Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Yany válasza XeeN (#650) üzenetére


Yany
addikt

A benchmark dátuma kamu, vajon mi kamu még a screenshotokon? :U

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#652) BiP válasza MK VII (#648) üzenetére


BiP
nagyúr

Ha jó lesz a Ryzen, az enyém eladó lesz, de gondolom nem ez az 1 lesz a piacon, tudsz majd válogatni :)

(#650) XeeN: 16 szál azért tud teljesíteni. Engem az egymagos teljesítmény lep meg, hogy az sem rossz már az 1700x esetében.
Kicsit fura, hogy egy renderprogramban, ahol a párhuzamosítás elég jól megoldható, ott csak 10x-es a multiplier a 16 szálra, de üsse kő, ha így is atomgyors.
Pont az 1700x-et néztem ki magamnak, arról eddig semmi benchmark nem jött ki. Kb. az 1600x az a minimum, amire érdemes lenne váltani 4790k-ról, arról volt infó. Ez meg egyszerűen túl szép. (valószínűleg az ára már nem lesz az :) )

[ Szerkesztve ]

(#653) XeeN válasza Yany (#651) üzenetére


XeeN
senior tag

Az Intel helyében rménykednék, hogy minden.

(#654) XeeN válasza BiP (#652) üzenetére


XeeN
senior tag

Felhasználási terület függő kinek mit, mire érdemes cserélni. Fenetebb írtam, hogy nekem egy 2500k-m van, ami manapság már több helyen köhög. Ha valaki játékra keres Ryzen-t és min 4xxx van a gépében nem biztos, hogy érdemes cserélnie. Konkrétumokat úgyis csak a jövevények globális tesztje után tudunk majd meg. Addig marad a bizakodás/kételkedés. Kinek mi áll lözelebb a természetéhez. Én bizakodó vagyok. Bő 10 év után szívesen látnék újra AMD procit a gépemben. :)

(#655) Depression válasza Yany (#651) üzenetére


Depression
veterán

Egyszer 3500Mhz, egyszer 3900, 0672V-on? lassan áramot is termelne.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#656) Balazs_ válasza wjbhbdux (#616) üzenetére


Balazs_
aktív tag

Ezt már elkezdték tavaly nyáron. Mennek az eSportos szponzorációk, Fnatic streamben (legalábbis LoL-osokban biztos) megjelent az AMD logó még tavaly, néhány yt csatornát is támogatnak már.

(#657) Cronerator


Cronerator
tag

Soha nem volt AMD procim, csak Intel. Egy pentium 2 266-ossal kezdtem (C64-et nem veszem figyelembe). Most egy x58as xeon 5672 ketyeg egy ideje. Ha kijön a Ryzen és a tesztek is hozzák az elvárásaimat, akkor benevezek egy 1700x-re.

Addig jár a lány a kútra, amíg meg nem ........érkezik.

(#658) mrichard95


mrichard95
újonc

Intelesként kíváncsi leszek, mit fognak tudni ezek.
Az AMD A10-ből kiindulva, az ugye 4 magon 50 fokos alapjáraton, ha dolgozik akkor lazán megsül rajta egy szalonna, akkor a 8 magos Ryzen kb 70 fokos lesz alapjáraton? :D
Még mielőtt valaki belekötne, munkahelyen ezzel foglalkoztam, szóval tapasztalat.
A másik dolog, amire marha kíváncsi leszek, az a folyamatos teljesítmény tartása. Ugye ez Intelnél megvan, de AMD procival még nem találkoztam, ami folyamatosan tudott volna dolgozni. Gondolok itt arra, hogy elkezd rohanni, mint idegbeteg h*lyegyerek a búcsúban, aztán átmegy a 90 éves járókeretes Irénke néni szintjére, majd újra idegbeteg h*lyegyerek lesz belőle, miközben az Intel szépen, folyamatosan, hamarabb célba ér.

