Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) D@niel válasza Laurh (#1140) üzenetére


D@niel
addikt

Szia,

az adatforgalom számláló nekem is fontos, hiszen 1gigával gazdálkodom, hírekhez, és gps-hez ennyi elég, videót nézni, és minden mást otthon szoktam tableten, ahol van wifi, miért is fizessek feleslegesen?
Azt javaslom, hogy állítsd be újra a számlálót a biztonság részlegen, és ugyanitt érdemes lenne bekapcsolni az értesítést is, aminek köszönhetően az értesítési központból (amit felülről húzol le) oda rak egy kis számlálót (de a zárt képernyőre is ki lehet rakni), így jól követhető a forgalom.
Az értéket pedig vesd össze azzal, ahol van még lehetőséged rá nézni a forgalomra, gondolok itt a szolgáltatói számlálóra.
Van arra is opció, hogy bizonyos % elérése után jelez a telefon -ami után le is kapcsolja a forgalmat - , tehát jól követhető a számláló.
Elsejétől lehet majd jól látni a számokat, de hátha addig is jutsz valamire, nézd át a lehetőségeket, és állítsd be mindent újra, ha mondjuk 1 gigából elment már 700mb, akkor állítsd be azt, hogy 300 a maximális.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#1152) Anonymus23 válasza TeeJay (#1150) üzenetére


Anonymus23
veterán

Múlt hét hétfőn rendeltem, ma délelőtt jött az email, hogy úton van (Csehből hozzák) szerintem Csütörtökre itt lesz az enyém...

;) - The Power of the Light Side

(#1153) ElDiabloo válasza Anonymus23 (#1152) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Én is múlt hét héttfőn rendeltem, és péntekre meg is jött ;]

(#1154) jimmedly válasza TeeJay (#1150) üzenetére


jimmedly
senior tag

Nekem is majdnem két hétig tartott még megjött Csehországból egy 6/128 a Turbadotól.

(#1155) adoks válasza Viktor0610 (#1147) üzenetére


adoks
aktív tag

Szia. Én írtam már fentebb, hogy használom az NFC-t Erste Mobil Pay alkalmazással. És igen, Magyarország :) Note 9 Pro

Nem kell semmit bekapcsolni, a bankkártyát kell hozzákapcsolni az alkalmazásban.
Fizetéskor el kell indítani az alkalmazás, azon belül az nfc fizetést, és 1 percig aktív, ez időn belül kell oda érinteni a terminálhoz. Nagyjából ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#1156) zolya1973 válasza TeeJay (#1150) üzenetére


zolya1973
aktív tag

[link] Én innen vettem két hete.Vasárnap megrendeltem és kedden már a kezemben volt.Annyi a bibi vele,hogy valamiért csak 18 hónap garit adnak.De az sem nagy gond.Tavaly volt egy redmim amit gariba javítottak.Nem is nekik kellett küldenem hanem a Wayteqnek.Egy héten belül jött is vissza megjavítva.

[ Szerkesztve ]

(#1157) zolya1973 válasza adoks (#1155) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Én sokat szívtam az NFC fizetéssel egy Mi 9t-vel.Hol ment hol nem.Igaz én Takszövös vagyok és nekik nincs még külön alkalmazásuk így az Otp-st használtam.De találtam egy jó megoldást Kínában és már csak azt használom fizetésre. [link]

(#1158) adoks válasza zolya1973 (#1157) üzenetére


adoks
aktív tag

Láttam már hasonló megoldásokat :)
Én nem menőzni akarok vele hogy telefonnal fizetek, csak egyszerűbb így a vásárlás.

Fenti megoldásnál bónuszként, ha elhagyod a telefonod megy vele a bankkártya is :R

(#1159) zolya1973 válasza adoks (#1158) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Szerintem ez nem menőzés.Egyfajta kényszermegoldás.Bár...igaz ha elhagyom akkor dupla a kár.

(#1160) TeeJay válasza jimmedly (#1154) üzenetére


TeeJay
félisten

ma jött a levél hogy feladták a futárnak, már csak reménykedni tudok hogy péntekig ideér és nem hétfő lesz belőle.
a 4/64-es verzióból lehet több van nekik azt azért tudják hamarabb küldeni de én 6/128-ból is kettőt rendeltem aztán lehet nem volt éppen kettő darab már nekik
sebaj kibírom :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1161) jimmedly válasza TeeJay (#1160) üzenetére


jimmedly
senior tag

Príma! :) szerintem péntekig megkapod!

