Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) smc válasza Petykemano (#599) üzenetére


smc
addikt

"Mennyivel jobb lenne az intelnek, ha most minden mobilban egy a jelenlegieknél 3x gyorsabb Intel CPU lenne arm helyett"

Csak a 3x gyorsabb résszel nem értek egyet. Neki az az érdeke, hogy minél lassabb, de intel feliratú proci legyen, amit majd saaajnos cserélni kell, mert kiadnak évente 5%-kal gyorsabbat.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#602) tom_tol válasza Petykemano (#599) üzenetére


tom_tol
addikt

Én nem keverném össze a két területet.
AMD-Intel x86 verseny ugyan az lenne mint ARM-el konkurálni?

(#603) sb válasza [CS]Blade2 (#600) üzenetére


sb
veterán

Nem tudlak követni.

Tehát szerinted inkább beszántják az 1000USD-s procit és nem lesz abban a szegmensben Intel proci, a tömegtermék 7700K-nak meg belövik az árát és azzal versenyeznek az AMD-vel.
Valószínű... :D

Vagy inkább jön egy 5-600USD-s proci is ami majd ugyanazt tudja mint a korábbi 1000-es?

[ Szerkesztve ]

(#604) Vitka675 válasza [CS]Blade2 (#600) üzenetére


Vitka675
tag

Már előttem leírtak szinte mindent, amit akartam, ezért próbálok nem ismételni.

Ha kijön egy kb ugyanolyan teljesítményű proci AMDtől, akkor ki kell vezetni az 1000 dollárost és nem árulni tovább? Akkor elesel egy csomó bevételtől, ez szimpla közgazdaságtan. Az Intel muszáj lesz versenyezni. Nem akar, de muszáj lesz. Nem azon kell csodálkozni, hogy az AMD miért csak annyi amennyi, hanem azon, hogy a kékek elhájasodva, konkurencia nélkül mit műveltek a processzorpiaccal (félreértés ne essék, az AMD is valszínű ugyanezt csinálta volna), főleg az árakkal. 3-4 éves i5 i7ekről majdhogy nem éri meg kaby-re váltani, se Ryzenre. Nem a Ryzen olcsó, egy proci egyszerűen nem kerül ennyibe, akármilyen lake meg well, K ide vagy oda.

Nem kell semmit kivezetni, illetve hogy akarják kivezetni, ha még másfél évig nem lesz semmi komolyabb előrelépés? Spekulálunk, szivárgott dolgok stbstb semmi nem hivatalos, de ha mindez bejön, az egy kemény gyomros lesz az Intelnek. Senkinek nem kellemes kiesni monopol helyzetből. Én nem azt várom, hogy az AMD megváltsa a világot. De nézzük a következő helyzetet az átlagemberrel.

Kéne a gyereknek játékra gép, milyen processzort tudtok beletenni? - Van Intel 110ért 4 mag 8 szál, elég jó. - Úúú az sok, valami olcsóbb? - Ja, van AMD 6 mag 12 szállal. Egyszálason hajszállal gyengébb, de plusz 2 mag jobb árért. - Nah, azt kérem szépen!

Végső soron a piac dönt, és a tömegvásárlók. Ha Guszti bemegy a boltba, nézi intel ennyi, amd ugyanolyanból 2/3 ár, akkor azt fogja venni. De ez csak egy kis része, amik nagyon hozzák a pénzt, azok az OEMek és a konzolpiac. Xbox-os beszerzőnk küld egy emailt AMDnek és Intelnek, hogy gyerekek mondjátok már meg, hogy erre erre ilyen felbontás fps stb egy komplett belsőt mennyiért tudtok megcsinálni. És az AMD alákínál 30%kal a Zen árai miatt, mert megteheti. Meg is kell tennie, mert nincs olyan helyzetben, hogy erősködjön. OEMeknél ugyanez, felmész PCX-re, és nézel komplett gépeket, meg teszteket hozzá. Az egyik gép full AMD, átlag 55 fps-el viszi a Witcher 3-mat. A másik Intel-Nvidia, átlag 58 fps-en viszi a Witcher 3-mat, de ez 30 ezerrel többe kerül. Mivel a minőség adott, ezért nagyon könnyű kitalálni, hogy melyiket fogja venni a paraszt. Volt autós példa, ez ugyanaz, mikor valaki felteszi hirdetni, de csak hirdetni és nem eladni.