[ Szerkesztve ]

(#659) wwenigma válasza mrichard95 (#658) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

AMD procival még nem találkoztam, ami folyamatosan tudott volna dolgozni

LOL. Izé, erre nem tudok mit mondani, meg a szalonnasütés is, hááááát...szerintem képen mutogattak neked max procikat, a kulonféle hutesi megoldasokat meg elfelejtették megemliteni.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#660) Televan74 válasza mrichard95 (#658) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nekem volt A10 6700 és 7850K is. Mindegyik el volt alapjáraton 29-32C°,egy Hyper TX3 hűtővel. :DDD

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#661) MK VII válasza wwenigma (#659) üzenetére


MK VII
veterán

Hagyd rá... User error... :)
Valószínűleg egy csoda FX egy 4+1-gyes 970-es lapban hűtetlenül, turbóval, minden auton volt, aztán droppolt neki. :D

Ezt ő úgy élte meg mint egy prosztatás a hugyozást. ;]

[ Szerkesztve ]

(#662) Malibutomi válasza MK VII (#661) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Szerintem meg max kepen latott AMD procit

(#663) ->Raizen<- válasza MK VII (#661) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ezen szakadtam. S valóban, egyes amd procik gagyi lapban droppoltak lefelé mint a fene.

(#664) AxBattler


AxBattler
félisten

AMD Ryzen Stock Cooling Solutions Photos
Hát, ez elég karcsú FX recycle cooler... :U
Hol van az a világító csoda, amit korábban beharangoztak?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#665) speedmetal válasza mrichard95 (#658) üzenetére


speedmetal
tag

Gyorsan ránéztem a ventilátorszabályozóm kijelzőjére, ahol az FX-8350 procim kupakja mellé bekötött hőmérséklet érzékelő által szolgáltatott adatok jelennek meg. Kicsit meg is lepődtem, hogy a 23°C-os szobában 31°C-ot mutat, nem pedig 50-70-et. Biztosan lefagyott...

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

(#666) ->Raizen<- válasza AxBattler (#664) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Ezzel nehezen lesz meg az 5 ghz oc on air. ;] Még egy kis aprólék: Szerintem ha az amd feljön haswell szintre és forrasztja az ihs-t nem pedig pasztát nyom alá meg gagyi lapban sem droppolja szanaszét magát nagyot guríthat az amd.

[ Szerkesztve ]

(#667) sb válasza BiP (#652) üzenetére


sb
veterán

Az én i5-6500-am is eladó lesz mindjárt... és jöhet a........ G4560. :D

Persze ha jó és olcsó lesz a Ryzen akár az is lehet belőle egyszer, de első körben azt is jó lenne látni, hogy cinebenchen kívül hol lenne értelme ennek a teljesítménynek. Mezei usereknél.
Photoshop, render, video encode nem annyira átlagos. Játékoknál meg még multiban is kb. most indult el a trend, hogy jó valamire a 4+ szál. Eddig oda is inkább a max 4 mag és minél magasabb órajel ütött.

[ Szerkesztve ]

(#668) hobizoli válasza ->Raizen<- (#666) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szerinem az IHS csak egy tök felesleges hőlépcső rá

több drón kell ;P

(#669) ->Raizen<- válasza sb (#667) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Joggal kérdőjelezed meg a dolgot hiszen low levelben elméletileg egy csomó dolgot le kéne vennie a cpu válláról a cpu-nak.

(#668) hobizoli: Nem felesleges mert szétteríti a hőt, ezek a mai magok nem túl nagyok már így 14 nm magasságában, máskülönben nehezen hűthető, a kupakoló mesterek is visszaragasztják a 7700k-ra a sapit nem véletlenül.

[ Szerkesztve ]

(#670) speedmetal válasza ->Raizen<- (#669) üzenetére


speedmetal
tag

De, felesleges, mert a hozzá kapcsolódó hűtőborda ugyanúgy szétteríti a hőt. Ha nem nikkelezett vörösrézből lenne a kupak, hanem ezüstből, akkor még megérteném, de az meg "kicsit" megdrágítaná a processzort :)
Szerintem egyszerűen biztonsági oka van, nem mindenki olyan ügyes, hogy lesarkazás nélkül rak fel egy hűtőt.

