Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A procimban UHD 630-as IGP van, az alaplapon meg csak 1db HDMI kimenet. Tervezek egy GTX 1660-at, hogy az meg főleg a TV-re kötve tolja a játékokat. A legtöbb ilyen kártyán viszont szintén csak 1db HDMI kimenet van, a monitoromon meg nincs DP, csak 1db HDMI bemenet. Itt kutyulódnak a dolgok: Játszani majd a monitoron is akarok, nem csak a TV-n. Gondlom ez esetben is működne a dolog, hogy a VGA képét átvinné a Windows az IGP kimenetére. Mondjuk annak a pár FPS deficitnek így sem nagyon örülnék, mert azért az 1660 sem épp egy mai kártya, ha a legújabb játékokat nézzük. Ez a teljesítmény csökkenés amúgy mennyire jellemző ilyen összeköttetés esetén?

(#2) ricsi99 válasza SunMount3r (#1) üzenetére


ricsi99
addikt

Nekem per pill 530-as igp-van és 1060-as kari
3dtrémárkban 200 pontal kb kevesebb.... de tök egyszerüen kiderítheted... lefuttatsz álltalad szimpatikusnak ítélt tesztprogramot aztán kipróbálod az álltalam leírt módszert.... csak a hdmi csatit kell a gépben átdugnod.
Hogy épp melyik kijelzőn játszol azt meg a win asztal kezelésével is megoldhatod...csak épp akkor nem kapcsolja le a karit ,ha érzékeli ,hogy azon is van kijelző

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#3) vtomi2 válasza SunMount3r (#1) üzenetére


vtomi2
őstag

Én ezd DP->HDMI kábellal oldottam meg. Gond nélkül működik, WIN+P-vel váltok a képernyők között.

(#4) Penguin95 válasza SunMount3r (#1) üzenetére


Penguin95
senior tag

Hidd el nekem, rossz ötlet. Egyszer próbáltam meg, annyi képhiba és belassulás lett az eredménye, hogy azt hittem valami teljes kiőrlésű polgártárs kicserélte egy 8800 GTX-re a GTX 1080-am míg nem néztem oda. Laptopok esetében nincs ezzel gond, mivel azok fel is vannak erre készítve, plusz általában minden kimenetet az IGP kezel, de asztalin ez közel sincs így.

(#5) joghurt


joghurt
addikt

Hát, alapvetően nekem is így lenne. Csak épp már a böngészőhöz (semmi video!) is a dedikált videokártyát használja a rendszer. [Tudom, konkrétan a böngészőben ki lehet kapcsolni a hardveres gyorsítást. Mindenre.]
Szóval láttam már olyat, amikor az IGP-t használta, de ez kb. a desktop, plusz esetleg egy Jegyzettömb.

A fő bajom az, hogy mivel a laptopban kicsi a hely egy rendes hűtőnek, kénytelen ventilátorból megoldani. Azaz zúg, mint az állat, miközben a CPU 10% alatti, viszont a GPU 70 fok körül dolgozik a kb. semmin.

A tej élet, erő, egészség.

(#6) ricsi99 válasza Penguin95 (#4) üzenetére


ricsi99
addikt

"plusz általában minden kimenetet az IGP kezel, de asztalin ez közel sincs így."

Ezt kifejtenéd bővebben? Ha van az alaplapon kimenet akkor miért nincs felkészítve a lap?
Pont a notiknál ahol spórolnak az áramkörökkel ott kerülik meg az igp direkt kivezetéseit..

"Egyszer próbáltam"

Ezt milyen rendeszerrel (win) próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#7) ricsi99 válasza joghurt (#5) üzenetére


ricsi99
addikt

Erre a "notis" topicban már volt válasz... ha nem direkt az dedikált videokártya kimenetére van kötve a kijelző akkor az eszközkezelöben letiltod a dedikált videokártyát és kész

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#8) Penguin95 válasza ricsi99 (#6) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ezt kifejtenéd bővebben? Ha van az alaplapon kimenet akkor miért nincs felkészítve a lap?

