Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) djculture válasza core i7 (#899) üzenetére


djculture
félisten

Hazai kiskeres árakra leszek kíváncsi ...

(#902) Dr. Romano válasza Johnnyxy27 (#900) üzenetére


Dr. Romano
veterán

phenom II vs sandy bridge??? what? :F

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#903) joysefke válasza Johnnyxy27 (#900) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A Phenom 2 X4 az i5 750 (Lynnfield) párja volt. Kicsit olcsóbban egész jól tartotta a tempót, volt ahol nyert, volt ahol kikapott, szóval alapórajelen kb egál volt a kettő vagy minimális előnye volt az intelnek (Phenom 3,2GHz vs Lynnfield 2,66GHz), húzva már jobban el tudott szakadni az intel...

Szandira nem volt érdemi válasza az AMD-nek, a Bulldózer nem sikerült valami jól...

(#904) Johnnyxy27 válasza joysefke (#903) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

persze az első generációssal core i szériával volt egyidőben forgalomba lőve a phenom II, bár nem fejtettem ki, de úgy értettem, hogy akkor vetttem újan boltból a phenom II x4 rendszeremet, amikor már az i5-2500K bestbuynak volt kikiálltva...akkor még bulldozer fasorba sem volt, ha jól emlékszem...híreket már lehetett róla olvasni, hogy jön, és fú de kemény lesz 8 mag...vagy rosszul emlékszem?

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#905) Remus389 válasza Johnnyxy27 (#904) üzenetére


Remus389
veterán

Nem értem ezt a dolgot, autós hasonlattal olyan mint a hírhedt Ford Pinto, amely híres volt arról hogy kigyulladt és egyébként is egy ócskaság volt.

Na most ennek alapján az azóta készült összes Ford rossz?

Ugyanez az AMD-vel, azért mert valaki anno csalódott a Phenom I-ben, most akkor törvényszerűen az összes rossz lesz? Illetve a mostani.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#906) Johnnyxy27 válasza Remus389 (#905) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

csalódott a phenom I-ben, II-ben, bulldozerben...

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#907) Góliát válasza Gyuri27 (#886) üzenetére


Góliát
senior tag

Köszi szépen!

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#908) Remus389 válasza Johnnyxy27 (#906) üzenetére


Remus389
veterán

A phenom I-bn teljes mértékkel lehetett csalódni, ez érthető, az utóbbiak viszont középszerűek lettek.

De mi következik ebből? Azt magyarázd meg.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#909) Johnnyxy27 válasza Remus389 (#908) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Ezt magyaráztam, hogy csalódtunk, jobbra számítottunk a folyamatos hype miatt. Ha nem ígértek volna lehet semmit, akkor lehet nem csalódtunk volna akkorát. Középszerűek lettek, de szuperre számítottunk. Most majd elválik, hogy bizonyíték, nem ígéret, de eddig jók a visszajelzések.
Egyébként semmi nem következik.

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#910) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Eddig nem rossz.

Wasabi...

(#911) Fecko_78


Fecko_78
tag

Mondtam én, hogy jobb alternatíva a 6800k!
Olcsóbb is... :)

[ Szerkesztve ]

(#912) Fecko_78


Fecko_78
tag

Sajnálom, hogy nem nyomták le az Intelt, de megint nagy volt a hype.
Ráadásul tuti, hogy a bench progikhoz optimalizálták a procit.
Azért nem engedték a teszteket idáig, hogy a preordert nehogy vissza csinálják!

[ Szerkesztve ]

(#913) Remus389 válasza Fecko_78 (#912) üzenetére


Remus389
veterán

1. Azért ez nem ilyen egyértelmű, amely program kedvez a Ryzen felépítésének, ott azért... Ha azt nézzük hogy a 6950X 10 magos és nem 8 magos.. érted.. ;)

2. További gyorsulás várható, ha a programokat legalább részlegesen is, az AMD új architektúrájához is igazítják, nemcsak az Intel architektúrához. Ugye eddig titkos volt milyen lesz a Zen.