[ Szerkesztve ]

(#1162) blueMerle válasza adoks (#1155) üzenetére


blueMerle
veterán

Íjjj bakker ez azért nagyon macerás a Google Pay-hez képest. Ott csak hozzátolod a terminálhoz és pusszantás. Semmit sem kell előtte bekapcsolgatni, időkorlátot figyelni vagy akármi, állandóan aktiv. Így ezzel a bohóckodással kb nulla értelme az NFC-s fizetésnek, hiszen pont a gyorsaság, egyszerűség a lényege. Lehet tudni hogy MO miért maradt ki a Google Pay-ből?

[ Szerkesztve ]

(#1163) Viktor0610 válasza blueMerle (#1162) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam S8-on állandóan aktív az NFC, a bankom appja fut a háttérben.
Csak odaérintem a feloldott telefont a terminálhoz, kész.
Szerintem ez a Redmi Note 9 Prónál is megy így.
Tehát erősen függ a kényelem a banktól is.

Samsung Galaxy A54

(#1164) Anonymus23 válasza TeeJay (#1160) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nekem tegnap küldött a futárcég, illetve a Turbado is emailt, hogy a külföldi raktárból szállítják, ez ma reggelre be is érkezett a központjukba (mármint a szállítóhoz), akik átadták elvileg belföldi kiszállításra az ExpressOne-nak (volt transoflex). Inntől kezdve viszont nincs további infó, az EO honlapja semmit sem tud a csomagról, de lehet majd csak csönget a futár, hogy itt van vele :F

;) - The Power of the Light Side

(#1165) peestike


peestike
senior tag

Nézegetem a 9S-t note 5 pro után. Teljesen megfelelne, DE érdemes többet fizetni egy 9 pro-ért?
Nfc, +2 giga ram, kamera, jobb töltés? :F
(lehet valami kimaradt)
Nem igazán tudok dűlőre jutni... Turbado-t néztem ~ 13.000 kb a difi a 2 telefon között.
Nekem inkább a ram+töltés, ami jobban tetszik, csak nem tudom, hogy ér e annyit az ár különbség.
Tippek esetleg? :R
Köszönöm szépen!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#1166) varmi2 válasza peestike (#1165) üzenetére


varmi2
nagyúr

9s-ben is van 6Gb verzió, nekem is az van. Tehát nfc jobb kamera és 30W töltés, ennyi a különbség. Neked kell dönteni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#1167) adoks válasza blueMerle (#1162) üzenetére


adoks
aktív tag

Igazából nekem is kiírja az app, hogy "újdonság, most már elég feloldani a képernyőt és odaérinteni", csak én még nem próbáltam, nem akartam bénázni, feltartani a sort ha esetleg nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#1168) Viktor0610 válasza peestike (#1165) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezt neked kell tudnod.
Nekem megért annyit a különbség, én azt vettem.
Holnap érkezik. 😍😍😍

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1169) TeeJay válasza Viktor0610 (#1168) üzenetére


TeeJay
félisten

Nekem meg ugye nem érte meg így 77-ért Turbado 2 év garival tökéletes a Note 9S 6/128GB is :R
Akkor még 90 felett volt a 6/128GB Note 9 pro

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1170) atosan


atosan
addikt

Fú, megállt bennem az ütő. Kb fél méterről a sarkára esett, gyári tok, gyári fólia. Kutya baja :D

Maine coon

(#1171) H.lacika válasza Anonymus23 (#1164) üzenetére


H.lacika
tag

Holnap viszik, reggel kapsz emailt hogy kb mikor, nekem is onnan jött.

Telefon kivetítésnél olyan gondom, van hogy az RTLMost nem megy, elinditom a filmet a reklám megy utána elsötétül a telefonon és a tv-n is a kép, hang meg megy a háttérben.
Más megy youtube vagy bármi, RTlMost is megy a telón HA nem vetítem ki, elöző telón nem volt ilyen probléma az is xiaomi volt.

Mi lehet, esetleg akinek van RTMost kipróbálná?

köszi

(#1172) blueMerle válasza peestike (#1165) üzenetére


blueMerle
veterán

Én ezért vettem sima 9-et. S nélkül. Van NFC, az ujjlenyomatolvasó hátul van, kényelmesen elérhető bár nem használom mert az arcalapú feloldás nagyon jól működik. A 18W-os töltés nekem bőven megfelel, és a RAM is elegendő, nem lövöldözi ki a dolgokat. Egy Moto One Zoom-ot váltott, amit gyűlöltem, pedig papiron sokkal jobb teló. 190 Euróért vettem itthon (SK) 2 év hivatalos garival.

