Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) [lAyCsI] válasza chopin42 (#2900) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

valóban, amit linkeltem az a sima 6
AQUA? [link]

-= No way back from Here =-

(#2902) D@niel válasza chopin42 (#2898) üzenetére


D@niel
addikt

Üdv, az indiai vlogger csatornákon ezt a két gépet egymásnak engedték miután megjelentek, és kamerában a Realme-t látták jobbnak. Szabad szemmel, youtube videókban is látható a különbség. Bár nem túl nagy, és még mindig ott a lehetőség a gcam-ra Redmi-n is, ha ki akarjuk hozni a maximumot.
Minden másban egyébként pedig a Xiaomi a jobb.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#2903) chopin42 válasza [lAyCsI] (#2901) üzenetére


chopin42
őstag

77k sajna, a keret meg eredetileg 50 (+15k nagyon bestbuy esetén), és a 6s 55k itthon alzából, a note 9s 55k aliról euból.
Daniel
Megnéztm a sima 6 vs note9s összehasonlítást, ott pont a kamera volt jobb a redmi javára illetve az üzemidő/melegedés, a realme 6 javára pedig a sebessége a rendszernek, 90hz, az nfc, valamint hogy kicsit kisebb.
(A sok ennyiért vehető használt is bezavar, van mi 9, oneplus 6, meg sorolhatnám :W :W :W )

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#2904) AssAssynn válasza chopin42 (#2903) üzenetére


AssAssynn
őstag

Szerintem ne agyald túl. Ha valamit nehéz eldönteni, az sokszor azért van, mert olyan minimális a különbség köztük, hogy az teszi nehézzé a választást. Dönts szimpátia szerint. Én világéletemben "sufni" boltokból rendeltem mindent, és még soha egyszer sem volt gondom velük. Van olyan bolt, ami még mindig 2 év garival adja a telefont. Én onnan vennék, mindegy, hogy melyik az.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#2905) yennayo válasza chopin42 (#2903) üzenetére


yennayo
junior tag

realme 6s-nél amúgy nem ír nfc-t, gorilla 5 helyett csak 3-as üveg van rajta, 9s-nél a hátlap is gorilla5ös, és kisebb akku a többet fogyasztó chip mellé, igaz a kijelző is kisebb kicsivel de magasabb frissítés :F
elvileg 2x olyan jól bírja az 5ös gorilla üveg a 3ashoz képest. xiaomi jobbnak tűnik, de hát igen ez ilyen hogy melyik tetszik, elég hasonló szinten vannak.

[ Szerkesztve ]

(#2906) aprokaroka87 válasza yennayo (#2905) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Realme 6-ban van nfc, 6s-ben nincs

Az hogy sokat fogyaszt az soc, meg bizony függ pár dologtól.

Nekem Realme 6 van, RN7-et váltott.

Nyilván onnan azért már volt hova váltani.

Összességében eddig nem igazán találtam komoly bug-ot sem.

(#2907) chopin42 válasza AssAssynn (#2904) üzenetére


chopin42
őstag

Igazad van, de 2-3 évente veszek telefont, és nagyon meggondolom, hogy milyet. Az apróságok gyakorlati tapasztalat nélkül apróságnak tűnnek, de akik használják ezeket a telefonokat, esetleg nagyobbnak érzik (gyakran lefagyó médialejátszó, bugos közelségérzékelő, stb).
Sufnigsm meg nem gond, ha nem kell gariztatni, de egynémelynél olyanok a vásárlói vélemények, hogy a hajam égnek áll.
Mindenesetre nem offolok itt tovább, holnap eldől, köszönöm a tippeket mindenkinek :R

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#2908) TeeJay válasza aprokaroka87 (#2906) üzenetére


TeeJay
félisten

Note 9S már android 11-en MIUI12-vel használom bő egy hónapja és pár apró hibát leszámítva nincs vele gondom. Továbbra is 2naponta töltöm pedig sok youtube-ot nézek rajta meg facebook viber és messenger illetve chrome-ban PH!-t olvasom mindig
Főleg alacsony fényerőn lakásban bent AC wifin tolom
Nekem tökéletes továbbra is a teljesítménye

Amire váltanék az a Redmi Note 10 Pro mert már 120Hz AMOLED van benne és 108MP kamera + sztereó speaker :K
Bár lehet megbánnám az OLED miatt mivel sokat olvasok ágyban fekve sötétben és fájna tőle a szemem de maximum erre mernél váltani

Mármint minimum 5Ah akku, minimum Snapdragon 720-730G és minimum 48-64MP kamera és microSD is nem árt ha van
Redmi K40 Pro is bejön de az kicsit drágább ezekhez képest :K

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2909) Zsoltpeter válasza TeeJay (#2908) üzenetére


Zsoltpeter
tag

Szia !9S már android 11-en MIUI12-vel használom bő egy hónapja...írtad..A11-t hogyan varázsoltad rá ?

