Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Ugye a Note 9S-hez gyorstöltőt adnak, és írják is, hogy ne legyen túl sokáig rajta a telefonon. Továbbá, neten több helyen írják, hogy a gyorstöltő nem túlságosan akkumulátor kímélő.
A kérdésem, mi van, ha nem a gyári töltővel, hanem egy sima, régebbi android töltőre dugom rá a telefont (az új kábellel)? Nyilván lassabban töltene, de ez a része nem izgat, mivel egy héten egyszer kell csak feltöltenem, bőven ráér éjszaka, vagy délután. Cserébe viszont kímélném az akksit.
Vélemény? Hosszú távra tervezek vele, még megvan a 10 éves Nokiám is patika állapotban.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#2302) Zsoltpeter válasza AssAssynn (#2301) üzenetére


Zsoltpeter
tag

Nyugodtan használd úgy,ahogy írtad,max lassabban lesz feltöltve..

(#2303) TeeJay válasza AssAssynn (#2301) üzenetére


TeeJay
félisten

5Ah akkunak a 18watt töltés nem számít gyorsnak már
Ugye az akku 19,4wattórás és 18wattal töltve az kevesebb mint 1C töltés ami nem igazán gyorstöltés még. 2-3C már az lenne
közel másfél óra kell mire telenyomja és csak 80%-ig hajtja villám töltésen amúgy is
Nyugodtan használhatod semmi baja nem lesz, a sima 5V 2A töltő is 10wattos azzal csak magadat szívatod hogy 2-3órára növeled a töltési időt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2304) AssAssynn válasza TeeJay (#2303) üzenetére


AssAssynn
őstag

Nos, én sima 5V 1A töltőre gondoltam, amikor a régit említettem. ;]
Nem szívatom magam, mert ahogy írtam is, nincs szükségem gyorstöltésre, akár egy egész éjszakát is lóghat ott a telefon, nem számít.
Az egész egyedül az akkumulátor kímélése miatt jött elő nálam. Ha kíméli, akkor én vállalom, hogy lassabb. Ha nem számít bele az élettartalmába, akkor használom a gyárit. Innen a kérdésem. :K

(#2302) Zsoltpeter Köszönöm a választ!

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#2305) TeeJay válasza AssAssynn (#2304) üzenetére


TeeJay
félisten

5V 1A töltővel lesz vagy 4óra mire feltölti
Általában a mai akkukat 500-1000x simán újra lehet tölteni mielőtt nagyon leromlana a teljesítménye, nos én 2naponta töltöm így ha 500x fogom tölteni az 1000nap ami majdnem 3év...
Régi LG G4-em is tudott QC2.0 töltést de 3Ah akkuját úgy szívta hogy naponta 2x kellett tölteni de párom valamikor 3x is töltötte
Nem is bírt 2évtől többet az akkuja

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2306) AssAssynn válasza TeeJay (#2305) üzenetére


AssAssynn
őstag

Az idő nem számít ilyen téren. :N
3 év az nem sok idő, én hosszú távra tervezek mindennel.
Amit leírtál, abból kiderül, hogy hányszor lehet tölteni, de az nem, hogy a gyors/sima töltő között lenne különbség ilyen téren. Gyanítom egy oldal részéről sem fogok ilyen tesztet találni, mivel mindenki hamar eldob mindent, és az már nem számít, hogy mi lesz 4-5, vagy még több év múlva.
De ezek szerint az biztos, hogy veszíteni legfeljebb időt tudok a kisebbel, mást nem. Az pedig csak feltételezés, hogy akku élettartalmat nyerek vele.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#2307) TeeJay válasza AssAssynn (#2306) üzenetére


TeeJay
félisten

Akkor újra
Egy 19,4Wh akkunak 18wattos töltés az NEM GYORSTÖLTÉS igazából
Hiszen nem 10-20-30perc alatt húzza fel hanem másfél óra alatt
Ez kb. olyan mint annak idején 2500-as akkunak az 5V 2A sima töltő volt vagy mikor 1500-as akkut 5V 1A töltővel nyomtunk. Azok is kibírtak 2-3évet 3év múlva meg hol lesz már ez a telefon.

