Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) TeeJay válasza atosan (#1750) üzenetére


TeeJay
félisten

mi veszik el? gyári állapotban szeretné látni? a xiaomi.eu ROM jobb mint a gyári állapot és azon is tudsz csinálni alapállapotot mikor mindent újra be kell lőni
ha már van rajta xiaomi.eu-ROM nehogy visszatedd a gyárit mert nincs értelme

ugye a xiaomi.eu ROM a gyári MIUI rendszerre épül csak fel vannak oldva a korlátozások meg kapott pár extrát és beállítás finomítást amivel európában jobban lehet használni
(hálózatok, wifi, mobilnet, felesleges alkalmazások pucolása)

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1752) scream24 válasza atosan (#1742) üzenetére


scream24
senior tag

Leszeded a gyári romot link majd miflash-el felteszed. Minde gyári lesz. Bootloader is visszazár. Bár elvileg twrp alol is tudod telepíteni, de csak, ha a telefon gyökerébe rakod, mappa, sd kártya nem jó.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1753) Drughi


Drughi
addikt

Valaki használ teljes "body skin"-t?
Dbrand / Gadgetshildz?

Unom már a tokokat...

(#1754) david_97 válasza zagloba (#1747) üzenetére


david_97
senior tag

Nem szó szerint zárja be, hanem pld megnyitok egy cikket új lapon, betölti, elolvasom a felét, home gomb, aztán egy óra múlva mikor akarom folytatni, újra tölti az oldalt, mert nem marad a memóriában. Ilyet sem produkál neked?

(#1755) atosan válasza TeeJay (#1751) üzenetére


atosan
addikt

Itt tárgyalják [link] vagy itt [link] , L1 tanúsítvány veszik el. Xiaomi eu oldalon is említik, igaz csak a joyeuse modellt néztem. Nem szeretnék ezért beragadni egy eu romon. Feltettem mert nagyon egyszerű, még a frissítés is twrp nélkül. Nem kell extra mókolás stb. Ha nincs az a tanusítvány, nem működnek a banki alkalmazások stb. Rootolást szeretném elkerülni.
Bocsi ha rosszul fogalmaztam.

scream24 Köszi szépen :R

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#1756) Cöletibi


Cöletibi
tag

Sziasztok!Engem a kamera része érdekelne,hogy akkor milyen képeket is csinál?Valahol azt olvasom,hogy elég gyenge máshol meg azt,hogy szép képeket.Ha valaki írna valamit erről megköszönném!(Note 9 pro)

(#1757) D@niel válasza atosan (#1755) üzenetére


D@niel
addikt

Melyik banki app nem működik? Azért kérdezem, mert nálam pénteken megy fel elvileg, de ha nem megy a cib, akkor hagyom is.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#1758) scream24 válasza D@niel (#1757) üzenetére


scream24
senior tag

Ha nincs rootolva a telefon akkor nem sikítanak a banki appok.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1759) D@niel válasza scream24 (#1758) üzenetére


D@niel
addikt

Köszi!

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#1760) atosan válasza D@niel (#1757) üzenetére


atosan
addikt

Nálam megy a K&H, de tudatosan nem tettem fel a problémás frissítést. Az enyém Note 9 pro, joyeuse, nem 9s curtana. Nézz utána az xda-n és a Xiaomi eu oldalon. Lehet csak nálunk van gond.

Maine coon

(#1761) TeeJay válasza atosan (#1760) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem is 9S curtana van de gyönyörűen megy a banki alkalmazás

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1762) instantwater válasza atosan (#1750) üzenetére


instantwater
addikt

Mit jelent az, hogy elveszik az eszköz hitelessége?
Nem működnek a netbank appok?

Üdv a PWM "károsultak" csoportjában.

Aki ért hozzá megmondhatná, hogy károsodna-e a kijelző, ha sokkal magasabb frekvencián működne a PWM? Akkor kevésbé lenne zavaró talán.

(#1763) TeeJay válasza instantwater (#1762) üzenetére


TeeJay
félisten

OLED panel még maximum fényerőn is villog picit, ahogy meg csökkented a fényerőt egyre jobban. DC dimming is csak bohóckodás mert amellett is fog villogni

az utóbbi Redmi note szériákban viszont már nincs PWM vagy amiben volt olyan magas frekvencián hogy senkit sem zavart, én azért is rendeltem Note 9S-t mert az IPS nekem jobban bejön, jobb a felbontása, a színhűsége és nem villog minimum fényerőn éjszaka ha olvasok. Nem is fáj a szemem és a fejem sem. az LG G4 esetén minimum fényerőn már alvás közben éreztem hogy villódzik a szemem becsukva az nem kellemes

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1764) Omis


Omis
senior tag

Hali,
Itt nem annak kéne lennie hogy merülés mértéke!? :DD

(#1765) amdni válasza ViragL (#1628) üzenetére


amdni
aktív tag

Sajnos még mindig nagyon merül a telóm, már a háttérfolyamatok 35 %-ot is fogyasztonak.
Minden nélkülözhető programot töröltem.
[kép]
Sajnos nem értem a látottakból (kép) hogy mi lehet itt a gond.
Neked van tapasztaladod ebben?

