Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) RoBos válasza Terentius (#1000) üzenetére


RoBos
senior tag

Mi 9-ről RN 9S-re?! :Y
Na ilyet se láttam még, és csak az akku miatt? :F
Ja, ha NFC-t használsz, akkor ne válts erre... ;)

(#1002) Viktor0610 válasza sysrq (#999) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az Alzának van offline boltja. ;)

Samsung Galaxy A54

(#1003) TeeJay válasza Terentius (#1000) üzenetére


TeeJay
félisten

bocsi hogy megírom de milyen visszalépés az IPS?
Úgy gondolod az OLED a csúcs és az IPS meg lent a hegy lába?
Akkor mondok pár finomságot :)

Az OLED alacsony fényerőn villog a PWM miatt, magas fényerőn beég (navigálni nem túl jó a szélvédő alatt). IPS alacsony fényerőn nem villog mert pwm mentes már régóta valamint beégni sem tud nagy fényerőn sem. A kék pixellel trükközni kell ezért 2x nagyobb méretű mint a piros és zöld pixelek valamint trükköznek az elrendezéssel rendesen, nem olyan mint az RGB IPS szóval azonos átmérőben és képpontszám mellett az IPS mindig élesebb képet fog adni. fogyasztást hagyjuk is mert az OLED világos tartalom mellett nem igen fogyaszt kevesebbet sőt. ami még nem mindegy, ha betörik a kijelző egy IPS panel csere harmadába kerül mint egy OLED panel csere. Az OLED túlszaturált színei minden csak nem színhelyes, egy átlagos IPS is szerintem szebben jeleníti meg a színeket

szóval nem visszalépés az hidd el

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1004) osonte válasza Terentius (#1000) üzenetére


osonte
senior tag

Inkább a SOC miatt félnék, ha megszoktad a Snapdragon 855 sebességét, illetve gyorsabb tárhelyet, akkor érezni fogod a különbséget. Nekem Kirin 980-hoz van hasonlítási alapom, de az jóval fürgébb.

Viszont ha a sebesség nem gond, akkor a SOC keveset fogyaszt és az akksi nagyon jó. Jártam úgy, hogy töltő nélkül maradtam és simán oda-vissza megvolt Baja-Budapest navigációval max fényerővel + sim kártya benne, amit közben használtam is és utána Pécsre hazajöttem, bár akkor már nem navigált. Nap végén még nem kiabált a töltőért.

Szóval ha feltöltve kezded a napot, akkor kb. bármi történhet napközben, bírni fogja. Amúgy normál használattal meg több nap is simán lehet.

Xiaomi 14

(#1005) TeeJay válasza osonte (#1004) üzenetére


TeeJay
félisten

én meg nem félnék
néztem jó pár x vs y videót
sima alkalmazásmegnyitásban az a fél másodperc semmi
nagyobb játék esetén tölt be a 855-ös telefon 1-2másodperccel hamarabb na puff
Redmi K20 Pro vs. Note 9 Pro Max [link]

elég bitang lett az a Snapdragon 720G, lehet benchmark-ban kikap a 855-től de valós használat során egy villanás az eltérés alkalmazás megnyitásban
cserébe meg nem fogyaszt annyit úgyhogy akkubajnok lesz

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1006) osonte válasza TeeJay (#1005) üzenetére


osonte
senior tag

Igen az valós a fél mp különbség általában az alkalmazásokban, max 1 mp, ha nagyon újra kell töltenie. Tényleg csak attól függ, hogy ki mennyire szokta meg, illetve tudja elengedni/visszalépni.

Xiaomi 14

(#1007) zolya1973 válasza Terentius (#1000) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Én is Mi9T-röl váltok erre.(ha megérkezik)Nekem sajnos az előlapi ujjlenyomat szenzor nem jött be.Mondjuk az amoled biztosan hiányozni fog.Az álmom egy olyan teló lenne ami hátlapi szenzoros és amoled.

(#1008) gabor_01


gabor_01
senior tag

Ebből a készülékből csak Global verzió létezik?
Tehát nem kell félni, hogy Indiai, Kínai jut az embernek véletlenül.

(#1009) Viktor0610 válasza gabor_01 (#1008) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A 9S-ből csak global verzió van, igen.

Samsung Galaxy A54

(#1010) gabor_01 válasza Viktor0610 (#1009) üzenetére


gabor_01
senior tag

Köszi !

(#1011) Anonymus23 válasza Viktor0610 (#1009) üzenetére


Anonymus23
veterán

A Pro-ból ami most elérhető azok mind EU-s verziók vajon?
Már ha nem Kínából rendelek...