(#2910) AssAssynn válasza chopin42 (#2907) üzenetére


AssAssynn
őstag

Én is halálukig nyúzom a telefonokat. Azért mondtam a 2 év gari már egy jó pont. Törvényi kötelezettségeik pedig nekik is vannak. Ha azt nem tartják, akkor annak megvannak a következményei. A döntés persze a tiéd, mind telefon, mind bolt ügyileg, csak gondoltam megpróbálok tolni egyet a dolgokon, mert én is gyakran kerülök hasonló helyzetbe. Én személy szerint nagyon kedvelem a 9S telómat, és úgy látom sokáig megleszünk. Komolyabb probléma még nem volt vele. Sokat olvasgattam én is anno utána, de igazat megvallva, a gyakorlatban a képességei/előnyei felét sem használom ki. :))

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#2911) TeeJay válasza Zsoltpeter (#2909) üzenetére


TeeJay
félisten

Note 9S-re már van droid 11-es MIUI12-es ROM 1 hónapja

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2912) Manka76 válasza Zsoltpeter (#2909) üzenetére


Manka76
senior tag

Xiaomi.eu vagy az indiai.

[ Szerkesztve ]

LG 55OLEDB7V, Onkyo TX-NR809, Wharfedale Modus Seven, JBL SCS178, Apple iPhone 15 Pro Max, Samsung Tab S7+. A gyógyulásomat felgyorsította a leépülésem.

(#2913) Zsoltpeter válasza Manka76 (#2912) üzenetére


Zsoltpeter
tag

THX :R

(#2914) yennayo


yennayo
junior tag

pár dolog hátha valakit érdekel: [kép] 2020.11 -es.
[kép] <- a10/miui11el jött.
aqua-tól jött, 44.36gb elérhető a 64ből alapból :R
kék amúgy egészen más mint render képeken, nem annyira zöldes talán.
kicsit ront a szilikon tok a színén. [kép] tok nélkül ilyen.

(#2915) F34R


F34R
nagyúr

udv skacok milyen official rom van ra ami nem MIUI?

(#2916) pulutodurumo válasza F34R (#2915) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Itt lehet válogatni.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#2917) kusza80


kusza80
tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy hangalapú tárcsázás létezik a telefonba Note 9S ?
Esetleg ha igen akkor, hogy tudom beállítani?
Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#2918) pulutodurumo válasza kusza80 (#2917) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A Google asszisztens tudja. Angolul.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#2919) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok!
Szert tettunk egy Redmi Note 9S-re (4/64)
Minden jo, de a hivasoknal olyan mintha viz alatt(?) hallanank a masikat. A masik fel jo hall minket, de mi oket nem annyira tisztan. Meg csak par hivast probaltunk.
Neztuk VoLTE ki/be, nem valtozott semmi. (telekom)
MIUI Global 12.0.3 van rajta.
Tapasztalt valaki ilyesmit, esetleg valami tipp mi lehet? :F

OK

(#2920) scream24 válasza Z_A_P (#2919) üzenetére


scream24
senior tag

Ez régebben volt jellemzőbb, bár sok Xiaomi telefonom volt, személyesen sosem tapasztaltam. Persze nem is nagyon használtam a gyári rendszert. Frissítés nincs rá? Ez még droid 10?! Hátha segít.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#2921) yennayo válasza scream24 (#2920) üzenetére


yennayo
junior tag

9s 4/64em van nekem is, a global 12.0.3 még droid 10es volt, nálam nem volt ilyen gond. most eu-s rom 12.0.1 droid 11es, itt sincs gond hívásokkal.