3. További gyorsulás várható, szerintem még idén, órajelben és a memória lassúsága miatti problémák kijavítása után (új stepping)

Szóval tisztességes próbálkozás legalábbis.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#914) Fecko_78


Fecko_78
tag


Hát ja...
Amúgy szerintem is változik majd a helyzet az Amd javára egy kicsit!

(#915) Remus389 válasza Fecko_78 (#914) üzenetére


Remus389
veterán

Nagyon vegyesek az eredmények. Mindenki azt látja, amit látni akar.

Egy kicsit kell még pofozni, hogy igazán jó legyen a Ryzen, azt mondom ősszel már másképp fogod látni, ha kijönnek a kistestvérek és esetleg a 8 magost is kijavítják, meg finomítanak a gyártástechnológián.

Ha az Intelnél kifogytak az ötletekből, és a Ryzennek is sikerül gyorsulnia (kigyógyítják a gyermekbetegségeiből, amire nem volt már idő), könnyen lehet, hogy tényleg egy szint lesz a kettő.

Egyébként is kicsit elméleti már hogy melyik van előnyben-hátrányban: [link] Ha kikapcsolod a számlálót, kutya nem mondja meg. (mondjuk ennyi erővel persze egy régi i7-es is mindenre elég, és valóban.)

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#916) Fecko_78


Fecko_78
tag

Drukkolok az AMD-nek!!!
Az első gépem Athlon volt!
Verte az Intelt!!! :))

(#917) Fecko_78


Fecko_78
tag

Megnéztem a videot! Ok értem, hogy egy 4/8 as Intel felett van. Árban is kb. ott van de....
I7 6800K az alig drágább, viszont teljesítményben sokkal ütősebb.
4790K-ról váltottam 6800K-ra, de valami brutál teljesítménye van a négymagoshoz képest az új játékoknál!
Mondjuk gaming konfigban gondolkodom, de az AMD is a gamingeknek ajánlotta a cpu-t.
Aztán meg jön már az Lga 2066 is. Belépőszintü 8/16 cpu val.
Hmmm...

[ Szerkesztve ]

(#918) Johnnyxy27 válasza Remus389 (#915) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Továbbra is csak az látszik, hogy játékra az intel a jobb. De ettől függetlenül jónak tünnek a zsetonért, ha munkára kell.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#919) Dhampir válasza Fecko_78 (#916) üzenetére


Dhampir
félisten

Az enyém egy Gigabyte GA-MA78GM-s2H alaplapon "dohogott". :)

(#920) Fecko_78 válasza Dhampir (#919) üzenetére


Fecko_78
tag

"The Golden Age"
:K

(#921) joysefke válasza Johnnyxy27 (#918) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Továbbra is csak az látszik, hogy játékra az intel a jobb. De ettől függetlenül jónak tünnek a zsetonért, ha munkára kell.

Ha nem laboratóriumi körülmények vannak és a játék mellett még fut egy-s-más a háttérben mint torrent, éppen aktiválódó vírusirtó, fejlesztői környezet, virtuális gépek, esetleg egy kódolás, akkor nagyon könnyen fordulhat a kocka és a 8/16-os procin lesz még szabad mag, de a 7700K-val szerelt gép meg csak mikrolaggolgathat...

(#922) Fecko_78


Fecko_78
tag

Az biztos, hogy hamarosan a több mag az biztos előnyt jelent!
Nekem már a 4 magos I7-es procik is csak felfújt lufinak tünnek!
Watch Dogs 2 terheli mind a 4 magot 100%-on.
:F :F :F

(#923) Johnnyxy27 válasza joysefke (#921) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Jól beállított átlag felhasználói gépen nincs ott olyan még 6600K-nál sem. Pedig fut a torrent, minden megvan nyitva a háttérben. Az extrém szitu, amit te hoztál példának. Olyat a gémerek 90%-a nem csinál.

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#924) joysefke válasza Johnnyxy27 (#923) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Egy i5-t azért rendesen ki lehet maxolni...

Csupán két napja volt, hogy a Witcher 3 olyan kegyetlenül crashelt -gondolom programhiba- hogy 3-4 percbe telt, hogy tudtam nyitni egy task managert és rá tudtam húzni a kurzort a Witcher3.exe-re. Simán felfalt volna egy i5 6600-at is. i7-em lett volna tuti nem fogja le a behalt processz a proci összes szálát, legalább egy feladatkezelőt tudtam volna különösebb szenvedés nélkül nyitni...
Nem, nem user error volt...