(#1766) amdni válasza amdni (#1765) üzenetére


amdni
aktív tag

Még egy kép a fogyasztás statisztikáról:
[kép]

(#1767) F.B.I. válasza amdni (#1765) üzenetére


F.B.I.
veterán

Egy gyári alaphelyzetbe állítást kellene csinálni, ha már volt, kikapcsolás utáni várakozásból bekapcsolás, teljes feltöltés után.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#1768) jimmedly


jimmedly
senior tag

Kollégák a galériában hogy tudok egy képet átnevezni? A tulajdonságoknál kiírja a kép nevét, de nem engedi megváltoztatni mint pl a samsung v más telefon. Egész egyszerűen nem találok ilyen funkciót.

(#1769) amdni válasza F.B.I. (#1767) üzenetére


amdni
aktív tag

Volt gyári visszaállítás, igaz a Xiaomi felhőből minden vissza lett szinkronizálva utána.

Lehet az a gond, hogy a Redmi Note 4-el készített biztonsági mentést használtam a telefonon ami a Xiaomi felhőben volt, telefon indításakor (gyári visszaállítás után) kérdezte a telefon hogy kérem-e a beállítások stb. visszaállítását, és én kértem.

(#1770) D@niel válasza jimmedly (#1768) üzenetére


D@niel
addikt

Feladatkezelővel át tudod nevezni kiválasztás után.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#1771) F.B.I. válasza amdni (#1769) üzenetére


F.B.I.
veterán

Igen. Az is lehet gond. Új telefonnál, illik azt a 2 órát rászánni.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#1772) jimmedly válasza D@niel (#1770) üzenetére


jimmedly
senior tag

Igen így csinálom. De azt hittem a galériában is megoldható valahogy, csak én nem jövök rá hogyan. 😊

(#1773) instantwater válasza TeeJay (#1763) üzenetére


instantwater
addikt

Nekem nem kell bemutatni a PWMet :D
Ezért is gyűjtöm itt a tapasztalatokat, mert váltani akarok OLEDről.

(#1774) zagloba válasza david_97 (#1754) üzenetére


zagloba
aktív tag

Ezt nekem is így csinálja! De én örülök neki , mert sok fórumot olvasok! :)

(#1775) Drughi


Drughi
addikt

Valaki írna egy "how to" / lépésről-lépésre leírást a custom rom telepítésére? Pontosabban a xiaomi.eu rom kerülne fel, amint lejárt az unlock.

Mit töltsek le, mit hova kell másolni, stb.
szájbarágósan :B

:R

[ Szerkesztve ]

(#1776) scream24 válasza Drughi (#1775) üzenetére


scream24
senior tag

Probálj meg visszaolvasni. Nem kell sokat. Amíg ezt megírtad meg is találtad volna! Természetesen, ha az után is van kérdés, biztosan kapsz segítséget.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1777) zagloba válasza Drughi (#1775) üzenetére


zagloba
aktív tag

Én a 901-es hozzászólás alapján csináltam! Elég részletes! :)

(#1778) TeeJay válasza Drughi (#1775) üzenetére


TeeJay
félisten

itt összeszedtem miket kell letöltened
[link]

Azóta annyi tanács van hogy amikor nyitottad a bootloadert akkor először a 11.0.7.0 fastboot ROM-ot tedd fel azt csak futtatni kell kitömörítés után (a format verziót)
aztán ha kész a 11.0.7 fastboot akkor már mehet fel fastboot alatt a TWRP és utána már lehet rakni egyből a 11.0.9-et viszont TWRP alatt is wipe data --> format --> yes ezzel kell kezdeni majd főmenübe vissza és telepíthető a 11.0.9 ROM de azt ZIP-ben futtatod nem tömöríted ki

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1779) instantwater válasza TeeJay (#1778) üzenetére


instantwater
addikt

Ilyenkor nem ugrik a Widevine cert?