Leginkább a szoftveres környezetre, azon belül is a driverekre gondoltam. Ugye egy laptop esetében ha van mondjuk egy Intel IGP és egy Nvidia GPU, akkor utóbbi driverében szinte semmit nem tudsz állítani, mivel a képernyő beállításait az Intel drivere kezeli, hisz arra vannak kötve a kimenetek. Nyilván nem csak ennyiről van szó, de ez a leglátványosabb eltérés.

Pont a notiknál ahol spórolnak az áramkörökkel ott kerülik meg az igp direkt kivezetéseit..

Én eddig ahányat láttam, mindnél az IGP kezelte az összes kimenetet, beleértve a beépített képernyőt is.

Ezt milyen rendeszerrel (win) próbáltad?
Windows 10 Pro-val még tavaly. Az alanyok egy i7-6700K (HD530 IGP), és egy GTX 1080 voltak, az akkori legfrissebb stabil driverekkel.

(#9) MasterDeeJay

Win10 óta van ilyen, pontosan nem tudom melyik buildtől de valójában Win11 óta működik nagyrészt normálisan de nem tökéletesen. Programonként megadható melyik milyen gpu-t használjon. Win10 esetén csak 2 gpu-nál működött, 11-nél már választható több mint kettő is.
Én már a kezdetektől használom mert vannak videókártyáim amelyeknek nincs kimenete viszont számolni tudnak 3D-t (tesla, grid, instinct kártyák)
A gond az vele hogy nincs olyan hogy alapértelmezett gpu, az sincs hogy melyik a nagy teljesítményű melyik a kicsi ez miatt programonként kell állítani és akkor is előfordul olyan hogy a program meghív más exe-t és azt is be kell hozzá állítani.
Nem kell hozzá driveres támogatás akár nem támogatott videókártyával is működik de csak a kimeneti kártyánál. Pl használtam Ati X300SE-t elsődlegesnek (nyilván csökkent felbontással) miközben egy tesla kártya számolta hozzá a dx12-es képet.
Lehet keverni régi ATI, AMD, Nvidia, Intel, Matrox tökmindegy milyen kártyát és drivert. Egyedül nvidia volt olyan balfék hogy nem engedi két különböző driverét a rendszeren belül. Nálam volt ASM2500, Ati 5450 és Tesla K20 is egy rendszerben, most Quadro M2000 és M40-es van (utóbbi már M6000-ként moddolva).

[ Szerkesztve ]

(#10) Krugszvele válasza MasterDeeJay (#9) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Azért ez mekkora királyság már!

(#11) Tikakukac


Tikakukac
titán

Mondjuk erre a problémára a még egyszerűbb megoldás egy 5600G lett nálam. Nem kicsit örülök neki azóta is, hogy bevállaltam.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12) ricsi99 válasza MasterDeeJay (#9) üzenetére


ricsi99
addikt

Látom hasonló a cipő :D
Én is beszerezem ócón egy bányászkarit kiváncsiságból...és láttam így működik... aztán kipróbáltam több karival mind szépen ment kocka user szintjén..
Nem azt vártam én se hogy professionális megoldás legyen 20 karira...eleve kevés emberke rak 1 karinál többet a gépébe aki igen az meg valószínő lighnit-et keres :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#13) domos


domos
senior tag

“Vérpistikék nem mindig tudnak 4k/160Hz-t kicsikarni a kimenetből és 1-2 fps-el lehet kevesebbjük is lesz.”

Szóval ha erős gépem van és ki is akarom ezt használni akkor vérpistike vagyok? :DDD

[ Szerkesztve ]

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#14) ricsi99 válasza domos (#13) üzenetére


ricsi99
addikt

Te tudod :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#15) domos válasza ricsi99 (#14) üzenetére


domos
senior tag

Nem érzem magam annak, szerintem a vérpistike az teljesen más jellegű fogalom. Na de mindegy is. Az alapötlet jó egyébként, de asztali gépben szvsz nincs haszna.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#16) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A Win11 (lehet a 10 is) már elfogadható módon kezeli a több videokártyát"

A Windows 7 is jól kezelte az IGP - VGA párost.