Olyat a gémerek 90%-a nem csinál

A gémerek 90%-a nem is fog 100K-ért procit venni, szóval meg kell fordítani a kérdést:
Azon játékosok közül akik 100K fölött vesznek procit, azok közül hányan vannak, akik kizárólag játszanak és semmi más komolyt nem indítanak el a gépen.

Mert jelenleg a csúcs játékokban azért az i7 összes szála rendesen meg van terhelve, ott már nincsenek tartalékok. Egyébként ha YT-n, twitchen megnézed, a félkomoly streamerek jó része már rég 6800K meg hasonló HEDT procikat használt. Nyilván nem véletlenül, kell nekik hogy mindig legyen tartalék a prociban...

Szóval én azt látom, hogy a mérleg serpenyőjében ott van a (játéktól függően) 10-15 max 20%-kal magasabb teljesítmény egyszálas a 7700K mellett, viszonyt tartalék a másik oldalon van jóval több, tehát ha fut még ez-az a háttérben vagy jön egy jobban optimalizált játék, akkor ott az előny a RyZEN mellett...

(#925) Remus389 válasza Johnnyxy27 (#918) üzenetére


Remus389
veterán

Azert mert tul egyszeruen latod.

Kepzelj el egy olyan jatekot ami mind a 8 magot hasznalja, ott mar elonyben lesz a zen, de gyakorlatilag most is ugyanazt nyujtja a videon, ha kikapcsolnad az fps merot meg nem mondanad

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#926) Johnnyxy27 válasza Remus389 (#925) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Egyszerűen látom, egyszerűen vélekedek erről, saját 18 éves pc-s tapasztalatból merítve.
Ritka az a játék, meg ritka is lesz még egy jó ideig az a játék, ahol (talán)multiban leterhel 8 magot, és nem elég 4 erős fizikai mai magas órajellel. Én csak abból tudok táplálkozni, amit mint átlag gémer/felhasználó tapasztalok/tapasztaltam, mióta intel platformon vagyok( rengeteg gépem volt 18 év alatt, a legtöbb AMD),és az, amiről beszéltek az extrém szitu, normális napi böngészés/zenélés/filmezés/gaming alatt nem jön ki. Legalábbis nálam nem.

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#927) Remus389 válasza Johnnyxy27 (#926) üzenetére


Remus389
veterán

Na jó de mutass nekem olyan játékot, ahol nem elég a Ryzen 4 magja(a 8-ből)? Nincs semmi jelentősége, hisz nem esik be 60 fps alá úgy sem, kiprésel bőven 130 FPS-t, akkor meg nem mindegy hogy 130 vagy 135?

A jövőben megjelenő ultrabrutális játékoknál viszont a Zen még bírni fogja, hisz 8 magja van, a 7700K pedig már belaggol, mert csak 4 van.

tehát a Zen a mostani játékokhoz kielégítő teljesítményt nyújt, nincs érezhető különbség, a jövőbeliekhez viszont már erősebb mint a 7700K

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#928) Johnnyxy27 válasza Remus389 (#927) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Elég a 4 mag, viszont az 1700-1800 nem játékra van kiélesítve, hiába van 8 magja, ha az 5 éves 3570K-val van egy szinten játékra! A 4, meg a 6 magos modellek ugye fasorba sincsenek. Majd ha kijönnek, összeeresztik az i5-7600K-val vagy az akkori aktuális gémer procikkal. Mert arra mérget lehet venni, hogy az intel sem fog mostantól tétlenkedni. Kishal, a nagyhal ellen. Ha akarjuk és tetszik, ha nem.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#929) Remus389 válasza Johnnyxy27 (#928) üzenetére


Remus389
veterán

De még mindig nem magyaráztad meg hogy mi ennek a jelentősége?

Nem érzel semmi különbséget Full HD alatt, pláne feljebb. Csak és kizárólag akkor ha bekapcsolod az FPS számlálót, de legtöbbször még akkor is VGA limit van.

Ennek tehát zéró jelentősége van.

