Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) hazai


hazai
tag

Sziasztok.
Van valakinek tapasztalata
finominfo.hu boltrol
Begbizhatosag,szerviz ,stb?

Nézz szét a termékeim közt http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=hazai&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#2102) Viktor0610 válasza hazai (#2101) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gyártói garanciával adják a telót.

Samsung Galaxy A54

(#2103) Omis


Omis
senior tag

Hello,
Mit tudni a miui 12 ről?
(Bár én már nem vagyok érintett ,megvàltam tőle ,Huawei P40 lett helyette)

Viszont a barátnőmnek maradt a note 9s miui 11.0.4 eléggé lassan frissül,

(#2104) Viktor0610 válasza Omis (#2103) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mire gondolsz?
Hogy mikor kapja meg? Várhatóan augusztusban.

Samsung Galaxy A54

(#2105) TeeJay válasza Omis (#2103) üzenetére


TeeJay
félisten

Note9S-re Global ROM 11.0.10.0-nál jár csak a tiéd EEA verzió

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2106) VW válasza hazai (#2101) üzenetére


VW
aktív tag

Én tőlük rendeltem pénteken, hétfőn feladták, kedden hozta a futár. Bontatlan, sérülésmentes készülék.
Pici negatívum, hogy hétfőre leakciózták az árát 2000.- forinttal, de nekem a pénteki ,magasabb áron küldték.
(rendelés után, ha értékeled a boltot, adnak 1000.- forint kedvezményt a következő vásárlásból)

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#2107) hazai válasza VW (#2106) üzenetére


hazai
tag

,szia a garanciapapirja Wayteq ?
milyen rom van rajta
eu vagy mix ?

[ Szerkesztve ]

Nézz szét a termékeim közt http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=hazai&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#2108) VW válasza hazai (#2107) üzenetére


VW
aktív tag

EU rom van rajta. A garanciapapírja a Budapest, Gubacsi út 6. (WayteQ) címre szól. 24hó.

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#2109) david_97


david_97
senior tag

DILEMMA! Redmi note 9s 6 /128gb vagy mi 9T 6/128GB?
A note 9s több supportot fog már kapni nem? Hosszú távon melyik érné meg vajon jobban? A méret a 9t felé billent,az akku meg a note 9s felé. Esetleg nincs itt olyan akinek mind2 van és tudna véleményt mondani?

(#2110) TeeJay válasza david_97 (#2109) üzenetére


TeeJay
félisten

Note9S
Picit gyorsabb proci, nagyobb méretű és felbontású kijelző, microsd, 25%-al nagyobb akku, PWM mentes RGB IPS panel, kapacitív oldalsó ujjlenyomat olvasó, punch hole szelfi kamera amivel egy villanás az arc alapú feloldás,
Support kb azonos lesz esetleg droid főverzióban, MIUI-t meg mindkettő jó sokáig fog kapni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2111) Nightmare666 válasza TeeJay (#2110) üzenetére


Nightmare666
tag

A jó sokáig egy kicsit relatív. Redmi note 5 pro (Whyred), már nem támogatott EOS listán van 2018 februárban jelent meg. Idáig is csak az eladott darabszám miatt kapta a támogatást. Van olyan Xiaomi és Redmi készülék ami ennyit se ér meg támogatás szintjén. Annyit azért nem árt tudni, hogy a Mi széria általában tovább támogatottabb, mint a Redmi.

(#2112) TeeJay válasza Nightmare666 (#2111) üzenetére


TeeJay
félisten

Oké de az 2,5éves telefon még 7-es droidon jött ki és 9-es droidot kapott meg MIUI11-et ugyanúgy. Ott inkább a Snapdragon 636 ami közbeszól mert már nem egy túl acélos 3éves proci míg mondjuk a Redmi Note 9S 720G-je idén év elején jött ki és egy kategóriával fentebb van pozícionálva :K

Na meg a Note 9S/Pro 10-es droidon jött alapból MIUI11-el és kapja egyből a 12-t
Szóval itt még lehet reménykedni 11-12-es droid lesz rá meg aktuális MIUI x verzió 2év múlva is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2113) david_97 válasza TeeJay (#2112) üzenetére


david_97
senior tag

S mi a helyzet a mi9t-vel? Sok médiát fogyasztok telón, az amoled-en jobban néznek ki a színek, a kontrasztok. Például ha nézek este egy filmet teljes képernyőn, akkor az amoleden a le vágás nem is látszik, az ips-en meg nyilván nem teljesen fekete, inkább olyan szürkés, és kilátszik a keretig.