[ Szerkesztve ]

(#605) Depression válasza Vitka675 (#604) üzenetére


Depression
veterán

Ilyen nem nagyon lesz sajnos. Itt az intel megy holmi AMD ellen. Nem kell ehhez autós példa. itt a nike megy a tisza cipő ellen.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#606) Petykemano válasza smc (#601) üzenetére


Petykemano
veterán

Nem értem a válaszod. Az Intel a feltételezetten tarcsiban levő 3x gyorsabb proci nélkül pont olyan gyors procikkal rendelkezik (perf / W), mint az arm. Most az más kérdés, hogy nincs 95w-os tdp-vel 4 magos arm proci. Még. Ezért történetesen a desktop és notebook piac nincs veszélyben. És egyébként ez sem igaz, de ezt a következő hozzászólásban részletezem.

Tehát 3x gyorsabb proci nélkül 5%-os évi fejlődéssel a meglevő piacait fejve pont lecsúszott a multimilliárdos mobil-tablet szegmensről. A contra revenue programon és a sofián dollármillárdokat égetett el és nem sikerült komolyan piaci részesedést elérnie. Ennek nyilván az az oka, hogy egy relatív zárt ökoszisztémát (döntően armra írt programok) próbált egy csupán versenyképes termékkel támadni. Ha lett volna 3x gyorsabb procikat talán nem kínlódott volna ennyit.

Tehát abban igazad van, hogy a 3x gyorsabb proci előállítása nem érdeke. De szükséges lett volna a mobil piac meghódítására. Tehát ami mennyivel jobb lenne az intelnek az az, ha lett volna 3x gyorsabb cpu, akkor most minden mobilban intel CPU lenne.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#607) Tidus válasza sb (#603) üzenetére


Tidus
addikt

Nem hinném verseny helyzet lenne. Magyarországon van állandó versenyhelyzet és rivalizáció.
Amivel elvileg az AMD versenyezik az 2015 Szeptemberi kiadás(SkyLake), és 2017 Január KabyLake). Az Intel ezen két szegmenséhez hasonló, ide skálázódik be a Ryzen.
Amúgy Intelről nem hinném hogy át fognak válltani AMD-re, én sem teszem, Max. azok akik beleuntak(fáradtak) a buldózerbe és az FM2-be, és előrelépés képpen váltottak Intelre., i3, és i5 tulajok.

(#608) Petykemano válasza tom_tol (#602) üzenetére


Petykemano
veterán

A területek keveredése folyamatban van.

Az az állítás már közhely, hogy desktop számítógépet nem vesz senki, csak az irodák és gamerek. Mert az otthoni szükségleteket (internet) kielégítik a tabletek és mobiltelefonok. Ezek jellemzően arm alapúak.

De közben a nintendo és a shield a arm alapon igyekszik belopódzni a nappaliba az x86 playstation, xbox és a gyerek számítógépének helyére ugyanúgy.

A chromebook elsősorban arm alapon settenkedik a klasszikus x86 notebook/netbook leváltására.

A Microsoft continuum, valamint a legtöbb tévé okosító arm alapon furakodik, tülekedik abba az irányba, hogy ha neked mégiscsak szükséges lenne íróasztalhoz ülni, billentyűzetet, egeret használni, akkor se kelljen ehhez desktop x86-ot vásárolnod még egy belépőszintűt se.

