Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) MK VII válasza Depression (#399) üzenetére


MK VII
veterán

Ja.. Hát a Haswell árak eléggé betegesek.. Valami oknál fogva 2x annyiba kerülnek mint megjelenéskor és így még drágábbak mint az új Skylake... Szörnyű... Emlékszem i5-4690K 45-50 ezren nyitott anno, most meg meg lehet nézni, 80K+. Az i5-6600K meg pont kb egy tízessel olcsóbb..

(#400) Redneck
Nálam is az lesz... :)

[ Szerkesztve ]

(#402) Remus389 válasza t72killer (#398) üzenetére


Remus389
veterán

igaz a Core i7-6700 mellett a Core i7-4770K is nagyjából ennyit tud. "

Viszont ezt az Intel felé is kritika, hisz a 2013-as procijukat ők maguk sem lépték át kellő mértékben.

Amit kérnék az AMD-től (vagy inteltől, transmeta-tól, vogonoktól, asgardoktól): végre egy olyan proci, ami a húzott, 3éves 4770k-m egyszálas teljesítményére rádupláz és van benne ~10mag. Mindezt 500$-ért.

Hát persze, erre az Intel sem képes, többszörösen annyi erőforrással.

Depression: Ilyenkor mindig eszembe jut, hogy az én 32nm-es 4 magos 8 szálas i7-es Xeonom, 12 MB cache-el, ezerötszáz Ft volt ;]

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#403) t72killer válasza Remus389 (#402) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Teljes mértékben:R! Ezért nem váltottam Haswellről semmilyen újabb kékre. A HEDT lenne teljesítménybeli előrelépés, de ott is miligrammonként mérik extrém túlárazás mellett a teljesítményt. Úgy 12éve elhatároztam, h akkor váltok gépet, ha a CPU erő duplázódik a GPU pedig 4x-eződik - ezekszt a Haswell konfim (és sok kollégáé is) végelgyengülésben fog elpusztulni 10év múlva...

Kótyavetyélni biztos nem fogom a 4770k-t, eladni 2 esetben érdemes: vagy lényegesen nagyobb teljesítményt kapsz, vagy jó áron el tudod adni és olcsóbban kapsz uakkora kraftot - esélytelen, uis ha olcsóbban kijön bármi újdonság, a másodpiaci árak azonnal leesnek. +3. eset lehet, ha a rendszerben van vmi komoly újítás, de csak apróságok érkeztek az elmúlt 4-5évben, mint usb 3.1, m.2 - ezek egy sima PCIe karival elérhetők.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#404) miresz válasza Redneck (#400) üzenetére


miresz
veterán

Totálisan jó üzletnek hangzik venni egy régebbi architektúrát,drágábban. :DDD Mikor az új középkategória (elvileg a megjelenésig nem tudhatjuk biztosan) többet tud,olcsóbban,kevesebb TDP-vel,valószínűleg frissebb utasításkészlettel! :N hangzik jó üzletnek!

(#405) Remus389 válasza t72killer (#403) üzenetére


Remus389
veterán

Miért a Haswell előtt mid volt? Core2duo?

Mert szerintem a core2quad-tól nem kétszer jobb a haswell.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#406) Malibutomi válasza t72killer (#403) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

En is igy vagyok vele.
Csak a DDR4 miatt nem akarnam lecserelni.

Epp emiatt jo a Ryzen arazasa, szerintem csak a bolond venne Kaby/Coffe i5-ot, ha ugyanazon az aron kap egy Haswell/Skylake i7 teljesitmenyt, ami egy szalon par szazakekkal gyengebb csak (ami meg mindig boven eleg mindenre), de ketszer annyi szalon tud dolgozni.

(#407) M@cika


M@cika
őstag

Én a 4/8-asra buknék, a 175 dodó jó is lenne, csak ez nálunk legalább 175 Eur+Áfa, ami majdnem 70k és az már a pénzem fölé megy sajna. De azért szemezek vele rendesen, a teljesítménye vagy 10 évre elég lenne számomra. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#408) t72killer válasza Remus389 (#405) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egymagos Athlon 64, radeon 9600-al:))

(melóhelyen volt egy c2d, amit használhattam komolyabb privát feladatokra is)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#409) Remus389 válasza t72killer (#408) üzenetére


Remus389
veterán

Na hát akkor sokáig meg fog maradni nálad a Haswell.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#410) Redneck válasza miresz (#404) üzenetére


Redneck
veterán

Ha így van ahogy írják a Haswell i7 nem lesz valami drága használtan.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#411) #82729984


#82729984
törölt tag

Bocsánat hogy kivülről beleugatok ebbe a topicba (mert nekem mindegy hogy intel vagy amd csak legyen jó és olcsó), de nagyon kezd elmenni ilyen öregasszonyok összeültek pletykálni a ki tud nagyobbat mondani helyi versenyen...

