Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Aprósólyom válasza Johnnyxy27 (#235) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Most miért linkeled be megint, amit már megtettél. A szóismétlés miért segítené a megértést? Pláne, hogy kifejeztem mi a probléma. Úgy gondolom érthetően leírtam. A screenshot helyett van egy hivatalos weblap ITT, ahova a CPU-Z kiteszi, ha a programon belül érvényesíted az eredményt... Pláne, hogy a az AMD-s mérés és a tied verziószáma meg sem egyezik.... Amit én írtam az Inteles konfigomhoz, az legalább megegyezik, fentebb olvashatod.

Fogadni? A földön élek, nem egy fél méterrel felette. Ok-okozatban hiszek, nem a véletlenekben. Ha észrevetted volna nem azt vitatom, hogy melyik lesz gyorsabb-lasabb. Az majd akkor érdekel, ha a végleges példány mérik.
Addig csak a közlésed módjába kötöttem bele. Szóval légyszíves a gondolataidat ne vetítsd ki a hozzászólásomra és kicsit merülj el a részletekben, hogy mit és hogyan mértél. A CPU-Z verziószám alapján nem ártana frissítened az eredményt...

Jevons paradox

(#252) Oliverda válasza Gyuri27 (#248) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem vagy egyedül. Akinek van, annak nincs problémája, akinek sosem volt, annak pedig van. Egyszerű ez mint a pofon. :K

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#253) Aprósólyom válasza Zanik (#250) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Ez az egészséges ember hozzállása...
Hogy iPhone/Samsung/Sony/Nokia, hogy CocaCola/Pepsi/Tesco-Cola stb..., Ezek mind annyira "hülye" és alacsony szintű versenyzések ember-ember között.... Ez jellemezni tudja az emberi gyarlóságot és hajlamát a korlátolt gondolkodásra. (szüksége van valami kapaszkodóra, valaki/valami amit követhet, amivel értékesnek érezheti magát a "szürke" tömegben. Aki kicsit jobban belemászik a pszichológiába vagy magas szintű önismerete van, az tudja az okokat...)
Ugyanakkor látható a PR és marketing ereje, amit beletesznek egy-egy Brand-be. E kettő nincsen egymástól függetlenül és a cégeket vezető szakemberek ezt nagoyn jól tudják és nagyon jól kihasználják.

(#248) Gyuri27 : Nem vagy egyedül és fentebb már kifejtettem.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#254) Tian66


Tian66
senior tag

Még 2 hét. Már nehéz kivárni. I5 tulaj létemre nagyon szurkolok az AMDnek! Muszály valami jót összehozniuk.

(#255) Dr. Romano válasza Tian66 (#254) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ember! :Y

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#256) Bici válasza Gyuri27 (#248) üzenetére


Bici
félisten

A családban 4db AMD-s gép van Gigabyte, ASRock, ASUS és Sapphire lappal. Egyiknek sincs semmi baja évek óta. Asszony grafikusként egy Richland procival tolja 2 éve IGP-vel, hivatászerűen, gond nélkül.
Brazos kisgép HTPC-ként 3 éve nincs kikapcsolva, hibátlanul megy, el is felejtem néha, hogy egy gép van a TV alatt. Közepes AMD-s géppel játszom, és a melóban AMD-s gépen megy a linux hibátlanul munkára.
Itthonra egy régi AMD+ATi gépet is építettem Win98-as játékokra.
Nulla probléma. Régen az intellel sem volt semmi gondom.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#257) Gyuri27 válasza Oliverda (#252) üzenetére


Gyuri27
félisten

Világos. Azt is hozzáteszem, hogy soha nem voltam az a teccik osz vegyük meg tipus. Azaz nem úgy vásárolok mint a sunások.
Ha az ember olvas, kérdez (nem kell lángelmének lenne, én se vagyok az) a leendő szopások majd 100%-t elkerüli.
Szerintem ennyi csak a titok. De mit értek én hozzá?

