Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hemaka


hemaka
nagyúr

PS :D Majd meglatjuk, ha hivatalosan is megjelenik es leteszteli valaki oket. :D

(#52) VZT válasza zzola (#50) üzenetére


VZT
tag

Mindkét esetre minimum 50% esélye van. (amúgy meg már ideje volt, pont egy éve mondták hogy várjam meg, mert 'hamarosan' jön)

mindig más

(#53) pele81 válasza ggbuffon1897 (#34) üzenetére


pele81
tag

Hmm. Tavaly ősszel 75-ért vettem Asus strix gtx 970-et, most ugyanaz a kártya legolcsóbban 94000ft!!!
Hol itt a jóárasítás? :-)

[ Szerkesztve ]

(#54) ggbuffon1897 válasza jedis (#40) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

drágábban természetesen :DDD

(#55) #06658560 válasza VZT (#52) üzenetére


#06658560
törölt tag

Matek ugye nem az erősséged?

(#56) Carpenter01


Carpenter01
csendes tag

Azt ugye tudja mindenki, hogy ezek áfa nélküli USA árak? EU-ban szokás szerint 1 dollár = 1 eurón váltsuk át, és csapjunk hozzá 27% áfát.

(#57) pele81 válasza rambustibi (#21) üzenetére


pele81
tag

Óó istenem, a próféta szóljon belőled!
Csak ne a nevetéstől legyen könnyes a szemük.

(#58) PodMAN


PodMAN
senior tag

A 4 és fél éve vásárolt 3770K (@4.4GHz) CPU-m 1900/8500-at megy CPU-Z alatt. Annó 80eFt-ért nagyon jó vásár volt. Máig mindenre elég.

(#59) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Jónak tűnik az "új" platform frissíteni a régi konfigot.. Fáradt most már a kicsike... kiszolgált egy pár évet.

Jó vétel volt azért ez anno.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#60) vis.p válasza CactuS (#47) üzenetére


vis.p
aktív tag

Fél év múlva meg vissza coffee lake-re?
Szerintem várd meg az ES 6c/12t coffee lake bench leak-et.
Lehet, hogy most lesz egy kis előnye az amd-nek, de csak pár hónapig.
Valószínű, hogy jövőre a 10nm-el újra nagy lesz a szakadék.

(#61) CactuS válasza vis.p (#60) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nem az 5-10-20% teljesítmény különbséggel van a bajom, a mostani i5/i7 még évekig bőven elég. Az a bajom, hogy gyárilag, tuning nélkül ilyen a 7700k. Raw fileoknál 85 fok fölé megy feldolgozás közben. Egy F51 Supressorban, 3 Alpenföhn 140 mm-es házhűtő mellett, egy Brocken + Apache Black társaságában. Egyszerűen nincsenek szavak arra, hogy milyen f*s a TIM, amit az intel a Kaby processzorokba tett. Gyakorlatilag talán kézmeleg a CPU hűtő bordája, annyira nincsen hőátadása a kupak alatti pasztának. Delid van, de tényleg ez lenne a szükséges egy 120k-s proci esetén? :F

Ha fűteni szeretnék, akkor előtúrnám apám padlásáról a régi P4-es konfigurációmat, azért kár elkölteni ~ 200k-t. :)

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#62) Oliverda válasza vis.p (#60) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez ott hibázik, hogy Coffee Lake 14 nanométeren jön, 10 nanométerrel csak kétmagos Cannon Lake mobil processzorok jönnek 2018 második felééig.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#63) vis.p válasza Oliverda (#62) üzenetére


vis.p
aktív tag

Szerintem próbáld újra értelmezni, mit is írtam....

(#64) Carpenter01 válasza CactuS (#61) üzenetére


Carpenter01
csendes tag

Gyárilag 1,425V-os feszültséget ad a magnak? Nem rossz. :D Én manuálisan visszavenném inkább, mert az már kezd kicsit túlmenni az egészség értékeken. Nincs valami auto tuningos hülyeség bekapcsolva uefiben?

(#65) tomcat78 válasza vis.p (#60) üzenetére


tomcat78
őstag

Aaaaaaa szakadék alatt az árazást érted,gondolom....... ;] :D

"Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

(#66) CactuS válasza Carpenter01 (#64) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Nincs, Z270 Extreme4 ezt adja auto-ban, minden tuning nélkül. Veszem visszább, eddig erre jutottam: [link] Átlag ~ 1.248V és lefut az IBT. Csak nem gondoltam, hogy nekem kell kézzel tökölni, amikor nem is terveztem most tuningolni.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#67) pilu85


pilu85
őstag

hali. ezek tuningolhatóak elsznek?

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#68) 0P1 válasza vis.p (#63) üzenetére


0P1
aktív tag

Miért, ezt hogy kell értelmezni?