A következő években valsószínűleg gombamód fognak nőni az arm alapú szerver processzorok mind fajtájuk, mind magszámuk tekintetében. Ezek veszélyeztetik az x86 alapul szervereket, de akár a gpu gyorsítókat is. A xeon phi szerintem erre készül. Más kérdés, hogy nagyon gyakran szükséges a kielégítő teljesítményhez az egyszálas teljesítmény is. Ezt ma az arm még nem hozza az x86-hoz megszokott módon. De az amd K12-jéről jim Keller azt nyilatkozta, 10%-kal gyorsabb (lenne), mint a zen. Nagyteljesítkényű arm processzor tervezése tehát nem lehetetlen. Az amd nyilván pont azért választotta a zent, az x86-ot, mert ezen a piacon egy versenytárssal, az intellel kell megküzdenie. K12-vel viszont küzdenie kellett volna az x86-tal, az intellel és az összes arm szervergyártóval is.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#609) BiP válasza Tidus (#590) üzenetére


BiP
nagyúr

Milyen új Kaby Lake-re vársz? Januárban kijöttek.
A Kaby Lake-X meg nem fog belemenni a Z270-be.

(#607) Tidus
Amúgy Intelről nem hinném hogy át fognak válltani AMD-re, én sem teszem, Max. azok akik beleuntak(fáradtak) a buldózerbe és az FM2-be, és előrelépés képpen váltottak Intelre., i3, és i5 tulajok.
Tévedsz.
Én pl. szívfájdalom nélkül fogok váltani, ha olcsóbb/jobb lesz. Pedig ~10éve csak intelem van, Athlon64 x2 óta nem volt AMD-m, se fm2, se bulldózer, mert az adott intel mindig jobb volt nekem.
Előtte, amikor az AMD még versenyképes volt, mindig az volt, ami épp jobb volt, vagy meg tudtam venni. Totál nem érdekelt, hogy kék vagy piros: mit mennyiért nyújtott. 386-ostól kezdve vegyesen megfordultak nálam.
És biztos, hogy nem vagyok egyedül fanboymentes, de most épp inteles.

(#600) [CS]Blade2 , (#603) sb , (#604) Vitka675 : szerintem az Intel árazását és a világpiaci termékpozicionálás témakörét hagyjuk meg azoknak, akik értenek is hozzá.
Így laikusként fingunk nincs arról, milyen döntésmechanizmusok vannak egy termék árának belövésénél, és hogy egy ilyen helyzetű cég hogyan fog reagálni.
Maximum azt, hogy mi mit szeretnénk, miről álmodunk, ill. mi a 10millió piacelemző országának állampolgáraként hogyan döntenénk adott helyzetben, ami homlokegyenest más is lehet, mint amit a nagytőkés intel fejesek döntenek, mert mások a motivációik, tapasztalatuk, stb.

(#610) MK VII :
Szerkesztve pont kifejtettem.
Én sem emiatt váltanék. Egyszerűen ha jobb, de megfizethető, akkor Kaby Lake vagy Skylake-X helyett veszek Ryzent. És gondolom más is van aki i7-ről szívesen menne feljebb, ha a nagyon drága i7-X helyett lenne valami megfizethető áron. És pont ezt (is) kínálja az AMD.
Lehet, hogy számszerűleg sokan vannak abban a csoportban, akikről ő beszél, de ugye nem ezt mondta.
Ahogy Te sem.

Röviden: mindenféle kombináció előfordulhat. Azért mert Te/Ti az egyikbe tartoztok, én meg épp egy másikba, nem mondhatjuk, hogy csak a saját csoportunk létezik. Mindenkinek mások a motivációi, mások az anyagi lehetőségei, más az aktuális konfigja. Szóval bármi lehet, ezért tévedés kijelenteni, hogy "ez lesz, mert én így csinálnám".

[ Szerkesztve ]

(#610) MK VII válasza BiP (#609) üzenetére


MK VII
veterán

Tényleg csak egy-két költői kérdés...

"Amúgy Intelről nem hinném hogy át fognak válltani AMD-re, én sem teszem, Max. azok akik beleuntak(fáradtak) a buldózerbe és az FM2-be, és előrelépés képpen váltottak Intelre., i3, és i5 tulajok."
"Tévedsz."