Bici: te egy ufó vagy. Nem számítasz. :N

Aprósólyom : madarak véleménye nem számít. Csak a zintel a jó. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#258) Televan74 válasza Puma K (#240) üzenetére


Televan74
nagyúr

Most bemutattad mekkora az e-péniszed? :W Azért megnéznék 5Ghz -n egy Zent is! :K

Nekem már az is elég ha megközelíti az Intelt játékok alatt,úgy vágom ki a 4790k -mat 60-70k -ért az apróra...! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#259) Puma K válasza Televan74 (#258) üzenetére


Puma K
veterán

Nem ;)
Viszonyítási alapnak szántam, de gondolj amit akarsz rád hagyom :DDD
Egészségedre! :))

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#260) Pipó válasza Petykemano (#174) üzenetére


Pipó
őstag

Az övé 130-as biciklivel van tuningolva, plusz erre jön még a turbó is. Ezt írta is, szóval a végénmár nagyon magas órajelen futott a proci.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#261) tegbashar válasza Televan74 (#258) üzenetére


tegbashar
tag

Jól értelek? Kidobnál egy valag pénzt arra, hogy majdnem olyan jó cpu-d legyen, mint most van? Ha igen, ez ám az elhivatottság!

(#262) Remus389 válasza tegbashar (#261) üzenetére


Remus389
veterán

Azért nem egészen, ugye ami neki van az Haswell, valószínűleg egy kis szerencsével picit megelőzi, rosszabb esetben akörül lesz, azonos magszámú Zen.

Ugyanakkor árban se veszít sokat, hisz jó áron tudja eladni, az AMD meg nem lesz annyira drága, mondjuk egy huszast rádob, annyit megér.

Nálam sokkal többe kerülne a váltás, fillérekért vehető az X58-as lapba komolyabb xeon proci, olyan 4,2-4,4-re húzott i7 Westmere még azért elég harapós, hiába régi. Tulajdonképpen brahiból vennék AMD-t és nem szükségből. :))

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#264) Remus389 válasza Dreimus (#263) üzenetére


Remus389
veterán

Ennek hány Ghz a turbó-ja? Most nézem, 3,9Ghz egyszálon.

Tehát a Zen 3,7 Ghz-en gyorsabb mint a Haswell 3,9 Ghz-en, ígéretes. :)

Persze ha igazi az adat :)

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#265) Dreimus válasza Remus389 (#264) üzenetére


Dreimus
senior tag

3,5 GHz az alapja, a turbó pedig 3,9 GHz. Én is csodálkozom mi lehet az eltérés, bár az jól látszik, hogy a HT-t nem tudja megfelelően kihajtani, mivel egy HT tiltott i5 azonos genből erősebb egy pár %-al :)

[ Szerkesztve ]

(#266) Televan74 válasza Remus389 (#262) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én meg márkahűségből.Mondjuk az FX szériát kihagytam.Bár 7850k és 6700 APU volt a birtokomba. :B
Az ártól(július) függ melyik lesz a befutó, Ryzen 5 1600X (6/12) vagy a Ryzen 7 1700X (8/16). Mindenképp X370 lapot szeretnék alá és 160GB 3000+ ramot. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#267) Remus389 válasza Dreimus (#265) üzenetére


Remus389
veterán

Ha lejjebb tudnád vinni 3.3 ghz-re akkor gondolom a Turbó 3,7 Ghz-es, és így jól össze lehetne vetni a Zen-nel :)

Televan: mondom én hogy sok ember csak poénból fogja megvenni, vagy "márkahűségből"

Az Intel ugyanolyan jó, szóval.

Az én esetemben azért elgondolkodtató, mert ha már van x58-as lapod, fillérekért lehet bele finom xeon procikat venni, most néztem ebay-en, szállítással 8000-ért van X5647, amivel elérhető a 4 mag 8 szál, 4,2-,4,4 Ghz, nem tudom hogy minek ettől is jobb?

Poénból, vagy hogy égessük a pénzt, semmi másért. Nyílván átlagfelhasználóra gondolok.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#268) jedis válasza Televan74 (#266) üzenetére


jedis
senior tag

"160GB 3000+ ramot" :Y :Y :Y :Y :Y

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#269) MZperX75 válasza jedis (#268) üzenetére


MZperX75
addikt

1nullával kevesebb

[ Szerkesztve ]

(#270) tegbashar válasza Remus389 (#262) üzenetére


tegbashar
tag

Én nem mondtam teljesítményeket, csak szó-hűen idéztem. Magyarán (én sem) tudom mit várhatunk Ryzentől, mint ahogy más sem (nyilván egy nagyon szűk réteget leszámítva).

