Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) hobizoli válasza DeckardCain (#800) üzenetére


hobizoli
nagyúr

:DDD

több drón kell ;P

(#802) <Lacy85> válasza DeckardCain (#800) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Az gyors volt. :))

(#803) #02683648 válasza hobizoli (#798) üzenetére


#02683648
törölt tag

Mondjuk az hozzá tartozik, ha hihetünk a Dogfight című könyvnek ami az Apple és a Google kezdeti "harcáról" szól, az Apple-nél kb titkosszolgálatoknak is becsületére váló módon titkolták cégen belül is az első iphone és az azt fejlesztő csapat létezését

(#804) Petykemano válasza Malibutomi (#792) üzenetére


Petykemano
veterán

Kifejleszt valamit milliókért, elteszi a fiókba, s bukja a millárdos ultramobil piacot, hogy akkor ránthassa elő, amikor az amd előáll valamivel. Zseniális terv.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#805) Tidus válasza DeckardCain (#800) üzenetére


Tidus
addikt

Na, alakulnak az árak.
Évekig a másfél szereséért adták a cuccost.
A felső kategóriában pedig szerintem dupla vagy semmi elv.

(#806) MK VII válasza DeckardCain (#800) üzenetére


MK VII
veterán

Az derék...
Jöhet is akkor a 4790K upgrade. :)

(#807) Depression válasza MK VII (#806) üzenetére


Depression
veterán

Ezek nem hivatalos intel árak, hanem egy viszonteladóé. A 6600k-t pl. csökkentették 90$-ral, 179$-ra. Annyi, hogy itthon eddig is ennyi volt az ára.70-75k.
A 7700k pedig már csak 300$, ha az áfát hozzászámoljuk, pont megvan az itthoni ára.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#808) TaaT válasza MK VII (#806) üzenetére


TaaT
veterán

Ezzel elszipkáznak majd pár lehetséges Ryzen vásárlót.

Give them hell Ukraine!

(#809) MK VII válasza Depression (#807) üzenetére


MK VII
veterán

Értem...
Mindenesetre az itthoni árakra is hatással lesz. Engem főleg majd a használt árak fognak érdekelni.

(#810) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Ja szepen kiirtak hogy $379->299
Kozben sehol nem volt 379 csak 330 korul a 7700k.

(#811) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Egy szosszenet a 7700K minden jatekban jobb mint az 1700 dologhoz:

Itt egy teszt, a 7700K szinte minden jatekban kikap a 6850K-6900K parostol: [link]

Ezekben a jatekokban:

(#812) core i7 válasza Malibutomi (#811) üzenetére


core i7
addikt

mivel már a Broadwell-E architetctúra is elég erős egy szálon nincs már akkora különbség Broadwell és Skylake/Kabylake között így +2 mag sokkal jobban jön mint a picit több egymagos szufla főleg ,hogy elkezdték a játékokat több magra optimalizálni Engem ez nem nagyon lepett meg

Eddig érdemes volt az egymagos teljesítményeken csiszolni de most már be kell jönnie a több magnak is divatba szerintem ez most 2017ben a fontos

kb mindenre elég egy Broadwell 6 magos

[ Szerkesztve ]

(#813) nuke7 válasza DeckardCain (#800) üzenetére


nuke7
veterán

:C

https://youtube.com/user/nuke7

(#814) Dr. Akula válasza DeckardCain (#800) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez a legjobb reklám nekik. :)

(#815) Malibutomi válasza Dr. Akula (#814) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Na ezzel egyet tudok erteni, mar ha az intelre gondolsz. Mert tobb topicban is lathatoan az emberek 95%-a ra is ugrott, hogy huu mekkorat vagott az arakon az intel, es meg sem nezte a valos arakat.

Mondjuk AMD-nek is jo, lathatolag az intel lepni kenyszerult.

[ Szerkesztve ]

(#816) MZperX75 válasza Malibutomi (#815) üzenetére


MZperX75
addikt

Sakk...

(#817) sh4d0w válasza hobizoli (#798) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Egyreszt azert, mert a kapitalizmusban a tulajok harom dolgot akarnak latni: penzt, penzt, penzt. Egy eldugott terv csak viszi a penzt, de nem hozza, ergo repul a vezetoseg. Aztan a core sem a semmibol jott, tudhato volt, hogy visszaternek a Pentium3-as architekturahoz es azt fejlesztik tovabb.

https://www.coreinfinity.tech

(#818) dergander


dergander
addikt

Én még mindig azt mondom jöhetnek majd a játék tesztek is dögivel,mert itt a youtube-n amik kiszivárogtak annak a fele se igaz. Addig még felesleges isteníteni a RyZen-t mert még szinte semmilyen konkrétumot nem tudunk. Engem nagyon le kell nyűgözni ahhoz hogy váltsák,pláne AAA kategóriás játékok alatt.