(#2114) TeeJay válasza david_97 (#2113) üzenetére


TeeJay
félisten

Jobban néznek ki mert túlszaturált és az agyadba tolják a színeket csak éppen bohóckodással mert nem RGB subpixeles hanem Pentile mátrixos ami ugye nem 3subpixel hanem csak 2 mert a 3. subpixelt a szomszéd pixel is használja, emiatt a fullHD IPS vs. OLED közül az előbbinek jobb a felbontása.
Persze itt most a Samsung féle AMOLED-ről beszélünk mert az LG féle WOLED totál más, ott fehér OLED a háttérvilágítás és előtte van RGBW színszűrő csak azokat nem telefonba teszik hanem TV-be :K

Nekem az IPS is hozza azt az 1200-1400:1 kontrasztot az meg bőven elég és hajnalban minimum fényerőn ha olvasok a telefonon nem villog a szemem alvás közben meg ha navizok vele kocsiban nem fog beégni :R
De persze kinek mi engem nem tudtak bevakítani az OLED-el csak TV esetén mert láttam már rokon 1millás LG OLED-jét na az tényleg patent

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2115) TaylorPro válasza VW (#2108) üzenetére


TaylorPro
addikt

Pont ezt akartam én is kérdezni. Köszi az infót.

Pixel 8 Hazel

(#2116) VW


VW
aktív tag

Korábban szó volt róla, hogy esetleg egy összefoglaló jönne a fórum elejére Bootloader nyitásról, ROM cseréről a 9S-hez. Megvalósulhat valamikor?

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#2117) Viktor0610 válasza VW (#2116) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha valaki elkészíti és beteszi pl. a Próba topikba, akkor beállíthatom. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2118) TeeJay válasza VW (#2116) üzenetére


TeeJay
félisten

Többször leírtuk már, én linkeltem is hogy miket kell letölteni hozzá
youtube videó is van

Nem nehéz
A bootloader nyitás minden xiaomi telón ugyanaz azt meg tudod nézni youtube-on
mikor meg már nyitva van a bootloader akkor első körben én javasoltam a 11.0.7.0 fastboot-os xiaomi.eu ROM felrakást mert azt csak le kell tölteni, kitömöríteni és telót fastboot módba tenni majd futtatni a format.bat végűt
Az ha kész megold mindent
utána meg TWRP felrakás 3 parancs fastboot módban (ADB kell hozzá)
és ha kész vagy bootol is a telefon és már teheted fel microSD-ről vagy USB OTG pendrive-ról a 11.0.10.0 xiaomi.eu ROM-ot
Annyi hogy első körben wipe --> format és az kell

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2119) VW válasza TeeJay (#2118) üzenetére


VW
aktív tag

Igen , igazad van, csipegetem is össze a dolgokat, de könnyebb volna egyhelyen olvasni, az oldal elején.
A MI 9 összefoglalója kellően részletesnek/szájbarágósnak tűnik, még ilyen szűz romcseréseknek is mint én :B kihámozom belőle ami vonatkozik a 9S-re is.

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#2120) Soká válasza VW (#2119) üzenetére


Soká
senior tag

(No, egy ilyen embernek kellene elkészíteni a leírást, aki képes a teljesen képzetlenek fejével gondolkodni és esetleg úgy leírni lépésről lépésre a folyamatokat, amit egy teljesen járatlan is megért. Mint én, aki nincs tisztában a fogalmakkal sem, hogy mi az a rom, bootlader-nyitás, fastboot, stb.)