Mivel én ilyen kis ár/érték/megtérülés számolgató emberke vagyok (olyan 70% zsidó 30% skót típus, csak szebben kifejezve) ezért furcsa nekem, de nem érthetetlen a brahiból vásárlás.

[ Szerkesztve ]

(#271) Dreimus válasza Remus389 (#267) üzenetére


Dreimus
senior tag

3,3GHz-es órajelen mért teszt
3,7GHz-en mért teszt
Amint állítottam az órajelet fixálta is így ilyenkor nem volt turbo, ezért mértem külön-külön.

(#272) Remus389 válasza Dreimus (#271) üzenetére


Remus389
veterán

Köszi! Na hát akkor megelőzi a Haswell-t

1888/1672=1.1291!

12%-kal?? :) Sőt majdnem 13%

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#273) Johnnyxy27 válasza Remus389 (#272) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Ez még nem valós adat, még nincs is zen. Emlékszem, amikor a kiszivárgott benchek jöttek a bulldozerről, meg a hype-ok a mantle-ről...nyugtával dícsérd a napot.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#274) Puma K válasza Johnnyxy27 (#273) üzenetére


Puma K
veterán

Jaja várjunk míg meg nem jelenik és nem mérnek a tesztoldalak és a felhasználók :K

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#275) MZperX75


MZperX75
addikt

Nekem egy jó kis Sandy I5 is előre lépés lenne,na talán 1-2 év és cserélek CPU-t bagóért.
Jelenleg egy 2009-es AMD A8-3870K@3Ghz@1.3V
De ez is sok, bírja még egy darabig .
Amióta megvan 24/7-ben megy kikapcsolás nélkül.
2db Laptopom van HP-s Celeron B920 Win7és egyASUS érintős I5-4200U-s.Win10
alap felhasználásnál nincs külömbség a 2 lapos között,csak üzemidőben 1.5óra/6óra

Érdekes az egymásnak ugrás 10% miatt.
Én min 5évre tervezek Konfiget.

Az Athlon X2-5000+ om még a mai napon is megy Apámnál.

Az Exemnél még mindig működik az AthlonXP 2700+ palomino magos. Nem mai darab.

Phenom 2-es konfigem a szomszéd használja....stb.

[ Szerkesztve ]

(#276) Remus389 válasza Johnnyxy27 (#273) üzenetére


Remus389
veterán

Ezzel tisztában vagyok, ne aggódjatok.

Ha viszont igaz a cikk, ami alá irogatunk, így viszonyul hozzá. Egyébként a többi kiszivárogtatás is stimmel, úgy értem hogy ott is kb ilyen a viszony az Intel procikhoz.

Minnél jobb a Zen, annál jobban jár mindenki, még az Intelesek is, hisz az Intel kénytelen lesz vagy árat csökkenteni, vagy előhúzni valami erősebbet.

Már annyira eltunyult, a legutóbbi Kaby Lake teszt, szinte semmi fejlődés:

Összesítésben kicsivel több mint 5%-ot gyorsult mind az i7-7700K az i7-6700K-hoz képest, mind az i5-7600K az i5-6600K-hoz mérve. Ez szinte pontosan az órajeleik aránya az első esetben, és csak kicsit marad el attól a másodikban. Mivel alapesetben a nagyobb órajel nem hoz azzal arányos gyorsulást, így a magasabb RAM frekvencia sietett a helyzetet kisegíteni. Kérdés viszont, hogy akkor hol marad az optimalizációból fakadó – legalább minimális – többlet? A válasz a még nem százszázalékosan kiforrott UEFI/BIOS verziók háza táján keresendő; biztosak vagyunk benne, hogy az alaplapgyártók rendszeresen jelentkeznek még frissítésekkel különféle modelljeikhez.

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#277) ÁdiBá válasza Remus389 (#276) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Pontosan, mert konkurencia híján az Intel diktálja a tempót a fejlődésben.
Akinek az elérhető olcsó 100 ezres Intel proci nem elég annak ott van a még mindig csúcs X99.
Az AMD -nek több platformal fel kell venni a versenyt, vajon erre képes lesz?
Tudja mindenki hogy a közel 600-700 ezres 10 magos Intel mindent megesz vacsorára az egész mezőnyt körbe röhögi...
Most besétálok bármelyik Informatikai boltba és azt mondom egy GTX1080 alá szeretnék megfelelő rendszert építeni, 10 helyből 9 nél Intel javasolnak.
Ennek kellene utána járni vajon miért?!