"Valószínű, hogy jövőre a 10nm-el újra nagy lesz a szakadék."

Milyen 10 nm jövőre? Icelake-re gondolsz? Az még egy kicsit odébb van, az még nem jövőre lesz, mire a polcokra kerül, szerintem inkább 2019 Q1.

(#69) Fiery válasza pilu85 (#67) üzenetére


Fiery
veterán

Igen, mint minden desktop AMD CPU es APU mar jo ideje :)

(#70) Oliverda válasza 0P1 (#68) üzenetére


Oliverda
félisten

Az eddigi infók alapján a Coffe Lake egy két plusz maggal megtoldott Kaby Lake lesz, semmi extrát nem hoz a plusz magokon kívül. A Cannon Lake-ből lehet, hogy nem is lesz négy- vagy hatmagos, ergo valószínűleg tényleg az Icelake lehet a következő nagyobb dobás, viszont az valóban nem várható 2018 utolsó negyedéve előtt, ami még 1,5 év, és körülbelül pont akkora datálható a 7 nanométeres Zen2 is.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#71) Fiery válasza Oliverda (#70) üzenetére


Fiery
veterán

"Az eddigi infók alapján a Coffe Lake egy két plusz maggal megtoldott Kaby Lake lesz, semmi extrát nem hoz a plusz magokon kívül."

Igy van. Vagyis egy 6 magos Skylake lesz :) Azzal egyutt pedig jon a 2 magos Kaby Lake-U-bol egy Refresh verzio is. *Asitas* :)

[ Szerkesztve ]

(#72) troviko


troviko
senior tag

Arra leszek kíváncsi, hogy az R7-1700 mit fog tudni az i7-7700-hoz képest. Nekem ezen múlik, hogy melyik CPU-t fogom venni (májusban).

https://www.oldtech.hu/

(#73) Thom! válasza Fiery (#71) üzenetére


Thom!
veterán

A benne levő igpről lehet tudni valamit?

(#74) lemusz válasza troviko (#72) üzenetére


lemusz
addikt

Miért pont májusban?

(#75) Fiery válasza Thom! (#73) üzenetére


Fiery
veterán

Ugyanaz a GT2-es iGPU lesz benne, mint most a 4 magos Kaby Lake-ekben. Az igazan izgalmas az AMD GPU-val erositett Kaby Lake lesz ;)

[ Szerkesztve ]

(#76) troviko válasza lemusz (#74) üzenetére


troviko
senior tag

Akkor lesz a szülinapom, és még kell egy laza 100K a fél millához, amit a gépre szánok. Addigra összejön. :)

https://www.oldtech.hu/

(#77) Fiery


Fiery
veterán

Hogy ON is legyek, nem csoda, hogy a CPU-Z benchmarkjaban jol szerepel a Ryzen. Visual Studio 2008-cal, C++ kodbol van forditva, semmi kezi optimalizacio nincs benne, es igy SSE2, AVX es FMA gyorsitast sem hasznal. SSE1 a maximum, amit hasznal a kod. Ha sok olyan benchmark, jatek es applikacio van (marpedig van), ami ugyanilyen elvek mentén van (pontosabban nincs) optimalizalva, akkor a Ryzen aratni fog. Es fog :)

[ Szerkesztve ]

(#78) lemusz válasza troviko (#76) üzenetére


lemusz
addikt

Éreztem én, hogy szülinap lesz az. Nekem is akkor van. Nem lepsz majd meg egy R5 1500-assal? :D

(#79) 0P1 válasza Oliverda (#70) üzenetére


0P1
aktív tag

Jelenlegi tervek szerint Cannon Lake-ből csak U és Y sorozat lesz a 15W - 5,2W TDP közötti ULP piacra , hála az alacsony 10nm kihozatalnak. Performance piacon csak Icelake lesz 10 nm-en. Majd valamikor.

(#80) troviko válasza lemusz (#78) üzenetére


troviko
senior tag

Nagyon szívesen, ha meglepsz egy DELL U2717D-vel. Deal? :)

https://www.oldtech.hu/

(#81) arn


arn
félisten

Varjuk szeretettel :) az 1700x is jol hangzik.

Mongy igazak voltak a korabbi pletykak, hogy 3.5g korul van a max orajel, magszamtol fuggetlenul. Megvarjuk az ellencsapast, aztan nyaron-osszel kiderul ki lesz szamomra a befuto.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#82) tom5598 válasza VZT (#49) üzenetére


tom5598
senior tag

igen 13$ rol vagy 0.13$ lesz vagy 130$ kicsit rizikós(igaz csak egy 0 de azért na nemmindegy hova kerül XD) és nem mintha amd nem bukott volna nagyokat ..........

(#83) Fiery válasza arn (#81) üzenetére


Fiery
veterán

Marmint az alap orajel. Csak ugye ott van a Turbo meg az XFR is.