(#2121) D@niel válasza Soká (#2120) üzenetére


D@niel
addikt

+2

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#2122) TeeJay válasza Soká (#2120) üzenetére


TeeJay
félisten

Akkor leírom én és majd linkelitek

Xiaomi.eu ROM felrakás Redmi Note 9S telefonra (Elvileg a 9Pro is így megy csak ott más ROM-ot töltesz le)

1. lépés bootloader nyitás amihez le kell tölteni a Mi Unlock alkalmazást --> [link]
Mi accountodhoz hozzá kell rendelned a telefont és belépni vele, majd fejlesztői beállításoknál USB hibakeresést engedélyezni illetve az OEM unlock részt is
Ha jól csináltál mindent akkor hangerő le + power gombot hosszan nyomva fastboot módba teszed a telefont és elindítod a Mi unlock-ot és jól csináltad 99%-nál megáll és kiírja hogy 168óra múlva próbáld újra.
1 hét múlva csináld újra és akkor már végig fog menni, restartol a telefont nyitott lakattal és lesz egy nyitott bootloader-es telefonod

2. lépés
Ha kész a telefon ismét fejlesztői beállítások, USB debug engedélyezés
Gépre letöltöd a xiaomi.eu 11.0.7.0 fastboot ROM-ot, kitömöríted
telefont feldugod gépre, fastboot módra teszed (hangerő le + power gomb hosszan)
és ha kész futtatod a zip-ből a format.bat verziót, az pár perc alatt elintéz mindent és ha újra indul a telefon már 11.0.7.0 ROM-on fog menni tökéletesen
Ha kész ismét fejlesztői mód és USB debug engedélyezés

3. lépés
TWRP felrakás kell
Ehhez le kell töltened :
adb installer : [link]
platform tools : [link] (ezt a C:-re kitömöríted)
LR-TWRP : [link] (recovery-redmi_note9s-3.4.1-10.0-b5.img) kell amit ha lejött átnevezed twrp.img-re és bemásolod a platform tools mappába

Azért a b5-ös kell mert az már kezeli a Tianma paneles verziókat is

Ha kész vagy akkor telefon fastboot módba ismét (hangerő le + power gomb)
rádugod
platform tools mappában nyitsz parancssort és 3 parancsot kell beírni

1 : fastboot devices --> ha jön rá válasz akkor jó
2 : fastboot flash recovery twrp.img --> ezzel felteszi a twrp-t
3 : fastboot boot twrp.img --> ezzel pedig bootolsz is twrp-be

Ha jól csináltad újra indul a teló és TWRP fogad majd
Itt első kérdésre elhúzod a csúszkát, majd wipe --> format data és itt beírod "yes" majd jobb alul kék kis nyíl és ha kész, vissza lépsz a főmenübe
majd Install és kikeresed a 11.0.10.0 TWRP ROM-ot és elhúzod majd flash
[link]
Ezt letöltöd és felmásolod microSD-re de NEM TÖMÖRÍTED KI így select drive és mehet a telepítés. Ha kész akkor reboot system és kész is vagy

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2123) Soká válasza TeeJay (#2122) üzenetére


Soká
senior tag

Nagyon köszönöm a többiek nevében is, főleg akinek van már ilyen telefonja, mert én egyelőre csak tervezem a vételét.
Hozzáteszem, nekem még ez a leírás is olyan, ami ezeregy kérdést vet fel, és nem mernék hozzákezdeni, de talán akad valaki, aki egy ilyen folyamatot képes úgy videóra venni, hogy látszódjanak azok a lépések, amire azt írtad, hogy "ha jól csináltál mindent". :)

(#2124) TeeJay válasza Soká (#2123) üzenetére


TeeJay
félisten

youtube-on beírod hogy xiaomi twrp és millió videó van
twrp-ben meg már csak azt a pár kattintás kell amit írtam

elsőre tűnik bonyolultnak de ha végignézel egy videót máris könnyű lesz
[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2125) ElDiabloo válasza TeeJay (#2122) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Annyira fölösleges ez a fastboot flashelés twrp felrakás előtt.. Csak plusz egy hiba lehetőség egy nem annyira járatos felhasználónak.
Azóta se olvastam senkit akinek nem sikerült volna mert nem flashelte előtte.