(#2922) Z_A_P válasza yennayo (#2921) üzenetére


Z_A_P
addikt

+scream24: köszi.
Még probaljuk.
Elvileg ez a legfrissebb, remélem jön erre is az Android 11 hamarosan (ez Global - t ír, nem tudom miért nem EU)

[ Szerkesztve ]

OK

(#2923) TeeJay válasza Z_A_P (#2922) üzenetére


TeeJay
félisten

Note 9S-re van február eleje óta Droid11 MIUI12 ROM
Indiai-ra már jött a 12.0.4 hamarosan szerintem jön Globalra is :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2924) Z_A_P válasza TeeJay (#2923) üzenetére


Z_A_P
addikt

:R Remélem az orvosolja ezt is.

OK

(#2925) ottoyes


ottoyes
senior tag

Üdv!..egy Redmi Note 9s produkálja a következőket:bebútol,egy Voda,és egy Telenor kari feljelentkezik..hívható,és hívást is lehet bármelyikről indítani..a képernyőt lezárom,vagy lezár magától(nincs futó app..),ezt követően ha hívást kezdeményezek bármely kariról,akkor létrejön a hívás,de nincs hang..ha újraindítom,akkor megint addig jó,amig le nem zár/zárom..Az építő jellegű hozzászólásokat szivesen venném!👍(teljesen új rom,ilyen is,olyan is volt már rajta,nem állítok vissza semmit,nem törlök gyári cuccot,memókarit se raktam bele..)Köszi!🤔

Ottoyes

(#2926) Pille99 válasza ottoyes (#2925) üzenetére


Pille99
tag

Mióta android11-re frissített a telefon minden baja van. A második SIM kártyát kivettem azóta jobb.

(#2927) timarcell válasza ottoyes (#2925) üzenetére


timarcell
tag

Android 11 telepítése után amíg nem csináltam visszaállítást gyári állapotba nekem is ezt csinálta.

(#2928) pn4hvq válasza ottoyes (#2925) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Vasárnap futottam bele hasonlóba. Páromé a telefon, legfrisebb Global romos. Egy dolgon változtattam, a Miui launcher helyett a Poco launchert használja kezdetek óta. Namost vasárnap felhívott és én hallottam őt, de ő semmit nam hallott az én mondandómból. Kihangosítva jó volt, ha visszakapcsoltam a hangszóróra, akkor abból semmi hang nem jött. Ami megoldást hozott: visszaállítottam a launchert az eredeti Miui-ra, akkor volt hang a hangszóróból, majd ismét vissza a Poco launcherre. Azóta is hiba nélkül működik. A Poco launcher nem lett frissítve vasárnap előtt, így igazából nem tudom, hogy mitől kergült meg. Hátha valami hasonlóba futottál bele. Ja, valamikor menetközben mindkét launcher adatait töröltem, de ez nem hozott megoldást.

Szerk.: hogyaza.... pont most hív, ugyanúgy nem hall engem :(((

[ Szerkesztve ]

(#2929) ottoyes


ottoyes
senior tag

Nos..köszönöm a segítséget..a privit is.12.0.3.0(RJWINXM) Rom van rajta.Igen,a hívásrögzítés miatt..szerintem valamelyik szenzor döglött/hibás/koszos..tökömtudja:szabotálja a melót! :K
..de akkor újraindításkor miért működik?Mint írtam,a lezárást követően,a következő hívásnál már nem lehet hallani a hangokat,mert ugye nincsenek..
A megoldás pedig: a felébresztés felemeléssel funkció a ludas..szépen végigzongoráztam az alvó üzemmódtól a zsebmódig a lezárással kapcsolatos beállításokat,és ha ezt a kis hamist nem használom akkor működik faxán minden..
Itt olvasgatva azért felkészülök arra,hogy lesz majd még egyéb gond is a cuccal.. :F

Ottoyes

(#2930) Pille99 válasza timarcell (#2927) üzenetére


Pille99
tag

Ha gyári visszaállítást csinálok, akkor eltűnik minden róla.
Nincs más megoldás?

(#2931) timarcell válasza Pille99 (#2930) üzenetére


timarcell
tag

Nekem sajnos csak ez működödött.