Ahhoz képest hogy még szinte semmit nem tudunk az új processzor valós teljesítéséről, csak ilyen "nagyon komoly géppel irt névtelen" feljelentések vannak (állítólagos képek az internetről), néhányan már el is temették az intelt azt a céget amelyiknek csak a profitja 2x akkora mint az amd egész éves bevétele...

És még ha igazak lennének is a pletykák, akkor is nagyon jól tudjuk hogy az üzleti siker nagyon nem csak ezen múlik (az intel bármikor árulhatja veszteségesen a procijait amivel megfojtja az amd-t, bármikor kihasználhatja a gazdasági fölényét hogy a gyártók csak intel procis laptopokat áruljanak stb stb, mindre volt már példa).

Szóval szerintem ez a felfokozott várakozás az AMD-nek sem használ, mert ez egy olyan dolog, hogyha 2x olyan jó a procija, de te már belelovagoltad magad a helyi pletykagyülekezetben hogy 10x olyan jó lesz, akkor csalódásnak fogod érezni, holott ugye ez egy tök király eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#412) Malibutomi válasza M@cika (#407) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Valamiert az arak sosem igy szamolodnak otthon.
Az i5 7600k 239$, es 77-80.000Ft

Ilyen arannyal a 175$ kb 58-60.000 kellene legyen ha elult az ujdonsag varazsa a boltokban.

(#413) t72killer válasza Remus389 (#409) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én is úgy gyanítom, h valami hardverhiba fogja majd elvinni... Esetleg még utánanézek videofeldolgozásnál van-e mérhető előnye az m.2 SSD-knek és az új lapoknak, bár feltételezem, h (a 3évnél nem régebbi) lapok lehetőségeivel élve 90%-ban cpu+gpu kérdés a dolog. VGA-t fogok idén venni, miután a hőn szeretett gtx970-emet megdurrantották a postán + 1-2 nagyobb winyó lesz még mint befektetés, de kb ennyi. Persze a hardver-hirdetésből/kereskedelemből élő cégecskék nem ezt akarják hallani;].

#411: az AMD már kb 10éve "felfokozott várakozás" állapotában tartja a híveit, utolsó értelmes húzásuk a szememben a 4magosítható x2 550-esek voltak, csakhát az erősen zsákbamacska volt anno.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#414) hunspirit


hunspirit
csendes tag

De majd ha megjelenik az új amd proci és hozza az i5 szintjét 1,5* akkora fogyasztással akkor ugyanezek az emberek beböfögik, hogy tök jó proci ez, csak túlzóak voltak az elvárások.

Long live the lord Jen-Hsun Huang!

(#415) Fiery válasza miresz (#392) üzenetére


Fiery
veterán

Az AIDA64 eredmenyekkel csak ovatosan. Egyreszt, me'g nincsenek 100%-osan Ryzenre optimalizalva a benchmarkok a legutolso verzioban sem; masreszrol pedig az AVX2+FMA optimalizalt benchmarkok eleg jol ki fogjak hozni a Zen architekturaban szunnyado bottlenecket. Azaz, az FPU Julia es FPU Mandel eredmenyek inkabb a Ivy Bridge-re fognak hasonlitani, mint a Skylake-re vagy Broadwell-E-re. Masreszrol viszont a CPU Hash nagyon szepen fog hasitani a hardveres SHA gyorsitas miatt.

[ Szerkesztve ]

(#416) miresz válasza Redneck (#410) üzenetére


miresz
veterán

Úgy legyen! De te arra vagy hivatott,hogy Ryzent vegyél! :)

[ Szerkesztve ]

(#417) t72killer válasza Fiery (#415) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

" nincsenek 100%-osan Ryzenre optimalizalva a benchmarkok a legutolso verzioban sem; masreszrol pedig az AVX2+FMA optimalizalt benchmarkok eleg jol ki fogjak hozni a Zen architekturaban szunnyado bottlenecket"

Ugyanez várható a piac ~90%-át adó intel procikra optimalizált real-life alkalmazásoknál is (itt nem az amúgy is VGA-limites játékokra gondolok), de ne legyen igazam:(

#416: <.- :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#418) miresz válasza Fiery (#415) üzenetére


miresz
veterán

Hmmm,és mikor jön a Ryzenre is optimalizált AIDA?

