Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) F e Z o válasza 85Slaci265DC (#749) üzenetére


F e Z o
veterán

Az árcédulákat is...

H2O über alles!

(#752) 85Slaci265DC válasza F e Z o (#751) üzenetére


85Slaci265DC
tag

Ja,a téma adott.AMD!

(#753) Tidus válasza Bici (#745) üzenetére


Tidus
addikt

Ezért írtam hogy 'lehet'.
Viszont kissé kényes ügy ha a bemutatón így jön le egy grafikai bemutató teszt. Ráadásul szinkronban megy a konkurens teszt is. :U

(#754) BiP válasza Fred23 (#750) üzenetére


BiP
nagyúr

Pont ezt irtam épp másik topikban (de kb. egy ideje igy gondolom), hogy ők nagyot fognak meccselni.
Árban és teljesitményben közel vannak egymáshoz, bár az 1600x olcsóbb lesz valamivel (10%), és a multithread teljesitménye a +2mag/4szál miatt sokkal jobb,
de a 7700k az 1magos teljesitményben és órajelben kompenzál, mert abban meg az intel a jobb.

Játékban szerintem totál pariban lesznek, hol az egyik, hol a másik lesz előrébb.

Sajnálom én is, hogy csak nyáron jön, mert bár pont nyárra időzitettem a pc upgrade-et, most az AMD bemutató után nagyon bizsereg az ujjam a megrendelés gombon, és pont 1600x-et nem tudnék venni, felette meg azért zsebbenyúlós.

[ Szerkesztve ]

(#755) Fred23 válasza BiP (#754) üzenetére


Fred23
nagyúr

Akkor egyre gondoltunk. Szerintem Star Citizen-ben az 1600X le fogja nyomni a 7700k-t, és talán BF1-ben is. Már elég sok játék tud jól használni 12 vagy több szálat, szóval az idő az 1600X-nek kedvez. Régebbi játékokban viszont talán dominálhat az i7.

Ehhez nagyobb zsebet is kell növeszteni. :)

(#756) pilu85 válasza Fred23 (#755) üzenetére


pilu85
őstag

Ennyiért megint bukás az amd.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#757) Simid válasza pilu85 (#756) üzenetére


Simid
senior tag

Ez a termékskála csúcsa, amihez hasonló teljesítményt az intel 2x ennyiért kínál és ez amúgy is csak előrendelős ár. Ha lesz elegendő raktárkészlet, be fog állni 160eFt környékére. Miért gondolod, hogy ez bukást jelent?

(#758) Malibutomi válasza pilu85 (#756) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ja foleg hogy ugyanez a teljesitmeny az inteltol 400.000Ft (6900k).

Nem igazan sikerult perspektivaba helyezned.

[ Szerkesztve ]

(#759) nuke7 válasza Fred23 (#755) üzenetére


nuke7
veterán

de az i7 (játékokban) ellenfele nem az 1700...? :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#760) Fred23 válasza nuke7 (#759) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az R7-ek (1700, 1700X, 1800X) már a HEDT platformos (LGA2011v3) i7-ek ellen mennek inkább, vagyis leginkább a Broadwell-E ellen. Ezért nem számít soknak a 183k se az 1800X-ért -az ellenfelei sokkal drágábbak!

Az R5 1600X lesz a "normál', LGA1151-es i7-7700k legfőbb versenytársa. 6 mag, 12 szál alacsonyabb órajeleken fog versenyezni 4 mag 8 szállal. Az R5 1500 is érdekes lehet még, mint i7-7700k konkurencia, de szerintem az inkább a sima i7-7700 ellen veheti csak majd fel a kesztyűt, egyszerűen túl alacsony órajeleken jár.

[ Szerkesztve ]

(#761) Levwi válasza pilu85 (#756) üzenetére


Levwi
aktív tag

Nem értem az ilyen embereket mint te is, hogy mit vártok, hogy 50k-ért kapsz majd olyan teljesítményt mint amit a konkurencia 400k-ért ad? Bukás az amd?

Huawei P20 Pro Black

(#762) Bici válasza Levwi (#761) üzenetére


Bici
félisten

Azért az az 50k kissé drága egy AMD-ért...

:DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#763) <Lacy85> válasza Levwi (#761) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Szerintem a reális az lenne, ha az R3-at ingyen adnák az alaplap mellé, az R5 menne a mostani X4-ek árában (20-25k), az R7 meg max. i3 árban (~40k).
Akkor esetleg még vevő is lenne rá.