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#278) Remus389 válasza ÁdiBá (#277) üzenetére


Remus389
veterán

egy GTX1080 alá szeretnék megfelelő rendszert építeni, 10 helyből 9 nél Intel javasolnak. Ez jogos, hisz a legerősebb videókártya mellé a legerősebb proci illik.

Mindenesetre a Zen-nel talán változni fog ez az arány és több boltos javasolja majd nyugodt szívvel.

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#279) Vigilante


Vigilante
őstag

Ez majdnem olyan gyors, mint az én 4,5 GHz-en pörgetett 5820k-m. ;]

Azért ez szép húzás az AMD részéről. ;) Végre versenyt indíthat ez el. Örök Intel-esként is örülök ennek. Remélem a VGA fronton is odateszik magukat. Jó lenne, ha már esne az 1080 ára, mert akarok egy másodikat is lassan. XD

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#280) Yany válasza ->Raizen<- (#189) üzenetére


Yany
addikt

Korábban ide bedobtam a 4.3-ra húzott 2500K-s benchemet... BF4 alatt azonban 90% fölött teker a proci 64 fős szervereken (leginkább olyanokon tolom). Szóval igencsak kell is ez a kakaó. Azt akarom ezzel mondani, hogy a piac örömmel fogja fogadni az AMD-től ha elérhető áron a leghétköznapibb gamerek is meg tudnak venni ekkora teljesítményt.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#281) Remus389 válasza Vigilante (#279) üzenetére


Remus389
veterán

"Örök inteles"

Na itt a remek lehetőség, hogy megtörd ezt az átkot ;]

https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db/friss.html

(#282) Yany válasza F34R (#199) üzenetére


Yany
addikt

Én megtettem most az előbb: nem befolyásolta a számokat egyáltalán 2500K-n. Viszont amikor beindult a multicore teszt rész, akkor leállt a másolás és a bench végeztével folytatódott, mintha mi sem történt volna.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#283) martonx válasza Bici (#256) üzenetére


martonx
veterán

Nálunk a családban 2 AMD-s gép van, a legfiatalabb 3 éves. Hibátlanul teszik a dolgukat.

Én kérek elnézést!

(#284) F e Z o


F e Z o
veterán

Meg kell várni az első normális szintetikus teszteket és hogy mit nyújtanak játékok alatt, majd ezt követően megnézni, milyen vastagon fog majd az amd ceruzája, illetve, hogy mennyire lesz elérhető hazánkban. Személy szerint örülnék neki, ha jó teljesítményt nyújtana, írom ezt annak ellenére, hogy bár lehet bukok valamennyit nem fogok konfigot váltani, mert amire kell a mostani is tökéletesen kiszolgál.

H2O über alles!

(#285) martonx válasza ÁdiBá (#277) üzenetére


martonx
veterán

Hozzáteszem az a kártyát egy I5 vagy FX8XXX AMD is simán kihajtja. Dupla kártyás konfigokhoz, 4K-s felbontáshoz már valóban elfogy AMD vonalon a kakaó.

Én kérek elnézést!

(#286) VirsLee válasza Sinesol (#241) üzenetére


VirsLee
őstag

Nem válaszoltad meg. A kérdés jogos volt, miért nem tudod a processzor teljes teljesítményét nézni? Azért, mert az növekszik? Ugyanannyi pénzért nagyobb teljesítményt fogsz kapni. Mihez van szükséged arra, hogy megint az egyszálú teljesítmény növekedjen és ne terjedjenek a több magos procik? Komolyan érdekel a véleményed, amennyiben kicsit szakmai színezetet tudsz adni neki. Szerintem egy 6c/12t proci, hasonló egyszálas teljesítménnyel jó vétel lehet 259 dollárért...

(#287) Johnnyxy27 válasza Remus389 (#276) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Nem vagyok inteles, a pénzem párti vagyok. Csak egyszerűen fenntartással kezelem a dolgot, mert túl szép hogy igaz legyen.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#288) #16939776 válasza Vigilante (#279) üzenetére


#16939776
törölt tag

Azért nem olyan elkeserítő a difi ekkora órajel és TDP különbség mellett :)
(valószínű nem véletlenül a 6 magosat mutatják, az lesz a legkiegyensúlyozottabb teljesítményt single/multi terhelése.)