(#419) Fiery válasza t72killer (#417) üzenetére


Fiery
veterán

Rosszul gondolod. Nagyon keves szoftver tartalmaz AVX2+FMA optimalizaciot, es a Zen egyetlen komoly problemajat ez jelenti (jelentené). A CPU-Z benchmark (ami SSE1-nel megall optimalizacio kapcsan, tehat nincs benne SSE2, AVX, AVX2 es FMA optimalizacio sem) nagyon jol mutatja azt, hogy egy teljesen atlagos alkalmazasban mikepp viszonyul egymashoz teljesitmenyben a Zen es a Broadwell/Skylake architektura. Lenyegeben azonos orajelen, 1 szalon es 1 magon (azaz 2 szalon, SMT-vel) is egyenlosegjelet lehet tenni a Zen es a Broadwell/Skylake architekturak koze. Nagyon keves olyan alkalmazas es jatek lesz, aminel ki fog utkozni az emlitett bottleneck. A legdurvabban pedig pont az AIDA64 fraktal benchmarkjaiban fog jelentkezni a "problema".

(#420) Fiery válasza miresz (#418) üzenetére


Fiery
veterán

Amint hozzank jon a Ryzen (a hardver). Az AMD augusztus ota igeri mindig a kovetkezo honapra. Most, azaz mar 1 honapja, viszont mar csak annyit igernek, hogy "soon".

(#421) miresz válasza Fiery (#420) üzenetére


miresz
veterán

Francba,azt hittem már van nálatok tesztpéldány! :)

(#419) Fiery: Ezzel azt akarod mondani,hogy az Aidában nem fog túl fényesen szerepelni a Ryzen? Mert akkor tele lesz a fórum CPU Queen-es eredményekkel,hogy megmondtam,hogy sz@r! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#422) Televan74 válasza Fiery (#420) üzenetére


Televan74
nagyúr

Azt hittem,hogy nálatok már van egy ES példány legalább! :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#423) Fiery válasza miresz (#421) üzenetére


Fiery
veterán

Az AIDA64-ben 15 sebessegmero eljaras van. Ezek kozul 2-ben (FPU Julia es FPU Mandel) nem lesz izmos a Ryzen, az FMA bottleneck miatt. A CPU Hash-ben igencsak eros lesz, a hardveres SHA gyorsitasnak koszonhetoen. A tobbire most me'g nehez lenne konkretumot mondani, de semmikepp sem lesz gyenge a Zen. Mi egyetlen konkret AIDA64 benchmark eredmenyt hallottunk, me'g a bugos A0 stepping kapcsan, es az egy igencsak szep FPU VP8 score volt. Boven ott, ahol a Skylake tanyazik.

[ Szerkesztve ]

(#424) Fiery válasza Televan74 (#422) üzenetére


Fiery
veterán

A kisebb szoftver fejlesztok utolso korben kapnak vasat, a kisebb review site-okkal egy idoben. Elvileg jovo heten. Elvileg. Az AMD eddigi igereteit latva, inkabb csak akkor hiszem el, amikor mar legalabb postara van adva a cucc :)

ES peldanyt pedig nem is ertjuk, miert nem kuldott/kuld az AMD. Ott allnak naluk hegyekben a bugos A0 steppinges Ryzenek, de nem akarjak kiadni a kezukbol. Pedig me'g egy bugos Ryzen is nagyon hasznos lett volna nekunk es mas, hasonlo szoftver fejlesztoknek.