(#764) nuke7 válasza <Lacy85> (#763) üzenetére


nuke7
veterán

:))

https://youtube.com/user/nuke7

(#765) jedis válasza Bici (#762) üzenetére


jedis
senior tag

Hááát addig a 10 másodpercig, amíg fel nem fedeztem fél kilométerrel odébb azt a szmájlit, pörgött az agyam "rajtad" !!! :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#766) Slavia válasza jedis (#711) üzenetére


Slavia
aktív tag

ez borzasztóan a témába vágó kép illetve információ.....:D

(#767) jedis válasza Slavia (#766) üzenetére


jedis
senior tag

drága hobby & drága hobby ! :D

jobb lett volna, ha a gépházról, meg a monitorról rakok ki egy képet ? :D

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#768) Slavia


Slavia
aktív tag

ha igazán őszinte akartam volna lenni akkor azt írtam volna ha már OFF hsz van hogy legszivesebben egy nő nemű egyénről és egy másik nő nemű egyénről néztem volna inkább képet.

(#769) Slavia


Slavia
aktív tag

Ha már szerte szét offolsz mindent.Mert bizony a motorod és a ryzen processzorok szinte azonosak.

(#770) pilu85


pilu85
őstag

az összes típus húzható lesz? ha igen hátha nem az intel pasztáját használják s léggel is szét lehet csapatni majd.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#771) MZperX75 válasza <Lacy85> (#763) üzenetére


MZperX75
addikt

4-5 év és annyi lesz ,türelem.

(#772) F e Z o válasza pilu85 (#770) üzenetére


F e Z o
veterán

Szerintem az x verziók lesznek húzhatóak, s a kupak forrasztva lesz.

H2O über alles!

(#773) jedis válasza pilu85 (#770) üzenetére


jedis
senior tag

Az összes Ryzen nyitott szorzóval jön ki ( ahogy az FX-ek is ), szóval mindegyik húzható. Annyi van, hogy az X-eseknél lesz aktív még pluszban a XFR funkció, ami azt jelenti, hogy ha ráraksz valami brutál hűtőt , akkor automatikusan tuningolja magát a rendszer, a megadott maximális turbo órajel fölé is, amíg el nem éri a TDP limitet ( pl. 95Watt ). Az is lehet, hogy ezt a TDP limitet a bios-ban ki lehet tolni akár 10-20% -al is, de ez még nem biztos.

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#774) Depression válasza jedis (#773) üzenetére


Depression
veterán

Hőfok lesz az, a TDP limit miatt minek kellene brutál hűtő?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#775) jedis válasza Depression (#774) üzenetére


jedis
senior tag

De mint ha olyat olvastam volna, hogy az AMD A CPU-knál is behozza ezt a TDP limites módszert, mint a VGA-knál ! :U Vagy csak valamit félreértettem ? :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#776) djculture


djculture
félisten

Szóval baszott drága lett már a szomszéd országokban megrendelhető, pl az AMD Ryzen 7 1700 3GHz 1589 zloty ami 113 rugó testvérek között is.

A AMD Ryzen™ 7 1800X meg 2500 zloty ami 179 ezer forint

De nézhetnék romániát is:

1 román lej 68 forint

[ Szerkesztve ]

(#777) jedis


jedis
senior tag

Végre egy jó átlátható kommunikatív táblázat, a chipset-ekkel kapcsolatban ! És még a Bristol Ridge APU-k is benne vannak. :C :K :D

link: Guru3D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#778) jedis válasza djculture (#776) üzenetére


jedis
senior tag

"baszott drága lett"

Relatív ! Mihez képest ? :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#779) djculture válasza jedis (#778) üzenetére


djculture
félisten

Intel Core i7-7700K 4.2GHz LGA1151 árán jön az 1700-as ryzen szerintem ez drága

[ Szerkesztve ]

(#780) joysefke válasza djculture (#779) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sokkal gyorsabb, akkor miért lenne drága a 7700K-hoz képest?

[ Szerkesztve ]

(#781) djculture válasza joysefke (#780) üzenetére


djculture
félisten

Meglátjuk jövőhéten a teszteket akkor kiderül mi az a sokkal...

(#782) jedis válasza djculture (#781) üzenetére


jedis
senior tag

A 7700K, 4200MHz/4500MHz, az 1700-as Ryzen, meg 3000MHz/3700MHz-n megy. Még jó, hogy a legtöbb programban, ami max. 4-8 szálat használ, a I7-es jobb alapon. Nem tudom miért drága, ha majdnem ugyan azon árért, mindenből szinte dupla annyit kapsz ? :U De ,ahogy mondtad, várjuk meg a teszteket. :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#783) [CS]Blade2 válasza jedis (#782) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Mi a jó abban, ha mindenből dupla annyit kap, miközben azt írod, hogy a másik jobb?