(#2932) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Kijött a 11-es alapú AEX is miatollra.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#2933) yennayo válasza pulutodurumo (#2932) üzenetére


yennayo
junior tag

EU romhoz képest milyen? érdekelt valami alternatíva az eu helyett, de mikor néztem csak az eus tűnt a legstabilabbank meg komolynak, támogatás frissités ilyenek miatt. :F

(#2934) pulutodurumo válasza yennayo (#2933) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az előző telefonomon (Redmi Note 4) ez volt. Nagyon jó, AOSP közeli, sok plusz funkcióval. Erre csak azért nem raktam fel, mert még nem néztem utána hogy hogyan bánik a kamerákkal.
A frissítés meg kicsit lutri. Az alap rendszert már 5 éve csinálják, nem valami sufni ROM. De az hogy a mi telefonunk fejlesztője (Sairam a maintainer) mennyire gondolja komolyan, majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#2935) F34R válasza pulutodurumo (#2934) üzenetére


F34R
nagyúr

Kepet lehet valahol rola neznj? meg ugy latom hogy official rom.

(#2936) pulutodurumo válasza F34R (#2935) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Kábé ez. De XDA-n biztos van friss kép is.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#2937) zoltay14


zoltay14
csendes tag

Segítséget kérnék, mert nagyon nem tudok dönteni a Note 9S és a Note 10 között, ugyan azon az áron vannak, mi alapján döntsek? Semmi extra elvárásom nincs, max annyi hogy 3-4 évig működjön.

(#2938) TeeJay válasza zoltay14 (#2937) üzenetére


TeeJay
félisten

Note 9S vagy Note 10 Pro-t nézd
sima Note10 Snapdragon 678-al jön

Note 10Pro viszont nagyon jónak tűnik

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2939) zoltay14 válasza TeeJay (#2938) üzenetére


zoltay14
csendes tag

Köszi, de az már túl megy a kereten 60-65 fölé nem akarok nagyon menni. Úgy hogy valószínű marad a 9S, még valamelyik nap megpróbálom a kezembe venni és ha nem nagyon nagy akkor jó lesz. A jó kis Mi A2 Lite-mat váltanám.

(#2940) [lAyCsI] válasza zoltay14 (#2939) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

elég tepsi csaxólok :P

-= No way back from Here =-

(#2941) zodo


zodo
nagyúr

Üdv.!

Páromnak rendeltünk 9s-t.
Ehhez kérnék, bevált keretnélküli üvegfóliára tippeket?
Hazai beszerzés előny lenne.

(#2942) TeeJay válasza zodo (#2941) üzenetére


TeeJay
félisten

Van rajta gyárilag fólia

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2943) zodo válasza TeeJay (#2942) üzenetére


zodo
nagyúr

Igen tudom.
Az fólia fólia vagy üveg?

Ha előbbi mennyire tartós és minőségű?

(#2944) TeeJay válasza zodo (#2943) üzenetére


TeeJay
félisten

Június óta használja párom műkörömmel, kutya baja, tökéletesen jó a fólia :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2945) zodo válasza TeeJay (#2944) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönöm szépen!

Én párom tuti leejti vagy farzsebbe megfeszül (redmi 4x-ről vált ami jóval kisebb) csak ezért érdekelt igazán mert most is törött az üveg ami rajta van.
Úgy néz ki valamilyen flip tokot nézett szóval nem lesz akkora para.

(#2946) TeeJay válasza zodo (#2945) üzenetére


TeeJay
félisten

Ne ejtse le és ne tegye farzsebbe
Amúgy is elől hátul üveg a telefon, tokban kell hordani meg kistáskában
Flip tokja is van páromnak az is tökéletes

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2947) pulutodurumo válasza zodo (#2941) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ennek egy kicsit levegős a széle, de adnak hozzá trutyit. Elég jó méret, ha nem akarsz a folyadékkal szórakozni akkor sem vészes. AliExpress app link.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#2948) zodo válasza pulutodurumo (#2947) üzenetére


zodo
nagyúr

Összes ilyen kerekített szélű telón levegős lehet és ezért esztétikailag talán jobb a keretes mert ott nem látszik.
Viszont necces hogy a tokkal is passzoljon.

Folyadékossal még nem volt dolgom de köszi az ajánlást!

(#2949) pulutodurumo válasza zodo (#2948) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Próbáltam a fekete keretest is Note 4-en, de nekem nem jött be. :) Azóta ilyeneket használok.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#2950) F34R


F34R
nagyúr

Udv.... LineageOS-t keszitett mar valaki ra, nem latok aktiv developert. addig nem latom ertelmet amig nincs aki rendszeresen foglalkozik vele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.