Ja kihagytam hogy a 19,4Wh akkut nem 18wattal töltöd végig hanem csak 80%-ig kb. mert utána átvált lassú töltésre, és mivel csak 80%-ig nyomja gyorsan így nem is nagyon gyilkolja.
Ha gáz lenne ezzel akkor a Tesla sem lenne tölthető 120kW-al :DDD
Meg az újabb Audi és tásai 300kW-os 10-20-30perces töltés, na az már gyorstöltés mégis simán bírják

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2308) F.B.I. válasza AssAssynn (#2306) üzenetére


F.B.I.
veterán

Most cseréltem aksit egy MiMax 3-ban, majdnem 2 évesen még 84%-ot tud, nettó 10 perc volt, még 5.500,-Ft, megy tovább 2 évig ismét. Nem gyorstöltő volt, ami töltötte. Használni kell, aztán cserélsz aksit ha gyengélkedik....kocsiban is szoktak, még ha 20 évre is veszik, akkor is. :K

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#2309) instantwater válasza F.B.I. (#2308) üzenetére


instantwater
addikt

Persze, csak a kocsi nincs összeragasztva úgy, mint ezek.

De egyetértek. Használni kell, nem ilyenen agyalni. 3 év múlva örülsz, ha frissítés lesz, és az appok kompatibilisek lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#2310) AssAssynn válasza TeeJay (#2307) üzenetére


AssAssynn
őstag

Jó, oké, akkor a fogalmaimmal volt gond.
Ezek szerint attól lesz valami "gyors" töltő, hogy az akksi "Wh" értékéhez képest mennyi wattal töltöd. Nem vágtam le, hogy van ez a Wh érték. Úgy voltam vele, hogy mindentől függetlenül az alacsonyabb W értékű töltők a simák, és az ilyen 15+W-osak meg a "gyorsak". Tehát akkor ezek szerint egy képzeletbeli 60Wh akksit lehet nyugodtan tölteni 50W-al, és az neki ugyanolyan lesz, mint egy 6Wh akksi az 5W-al.
Lehet nem kellett volna aludni fizika órán...

Elektromos autók akksija tudtommal nem is bírja túl sokáig, de ez teljesen más téma.
Köszi a "megvilágosítást"!

(#2308) F.B.I. : És a Note 9S-ben lehet cserélni az akksit? Én abban a képben élek, hogy ezekben nem csak kiszedni, hanem nagyon cserélni se lehet, de akkor lehet ez is tévképzet.... látszik azért hosszú évek óta nem foglalkozok telefon témával.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#2311) TeeJay válasza AssAssynn (#2310) üzenetére


TeeJay
félisten

100kW-os Tesla akkut tölteni 120kW-al az nem is olyan gyors közel 1 óra mire tele pakolja. De a 100kW-os akkut 300-400kW-al is fogják hamarosan tölteni csak ott már hűtő folyadék megy a rendszerben hogy ne károsodjanak a cellák. Na az tényleg villám töltés.
19,4Wh akkunál nem kell félni a 18 wattos töltéstől pláne hogy most már millió dolgot figyel az elektronika töltés közben :R

Hogy a viharba ne lehetne akkut cserélni? Természetesen szervizben rutin feladat

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2312) AssAssynn válasza TeeJay (#2311) üzenetére


AssAssynn
őstag

Rendben van, meggyőztél. Köszönöm a felvilágosítást. :K

A másik: ennek a telónak az oldalsó főgombja az ilyen keményen kattanós ugye... nem annyira szeretem az ilyen fajtát nyomkodni, és van is rossz tapasztalatom vele. Mármint, hogy tönkremegy. Kicsit félek, hogy megadja magát, ha állandóan kattintgatom. Erről mi a tapasztalat, vélemény?
Van egy ezer éves tabletem, abban annyira szeretem, hogy a flip tok nyitás-csukására a kijelző is reagál, és nem is kell soha a gombját megnyomnom.
Van valami megoldás a nyomás nélküli használatra, vagy kattintgatja mindenki a gombot állandóan?