(#1780) TeeJay válasza instantwater (#1779) üzenetére


TeeJay
félisten

Note 9s-nél nincs semmi gondom

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1781) atosan válasza scream24 (#1752) üzenetére


atosan
addikt

Még egy kérdésem lenne. Azt írják csomagoljam ki a letöltött fájlt, de a Miflash nem látja. Több helyen írják, hogy .tgz fájl kell az Miflash-nek. Na okyat honnan töltök le?

Maine coon

(#1782) david_97


david_97
senior tag

Valaki nem tudja miui12 mikorra várható? Elméletileg már meg kellett volna kapjuk nem? Régebbi telók is megkapták már

(#1783) TeeJay válasza david_97 (#1782) üzenetére


TeeJay
félisten

2. körben fog jönni tippre augusztus lesz belőle :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1784) scream24 válasza atosan (#1781) üzenetére


scream24
senior tag

Nem nagyon egerésztem mostanában a topikban. :) Ha még nem oldódott volna meg. A letöltött romot kicsomagolod (lehetőleg a pc-d, c meghajtó gyökerébe) . Aztán miflash elindítása után a Browse kattintva megkeresed a kicsomagolt mappát! Telefon indítása FASTBOOT módban, majd csatlakoztatás a géphez. Utána katt a refresh gombra, ekkor látni kéne a telefon azonosítóját, majd mehet a Flash all. Max 1-2 perc és kész is. Régen csináltam már, de akkor így működött, nem hiszem, hogy ezen sokat változtattak volna.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1785) atosan válasza scream24 (#1784) üzenetére


atosan
addikt

Köszönöm. Meg lett, volt itt egy link, hogy onnan letöltöm stb stb, de az egy zip fájl volt. A Miflashnek pedig tgz kell. Kicsomagolva is más a két rom. Sikerült, köszi!

Maine coon

(#1786) varmi2


varmi2
nagyúr

Kellene egy összefoglaló, ami részletezné a xiaomi.eu rom felrakást, és mondjuk a bevált tokokat és üvegeket.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1787) addman123 válasza atosan (#1760) üzenetére


addman123
csendes tag

Redmi note 9s-em van, de a DRM info app L3-at ír (gondolom L1 helyett), bár eddig nem néztem hogy állt :DD . Legújabb Eu-s rom. OTP bank appja is megy, root nélkül természetesen.

Más, aki esetleg Bluetooth transzmittert használ (de igaz lehet fejhallgatóra, hangszóróra is) és esetleg recseg a hangja:

Kocsiban gyári rádió van (4-es VW Polo) és egy Xiaomi Roidmi fm transzmitterrel nyomom át a hangot. Youtuberól játszva rendben volt a hangminőség, yt-ról leszedve (először gyenge minőségben majd youtube dl magasabb (eredeti yt-s) bitráta mellett is recsegett. Mindezt gyári zene app mellett, de poweramp és aimp-al is ezt produkálta. jetAudio-val azonban elsőre kiváló. Próbáltam a többi alkalmazásban is állítani kodekeket stb bár nem igazán értek a zenei dolgokhoz, de sehogy nem akart jó lenni. Arra azonban nem emlékszem, de mintha ez Global romon jó lett volna gyári és a többi appal is. BT fejesen és hangszórón én nem vettem észre ezt a mély hangokkal járó recsegést, de mintha azok is szebben szólnának azóta.

[ Szerkesztve ]

(#1788) Janou


Janou
őstag

Sziasztok

Jövő hét elején érkezik meg hozzám a Note 9S-em. Kérdésem az lenne hogy ha fel akarok rá tenni custom ROM-ot, jó rá akkor a 9 Pro-ra való is? Tehát 9S = 9 Pro? Illetve célszerű lenne TWRP-t feltenni vagy hagyjam a gyárit? Elvileg Fastboot módba is fel tudnám tenni a kiszemelt cuccot. (Hogy miért? Mert hányingert kapok a MIUI-tól)
Kiszemeltek: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#1789) instantwater válasza addman123 (#1787) üzenetére


instantwater
addikt

A Widevine minden bootloader nyitásnál ugrik?
Milyen más hátránya van azon kívül, hogy nem lesz HD Netflix?

