pedig a kislányom függetlenére tegnap ment fel a 11-es Android. Nem tudom mennyivel vagyunk lemaradva, de 3-4 frissítéssel tuti.

[ Szerkesztve ]

...

(#616) Aryes válasza Notalab (#615) üzenetére


Aryes
nagyúr

Annyira nem tragédia ám a régi FW használata, én idén februárig egy Nougat-os, azaz Android 7-es (!) telefont használtam teljes megelégedéssel. ;)

(#617) kutga


kutga
nagyúr

Gyári romok közt szabad a váltás. Ha valakit zavar a régi verzió, xeh-t kell feltenni.

Let the Zone take me if I am.

(#618) deanka válasza Aryes (#614) üzenetére


deanka
csendes tag

Most próbáltam...nincs frissebb sajnos. Igazából nem 10-11 re hiányzik, hanem a közel 1 éves biztonsági frissítés zavar. Na az kínos. Nem igazán értem, hogy ezt a Voda és a Sam hogy engedheti meg magának...

(#619) zeon.hu válasza deanka (#618) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ez a Voda sara, Samu nem tehet róla.

#?*@&!

(#620) kutga válasza deanka (#618) üzenetére


kutga
nagyúr

Komolyan érdekel, mi tart vissza attól, hogy xeh-ra válts?

Let the Zone take me if I am.

(#621) deanka válasza kutga (#620) üzenetére


deanka
csendes tag

nem cseréltem még romot egyik telómon sem, azt hiszem csak ennyi :D

(#622) Bjørgersson válasza deanka (#621) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Azért nem fogsz soha ROM-ot cserélni, mert még soha nem cseréltél ROM-ot? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#623) deanka válasza Bjørgersson (#622) üzenetére


deanka
csendes tag

hehe, nyilván azért nem, mert roppant halvány fogalmam van csak arról mivel is jár, és nem ástam bele eddig magam a témába...ha csak le kéne tölteni és "újratelepíteni" akkor már megcsináltam volna, bámilyen fura vélhetően nem minden ph olvasó cserél hetente romot a telóin-én pont nem...És nyilván nem agysebészet, tudom. Csak a f..m, hogy veszek egy szolgáltatótól telót, aztán a sima frissítések se jönnek, és cseréljek romot e miatt.

(#624) Aryes válasza deanka (#623) üzenetére


Aryes
nagyúr

Azért nem a világ vége, ha egy éve nem frissült a fw. Én, mint írtam, legutóbb 3 évig használtam frissítés nélkül 7-es androidot a legkisebb probléma nélkül, ráadásul önszántamból: nem akartam ugyanis hagyni a készüléket belassulni és használhatatlanná válni a frissítések miatt.
Ez a frissítésmánia kicsit túl van lihegve. :U Ha normálisan használod a készüléket, és frissen tartod az érzékenyebb appokat (pl. banki alkalmazások, böngésző), nem használsz ismeretlen eredetű appokat és nem kattintasz mindenféle linkre ész nélkül, nemigen történhet gond. Utóbbiak ellen pedig a legfrissebb fw sem fog védeni. :U

[ Szerkesztve ]

(#625) deanka válasza Aryes (#624) üzenetére


deanka
csendes tag

Ez jogos, inkább amint írtam a biztonsági frissítések hiánya zavar, nem az android főverzió csere, az csak hab a tortán-lenne.

(#626) kutga válasza deanka (#621) üzenetére


kutga
nagyúr

Itt a remek alkalom. :D

Let the Zone take me if I am.

(#627) deanka válasza kutga (#626) üzenetére


deanka
csendes tag

esetleg dobnál egy működő linket a xeh firmwarehez? köszi

(#628) Aryes válasza deanka (#627) üzenetére


Aryes
nagyúr

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-a41/firmware/SM-A415F/XEH/download/A415FXXU1CUD4/1542325/

Az oldal alján részletes leírás a folyamatról.

Ha elfogadsz egy tanácsot: elvileg az adataid megmaradhatnak, de jobban jársz, ha előtte lementesz minden adatot, és csinálsz egy factory reset-et, akkor nem kell semmilyen anomáliára számítanod frissítés után.

(#629) kutga válasza Aryes (#628) üzenetére


kutga
nagyúr

+1

A samsung oldaláról töltöttem le én is.

Let the Zone take me if I am.

(#630) Aryes válasza kutga (#629) üzenetére


Aryes
nagyúr

Mit? Ez nem a Samsung oldala. :N

(#631) kutga válasza Aryes (#630) üzenetére


kutga
nagyúr

Igaz. A sammobile-ra gondoltam. :)

Let the Zone take me if I am.

(#632) Aryes


Aryes
nagyúr

Szóval, aki már frissített: hogy alakul az üzemidő a 11-el? Javult a laggolás vagy romlott?

(#633) Dumi86 válasza Aryes (#632) üzenetére


Dumi86
senior tag

Nálam zéró laggolás(nem mintha 10essel lett volna). Üzemidő sokat javult. Kb 10 perc mobilnetezés,böngészés és a háttérben futó programokkal(időjárásból több féle és minden értesítés engedélyezett),reggel 6kor bekapcsolom a mobilnetet és kb este 8felé kapcsolom ki rajta. Így 65-70%on van este úgy hogy reggel 100%on kezdi a napot :R

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#634) Aryes válasza Dumi86 (#633) üzenetére


Aryes
nagyúr

AOD be van kapcsolva?

