Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#549) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Én nem tudom eldönteni, hogy itt komolyan írjátok ezeket, vagy mindenki ironizál. :DDD Ha komoly, akkor itt mindenki az a típus, aki bedől a 'nyertél egy utazást vagy szifont" trükknek.
Hányszor volt már ez a cég kapcsán, hogy a megjelenés előtt ilyen adatok voltak, aztán a valóságban mégis sokkal lassabban végzett a feladatokkal, mint a konkurencia?
Amikor visszahozták az FX nevet, és 1000$-os CPU-ról ment a hülyítés, és kajálta a sok marha.
Esetleg fenntartásokkal kellene kezelni a képeket.

Nekem az egész úgy büdös, ahogy van:

1. Milyen dzsunka cég az, aki olcsóbban adja a cuccait, mint amennyiért elmenne? Az AMD nem a nagylelkűségéről híres. Ha az árak igazak, és az AMD-től van, akkor ezek az árak hozzá vannak igazítva az aktuális Intel teljesítményéhez, esetleg még extra lóvét próbálnak kiszedni, hogy túlárazzák, hogy még elnyomják a "nézzétek mi milyen jófejűek vagyunk, csökkentjük az árat" trükköt.

2. Szerintetek megcsinálná azt, hogy nem tesz ki egy halom teszteredményt, amint lehet, ha tényleg versenyképes lenne az Intellel? Közben akik ma vesznek, azok veszik az Intelt, amikor az AMD-nek úgy kéne minden egyes db eladása, mint egy falat kenyér.

Azt már félve említem meg, amit más is jelzett már, hogy ez a cucc nem lesz évente frissítve. A billibe kell lógatni a kezet, és akkor meg lesz a realitás. A cég kicsi, semmit nem tudnak időben megcsinálni és legyártatni. Ez a sz*r is már állítólag 1 éve késik, és még ki tudja, hogy hány darab lesz a polcon a megjelenés napján. (1 év késéssel lehet, hogy már eleve a korábbi Intel generációt célozták meg) (Ha azt nézzük, hogy 10-ből 1 vesz AMD-t, akkor vajon mihez gyártatnak? Ahhoz, hogy az övéké fele annyiba fog kerülni, és az Intel ára marad vagy csökkenti a felére, de akkor mennyi fog fogyni? Saját maguk is elhiszik ezt a mesét, és 5x annyit gyártatnak, mint kéne?)

Ne legyen igazam, de szerintem az összesítő grafikonokon a legkisebb 7-es az i5-ök között lesz. Ezzel is trükköznek, hogy hátha a neve eladja. Ez is x ezer, de ez 7-es, a marha inkább a nagyobb számút veszi. Ez kapóra jött nekik a X8-nál is. 4 magos teljesítmény 8 magosnak mondva eladhatóbb a mai világban, mint 4 magos 4-nek tartva.

Tételezzük fel, hogy csoda történik, és az 500$-os veri az 1000$-os Intelt, és ennek ellenére 500$-on elkezdik szórni: (vagy a 480-ast 269-re)
Ki gondolja, hogy erre az Intel leviszi az 1000$-os CPU árát akár csak 500$-ra? Az már a mesékbe sem fér bele, hogy 470-re, hogy mindenkinek jusson jó féle csúcs intel fél ár alatt.

Gyakorlatilag autókra fordítva abban reménykednek itt páran, hogy "de jó lenne, ha a Renault még találna valamit, és jobb minőségű lenne, jobban felszerelt, nagyobb, nagyobb motorral, és a BMW-nek ezzel konkurenciát állítana, és levinnék az M6-os árát 4 millióra. :DDD Mindenkit megnyugtatok, hogy, ha a Renault valami csoda folytán ilyen autót hozna ki, az ugyanúgy 40 milliós listaárral jönne. (csak írtam 2 gyártót hasraütésszerűen)

Rögtön veszteséggel fogja 500$-ért adni az 1000$-os piac árú terméket. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.