Ezt honnan tudod ilyen biztosan, hogy téved?
Eleve, Ő honnan tudja, hogy csak azok fognak váltani?

Érted mi van..
Ki és miért tud olyan dolgokat amiket csak az tud aki vagy vált vagy nem? :D

Én egyébként az ő teóriájának adok több valóságot..
Aki régóta Inteles az nem fog azért AMD-re váltani, mert megspórol 20-30-40 ezret...
Akik inkább váltani fognak, azok, akik AMD-sek voltak és erő hiányában kénytelenek voltak Intelre váltani és most fellélegezhetnek, hogy végre mehetnek vissza a megszokott, szeretett platformjukra...
Persze köztük is lesz olyan aki nem tér vissza és az Intelesek közt is lesz olyan aki vált, mert csak...

Szóval nah... :)

[ Szerkesztve ]

(#611) tom_tol válasza Petykemano (#608) üzenetére


tom_tol
addikt

Amit leírtál igaz, x86 folyamatosan háttérbe szorul, ez tény.
Ez rendben van, de ez mennyiben kapcsolódik AMD vs Intel versenyéhez? Blade2 leírta, szerinte ez nem stimmel, nem áll össze a kép. Te jöttél a mobil üzlettel. Én csak felvetettem, hogy nem látom az összefüggést.

(#612) VirsLee válasza MK VII (#610) üzenetére


VirsLee
őstag

Akit érdekel az ár/teljesítmény az simán válthat intelről is. Én is ezt fogom tenni, ha a tesztek szerint az ipc hátrányt lefaragja, nem is kell, hogy teljesen...

(#613) Vitka675 válasza BiP (#609) üzenetére


Vitka675
tag

Nekem mindez szakmába vág, de ja, felesleges rajta ennyit pörögni. :R

(#614) BiP válasza Vitka675 (#613) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem tudhatom, nincs ráírva az avatarodra. Korábban meg nem beszéltél erről.
Azért listáztam ki mindenkit, mert bár te óvatosan fogalmaztál a többiek földtől elrugaszkodott spekulációira, de te is érintetted a témát, ezért a közös megszólítás. A témának szól, nem a személyeknek.

(#615) #20844032 válasza Tidus (#607) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ha Te nem teszed, akkor más sem fog? :) Én fogok. 2004 óta nem volt AMD procim. Most 4690K-ról váltok 1700x-re, ha a tesztek nem hazudnak.

(#616) wjbhbdux válasza Vitka675 (#604) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Azt kifelejted, hogy az AMD márkanév mélyrepülése az elmúlt években hogy fog erre hatni. Akkorát nőtt most a PC gamer piac, főleg USA-ban a sok kiábrándult konzolossal (aka a pcmasterrace néven futó társulás). Meglepő módon, nincsenek igazán se Intel és se Nvidia fanok ezek között, hanem számukra kizárólag ez 2 márka létezik, mert az AMD 5 éve nincs jelen egyik piacon sem. Na ezt nagyon nehéz lesz egy teljes generáció fejében megváltoztatni, akik mostanság vásároltak be és lettek PC gamerek.
Adhatják fél áron is ugyanazt, ha egy ismeretlen "kínai" szintű cuccnak fog tűnni a bevált és évek óta megbízható mellett, sokkal kisebb részben fogja a piacot visszaszerezni a bénázás miatt, akármilyen jó lesz ez a termék.
Csak a marketing fog számítani, le kell fizetniük egy rakás youtubert meg twitch streamert és esportot támogatni, hogy a köztudatba építsék az AMD létezését, ezek a befolyásolók ugyanis nem igazán használtak Intel és Nvidia termékeken kívül mást mostanában, i7+nv kártya az alap minden közszereplő gépében.