(#84) NomadND1 válasza jedis (#48) üzenetére


NomadND1
senior tag

Nem mondod :D

(#85) Fiery válasza tom5598 (#82) üzenetére


Fiery
veterán

Ennel sokkal sz*rabb szituban voltak tavaly ev elejen, es akkor sem ment le $0.13-ra az arfolyam. A $130 meg nedves alom :) Megelegedne mindenki egy all-time high-jal is, az meg negyvenvalamennyi, ha jol remlik...

(#86) troviko válasza tom5598 (#82) üzenetére


troviko
senior tag

Ha nem jön be, az is bejön, mert felvásárolja őket a Samsung, és az egekbe mennek a részvények. Tuti üzlet. :)

https://www.oldtech.hu/

(#87) arn válasza Fiery (#83) üzenetére


arn
félisten

Arrol beszeltem, az intel tovabb skalazodik negy magon.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#88) hokuszpk válasza jedis (#48) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ez volt a kozhiedelem.
hivatalosan meg azt jelentette, hogy az eredeti athlonnak ( slot A tudjatok ) mekkora frekvencian kellene mennie, hogy ugyanazt a teljesitemenyt hozza.

igy szuletnek a legendak meg a tulzasba vitt varakozasok.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#89) Fiery válasza arn (#87) üzenetére


Fiery
veterán

Oke, bar az XFR miatt en kivarnam a konkret teszteket a konkluzioval. Plusz, a Coffee Lake kapcsan jol latszik, hogy az Intel sem a 4 magra helyezi a hangsulyt hosszutavon. Ha a 6 mag kvazi altalanos lesz, az AMD adott esetben jol johet ki a bulibol, me'g ha most egy kicsit hatranyba is kerul a 4 magosok kozvetlen osszehasonlitasanal.

(#90) arn válasza Fiery (#89) üzenetére


arn
félisten

Ezert is akarok varni, hogy hol allnak be az arak, mert tuti nagy hullamzas lesz, ha ezen az aron jonnek. De en legalabb 2x gyorsabb procit akarok a 4770nel, elegem van ebbol a toldozgatasbol, valszeg nyolcmagos lesz.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#91) Fiery válasza arn (#90) üzenetére


Fiery
veterán

Az Intelt nagyon meglepte a Ryzen teljesitmenye, ugyhogy ha massal nem is, de egy azonnali Broadwell-E arcsokkentessel valaszolni fognak. Az meg kicsivel ugyan, de me'g lejjebb nyomhatja a Ryzen árakat.

[ Szerkesztve ]

(#92) arn válasza Fiery (#91) üzenetére


arn
félisten

En nem csodalkoznek, ha lehoznak ezutan a nyolcmagosokat a mainstream foglalatra, a csucsra meg legalabb nyolcmagosok mennenek. Csak kerdes mi fer bele a tdpbe.

Meg persze varjuk meg a bencheket :) gyanitom nem lesz mindenutt egyertelmu a helyzet, lehet a hatmagosokat is feltupirozzak, nemi magonkenti sebessegnovekedessel az sem lesz rossz.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#93) Máté94


Máté94
addikt

Fierrrrryyyy, és a az ULV ágazatban mikor fog egy AMD kevesebbet fogyasztani? :)) :DDD

Egyelőre megelégszek azzal is, ha lesz és versenyképes lesz. Na, meg lesz szerelt gép belőle. :DDD

(#94) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Múltkor amikor a 386 és a 486 számokat ellopta az AMD az Inteltől, a kékek gyorsan előrukkoltak a Pentiummal. Most, hogy a 3 5 7 számokat nyúlták le, vajon mit lép az Intel? :D

(#95) Panzika válasza tatararpad (#10) üzenetére


Panzika
tag

6850K-t picsázta többszálasban

7600k-val lesz egy árban (elvileg), és az egyszálasban verte szűk 200 ponttal

[ Szerkesztve ]

Magyarországon az egy főre eső hülyék száma: kettö! (Hofi Géza)

(#96) #20691712 válasza rambustibi (#21) üzenetére


#20691712
törölt tag

Szerintem az elso jatek tesztekig fog tartani a vigyorod.
Felvasaroljuk az osszes pzs-t es majd 3*-os aron megveheted...

(#97) radir01 válasza #20691712 (#96) üzenetére


radir01
tag

reménykedjetek csak 😁 én már csak azért is AMD-t veszek továbbra is 😎😉

(#98) Petykemano válasza Fiery (#91) üzenetére


Petykemano
veterán

Ez egyébként egészen fura. Mármint hogy meglepte az intelt a ryzen teljesítménye.