(#635) Dumi86 válasza Aryes (#634) üzenetére


Dumi86
senior tag

Bocs de magyarul mi ez az AOD? :D Gondolom akkor nincs bekapcsolva ha így azt se tudom mi az.

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#636) aprokaroka87 válasza Dumi86 (#635) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

always on display ( aod )

vagy mindig kiállítva :D

(#637) Dumi86 válasza aprokaroka87 (#636) üzenetére


Dumi86
senior tag

Always on display-t már akkor kikapcsoltam mikor megvettem a telefont,számomra totál felesleges cucc :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#638) Aryes válasza Dumi86 (#637) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nekem nem opció a kikapcsolása, eleve azért vettem A41-et, mert ez tudja. :D

(#639) kutga válasza Aryes (#638) üzenetére


kutga
nagyúr

Szerintem is hasznos és be lehet úgy állítani hogy csak érintésre mutassa.

Let the Zone take me if I am.

(#640) Aryes válasza kutga (#639) üzenetére


Aryes
nagyúr

Be lehet, de az egésznek a lényege veszne el ezzel. Én ős-nokiás vagyok, mindegyiken volt AOD, csak persze nem így hívták. Úgy megszoktam, aztán mikor váltottam Androidra, éveken át minden bajom volt, hogy nem volt óra/értesítés a kijelzőn, míg végre újra fel nem találták. :DDD

(#641) zeon.hu válasza Aryes (#638) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Használom ugyan, de amíg nem látom rajta az összes értesítést úgy, mint a Xiaomi-n, addig elég gyenge...

#?*@&!

(#642) Aryes válasza zeon.hu (#641) üzenetére


Aryes
nagyúr

Dehát ez nem AOD, ez egy zárképernyő. :DDD

(#643) zeon.hu válasza Aryes (#642) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Tudom!
De attól nekem legyen ott minden! :D

#?*@&!

(#644) deanka válasza Aryes (#628) üzenetére


deanka
csendes tag

köszi

(#645) kutga válasza Aryes (#640) üzenetére


kutga
nagyúr

Anyámnak is volt a 7.1-en, aztán valamelyik frissítéssel letiltották. :(

Let the Zone take me if I am.

(#646) Aryes


Aryes
nagyúr

Nincs valami nagy pörgés a topikban, ez azt jelenti, hogy ennyire hibátlan ez a telefon, vagy azt, hogy csak ennek a 4-5 embernek van, aki ide szokott írni? :DDD

Izgatja a fantáziámat a 11-es frissítés, mert a jelenlegi fw eléggé tele van buggal. 2-3 nap után muszáj rebootolni, mert 4G RAM ide vagy oda, belassul, bezárja az appokat... Vagy az ujjlenyomatolvasó nem reagál, vagy nem lehet felvenni a hívást, mert nem jelenik meg a kezelőfelület...

Van valami negatív tapasztalat az új fw-el kapcsolatban, vagy minden tökéletes? ;]

(#647) kutga válasza Aryes (#646) üzenetére


kutga
nagyúr

Én A71-re tettem fel, nem érzem hátrányát.

Let the Zone take me if I am.

(#648) Aryes válasza kutga (#647) üzenetére


Aryes
nagyúr

Hát a két készülék nagyon nem egy pályán focizik. :DDD
Ha más miatt nem is, az MTK SOC miatt eléggé különbözik a két teló.
Az A40 topikjában egyébként elég sok rosszat írnak a frissítésről, de persze az sem annyira mérvadó, mert az meg Exynos alapú...

(#649) zeon.hu válasza Aryes (#646) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Tudod, hogy az enyém céges, így főleg telefonálásra használom.
De: 11 ide vagy oda, előtte is volt, hogy megkergült és utána is. Néha random nyitogat meg alkalmazásokat, mintha fantom érintést érzékelne.
De ez talán összesen 3x történt meg, egy reboot mindig segített.

11 óta mintha valamivel jobb lenne az ujjlenyomat felismerése.
Tempered glass van fent, de más telefonon nem volt/nincs ilyen gondom.
Hívással max annyi gond volt nálam, hogy 2x kellett hozzáérni a felvevő gombhoz, de frissítés óta ez javult.

#?*@&!

(#650) Aryes válasza zeon.hu (#649) üzenetére


Aryes
nagyúr

Érdekes, hogy írod ezt a fantom érintést, mert nálam is előfordult, hogy érintést érzékelt úgy, hogy csak fölé tartottam az ujjam, és rebootig nem is hagyta abba. Nálam a kijelző jobb alsó negyedén csinálta, nálad melyik részen? Eddig attól féltem, hogy az enyém hibás, de ezek szerint ez vmi tervezési hiba. Utoljára a Xiaomi mi2s-en láttam hasonlót, ott a rádióantenna jele zavart bele a touch-ba. Ezek szerint hardveres, ha frissítés után is előjött. :(((

2x kellett hozzáérni a felvevő gombhoz, de frissítés óta ez javult

Ezek szerint reszponzívabb lett a felület?
Üzemidő nálad hogy alakul?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.