(#2126) TeeJay válasza ElDiabloo (#2125) üzenetére


TeeJay
félisten

Oké de ha bootloop lesz majd rád hivatkozunk
xda fórumon is páran elszúrták meg xiaomi.eu fórumban is olvastam hogy gyári ROM-ról egyből TWRP-t rakott majd úgy a xiaomi.eu ROM-ot és valami miatt bootloop-os lett

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2127) Headless válasza TeeJay (#2126) üzenetére


Headless
őstag

ebben az esetben elegendő twrp-ből felrakni egy megfelelő firmwaret. és probléma megoldva, ha a firmware a gond, de általában a format data szokott kimaradni és mivel egy ideje a titkosított alapeértelmezetten a data ezért nem tudja betölteni a romot, de ez az állapot még mindig nem javíthatatlan. akármelyik is történik ezért mindig megkell nézni milyen firmware az előírt felrakni azt és rom telepítés után format data.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#2128) jimmedly


jimmedly
senior tag

Sziasztok! Note 9s--en az sms küldését lehet valahogy időzíteni? Sehol sem találom, edsig minden telefonomnál működött.

(#2129) Janou válasza Soká (#2123) üzenetére


Janou
őstag

"platform tools mappában nyitsz parancssort és 3 parancsot kell beírni"

Ennél amúgy rendszergazdai parancssor kell? Én alapból mindig azt nyitok, nem próbáltam ki hogy anélkül is menne-e.

(#2130) VW válasza TeeJay (#2122) üzenetére


VW
aktív tag

Köszönöm a leírást, az első lépésnek nekifogtam, és teszteltem az engedélyezési időt. Most várnom kell.

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#2131) amdni


amdni
aktív tag

Üdv!

MIUI xiaomi.eu 11.0.10 rom van a telefonomon.
Mikor telefonálok, a beszédhangszóró hangereje 100%-on van nagyon hangos, pedig minimumra van levéve a hangerőgombokkal.
Ilyenkor ha felveszem a hangerő fel gombal 100%-ra és aztán leveszem minimumra, akkor utána már rendesen működik a hangerő szabályozás. De azt miden hívások el kell "játszani".

Tapasztalt más is ilyet?
Mi lehet a megoldás?

(#2132) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

kicsit el vagyok veszve, soha nem csináltam ilyet, hol tudok találni olyan kábelt ehhez a telóhoz, amivel hdmi-re (tv-re szeretném) tudom kirakni a képet?

üdv & köszi

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#2133) hazai válasza Hintalow (#2132) üzenetére


hazai
tag

szia a tv nem ismeri fel a jelet,nekem samu 50 seriam van de mindig felajálja .

.

Nézz szét a termékeim közt http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=hazai&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#2134) scream24 válasza Hintalow (#2132) üzenetére


scream24
senior tag

Valami ilyen kellene. Jól megkérik, nyilván van olcsóbban is. Nem smart tv? Sokkal költséghatékonyabb lenne egy vezeték nélküli megoldás! link

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#2135) TeeJay válasza amdni (#2131) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem is ez van rajta és beszéltem párszor telefonon de nem találtam hangosnak a hívást
kb. 3/4-ig viszem fel a hangerőt és nincs gond vele

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2136) norby91 válasza Hintalow (#2132) üzenetére


norby91
tag

Szia.

Telóban van olyan funkció, hogy kivetités (kapcsolat és megosztás). Ha a TV tudja fogadni, egyszerűbb, olcsóbb megoldás. :)

(#2137) forgonati válasza Viktor0610 (#2099) üzenetére


forgonati
őstag

Közelségérzékelő pozíciója szempontjából teljesen mindegy, ugyanott van a 2 telefonban. Mindegy.

Keelah Se'lai!