[ Szerkesztve ]

(#1173) TeeJay válasza blueMerle (#1172) üzenetére


TeeJay
félisten

A sima Note 9 prociban kicsit lentebbi osztály

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1174) blueMerle válasza TeeJay (#1173) üzenetére


blueMerle
veterán

Értem. :) Nekem teljesen smooth a kezelése, az appok amiket használok lagmentesen futnak, gyorsan indulnak. Nekem ez fontos. A Moto One Zoomban ha jól tudom Snapdragon 675 volt, és talán soha nem anyáztam annyit mint annál a telónál. A Pro-ért nem akartam annyival többet adni hiszen ez is tökéletesen megfelel az igényeimnek, az S-ben nincs NFC ami nálam alap, szóval maradt ez. Samsung Note 8, Note 9 és Motorola One Zoom után sem érzem kevésnek. Úgy fest innentől a flagship éra nálam véget ért, nem látom értelmét egy vagyont költeni telefonokra, pláne a mostani elmebeteg árakat nézve, hiszen ez is abszolút mindenben megfelel, kompromisszum nélkül, nevetséges áron.

[ Szerkesztve ]

(#1175) scream24 válasza blueMerle (#1172) üzenetére


scream24
senior tag

Én is féltem, hogy oldalt van az ujjlenyomat olvasó és nem lesz kényelmes. Jó nagyot tévedtem, sokkal jobban kézre áll ! Mióta ez van, lassan már nem is hasztálom a duplakoppos ébresztést. Na meg ugye arc alapu feloldáshoz is meg kell nyomni valamit, itt meg akkor már fel is van ébresztve.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#1176) Laurh válasza D@niel (#1151) üzenetére


Laurh
aktív tag

Beállítottam az adatkeretemet.
Ami számomra furcsa, hogy pl a tegnapi nap is használtam mobilinternetet, de a különböző alkalmazásokhoz az adatforgalmi statisztika 0mb-ot ír, ami ugye nem valós.

Korábbi statisztikák vannak pl múlt hónap, de nem tudom milyen rejtett beállítás felelhet ezért, hogy normálisan számolja az adatforgalmat amit esetleg kikapcsolhattam.
(Szolgáltatói alkalmazásban az adatforgalom számlálónál természetesen pörögnek le a mb-ok) :F

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#1177) batai15 válasza blueMerle (#1172) üzenetére


batai15
félisten

az mtks note 9ben van nfc?

(#1178) atosan válasza blueMerle (#1174) üzenetére


atosan
addikt

Butateló korszakban Motoroláim voltak. Utóbbi időben ismét elgondolkodtam rajta, de így megnyugodtam, hogy nem tértem be a Nay-ba.

Maine coon

(#1179) blueMerle válasza scream24 (#1175) üzenetére


blueMerle
veterán

Nem kell megnyomni. Ha felemelem a telót vagy kiveszem a zsebemből bekapcsol a képernyő és felold, gombnyomás vagy kopp nélkül ugyanúgy mint pl. az iPhone XS. :))
Én be se állitottam ujjlenyomatot annyira penge az arcalapú feloldás.

batai15: igen, de csak az EU-s verzióban: M2003J15SG. Erre figyelj ha ilyet vennél.

[ Szerkesztve ]

(#1180) batai15 válasza blueMerle (#1179) üzenetére


batai15
félisten

Mtk-s telefontól egyenlőre a hideg kiráz, na meg nem sokkal erősebb mint a mostani a3-am.
csak meg ütötte a szemem.. így a 9snek nfc nélkül semmi értelme..
Lenne a gyengébb olcsóbb note 9 meg a pro azt csá.