Még meg van a Vostro 3350 notebookom. Abban Intel i3-2310m processzorral és egy AMD VGA kártyával. A VGA driver cserével upgradet kapott. Akkoriban divat volt a +100MHz és átnevezés játék.

A nagyobb baj az volt, hogy az Nvidia tiltotta a több VGA használatát, ha azok nem Nvidia kártyák voltak.
Ennek vetett véget a Windows 10. Azóta minden IGP és VGA csak saját magát látja.
Megvalósítható hogy az IGP a processzort gyorsítja a számolásban A VGA kizárólag a képalkotásnak dolgozik. Azt viszont nem tudom, mennyire használják ki a játékok ezt a lehetőséget.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#17) ricsi99 válasza Hieronymus (#16) üzenetére


ricsi99
addikt

Notik mint írtam saját maguk kezelték...+ a kivezetések az extra vga-ba voltak kötve... néhány lapnál átkötésekkel lehetett kikerülni.... azért volt ha meghalt a vga akkor kuka*alaplapcserés volt a noti

Nvidia a PhysX -et tiltotta ha nem az nw kari volt elől.

Jó lenne ha más is kipróbálná az ötletem... már már öreg bútor darab vagyok..az a pár game amivel játszom ott semmi különbséget nem érzek fps-téren... arra kiváncsi lennék van e valahol ahol elhasal a technika

az igp itt nem gyorsításra van használva játékba ,hanem csak átengedi a saját kimenetelére a képet...

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#18) MasterDeeJay válasza ricsi99 (#17) üzenetére

Fölösleges kipróbálni, modern notiknál ugyan így működik. Nem egy asztali gépet használok így több éve. Nem hasal el sehol azaz csak ott alhol speckó felbontás skálázódás kell ott talán. (Dsr)
Viszont a fogyasztás előnye szerintem megkérdőjelezhező. Egy mai modern nagy kártya elég jól leveszi a fogyasztását. Igp letiltva meg nem működik. Namármost igp megy és a nagy kartya készenlétben szerintem többet eszik mint csak a nagy kártya idle fogyasztása de ezt le kell mérni.

(#19) domos válasza ricsi99 (#17) üzenetére


domos
senior tag

Nem tudod esetleg megmérni a különbséget? Nekem idle a gép 130W-ot kajál, ebből 35W a videokártya csak.

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#20) Hieronymus válasza ricsi99 (#17) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"az igp itt nem gyorsításra van használva játékba ,hanem csak átengedi a saját kimenetelére a képet... "

Az csak egy memória tartomány másolás. A notik esetében talán egyszerűbb is mivel közvetlenül osztható meg az IGP megjelenítésért felelős memóriája. Ettől az IGP rendelkezésére állhat a processzor tehermentesítéséhez.
A dedikált VGA is elvégzi a processzor számára, de nagyon sok órajel ciklusba kerül és a VGA-t is lassítja.
Az APU közös memória területe miatt, a lassabb IGP gyorsabban képes visszaadni az eredményt a processzornak, mint a gyorsabb VGA.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#21) ricsi99 válasza domos (#19) üzenetére


ricsi99
addikt

Nincs speciális teszterem.. max ilyen 'okos konnektor"... se időm tesztelni
Igy fogadjuk el elméleti számításnak
Gyakorlatilag nekem az asztalon van a gép és kézrátétellel ha megfogom a vga-n a hűtőcsövet az hideg ,igy gondolom nem is dolgozik...
Ez gondolom azért videokártya és felhasználásfüggő
Próbáld ki a módszert ,semmit sem veszíthetsz vele

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#22) ricsi99 válasza MasterDeeJay (#18) üzenetére


ricsi99
addikt

Ebben lehet valami... FreeSync -es moncsim van... valahol volt tesztprogramom is... kipróbálom..
Fogyasztást meg megmondja aki tud monitorozni... lehetséges ,hogyha csak az üres képernyő megy akkor a vga a tuti...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#23) ricsi99 válasza ricsi99 (#22) üzenetére


ricsi99
addikt

FreeSync megy... :C

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#24) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Volt 4k játszásra alkalmas gépen a nagy tv-re kötve, de mivel keveset toltam/nem igazán volt rá időm, ezért eladtam.