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

(#671) hobizoli válasza ->Raizen<- (#669) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en is leszedtem a A64-rol az IHS-t egy sniccerrel, de annelkul nem er le a alaplapi hutokeret magassaga miatt a huto a csupasz core-ra, egy kis legres lenne kozotte
nem olyan kicsi am az a core se, a K7-e sokkal kisebb volt pl
az IHS rezbol van, lecsiszoltam a belso felet a jobb kontakt miatt, egy sargas szinu fem vmi fem szinu bevonattal, es gondolom az ott nem arany :DDD
nemtom mitol teritheti jobban szet a hot, mintha a huto közvetlenül hozzaer es az is rez
2x pasztazott felulet van 1x helyett, az mindig veszteseg es lesz
eleve azert szedtem le, mert nagyon meleg volt a CPU, kővé volt száradva a pasztazas mar

ez a regi klasszikus lesarkazas ellen adott csak vedelmet, de a keretes hutoknel pont tok felesleges
a lesarkazas maga is abbol adodott, hogy 1.0-s balfaszpistike fordítva probalta rárakni a CPU-ra az asszimetrikus hutot, mert neki nem kell users manualt néznie ehhez, o okos
A64 hutoje meg szimmetrikus, nincs az aljan lepcso se kialakitva a Socket alakja miatt

több drón kell ;P

(#672) ->Raizen<- válasza speedmetal (#670) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Írhattam volna azt is extraként hogy sokan lesarkaznák a cpu magot anélkül de látom magadtól is rájöttél és nem, nem felesleges minél kisebb a hőleadó felület annál nehezebb lehűteni valamit.
(#673) hobizoli: Pont ezt a felületet növeli meg az ihs. :U

[ Szerkesztve ]

(#673) hobizoli válasza ->Raizen<- (#672) üzenetére


hobizoli
nagyúr

de a holeado felulet az csak maga core felulete, semmi mas

több drón kell ;P

(#674) TaaT válasza speedmetal (#670) üzenetére


TaaT
veterán

Pont ez is feljött a 7Ghz-es hírnél. :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#675) #72042496 válasza ->Raizen<- (#672) üzenetére


#72042496
törölt tag

Értsd meg, hogy a hőleadó felületet maga a borda növeli meg. A köztes IHS nélkül hatékonyabb lehetne a hűtés. Az csak biztonsági okból van ott, plusz a foglalatot, hűtőket, mindent úgy terveznek, hogy ez rajta van a CPU-n.

[ Szerkesztve ]

(#676) Malibutomi válasza AxBattler (#664) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A Wraith mar eleg jol hut.

(#677) ->Raizen<- válasza #72042496 (#675) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Se a sima tuningerek se az extrém tuningosok nem használják ihs nélkül a procikat mert nem egyszerű mutatvány + veszélyes is ezt meg te értsd meg. És a hőátadásban is részt vesz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#678) hobizoli válasza ->Raizen<- (#672) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hujeseg
a felulet ugyanakkora marad
a hoatadas hatasfoka biztos nem 100% akkor se ha direktben van rajta
foleg akor nem az, ha van kozben vmi pluszban

a huto felulete meg amúgy is nagyobb a IHS-nel es a core-nal is
a hutonek nem az IHS-t kell hutenie, ami meg huti a core-t

ha a core es az IHS kozott nem jo a kontakt -ahogy nem is eleg jo-, akkor a huto eleve kisebb hatasfokkal vezeti el a hot, melegebb lesz a core
pont ezert is szedik le annyian a kupakot rola, mert holepcsot okoz a gyari pasztazas hokisaga

több drón kell ;P

(#679) #72042496 válasza ->Raizen<- (#677) üzenetére


#72042496
törölt tag

Direkt írtam, hogy biztonsági okokból van rajta. A hőátadásban pedig persze, hogy rész vesz. Csak nem javítja a hatékonyságát mint ahogy te képzeled, hanem rontja.

[ Szerkesztve ]

(#680) hobizoli válasza #72042496 (#679) üzenetére


hobizoli
nagyúr

eleve a foglalat 1151-nel sem a CPU-t fogja meg, hanem az IHS-re támaszkodik ket oldalt, azert kell ra visszatenni, kulonben az a ket korom nem fogna ra es lotyogne a foglalatban a CPU

több drón kell ;P

(#681) speedmetal válasza ->Raizen<- (#672) üzenetére


speedmetal
tag

Sok mindenre rájöttem, így arra is, hogy nincs igazad. Az IHS részt vesz a hőátadásban, de a kiküszöbölhetetlen légrés miatt csökkenti a hatékonyságot. Kivéve, ha forrasztják, de akkor meg a forraszanyag miatt csökken.
Ebben az esetben csak úgy lehet növelni a hőleadás hatékonyságát, ha a kapcsolódó felülethez érő anyag hővezetési tényezőjét növeljük. Márpedig a réznél - ár/érték arányban jelenleg a legjobb - csak az ezüst vezeti jobban a hőt, de nem sokkal, viszont nagyságrendekkel drágábban.
A gyémánt mondjuk 5x hatékonyabb hővezetési tényezővel rendelkezik, mint a réz... :)