(#819) Tidus válasza dergander (#818) üzenetére


Tidus
addikt

Konkrétan erről van szó.

(#820) Johnnyxy27 válasza dergander (#818) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

mondjuk egy i5 6600K-t vagy afelett, ki cserél le AMD-re:)?

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#821) <Lacy85> válasza Johnnyxy27 (#820) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Szerintem nem is a sky / kaby lake tulajoknak készült a ryzen. :)

(#822) TaaT válasza <Lacy85> (#821) üzenetére


TaaT
veterán

Hanem az FX tulajoknak? ;]

Give them hell Ukraine!

(#823) Tidus válasza <Lacy85> (#821) üzenetére


Tidus
addikt

Aki Kaby Lake-re váltott, és még Z270-re is, nem fogja nyomott áron eladni. Az egy hónapos cuccot. Egy hónapja pedig ha máshol nem is de a levegőbe vibrált a Ryzen.
Tudott róla mindenki hogy jön, sejteni is lehetett aki oda figyelt a hírekre.

(#824) dergander válasza <Lacy85> (#821) üzenetére


dergander
addikt

Mindegy kinek készül,ha meggyőző az a 16 szál szó nélkül cserélem le a 6700K-t. De ha megint csak mese volt habbal és nem hogy előny hanem hátrány lesz akkor megmarad az intel. A legtöbb ember játékra vesz gépet,mondjuk kevés az a réteg ami kiad egy CPU-ért 100+K-t. De aki igen az figyel a teljesítményre. Engem igazából a Vega+Ryzen kombó érdekelne majd 4K alatt mire is képes. Szeretnék már túl lenni ezen a fránya belépőszintű FHD-n.

(#825) Johnnyxy27 válasza dergander (#824) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Vicces, hogy elő lehet rendelni, de még egy független tesztet sem láttam bármelyikről is...

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#826) Malibutomi válasza Johnnyxy27 (#825) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hisz kulonben nem is elorendeles lenne ugyebar.

(#827) Johnnyxy27 válasza Malibutomi (#826) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

nem tudom hányan szeretik a zsákbamacskát...

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#828) Malibutomi válasza Johnnyxy27 (#827) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Eleg sokan ezek szerint. Amazon top seller Ryzen, OCUK elso nap elorendelesben tobb mint 500db eladva stb.

[ Szerkesztve ]

(#829) Johnnyxy27 válasza Malibutomi (#828) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

láttam én is, hát nem tudom, megláSSuk:) De a viccet félretéve, egy magasra húzott i5-i7-ről játékra még lehet 2 év múlva sincs értelme platformot váltani...

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#830) Malibutomi válasza Johnnyxy27 (#829) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem is azoknak van ez. De mindig van aki uj gepet rak ossze, es ha i5 arert ad i7 teljesitmenyt az intel, vagy 4/8 proci araban 8/16-ot, akkor hulyeseg lenne az intelt venni meg ha 1 szalon van is par szazalek elonye.

(#831) Johnnyxy27 válasza Malibutomi (#830) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Új gépnél esetleg megfontolandó. Lássuk végre a medvét:)!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#832) <Lacy85> válasza Tidus (#823) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Igen, de még mindig nem a sky / kaby tulajokról beszélek, hanem azokról, akiknek X éves konfigjuk van, és mostanában terveznek frissíteni.
Rengeteg FX, vagy X4 tulaj, régebbi intelesek (2xxx, 3xxx, vagy még régebbi), stb.
Na nekik mondjuk épp jó a Zen, ha tényleg ütős lesz jó áron. Nem pont az R7, hanem majd kicsit később az R5, R3.

Akinek új intel van, az nyilván (nagyobb többségben) nem fog váltani, akármilyen is lesz a Zen.
Minek tenné?

(#833) Depression


Depression
veterán

Az NDA kedden jár le. De hány órakor???

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#834) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Őrület hogy mi van minden fórumon,itthon és külföldön.Bejön az AMD számítása,a felfokozott kedélyek miatt lepusztítják a boltokat. :DD

Wasabi...

(#835) Fred23 válasza Kronos3000 (#834) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szeretném, ha ezeknek a bezsongott vásárlóknak ezúttal elmaradna az utólagos sírás! :D

(#836) tegbashar válasza Malibutomi (#828) üzenetére


tegbashar
tag

Ez azért elég röhejes. Zsákbamacskának azért drága. Nagy az Isten állatkertje.

(#837) BiP válasza Tidus (#823) üzenetére


BiP
nagyúr

Aki sejtette, hogy lesz valami, az miért vett volna Kaby-t Z270-nel? Miért nem várt kicsit?