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#2313) TeeJay válasza AssAssynn (#2312) üzenetére


TeeJay
félisten

Nézd meg youtube-on egy automata teszteli a gombokat és sok százezer kattanást kibír. Ne parázd túl, ráadásul nekem úgy van beállítva hogy ujjlenyomat feloldáskor nem is kell benyomni, csak rá teszem az ujjamat és kész

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2314) Viktor0610 válasza AssAssynn (#2312) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A kijelző bekapcsolása mehet duplakoppal vagy az ujjlenyomat-olvasó érintésével, a kijelző kikapcsolást a Poco Launcherben szintén be lehet állítani duplakoppra.
Így kb. sosem kell benyomni a ki-bekapcsoló gombot.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2315) TeeJay válasza Viktor0610 (#2314) üzenetére


TeeJay
félisten

Aztán a mezei ócska egerekben kibír a kapcsoló 5 millió klikket is akkor mitől félünk telefonnál :))

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2316) Viktor0610 válasza TeeJay (#2315) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igaz, az ZTE volt, de nekem romlott már el bekapcsoló gombom egy év alatt.
Én elég sokat nyomkodom a telóm, sokat kapcsolom ki-be a kijelzőt. :D

Samsung Galaxy A54

(#2317) TeeJay válasza Viktor0610 (#2316) üzenetére


TeeJay
félisten

Ezért jó opció az hogy ujjlenyomat feloldáshoz nem kötelező benyomni, elég csak odaérinteni :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2318) D@niel válasza AssAssynn (#2312) üzenetére


D@niel
addikt

Feloldás ujjlenyomat érintéssel (nem kell benyomni), ahogy írták a kollégák, a lezárásra pedig nálam ki van téve a home screen-re a lezáró ikon, ráadásul oda tettem ahol alapból van a hüvelyk ujjam amikor kézben van a telefonom (alulról második sor, középen), így ilyenkor sem használom a gombot, ráadásul pillanatok alatt le is kapcsolom, pont ott van az ujjam alatt.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#2319) sunpower válasza AssAssynn (#2310) üzenetére


sunpower
tag

Semmi baj nincs az elgondolásoddal. :)
Én egy 500mA-es töltővel töltöm éjjelente. Kit érdekel meddig tölt? Reggelre kész. Éjjel úgysem használom. Ki se bontottam a gyári töltőjét.
Ezzel a töltővel töltöttem 5,5 évig egy Lumia 830-at, ami még szűken, de kibír egy napot. Az akksi még gyári....
Csak a mostani rohan(d)ó világunkban van ez hogy azonnal mindent. A gyártók meg úgy vannak vele, hogy a legtöbben úgysem cseréltetik az akksit, hanem vesznek új telefont.
Töltsd nyugodtan a régi töltőddel, meghálálja az akksi. Éjszaka meg nem zavar senkit.

(#2320) scream24 válasza AssAssynn (#2310) üzenetére


scream24
senior tag

Én sem használom a gyári töltőt. Én is éjszaka töltöm egy 2A sima töltővel. Az én agyam is így járt, mint a tiéd! 🙂 Az biztos, hogy a lassabb töltés nem árt. Gyors töltéssel melegszik , mint Kulka. Itt is van egy rövid szösdzenet. Szerintem használd úgy, ahogy számodra jól esik. link Ettől függetlenül 5 vagy több évre tervezni, hát több, mint merész! 😁

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#2321) D@niel


D@niel
addikt

😴😴

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#2322) laracroft válasza TeeJay (#2228) üzenetére


laracroft
aktív tag

Szia,
Root nélkül működik az NFC-s fizetés xiaomi.eu alatt?
köszi

(#2323) Viktor0610 válasza laracroft (#2322) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez a 9S topikja, no NFC. TeeJay is 9S-tulaj.
Redmi Note 9 Pro [joyeuse] ez a te topikod.

Samsung Galaxy A54

(#2324) laracroft válasza TeeJay (#2122) üzenetére


laracroft
aktív tag

Köszi a leírást ;)
Egy kérdésem van csak, EEA 9Pro készülékhez is jó ez a TWRP?
köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#2325) laracroft válasza Viktor0610 (#2323) üzenetére


laracroft
aktív tag

Oh... megvezetett a topik cím... bocsi

(#2326) AssAssynn


AssAssynn
őstag

(#2313) TeeJay : El is várom, hogy sokáig bírja. :D Ettől függetlenül szeretném kímélni.