/s

(#617) VirsLee válasza #20844032 (#615) üzenetére


VirsLee
őstag

Nekem i5-6600 helyett várható egy 1600x :)

(#618) Pubszon válasza Tidus (#607) üzenetére


Pubszon
veterán

Ha a kiszivárgott tesztek igazak, akkor én váltok egy 6 magos AMD-re Intelről, mert más alternatíva nincs.
7700K-ra nem éri meg váltanom, oda is kell új lap, RAM meg a 100k+-os CPU. Ha minden jól megy, ennyiből 6 magos AMD lesz, ami jóval gyorsabb.
De mind ez csak akkor, ha igazak a tesztek. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#619) #20844032 válasza VirsLee (#617) üzenetére


#20844032
törölt tag

Nálam a várható már biztosabb jövőbeli szándékká szilárdult. Érkezik. Az más kérdés meddig marad (nálam semmi nem marad sokáig :) ). Másik topikban már linkeltem, a gép már felöltözött hozzá. :DDD Egy húzósabb tesztig mindenképp marad. A többit meglátjuk. Jó lenne ha maradna-maradhatna. Nagyon kellene igazi verseny cpu piacon. Nem is annyira az árak miatt, sokkal inkább technológiai okokból. Akár ilyen módon is támogatom.

(#620) smc válasza Petykemano (#606) üzenetére


smc
addikt

Én csak arra céloztam, hogy az intelnek az lenne az érdeke, hogy egy bitang lassú procija uralja az egész mobil szegmenst. Az neki nem érdeke, hogy 3x gyorsabb procival tegye ezt az ARM ellen.

És hogy onnantól csepegtesse a semmit évekig.

Csak a kiemelt részre reagáltam. :)

Nekem amúgy a kis atommal az ASUS T100-ban semmi gondom, tökéletesen megfelel, nem is értem mi volt ezekkel a probléma, máig nem tudok jobbat. Nem melegszik annyira mint az m széria, de netezésre, filmre és még rajzolgatni is "elég". Nem mondom, hogy nem örülnék gyorsabbnak, de se egy mozgóalkatrész, se rövid üzemidő nem hátráltat. 10 éve vártam egy ilyen procis gépre. Tablet, de mégis egy teljes értékű windows. Miért is nem megy ez az intelnek? Én ezt nem értem.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#621) sb válasza BiP (#609) üzenetére


sb
veterán

Nos, ha most, ha elolvasod amit írtam akkor épp arról szól, hogy ne vérpisti mondja meg innen 1:1-es logikai kapcsolatokkal, vagy épp egy sima gyártási költség-eladási ár lineáris függvényt felrajzolva, hogy egy piacra hogyan áraz egy (akármilyen, nem csak ekkora, világszintű) cég.
Mert nem így fog működni. Nem szakmám, de láttam már valami hasonlót kicsiben, és már ott sem volt köze azokhoz amiket itt egyesek feldobáltak.

Konkrétum kb. egy volt amit írtam, de azt tartom. Nem a kolléga által vázolt 6 magosok beszántásával és ezen piaci rész átengedésével fog reagálni az Intel a 6-8 magos Ryzenekre. De szerintem ezzel nem vállaltam nagy kockázatot, kb. annyit jelent, hogy a fű zöld :D

[ Szerkesztve ]

(#622) Petykemano válasza tom_tol (#611) üzenetére


Petykemano
veterán

Ott jön képbe az arm, amikor felvetődik, hogy jó persze most az amd felzárkózott, de majd az Intel előkap a fiókból egy 3x gyorsabb vadiúj architektúrát...
Nem kap elő, mert ha lenne, már rég elő kellett volna kapnoa az arm térnyerése elleni küzdelemben.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#623) Petykemano válasza smc (#620) üzenetére


Petykemano
veterán

Persze hogy ez. Csak ezt nem tudta érvényesíteni az armmal szemben, mert ahol az arm versenyzett, ott az intelnek nem volt fölényes vagy inkább semmilyen előnye. Mivel nem volt 3x gyorsabb procija, ezért bukta a mobil szegmenst.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#624) Yany válasza Pubszon (#618) üzenetére