(#1181) blueMerle válasza batai15 (#1180) üzenetére


blueMerle
veterán

De miért? Benchmarkokat futtatsz egész nap vagy használod a telót? :) Ha azt mondom semmivel sem lassabb, gyengébb mint egy korábbi flagship Samsung Note 9 vagy Moto One Zoom akkor szerintem nincs okod az aggodalomra. Hidd el, ha nem lenne jó leirnám, és eszem ágában se lenne használni, vennék mást helyette (14 napig szó nélkül visszaveszik, igen, a bolti vásárlást is). Samsung S20-ast indultam venni, ez lett helyette, ki volt téve, nyomogattam, tetszett a kijelző, a rendszer, a belső számomra több mint elegendő akkor minek hagyjak ott egy kisebb vagyont ha ezt gombokért elhozhattam? Lehet kezdek felnőni közel a 33-hoz :D De a Pro-sem annyival több hogy ne érné meg, csak nekem felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#1182) batai15 válasza blueMerle (#1181) üzenetére


batai15
félisten

rossz beidegződés, gcam lesz a qc procira stb stb.
Amúgy is jobban bejön a pro. :R

(#1183) D@niel válasza Laurh (#1176) üzenetére


D@niel
addikt

Sajnos nem tudom mi a gond, nálam ahogy beállítottam a keretet + értesítést, megy minden, külön-külön is látom a fogyasztást, és összesítve is. Most rá néztem a telekom appon belül, és ugyanaz az érték szerepel.
Ha nagyon nem sikerül, akkor egy gyári visszaállítást próbálnék, vagy a magyar Xiaomi csoportokban kérdeznék.

@scream24: nekem még mindig jobb a hátlapi ujjlenyomat olvasó, valahogy gyorsabban megtalálom a sötétben, autóban ha tartóban van jobban kézre ujjra esik, de mondhatnám azt is, hogy az előző telefonomat már akkor feloldottam mikor vettem elő a zsebemből annyira jól el lehetett találni. Meg ugye bal kezes vagyok. Másik dolog, hogy nem elég pontos a 9S-en, ez érthető, hiszen egy vékony sáv az olvasó, míg a hátlapra egy ujjbegy méretű kört szoktak rakni, evidens, hogy hatékonyabb - mondom ezt úgy, hogy 5 ujjat állítottam be a Redmi-n, úgy értve, hogy pl. mutató ujjnál az ujjbegy végét és egy kicsit lentebbi részét is, így valamelyiket beolvassa, még így is tud tévedni. Hangsúlyozom, ezt annak fényében mondom, hogy Honor 8X-emet fél pillantás alatt oldottam fel sötétben, asztalról felvéve, zsebből elővéve, stb.
Nem rossz itt sem, de nem hibátlan. A dupla kopp viszont már nagyon kellett, régi szép emlék.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#1184) D@niel


D@niel
addikt

Még mindig nem érkeztek meg a tokok Aliexpress-ről :( Viszont a kamera körüli részen nem látok karcot aktív használat mellett, lehetséges, hogy ide is került gorila glass.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#1185) peestike


peestike
senior tag

Urak! Köszönöm az észrevételeket. Maradnék snapdragon vonalon, mtk-t feladtam anno zopo zp700-nál... Bár lehet csak én vagyok fafejű. :)
Őrlődöm még néhány napot.
Viszont, ha a turbado-tól, mint beszerzési helytől tudtok jobbat, akkor kérem szépen megosztani!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#1186) der_


der_
tag

Valaki írta, hogy iShop felejtős. Mi a gond velük?
Még itt van emberi áron a teló 2 év garral, mindenhol egyre drágább...

(#1187) D@niel válasza peestike (#1185) üzenetére


D@niel
addikt

Többen rendeltünk itt a telefoncenter-ből, mivel itt volt a legolcsóbb + 2 év gari. Nálam péntek éjszakai rendelés volt, szerdán érkezett meg a termék, messze vagyok BP-től.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#1188) timarcell


timarcell
tag

A Redmi Note 9 pro kamerája rendelkezik EIS-el? A 9s-ről olvastam hogy igen, de a gsmarena-n az összehasonlításnál a 9 pro-nál nem írja. Melyik a legjobb stock-ra hasonlító home screen? (MI A1-ről akarok váltani)

(#1189) Viktor0610 válasza timarcell (#1188) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Launcher téma: Nova Launcher.

Megnéztem egy összehasonlító videót a 9S és a 9 Pro között. Nekem úgy tűnt, hasonlóan viselkedett a kettő, tehát valószínűleg van EIS a 9 Próban is.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1190) instantwater


instantwater
addikt

Mennyivel gyengébb a 9 Pro egy Mi 9T-hez képest?

A Mi 9T-vel meg vagyok elégedve kivéve, hogy az OLED kijelző zavarja a szemem.
Mekkora visszalépés lenne?
A kamera valmivel gyengébb főleg sötétben.
Cserébe IPS, és a kijelzőbe épített ujjlenyomatolvasóval sem kellene bohóckodnom.