(#2314) Viktor0610 : Köszönöm! Pontosan ilyesmire vágytam. A Poco Launchert ha jól látom külön kellene telepíteni a store-ból, majd ránézek arra is.

(#2318) D@niel : Köszi! Tudnál segíteni, hogy kell kirakni oda azt az ikont?

(#2319) sunpower: Nagyon szépen köszönöm a beszámolódat. Jó ezt hallani. Felőlem is mehet akármeddig éjszaka. ;)

(#2320) scream24: Neked is köszi, akkor tényleg nem csak én gondolkodom így. :B Eddig is minden eszközömmel jó sokáig eltudtam húzni a cserét, és ezzel is ez a tervem.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#2327) Viktor0610 válasza AssAssynn (#2326) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Xiaomi.eu ROM alapból tudja a duplakoppos kikapcsolást is, de ha nem akarsz mókolni, akkor a Poco Launcher jó kompromisszum lehet. Reméljük, egyszer a gyári launcherbe is belekerül ez a funkció.
Igen, a Playről tudod letölteni.

Samsung Galaxy A54

(#2328) D@niel válasza AssAssynn (#2326) üzenetére


D@niel
addikt

Kezdő képernyőn hosszan nyomva tart, majd widgetek, és ott lesz a lakat ikon.
Próbáld ki, szerintem a dupla koppos zárástól is kényelmesebb & gyorsabb.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#2329) AssAssynn válasza D@niel (#2328) üzenetére


AssAssynn
őstag

Oké, ez tényleg epic jó így. Nagy köszi! :R

(#2327) Viktor0610 Köszönöm neked is! Reméljük tényleg hozzáadják egyszer.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#2330) D@niel válasza AssAssynn (#2329) üzenetére


D@niel
addikt

Nekem pl itt van, bal kezesként:

Mutató ujjal feloldom, aztán mondjuk chrome megnyit, scrollozok egyet le, frissít, nézem írt-e valaki vagy van-e friss hír, teljes képernyős gesztus vezérléssel be is zárom, majd lakat ikon, és a lényeg, hogy mindezt egy kézzel, akár menet közben is.
Vagy megnyitom az appot és nézem az üzenetet.
Így a napi rutin amit 100x megcsinálok, hogy csak feloldom a telefont, csekkolom és már zárom is le, pillanatok alatt megvan, nem kell másik kéz hozzá.
Mire a másik is ellenőrzi az időjárást vagy megkeresi az infót neten, akármi, én már rég megvagyok, zsebre vágtam a gépet. Ehhez hozzá tartozik a swiftkey billem is ami 8 éve gyűjti a szótáramat, jól tudja mire gondolok. Szépen fel nagyítottam a méretet egy kezesre. Vagy a képernyő széléről történő scroll ami a vissza lépés: állati kényelmes, természetes.

Az igazi az előző telefonomon volt ahol hátul volt az ujjlenyomat olvasó, mivel bal kezesként itt kissé váltanom kell fogást a feloldás után, igazítani. Na, ott még ezt sem kellett.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#2331) D@niel válasza D@niel (#2330) üzenetére


D@niel
addikt

Még két apróság, hogy az ikon méretet felemeltem M és L közé, kicsit nagyobbak így az ikonok, gyorsabban megtalálom amit keresek, valamint, hogy nekem 4 éve ugyanolyan az összes képernyő, jól berögzült, hogy melyik app merre van, pillanatok alatt meg is nyitottam.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#2332) rsf válasza D@niel (#2328) üzenetére


rsf
senior tag

A navigációs gombokra is lehet rakni a képernyő zárást.
Csak ott hosszan kell nyomni, mert ugye a rövid nyomásnak más a funkciója.
Nekem a vissza nyil-on van a zárás.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#2333) AssAssynn válasza D@niel (#2330) üzenetére


AssAssynn
őstag

Frankón személyre szabod te is, én is mindig ezzel kezdem... vagy kezdeném, ha lenne időm. Nagyítani én is mindent szoktam, a szövegtől kezdve az ikonokig, úgy a laptopon, mint a telefonon. Nem rossz a szemem, de nekem meg így esik jól. :DD