[ Szerkesztve ]

(#425) CactuS válasza Fiery (#423) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Akkor ez most olyan lesz, mint anno régen, hogyha összeállnak a csillagok, akkor jó az AMD, ha csak a nyers erő kell (pl: anno játékoknál), akkor viszont jelentősen alulmarad? Látatlanban azt meg lehet mondani, hogy az intelhez képest pl: milyen lesz fotó feldolgozásra (RAW konvertálás stb.)?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#426) Fecko_78 válasza Depression (#395) üzenetére


Fecko_78
tag

Én sem védem az Intelt.Meg az AMD-t sem.
A teljesítmény az első!
Aztán az ár/érték arány...
Most épp Intelem van, de ha az AMD jobb lesz, akkor majd arra váltok! :))

(#427) Simid válasza Fiery (#420) üzenetére


Simid
senior tag

Közben meg reklamálnak, hogy nem jól mér a bench...
Nem értem én ezt. Miért nem fontos nekik, hogy a megjelenésre rendes optimalizációt kapjon egy olyan progi ami a legtöbb reviewban benne lesz?

(#428) Fiery válasza CactuS (#425) üzenetére


Fiery
veterán

Akkor lesz gyenge a Ryzen, ha az adott benchmark/alkalmazas/jatek erosen tamaszkodik az AVX2/FMA teljesitmenyre. Igazsag szerint akkor se lesz kifejezetten sz*r, csak mondjuk nem a Skylake, hanem az Ivy Bridge szintjet hozza csupan. De ilyen jellegu szoftver nagyon keves van. Ha valaki ra akar erre a temara menni, en szemely szerint konkret szoftvert (ami nem szintetikus benchmark) nem is tudnek javasolni...

Ugy altalaban nagyon hasonloan fog muzsikalni a Ryzen, mint a Broadwell-E es a Skylake. +/- 10%, teszttol fuggoen. Kerdesedre: a foto feldolgozas ha jol sejtem, nem AVX2/FMA gyorsitott, igy mondjuk a Broadwell-E-hez hasonlo teljesitmenyt várnék.

Maskepp megkozelitve a "nagy kerdest": en mernék AMD reszvenyt venni, a mostani arfolyamon is. Sokat. Nagyon sokat :)

[ Szerkesztve ]

(#429) Fiery válasza Simid (#427) üzenetére


Fiery
veterán

Pont azert nem lesz benne a review-kban, mert nem 100% Zen optimalizalt :( De en sem ertem, miert nem szamitott ez az AMD-nek. Talan mert annyira nem jok az eredmenyek, hogy verhessek a melluket :)

(#430) AxBattler válasza Speed® (#374) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem ez egyáltalán nem fontos. :N

A fontos az, hogy egy $250-os AMD CPU hogyan teljesít egy $250-os Intel CPU-hoz képest... egy szálon, több szálon, profi munkakörnyezetben, multimédiában, játékok alatt, fogyasztás terén, stb. Kinek mi a szempontja, ugyebár. ;)
Hogy ezt milyen órajelen és hány maggal produkálja, az teljesen érdektelen.

(#394) jedis
+1 A 8+ szálas procik világában ez kb. röhej.

(#398) t72killer
Remélem ugyanezt a mércét állítod fel az Intel-nek is.
Ja, hogy ők sem tudják ezt megugrani? Hát, kellemetlen.
Szerk.: Ja látom, igen. :R

(#411) Porthoszx
Igen, az ilyen témáknak mindig hasonló a "pályaíve"... :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#431) CactuS válasza Fiery (#428) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszi. :)

Maskepp megkozelitve a "nagy kerdest": en mernék AMD reszvenyt venni, a mostani arfolyamon is. Sokat. Nagyon sokat

Ha lenne felesleges pénzem és tudnám, hogy hogyan, akkor én is. :P

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#432) nonsen5e válasza MasterDeeJay (#27) üzenetére


nonsen5e
addikt

Nem a Ryzen sara ez. Az utóbbi pár évben gyönyörűen lelassult a fejlődés. Az újabb generációs Skylake, Kaby lake sincsenek előrébb, sőt..

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#433) Redneck válasza miresz (#416) üzenetére


Redneck
veterán

Most váltottam Phenom II-ről Haswellre, pár hónapos a lap és a CPU. Olcsón sikerült, jóval olcsóbban mintha Skylake vagy Kaby Lake lett volna, pedig tervben volt. Nem vagyok semelyik márka híve, de a Ryzent se zárom ki... Minden a matekon múlik majd, és az ár/teljesítmény arányon.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#434) Tidus válasza Fiery (#423) üzenetére


Tidus
addikt

Ennyi év fejlesztés után nem a Skylake körül kellene tanyázni, hanem jelentősen túl lépni azon.
Ha az úgy nevezett versenyről, konkurenciáról beszélünk akkor ezekben a dolgokban az AMD tudta hogy mit kellene hozni a Ryzen-nek. konkrétan ismerik, ismerték az Intel paramétereit.
Az Intel úgy fejlesztette a jelenleg is használatben lévő 2015 augusztusban indult Skylake-ot, hogy nem volt konkurencia. Most ez a két éves technológia az ellenfél. Nevetséges.
Most mindenki be van ájulva az AMD-n, mert először hoznak valamit ami verseny képes.