Yany
addikt

Detto. Régóta Intel cuccaim vannak, de ha csak egyforma is lesz az ár/érték/hatékonyság mutatója az AMD-nek, akkor jövőre Ryzenem lesz Intel upgrade helyett. A 2500K-nak már érik egy csere lassan. 1 év múlva pedig már elég jól látni is lehet a viszonyokat. Egyenlő mutatókkal miért döntenék az AMD mellett? Piackiegyelnítő szándékból. Ha nem én gondolom így egyedül, akkor lesz is értelme. :DDD

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#625) nuke7 válasza Vitka675 (#507) üzenetére


nuke7
veterán

Fuh, egy 1600x vagy 1800x instant get lesz, ha kijön és tényleg normális áron lesz...
(akkor majd mehet bele a gépbe egy második rx480 és egész jól is leszek 2560-on, köszönöm :DDD )

https://youtube.com/user/nuke7

(#626) XeeN


XeeN
senior tag

A jelenlegi procim lassan kifullad (2500k). Itt az ideje a váltásnak. Nekem az1600x a legszimpatikusabb de a tesztek alapján fogok dönteni. Számomra az ár/érték arány a legfontosabb.

(#627) jedis


jedis
senior tag

Akkor ha jól sejtem, az egész proci felhozatalból, a 6 magosak lesznek egyedül azok, ahol a a processzor egyes részei le vannak tiltva, mivel a 8 magosak azok két fullos 4 magos modulból állnak, a 4 magosak pedig 1 darab fullosból. :U Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha jó szokás szerint, a Ryzeneknél is működne a magfeloldás, mint a Phemom/Athlon szériánál ! :Y :Y :Y :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#628) Depression válasza jedis (#627) üzenetére


Depression
veterán

Nekem mintha úgy rémlene, hogy a magfeloldást már megakadályozták fizikailag. De ne legyen igazam.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#629) zseko


zseko
veterán

Csak részben idevágó téma, nem találtam rá fórumot. UK-ban milyen boltok azok ahol pc hardvereket lehet venni? Fizikai is, és online is, mint pl. az ipon. PC Curry-t néztem, de az egy kalap sz.r. Például NV kártya legalább 20 fajta, AMD kettő... Processzor téren hasonló az arány az intel javára, hálózati elemek, pl. router, 5 db. Vicc.

HR24.hu

(#630) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

vajon a 4/4 -bol lehet-e 4/8 -at csinalni ?
jo lenne :D

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#631) Baryka007


Baryka007
őstag

Asus Z77 deszkám i7 4790 el eladó, érdeklődni nálam! :DDD :DDD

(#632) jedis válasza Baryka007 (#631) üzenetére


jedis
senior tag

Te már tudsz valamit(?). :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#633) Gyuri27 válasza Baryka007 (#631) üzenetére


Gyuri27
félisten

Kijön a rájzen ingyen se kell senkinek. Visszamennyé. :DDD :P

Amd - Radeon - Ryzen

(#634) MK VII válasza Baryka007 (#631) üzenetére


MK VII
veterán

Aszt' oszt', hogy volt beoperálva az a szerencsétlen Haswell abba a lapba? :D
Ha működik, két rájzen top cpu árat adok a lap+cpu kombóért! ;]

[ Szerkesztve ]

(#635) BiP válasza MK VII (#634) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem mondta, hogy abban volt:)
Van egy Z77-es deszkája, meg vele együtt egy 4790-es procija, ami eladó. Eladja, mert nem tudja használni :)

[ Szerkesztve ]

(#636) MK VII válasza BiP (#635) üzenetére


MK VII
veterán

Jól van na...
Gondoltam..
Csak na.. Próbáltam oldani a néha feszült hangulatot.. :)

(#637) Gyuri27 válasza MK VII (#636) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem sikerült. Majd legközelebb. :DDD

BiP: amúgy a zintel olyan jó, hogy ment benne. Elmennyé! :P

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#638) Jacek válasza zseko (#629) üzenetére


Jacek
veterán

Idealo.co.uk nezelodj gyujto oldal mint az argep.