(#2138) Viktor0610 válasza forgonati (#2137) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze, csak hogy ott diskuráljuk, tulajtársak. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2139) Hintalow


Hintalow
senior tag

Köszönöm mindenkinek, szerintem is kicsit drága egy kábelért :Y
Az a baj, hogy nyaralás miatt gondoltam, más megoldások szempontjából sajnos nem tudom milyen a célállomás tévéje

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#2140) amdni válasza TeeJay (#2135) üzenetére


amdni
aktív tag

Nekem olyan hangos mikor hívnak és minimumon van a hangerőállítás, hogy simán hallja az is aki mellettem áll, sőt még távolabb is.
Inyenkor mint írtam fel kell venni max-ra, és vissza min-re a hangerőt, és ezután már jól működik.
Nyilván szoftverhiba.

(#2141) TeeJay


TeeJay
félisten

Jelentkezzen az akinek Redmi Note 9Pro van és jár olyan helyen ahol éjszaka/hajnalban jó LTE sebességek vannak

ténylegesen utána akarok járni hogy a 9Pro támogatja-e az interband CA-t és a telefon B3+B20-on tolja-e a hálózatot
Nekem a 9S Telenor hálózaton csak B3-ra csatlakozik és hajnalban is csak 65-70megabit között mérek, ha menne az interband CA és B3+B20 menne egyszerre akkor 140-150megabit között kellene tudnom mérni

Telekomnál szintén ez van, teszteljük ki hogy kiderüljön az igazság
Persze ha kiderül hogy a Pro támogatja akkor sokra nem megyek mert nincs kedvem eladni a 9S-t és venni 9Pro-t :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2142) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!

Más is tapasztalt olyat, hogy az animációk akadoznak a telefonon? Gondolok itt a képernyők közti áttűnésre, Messengeren belüli animáció, stb. Ma kezdte el csinálni a telefon.

Illetve az értesítési sáv gombjait át lehet-e rendezni? 2 hete van nálam a teló, nem sokat ismerkedtünk eddig.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#2143) Viktor0610 válasza TeeJay (#2141) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jelentkezem, de honnan tudom, mit használ a teló? ;)

De ezt miért nem a Pro topikjában kérded meg?

Samsung Galaxy A54

(#2144) TeeJay válasza Viktor0610 (#2143) üzenetére


TeeJay
félisten

9S/9Pro topikja ez is és itt van sok hozzászólás nem? :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2145) Viktor0610 válasza 4ron (#2142) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egyet húzol oldalra, ott lesz az.
Ha nem, akkor vagy ADB-vel vagy gyári visszaállítással tudod megjavítani.

Samsung Galaxy A54

(#2146) Viktor0610 válasza TeeJay (#2144) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jajjmá'. :P
Azért lett külön Redmi Note 9 Pro [joyeuse] topik, hogy legyen a Prónak saját témája.
Pont neked kell magyarázni? ;]

Mit kell látnom a Network Cell Info Lite - Mobile & WiFi Signal appban, hogy ezt az intra band dolgot nézzem?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2147) D@niel válasza 4ron (#2142) üzenetére


D@niel
addikt

Szia,
tapasztalom három hete folyamatosan. Messengerből vissza lépve a home screen-re félig a beszélgetéseket mutatja, félig a kezdő képernyőt. Hihetetlen. Gyári vissza állítás nem segít. WhatsApp-nál is elő fordul. Vagy akár az, hogy képernyő feloldás után tök üres a kezdő képernyő - erről mások is írtak. Akadozás szintén ismert jelenség.

Erősen várom a miui 12-t, aztán meglátjuk. Április óta nem javították ezeket. Nincs elég tesztelő Indiában? Ja persze. Nem vagyok bizakodó.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#2148) 4ron válasza Viktor0610 (#2145) üzenetére


4ron
senior tag

Ez Note 9 Pro? Sajnos egyáltalán nem látszik az ikon.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#2149) Viktor0610 válasza 4ron (#2148) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, de ebből a szempontból nincs különbség.

Samsung Galaxy A54

(#2150) Viktor0610 válasza D@niel (#2147) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az eszetekbe sem jut, hogy az appok vannak ilyen szuperül megírva?

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.