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#2334) TeeJay válasza D@niel (#2328) üzenetére


TeeJay
félisten

A hónap tippje, köszi már mindent átbújtam de ezt még nem tudtam én sem :R
Nagyon jó :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2335) janakbacsi válasza D@niel (#2330) üzenetére


janakbacsi
őstag

“Az igazi az előző telefonomon volt ahol hátul volt az ujjlenyomat olvasó” - ennek is hátul van, nem?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#2336) scream24 válasza janakbacsi (#2335) üzenetére


scream24
senior tag

Nem. Oldalt a bekapcsoló gombba építették. Nekem személy szerint jobban kézre áll.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#2337) jimmedly válasza D@niel (#2328) üzenetére


jimmedly
senior tag

Nova. Két kopp képernyő zár. :)
Igaz, írtad hogy a lakat gyorsabb, bocs! :) Ez a fáradtság miatti figyelmetlenség.

[ Szerkesztve ]

(#2338) hippo0315


hippo0315
senior tag

Tegnap óta van ilyen készülékem.
A kérdésem, hogy gyárilag van-e kijelzővédő a készüléken?

(#2339) jimmedly válasza hippo0315 (#2338) üzenetére


jimmedly
senior tag

Igen, fólia. :)

(#2340) zagloba


zagloba
aktív tag

Xiaomi.eu 11.0.8 van a telefonomon! Letölti a frissítést újraindul TWRP fut..! De a könyvtárak össze-vissza betűk és számok! Nem találom a frissítést! Mit csinálok rosszul? :)

(#2341) TeeJay válasza zagloba (#2340) üzenetére


TeeJay
félisten

Ha TWRP megy akkor csak a telefon kódot kell beírnod ha adtál és utána mindent csinál magának majd ha kész akkor restart és friss rendszered lesz

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2342) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Sziasztok! Ha volt már akkor bocsánat, de a képernyőkép funkció előcsalható valamelyik gomb nyomva tartásával? Köszönöm szépen a segítséget!

(#2343) Viktor0610 válasza djsunstealer (#2342) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hangerő le + bekapcsoló gomb.

Samsung Galaxy A54

(#2344) TeeJay válasza djsunstealer (#2342) üzenetére


TeeJay
félisten

három ujjaddal lehúzod a kijelzőt és készíti is a képernyőképet :K sokkal egyszerűbb szerintem

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#2345) rsf válasza TeeJay (#2344) üzenetére


rsf
senior tag

Vagy a lebegő labdák között is van gombja. Vagy minek hívják... :)

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#2346) npontpeti16


npontpeti16
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Hogyan tudom megcsinálni, hogy a telefont lássam a számítógépen keresztül? A következő módon próbáltam : Letöltöttem az MI PC Suite programot. A telefont az USB kábellel csatlakoztatom. Feldobja, hogy "Nincs adatátvitel" , " Fájlátvitel" , "Fényképátvitel (PTP)". Akár a fájlátvitel, akár a fényképátvitel lehetőséget választom, az MI PC Suite azt írja ki, hogy "Connect your device via USB". Mi baja lehet? Köszi előre is a segítséget!

(#2347) Viktor0610 válasza npontpeti16 (#2346) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Legközelebb elég lesz egy topikban megkérdezni. ;)

Samsung Galaxy A54

(#2348) Nightmare666 válasza npontpeti16 (#2346) üzenetére


Nightmare666
tag

Ha kiválasztod, hogy fájl átvitel akkor meg kell, hogy jelenjen a meghajtók között a telefon azonbelül is a belső tárhely és sd kártya, de mivel idáig eljutsz felismeri a géped. Nem kell hozzá semmilyen program. Milyen oprendszerű a géped? Elsőnek azt próbáld még meg, hogy alaplapi usb portba dugod a kábelt.

(#2349) csaba bacsi


csaba bacsi
tag

Most jött biztonsagi frissítés az eu stabilra.
Még a végén lesz miui 12 is :K

"Botoktól, kövektől csontom megszakad, de nem sebezhetnek meg a durva szavak..."

(#2350) G48


G48
senior tag

[link]
Próbálta ezt már valaki?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.