;) - The Power of the Light Side

(#1012) Viktor0610 válasza Anonymus23 (#1011) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az itthoniak jó eséllyel igen.
Arra kell figyelni, hogy legyen benne NFC, mert az ázsiába szánt Redmi Note 9 Pro (ami a Redmi Note 9S global ázsiai változata) nem rendelkezik NFC-vel.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1013) Anonymus23 válasza Viktor0610 (#1012) üzenetére


Anonymus23
veterán

A leírásban benne van az NFC, úgy hogy elvileg OK, illetve a hirdetésben is EU-s, akkor elvileg jónak kell lennie.

;) - The Power of the Light Side

(#1014) adoks válasza Anonymus23 (#1013) üzenetére


adoks
aktív tag

Én a telefoncentertől rendeltem. Nem akarom őket reklámozni mert egyáltalán nem ismertem eddig a boltot, de most ez tűnt a leg ésszerűbb hazai beszerzésnek.
Időben megjött, és Globál verzió :)
Benne van az NFC és működik is, mert naponta többször használom.

[ Szerkesztve ]

(#1015) TeeJay válasza adoks (#1014) üzenetére


TeeJay
félisten

na én turbado-n berendeltem 2darab Note 9S-t
2év garancia azért megéri az 1-2ezer felárat meg ingyenes kiszállítás
telefoncenternél 75-be kerül de 2ezer a kiszállítás szóval akkor már inkább Turbado
amint megjön indul a bootloader nyitás és megy a legújabb xiaomi.eu ROM
kíváncsi leszek 4éves telefon után végre milyen lesz pörgős jó telefont használni :K

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1016) Anonymus23 válasza TeeJay (#1015) üzenetére


Anonymus23
veterán

Én egy Prot rendeltem tőlük, remélem az is ideér nemsokára. :K
A plusz memória (meg a többi amiben különbözik) miatt nekem megéri a magasabb ár.
Remélem beválik, egy RN 5 Pro-t fog váltani.

;) - The Power of the Light Side

(#1017) TeeJay válasza Anonymus23 (#1016) üzenetére


TeeJay
félisten

én is 6/128GB-ot vettem, 4/64GB csak 10ezerrel olcsóbb és simán megéri a +2GB RAM meg a +64GB UFS tárhely
jelenleg 3/32GB-on kell elférnem és a 32GB még elég is de a 3GB RAM már karcsú néha
mondjuk a G4 16MP-en fotóz ez meg a 48mp összevonva 12MP képeket fog adni úgyhogy még a képek fájlmérete is csökkenni fog remélhetőleg
úgyis van 128GB Samsung EVO Plus-om vele úgyhogy egy ideig el leszek :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1018) scream24 válasza Anonymus23 (#1016) üzenetére


scream24
senior tag

Én is arról váltottam, igaz sima 9s-re. Az oldalsó ujjlenyomat olvasótól tartottam ( alaptalanul, nagyon kézre áll), meg a nagyobb, méret és súly. Nem fogod meg bánni.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1019) adoks válasza TeeJay (#1015) üzenetére


adoks
aktív tag

1.Turbado-n nincs Note 9 Pro 6//64-es csak szürke színben, nekem meg zöld kellett :)
(bő 2 hete rendeltem akkor sem volt)
2.Telefoncenternél is 2 év teljeskörű gari van.
3.Még az 1990Ft postaköltséggel is 2800Ft-al olcsóbb mint a turbadón ingyenes szállítással.
(ez pont elég volt egy Nillkin tokra)
4.Igazából az 1-es pont eldöntötte a kérdést :)

(#1020) zolya1973


zolya1973
aktív tag

Megérkezett végre a teló nekem is.
Mindjárt volna kérdésem!
Az ikonokat,hogyan tudom nagyobbra állítani?
Valamint azt hogy lehet beállítani mikor alulról húzom fel az alkalmazásokat
(nem jut eszembe a neve)

(#1021) scream24 válasza zolya1973 (#1020) üzenetére


scream24
senior tag

kép link. kép link Szerintem ezekre gondolsz, s itt találod.

[ Szerkesztve ]

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1022) zolya1973 válasza scream24 (#1021) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Ez az.Köszönöm!

(#1023) sunpower válasza TeeJay (#1015) üzenetére


sunpower
tag

Meguntad a várakozást a Lurdy-ra? :)

(#1024) TeeJay válasza sunpower (#1023) üzenetére


TeeJay
félisten

sosem vennék ott mert alsó hangon 100ezer biztos lesz a 6/128GB-os
értem én hogy hivatalos forgalmazó de most is 2év garanciát kapok rá és 77ezer volt
2 telefonnál az már 46ezer plusz annyit meg nem ér ráadásul semmiben sem lesz más :D
kérdés mikor hozza a futár majd és mikortól indíthatom a dolgokat :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1025) TeeJay