"Még jó, hogy a legtöbb programban, ami max. 4-8 szálat használ, a I7-es jobb alapon. Nem tudom miért drága, ha majdnem ugyan azon árért, mindenből szinte dupla annyit kapsz ?"

Ez valami megmagyarázhatatlan vágy a több irányt? Biztos, hogy van ilyen, pont a CPU piacon már eljátszották ezt.
Ez lassabb, de 8 magos, így inkább azt. Oké, de miért? Hát, hát... mert 2020-ban már jobb lesz az FX8150 a i5-2500-nál, mert 8 mag.
Azt mindig tudtuk, hogy a hozzá nem értőket át lehet vágni a nagyobb számokkal, mert gyak. azt nézik,
na de, hogy az is megeszi a nagyobb számot, aki tudja, hogy melyik jobb... az már marketing művészet.

(#784) joysefke válasza jedis (#782) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

4 szállal bezáróan szinte biztos, hogy a 7700K lesz a gyorsabb, ha bejön az 5. szál, akkor elkezd felzárkózni a RyZEN és legkésőbb a hatodik programszállal már beéri a 7700K-t (HT vs natív mag). Szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#785) Malibutomi válasza [CS]Blade2 (#783) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Tovabbra sem ertem ezt az aron lovaglast.
Igen az 1700 egy arban lesz a 7700k-val, akinek kell 8/16 szal annak bomba vetel, mert sokkal olcsobb mint az intel 8/16 procijai.
Lehet jatekban par szazalekkal gyengebb lesz, csakhogy ezt nem fogja eszrevenni mert a jatekok 99%-ban GPU limitesek, es ez is rohogve kihajt barmilyen GPU-t. Max tesztekben kimerve lathato a kulonbseg. Viszont ha aztan esetleg dolgozna is vele ahol hasznalja a 16 szalat ott meg fele ido alatt vegez.
Akinek nem kell a 8/16 annak ott lesz a 6/12 1600x 259$, vagy a 4/8 1400x 199$ amik sokkal olcsobbak mint a 7700k (329$)
Egyedul az OC kerdeses meg de ha minden igaz az 1400x a sweet spot otthoni jatekra. Gyakorlatilag 2/3 aron kaphato lesz egy 6700k (309$) teljesitmeny.
Szerintem bolondsag amellett a 7700k-t valasztani.
Gyakorlatilag i5 arban kaphato lesz az i7 teljesitmeny.

A te logikaddal minek 7700k-t venni, a legtobb jatek ugyis max 4 magot hasznal, akkor egy i5 ugyanazt tudja.
Ne vetitsd ki a te igenyeid masokra.

[ Szerkesztve ]

(#786) Tidus válasza djculture (#776) üzenetére


Tidus
addikt

És ott az áfa sem 27, kevesebb. Nálunk a legmagasabb.
De miért kell ennyire lovagolni az árakon.
Amúgy mennyiért kéne adni, legalább a feléért mint a hasonló konkurencia.
De legalább annyiért mint az FM2-őt,. v. az AM3-at, nem?

[ Szerkesztve ]

(#787) dergander válasza Malibutomi (#785) üzenetére


dergander
addikt

i5 már most bőven kevés ha multiplayert nézzük. Ahogy mondod az 1700 nagyon jó vétel lesz ugyanannyiért mint a 7700K. Sokkal több mag/szál BF1 alatt bizony-bizony elkél még a 16 szál is.
Játék tesztek fogják a többséget meggyőzni majd,persze aki "csőlátású" intel fan azt az se fogja meggyőzni,mint annak idején a Barton korszakban. :P

(#788) hobizoli válasza Malibutomi (#785) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Azert a 10-bol 1 meg mindig messsze nem a tobbseg, pedig 4core CPU 10 eve van desktop-ban, 8core is kb 5 eve

több drón kell ;P

(#789) tom_tol


tom_tol
addikt

Nem hiszem, hogy nagy lenne az aggodalom Intelnél. Ezek a procik a játékosoknak jönnek, nincs integrált vga., nem helyettesítik azokat a gépeket ahol igp dolgozik. Nem tudom mennyibe kerül egy HDxxx vagy mennyiben befolyásolja az Intel cpu-k teljesítményét, de ha kihagyják, könnyen lehet, hogy mind árban, mind teljesítményben ráverhetnek a Ryzenre. Persze ez is csak egy teória a sok közül.