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

(#682) nemlehet válasza AxBattler (#664) üzenetére


nemlehet
őstag

65W-hoz lehet ez is elég. Amúgy gondolom a csili vili RGB megoldások majd a black edition meg ilyesmikhez lesznek (nem tudom így hívják-e majd).
Plusz igen kevés embert ismerek aki egy 3-600 dolcsis CPU-hoz a gyári hűtőt használja... Egy normális CPU hűtő 10-15k között van, nehogymár ez egy 400k-s konfig esetén ne férjen bele..

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#683) Malibutomi válasza nemlehet (#682) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A wraith amikor teszteltek kb egy 10 K-s huto szintjet hozta hofokokban (zajban nem annyira jo, leven nem 120-as venti van rajta, de a sima gyari hutoktol fenyevekre avan igy is)
Igy viszonyul a sima gyari hutohoz meretben:

(#684) Fiery válasza ->Raizen<- (#642) üzenetére


Fiery
veterán

Nagyon gyors. Az elmeleti maximum kozeleben. Ez a savszelesseg. A kesleltetes mas teszta, azzal kapcsolatban furcsan viselkedik a Ryzen.

[ Szerkesztve ]

(#685) AxBattler válasza nemlehet (#682) üzenetére


AxBattler
félisten

RGB pedig kell! :D

(#683) Malibutomi
Wraith alapú hűtő jöhet, főleg hogy szabvány 92mm-es ventiket használ, azt utólag tetszés szerint lehetne csereberélni... :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#686) DraXoN válasza Fiery (#684) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Megkaptátok már a tesztpéldányt? :)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#687) Televan74 válasza Malibutomi (#683) üzenetére


Televan74
nagyúr

Jó hűtők ezek.Bár nálam úgy is csak pár napig lesznek a procin,addig még megérkezik rá a Noctua D15. :K :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#688) CactuS válasza Fiery (#684) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

"Fussatok bolondok intelesek? Vagyis visz mindent, mint a piros hetes? :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#689) Fiery válasza DraXoN (#686) üzenetére


Fiery
veterán

Még nem. Mar nem is remenykedunk abban, hogy megerkezik a launch (febr.28) elott.

(#690) Fiery válasza CactuS (#688) üzenetére


Fiery
veterán

Akinek izmos Intel procija van, annak nincs min aggodnia :) A Ryzen nem Athlon 64 kategoria.

(#691) b0rZ válasza ->Raizen<- (#677) üzenetére


b0rZ
aktív tag

kár a gőzért. nem hisznek a gyakorlatban, csak az elméletüket szajkózzák..

(#692) Redneck válasza Fiery (#690) üzenetére


Redneck
veterán

Akinek meg 2400-3470-4460 kaliber az reménykedhet egy jóárasodó i7-ben. Legalábbis remélem hogy lesz ilyen.

Szerk:
Nem bánnám, a kérdés milyen a 4C/8T i7 a 6/12-es Ryzen ellenében...

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#693) Fiery válasza Redneck (#692) üzenetére


Fiery
veterán

Az Intel kenytelen lesz árat csokkenteni.

(#694) Redneck válasza Fiery (#693) üzenetére


Redneck
veterán

Mondjuk az sem mindegy mikor is lesznek valójában a boltokban, és mennyi itthon az annyi. Az AMD ebben nem volt a toppon az utóbbi időben.

Az is lehet hogy megvárok egy következő generációs APU-t, hátha addigra domborítanak valami komolyat amivel már lehet komolyabban is játszani.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#695) h1mpi válasza Fiery (#690) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Pontosan. Nem éri meg eladni pl. egy 4790K-t és egy lapot bukóval (ami amtom stabilan megy 2 éve), hogy valaki vegyen egy ugyanolyan teljesítményű, de még kiforratlan AMD cpu-t és alaplapot, ahol tudjuk a BIOS kiforrási ideje nem 2 hónap...

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#696) Redneck válasza h1mpi (#695) üzenetére


Redneck
veterán

Nekem mondjuk Jim Keller mint tervezőmérnök elég biztos pont az architektúrára tekintve. Az alaplap gyártók pedig biztos nem akarnak kicseszni magukkal a sok sírás után ami az FX-nél volt. Jöjjenek a tesztek és meglátjuk.