Gondolkodtam konzol vételén, de valahogy mindig elvetettem.

Van itthon pár éve egy netezős gépem, eléggé alap, asus prime A320I-K/CSM mini-itx alaplap, ryzen 3 2200g proci, 16gb ram, 1080p kijelző.
Kijött a lego skywalker saga és tökre ki szerettem volna próbálni, de nem igazán volt min, erre gondoltam egyet és elindítottam a netezős gépen és a legnagyobb megdöbbenésemre pöcc-röff elindult majdnem kimaxolva, semmilyen akadást nem tapasztalva.
Ezen felbuzdulva a következő a Master Chief collection volt, ami szintén teljesen élvezhetően ment a gépen.
Utánanézve neten, kopromisszumokkal, de majdnem minden viszonylag új cím játszható rajta rendesen, szóval teljesen jó.

Esetleg majd valamikor lecserélem a procit és a tápot, de az se ma lesz, egyelőre megelégszem ezzel.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

És ez mondjuk így működne?:
Az IGP HDMI kimenete menne a TV egyik HDMI portjába videólejátszáshoz.
A dVGA DP kimenete (HDMI átalakítóval) menne a monitorba, desktop-hoz, játékhoz. A HDMI kimenete meg menne a TV másik HDMI portjába játékhoz.

Nyilván csak egy "funkció" lenne használva egyszerre.
Okok:
Úgy tartják, hogy videólejátszáshoz még mindig az Intel IGP-k a legjobbak.
A TV-n lévő HDMI bemenetek másra-másra a "legjobbak", van ugye amibe a média lejátszót kell dugni (ebbe dugnám az IGP-t a videózáshoz) és van, amibe meg a "játékos" eszközöket (ebbe meg a dVGA-t). Meg ugye a HDMI portokhoz a TV-n külön-külön módok és beállítások valók filmezésre és játékra is.

Szóval ez így működőképes lenne, vagy okozna valami "kavarodást"?

(#26) ricsi99 válasza SunMount3r (#25) üzenetére


ricsi99
addikt

a tv-d speciálisan nem ismerem.
A kimenet egy digitális csatlakozó... most ha az alaplapra teszed ,de a lejátszó program a externál vga-t használja akkor annak a tulajdonságait élvezheted
visszafelé meg ha az externál vga csatiba van dugva a kép és az igp aktiv és az intel kodekjét használod akkor meg az igp dolgozik

"Úgy tartják, hogy videólejátszáshoz még mindig az Intel IGP-k a legjobbak."
Ezzel nem szállok vitába.. de eddig az volt a létező legbutább igp..

A viindows tud több monitort is kezelni ,és abszolute mind1 ,hogy hova melyik portba dugod ,de ezt inkább a win topicban érdeklödj a több monitoros kezelést én nem használom

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#27) PC-rev-RM válasza joghurt (#5) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Nem kell letiltani semmit. Win 10-ben van rá megoldás. Alapból csak és kizárólag a chromimum engine-t használó böngészők indítják be a dedikált vga-t. Gépház->Kijelző->Grafikai beállítások->Grafikus teljesítmény beállítás: Itt kitallózod azt böngésző.exe-t, amelyik nem az igp-t használja, Beállítások gomb és mondod neki, hogy igp.
Cikkhez: amúgy meg, minden gép gémer, ha elég alacsonyak az igényeid. :)

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#28) SunMount3r válasza ricsi99 (#26) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

de eddig az volt a létező legbutább igp..-> Mármint melyik IPG és miért/mitől volt olyan "buta"?

(#29) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Intel UHD Graphics 630-at használok. Alap dolgokra elég. Újabb Intel, már szóba sem jön a mostani árakkal.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.