(#639) TaaT


TaaT
veterán

A facebook adok veszek csoportokban eddig 2 embert láttam aki már elkezdte árulni az i7-es konfigját, mert látatlanban bízik a Ryzen-ben. :)

Give them hell Ukraine!

(#640) MK VII válasza TaaT (#639) üzenetére


MK VII
veterán

Hajrá...
Az ilyenek váltanak vissza majd a leghamarabb mikor koppannak...
Ja, hogy mégsem olyan amilyen? De jó is volt az a Zintel.. :D

(#641) TaaT válasza MK VII (#640) üzenetére


TaaT
veterán

Persze írták az embernek hogy legalább a megjelenést várja meg :)

Give them hell Ukraine!

(#642) ->Raizen<- válasza TaaT (#641) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Vajjon milyen gyors lesz a memória busza a reizeneknek? Sokan verik még az aida64-re is ramtuning után csodálva azokat a szép magas gb/s értékeket. ;] Két csatornás lesz ennyit tudok, de az ajámdé lassabb szokott lenni e téren.

[ Szerkesztve ]

(#643) TaaT válasza ->Raizen<- (#642) üzenetére


TaaT
veterán

Ezt jótól kérdezed. :D

Give them hell Ukraine!

(#644) MZperX75 válasza TaaT (#639) üzenetére


MZperX75
addikt

"A facebook adok veszek csoportokban eddig 2 embert láttam aki már elkezdte árulni az i7-es konfigját, mert látatlanban bízik a Ryzen-ben"

Ja ,mert odaírták,hogy a Ryzen miatt ? Ha nem ,akkor ergó hülyeség amit mondasz,mivel csak beleképzeled ,1 éve is volt fenn hasonló hirdetés és ,akkor még hol volt a Ryzen.
(jó 20% az is benne lehet ,hogy Ryzen)

[ Szerkesztve ]

(#645) TaaT válasza MZperX75 (#644) üzenetére


TaaT
veterán

"Ja ,mert odaírták,hogy a Ryzen miatt ? Ha nem ,akkor ergó hülyeség amit mondasz,mivel csak beleképzeled"

Különben miért írtam volna le? :U

A másik hirdetést nem találom, de Laraxior beszélgetett az emberrel.

Give them hell Ukraine!

(#646) MZperX75 válasza TaaT (#645) üzenetére


MZperX75
addikt

Az kemény! Tényleg ,van még hülye ....(persze gondolja jobb áron túladni mint nyomott áron később)
A legolcsóbb használni addig amíg lehet... :DDD :R

(#647) TaaT válasza MZperX75 (#646) üzenetére


TaaT
veterán

Mondjuk azokhoz képest akik i7-et vagy i5-öt birtokolnak, ez a kettő madár elhanyagolható. Egyelőre. :)

Give them hell Ukraine!

(#648) MK VII válasza TaaT (#647) üzenetére


MK VII
veterán

Én szerencsére az a típus vagyok aki ameddig lehet kihasználja az alalapot...
Most van benne egy i5-4590, ha nem lenne elég később akkor megy a helyére a 4790k. Bő 5-6 évig még gép lesz..
Jöhet felőlem a Byzen meg a Buzen is. :)

Szerk.
Mondjuk egy erős APU-s rendszert kipróbálnék.
De úgy néz ki, hogy azért sem kell a szomszédba mennem majd, mert ugye Zintelék is be AMD-sednek IGP terén. :D

[ Szerkesztve ]

(#649) Laraxior válasza TaaT (#645) üzenetére


Laraxior
titán

A Skylake topikban kerdeztunk ra, hogy ki vált. 6700K-rol 1800X-re, ezt irta valaki. Nem nagyon ragoztuk, hiszen a topik kemeny magja nem is ismeri a ryzen nevet ;]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#650) XeeN


XeeN
senior tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.