Intel 4C/8T vs AMD 6C/12T, erre vagyok kíváncsi.

No meg arra hogy játékos fronton mikor jutunk el odáig, hogy tisztességes portok születnek. Van már low-level API és jó hardverek, ideje lenne a PC-s játék szekerét is tolni, elvégre mi vagyunk azok a barmok akik egy konzol áráért CPU-t vagy VGA-t veszünk.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#697) h1mpi válasza Redneck (#696) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem szándékosan nem tudnak BIOSt írni. Amikor egy új cpu család megjelenik még az intel esetében is szokott lenni bőven probléma, pedig ott azért nincs olyan nagy váltás pl. egy Haswell refresh esetében, mint most a Ryzen-nél. De kíváncsian várom, hogy tényleg össze tudtak dobni valamit vagy megint csak a hitegetés marad.
Nekem egy GTX980TI van egy 4790K-val egyetemben. Ki lett próbálva simán megy 4.6-4.8-on. De egyelőre nem kell, nem használom ki.
Én konzolt biztosan nem veszek, mert nem csak játékra használom a gépet és eleve utálok játszani 30 FPS-el + nem is esik kézre a joy. Én maradok PC-s most már egy jó ideje nem költöttem a gépre, kezd a használat/év ráta vissza esni, mert eddig durván ment rá a zsé

[ Szerkesztve ]

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#698) BiP válasza Redneck (#694) üzenetére


BiP
nagyúr

2 napja jelentek meg fotók a wccftech-en, amit tegnap átvett a guru3d is. Úgy tűnik nem lesz gond az ellátottsággal. (US-ben legalábbis :) )

(#695) h1mpi: Hát ugyanolyan teljesítményért valóban nem éri meg váltani. De hát azt sosem érte meg, nem csak most.
Nekem is 4790K van, (csak 980Ti helyett 1070), előrelépésként csak 1600X és felette jöhet szóba, alatta nem biztos, hogy gyorsabb is.

(#696) Redneck: Igen, az órajelek miatt én is arra tippelek, hogy itt lesz a nagy csata. (Intel 4C/8T vs AMD 6C/12T), ami igazán érdekes lehet.
Felette egyértelműen gyorsabbak, mint a Desktop i7-esek, ott intel oldalról már csak a méregdrága HEDT platform van.

És amire nagyon kíváncsi voltam az a RAM támogatás. Korábban 2400MHz-es maximumot emlegettek, de úgy néz ki, gyorsabbakat is támogat. (Legalábbis G.Skill, és megy a Biostar x370-ben. Hogy milyen órajelen, az megint más kérdés :) )
De úgy néz ki, ez majd az alaplapgyártókon múlik.

(#697) h1mpi: Igen, új lapok, új biosok, és vásárlói szemmel hiába nincsenek nagy különbségek, mindig kiforratlanok az elsők, de aztán normalizálódik.
A géphasználat nálam is meredeken csökkenőben van, mégis mostanában költöttem a legtöbbet gépre, mint amikor többet használtam/játszottam :)
Ez a szar, mire az ember megteheti, hogy jó gépe legyen, nem lesz rá ideje használni :)

[ Szerkesztve ]

(#699) CactuS válasza Fiery (#690) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én csak a hőfok miatt aggódom a 7700k procival kapcsolatban, de kézzel beállítva a biost, már alakul az is, legalábbis nincs 90 fok felett, a többi már csak a deliden múlna. Ha esetleg számottevően többet hozna mondjuk RAW feldolgozásban, akkor cserélnék, egyébként szerintem elegendő ennek is a teljesítménye. Csak azért, mert van 5%-kal gyorsabb rendszer x vagy y tesztben, én még nem kukáznám a mostanit. :B

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#700) sb válasza BiP (#698) üzenetére


sb
veterán

"itt lesz a nagy csata. (Intel 4C/8T vs AMD 6C/12T)"
Ez adja magát. Ill. ha itt lesz csata akkor lentebb is, mivel a 4/8 letolásával a 4/4 vs 4/8 is összeér/olcsóbb lesz a papírforma szerint.
Felette meg erre értettem, hogy féloldalas csata lesz, kvázi az Intel lemaradásban van. Platform árban még nagyobb lesz a gap a desktop vs HEDT miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.