(#435) t72killer válasza AxBattler (#430) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Ja, hogy ők sem tudják ezt megugrani? Hát, kellemetlen." -Bizony az, ezért nem cserélődik már évek óta az igásló. Lett persze a családban Skylake eszköz (i3-6300T), de ez teljesen más igényt szolgál ki (home szerver+HTPC+netezgetős gép), <20W fogyasztásból.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#436) Gainka válasza Tidus (#434) üzenetére


Gainka
őstag

Gondolom azt nem olvastam mikor kezdtèk tervezni a ryzent okoska, szerintem ez is hatalmas teljesitmèny egy amd-től.

(#437) sh4d0w válasza #82729984 (#411) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A harmadik bekezdesben erosen belelovagoltal a torvenytelensegekbe. A dompingar torvenyellenes, a partnerek megvesztegetesebe az Intel mar egyszer belefutott, masodjara valoszinuleg nem lennenek olyan elnezok a hatosagok, mint elsore.

https://www.coreinfinity.tech

(#438) Levwi válasza Tidus (#434) üzenetére


Levwi
aktív tag

Azt elfelejted, hogy a kabylake a skylake-hez képest teljesítményben ugrott 5%-ot néhol még annyit se. Szóval ebből lejön az, hogy hozza a zen (az eddigi tesztek alapján) a Kabylake teljesítményét.

Huawei P20 Pro Black

(#439) #72042496 válasza nonsen5e (#432) üzenetére


#72042496
törölt tag

A fejlődés tényleg lelassult, de mire gondolsz, minél nincsenek előrébb az újabb processzorok? Mert a #27-ben mutatott eredményeknél de, sokkal előrébb vannak. Nekem a teljesen mezei (nem tuningolt, nem HEDT) 7700K egy szálra 2262, több szálra 10172 pontot adott az előbb - nem mintha tudnám, mit jelentenek ezek a számok. :D

A pletykák alapján a Zen család is korrektnek látszik, talán lesznek végre olcsóbb 4/4-es processzorok megfelelő teljesítménnyel. Még érdekesebb lehet majd a mostani HEDT szegmens ár- illetve teljesítményviszonyainak alakulása sokszálas, jól skálázódó feladatok mellett (bár ennek gyakorlati jelentősége nem az olcsó processzort váróknál lesz).

[ Szerkesztve ]

(#440) rodrigez válasza Levwi (#438) üzenetére


rodrigez
senior tag

Clock to clock szerintem semmit nem ugrott mert a kaby ugyanazokat a processzormagokat használja, mint a skylake. A broadwell és a skylake között van kb. 5%-nyi különbség IPC-ban azonos órajelen.

(#441) #72042496 válasza rodrigez (#440) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, C2C gyakorlatilag tökugyanaz a Skylake és Kaby Lake. Utóbbinál a gyári órajelek nőttek valamennyit.

Azt nem tudom, hogy a magokban volt-e változtatás. Ezzel kapcsolatban inkább a tuningosok/tech geekek lehetnek képben.

[ Szerkesztve ]

(#442) Fiery válasza Tidus (#434) üzenetére


Fiery
veterán

Valahol igazad van, ez egyertelmu. Viszont, azt se felejtsuk el, hogy a Skylake -- akarki akarmit mond ra -- egy brutal jo x86-os architektura. Azt utolerni, plane abbol a budzsebol, ami az AMD-nek az utobbi 2-3 evben rendelkezesere allt, nagy feladat. Azt atugorni, plane jelentos mertekben, heroikus tett lett volna.

"Most mindenki be van ájulva az AMD-n, mert először hoznak valamit ami verseny képes."

Az mindenkepp be lesz ajulva, aki tud 500-600 dollart sporolni a procin es 100-200 dollart sporolni az alaplapon, a mostani helyzethez kepest :) Persze mindezt ugy, hogy lenyegeben ugyanazt a teljesitmenyt kapja.