TeeJay
félisten

Aki nyitni akarja a bootloader-t van friss Mi Unlock (4.5.514.47)
MI Unlock alkalmazást telepítve főlapon jobbra fent van kis fogaskerék ott lehet keresni frissítést. érdemes bootloader előtt ezt megcsinálni

adb installer xda fórumon van az felrak minden drivert : [link]
platform tools itt : [link]
ezt csak ki kell tömöríteni C:-re
LR-TWRP : [link]
Tianma paneles Note 9S-hez a b5 legfrissebb kell
ha lejött átnevezni twrp.img-re és bemásolni az adb könyvtárba aztán mehet a móka
youtube videók alapján :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1026) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Redmi Note 9 prot és a Mi Note 10 lite-ot jó áron kapnám a Telekomtól. Melyiknek lehet jobb a kamerája? Mindkettő 64mp, de az egyik Sony a másik Samsung senzor. Számít ez valamit?

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#1027) osonte válasza atosan (#1026) üzenetére


osonte
senior tag

Szia!

Ezt olvasd el esetleg:
https://www.quora.com/Which-mobile-camera-sensor-is-better-in-64-MP-category-Sony-IMX-686-or-Samsung-ISOCELL-Bright-GW1

Esetleg Youtube videókat is tudsz nézni: "Sony IMX686 vs Samsung S5KGW1"

Szerintem a Sony jobb, de nem csak az érzékelő számít, máson is múlhat a végeredmény. Volt 64MP Samsung (GW1)-el rendelkező telefonom van és most csak a 48MP (IMX586)-os elődhöz tudom hasonlítani. Elsőre szebbnek tűnik a Samsung képe, de pl.: beltérben a Samsung tökéletes falat fényképez, márpedig tele van hibával a fal (nem lett agyoncsiszolva), a Sonynál kijön minden hiba a fotón és a színek is közelebb állnak a valósághoz.

Szerintem jó a Samsung GW1 önmagában, de ha melléteszed a Sonyt, akkor látod, hogy az jobb. Viszont ha nem hasonlítod össze, akkor a Samsung is jó (én fél évig szerettem használni), mert amiről nem tudsz az nem fáj. :)

Xiaomi 14

(#1028) Croft-21 válasza TeeJay (#1015) üzenetére


Croft-21
őstag

Én tervezek Nokiàról váltani Note 9 Pro-ra 6/128-ra. Elárulnà valaki mi az a xiaomi.eu ROM? Miért érdemes felrakni? Aki nincs képben ilyen szinten és nem csinálja meg, az milyen hátrányokkal számolhat?

(#1029) osonte válasza atosan (#1026) üzenetére


osonte
senior tag

Egyszerűbb lett volna ezt küldenem:
[link]

Itt pont azok látszanak, amit írtam. Főként akkor, ha egy kalibrált monitoron nézed.

Xiaomi 14

(#1030) TeeJay válasza Croft-21 (#1028) üzenetére


TeeJay
félisten

Gyakorlatilag egy felturbózott, reklám és korlátozás mentes gyári MIUI ROM. De ha érdekel miben több mint a gyári akkor itt a lista [link]
Our ROMs features onnan olvasd

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1031) osonte


osonte
senior tag

Akinek esetleg közelségérzékelő hibája van:
[link]

A lényeg, hogy tudnak róla a sok visszajelzés miatt és várható rá frissítés, ami megoldja. Én szervizbe küldtem ez miatt a telefont és 2 hét után visszajött, természetesen és szerencsére nem csináltak vele semmit. Rossz lett volna ha ripityára szedik az új telefont, kicserélik az érzékelőt és ugyanolyan szar marad. A bolt hozzáállása nem volt túl korrekt, jöttek a közhelyek, hogy kapcsoljam ki a zsebmódot, meg ha egyszer eladom, akkor nem sem gáz... A lényeg, hogy van remény a megoldásra (próbáltam már kb. minden romot és kalibrálást is).

Annyi tapasztalat, hogy én eddig ragaszkodtam, hogy bemegyek a boltba és megveszem a terméket, de nem éri meg, inkább online + a 14 napos elállási jog és még magyarázkodni sem kell. Pont 3-4 nap után kezdte el csinálni...

Xiaomi 14

(#1032) TeeJay válasza osonte (#1031) üzenetére


TeeJay
félisten

Pedig úgy olvastam hogy a zsebmód kikapcsolása segít

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1033) osonte válasza TeeJay (#1032) üzenetére


osonte
senior tag

Segít abban. hogy nem jön elő a "ne takarja le a kijelzőt", de a duplakoppintásos ébresztés véletlenszerűen nem működik kikapcsolt zsebmóddal sem. Kettőt koppintok felébred a képernyő egy pillanatra, majd elalszik. Olyankor bemegyek a tesztprogramba, azt mutatja mintha állandóan letakarnám. Elkezdem ki-be kapcsolgatni a zsebmódod és egyszercsak újra működik az érzékelő (akkor viszont mindenhogy jól érzékel), illetve a telefon újraindítása után is elmegy pár órát hibátlanul, max 1 napot. Azért gondolom, hogy nem hardver, mert a zsebmód ki-be kapcsolása nem javít meg egy rossz érzékelőt. Mintha befagyna az érzékelő és kell valami ami kibillenti, újraindítja abból az állapotból.