(#1790) TeeJay válasza Janou (#1788) üzenetére


TeeJay
félisten

Mesélj kérlek miért kapsz hányingert a MIUI-tól?
Számomra tökéletes és minden kézre esik és rendben van vele
Note 9S-re Note 9S ROM való a Note 9 Pro az más kódnévvel is jön véletlenül se tedd fel rá.
Fastboot módon egyszerű xiaomi.eu ROM-ot tenni rá de az csak 11.0.7-ig van azóta meg jött 11.0.8.0 és 11.0.9.0 is nekem utóbbi van 2hete és tökéletes

TWRP felrakás sem nehéz utána meg már mehet a két TWRP-s ROM simán

Mellesleg a xiaomi.eu ROM is MIUI csak feloldják benne a korlátozásokat/limitet és kipucolják a felesleges marhaságokat meg optimalizálva van halom cucc benne, tulajdonképpen egy extra MIUI verzió és bőven tökéletes

sem wifi gondom nincs, sem zsebmód gondom, 2-3naponta újraindítom a telefont :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1791) Janou válasza TeeJay (#1790) üzenetére


Janou
őstag

Már alapból ez a minden alkalmazás főképernyőn dolog. Ami nekem fontos azt majd én kiteszem. Aztán a beállítások. Nem szeretem ha valamit iszonyat bonyolultan kell beállítani. ( Pl. értesítések a zárképernyőn)
Hol találok jó AOSP alapú rom-ot 9S-re?

[ Szerkesztve ]

(#1792) F.B.I. válasza Janou (#1791) üzenetére


F.B.I.
veterán

MIUI 12 alatt már tudsz választani, hogy legyenek ikonok a fő oldalakon vagy nem.... szóval a 12 nagy változást hoz kinézetben.... én adnék neki egy esélyt.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#1793) TeeJay válasza Janou (#1791) üzenetére


TeeJay
félisten

A minden alkalmazás a főképernyőn nem is tudom melyik android óta van kb. minden telefonon és sokkal jobb mint pöcsölni egy plusz listán hogy mit teszel ki ikonnak... LG G4 nekem is régi módi volt még kb. 2perc alatt megszoktuk nem is kellene a régi verzió

Mi az amit iszonyat bonyolultan lehet beállítani? Én semmi ilyet nem találtam, minden szépen össze van gyűjtve és gyönyörűen megy. Értesítésekhez hozzá sem nyúltam csak benyomtam hogy MIUI stílusú legyen ne alap Android és kész is, zárképernyőre meg semmit se teszek mivel ujjlenyomatolvasó villanás alatt feloldja a telefont és látok mindent

Biztos velem van a baj hogy nem bonyolítom túl a használatot

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1794) Janou válasza F.B.I. (#1792) üzenetére


Janou
őstag

Adok neki egy esélyt, megnézem.

(#1795) Janou válasza TeeJay (#1793) üzenetére


Janou
őstag

Hát hogy szépen beállíts mindent az több idő mint mondjuk az általam preferált romokon. Ami nekem a favorit az az AEX :)

(#1796) blueMerle válasza Janou (#1791) üzenetére


blueMerle
veterán

5 másodperc kérdése beállítani hogy akarsz-e app drawert vagy sem a Beállítások alatt. Gyárilag, probléma nélkül. Ezen kívül mit olyan bonyolult beállítani? Komolyan kérdezem. Mivel ad többet egy AOSP?

F.B.I. : Miui 11 alatt is ;)

[ Szerkesztve ]

(#1797) scream24 válasza Janou (#1791) üzenetére


scream24
senior tag

Nyilván mindenkinek más a jó, szép, praktikus és könnyű stb. Hogy vannak e a miui-nak nyűgjei? Naná,de melyik rendszernek nincs? Ám amiket felhoztál.... Az ikonokot a főképernyőn már jópár hónapja rád van bízva, hogy szeretnéd e, vagy mit, mennyit, a gyári rendszeren is! Lehet velem van a baj, de amikor veszek egy új telót végignézem az összes beállítási menüpontot, beállítom az értesítéseket, milyen alkalmazás mit mikor csinálhat, mikor induljon újra a telefon, vagy kapcsoljon ki ez vagy az stb.stb... Aztnán csak használom a telefont. Azt gondolom, ha Édesanyám aki elmúlt már jócskán 60 éves , be tudja állítani, akkor nem lehet bonyolúlt. 😁😁

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1798) Drughi


Drughi
addikt

Letelt az unlock

Ha nyitom, akkor az jár valamilyen következménnyel? Pl adatvesztés vagy garancia?
Vagy kinyithatom és úgyhagyhatom, mert most nincs időm belemélyülni...?

(#1799) TeeJay válasza Drughi (#1798) üzenetére


TeeJay
félisten

Bootloader nyitással minden elveszik garancia viszont nem.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1800) scream24 válasza Drughi (#1798) üzenetére


scream24
senior tag

Ahogy kinyitod, minden adat megy a levesbe, azaz pont olyan lesz, mint amikor kivetted a dobozból. Természetesen annyi különbséggrl, hogy nyitva lesz a bootloader. Tehát, ha csinálod, csináld rendesen. 🙂

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.