Szerintem legalább ennyire gondot jelent a 10nm, meg egyáltalán a gyártástechnológia fejlesztésének megtérülése, meg a megfelelő yield elérése. Ami már a 14nm-nél is jelentkezett és tolta a Broadwellt. Csak most nem fogják megúszni, mint akkor. Akkor ugye jött a Devil's Canyon. Ezt keresztelték el menet közben "Optimization"-nek.

A Kaby Lake ugyanaz, mint a Devil's Canyon, csak nevezéktanban illeszkedik a sorba. Emergency Lake-nek is szokták becézni.

A Coffee Lake léte még ehhez képest is frissebb Emergency Lake.

Az intel persze nagyon sok mindent csinál, nem csak CPU-t és nemcsak mobil/desktop CPU-t fejleszt, mondhatjuk akár az is, hogy ami a cpu részleg fókuszában volt az sokkal inkább a Xeon Phi. Nomeg az ARM irányából érkező támadásokra való felkészülés (ez sikerült?) Tehát ha mindezeket figyelembe vesszük, akár hihető is lehet, hogy azt gondolták, az AMD képtelen lesz veszélyeztetni a hagyományos X86-os piacaikat - beleértve a szervereket is és hogy más terülekre koncentrálva elegendő lesz annyi energiát beletenni egy pár évig, mint amennyit az AMD tett a Vishera után a CPU és APU fejlesztésekbe. Hogy majd egy kis csiszolás (Kaby Lake) után belerakunk még két magot, hogy örüljenek (Coffee Lake), azátn majd egyszercsak érkezik a Cannonlake, ami megint nem hoz sok újdonságot, csak akkor már megfelelő a yield a 10nm-en.

És akkor rá is térnék az egészen fura dologra: hogy az intel tényleg azt gondolta, hogy ez elég lesz?

Nyilvánvaló, hogy a tarsolyból előrántható szuper architektúra badarság, mert ha lenne már rég be kellett volna vetni az arm ellen a mobil piacon.

Szoktam olvasni különböző fórumokon (Nosta)Seronx elmélkedéseit, mármár gépi infomorzsa felsorolásait imndenféle elkaszált, vagy tervezett FD-SOI-ra épülő Super Excavatorokokról és más bulldozer derivatívákról. Ő ezeket általában halálkomolyan gondolja és a Zen szerinte végzetes hiba. Feltéve, hogy az excavatorokról szőtt elbeszélései nem puszta álmodozások, vagy nettó hazugságok, a legközelebb ahhoz állhat, hogy ezek hozzá valamilyen módon eljutó B tervek. B tervek, amiket felskiccelnek, adott esetben 1-2 ember rá is állíthatnak, hogy ha az A terv, jelen esetben a Zen valamiért tényleg bukta lenne a végén, akkor se álljanak ott legatyásodva, ötlettelenül.

Azt el tudom képzelni, hogy az intel azt gondolta, fejegetni még pár évig ezt a piacot új termékként eladva egy frekvencia emelést és egy magszám és hogy azt gondolták, hasonló versenyhelyzetben, mint a jelenlegi ez az optimális profiot hozó stratégia, ha ennél többet dolgoznak ezen a piacon, akkor csak kevesebb lehet a nyereség.

De senki nem kérdezte meg, hogy "de baszki mi van, ha a Zen jó lesz?"
Az árcsökkentés, meg a TDP emeléssel emelt frekvenciájú termékek, meg a 4 magosok eladása a HEDT platformba ezek valóban izzadságszagúak.De nem a kínlódástól, megerőltetéstől. Vagy ezúttal is bíznak abban, hogy kellő mennyiségú csúszópénz mennyiségi és kizárólagossági kedvezmény biztosítása mellett bőven van 2-3 évük valamivel feljönni és ezidőalatt a megfelelő marketingeszközök használata mellett az AMD úgyis képtelen lesz piacot szerezni?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#99) Panzika válasza #20691712 (#96) üzenetére


Panzika
tag

Ahogyan te is majd megveheted 3x-os áron az inteleket. Szerintem te is vegyél vagy 3 csomag pzst...

(#72): egy vagy többszálasban? Mert nem mindegy.
Többszáasban alázni fogja, egyszálasban nem valószínű.. Közel sem egy kategória a 2 processzor (AMD 8/16, Intel 4/8)

Magyarországon az egy főre eső hülyék száma: kettö! (Hofi Géza)

(#100) #20691712 válasza Panzika (#99) üzenetére


#20691712
törölt tag

Nagyot szoltal mint a vizipisztoly.
Nem aggodok. Mert szokas szerint ugy fog pofara esni mindenki, hogy nem lesz pzs a konnyekre mivel a veres arcara fogja hasznalni.
Az jo ha jo lesz mert lenyomjak az arakat.
A tokomnek se kell se jatek se munka gepbe amd.
Bovli.
Szoptam amd-vel annyit, hogy hagyom masnak ezt a bohockodast.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.