Xiaomi 14

(#1034) TeeJay válasza osonte (#1033) üzenetére


TeeJay
félisten

MIUI12 hamarosan hátha jobb lesz

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1035) atosan válasza osonte (#1027) üzenetére


atosan
addikt

Köszönöm a kimerítő választ :R

Maine coon

(#1036) scream24 válasza osonte (#1033) üzenetére


scream24
senior tag

Akkor lehet, hogy nekem azért nem jött elő, mert úgy állítottam be, hogy minden éjszaka induljon újra?! Amióta vannak ilyen beállítási lehetőségek, mindig kihasználom, s észrevettem, hogy az anomáliák többsége elkerül.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1037) addman123 válasza osonte (#1031) üzenetére


addman123
csendes tag

Én múltkor faragtam kicsit a tokból és global rommal jó lett. Tegnap sikerült BL-t nyitnom és EU-s romot felrakni, pár órára jó volt aztán minden egyes lezárás - nyitás után azt érzékelte hogy letakarom, bármit csináltam, zsebmód ki-be, ujrainditas stb semmi nem segített. Amire végül megjavult és azóta is jó az a hardvertesztben a kalibrálás. Érdekes... A zsebmód kikapcsolása azért nem oldja meg mert nem a zsebmóddal van a hiba hanem ezek szerint maga a szenzor sw-ével, telefonhíváskor is fültől elemelve kikapcsolva marad a kép ha éppen szarakodik.

(#1038) jimmedly


jimmedly
senior tag

Üdv mindenkinek! Ezen a telefonon be lehet valahol állítani hogy a bejövő hívást valamelyik hangerő gombbal fogadja?

(#1039) beeci


beeci
csendes tag

Vlakinek van vagy volt rajtam kívűl problémája az üzenet küldéssel? Néha elküldi, de többször nem ugyanannak a címzettnek (9s/6/128/Global 11.0.8).

(#1040) MetalD


MetalD
újonc

Sziasztok
Arra van valami magyarázat hogy a Pro modellben a zöldnél miért néz ki máshogy a kamera mint a többi színvariánsnál? :D vagy csak a promóképeken rontották el és valójában nincs különbség?

(#1041) TeeJay válasza MetalD (#1040) üzenetére


TeeJay
félisten

erre gondolsz?

a kéknél a vaku körül is színes hátlap van a másik kettőnél meg fekete plusz betét
ne kérdezd mi az oka, maga a hátsó gorilla glass csak a négyzet szenzorsziget körül van kivágva meg a vaku lyuknál a többi színes fólia
itt a videó mikor lekapja a hátát [link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1042) sysrq válasza MetalD (#1040) üzenetére


sysrq
őstag

A 9S- nél azzal a színnel van fekete keret.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#1043) jimmedly


jimmedly
senior tag

A szürke is kék. Csak nem olyan élénk.

(#1044) TeeJay


TeeJay
félisten

GSM Arena Redmi Note 9 Pro teszt : [link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1045) Luck Dragon válasza TeeJay (#1044) üzenetére

Kíváncsi leszek a teljes tesztre.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1046) atosan válasza TeeJay (#1044) üzenetére


atosan
addikt

Ha minden jól megy ma már a kezemben lesz a telefon. Kíváncsi vagyok, hogy egy Mi 9 lite-hoz képest mit tud.

Maine coon

(#1047) Viktor0610 válasza TeeJay (#1044) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez még nem a teszt, csak egy hír, hogy hamarosan kész a teszt.
Kiváncsi vagyok, főleg a kamerára, hogy mire képes a korábbi kiszemeltem, a Redmi K30 mellett. (A Note 8 Pro is a Note 9 Pro kameráját kapta, de az botrányosan szerepelt náluk. :( )

Samsung Galaxy A54

(#1048) atosan


atosan
addikt

Meg jött a telefon (Note 9 pro global). Jó nagy, de ez kellett nekem. Eddig minden szépen megy. Van rajta gyárilag egy védőfólia.

Maine coon

(#1049) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Aki Turbadótól rendelt, annak mennyi napra jöttek meg a telefonok?
Hétfőn rendeltem, de még semmi visszajelzés a szállításról. :F

;) - The Power of the Light Side

(#1050) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali. NFC van az itthoni modellen, amit a Telekom árul? Adatlap alapján van, de gondoltam jobb megkérdezni. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.