(#443) Fiery válasza #72042496 (#441) üzenetére


Fiery
veterán

A Skylake es a Kaby Lake az x86 magok szintjen ugyanaz. Orajelben es iGPU-ban van kulonbseg. Ugyanez lesz a Coffee Lake-kel is, ami tulajdonkeppen egy Kaby Lake + 2 db x86 CPU mag. Azaz tulajdonkeppen egy Skylake + 2 db x86 CPU mag :)

[ Szerkesztve ]

(#444) Malibutomi válasza Tidus (#434) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

"Most mindenki be van ájulva az AMD-n, mert először hoznak valamit ami verseny képes."

Mert evek ota eloszor nem kilometeres hatranybol probalnak versenyezni (28nm planar vs 22/14nm finfet)

[ Szerkesztve ]

(#445) Fiery válasza Malibutomi (#444) üzenetére


Fiery
veterán

A Ryzennel pont nem a gyartastechnologia a donto. 22-28 nanon majdnem ugyanezt tudna produkalni a cucc, legfeljebb kicsit magasabb TDP-vel. Az architektura a kulcs, azt kellett gatyaba razni. Az mar csak hab a tortan, hogy egyuttal versenykepes gyartastechnologian keszul es versenykepes platformot (AM4 + Promontory + DDR4-2933) is kap szinten egyuttal.

[ Szerkesztve ]

(#446) #82729984 válasza sh4d0w (#437) üzenetére


#82729984
törölt tag

"A harmadik bekezdesben erosen belelovagoltal a torvenytelensegekbe"

Nem hinném.
Csak rámutattam arra, hogy még ha az amd új procija tényleg annyira jó lenne, az intelnek még akkor is rengeteg nem technikai eszköz van a kezében. És az hogy mi törvénytelenség mi nem, azt maximum majd egy bíróság tudja eldönteni, csak az nem biztos hogy segít az amd-n hogy majd 5 év múlva megállapítanak valamit az intelről. De az intelnek adott esetben az is elég ha csak előállítási költségen adja el a procit (máris nincs dömpingár) ami kevesebb mint az amd előállítási költsége, vagy 1-2 nagyobb gyártóval kizárolagos szerződése van (ez sem törvényellenes).

De egyelőre azt kéne bizonyítani hogy a ryzen tényleg annyira jó a gyakorlatban. Sajnos túl sokszor láttam már azt amit most ebben a fórumban is megy, hogy majd jön az új csoda proci és akkor az intelnek vége mint a botnak, aztán a valóság nem éppen ez lett (lásd bulldozer).

Én azt mondom várjuk meg a megjelenést, várjuk meg a valós tapasztalatokat, aztán utána lehet ujjongani.

Ha jó az új proci az nekünk (fogyasztóknak) csak jó, mert az intelnek akkor lépnie kell és beindul egy technológiai vagy árversenyt. De én biztos nem kergetek hiú ábrándokat előre.

(#447) RexpecT válasza Fiery (#445) üzenetére


RexpecT
addikt

Teljesítményben kb. mennyire lesz hátráltató tényező ha DDR4 2133MHz-es rammal hajtaná az ember a Ryzen-t? Ha meggyőzőek lesznek a tesztek akkor én váltanék szívesen, de a ramot is cserélni már nem nagyon akarnám.

(#448) #72042496 válasza Fiery (#443) üzenetére


#72042496
törölt tag

Arra van esély, hogy idővel az Intel is megválik az AVX2+FMA kiterjesztésektől? Nekem szimpatikus ez az AMD-féle "lean and mean" elgondolás, nagyon is.
(Érdekes, hogy VGA fronton meg éppen ők azok akik egy csomó mindent támogatnak, otthonra szerintem totál fölöslgesen.)

[ Szerkesztve ]

(#449) csongi válasza RexpecT (#447) üzenetére


csongi
veterán

Szerintem tovabbra is majd APU teren lesz jelentosebb a gyorsabb ram.
Inkabb legyen elegndo mennyiseg, es lapozofajlokat meg kikapcsolni.
Cpu szamolasnal ezzel lehet nyerni. APU fronton meg kell tovabbra is a magasabb RAM orajele.
De a valosagot majd az elso teszteknel es tuningnal fogjuk megtudni.

(#450) Fiery válasza RexpecT (#447) üzenetére


Fiery
veterán

Passz, ez majd a tesztekbol kiderul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.