Időtállóságban és nyers erőben viszont a Zen a jobb.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#930) Johnnyxy27 válasza Remus389 (#929) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

2K-ban játszom, de ez én vagyok, ott se kéne különbséget érezni, ha már itt tartunk egy 100k-s procinál.
Jelentősége annyi, hogy mondjuk egy 4 magos i5-6600K sokkal olcsóbb ezeknél a 100+ ezres prociknál, amik nem játékra vannak optimalizálva, és ha visszaemlékszel, ugyaez volt mondva a bulldozernél, hogy időtállóság és nyers erőben ott van a 4 magos i5-höz képest, hát mindenben, csak játékban nem. Jöttek a 6 magosak, azok se fogják be, pedig azok voltak igazán a gémer szegmensben. Nincs jelentősége, mindenki amit akar, azt választ. De legyen tisztában, hogy mire választ. Ha csak játék, és nem akar vagyonokat költeni, akkor i5.
Nem lesz ott egy röccenés sem jól optimalizált rendszernél, plusz SSD. Amíg az intel a nagyhal, és 2 magos procikkal is operál, addig a játékok nem lesznek sokkal több szálra optimalizálva, a piac diktál, a játékokat el kell adni. Van, amin nem tudunk változtatni, mert nincs a kezünkben a dolog.
Egyébként szerinted az intel hagyni fogja ezt? Sosem hagyta, csak ideig-óráig. Jönni fognak mostantól a frissített i5-ök 8 szállal, az alap i7 lesz 12 szálas stb...sosem volt ennek a versenynek vége, de mint tudjuk, mindig az erősebb kutya bÜszik....

[ Szerkesztve ]

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#931) Remus389 válasza Johnnyxy27 (#930) üzenetére


Remus389
veterán

A bulldzoert felejtsd el, az egy teljesen más architektúra volt.

Mindenesetre a két cég kapcsolata speciális, hisz az Intelnek is jó ha van vetélytársa (monopólium esetén sokkal rosszabbul járhat, valószínűleg különböző adókedvezményektől esik el, dollármilliárdokról van szó), tehát talán még ők is örülnek a Ryzennek.

A lényeg az hogy a jelenlegi játékokban nem érzel különbséget, hisz mindkét proci elég erős, a jövőbeli játékokban talán 1-2 speciális esetben a Ryzen jobb lesz, mert mondjuk 8 mag lesz a minimum.

Én speciel egy javított(más steppinges) 4/8-as Ryzen CPU-t szeretnék, nem túl drágán. Aztán az AM4-es lapba később kerülhet 7nm-es 8 magos is. Ez a terv. De még a mostani is jó nekem, hisz VGA limit van állandóan, az egyéb dolgokhoz meg ez is erős(régi i7-es), meg az RX 470-es videókártyához passzol.

Ha erősebb videókártyát szeretnék, ahhoz kéne már gépet is cserélni.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#932) Johnnyxy27 válasza Remus389 (#931) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Igazából egyetértek veled. Csak ha már van egy skylake rendszerem, furcsa lenne, ha nem hazabeszélnék:)! Senki nem fog játékra egy meglévő skylake/kabylake rendszert lecserélni semilyen másik platformra, hacsak nem számottevő a különbség (játékra).

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#933) BiP válasza Johnnyxy27 (#930) üzenetére


BiP
nagyúr

2K-ban? Az mennyi? Mert a fullHD az majdnem 2K.
Ha 2560x1440-re gondolsz, az nem 2K, hanem 1440p vagy WHHD.

[ Szerkesztve ]

(#934) Johnnyxy27 válasza BiP (#933) üzenetére


Johnnyxy27
aktív tag

Akkor úgy értettem, hogy 1440p. Elírtam.

"Minden jobb, ha van benne SSD" avagy "Lehet élni SSD nélkül, de nem érdemes"

(#935) Puma K válasza BiP (#933) üzenetére


Puma K
veterán

Az ilyen félreértések elkerülése végett írok egy ideje inkább felbontásnál 720p, 1080p, 1440p, 1620p, és 2160p-t vagy mást, és nem pl HD, full HD, 2k, 4k, 5k, 8k, 12k és 16k-t.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.