Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) MasterDeeJay

Win10 óta van ilyen, pontosan nem tudom melyik buildtől de valójában Win11 óta működik nagyrészt normálisan de nem tökéletesen. Programonként megadható melyik milyen gpu-t használjon. Win10 esetén csak 2 gpu-nál működött, 11-nél már választható több mint kettő is.
Én már a kezdetektől használom mert vannak videókártyáim amelyeknek nincs kimenete viszont számolni tudnak 3D-t (tesla, grid, instinct kártyák)
A gond az vele hogy nincs olyan hogy alapértelmezett gpu, az sincs hogy melyik a nagy teljesítményű melyik a kicsi ez miatt programonként kell állítani és akkor is előfordul olyan hogy a program meghív más exe-t és azt is be kell hozzá állítani.
Nem kell hozzá driveres támogatás akár nem támogatott videókártyával is működik de csak a kimeneti kártyánál. Pl használtam Ati X300SE-t elsődlegesnek (nyilván csökkent felbontással) miközben egy tesla kártya számolta hozzá a dx12-es képet.
Lehet keverni régi ATI, AMD, Nvidia, Intel, Matrox tökmindegy milyen kártyát és drivert. Egyedül nvidia volt olyan balfék hogy nem engedi két különböző driverét a rendszeren belül. Nálam volt ASM2500, Ati 5450 és Tesla K20 is egy rendszerben, most Quadro M2000 és M40-es van (utóbbi már M6000-ként moddolva).

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.