[ Szerkesztve ]

(#289) antikomcsi válasza ->Raizen<- (#189) üzenetére


antikomcsi
veterán

Én ilyen tesztre gondolok, aminek a linkjét egy másik topikból "loptam".

Így azért lehet látni, hogy melyik proci mit tud. Ugyan ilyen tesztet kéne csinálni 5-6 modern, népszerű játékkal, és akkor mindenki el tudná dönteni, hogy milyen lovat akar. Persze ha a srácok előveszik a 7970-et, és jól megválogatják a teszteket, akkor lehet majd mondani, hogy minden proci ugyan azt tudja.

[ Szerkesztve ]

(#290) ÁdiBá válasza martonx (#285) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Attól függ miben elég...

ÁdiBá

(#291) Johnnyxy27 válasza martonx (#285) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Rgy ivy bridge-es i5 tuningolva is bottleneckeli, nem hogy egy fx8320...volt olyanom, még a gtx 970 is szárnyra kapott i5-6600K-n alapórajelen, amikor váltottam

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#292) Interceptor válasza #20691712 (#100) üzenetére


Interceptor
addikt

Pedig volt idő mikor a prescott intel számított bóvlinak. Te is azok közé tartozol akik szerint soha nem változik semmi? :D F*ck logic

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#293) Scholes9 válasza Vigilante (#279) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Minek még egy 1080? ;] :DDD

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#294) CsigaGyilkos válasza miresz (#237) üzenetére


CsigaGyilkos
aktív tag

Előre köszönjük a cikket! ;) Érkeznek a lapok. Pl.: Asus Crosshair Hero Vi (sorry nem tudok linkelni, telefonról írok)

Visca el Barcelona!

(#295) jedis válasza miresz (#237) üzenetére


jedis
senior tag

"Az alaplap kínálatra lennék már kíváncsi bővebben"

link link2 :D

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#296) Manbal


Manbal
senior tag

Annyira nem féltem én az Intel-t mint itt egyesek. Biztos van tervük, pl. a kövi gen még idén kijöhet, ami sokat javulhat 1 szálon (10-15%), akár lehet 6 magos az I7 is, és ha a belső pasztázást is megcsinálják jó munkásember módjára, akkor símán 5GHz-en is ketyeghet barátságos hőmérséklettel...
mostanság kicsit elkényelmesedtek az biztos...

szóval ha siker is lesz az AMDnél, nem lesz hosszú életű...

[ Szerkesztve ]

(#297) Depression válasza Manbal (#296) üzenetére


Depression
veterán

Az biztos, hogy az intelt nem kell félteni. Vagy megmarad az emberekben, hogy csak az intel, vagy megakadályozzák, hogy az amd eladható legyen.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#298) tegbashar


tegbashar
tag

A10-5800K CPUZbench. Ha valaki nagyon igényelné. Monitoron ér röhögni :)

[ Szerkesztve ]

(#299) dergander


dergander
addikt

Mondjuk én egy játék tesztnek jobban örülnék mint ennek a CPU-z akarminek.

Ez még mindig kevés arra hogy meggyőzze az embereket,1-2 játék Titán X-el tesztelve jobb falat lenne. Ez így meg van,de nincs!

(#300) Failure válasza VZT (#49) üzenetére


Failure
csendes tag

Azért csak óvatosan, mert ezzel valószínűleg kicsit már elkéstél. Ha nézel egy AMD chartot, láthatod, hogy az elmúlt 1 évben 1,9-ről a jelenlegi 13,13-ra emelkedett már az AMD, ez 690% körüli emelkedés - tehát venni kb egy évvel ez előtt kellett volna.
Nem kizárt, hogy megy még, ha jó lesz a Zen, de azért sokkal valószínűbb, hogy a feltételezés, hogy jó lesz, már rég be van árazva, ellenben ha nem váltja be a piaci reményeket (és itt most nem annyira a teljesítményre, sokkal inkább az eladásokra gondolok), akkor pillanatok alatt szétverhetik a részvényárfolyamot.
Másokat részvény vásárlásra buzdítani amúgy sem túl etikus dolog, hacsak nincs egy varázsgömböd. :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.