Én nagyon vártam a Kaby Lake-et és a Z270-et (haswellem van), de inkább bevártam a Ryzent a bővítéssrl.
(No meg csalódtam is a Kaby platformban.) Kevés plusz, nagy felár, mind a prociknál, mind az alaplapoknál.

(#838) jedis válasza BiP (#837) üzenetére


jedis
senior tag

70-ért I3 ????? :Y :D Még ha "K"-s is ! Vicc kategória ! :C :D

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#839) Johnnyxy27 válasza jedis (#838) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

bicskanyitogató áron van, ha azt nézzük, hogy a 6600K ugyanannyi durván... nem lesz sikersztori, mint a G4560 vagy a G3258 anno

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#840) Pala válasza Johnnyxy27 (#839) üzenetére


Pala
veterán

Az a helyzet, hogy a G4560 (a hozzá tartozó árral) szinte az egész i3-széria puszta létét megkérdőjelezi. :)

[ Szerkesztve ]

(#841) Fred23 válasza Pala (#840) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én inkább úgy fogom fel, hogy nincs már szükség Celeronra és Pentiumra, lehetne az i3 a belépő szint! :D

(#842) Johnnyxy27 válasza Fred23 (#841) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Igazából a G4560 és afelett, egy az egyben átnevezett i3. 2/4 szál.
Itt azt lehetne, hogy a szorzózárasak pentiumok, az i3 meg szorzózár mentes, hogy a különbséget kihozza.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#843) Johnnyxy27 válasza Pala (#840) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

a 7350K-nak van létjogosultsága, elég a teszteket megnézni, egyedül az árának kellene közelebb lennie a földhöz. Ennyiért már inkább i5-öt vesz mindenki.
Vagy Rájzent:)

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#844) Kronos3000 válasza Johnnyxy27 (#843) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Azért az egyszálas teljesítménye egészen eget verő,az alap haswell i5-re 20%-ot ráver...

Wasabi...

(#845) Fred23 válasza Johnnyxy27 (#842) üzenetére


Fred23
nagyúr

A Pentiumokban le van tiltva az AVX, ha a belépő lehetne az i3, akkor ez azt is jelentené, hogy a fejlesztőknek végre egyértelműen érdekükben állna foglalkozni az AVX-szel, nem állna az utasításkészlet terjedésének útjában már semmi! A szorzózár mentesség jó dolog lehetne, de számomra annyira nem fontos; mondjuk szerintem az Intel számára jó üzlet lenne, ha a csúcs i3 ilyen lenne (ahogy már ilyen is, csak brutálisan túlárazva).

Ha kijön a Ryzen, a Celeronok és a Pentiumok értelmüket vesztik, vagyis a belépő szint teljesítménye nőni fog Intelnél. Ciki lenne szerintem, ha jövőre még lenne Celeron meg Pentium, éd azt hiszem, nem is lesz, ha a Ryzen igazán jól sikerül, és az alja is jóárasítva lesz decemberre (ha lesz Ryzen 30k körül).

(#846) Johnnyxy27 válasza Kronos3000 (#844) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

hát ja, az i7-2600K-ra meg 44%-ot egyszálon:)! És szinte kéri a tuningot, 4.9-en csak 12 wattal eszik többet, hőtermelése meg... még hűvösebb:)! Ha olcsóbb lenne, simán best buy lenne:)!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#847) Johnnyxy27 válasza Fred23 (#845) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

MegláSSuk. Láttunk már elég hype-ot az évek során az AMD-től, még az is lehet, hogy visszatérek egyszer, bár az nem mostanába lesz, ha a nyers teljesítményét nézzük a prociknak a sandy-bridge óta:)! Mármint intelnél.
Lehet még 5 év múlva is a legendás Q6600@4 GHz i5-2500K@4.5 GHz-et emlegetjük, mint belépő szint kevés bottleneck-el:)!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#848) arabus válasza Fred23 (#845) üzenetére


arabus
addikt

"ha kijön a ryzen"?Az még igen odébb van.Addig meg pentium van és ezek kapható,létezö procik.Ha kijön gépet nem lehet épiteni.És még azt se tudni milyen!Ahogy elnézem a három kazánt hát nem tudom lesz-e jóáras proci belölük valaha is.És gondolod majd intel addig ücsörög és várja hogy félévekig más árul?

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#849) Johnnyxy27 válasza arabus (#848) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

szerintem simán jönni fognak kezdetben a 4/8 szálas módosítot i5-ök, a szorzózármentes i3 K boost-tal, a hatmagos, 12 szálas i7 procik lga 1151-en is, stb... lesz még itt meglepetés:)!

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#850) arabus


arabus
addikt

"Ha kijön a ryzen 3 1100" 129$ 40000ft+33000 legolcsóbb lap hozzá.Most G4560+h110 21000+16000.Dupla erösnek kéne legyen de sosem lesz az.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.