Jobb az oldalába épített leolvasó, mint a kijelzőbe épített?
Valamiért a gyártók leszoktak a hátlapiról, pedig olcsó, és gyors.

(#1191) D@niel válasza timarcell (#1188) üzenetére


D@niel
addikt

Sajnos az OIS még mindig a top kategória privilégiuma, ettől függetlenül az EIS is szép munkát végez, de kizárólag 1080p@30 fps-el működik. Youtube-on vannak sample videók.
köszi, @Viktor0610 =)

@instantwater: szerintem jól összeszedted a különbségeket, így már tudsz dönteni. Ujjlenyomatról kettővel leljebb írtam.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#1192) Viktor0610 válasza D@niel (#1191) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Fordítva. ;)

Az OIS felsőkat., az EIS középkat.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#1193) BRobee


BRobee
tag

Hali,

9S tulajkent, eu rommal furcsa dolgot tapasztalok. Ha stand by-ban van a telo, lockolt kepernyovel, nincs net. Nagyon el vannak maradva a notifikaciok, de neha a telefont feloldva abszolut nincs net. Wifi ki es bekapcs utan ujra van. Mondanom se kell, hogy ez para. Szerintetek miert? Valami megoldas?

Kosz!

If I can see it and believe it, then I can achieve it. //Schwarzenegger

(#1194) TeeJay válasza instantwater (#1190) üzenetére


TeeJay
félisten

Mi9T-ben Snapdragon 730 van Note 9 Pro-ban 720G ami erősebb prociban, GPU-ban meg egál. IPS panel teljesen jó írták xda fórumon hogy ezért az árért perfekt
a Mi9T-ben meg a kijelző alatti ujjlenyomat olvasó az optikai míg a hátlapi/bekapcsoló gombos az meg kapacitív ami mindig pontosabb lesz mint az optikai

újabb telókban van ultrahangos de az még főleg a csúcs telefonok kiváltsága
viszont már a Redmi Note 8T-ben is 10-ből 9x villámgyorsan pontosan feloldott az arc alapú módszer úgyhogy ritkán fogod használni az ujjlenyomat olvasót :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1195) TeeJay válasza BRobee (#1193) üzenetére


TeeJay
félisten

11.0.8.0 van már nálad?
Elvileg abban javították a wifi alvó módban elmegy hibát de lehet még nem tökéletes
viszont ehhez már twrp kell mert az előtte lévő ROM-ok még fastboot módon mentek fel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1196) BRobee válasza TeeJay (#1195) üzenetére


BRobee
tag

Koszi, egybol meg is van a gond. 7 van fenn, fastboot-tal. Sajnos az elso xiaomim, nem tudom hogy frissithetnem. Twrp is sotet folt :) Kerestem, kutattam, de nem mukodott. Feltettem a twrp-t, a 11.0.8.0 image tartalma sd kartyara, de nem sikerult. Mit rontok el?

//Legalabb tudom, hogy csak szoftverhiba

If I can see it and believe it, then I can achieve it. //Schwarzenegger

(#1197) TeeJay válasza BRobee (#1196) üzenetére


TeeJay
félisten

fastboot módba rakod és úgy kell a twrp-t PC-vel feltenni utána meg már a twrp-vel tudod telepíteni a 11.0.8.0 ROM-ot de mivel formázni fogja minden el fog veszni kezdheted újra belakni, utána viszont már ha jön újabb ROM azt OTA megoldja a TWRP szóval többet sem kell szórakozni

youtube-on van videó : [link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1198) BRobee válasza TeeJay (#1197) üzenetére


BRobee
tag

Koszi szepen a segitseged! Megprobalkozom vele :) a stable romot honnan szedhetem le? Eddig csak az adott foeum hozzaszolasai kozott talaltam emlitest rola.

If I can see it and believe it, then I can achieve it. //Schwarzenegger

(#1199) TeeJay válasza BRobee (#1198) üzenetére


TeeJay
félisten

Redmi Note 9S-re --> [link]
xiaomi.eu felül MIUI 11 Stable :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1200) instantwater válasza TeeJay (#1194) üzenetére


instantwater
addikt

Köszönöm a megerősítést.

Igazából nem az a kérdés, hogy melyiket vegyem, hanem a meglévő 9T-hez képest mekkora visszalépés a kamera.

Az ujjlenyomatomat nehezebb megszerezni mint egy képet rólam. Továbbra is az ujjlenyomatolvasót preferálom. Arcalapú feloldás sötétben pedig eleve halott.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.