(#790) Malibutomi válasza tom_tol (#789) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem hinnem hogy az IGP kerul plusz 200.000Ft-ba egy 6900k-ban az 1800x-el szemben.

(#791) nemlehet válasza tom_tol (#789) üzenetére


nemlehet
őstag

A jelenlegi intel architektúra már nem mai csirke, nem lehet rajta azért olyan nagyon sokat reszelni. A magszámnövelést persze megtehetik, ha az AMD most beérte az intelt IPC-ben, akkor attól se kell csodát várni, ugyan ott lesz mint a sok magos ryzen.

Szóval ez az előránt az intel fiókból valamit és akkor már augusztusban azt te megveheted el kell felejteni. Innentől mondjuk 3 év mire egy teljesen új architektúrát leraknak.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#792) Malibutomi válasza nemlehet (#791) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Egyetertek.
Fura hogy eleg sokan irtak ilyeneket, az intel csak elorantja a fiokbol amit eddig konkurencia hianyaban ott dugdosott...ennek semmi ertelme.
Egyreszt teljes titokban nem tudnak ugysem kifejleszteni valamit, arrol lenne szivargas. Masreszt olyat nem csinal egy ceg hogy kifejleszt valamit milliokert aztan elteszi a fiokba ahol elavul egy ev alatt.

(#793) Simid válasza Malibutomi (#790) üzenetére


Simid
senior tag

:F

A 6900K-ban nincs IGP. Az szerver lapkára épül (ezért nem jó érv amit tom_tol mondott).

(#794) Fred23 válasza Malibutomi (#790) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az biztosan nem, mert nincs benne. :D Mondjuk egyértelmű, hogy a 6900K túl van árazva.

(#795) Malibutomi válasza Simid (#793) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Beneztem, mindegy a lenyeg igy is all.
A gondolkodas nelkuli gepeles tipikus esete :)

[ Szerkesztve ]

(#796) hobizoli válasza Tidus (#786) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Az a baj ha nincs vmi ertelmezhetobb piaci reszesedes, akkor semmi nem motivalja a fejlesztoket, hogy irjanak ra barmit is. Te sem olyan dologra epitenel fel vmit, amit a juzerek 5% (se) tud hasznalni, hanem amit a 90%-k tud.

Az meg, hogy egyes balf.szok altal irt sw-khez lassan egy par eve szervernek is megfelelo gep kell jatszani, hadd ne legyen mar mervado semmiben.

több drón kell ;P

(#797) tom_tol válasza nemlehet (#791) üzenetére


tom_tol
addikt

Nem beszéltem új architektúráról. Elég ha "ugyan ott lesz mint a sok magos ryzen", egy minimális különbséggel, annyit kinézek belőlük.

Malibutomi #790 Én sem, mert nincs benne. HEDT árazása eddig olyan volt amilyet Intel akart. Talán, remélem ez most változni fog, ideje lenne cserélnem a 3930K-t

(#798) hobizoli válasza Malibutomi (#792) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Miert nincs semmi ertelme?
Nyomtak a P4-t is gigaherchegyekig, egyszercsak jott a core2 a semmibol kb, es alacsony orajelen is gyors volt.

CGI cegeknel sincs leak-eles, ennek figyelesere kulon 20-30fos csoport van a cegen belul, akiknek az a dolga, hogy netet bujjak, megjelenik-e vmi belsos info barhol a vilaghalon egy keszulo filmrol, a hivatalos elozetesek elott kikerul-e vmi kepi anyag pl, vagy a sztoribol barmi.

Apple is eleg titokban csinalta meg az elso iPhone-jat, egyszercsak ott volt a bemutaton vele, hogy amugy csinaltunk egy ilyet

több drón kell ;P

(#799) Simid válasza tom_tol (#797) üzenetére


Simid
senior tag

Szerintem sem estek kétségbe az Intelnél, de az árcsökkentésen kívül nagyon nincs is másra szükség.
A Zenből is lesz 4 magos IGPs, ugyan úgy ahogy a 7700K.
Szóval ugyan az a koncepció a két cégnél. Nem fejlesztenek konkrétan desktop lapkát. Az alsóbb szegmensbe a notebook lapkákat a felsőbe a szervert vetik be. A különbség csak annyi hogy AMD úgy néz ki hoz 4 magost is a szerver lapkából. Szóval ez a 'dobják ki az IGP-t és gyorsabb lesz' felvetés szerintem értelmetlen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.